Lekcja 4: „Twórz w łasce”

Pytania i odpowiedzi

11 listopad 2000r.

I tak to jest, drodzy przyjaciele, nauczyciele i Shaumbra, że wracamy tu ponownie do tego kręgu, do tej energii. Tym razem dla pytań i odpowiedzi.
Spotykamy się tu z Wami, aby pracować dalej nad stawaniem się twórcami. To jest nad stawaniem się i realizacją, i manifestacją Waszej boskości. To nie jest takie trudne, to wszystko wcale nie jest takie trudne. To było trudne – niemal niewykonalne – kiedy dualność miała inną równowagę, kiedy dualność miała cechy, które nie były tak harmonijne. Ale kiedy dojdziesz do swojej równowagi, kiedy dostosujesz równowagę dualności w sobie, i jak one zostaną zharmonizowane we wszystkich ludziach na całej Ziemi, to staniecie się prawdziwymi twórcami, będzie to coraz łatwiejsze. Będziecie zdolni do tworzenia siebie z własnego zamiaru, nie będzie w tym walki. To będzie tak łatwe, jak pozwalanie Łasce na zrównoważenie. To będzie tak łatwe, jak przywoływanie energii do Waszego życia, do Waszej rzeczywistości, do Waszej boskiej chwili, i będziecie mogli bawić się rezultatami. Polubicie to, polubicie to bardzo.

Teraz, mamy jedno powszechne pytanie, które pojawiło się pod naszym adresem kilka dni temu, przed naszym spotkaniem. I teraz my je w tym momencie poruszymy. To pytanie dotyczyło naszych związków, że zbyt wiele wyzwań stawiamy przed Wami. I my prosimy Was, abyście rozważyli ten aspekt, w tym momencie, w Waszej konkretnej sytuacji. Niemal rok temu, w dacie 13 grudnia 1999 roku mówiliśmy, że jest to data rozszczepienia się na dwoje ludzkiej świadomości. Mówiliśmy o przejściu do nowej świadomości od starej, ziemskiej energii. To było niespełna rok temu. Mówiliśmy, że przez pewien okres czasu będziecie przemieszczać się między dwoma światami, starym i nowym. Widzieliśmy tych, którzy pozostali w starej świadomości i poważamy ich i honorujemy za to, ponieważ oni kontynuowali ważne utrzymywanie równowagi.

Mówiliśmy Wam, że ci, którzy pozostali w starej energii, nie byliby zdolni do zrozumienia czy rozpoznania, że pojawiła się na Ziemi nowa energia i nowa świadomość. Podczas, gdy wy możecie dostrzegać obie energie, oni dostrzegają tylko własną.
Kiedy te dwie energie ruszają dalej osobno, kiedy Wy badacie nową energię na Ziemi bardziej szczegółowo, wielu z Was ma przyjaciół, małżonków czy partnerów, którzy pozostali w starej energii Ziemi. Oni wybrali to, aby zrównoważyć, zbalansować energię dla Was. To właśnie dlatego, kiedy wyruszasz do nowych obszarów, które dopiero muszą zostać zdefiniowane, kiedy wyruszasz po raz kolejny, zawsze wracasz do starej energii.

Użyliśmy analogii dwóch alpinistów. Podczas, gdy jeden z nich jest stabilny, przypięty uchwytami do zbocza góry, dzięki temu drugi może pójść naprzód. Jeden jest tam dla bezpieczeństwa i asekuracji, drugi jest eksploratorem. Tak mniej więcej wyglądają Wasze związki dzisiaj. Możesz mieć małżonka albo partnera, który pozostał w starej energii, utrzymywać energię dla ciebie, abyś ty mógł badać te nowe obszary.

I w wielu przypadkach, drodzy nauczyciele, w wielu przypadkach nie jest już odpowiednie pozostawać w tych stosunkach codziennie. Zwracamy uwagę na dynamikę energii, która ma tu miejsce. Teraz to jest dla Ciebie i Twojego zrozumienia, czy jest to czas na pozostanie w miejscu, czy wybranie się naprzód. Ale, jeżeli wybierzesz pójście naprzód, jeżeli wybierasz uwolnienie się z tego poziomu związków, pamiętaj, że oni utrzymują dla ciebie poziom równowagi w tym momencie. Honoruj ich za to i dziękuj im. Podczas, gdy będziecie uwalniać wzajemne powiązania związków, pamiętajcie, że oni czynią to z miłości dla Was, pozwalając Wam ruszyć się do nowej energii.

