Seria Twórcy.

Lekcja 10: „Wstąpcie w swoją boską wolę”

Pytania i Odpowiedzi


Maj 12 , 2001r.

I tak to jest, drodzy przyjaciele, że wracamy ponownie do energii tego koła, tym razem dla waszych pytań i odpowiedzi. Zrobimy tu coś, co pomoże lepiej zrozumieć dynamiczność Boga, dynamiczność waszej własnej umiejętności jako twórcy. Prosimy was, abyście „czuli” czego te pytania dotyczą. Czujcie wewnątrz siebie, jak to wiedzenie się zgłasza. Róbcie to nie czekając na odpowiedź Tobiasza na pytanie. Usłyszcie tą odpowiedź pierwsi. Usłyszcie ją, jak przychodzi z waszej jednej czakry, od waszej świętej istoty, od waszej wewnętrznej boskości.

Teraz jest czas na ćwiczenie tego, o czym mówimy. Używajcie tego wszystkiego teraz, podczas pytań i odpowiedzi, udzielajcie pierwsi odpowiedzi, waszej świętej prawdy przez swoją boską wolę. Udzielajcie odpowiedzi. Być może nie usłyszycie odpowiedzi w swoim umyśle, swoimi uszami. To może być uczucie albo wiedzenie. To może być nagłe oświecenie, nagły przypływ myśli, który nadejdzie. Te odpowiedzi, których oczekujesz, przyjdą z waszego wnętrza, z waszej boskiej przestrzeni, z waszej części, która wie WSZYTSKO. Również ja, Tobiasz, będę dostarczał odpowiedzi ustami Cauldre. Zobaczymy, jak blisko jesteśmy połączeni! (chichocząc)

Tak więc tym zaczniemy pierwsze pytanie.


1 PYTANIE: Tobiaszu, zawsze czułam, że przeznaczeniem mojego życia jest pomoc innym w czasie wielkiej fizycznej i duchowej przemiany, to jest czasu wielkich zniszczeń, które były przepowiadane na koniec tysiąclecia. Kiedy to na szczęście nie zdarzyło się, czuję się teraz zagubiona i nieprzydatna. Ponieważ już nie wywiązuję się ze swego kontraktu jako pracownik zmiany (changeworker). Co powinnam wiedzieć? Dziękuję.

TOBIASZ: kochana, to jest najbardziej wspólny atrybut Shaumbry na całym świecie. Większość z was wcielała się w to życie dla ukończenia swego procesu, ale również prowadzić, pomagać i uczyć innych podczas tego przepowiadanego, potężnego czasu chaosu. Mieliście być kotwicami pokoju, uzdrawiania i światła w obliczu potężnego chaosu i wrzawy. Przez wspólną pracę, którą ludzie wykonali, te przepowiadane zniszczenia, ten koniec świata jak go nazywali – nie nastąpi.

Zmieniliście, odmieniliście bieg rzeczy, przeszliście do następnego poziomu. Rzeczywiście kontrakt, który miałaś przygotowany, teraz przestał być potrzebny. Teraz w Twoim życiu, szczególnie w ubiegłym roku, lub cos koło tego czasu, pojawiła się wielka pustka. Twoja służba, do której czułaś się powołana, do pomocy innym w czasie wielkiego chaosu, do pomocy innym w przejściu na drugą stronę, nie nastąpi.

Ale, drodzy przyjaciele, w waszym oryginalnym kontrakcie była klauzula „co w razie, gdyby…”. Klauzula „co w razie, gdyby...” wskazywała, że w razie gdy… miałaś przeprowadzać do następnych poziomów bez tych traumatycznych wydarzeń, że w takim razie co wybierzesz zrobić? To właśnie dlatego siadamy tu teraz razem. To jest powód tych bardzo konkretnych lekcji i wcześniejszych dyskusji.

