Materiały Tobiasza

Seria Boskiego Człowieka

Shoud 1 : “Ekspresja”

Pytania i Odpowiedzi
3 Sierpień 2002 r.I tak to jest, drodzy przyjaciele, że zaznaczamy ten dzień w naszych własnych historycznych książkach jako dzień Boskiego Człowieka. Rozmawialiśmy o tym po naszej stronie zasłony, że energia Shoudu naprawdę mogła mieć miejsce, podczas której ludzie mogli przekazać swoje własne, ludzkie ja, sam na sam, bez treningowych kółek. Rozmawialiśmy, że zdjęliście te koła treningowe i pozwalacie sobie latać.

To jest interesujące, że nawet my nie wiedzieliśmy, o czym będzie sobie dzisiaj mówić! (śmiech publiczności). Tak, patrzyliśmy i słuchaliśmy z taką ciekawością jak to zwykle wy patrzycie i słuchacie nas. To jest interesujące, że postanowiliście określić atrybuty Boskiego Człowieka. To jest interesujące, że postanowiliście rozmawiać o wyrażaniu siebie, że akceptujecie wszystko, kim jesteście, że jesteście wiernymi sobie pod każdym względem. Teraz, jak wiecie, energia Marii jest tu dzisiaj bardzo wyraźna. Znaliście tą energię wcześniej, ale znaliście ją inaczej. Wielu z was łączyło się z Marią dawniej. Czuliście ją obok siebie. Niektórzy z was channelowali ją. Niektórzy z was mieli swój ulubiony czas na spotkania z Nią, tuż przed zaśnięciem. Przekazywaliście jej swoje modlitwy, ale nade wszystko, rozmawialiście z Nią ze szczerego serca.

Ona pragnie powiedzieć wam, że słyszała każdą z tych modlitw. Że słyszała pieśń waszej duszy. Maria przychodzi teraz, aby być z wami. Ale to jest teraz inna energia. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego nie możecie odczuwacie tego tak mocno jak kiedyś, tak jest dlatego, że szukacie Jej w Starej Energii Matki Marii, którą znaliście i której byliście nauczeni. Ona podchodzi teraz do was w nowej czystości, w nowej miłości, z nową opieką. Ona przychodzi pomóc wam przejść to trudne narodzenie własnej boskości. Mogliście poczuć tą wspaniałą miłość, którą napełniła dzisiaj ten pokój, i która jest tu wciąż obecna. Ona tu jest. Ona będzie trwała tutaj z nami. Ona prosi, abyście po prostu uwolnili stare sposoby łączenia się z Nią i poznawania Jej, abyście weszli do nowej przestrzeni.

Teraz, z tym, chcielibyśmy odpowiedzieć na wasze pytania. Chcemy widzieć was wychodzących do przodu i śpiewających pieśń waszej duszy. Prosimy o wasze pytania. Będziemy łączyć się z wami, wszystkimi tu, łączyć się z wszystkimi Shaumbra w tej cudownej drodze. Więc, zaczynamy pytania.
(Notatka: w poprzednim spotkaniu, do pytań publiczności napisano notkę, że Tobiasz prosił, by osoby zadające pytania wyszły do przodu, i osobiście przez mikrofon zadawały pytania.)


PYTANIE OD SHAUMBRA 1: Witaj Tobiaszu, nie mogę uwierzyć, że to robię!

TOBIASZ: Ale my możemy (śmiech publiczności)

SHAUMBRA 1: Proszę, wyjaśnij więcej, to co mówiłeś o wchodzeniu w kontakt z innym człowiekiem, że jest tam wymiana energetyczna? Miałem niedawno temu taką chwilę, i nie całkiem byłem ponad tym. Mógłbyś powiedzieć o tym więcej, proszę?