Teraz możemy odpowiadać na Wasze pytania.


1 PYTANIE: Tobiaszu, jaki jest związek pomiędzy ruchem liczb z dwa do cztery, w dyskusji Kryona o matematycznej podstawie 12?

TOBIASZ: Rzeczywiście, my pracujemy razem, ręka w rękę. Wspomnieliśmy, że wasi matematycy szybko odkryją informacje, które pomogą zdefiniować to bardziej szczegółowo. To nie jest teraz, w tym momencie odpowiednie poruszać te konkretne obszary, ale przypominamy, że będzie więcej przewagi liczby „4” w waszym życiu. Może po prostu pojawiać się liczba 4, to może pojawiać się jako połączenie z „2”. To wszystko zapowiada zmianę, przesuwa od dualności, którą znałeś, do nowego typu tworzenia energetycznego, związanego z „quads”.


2 PYTANIE: Tobiaszu, rozumiem przez odczytanie przekazów Sanandy, że każdy z nas ma 16 podobnych rzeczywistości fizykalnych, z wieloma wzajemnymi przeciwieństwami. Jestem zainteresowany poznaniem każdej z tych rzeczywistości, czy w każdej z nich jesteśmy jednocześnie, czy w każdej rzeczywistości robimy to samo?

TOBIASZ: Jeśli to jest to, co wybierasz, zgoda.

(notatka od Geoffreya Hoppe: kiedy redagowałem tą sesję, byłem trochę zaskoczony krótką odpowiedzią Tobiasza. Połączyłem się z Tobiaszem prosząc go dalsze wyjaśnienie. Zachichotał i poprosił mnie, bym spojrzał na odpowiedź z następnego pytania. Widocznie wiedział, jakie ono będzie)


3 PYTANIE: Jesteśmy w trakcie łączenia wszystkich innych rzeczywistości w jedną rzeczywistość i jeden fizyczny kształt, i czy to jest właśnie wzniesienie?

TOBIASZ: To pytanie jest trudne do odpowiedzi, z powodu ludzkich błędnych wyobrażeń na temat rzeczywistości, wymiarów i wzniesienia. Korzystamy z tego pytania, aby przypomnieć szczególnie tym, którzy są Shaumbra, którzy tu są, moi przyjaciele, o przebywaniu w boskiej chwili. Wszystkie te wielopoziomowe, wielowymiarowe, wieloaspektowe rzeczywistości…nie rozumiemy skąd je wytrzasnąłeś! Jest wiele, wiele posiadłości. Jest wiele posiadłości, ale, moi przyjaciele, to nie powinno Was teraz dotyczyć. To może Cię podzielić, to może podzielić Twoją energię.

Teraz Ci, którzy są nauczycielami czy uzdrowicielami, proszeni są o połączenie wszystkich swoich podzielonych fragmentów, których sobie nawet nie wyobrażaliście, że je macie! Prosimy Was, abyście skupiali się na boskiej chwili, na Wasze istnienie w boskiej chwili. Co więcej, mówiliśmy – Cauldre staje się zdenerwowany teraz –mówiliśmy, że podawane informacje nie spodobają się wszystkim. To nie rezonuje ze wszystkimi i to nie było zamierzone dla wszystkich. To jest rzeczywiście klasa nowej energii, i korzystamy z tej okazji, abyście w ten sposób rozumieli naszą pracę. Będziemy przywracać sedno tej pracy. W okresie pomiędzy tym spotkaniem a następnym, starajcie się przebywać jak najczęściej w boskiej chwili. Po co miałbyś martwić wielowymiarowymi aspektami, których nie rozumiesz, których nawet my nie rozumiemy.

Honorujemy Cię i dziękujemy Ci za to pytanie, które dało nam okazję na przemówienie do Waszej boskości, tych, którzy są obecni pokoju i w przestrzeni, i tych, którzy czytają te słowa. Nie znajdziecie odpowiedzi w skomplikowanych wymiarach, które niekoniecznie istnieją! Znajdziecie je w swojej boskiej chwili. Rozumiecie to?