Data 19 sierpnia 1999 była przewidywaną datą zniszczenia. To był również nasz początek dyskusji w tipi (przekaz Tobiasza „Odejście waszych przewodników duchowych” 21 sierpnia 1999). Zaczęliśmy pracować razem nad klauzulą „co, w razie gdyby”. Co będzie, jeśli świat się nie skończy. Wtedy, drodzy przyjaciele, Ziemia będzie potrzebować nowych nauczycieli, tych, którzy wykonali dużo wewnętrznej pracy, dużo wewnętrznego przetwarzania i zmian. To jesteś Ty, to jesteście wy – którzy zgodzili się przejść do następnego życia pozostając w swoim fizycznym ciele.

Jak mówiliśmy wcześniej, każdy z was miał przynajmniej jedną, a w niektórych przypadkach wiele okazji do odejścia z Ziemi na naszą stronę. Wrócilibyście zostać aniołami i biegaczami dla tych, którzy pozostali na Ziemi. Ale wy postanowiliście zostać, przejść na następny poziom. Teraz jesteście wezwani przez aniołów, które wchodzą. Oni potrzebują nauczycieli, którzy przeszli na drogą stronę ze starej energii w nową energię. Waszą pracą jest teraz, dla wszystkich was, dla rodziny – macie być przewodnikami ludzi. Aby to robić musicie najpierw nauczyć się tego.

Jak moglibyście być nauczycielami, sami nie przechodząc tego? Jak moglibyście prowadzić innych, jeśli sami nie przekroczyliście przepaści do swojej boskości? Nasze rozmowy teraz mają nas uczyć jak uwalniać, jak przyzwalać i jak zapoczątkować proces tworzenia. I teraz, uczyć się bycia w Boskiej Woli. Te wszystkie rzeczy, których się uczycie, tych wszystkich rzeczy już uczycie…już uczycie innych. Widzimy, że wielu z was, już uczy innych. Rzeczywiście możecie słowa zmieniać na lepsze, dostosowywać do nich. Możecie opisywać im własną drogę, którą przechodzicie. To jest wasze powołanie. Możecie pracować w miejscu, gdzie sprzedaje się hamburgery… ale wciąż jesteś nauczycielem. Możesz malować obrazy i stwarzać radość ilustracjami… ale wciąż jesteś nauczycielem. To jest ten powód, dla którego tu jesteście, powód dla którego utożsamiasz się z tą grupą i z tymi lekcjami. Wspólny powód jak być ludzkim przewodnikiem i nauczycielem innych. To jest waszą pracą. Nie wątpcie w to!


2 PYTANIE: Tobiaszu, nie wiem, czy naprawdę zrozumiałam poprzednie lekcje, ponieważ moje życie jest tak trudne obecnie? Dziękuję.

TOBIASZ: Lekcje, które wam przedstawiamy, rzeczywiście są wyzwaniem, Stoicie na pierwszej linii natarcia. Drodzy przyjaciele, nie mówimy wam tego, aby poprawić wasze samopoczucie. Wyzwania sięgają najgłębszych poziomów. Musicie przechodzić te wszystkie rzeczy. Wiemy, że jest chwilami trudne stanie za niskim murkiem. Tak naturalne wydaje się pragnienie, by odskoczyć do tyłu. Wiemy, jak trudno jest zostać w swoim nowym domu, czekając aż coś zapuka do waszych frontowych drzwi; naturalne dla was jest biegać po ulicach, łapać to i ciągać do swego domu (śmiech publiczności), a następnie skarżyć się na to (śmiech publiczności i brawa), wiemy, że te lekcje są wyzwaniem.

Nade wszystko z waszej strony jest ochota osądzania tych rzeczy, które się pojawiają. Chcecie z góry osądzić wynik. Uczyliśmy was od początku, od samego początku, że rzeczy nie będą takie jak wam się zdawało. Nie potrafisz wyobrazić sobie z obecną świadomością jakie mogą być. Kiedy zaczniecie nauczanie innych, też będziecie śmiać się, będziecie rozbawionymi przy ich trudnościach i wyzwaniach. Będziecie mówić im to, co my wam teraz mówimy, „to jest czas do zaprzestania walki, to jest czas na zejście ze starej ludzkiej ścieżki, to jest czas pozwolenia na Chrystusową Świadomość, która pragnie się w was wyrazić.”