TOBIASZ: Rzeczywiście, ponieważ twoja boskość kwitnie w tobie, to ma wpływ na energię, która płynie do innych ludzi. Jesteście, po części, elektromagnetycznymi istotami. Wysyłacie wzory częstotliwości i wibracje. Teraz, wy dosłownie, możecie podnosić wibracje innych ludzi, możecie dodawać cząstkę swojej własnej wibracji do tego. Ponieważ to kontynuuje podróż na zewnątrz, dotyka tej pierwotnej wibracji innych ludzi, powstaje teraz nowa energia przyłączona do tego… twoja energia. To jest potencjał. To jest dla innych ludzi, którzy są odbiorcami, kiedy zechcą jej użyć, jeżeli zechcą jej użyć.
Poniekąd, to, co robicie, rzuca światło duchowe na wszystkie myśli, uczucia i emocje, które przychodzą do was, i przez was przechodzą. W ten sposób wpływacie na sprawy innych. Nie dodajesz ładunku do tych wibracji albo myśli. Po prostu dodajesz nowy potencjał do tego.
Wróćmy do przykładu bólu głowy. Nie próbujesz zatrzymać bólu głowy tej osoby. Nie próbujesz zmienić wibracji bólu głowy tej osoby, który emanuje od niej. Ale, twoja własna energia dodaje inny składnik do ich pierwotnej energii. To jest proces, który zdarza się naturalnie. Nie musisz o tym myśleć. To po prostu jest. Nie musisz próbować zbierać częstotliwości przedostających się przez powietrze (śmiech publiczności), a następnie dodawać do tego własne wibracje. To jest naturalny proces. Z drugiej strony, jesteś nadajnikiem siebie. Masz ładunek w sobie, który znajduje się w stanie neutralnym, albo w stanie uśpienia, który staje się dostępny dla innych, kiedy oni to wybierają, kiedy tego potrzebują. W pewnym sensie jesteś – jak to powiedzieć – świecący, ale to światło nie jest dostrzegalne przez innych ludzi, do czasu, gdy znajdą się w stanie świadomości, w której zechcą użyć tego, kiedy postanowią użyć tego. Świecisz jasno, ale oni nie mogą tego widzieć do czasu, kiedy staną się gotowi. Więc ponownie, nie ma niczego, co mógłbyś chcieć świadomie z tym zrobić. Po prostu jesteś w tym punkcie swej własnej ewolucji, gdzie możesz wpływać na rzeczy wokół siebie, jeśli te inne rzeczy to wybierają.


PYTANIE OD SHAUMBRA 2: Tobiaszu, mógłbyś wyjaśnić rolę bólu i cierpienia na tej drodze, i jak możemy to zminimalizować, żeby nie dostać bólu głowy od tej energii bólu głowy? (śmiech publiczności)

TOBIASZ: Rola cierpienia i bólu jest bezpośrednio związana z dualnością. Jest częścią równowagi pozytywnego i negatywnego, jakie dałeś sobie. Ból może być cudowną sprawą. Uczy cię wielu lekcji. Pomaga ci kierować się w życiu. Gdybyś nie miał bólu, nie miał emocjonalnego cierpienia, nie miałbyś głębokich doświadczeń.
Teraz, wielu ludzi próbuje wykluczyć ból i wykluczyć cierpienie. To co próbują zrobić z tym, to przykryć to kocem. Próbują to stłumić. Niektórzy próbują osiągnąć to lekami , o których rozmawialiśmy i których tak bardzo nie cenimy (środki psychotropowe). Rzeczywiście, znacznie zredukujecie poziom swego bólu, ale również znacznie zredukujecie poziom swego doświadczenia. Ból jest tyko wtedy bolesny, kiedy występuje tarcie w tobie, opór w tobie. Kiedy przychodzi do ciebie ból, czy to fizyczny, czy emocjonalny, nie próbujcie uciekać od tego, tłumić tego. Kolejny raz spytajcie tę energię, dlaczego u was jest. To wam coś powie. To udzieli wam oświecenia i cennego zrozumienia. Teraz, jak już mówiliśmy, że ból, albo to co nazywacie „niżem”, jest ważną częścią naturalnego cyklu. Te okresy emocjonalnej depresji, czy choroby fizycznej, czy niewygody, dostarczają napędu i energii, pomagają posunąć się do przodu na następny nowy poziom oświecenia.

Kiedy dojdziecie do pewnego punktu na swej drodze, ból i cierpienie nie będą wpływać na was tak jak to robiły wcześniej. Jest w was mniej wewnętrznego oporu. Jak powiedzieliście sobie w dzisiejszym Shoudzie, akceptujecie wszystkie aspekty, jasność i ciemność. Kiedy akceptujecie wszystkie aspekty, nie ma żadnego wewnętrznego tarcia wywołującego ból. To nie jest tak, że nie będzie bólu, ale to da wam nowe uczucie. To nie będzie tak bolesne! (śmiech publiczności), poniekąd, to będzie inna forma energii przybywająca do was, którą wtedy możecie wykorzystać na swojej drodze. Również, kiedy dojdziecie do większego zrozumienia rzeczy, nie będziecie tak długo w bólu. Zrozumiecie jak ponownie zrównoważyć wasze ciało fizyczne. Zrozumiecie, jak ponownie zrównoważyć wasze uczucia. Ale wiedzcie, że ból i cierpienie są ważną częścią nauki doświadczenia. Ból dobrze wam dawniej służył. Zrozumcie, że teraz w tym miejscu waszej drogi, nie potrzebujecie bólu w takim stopniu, jak mieliście wcześniej. Nie musicie wybierać bólu i cierpienia, jak również nie potrzebujesz ubóstwa, i również nie potrzebujesz wybierać braku miłości. Więc nie próbujcie ukrywać tego. Nie próbujcie tego tłumić. Ale zrozumcie, że to jest coś, czego nie potrzebujecie w takim stopniu jak dawniej.