4 PYTANIE: Tobiaszu, jestem chory na raka. Jak się tego pozbyć?

TOBIASZ: Masz uhonorować raka, nie pozbywać się go. Umieść go w Piekarniku Łaski. Umieszczaj go tam bez programu i pozwalaj pracować temu. Pozwalaj łasce znajdować równowagę. Rak, drodzy przyjaciele, jest po prostu brakiem równowagi ujawnionym dzięki waszemu ciału. To jest tak proste. Ci, którzy pracują z nowymi narzędziami zobaczą to wkrótce. Dostroją się do częstotliwości, które pomogą im to wyregulować.

Ty, który zadałeś to pytanie, masz teraz bardzo wyraźne doświadczenie. Nie potrzebujesz już eksperymentować, poznawać tego procesu. To stało się dla ciebie dostępne, To jest potężne. Ty jesteś potężny. Ten brak równowagi, który zapukał do Twojego ciała fizycznego, po prostu umieść go w Piekarniku Łaski. I po umieszczeniu go tam pewnego dnia, wtedy umieszczaj to ponownie i ponownie, i rób to z miłością każdego dnia. Mój kochany, to jest narzędzie i jest w tym prezent dla Ciebie. Dar polega na tym, ze kiedyś, któregoś dnia usiądziesz przed innymi, którzy z niedowierzaniem będą słuchać jak wniosłeś równowagę do swego życia. Ty to wybrałeś, ty sam to wybrałeś, że będziesz nauczycielem dla innych. Używaj Piekarnika Łaski, mój drogi. Wtedy zrozumiesz.


5 PYTANIE: W bliskiej przyszłości prawdopodobnie stracę matkę chorą na raka. Jaka jest najefektywniejsza droga, aby pomóc jej przejść na druga stronę zasłony?

TOBIASZ: Honoruj ją za wszystko, co wniosła do Twojego życia. Niektórzy opuszczają Ziemię i przechodzą na naszą stronę zasłony, i oni często przynoszą z sobą poczucie winy i łzy smutku. To jest energia, która im pomoże, to jest najlepsze po prostu honorować ich. Jesteśmy tu trochę surowi dla Ciebie, ale tylu ludzi modli się o tych, którzy przechodzą na drugą stronę, błagając, żeby trafili do nieba, modląc się, aby nie spotkało ich tam coś złego, żeby nie trafili do piekła, modląc się, oni przygotowują tam sobie przestrzeń.

Moi kochani, wszyscy którzy tu są i wszyscy którzy to będą czytać, po prostu honorujcie ich, dziękujcie im za proces, który był częścią Waszego życia. Robicie coś, nie bardzo rozumiejąc jaką wysyłacie do nas energię. Jesteśmy często ciekawi, dlaczego błagacie dla nich aby poszli do miejsca, którego nawet my nie widzimy, nie rozumiemy, gdzie ono jest. Chwilami to może być dla nich mylące, ponieważ umieszczacie wokół nich energię, która próbuje ich skierować do miejsca, które niekoniecznie istnieje! Teraz, rzeczywiście są legiony aniołów, które naprowadzają tych, którzy ostatnio zmarli, aby byli bezpieczni w swej powrotnej podróży. Ale największą radość dawałoby tym odchodzącym, gdyby oglądając się za siebie widzieli wasze honorowanie ich. To usuwałoby zasłonę szybciej, gdyby mogli zobaczyć, że inny człowiek zrozumiał ich podróż. Dziękuję ci za to przepiękne pytanie.


6 PYTANIE: Powiedz o mocy modlitwy.

TOBIASZ: W nowej energii nauczysz się tworzyć inaczej. Modlitwa jest odpowiednia dla tych w starej energii. My będziemy pracować z Wami na nowych poziomach. Będziemy mobilizować Was do uwolnienia starych pojęć modlitwy, będziemy Was nawet mobilizować do tworzenia nowych pojęć. To były nieocenione narzędzia dla przeniesienia Was do tego punktu, ale teraz, moi przyjaciele, jest czas na uwolnienie tego. Pójdziemy bez modlitw. Zaczniecie tworzyć w Boskiej Chwili. Zaczniecie rozumieć, kiedy użyjecie swego Piekarnika Łaski. I, ponownie, dziękuję Ci za to pytanie.