Tak, w odpowiedzi na Twoje pytanie, wiemy, że w to wątpisz. Pokonujesz stare paradygmaty, które są wszędzie, które są rówieśnikiem, które są tak stare, jak wszystkie życia na Ziemi. Stara energia pochodzi z czasów przekroczenia Ściany Ognia. Spodziewałaś się zmienić wszystko w ciągu tygodnia? To wymaga trochę więcej czasu. To zacznie iść szybciej, jeśli nauczysz się zwalniać. Jeśli potrafisz zaakceptować, że nowa energia, boskość, zaczynają się wewnątrz siebie. Dziękujemy Ci za to pytanie.


3 PYTANIE: Tobiaszu, czy możesz dać nam więcej wskazówek, jak przebywać w Boskiej Woli? Jak mogę być pewny, że jestem w Boskiej Woli?

TOBIASZ: (chichocząc)Ty musisz zmierzać w kierunku zrozumienia, że to jest w Tobie. Nie ma żadnej drogi, którą my z tej strony zasłony możemy zdefiniować dla Ciebie. Podczas, kiedy tańczysz z tym co przychodzi do twoich drzwi, brać lewą stopę, albo prawą stopę i przenosić to z parkietu dualności na parkiet boskości.

Ty myślisz, że musisz ciężko walczyć, ciężko pracować i musisz uczynić to trudne. To jest tak proste jak mówienie „ Jestem teraz w Boskiej Woli”. Nie masz mówić „mam zamiar być” „zamierzam w długim, długim czasie być” (śmiech publiczności), posiadanie zamiaru ustala odstęp czasu; czas i przestrzeń między Tobą a wynikiem. Boska Wola mówi: „Jestem w swej Boskiej Woli”. Wtedy kontynuuj swój taniec i zrozum, że to zmieni całą dynamikę energetyczną i wzór wszystkich rzeczy. Gdy przyjrzysz się dokładniej, o czym tu mówimy, to jest dosłownie o zmieniających się wzorach i zmieniającej się dynamice. To wychodzi z bardzo powolnej i niezręcznej dynamiki ludzkiego doświadczenia, do bardzo wydajnych , wytwornych i postępowych struktur energetycznych. Ruszyć ze starej energii w nową, to po prostu znaczy być w nowej energii. I wtedy jesteś tam automatycznie.

Kiedyś było tak, że kiedy po raz pierwszy przekroczyliście Ścianę Ognia, z Pierwszego Kręgu Tworzenia, kiedy mogliście podróżować w próżni po prostu przez myśl, po prostu przez pragnienie. Ponieważ kontynuowaliście swoje doświadczenia, weszliście na Ziemię i przyjęliście ciało, cały ten proces zwolnił, abyś nie mógł już myśleć i równocześnie być. Teraz wracacie do punktu wyjścia. Wracacie do punktu, gdzie możecie pozostawać w świadomości z prostotą, przez pozwalanie sobie i to przyjdzie bardzo szybko. Nie potrzebujesz złożonych procedur do bycia w Boskiej Woli. Zobaczyć, jak twoja lewa stopa albo twoja prawa stopa robi taneczny krok, który Cię tam zabierze.


4 PYTANIE: Tobiaszu, dziękuję Ci za bycie z nami i prowadzenie nas. Jak mi idzie? Ty i Karmazynowa Rada podajecie nam wciąż nowe pomysły, idee, nowe opcje? Czasami wszystko co widzę, wywołuje coraz więcej pytań.

