Materiały Tobiasza

Seria Boskiego Człowieka

Shoud 10 „Duchowy Artysta”

Pytania i Odpowiedzi

3 maja 2003I tak to jest, drodzy przyjaciele, że kontynuujemy te twórcze energie tego dnia. Metatron, Hossaf, Maria, wszyscy Aniołowie i istnienia, siadają przed tą grupą Duchowych Artystów. Stworzyliście swoją drogę od Domu do tej przestrzeni, i teraz stwarzacie całe nowe rozumienie i świadomość. Stwarzacie prawdziwe rozszerzanie się Ducha.
Jesteście jak kwiat, który się otwiera, akceptuje wszystko wokół siebie pod każdym względem, otwiera się, by pokazać Kim Jest naprawdę.

To był honor i radość dla mnie, Tobiasza, móc was w końcu przytulić! (śmiech publiczności). I, dla tych, którzy pytali w sercu. „Czy to jest Tobiasz? Czy to jest Cauldre?” (więcej śmiechu), to rzeczywiście byliśmy my obaj. To były również energie Metatrona, Hossafa, i Marii. Mogliśmy wszyscy podejść, podziękowania dla Cauldre dzielącego swe ciało na tą okazję (więcej śmiechu).

To nie było kiedyś takie łatwe podejść do was tak blisko. Czasami przypuszczacie, że Anioły mogą swobodnie wchodzić o każdej porze. To nie jest za bardzo precyzyjne, drodzy przyjaciele. To jest dla nas trudne do przeniknięcia przez zasłonę, właśnie tak, jak wam jest trudno przekroczyć zasłonę. Anioły mogą, w pewnym sensie, przyglądać się z daleka. Ale, to zawsze było bardzo trudne dla nas do podejścia tak blisko, jak mogliśmy zrobić to dzisiaj.

Jaki to honor móc dotknąć was, łączyć się z wami! Jaka to radość zobaczyć, jak otwieracie swoje serce, jak czujecie się wystarczająco bezpiecznymi, by otworzyć wasze serca!
Uściski są interesująca sprawą. Kiedy człowiek czuje się bezpieczny… och, kiedy czuje się wystarczająco bezpieczny, on może wtedy wyrazić swą twórczą boskość.
Ciało przedstawia takie bariery. Przebywając blisko innego człowieka, dotykając go, tworzy takie bariery. Ale poczuliśmy was, kiedy się otworzyliście, kiedy dotknęliście nas. Mogliśmy was czuć. Nie jesteśmy w fizycznym kształcie, ale poczuliśmy nieodparte uczucie waszej energii, i waszej miłości w sposób, w jaki ja, Tobiasz, nie mogłem zrobić wcześniej.

Niektórzy z was denerwują się czasami, wymagają chwilami. Usłyszeliśmy, jak niektórzy z was nawet mówią nam, „Ale, jeśli jesteś prawdziwy, rzeczywisty, pokaż się nam. Udowodnij mi, że egzystujesz. Chcę zobaczyć Anioła ludzkimi oczami.” Jeden z was zrobił test, test dla siebie, może test dla nas.
Mówimy wam, że gdy myślicie w taki sposób, w ten logiczny sposób, kiedy będziecie domagać się dowodu w swojej Starej rzeczywistości energetycznej, możemy stać przed Tobą i nie zauważysz nas. Kiedy otworzysz swoje serce, kiedy wyjdziesz ze starej rzeczywistości, poczujesz nas po raz pierwszy, a następnie zaczniesz nas widzieć. Zaczniesz widzieć, kiedy stoimy przy Tobie, a kiedy nie. Nie będzie już więcej wątpliwości w twoim umyśle.

Już masz jakieś tego przebłyski. Zaczynacie widzieć jasne punkty światełka kątem swego oka. Ale, kiedy widzicie to, zaczynacie to analizować, intelektualizować. Wtedy punkcik światła wydaje się znikać. A to nie jest tak. My jeszcze jesteśmy.
Widzisz istotę Ducha w tym jaskrawym światełku. Ale przerzuciłeś się na swój analityczny umysł i następnie już nie możesz nas wyczuwać. Czasami zauważasz nas jako ruch na stronie. Masz odczucie ciepła przybywającego do ciebie. Ale kiedy zaczynasz analizować, to odchodzi.
Drodzy przyjaciele, kiedy zdarzy się to następnym razem, kiedy jesteśmy tam, w twojej rzeczywistości, wiecie co zrobić. Oddychajcie. Zaproście waszą własną kreatywność do tańca z nami.