7 PYTANIE: Proszę Cię abyś powiedział nam o „nowych” dzieciach, ich roli w nowej energii Ziemi.

TOBIASZ: To jest bardzo szczegółowe i skomplikowane pytanie, jest w tym wiele aspektów. Powiemy teraz o jednej grupie, która teraz wchodzi, która chce zrobić przysługę wielu tym, którzy są Shaumbra, w Karmazynowym Kręgu. To są istoty, które nie wcielały się na Ziemi kiedykolwiek przedtem. Nie przechodziły serii wcieleń jak Wy. Metaforycznie, one będą konstruować drogi, budować tunele dla przybycia tej energii. To są aniołowie, które nie były na Ziemi wcześniej. To będzie dla nich trudne na początku, przejście od kręgu pierwszego tworzenia, do tego co nazwalibyście strefą adaptacji i następnie do fizycznego ciała. To jest bardzo trudne. To co one mają stworzyć, to ścieżki energetyczne do energii Ziemi. Innymi słowy, one będą sprowadzać energię bardzo blisko, czasami bez przyjmowania fizycznego ciała.

I w niektórych przypadkach, dziecko urodzi się, ale doświadczy śmierci łóżeczkowej”, jak Wy to nazywacie, ponieważ nie są one gotowe, ci nowi aniołowie, one nie są jeszcze gotowe aby przyjąć szorstkość Waszej fizycznej rzeczywistości.
One będą przychodzić na krótko. One wrócą później, po kilku miesiącach, albo po roku, albo za jakiś czas do fizycznego ciała. Teraz te nowe anioły, ci nowi ludzie, nie mają żadnego wcześniejszego doświadczenia życia na Ziemi, ale już popatrzyli, już uważnie studiowali.

One są tymi, którzy pomagają przynieść nowy typ energii, i jest to ważne, dlatego są kryształowe, nie przechodziły wielu surowości, wielu żyć. To są ci „świeży” aniołowie, to są ci, którzy przynoszą nowy poziom wibracji, który jest w tym momencie odpowiedni. One będą niezwykle wrażliwe na Waszą Ziemię, będą niezwykle wrażliwe na myśli i wibracje. Będą mieć skłonności do alergii, ponieważ nie będzie to dla nich łatwe bycie w ludzkiej formie, ale oni wniosą światło, które jest teraz odpowiednie.

Teraz, jest wiele innych typów wchodzących w tych czasach dzieci, te, które nazywacie indygo, które wybrały ścieżkę indygo do wcielenia. Jest wiele, wiele innych wcieleń, ale wymagałoby to długiej dyskusji. Ale musicie wiedzieć, wy, którzy jesteście Shaumbra, którzy byliście tu wiele, wiele, wiele wcieleń, kiedy one Was zobaczą, tam nagle wystąpi łączność, i one Was uhonorują. One dosłownie mogą padać Wam na kolana, dziękując Wam. One rozumieją, co zrobiłeś aby umożliwić całej nowej grupie, aby mogły to przejść teraz. Po tym, jak one przechodzą przez tunele, które zostały zbudowane do nowego tworzenia, po tym będą mogli wejść następni (emocjonalnie)… i pewnego dnia, ja Tobiasz, wybiorę powrót i przy odrobinie szczęścia będę synem jednego z Was, słuchających te informacje.


8 PYTANIE: Tobiaszu, dużo słyszałem o planetarnym nauczycielu zwanym Maitreya. On mówi, ze jest Chrystusem i mieszka w Londynie. Czy możesz to skomentować?

TOBIASZ: Niesie on charakterystyczną energię Chrystusa. Przynosi wiele mądrości Waszej Ziemi w tym momencie. Podczas gdy my jesteśmy Karmazynowym Kręgiem, on ma powiązania z inna duchową grupą, i jest między nami wielka zgodność i szacunek. Słowa, które on przekazuje w tym momencie są wypełnione mądrością i miłością, ale przypominamy każdemu z Was, że nawet jak pojawiają się na Ziemi nowi nauczyciele, i właśnie wtedy jest ważne pamiętać, że Chrystus jest w każdym z Was. Nie znajdziesz w innym tego, czego nie widzisz w sobie. Głęboko honorujemy nauczania tej grupy i blisko współpracujemy, ale ta grupa również uczy, że Chrystus jest w Tobie.


9 PYTANIE: „Nauki i życie Mistrzów Dalekiego Wschodu” Spauldinga są bardzo podobne do nauczania Karmazynowego Kręgu. Zastanawiam się, czy mistrzowie Karmazynu uczyli w tamtym czasie?