TOBIASZ: (chichocząc) im głębiej wchodzimy w ten materiał, tym więcej pytań wypływa z głębi, z wewnątrz was. To jest naturalne, ponieważ rodzi to wyzwania na podstawowym poziomie. Przejdziemy teraz, na następnych lekcjach i dyskusjach, do omówienia spraw, które zdarzyły się Wam, kiedy przekroczyliście Pierwszy Krąg Tworzenia. W waszych nauczaniach innych, będziecie docierać do tego rdzenia, do kwestii podstawowych z nimi. Będziemy omawiać więcej z tego w naszych wspólnych sesjach. Już omówiliśmy z Cauldre pewien typ metody, czy ćwiczenia, którym podzielimy się z wszystkimi Shaumbra. To przeniesie człowieka w doświadczenie Ściany Ognia, naprawi i uzdrowi to. Dlatego, że jest to najbardziej zakorzeniona trudność, przez którą przechodzicie.

Jak Ci idzie? Oczekujemy tu na wgląd tych z drugiego kręgu, z innych Rad (pauza) Powiedzieliśmy wcześniej, że były przepowiednie przejścia kwantowego skoku w 2012 roku. Teraz jest to przewidziane o wiele szybciej. Oni są nieco rozbawieni, że masz tak dużo wątpliwości. Gdyby wystawiali świadectwa szkolne, chciałbyś ze wszystkiego otrzymywać wysokie oceny, z wytrzymałości na Ciebie (śmiech publiczności) i za Twoją wytrwałość. Otrzymałbyś bardzo wysokie oceny za swoją ciągłą służbę dla Ducha, za Twoją nieustającą jazdę do przodu. Tylko niską notę otrzymałbyś za ogromne zwątpienie w siebie, jakie masz. Gdybyś jednak mógł to uwolnić – rozumiemy, że to jest niełatwe – gdybyś jednak mógł to uwolnić, wzniósłbyś się o wiele wyżej bez tych ciężarów, które teraz niesiesz. Ale daje Ci to również empatię dla tych, którzy mają takie ludzkie doświadczenia. To zwątpienie jest tak grube i ciężkie, to łączy się z przekroczeniem Ściany Ognia. To była ogromna wątpliwość z Twojej strony, kiedy przeszedłeś na drugą stronę, czułeś się opuszczony przez Ducha. Czułeś, że oszukujesz Ducha w pewnym sensie. Poczułeś się jak dziecko, które zrobiło rodzicowi krzywdę. Duch nie czuje w ten sposób. Nie ma żadnego grzechu pierworodnego, który popełniłeś. To, co zrobiłeś zostało popełnione przez wszystkich. I kiedy tu siedzisz, mając tyle podróży za sobą, zapewniamy Cię, że Duch z miłością towarzyszył Ci na każdym kroku Twojej podróży. Dziękuję za to pytanie.


5 PYTANIE: Tobiaszu, to o czym mówisz w tej lekcji, jest równoznaczne z przekonywaniem duszy do diabła. Czuję się jak koń, który w środowisku naturalnym ma nosić uzdę i siodło. To są żarty, prawda?

TOBIASZ: To jest dobre! (śmiech publiczności), to uruchomiło w Tobie bardzo odpowiednie reakcje i uczucia. Jak powiedzieliśmy podczas wcześniejszego przekazu, będą pytania o to. My sugerujemy, żeby uwolnić dar otrzymany od Ducha dawno, dawno, kiedy opuszczaliście królestwo. Jesteście teraz proszeni o uwolnienie tego. Pojawią się myśli i uczucia, że oddajesz coś osobistego, coś co było dane Ci przez Ducha. Te myśli i uczucia z pewnością się pojawią. Nie możemy Tobie odpowiedzieć na to konkretniej, poza prośbą, abyś poczuł własne uczucia, poczuł, co jest dla Ciebie odpowiednie. Kiedy nadejdzie na to odpowiedni czas, będziesz to wiedział. Wejdziesz w swoją Boską Wolę. Zrozumiesz, że tak naprawdę niczego nie tracisz, że otrzymujesz coś o wiele bardziej okazalszego. Poniekąd dla Ciebie – mówimy to szczególnie Tobie, że znamy kierunek w jakim pracuje Twój umysł – wolna wola jest naprawdę podzbiorem Boskiej Woli.