PYTANIE OD SHAUMBRA 3: Tobiaszu, czy możesz nam dać jakieś wskazówki, jak rozmawiać z ludźmi, którzy nie są jeszcze Shaumbra, co mamy robić?

TOBIASZ: Teraz jest odpowiednia chwila na zadanie pytanie Tobie (śmiech publiczności), czekaliśmy na Ciebie (więcej śmiechu). Mów nam, kochana Shaumbra, powiedz nam wszystkim, od serca i twojej duszy, jak rozmawiałabyś z innymi.
(długa pauza)

TOBIASZ: Poczekamy (więcej śmiechu)

SHAUMBRA 3: Och, dobrze… OK. ja myślałam o tym…

TOBIASZ: Nie myśl tak ciężko.

SHAUMBRA 3: (śmiejąc się) nie myśleć?

TOBIASZ: Wejdź w twoją boskość. Więc zbliża się do Ciebie człowiek i mówi. „Co to jest w Tobie? Co to jest to w Tobie? Wyczuwam coś.” Co mu powiesz?

SHAUMBRA 3: Że jestem na drodze nauki życia w Nowej Energii, która oznacza, że nie ma żadnej krzywdy”, która mówi o energii miłości. Która mówi o zmieniającym się świecie, co ma teraz miejsce. I, uczę się, i łączę się z ludźmi, którzy pomagają mi nauczyć się żyć w tej nowej drodze życia.

TOBIASZ: Teraz, mów do nich z serca, nie z twojego umysłu (śmiech publiczności), właśnie się oddalili… (więcej śmiechu)

SHAUMBRA 3: Dlatego właśnie potrzebuję Twoich sugestii!

TOBIASZ: Co my sugerujemy… Dziękujemy Ci za okazję do pożartowania tu dzisiaj.

SHAUMBRA 3: Dziękuję Ci… ale myślę..,

TOBIASZ: To jest dobra lekcja dla wszystkich Shaumbra, a ty podnosisz tu taki ważny aspekt. Kiedy używacie za długich słów, za wielkich słów, i zwrotów, których oni nie rozumieją, oni oddalają się, drapiąc się w głowę. Za to, kiedy Shaumbra mówi, „to co mam w głębi serca, ty masz również. To się teraz pojawia. To jest może trudna podróż chwilami, ale masz to również. I, kiedy będziesz gotowy przyśpieszyć datę tego, przyjdź do mnie. Zapukaj do moich drzwi. Zadawaj mi pytania. Ale nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, dopóki ich nie zadasz. Nie mogę wygłaszać Ci kazań. Nie mogę dać Ci zbioru reguł. Ale będę się cieszyć odpowiadając na każde z twoich pytań.”

Oni będą odchodzić, być może zastanawiając się wciąż nad tym, co im powiedziałaś (śmiech publiczności), ale nawiążesz z nimi połączenie, ponieważ powiesz ze swojej boskości do nich. Będzie połączenie, które powstało. I, oni odejdą z blaskiem. To jest szansa, że będą mogli wrócić później i będą mogli zadawać Ci pytania. I kiedy tak zrobią, mów do nich ze swego serca.

Nie dawajcie im zbioru przepisów. Rozmawiajcie o Shaumbra. Rozmawiajcie o Nowej Energii. Oni nie wiedzą, czym jest Nowa Energia! Oni ledwie rozumieją Starą Energię! Ale, jako nauczyciele, rozumiecie, że jest to pierwszy schodek, od którego zaczynają swoją podróż. Co chcieliście usłyszeć w tym momencie, kiedy zaczynaliście swoje przebudzenie? Chcieliście, aby ktoś wam powiedział, że macie przeczytać 20 książek i przejść te wszystkie lekcje? Nie. Nie. Chcieliście, aby ktoś wam powiedział, że jesteście kochani, i najbardziej, że jesteście zrozumiani. Keep It Simple, Shaumbra (śmiech publiczności). Utrzymujcie to w prostocie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 4: Pozdrowienia, Tobiaszu. Zastanawiam się, jak szybko będę mieć jasność, której szukałem w tej ostaniej podróży.