TOBIASZ: Karmazynowy Krąg, ta grupa z Shaumbry, bywaliście w świecie wiele, wiele razy. Mądrości, które wywołaliście, przetrwały w paru innych kulturach, ale nade wszystko, są pewne uniwersalne prawdy, które są aktualne we wszystkich grupach. Podczas, gdy nauki Karmazynowego Kręgu nie wpłynęły bezpośrednio na tą książkę, oni mówią z takiego samego poziomu prawdy. I, żartując, nasz przyjaciel Cauldre chciałby wiedzieć gdzie może kupić tą książkę.


10 PYTANIE: Tobiaszu, moja kwestia dotyczy wagi ciała, umieszczam swoje całe ciało w Piekarniku czy jakiś symbol tego?

TOBIASZ: Symbolem może być Twoje zdjęcie, wygląd zewnętrzny, bez programu. Po prostu używaj tego symbolu, umieszczaj go w Piekarniku Łaski i pozwalaj pracować Łasce przez cały czas. Przypominamy Wam, wszystkim Wam, podczas gdy to robicie, i chociaż Cauldre mógłby pomyśleć, że to jest nudne (chichocząc), zobaczysz manifestację tego. Jeśli umieszczacie symbol swojej biologii w Piekarniku, moi przyjaciele, nie bądźcie zdumieni ani zaskoczeni, kiedy wasze ciało za kilka dni odczujecie inaczej. Początkowo może ono uwalniać rzeczy, które mogą być nieco żenujące, ale jest to częścią procesu. Początkowo może być to niezbyt wygodne, czego możesz się obawiać, ale jest to częścią procesu. To nas nieco bawi, ponieważ wiemy z pracy z Wami, że robicie to nie mając jeszcze ufności co do tego, ze Piekarnik działa. Ale kiedy zobaczysz rezultaty tej pracy, będziesz zaskoczony (chichocząc).


11 PYTANIE: Tobiaszu, kiedy mam pytanie o zdarzenie z przyszłości i chcę poznać odpowiedź, czy dostanę odpowiedź? I jak to się ma do nowej i starej energii?

TOBIASZ: To jest trudne w większości, czy dla ludzi, czy Karmazynowej Rady, albo Tobiasza znać odpowiedź dotycząca przyszłości. Są ogólne kierunki, które mogą być zobaczone. Jest wiedza z ogólnej wibracji, ogólnej częstotliwości, które stwarzasz dla przyszłości, ale jest bardzo trudno poznać dokładny wynik. Opierając się na naszych naukach w Serii Twórcy, mamy dla ciebie radę, pozostawania w boskim momencie, pozostawać w boskiej chwili. Jak wspomnieliśmy w naszym poprzednim przekazie, w starej energii stworzyłeś przyszłość, przez projektowanie swoich myśli i swojej energii do tego. To w zasadzie wracało do próżni i przekształcało rzeczywistość. Tworzenie w nowej energii będzie całkiem inne. To nie będzie wrzucane do próżni, to nie będzie wyrzucane do przyszłości. To będzie pozostawać w chwili, w przestrzeni, w energii, stwarzając w tym momencie i emanując energią na zewnątrz, nie specjalnie do twojej przyszłości, ale do wszystkich momentów. Teraz jest tu całkiem inna dyskusja, ale przekazujemy, że będziemy tu w czasie przyszłym (chichocząc), więc będziemy unikać od oddalania się zbytnio od tematu. Ale nasza odpowiedź dla Ciebie, po prostu pozostawaj w boskiej chwili.


12 PYTANIE: Kochany Tobiaszu, proszę, czy mógłbyś podać nam metaforę stosowną do usuwania problemu z Piekarnika Łaski po 24 godzinach? Dziękuję.
TOBIASZ: Piekarnik Łaski ma tylko jeden guzik, na rozpoczęcie, i po 24 godzinach automatycznie się wyłączy. Gdy usuwacie symbol z Piekarnika Łaski, moi przyjaciele, nie ma niczego co musicie zrobić w tym momencie, nie ma żadnej modlitwy, nie ma żadnych zamiarów, nie ma niczego. Po prostu pozwalajcie zmianom pojawiać się w waszym życiu. Teraz macie skłonności do uczynienia tego skomplikowanym procesem. To jest tak proste, jak umieszczanie problemu w Piekarniku i włączenie przycisku START. Jedna rzecz na raz, jeden dzień na raz, tylko dla siebie w tym momencie.