Zastanawiacie się czasami, „ To naprawdę ja to stworzyłem?”, poniekąd, śmiejemy się i mówimy, „Naprawdę to zamanifestowałeś?” (śmiech publiczności), to jest Twoją rzeczywistością? Twoja stara rzeczywistość była wąską, linearną drogą…, surową…, trudną… Twoja Nowa rzeczywistość, jest tym, co tworzysz…To jest to, o czym mówimy.
Bądźcie ekspresyjni. Bądźcie wielowymiarowi. Pozwalajcie swojej jaźni wyjść z umysłu (jakiś śmiech), wasza Nowa rzeczywistość jest tym, co robisz z nią. Już nie musisz być w Starej rzeczywistości świata, ograniczonej tylko do tego, co widzisz, albo możesz poczuć tylko ludzkimi zmysłami. To może być teraz o wiele szersze, o wiele głębsze teraz. Twoja rzeczywistość jest czymś, co chcesz z nią zrobić. To stanie się zauważalne, namacalnie rzeczywiste, kiedy wyrażasz wewnątrz siebie Teraz, moment rzeczywistości.

Nie ma żadnej prawdy o niezwykłej rzeczywistości. O, czasami wasze ludzkie zmysły próbują dowieść, że jest inaczej, próbują powiedzieć, że ta rzeczywistość jest jedyna, jest tym, co możesz dotknąć. Rzeczywistość jest drzewem, w które możesz uderzyć głową. Ale, rzeczywistość jest również wszystkim, co egzystuje wokół was. Wdychajcie i wyrażajcie. Wyrażajcie swoją kreatywność. Wtedy to zacznie nabierać realnych kształtów dla was, właśnie jak drzewo, na które możecie wpaść głową.

Z tym, drodzy przyjaciele, będziemy zadowoleni odpowiadając na wasze pytania.

PYTANIE OD SHAUMBRA 1: Tobiaszu, dlaczego czuję się pusta i smutna w te dni? Nie chce mi się nic robić, chociaż pracuję codziennie, mam męża i dziecko, które próbuje zwrócić na siebie moją uwagę?

TOBIASZ: Rzeczywiście, i to jest pytanie, które dotyczy wszystkich Shaumbra, albo prawie wszystkich – to uczucie smutku, uczucie pustki. Naprawdę przechodzisz z jednej energii do drugiej. Naprawdę zmieniasz postać wszystkiego, czym myślałaś, ż jesteś. Umierasz, w pewnym sensie, przechodzisz do następnego życia, ale pozostając w fizycznym ciele, a także będąc głęboko przywiązaną do Starych rzeczywistości energetycznych.
Rozmawialiśmy we wcześniejszym Shoudzie o przechodzeniu przez niezwykły okres uwalniania, okres pustki. To stąd przybywa tyle smutku. To wydaje się częścią procesu.
Są rzeczy, które możesz zrobić, by się pocieszyć. To jest prościutkie. To jest – oddychanie, oddychanie akceptacji, i akceptacji przestrzeni, w której jesteś. Nie ma żadnego sensu w ukrywaniu albo walczeniu z tym. Honoruj swój smutek, w którym jesteś. Honoruj siebie, swoją część, o której myślałaś, że już ją uwolniłaś. Honoruj uczucie pustki. Nie próbuj pokonywać, walczyć z nią, czy jej zaprzeczać. Bądź w pełni tego.
Teraz, wiemy, wielu z was mówi, „Ale, Tobiaszu, my nie chcemy w tym być. Próbujemy wyjść z tego” (śmiech publiczności). Otrzymasz tyle prezentów dla siebie przez honorowanie, przez akceptację, przez pozwalanie na to.
Pojawia się obawa przed wami, że zablokujecie się, kiedy uhonorujecie to, jeśli nie opuścicie tego tak najszybciej jak można. To wygląda jak biegnący człowiek, który ściga samego siebie, niszczy siebie. Ale wy nie będziecie… nie będzie zablokowani w tym.
Więc, jesteś błogosławiona na tej ścieżce. Doświadczasz tego, co przechodzi Shaumbra na całym świecie, albo przechodziła. Róbcie wdech i celebrujcie śmierć własnego starego ja. I nie miejcie żadnych oczekiwań, co pojawi się w Nowej.