TOBIASZ: Pytamy więc CIEBIE (śmiech publiczności), jak bardzo chcesz tej jasności?

SHAUMBRA 4: Głęboko, szczerze, całkowicie.

TOBIASZ: Bez zastrzeżeń?

SHAUMBRA 4: Tak

TOBIASZ: A więc, zgoda! Daj sobie ten prezent. Trzymaj go w swym sercu i pozwalaj, by to się zgłosiło. To tam będzie. Musiałeś usłyszeć, jak sobie powiedziałeś, że jesteś na to gotowy. Musiałeś usłyszeć, jak sobie powiedziałeś, że jesteś gotowy do przejścia przez strachy związane z byciem Wszystkim, Kim Jesteś, z byciem Boskim Człowiekiem. Tak, bądź tym! Wchodź do tego pokoju z nową jasnością, ponieważ wybrałeś to dla siebie. Dziękuję.


PYTANIE OD SHAUMBRA 5: Tobiaszu, moja żona i ja ruszyliśmy w tym tygodniu ( duża zmiana zaszła w ich życiu). Nie boimy się tego. Moje pytanie jest takie: Spotykałeś się z Karmazynowym Kręgiem na całym świecie. Mamy wielu ludzi zapisujących się każdego tygodnia. Musimy na to odpowiedzieć. Mógłbyś trącić łokciem kogoś z Shaumbra, aby oni również mieli takie same korzyści z Lokalnych Kół, jakie my mamy? Dlatego my czujemy się tak komfortowo dzisiaj z tym, co robimy. Dziękujemy.

TOBIASZ: To, mój drogi przyjacielu, jest Twoją pracą, trącać ich (śmiech publiczności), dlatego zgłosiłeś się na ochotnika na to stanowisko. Dlatego rozwinąłeś biegłość w tym, wiesz jak to robić. Ale my pytamy Cię o jedną rzecz. W Twoim własnym najlepszym interesie, pomyśl o tym, jak wyjść z tego pudełka. Zrozumiałeś pudełko bardzo dobrze. Przećwiczyłeś to dawniej. Pomagałeś to sam definiować. Teraz wyjdź na zewnątrz. Usłyszałeś, jak sobie powiedziałeś w dzisiejszym Shoudzie, że rozumiesz zasady. Pomagałeś je pisać. Teraz wyjdź z tym na zewnątrz.

To samo jest tu. Jest potrzeba w Lokalnych Kręgach na prawdziwe wyrażanie. Wielu próbuje postąpić zgodnie ze starymi zasadami, nawet ci, którzy spotykają się, tematy które poruszają, to co robią. I, całkiem szczerze, wielu z nich jest znudzonych. Więc wielu szuka czegoś nowego. Więc zachęcajcie ich, zachęcajcie siebie, aby wychodzili na zewnątrz pudła. Podamy tu jeden przykład. Zmuście ich do zrobienia własnego Shoudu. Zmuście ich do zmontowania swego własnego ja. Na każdym spotkaniu, niech ktoś się zgodzi zrobić Shoud dla grupy. Zachodzi tu interesująca dynamika. To jest inaczej, kiedy ktoś przekazuje zewnętrzne istnienie jak moje. To jest całkiem inne. Kiedy Ty robisz przekaz dla grupy, kiedy robisz Shoud dla swojej grupy, ty musisz być w swojej prawdzie. Ty musisz być w prawdzie, kiedy Shaumbra przekazuje Shaumbrę. Są jacyś ludzie, którzy dostają interesujące interpretacje, kiedy oni przekazują zewnętrzne jednostki. Ich własne, ciężkie filtry zniekształcają obraz czasami. Widzimy, że to zdarza się tak często.

Moglibyście przekazywać któregokolwiek z archaniołów, i czasami ludzie z publiczności nawet nie wiedzieliby, nawet nie wiedzieliby, jeśli błędnie zinterpretujcie informacje. Nawet nie wiedzieliby, na przykład, gdybyście przekaz od Michała skończyli na jakimś niskim poziomie, przyziemnego istnienia. Skąd mogliby to wiedzieć, gdyby naprawdę nie byli połączenie w sobie?