6 PYTANIE: Witaj. Gdzie jest zlokalizowana jedna czakra i jaki jest sposób na przyśpieszenie tego procesu. Podziękowania za wszystko.

TOBIASZ: To nie jest zlokalizowane nigdzie, co mógłbyś opisać, zmierzyć, lub dotknąć. To jest wszystko tobą, wszystko pochodzi z Ciebie. To jest typowe dla was umieszczać wszystko w czakrze serca, ponieważ czakra serca dostarcza wspaniałe współczucie i zrozumienie. Ale dosłownie to nie jest umiejscowione w jakimś jednym miejscu. To jest całością Ciebie. A co do przyspieszenia tego procesu, to omawialiśmy już o tym w poprzednich dyskusjach. To jest sprawa pozwalania i uwalniania, a następnie rozpoczęcia procesu tworzenia. Kiedy rozpoczynasz proces tworzenia, kiedy masz pasję do nowej pracy, którą wykonujesz, to podnosi wibracje jednej czakry na wyższy poziom.
Nie próbuj wiązać tego z konkretnym miejscem. My nie chcemy tu oglądać, że Ty lub inny z mówiących przychodzi tu z wykresem, który pokazuje, gdzie ta jedna czakra jest zlokalizowana, ponieważ to nie będzie wierne ani dokładne . Nie ma żadnego niezwykłego miejsca w anatomii człowieka, gdzie to mieszka. To jest pełnią Ciebie. To jest połączeniem dawnych siedmiu plus pięć czakr w jedną, do jedności. Zrozum, że jest to po prostu Tobą.


7 PYTANIE: Tobiaszu, czy można wstąpić w swoją Boską Wolę, jeżeli nie znalazło się Owocu Róży?

TOBIASZ: To będzie trudne. Jest energia, która jest potrzebna do połączenia w całość aspekt fizyczny, umysłowy i duchowy. Jest energia, która jest potrzebna do przejścia tych nowych poziomów. Poniekąd, gdybyś próbował wstąpić w Boską Wolę przed znalezieniem pasji, to byłoby wszystko postawione na głowie. Seria lekcji, które z Wami prowadzimy jest bardzo dokładnie zamówiona (chichocząc) chociaż Cauldre nie zawsze lubi nasze tematy, ale one są prowadzone bardzo specjalnie. One są wykładane w segmentach, dla przyswojenia energii, dla zrozumienia w odpowiednich wzorach. Jako nauczyciele, również stwierdzicie, że tego nie można nauczyć się zbyt szybko. Człowiek przechodzący ze starej energii do nowej, nie potrafi posługiwać się tą ilością energii która wchodzi – ale również tą która odchodzi – jeżeli te lekcje zostaną dane zbyt szybko. Co więcej, nie chcielibyśmy zobaczyć was jako nauczycieli robiących streszczenie dla swoich uczniów. To nie byłoby dobre dla ludzi, oni nie rozumieliby tego i to by byłoby dla nich wyczerpujące. To jest szczególnie ułożona seria. Nie mamy na myśli, że musicie przerabiać jeden miesiąc , ale sugerujemy, żebyście najpierw zrozumieli lekcje poprzednie, zanim zaczniecie wprowadzać następne.


8 PYTANIE: Tobiaszu, czy występuje jakaś nowa częstotliwość energetyczna, wynikająca z wykresu, z połączenia znaków astrologicznych, albo wykresów dla ludzi?

TOBIASZ: Wezwiemy innych z Rady, którzy rozumieją układy gwiazd. (pauza). Oni mówią, że są atrybuty energetyczne przechowywane w planetach, jako część charakterystyczna energetycznie, i może to być uświadamiane sobie przez osoby wchodzące w nową energię. Te energie, które są nie tylko w planetach waszego Układu Słonecznego, one również istnieją w innych gwiazdach galaktyki i wpływają na wasze życie. One nie są przewodnikami determinującymi wasze życie. Są po prostu do waszej dyspozycji dla rozwijania waszej energii twórcy.