PYTANIE OD SHAUMBRA 2: Ja mam pytanie. Jest tyle dzieci zdiagnozowanych z ADD i ADHD, zwłaszcza w amerykańskim społeczeństwie. Moje pytanie jest – czy to jest dobrze zrozumiane? Czy one nie są właśnie częścią wchodzącej Nowej Energii?

TOBIASZ: Rzeczywiście, jesteś bardzo spostrzegawczy. Ci, którzy jak się wydaje, nie mogą wytrzymać nacisku, wchodzą jako dzieci o wiele bardziej rozwinięte, niż była większość wcześniej. To są bardzo wrażliwe dzieci. One zdają sobie sprawę, że wokół nich zachodzi wiele rzeczy w królestwach, które nazwalibyście „nierealnymi”. Ale, już teraz wiecie, że one są bardzo rzeczywiste.
Obecne struktury szkół i rodzin, próbują wpasować je w koncentrację na pojedynczym, linearnym i analitycznym środowisku. A one są bardzo wielowymiarowe i bardzo wrażliwe. One potrzebują ciągłego pobudzania z różnych źródeł. One potrzebują umiejętności ekspresji. A tak wiele szkół nie pozwala na to, drodzy przyjaciele, więc, jak mówiliśmy wcześniej, dostarczcie tym dzieciom odpowiedniego typu środowiska.

Kto zamierza stworzyć te szkoły? To jesteście wy, Shaumbra. Kiedy to zrobicie? Skoro są miliony i miliony przybywających tu, nowych energetycznie dzieci. Gdzie one będą przebywały, jeśli nie zamierzacie stworzyć tych szkół? Kiedy wykorzystacie własną twórczą zdolność i urzeczywistnicie to miejsce? Kiedy uwierzycie Metatronowi, że „Czas jest teraz”? Jesteś bardzo spostrzegawczy co do tych dzieci. I to zasmuca mnie, Tobiasza. Tak, jestem tam, wśród was wszystkich, rozwijam ludzkie cechy (śmiech publiczności), to zasmuca mnie, widzieć w jaki sposób są traktowane te dzieci.
Wiesz dokładnie, co się zdarzy. One są zdiagnozowane przez Stary system energetyczny i Stary energetyczny mózg kogoś, kto uważa się za lekarza. One są zanalizowane, i one dostaną jakiś typ leku powstrzymującego ich twórczy przepływ.
Nie mówię więcej, co powinno być zrobione. To jest czas dla was, Shaumbra, wykonać tą pracę. Kiedy zaczniecie swoje własne wyrażanie kreatywności teraz, w tworzeniu z tymi, którzy tego chcą, tych nowych szkół, nie martwcie się, jeśli to nie ułoży się natychmiast, jeśli nie wszystko się uda od razu. Uspokójcie się, to się zmieni po drodze.
Co najmniej, zróbcie ruch w tym kierunku i pozwalajcie boskiej energii, by przyszła do Teraz.
Ale, to urośnie, to się zacznie budować, ponieważ rozpoczęliście to. Nie martwcie się popełnianiem błędów. Macie teraz w sobie naturalną, boską równowagę. To będzie działać. Dziękujemy Ci za to pytanie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 3: Tobiaszu, proszę, podziel się z nami na temat świadków Jehowy? Czy jest coś, co mogę zrobić, aby w rodzinie mojego chłopaka było mniej strasznie? Kocham Cię bardzo.

TOBIASZ: Jest wiele karmicznych, duchowych grup, które wracają razem do wspólnego życia. Są to właśnie ci, o których wspomniałaś – Świadkowie Jehowy. Jeśli zajrzysz do rodowodów ich członków, przebywali razem dawniej, może w innym typie duchowej, czy religijnej organizacji. Oni wracają razem w czasach współczesnych, by ponownie się połączyć. Trzyma ich razem wspólna księga, albo wspólny system wierzeń. Ale, co ich naprawdę trzyma, to ich stara, wspólna karma grupowa.