Ale kiedy ma miejsce Shoud, nie możecie nikogo nabrać. Mówicie o nich, dla nich i z nimi. Więc zachęcajcie wasze grupy do robienia tego. Co więcej, zachęcajcie ich, aby dobrze się przy tym bawili. My cieszymy się na ten pomysł „zrobienia przerwy”, co planujecie wszyscy zrobić. Tak, bądźcie strajkującymi przez dwa dni, zróbcie „duchowy strajk protestacyjny” (śmiech publiczności), oklaskujemy to! (więcej śmiechu), i następnie, drodzy przyjaciele, proście wasze grupy o ich pomysły. Pytajcie ich. I, kiedy oni mówią, „nie wiemy co zrobić. Nie jesteśmy tak pewni, co czynić w naszych Lokalnych Kręgach”, proście ich by weszli do wewnątrz po odpowiedzi. One tam naprawdę są. Wybrałeś nieco trudne zadanie, ale wiemy, że Twój Duch jest silny, i jesteś gotowy na wszystko.


PYTANIE OD SHAMUBRA 6: Witaj Tobiaszu. Mam pytanie, jak to jest, że mówisz do nas dając nam nasze własne odpowiedzi, zamiast Twojej odpowiedzi lub kogoś innego. Jakiś czas temu moi Przewodnicy mówili mi to samo, po prostu, kiedy zadawałem im pytanie, że mam już odpowiedzi. Poczułem się opuszczony. Ja całkiem szczerze unikam interakcji, uwalniam zależność. To było latem ubiegłego roku. Wciąż to uwalniam. Czy jest następny poziom naszego kontaktu z Przewodnikami?

TOBIASZ: Rzeczywiście, jest. Następny poziom kontaktu jest, kiedy rozmawiacie z nami, a nie przesłuchujecie nas. Uwielbiamy z wami rozmawiać, ale wygląda na to, że kiedy ludzie łączą się z nami, oni zawsze pytają, pytają, pytają (śmiech publiczności), oni nie przychodzą, by mówić, „co dziś porabiasz? Jak tam sprawy? (więcej śmiechu), jak się czujesz?”. Nie. Oni nie prowadzą z nami rozmów o prawdziwej radości z nami, czy może o cierpieniach dnia. Oni przychodzą z pytaniami. I czasami musimy trzepnąć was w głowy (śmiech publiczności, kiedy Tobiasz to demonstruje klepiąc w głowę Cauldre).
Następny poziom jest znacznie lepszy, niż ten używany przez was poziom, pytanie-odpowiedź. Na tym następnym poziomie możemy zacząć naprawdę rozmawiać ze sobą, możecie mówić nam wasze myśli, wasze uczucia, informować nas o waszej podróży. Kolejny poziom będzie, kiedy wy zaczniecie uczyć nas. To jest to, na co czekamy. Czekamy na was, kiedy zaczniecie uczyć całą naszą resztę. To jest wielka odpowiedzialność. To jest naprawdę wielkie.
Stawialiście nas na cokołach. I dlatego czuliście się opuszczeni. Dlatego czujecie się samotni chwilami, ponieważ my nie chcemy być tam. Nie chcemy tej roli. My postępujemy za wami. Mamy inną perspektywę i inny przegląd tego. Ale to My postępujemy za WAMI. Więc to dlatego mówimy, abyście wy mówili do nas. Towarzysko. Mówcie, jakbyście rozmawiali z kolegami przy stole z kawą. Będziecie nas słyszeć w nowy sposób. I, tak, będziemy omawiać zagadnienia dnia, właśnie jak przyjaciele wokół stołu. I, tak, zaoferujemy naszą wyjątkową i różną perspektywę.