13 PYTANIE: Tobiaszu, przez miniony miesiąc wiele osób wycofało się z mego życia. To jest O.K., ale zauważam w swoim umyśle nieustanne dialogi, jakie prowadzę z tamtymi ludźmi. Mnóstwo trajkotu, po którym zazwyczaj gorzej się czuję. Nazywałem to zaburzeniem równowagi hormonalnej, ale jakoś nie wydaje mi się to prawdziwe. Co się dzieje? Dlaczego nie potrafię przejść za niski murek?

TOBIASZ: Podejmij świadomy wysiłek z twojej strony do przejścia za niski murek. Ciągle dajesz się wciągnąć na grzbiet dwoistości. Natychmiast zaczynasz doświadczać energii dwóch Ziem poruszających się w różnych kierunkach, doświadczasz związków, które nie są już odpowiednie z różnych względów. Słyszysz paplaninę w swojej głowie, ponieważ wciąż jeszcze na różnych poziomach jesteś z nimi połączony. Wiedz, mój przyjacielu, że kiedy przechodzisz na poziomy energii nowej Ziemi, te stare łańcuchy, którymi byłeś połączony z innymi, będą rozpuszczać się z miłością. Będą rozpuszczać się powoli i na pewno. Krzywdzisz siebie tą paplaniną umysłową. Po prostu zrozum, że jest to częścią procesu uwalniania i pozwalania na proces. Gdy zauważysz te dyskusje w swoim umyśle, stań za niskim murkiem i honoruj tych ludzi, nawet jeżeli powodowali starcia i wyzwania w Twoim życiu. Po prostu honoruj ich. Kiedy zaczniesz to robić świadomie, ostatnie ślady starej energii zaczną się rozpuszczać.


14 PYTANIE: Tobiaszu, dzisiejszego dnia dwoje ludzi mówiło o czasach kataklizmu, gdy matka Ziemia będzie przechodzić przez proces oczyszczania i uwalniania. Co my, jako jednostki i jako rodzina, możemy zrobić, aby jej w tym pomóc i aby złagodzić cierpienia naszych bliźnich?

TOBIASZ: Jest wiele zmian wibracyjnych, które zaczynają się w Tobie. Jest wiele, wiele działalności, wliczając w to energię przeszłych wcieleń, które były trzymane przez Gaję, a które teraz uwalnia. Ponieważ zmieniasz swoją wibrację i uwalniasz starą energię, Gaja wiele z tego przetwarza dla Ciebie. Masz honorować Gaje za jej pracę, i zrozum, że kiedy Gaja zacznie huczeć – jeśli zacznie to robić –kiedy ona zacznie huczeć, to nie będzie oznaczać to końca, to nie będzie znakiem kary dla ludzi. Zauważyliście w niedawnych trzęsieniach, że było bardzo niewiele osób, które zginęły w tym? Gaja rozumie, gdzie może uwolnić. Jest dużo energii, które ona teraz wybiera do uwolnienia. Po prostu honoruj ją za to. Drodzy przyjaciele, drodzy przyjaciele, Ona zna dobrze sposoby jak to uwolnić, wie to lepiej niż Wy. Honorujcie ją za ten proces. A kiedy wiatry przybywają – one chcą w najwydajniejszy sposób dla Gai zmyć, przez wiatry – gdy one przychodzą, po prostu uśmiechajcie się i honorujcie zamiast poddawać się strachom. Zamiast mówić innym, że świat dobiega końca, honorujcie te silne wiatry, ponieważ są najlepszą droga uwolnienia dla Gai.


15 PYTANIE: Tobiaszu, jaki jest związek między wyborami a świadomością?

TOBIASZ: Całkiem po prostu zauważasz jak dwoistość wróciła do równowagi. To jest pewien sygnał dla wszystkich, że nowy typ harmonii jest możliwy. Jeszcze jedna sprawa z tego wynika: gdy dwie różne częstotliwości zmieniają się i wracają do harmonii, cała energia, która już nie jest odpowiednia, wypływa na powierzchnię do uwolnienia. W tym procesie dokonywania wyborów, jakakolwiek przeciwna energia, która miała program przeciwny nowej równadze dwoistości, będzie wypływa na powierzchnię. Ci, którzy być może niezbyt pewnie dokonywali wyborów, ci, którzy nie chcą mieć dwoistości w harmonii, to będzie odkryte w waszych środkach i to będzie oczywiste dla Was. W tym czasie, Shaumbra, stawajcie za niskim murkiem. O, zobaczycie jakąś walkę między dwoma stronami, ale to będzie nowy typ równowagi, to będzie pójście do przodu. Stójcie za niskim murkiem, aby widzieć, co się tu naprawdę zdarza.