Teraz, oni tworzą wiele przepisów, czy to są Świadkowie Jehowy, czy cokolwiek w stylu tych bardzo ciasnych, bardzo rygorystycznych religii, które macie teraz. Oni próbują przyciągnąć członków z zewnątrz, ale to są outsiderzy, przychodzą i odchodzą. Dołączają na krótki okres czasu, a następnie odchodzą, ponieważ nie niosą tej samej energii karmicznej, jak esencja grupy.
Jest wielu, którzy wracają, by służyć sobie wzajemnie. Oni dają sobie siłę. I, oni pracują nad wspólnymi sprawami karmicznymi. Więc dla Ciebie, honoruj ich wszystkich. To nie oznacza, że potrzebujesz przyjąć ich system wiary, ani, że oni mają przyjąć Twój system.
W Twoim związku rodzinnym, miałaś wcześniej związek karmiczny z tą grupą. Teraz, uwalniasz siebie od Starych Energii. Nie czujesz się dobrze w dynamice rodzinnej, jaka zachodzi wśród świadków Jehowy. Zrozum, że to nie jest odpowiednia sytuacja do zmiany ich, ale to może być odpowiednie dla Twojej zmiany. Będzie z tym związanego dużo poczucia winy. I, to będzie bardzo trudne, ponieważ są tam silne więzi ze Starych dróg rodzinnych.

Więź rodzinna Jehowy nie zaczęła się od życia na Ziemi. Oni są grupą od czasów przed przybyciem na Ziemię, od czasu, zanim Ziemia w ogóle została stworzona. To pochodzi z niebiańskiej grupy nazwanej – jak to przeliterować – C-I-D-A, Cida, której byłaś częścią. Teraz wiesz, że nadszedł czas uwolnienia. To jest trudne. To powoduje dużo frustracji i pogorszenia. Ale mówimy ci, idź za swoim sercem. Będziesz wiedziała, co robić.
Podkreślamy to, że tak wiele grup i organizacji religijnych obecnie, ma bardzo długie więzi z czasów, zanim kiedykolwiek podeszli do Ziemi, wliczając w to plemię Izraela, którego byłem częścią. Byliśmy grupą, która znała się tak dobrze jeszcze przed przyjściem na Ziemię. Przynieśliśmy wiele wspólnej karmy, kiedy przyszliśmy na Ziemię.
To zostało nasilone w czasach Atlantydy, gdzie nasza grupa przejawiała tendencję do rządzenia Atlantydą. Mieliśmy skłonności, do dominacji. Byliśmy bardzo elitarną grupą. Tam mieliśmy karmiczny warunek, karmiczne oczyszczenie, które dzieci Izraela, żydowskie plemię aprobuje. To jest to, co znacie jako II wojna światowa.


PYTANIE OD SHAUMBRA 4: Witaj Tobiaszu, jestem Joseph z Izraela.

TOBIAS: Joseph, wiem kim jesteś. (śmiech publiczności) znaliśmy siebie całkiem dobrze kiedyś.

SHAUMBRA 4: To było bardzo emocjonalne, uściskać ciebie. Dziękuję. I cześć dla całej, wspaniałej rodziny na całym świecie, mojej rodziny w Izraelu, gdzie oni teraz są… tam jest tak samo późno teraz. Moje pierwsze pytanie jest, co mógłbyś powiedzieć o tej całej przerażającej sytuacji w Izraelu teraz? Co możesz powiedzieć do tych wszystkich młodych ludzi, którzy muszą pójść do wojska? Oni znajdują się w potrzasku wojny, w tym rodzaju sytuacji, którym wydaje mi się, żywi się cały świat, przynajmniej Stany Zjednoczone, w pewnym sensie.. Drugie pytanie jest – co znaczyła burza, jaka przeżyłem lecąc samolotem do Kolorado? Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście, i rozmawialiśmy o moim kraju rodzinnym, Izraelu. Tak często rozmawialiśmy o konfliktach, które toczą się w Izraelu teraz. Te konflikty będą trwać. To są kontynuowane wszystkie Stare Energie, Stare religijne energie będą wypływać na powierzchnię, i znajdować nową drogę przed sobą. One zrobią to, kiedy staną się zmęczeni swoimi dawnymi zwyczajami.
Oni wciąż grają dawnymi zwyczajami terroryzmu, bombardowania, powstrzymywania i ucisku. Oni wracają do czasów Atlantydy. I, oni wracają do czasów, zanim jacykolwiek ludzie byli na Ziemi. Więc, zobaczysz, jak to wszystko będzie się nasilać, zanim znajdzie sposób oczyszczenia.
Teraz, kochany Joseph, nie jesteś przywiązany do tego miejsca w Izraelu. Zmieniłeś się. Uwolniłeś tak wiele z tych energii. Jeśli postanowisz odejść z tego miejsca, to będzie to trudne i smutne, ale nie jesteś tam uwiązany.
Jeśli postanowisz tam zostać, wniesiesz istotę Shaumbry, istotę Nowej Energii z sobą. I, to będzie trudne zostać tam przez dłuższy czas. To jest Twój wybór. I musisz wiedzieć, że to jest trudne zadanie.