Tak, w bezpośredniej odpowiedzi na Twoje pytanie, ale nie oczekuj za bardzo z tych obszarów energii, której potrzebujesz aby wstąpić w swoją Boską Wolę. To wszystko będzie przychodzić z wewnątrz Ciebie. Kiedy zaczniesz wznosić się w swoich granicach, nastąpi odpowiednia reakcja energetyczna odpowiedniej planety. Kiedy jednak skupiasz się na planecie, zamiast na swojej własnej boskości, nie będziesz mógł wyjść do przodu. W tym wypadku nie polecamy spoglądania w te obszary dla zrozumienia lub mocy.


9 PYTANIE: Tobiaszu, proszę powiedz jak to jest z pobieraniem pieniędzy za duchowe dary.

TOBIASZ: (chichocząc) przyglądamy się tej energii tutaj i prosimy każdego z was, by przyjrzał się temu również, zanim odpowiemy na to pytanie. To jest pytanie o stosowność pobierania opłat za duchowe zrozumienia albo kursy. Prosimy was, bądźcie świadomi energii jaka stoi za tym. Teraz dostarczymy swoich spostrzeżeń.
To jest energia dwoistości, stara energia. Są w Tobie głębokie uczucia, że energia pieniędzy i energia kościołów nie powinna się ze sobą mieszać, albo energia duchowości i pieniędzy. Nie rozumiemy, dlaczego nie masz równego i równoważącego stosunku do nich. I teraz do odwrócimy. Będziesz wyjeżdżał na swoje nauczanie. Będziesz potrzebował samochodu do jazdy do twojego biura, czy domu klienta. Będziesz potrzebował paliwa i jedzenia. Czy nie jest właściwe, że powinieneś być wynagrodzony za swą pracę? Czy nie jest właściwe, że ci, co szukają Twojej usługi powinni wymienić energię aby zbalansować wysiłek, który dla nich robisz? Praca, którą będziesz wykonywał jako nauczyciel będzie cenniejsza niż wszystko, co można za pieniądze kupić. Jaką opłatę pobierzesz za bycie ludzkim przewodnikiem i pomoc w ich oświeceniu? Jaką opłatę pobierzesz za pomoc w przedzieraniu się ze starej energii w nową? Jaką opłatę pobierzesz za naukę, jak być twórcą własnego życia? Prosimy wszystkich, którzy są Shaumbra, uwolnijcie to stare pojęcie, ponieważ będzie potrzebna równowaga w pracy, jaką będziecie wykonywać.


10 PYTANIE: Tobiaszu, widzę i czuję przed sobą interesujące życie, ale interesuję się przejściem, gaśnie część mnie. Jakieś sugestie?

TOBIASZ: To jest bardzo typowe i widzimy to niemal u wszystkich Shaumbra. Macie ochotę i radosne podniecenie do wyruszenia naprzód, ale pojawia się uczucie, że może gaśniesz. Prosimy was bądźcie ponad tym wszystkim. Będą czasy, kiedy będziecie mocniej czuć, że sprawy poruszają się szybko. To jest jeden z atrybutów Shaumbra, który zauważamy i to jest jedna z rzeczy o które prosimy, byście je zauważyli również. Kiedy będzie nauczać innych, będziecie mogli z nimi rozmawiać o tym uczuciu gaśnięcia, uczuciu niepewności. Nie widzimy u Ciebie, że ten problem będzie się nasilał dla Ciebie, dotyczy to pytającego, to jest raczej tymczasowe, tak więc nie obawiaj się, że będzie to zbyt długo trwało.