16 PYTANIE: Tobiaszu, czy jest coś do zmiany u mnie w tym momencie, co mógłbyś mi zaproponować?

TOBIASZ: Tak, rzeczywiście, dla Ciebie i dla wszystkich, którzy tego słuchają, i dla wszystkich którzy to czytają, jest tam jedna rzecz. Tym razem tkacie nową energię Ziemi, dlatego tu jesteście i dlatego to czytacie. Drodzy przyjaciele, proszę, utrzymujcie prostotę tego, proszę utrzymujcie prostotę tego. Przypominamy Wam o tym w kółko. Macie skłonności do wystąpień z wielkimi teoriami spiskowymi. Macie skłonności poszukiwania nowych rzeczywistości, nowych wymiarów, które nie egzystują. Macie nawet skłonności do scenariuszy strachu.. Moi przyjaciele, jeśli wybieracie samoświadomość w tym życiu, jeśli postanawiacie być twórcami nowej energii, to byłoby dobrze utrzymać to w prostocie. Weszliśmy w te cztery lekcje z prościutkimi krokami – i co Cauldre nazywa czasami nudnymi krokami (chichocząc) – ale my kładziemy na to nacisk. To SA potężne narzędzia. Wasza boskość pragnie wyjść do przodu i potrzebuje waszej ludzkiej Jaźni do współpracy.


17 PYTANIE: Tobiaszu, moje dzieci zawsze proszą o cukierki i niezdrową żywność. Czy jest stosowne próbować je kierować z dala od tego rodzaju jedzenia, albo czy to naprawdę takie ważne? Nasza świadomość ma większa władzę nad tym co jemy?

TOBIASZ: Ostatecznie, świadomość utrzymuje więcej mocy niż faktyczne rzeczy, które się strawiło. Wasze systemy są jeszcze trenowane w pewnych sposobach, więc potrzeba trochę czasu aby zmienić przyzwyczajenia. Bez stawania się zbyt osobistym tutaj, w tym konkretnym przypadku, prosimy do przyjrzenia się, czego tak naprawdę potrzebują Twoje dzieci. To nie dotyczy cukierków; jest za tym coś, o co wołają. To jest proste narzędzie, to jest po prostu symbol, z którego oni korzystają. Zatrzymaj się i zajrzyj do ich serc. Jest w tym coś jeszcze.


18 PYTANIE: Tobiaszu, zauważyłem, że jest jakaś konkurencja pomiędzy jednostkami a grupami, ze względu na wyższość. Mógłbyś powiedzieć o tym?

TOBIASZ: Nie rozumiemy. Całkiem po prostu nie rozumiemy; z tą grupą postanawiamy nie wchodzić w tą energię. Jesteście tymi, którzy poświęcili się służeniu. Jesteście kimś, kto może udzielić wiele pomocy innym. Honorujemy Twoją służbę i postanawiamy nie mówić o tym więcej. W Twoim sercu widzimy czyste zamiary, widzimy niczym niezmąconą miłość. Po co mielibyśmy omawiać tą dualna energię?


19 PYTANIE: Kochany Tobiaszu, mam dwa pytania o muzykę. Pierwsze, we wcześniejszej sesji pytań i odpowiedzi zrobiłeś aluzję do faktu, że macie również muzykę tam gdzie jesteś. Czy możesz powiedzieć nam jak jej używacie i czy różni się od naszej? Drugie, w klasie nowej duchowej energii na Ziemi, czy są tam jakieś nowe narzędzia, zamiary, lub siły, których twórczy, duchowo rozwinięty muzyk mógłby tu używać?