Ten konflikt będzie jeszcze istniał przez jakiś czas. Nie przepowiadamy tu, ale widzimy, jak to przez następne miesiące stanie się łatwiejsze, a następnie pogorszy się znowu, bardziej. Zrozum – przez stanie za niskim murkiem – że to wszystko jest stosowne. To wszystko jest częścią procesu oczyszczania.
Może, któregoś dnia ludzie na Ziemi znajdą nowy sposób rozwiązań energetycznych i kreatywności, o którą wszyscy z was się staracie. Nie będzie musieli robić tego po Staremu. Ale to jest sposób, który jeszcze jakiś czas tam będzie.

Wtrącę tu prywatną notkę. Całkiem niedawno, ja, Tobiasz, próbowałem nakłonić Cauldre i Lindę, by pojechać do tego regionu (śmiech publiczności), teraz stwierdzę to publicznie (więcej śmiechu). Byłoby tak stosowne być tam. To nie chodzi tylko o moje ponowne odwiedziny tego obszaru świata, który jest tak święty dla mnie, sentymentalny. Ale, kochani Cauldre i Lindo, zmusiliśmy was do wyjazdu do Korei , i byliście bezpieczni. Byliście ostatnio w Indianapolis, i to było bezpieczne (dużo śmiechu publiczności), więc będzie wiele ochronnych energii wokół was. Chcielibyśmy to zrobić w okresie jednego roku (więcej śmiechu, szczególnie z powodu przewracania oczami przez Lindę i powiedzenia, „im wcześniej tym lepiej”). Wcześniej to lepiej (więcej to śmiechu), ale obojętnie, kiedy to będzie, stwierdzisz, że nie musisz być dotknięta energiami wokół Ciebie.

Jest tam dla nas praca do wykonania przez wszystkich nas. Jest praca przyniesienia Nowej Energii. Musimy pomóc Josephowi uwolnić część ciężarów, które niesie ze swoją grupą. Byłoby odpowiednie, gdyby przybyła tam grupa Shaumbry do tego obszaru.
W odpowiedzi na Twoje pytanie o burzę w czasie przelotu – w pewnym sensie można wyrazić to na dwa sposoby. Ten górzysty teren wywołuje bardzo burzliwe wiatry, i samoloty mają tam trudności. Z drugiej strony, to było również symboliczne dla Twojej osobistej podróży, Joseph, twojej podróży w nowe miejsce. I, czasami, kiedy dochodzisz tak blisko do poczucia bezpieczeństwa, do nowego punktu separacji, w powietrzu jest turbulencja.
To jest dobry przykład dla każdego z was. To nie zawsze jest komfortowa jazda. To nie zawsze jest łatwe. Zaakceptujcie to, drodzy przyjaciele, że jesteście bezpieczni w tym wszystkim. Zrozumcie, że to jest częścią podróży i przestańcie z tym walczyć. Zrozumcie, że burze przynoszą Nową Energię i Nową klarowność. Dziękujemy ci za Twoje pytanie. I, nie możemy doczekać się spotkania w ojczyźnie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 5: Nie wiem, od czego zacząć? Jestem poważna. Kiedy czasami patrzę na rzeczy, których chcę, widzę, że tak naprawdę nie pragnę ich. Skąd mam wiedzieć, kiedy chcę czegoś naprawdę? I, proszę, nie odpowiadaj, „skąd będziesz wiedzieć, że chcesz naprawdę?” Rzeczywiście, nie chcę być utknięta w tych ziemskich warunkach, w tej świadomości, nie robiąc niczego. Możesz coś powiedzieć o tej sprawie?

TOBIASZ: Rzeczywiście. Przechodzisz okres zamieszania (śmiech publiczności), w taki sposób, jak Shaumbra na całym świecie. Już naprawdę nie wiecie, czego chcecie, już nie możecie zdefiniować rzeczy, których chcecie. To wprawia was w dezorientację w czasie tego okresu przejściowego. Mogliście myśleć, że chcecie nowego samochodu, ale kiedy zaczynacie patrzeć na samochody, okazuje się, że wcale nie jesteście tym zainteresowani. Wiele spraw będzie tak wyglądać przez chwilę.