11 PYTANIE: Czy możemy umieścić wolną wolę w Piekarniku Łaski?
TOBIASZ: To jest najrozsądniejsze i najodpowiedniejsze.


12 PYTANIE: Jestem zdezorientowany w kwestii zamiarów. Kiedy najpierw weszliśmy do nowego domu, kazałeś użyć zamiaru aby uruchomić neutralną energię, a teraz mówisz, że zamiary są nie na miejscu. Wyrażanie celu potrzeby czy pragnienia jest stosowne?

TOBIASZ: To, czego doświadczasz jest ewolucją tego co się uczysz. Modlitwa była ważną częścią twego wcześniejszego życia. Przeszedłeś od modlitwy do zamiarów a teraz przechodzisz od zamiarów do JA JESTEM. Prosta Istność egzystuje teraz. Jest twoją częścią. Już tu jest. Ponieważ uczysz innych, przejdziesz proces… od skupionego na modlitwie… aby po prostu stać się JA JESTEM.
Zamiary były odpowiednie w chwili, w której o tym rozmawialiśmy. To jest wciąż odpowiednie dla większości ludzi. Ale teraz przenosisz zamiary w Istność, we WSZYSTKO. Wykraczasz poza zamiary, kiedy przebywasz w Boskiej Chwili, w której wszystko czego pragniesz istnieje. Zamiary były ważnym narzędziem, ale teraz idziemy dalej.


13 PYTANIE: Tobiaszu, czy to jest dobrą rzeczą pracować z tymi, którzy odeszli?. Dziękuję.

TOBIASZ: To jest doskonałe pytanie. Oni, poniekąd pracują z Tobą. W zasadzie oni nie potrzebują pracy uzdrawiania, którą, jak sądzisz, powinieneś im zaoferować. Cauldre zatrzymuje nas tu – ale będziemy kontynuowali (śmiech publiczności), oni nie tak bardzo potrzebują waszych modlitw, które za nich wykonujecie. Teraz jest tu pewien wyjątek. W czasie przejścia, kiedy oni są wciąż ciężcy od energii Ziemi i bycia człowiekiem. To trwa w okresie od trzech dni do kilku miesięcy. Poczujecie, kiedy ich potrzeba wybaczenia została zaspokojona, oni potrzebują wiedzieć, że są uwolnieni. Oni potrzebują wiedzieć, że są w dobrej i odpowiedniej przestrzeni. Są tacy, którzy przechodzą na naszą stronę wierząc tak głęboko w sądzenie ich, że siadają i czekają na to. To może być częścią naszej wspólnej pracy, pomoc w uwolnieniu od tego.
Są tacy, którzy przebywają w piekle do dzisiaj. Oni przebywają tam nadal, ponieważ postanowili w to wierzyć, chociaż są tam aniołowie, którzy pracują z nimi i próbują im rozerwać te stare systemy wiary. Ale jest to trudne, kiedy mają głębokie przekonanie, że powinni być w tym miejscu zwanym piekłem. Trudno przemówić do nich. Oni myślą, dziwna sprawa, że aniołowie próbują ich oszukać kolejny raz – przez uwolnienie pojęcia piekła.

Kiedy inni przechodzą na naszą stronę, uwalniajcie ich. Wybaczcie im jakieś nierozwiązane kwestie. I wiedzcie, że oni wracają, by służyć. Oni są zapisywani do drużyny waszych biegaczy, mogą to robić, kiedy czują że wszystko zostało uleczone.14 PYTANIE: Tobiaszu, wyjaśnij mi, proszę uczucie przepełnionego energetycznego zatoru w tym trzecio wymiarowym doświadczeniu.

TOBIASZ: Im bardziej przejdziecie do nowej energii, tym bardziej poczujecie ciężar i gęstość tego co nazywacie 3-D energią. Będzie wam coraz trudniej przebywać w zatłoczonych miejscach. Będziecie chcieli częściej przebywać w swojej wyższej wibracji nowego domu, dosłownie i w przenośni. Stanie się coraz trudniejsze załatwianie pewnych spraw, pewnych sytuacji. Będziemy dyskutować o tym więcej w następnej serii, która zacznie się w sierpniu. Pomożemy wam zrozumieć, jak się tym zająć. Ale wstęp już zrobiliśmy mówiąc wam dzisiaj – „to już nie chodzi o was”. Więcej z tego omówimy później.