TOBIASZ: Poświęćmy chwilę na pierwsze pytanie. W nowej energii tak twórca jak i każdy, kto rozumie równowagę wibracji muzyki, macie najbardziej robiące wrażenie okazje do tworzenia. Wasza muzyka jest wibracją. Pozwalajcie sobie doświadczać bardziej zrównoważone i bardziej świetne wibracje niż kiedykolwiek wcześniej, i wtedy popłynie to przez Wasze systemy i stanie się oczywiste w Twojej muzyce. Och, widzimy robiące wrażenie okazje dla Ciebie! Twoja muzyka nabierze nowej jakości, będzie przewyższać wibracje, z jakimi pracowałeś dotychczas.

Po naszej stronie zasłony, zazwyczaj nie nazywamy tego muzyką, i nie mamy biegłych w graniu na skrzypcach i puzonach i innych (chichocząc). Bawimy się wibracją, którą stwarzamy od wewnątrz. Siadamy z innymi jednostkami i tworzymy tonalne lub wibracyjne harmonie. Czasami specjalnie stwarzamy brak harmonii, dla pewnego efektu. Nauczyliśmy się jak tworzyć brak harmonii, przez pracę, jaka wykonaliście na Ziemi. Jak powiedzieliśmy wcześniej, bądź co bądź, nasza muzyka tutaj, chociaż piękna, chociaż zabawna, nie ma głębokości i duszy muzyki, jaką tworzycie na Ziemi. To jest trudne do opisania bez faktycznego zagrania naszej muzyki dla Ciebie.

Ale, w pewnym sensie słyszycie nasza muzykę, kiedy wchodzimy na początku do tego kręgu. Słyszycie naszą wibrację, i my w pewnym sensie mruczymy, kiedy wchodzimy do Waszej przestrzeni. Na następnym spotkaniu, kiedy będziemy wchodzić, poczujcie te tony.
Bardzo lubimy Twoją muzykę, dla jej wibracji, która dosłownie opowiada historię Twoich żyć, Twoich doświadczeń, z Twoich przeszłości, Twej miłości. O, to nie są słowa, które są, jakbyś to nazwał, przechowywane w kronice Akaszy. To jest muzyka, to jest wibracja, w tych tonach jest historia Ziemi.


20 PYTANIE: Tobiaszu, miałem trudności w synchronizacji mego umysłu i serca. Jakieś sugestie?

TOBIASZ: Zwalniaj umysł. Rzeczywiście pozwalaj sobie wyjść z Twego umysłu. Był brak energii w przybliżonym przedziale z 2/3 i 1/3 między umysłem a sercem ludzi w starej energii. Przywracaj temu równowagę. Po prostu pozwalaj temu się zdarzyć. Po prostu przywracaj równowagę dwoistości. Drodzy przyjaciele, jesteście ludźmi, chodzicie w ludzkiej biologii, jesteście w dwoistości, i te rzeczy będą się Wam przydarzać przez pewien czas.

Ale teraz pozwalajcie na nową równowagę. Powiedzieliśmy dzisiaj, 11.11, że jest to dzień dualności na Ziemi. To jest dzień dualności w Kalendarzu Majańskim. To jest dzień, w którym siła dualności wspiera zgodną współpracę, albo wzmacnia zderzenia. Przyglądaj się swemu życiu, przyglądaj się Ziemi w tym czasie. Co Ty zauważasz? Nową harmonię czy kolizje?. My widzimy harmonię, i w niej, drodzy przyjaciele, lubimy nasz wspólny czas i wspólną przestrzeń z Wami. Lubimy to ogromnie.

Są takie chwile, które chcielibyśmy przeciągnąć do wielu, wielu godzin. Ale wiemy, że zaczynacie się niecierpliwić, i rzeczywiście honorujemy Cauldre za jego służbę. Wiemy, że on staje się głodny! Dziękujemy więc i honorujemy i błogosławimy każdego z Was. Prosimy Was, byście pozwolili na łaskę w Waszym życiu. I, pamiętajcie drodzy przyjaciele, łaska przychodzi od wewnątrz. Ona już tam jest! Ona czeka okazji, aby pracować. Okazja przychodzi do głowy, gdy otwierasz drzwi Piekarnika Łaski i naciskasz przycisk start!

Drodzy przyjaciele, zobaczymy się za około miesiąc, dla muzyki (z Robertem Colon).


I tak to jest.

--------------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorad, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2000 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected]. All rights reserved.

Translation: przy użyciu translatora Elżbieta Udałowska. E-mail [email protected]