Jak wiecie, kiedy coś się naprawdę zmienia, pojawia się pasja, która jest prawdą, która nie jest tylko kaprysem, ale czymś, co jest głębokie. O, poczujecie to. Poczujecie typ miłości i związków i pasji, i kreatywności, której nie potrafię wyrazić słowami. To będzie właśnie czucie, albo przeczucie. To będzie fala namiętności i pasji, ale wszystko w sposób odpowiedni dla ciebie, taka twórcza droga spełnienia, które jest w tobie. Tak, w takim czasie po prostu oddychaj, zrób wdech i zrozum, że wszystko wokół was się zmienia. I, to zmienia się ponieważ stajesz się człowiekiem Nowej Energii.


PYTANIE OD SHAUMBRA 6: Pytam w imieniu mojego syna, który właśnie skończył dwa tygodnie. Dlaczego nie mogę jeść i chudnę. Co się dzieje z moim ciałem? Dlaczego mój żołądek jest taki wrażliwy na owoce i wiele jedzenia? Dlaczego mam gazy trawiąc cały czas? I, dlaczego odczuwam ból? I, dlaczego ludzie do mnie nie oddzwaniają? I, dlaczego ludzie umierają tak często?

TOBIASZ: Twój system sam jest bardzo wrażliwy, szczególnie z tym typem energii, jaki wniosłaś do tego życia, i zmiany jakie przechodzisz teraz. Odrzucasz niemal wszystko, co pochodzi ze Starej Energii albo starymi zwyczajami. To dotyczy również jedzenia, które spożywasz. To powoduje wrzawę w Tobie, tak jest z powodu odrzucenia starych zasad.
Masz zrozumieć, że Twoje ciało ma ochotę na jedzenie w tym momencie, dla odżywienia. Twoje ciało potrzebuje energii, która jest z tym związana. Potrzebuje substancji odżywczych. Więc to jest sprawa zrozumienia teraz, że wszystko, co przyjmujesz do swego systemu teraz, jest właśnie ważne, chociażby należało do starych systemów, które są prymitywne i surowe. Spożywanie jedzenia nie złapie Cię w pułapkę Starej Energii. Musisz to sobie przypominać.

Będziesz zdolna, - Ty osobiście – asymilować energię zewsząd wokół ciebie, jak sobie tego życzyłaś, przez oddychanie energiami, które są w wymiarach wokół Ciebie. Ale Twoje ciało jeszcze nie jest na to gotowe. Poniekąd, odrzucasz stary styl życia.
Ale jak często to mówimy wszystkim Shaumbra, honorujcie stare zasady. Stare zasady, jak trudne by nie były, przyniosły was do tego miejsca. Dawnych zwyczajów nie możemy wypierać, ale poniekąd, one nie mogą być zmienione. One były. Honorujcie je. Kiedy to zrobisz, kiedy uhonorujesz swoją drogę i siebie, przekroczysz swój własny transformacyjny proces dużo łatwiej. Nie musisz robić tego przez odcinanie się od tego, co czujesz, że jest życiową siłą Starej Energii.

Również, nie masz przyjmować ciężarów i trudności reszty świata. Próbujesz to wszystko wciąż robić. Znałem Cię w przeszłości, i jesteś z tego znana, że jesteś jak samochód wyścigowy, który porusza się bardzo szybko. Wchodzisz do życia i starasz się zrobić wszystko od razu. Ale, mimo tego, są wciąż jakieś kwestie, które utrzymujesz w sobie – gniew, urazę.
Sugeruję Tobie, byś to uwolniła, byś tą ukochaną matkę-przewodnika zabrała gdzieś na zewnątrz i właśnie krzyczała. Tak, krzyczała gdzieś w przyrodzie, nie w swoim domu, Ale puszczała to. Byś pracowała z oddechem, oczywiście. Ale, to potrzebuje głębokiego uwalniania jakichś starych gniewów. I zrozum, że ruch do Nowej Energii jest tak stosowny teraz.


PYTANIE OD SHAUMBRA 7: Moje pytanie jest takie – jaki jest odpowiedni sposób na wejście w Nową Energię przez ludzi z Afryki?