15 PYTANIE: W moim przekonaniu, tylko wolna wola jest Boską wolą, ponieważ inaczej wychodzi na to, że było to skutkiem fałszywej tożsamości albo interpretacji. Czy to jest nieprecyzyjne?

TOBIASZ: Twoja percepcja jest… bardzo rozsądna i bardzo dokładna. Nauczysz się o tym więcej, kiedy naprawdę wstąpisz w Boską Wolę. Poniekąd wolna wola była złudzeniem. Wolna wola była złudzeniem. Poniekąd, Boska Wola zawsze była, ale nie myślcie o tym za bardzo umysłem, ale wyczujcie to sercem. Boska Wola zawsze była częścią gry. To było złudzenie, że było coś nazwanego wolną wolą.

To nie oznacza, że nie mogliście jako anioły robić cokolwiek, co wybraliście robić. Ale pod powierzchnią wolnej woli zawsze był prąd Boskiej Woli. W każdej ze swoich podróży czułeś się samotnie i w oddzieleniu od Ducha. To stworzyło złudzenie wolnej woli. Ale, w rzeczywistości nigdy nie jesteście sami. Mamy tu na myśli, że zawsze jesteście połączeni z Duchem. Duch zawsze was kochał i wspierał. Duch zawsze był wami. To jest trudne do wyobrażenia sobie. Wielu z was modliło się albo wyrażało zamiary do aniołów, lub Boga, o pokazanie jakiegoś znaku, że robisz krok w stronę następnego poziomu. Wielu z was szukało w najdalszych zakątkach potwierdzenia czegoś, co można znaleźć tylko na wewnętrznym torze. Rzeczywiście nigdy nie jesteście sami, nigdy nie jesteście poza Boskością, nigdy nie jesteście odseparowani od Ducha.

I ponieważ przechodzimy do następnej serii (chichocząc) Cauldre mówi, że znowu promujemy to, będziemy rozmawiać więcej o waszej boskości, która zawsze z wami była. Będziemy mówić, jak wstępować w swoją Boską Wolę i jak wzrastać dla wiedzenia, znaleźć to, co zawsze szukaliście. Będziemy rozmawiać o współpracy Boskiej Woli z Duchem, współpracować z Domem, za którym wszyscy tęsknimy. Będziemy rozmawiać, jak naprawdę połączyć to wszystko razem. Jest wiele pracy przed wami, będzie wiele, wiele dyskusji. Będziemy zachęcać was do poszukiwania odpowiedzi w sobie. Będziemy kontynuować zachęcanie was, byście odnaleźli informacje, które są przechowywane w was, jak możecie je odnaleźć. Będziemy kontynuować proszenie was, drodzy przyjaciele, abyście zaczęli przekazywanie swojej własnej boskości, swojej własnej boskiej Jaźni, ponieważ tam znajdują się wszystkie odpowiedzi.


Ja. Tobiasz i ci, którzy należą do Karmazynowego Kręgu, są waszymi przewodnikami wzdłuż waszej drogi. To znaczy, że nie znamy odpowiedzi. To znaczy, że nie przeżyliśmy tych doświadczeń. My po prostu zapewniamy was, że jesteście na dobrej drodze i na dobrym kursie. Będziecie coraz bardziej zbliżać się do swojej własnej mocy, w ciągu nadchodzących dni. Nasz związek, Tobiasza i was staje się coraz głębszy i pełny miłości. My nie jesteśmy wyżej postawionymi. To wy jesteście wyniesieni. Kochamy was bardzo.

I tak to jest.

------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorad, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2000 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected]. All rights reserved.

Translation: przy użyciu translatora Elżbieta Udałowska. E-mail [email protected]