TOBIASZ: Interesujący. Nie ma żadnych linii czy barier dla Nowej Energii. Możemy zwalniać to teraz. Kiedy Hossaf wszedł do naszej grupy w zeszłym miesiącu, i przyjrzał się wam, w ludzkim ciele, i zobaczył waszą energię teraz, w innych formach i kształtach, wrócił na naszą stronę zasłony i zaczął szkicować, jak wyglądałby kiedy wróci jako człowiek (śmiech publiczności). Po pierwsze, powiedział, że wybiera ciemniejszą skórę, ponieważ widział, że to wygląda lepiej. Ale, również chciał rudych włosów, ponieważ podziwiał ich płomień (śmiech publiczności), powiedział, że woli krótsze ciało od tego, w którym przebywał, ponieważ lubi być gęsty i zwarty. Cauldre nie uważa, że jestem zabawny (więcej śmiechu po tym komentarzu nawiązującym do wzrostu Cauldre)… i on wciąż próbuje zdecydować, czy chce być kobietą, czy mężczyzną. Może obydwoma (więcej śmiechu). W ten sposób mówimy wam, że to nie ma dla nas znaczenia.

Teraz, w nieco bardziej bezpośredniej i rozsądnej formie, odpowiadając na Twoje pytanie – to nie chodzi o jakąś szczególna rasę, czy płeć. To jest o doprowadzaniu Nowej Energii do kiełkowania we wszystkich grupach, jakie macie na Ziemi, i wtedy połączenia razem. To jest bardzo ważne.
Dla młodzieńca, od którego mówiłeś, oni wnoszą tyle atrybutów energetycznych. Oni nie muszą przechodzić przez to poprzez walki, przez które wy przechodziliście. Już ci młodzi wchodzący, oni potrzebują nauczycieli. Oni chcą ludzkich przewodników. Oni wchodzą z Nową Energią w świat, w którym wciąż jest bardzo dużo starej energii. I, oni będą zakłopotani, będą zakłopotani, jeśli nie będą mieć nauczycieli.
To dotyka samej istoty Karmazynowego Kręgu, po co tu jesteśmy. Zachęcamy wszystkich z was, byście byli nauczycielami i przewodnikami, zachęcając was, byście użyli tych twórczych sił, które teraz chcą przejść przez was, zacząć rozwijać nowe drogi Energii.


PYTANIE OD SHAUMBRA 8: Moje pytanie jest wspaniałe właśnie do tego, co powiedziałeś. Pracowałem z kontinuum czasu i z realizacją wymawianego słowa. Na przykład, byłem w ruchu ulicznym, i powiedziałem, dlaczego nie rozdzielają się czerwone samochody? (…) I co sądzisz? Czerwone samochody się rozsunęły. Mama i ja wjechaliśmy, a czerwone samochody rozjechały się. I, urządzamy takie doświadczenia. Chcemy przez nie nauczyć nauczycieli… I nie chcę powiedzieć, „manipulacja”, ale chcę uczyć się kontroli… i, to tez nie jest dobre słowo – wiesz, co próbuję powiedzieć – ćwiczyć tego więcej. I, również pytam o jedno pytanie więcej – jest częściowa siatka w tej przestrzeni, czerwona, zielona, żółta, dlaczego to jest tylko częściowe? Dziękuję.

TOBIASZ: Pod względem tego, co nazwalibyśmy synchronizacyjnym wydarzeniem w twoim życiu, pod względem takich rzeczy jak dostępne miejsce do parkowania, pod względem uwalniania pasa ruchu drogowego, kiedy potrzebujecie… Te wszystkie synchronie będą coraz częściej w waszym życiu. Tak właśnie będzie. Kiedy próbujesz tym manewrować, albo kontrolować swoim umysłem, tego nie będzie. W gruncie rzeczy, będzie trudniej. I, będzie stawało się jeszcze trudniejsze.
Tak, drodzy przyjaciele, ruszyliśmy wszyscy ścieżką zrozumienia. To nie pochodzi ze Starej Energii, i to nie pochodzi z umysłu. To jest odrobinę wprawiające was w zakłopotanie teraz, ponieważ nie wiecie jak tworzyć i jak wyrażać.
Co robiliście, było próbą ruchu wszystkich dawnych zwyczajów Starych dróg na zewnątrz.
Macie w całkowicie otwartej i czystej przestrzeni obserwować, jak synchronie naturalnie zachodzą, bez wymuszania i próby kontroli. Jak zaczniecie widzieć, jak te wszystkie synchronie następują, w odpowiedzi na was, wtedy będziemy mogli zbadać więcej szczegółów niż teraz, jak to zrobić dużo bardziej aktywne na świadomym poziomie.

To był poniekąd nasz niepokój, i poniekąd wasz niepokój, że gdybyście spróbowali zrobić tą synchronię w Nowej Energii, ale jeszcze z nastawieniem Starej Energii, że to spowoduje dużo bólu i trudności.
Tak, dla wszystkich Shaumbra teraz, dla wszystkich Shaumbra, obserwujcie teraz, jak wszystko do was podchodzi. Nie próbujcie tego ograniczać. Nie próbujcie tego definiować. Właśnie pozwalajcie temu być. Wrócimy do tych detali w przyszłych dyskusjach. Ale teraz obserwujcie, jak wszystko wchodzi do waszego życia.
Wiemy, że chcecie nad tym większej kontroli. Chcecie czuć, że to można zdefiniować. Zapewniamy was, że definiujecie to na innych poziomach, których jeszcze nie całkiem rozumiecie. Będzie to przychodzić, ale nie sposobami umysłu Starej Energii.
I, pod względem wzorów siatki – nie pójdziemy tam teraz. Właśnie to czuj. Jeszcze tyle obszarów nie dostrzegasz. Dążysz do celu w jednym obszarze. Jest więcej energii tu, niż możesz sobie wyobrazić, szczególnie w tej grupie zgromadzonej tu dzisiaj. Więc, prosimy cię, byś wchodził w wielowymiarowość nie opuszczając chwili teraz, i czuł, czuł wibrację, których nie byłeś świadomy, które są za tym. Ale one są tam.


PYTANIE OD SHAUMBRA 9: Witaj, Tobiaszu. Co jestem celem tego wielkiego wszechświata?

TOBIASZ: Rzeczywiście on nie jest taki znowu duży. (śmiech publiczności) Wszechświat tylko wydaje się olbrzymi czy obezwładniający gdy patrzycie nań z punktu widzenia Starej Energii czy przez teleskop. Urządzenia pomiarowe, których ludzie używają do mierzenia wszechświata są z naszej perspektywy trochę śmieszne.

Każdego dnia naukowcy wychodzą z nowymi obliczeniami na temat jak stary jest wszechświat. I dodamy tutaj z przymrużeniem oka - on nie jest ani trochę tak stary jak oni myślą, wcale nie. Tak wiele razy w naszych dyskusjach mawialiśmy: "Dawno, dawno temu, ale wcale nie tak dawno." Drodzy przyjaciele, wszechświat, wy i wasza podróż jesteście tak nowi, że jest to prawie śmieszne. Czy wam się wydaje że istniejecie bardzo długo a wszechświat może nawet dłużej? To jest zabawne, ponieważ wszystko jest takie nowe. To było tylko chwilę temu, gdy opuściliście Dom, tylko chwilę.

To złudzenie, że wszechświat jest stary i olbrzymi. Wszechświat jest okrągły i rozszerza się jako spirala. Wszechświata nie można zdefiniować żadnymi z instrumentów mierniczych, których teraz używacie. Możecie badać wszechświat poprzez rozszerzanie świadomości, pozostając u źródła , ale nie wydaje nam się, że informacje jakie będziecie mogli przekazać naukowcom zadowolą ich. (trochę śmiechu) Wszechświat to nowy Dom dla rozszerzającego się Ducha. Gdy spoglądacie na niebo i widzicie miliardy i miliardy gwiazd, widzicie rozległe, otwarte przestrzenie, nie ma tam zbyt wiele. Nie tętni obcymi formami życia. Obce formy życia istnieją w innych wymiarach. Nie ma ich w fizycznym wszechświecie.
Dlaczego więc macie ten olbrzymi, wielki salon? Ano, żebyście mogli przyjąć gości. Tak więc gdy Duch rozszerza się od Królestwa poprzez was, ma plac zabaw w postaci tego kosmosu, czy wszechświata. To czego się uczymy na Ziemi o sile życia i formach życia, zostanie później przeniesione na inne planety, w inne miejsca, miejsca, które teraz wydają się niezdatne do zamieszkania przez formy przypominające ludzi. Jednak ludzka forma zyskuje zupełnie nową dynamikę w Nowej Energii. Wszechświat nie jest taki wielki i w rzeczy samej nie jest taki jaki się wydaje. Wszechświat to nowy Dom dla rozszerzającego się Ducha. A wy jesteście tymi, którzy go tworzą.

To nie jest żaden cud, że wchodzą tu z upodobaniem Metatron. Hossaf, Maria, wszyscy razem z Aniołami, wchodzą tu, by podziękować wam za dobrze wykonaną pracę.

Nigdy nie jesteście sami. Jesteśmy zawsze z Tobą.

I tak to jest!

--------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council  channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie  i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem  Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2003 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected]. All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]