Ale, musieliśmy trzymać się z daleka od was, ponieważ byliście tak od nas zależni. Wasza boskość nie będzie mogła się wyrazić, jeśli zawsze będziecie oddawali innym swą moc. Spróbujcie tego wieczorem, lub jutro. Spróbujcie uczciwie rozmawiać z nami. Spróbujcie śmiać się z nami. Opowiedzcie nam jakiś dobry, zabawny kawał (śmiech publiczności), my to lubimy. Inną rzecz, którą lubimy robić z wami wszystkimi… lubimy śpiewać z wami, kiedy jedziecie samochodem i śpiewacie pełnymi płucami, czując się nieco niemądrze z tym.
Myślicie, „to brzmi tak dobrze!” Tak jest, ponieważ śpiewamy razem z wami! (dużo śmiechu), kiedy śpiewacie, naprawdę otwieracie swoje serca. Wyrażacie siebie, kochacie siebie, jak mówiliście dzisiaj w swoim Shoudzie. Więc przyłączymy się do was. Będziemy mieć trochę dobrej zabawy. Będziemy mieć wspólne, pełne radości momenty.
Zrozumcie, że wszystko, co robicie jest rejestrowane, zbierane. Informacje są zbierane po naszej stronie zasłony. Jest wiele, wiele istnień, które nigdy nie przyjęły ludzkiej formy, więcej, niż możecie sobie wyobrazić, które nigdy nie przyjęły ludzkiej formy, które chcą wejść do tego fizycznego doświadczenia. Oni studiują wasze zapisy. Oni patrzą co robi każdy z was. Wy jesteście na pozycji przywódcy. Właśnie wy mówcie do nas. Kochamy, kiedy to robicie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 7: Cześć Tobiasz. To jest moja [pierwsza wizyta w Karmazynowym Kręgu. Przez kilka ostatnich lat czułem wielkie zmiany w moim życiu. Niektóre były trudne, niektóre pełne radości. Mój znajomy doradca wyjaśnił mi, albo próbował wyjaśnić, że przechodzę w Nową Energię, o czym nie mogę powiedzieć, że w pełni to rozumiem. Moi przyjacieel i rodzina mówią mi, że przechodzę kryzys średniego wieku w jakimś sensie (śmiech publiczności). Czy to jest to samo, przechodzenie do nowej energii i kryzys wieku średniego? (więcej śmiechu). Przechodzę przez obydwa? I, czy jest sposób aby to odróżnić?

TOBIASZ: Więc przesuniemy to pytanie do Ciebie. Ty przechodzisz kryzys właśnie teraz? Przeżywasz wewnętrzny kryzys właśnie teraz?

SHAUMBRA 7: Tak.

TOBIASZ: Teraz, łatwo przypisać wszystko, co przechodzisz do kryzysu wieku średniego, do menopauzy, do zmian, do wszystkich tych rzeczy. Ale, rozejrzyj się wokół siebie. Cały świat przechodzi przez wiele, wiele zmian teraz.. Cały świat nie mógłby jednocześnie przeżywać kryzysu wieku średniego, menopauzy razem? (śmiech publiczności) w pewnym sensie my widzimy, że mówicie do siebie, do Shaumbry, którzy próbują przypisać ten święty proces integracji do czegoś jeszcze.
My widzimy… Cauldre nie tak bardzo lubi to, co powiemy, ale on nas zna (śmiech publiczności), on nas informuje, że mamy sobie znaleźć nowy kanał (dla Shoudu) (dużo śmiechu publiczności), wasi doradcy, wasi psycholodzy i psychiatrzy nie rozumieją przez co przechodzicie. Ale, oni muszą być bystrzy. Oni muszą znaleźć usprawiedliwienie dla dolarów, które im płacicie. I, oni muszą opatrzyć to w jakąś etykietkę, przez co przechodzicie. Więc oni pędzą do swoich książek, drapią się po głowach, zastanawiają się. I oni przeglądają listę objawów, strona po stronie. I w końcu znajdują jedno, co mogą wam przypisać. I idziesz do nich, siadasz na krześle albo kanapie, i oni mówią wam, że przechodzicie kryzys wieku średniego, najgorszy, jaki kiedykolwiek widzieli! (śmiech publiczności)
Oni mówią wam, że musicie wracać do nich co tydzień, zanim z tego wyjdziecie (więcej śmiechu), oni dają wam mały kawałek papieru i każą wam iść do apteki, że wtedy poczujecie się lepiej. Kiedy wychodzicie i zamykają za wami drzwi, gwałtownie padają na kanapę wyczerpani, zastanawiając się, co ich właśnie spotkało.
Co ich spotkało to, to, że był u nich ludzki anioł przeżywający kryzys. Ale, to był święty kryzys, nie kryzys wieku średniego, nie fizyczny, nie emocjonalny kryzys. To jest coś, czego nie rozumieją, i czego nie ma w ich książkach, które by to wyjaśniły. Jeszcze nie.

Te książki, kochani, czekają na was, abyście je napisali. One może nie będą wykorzystane przez tradycyjnych psychologów i psychiatrów. Ale, kiedy weźmiecie odpowiedzialność za to, kim jesteście, i swoją rolę w tym, dziwnie, w nieco tajemniczy sposób, następni, którzy będą przeżywać podobny kryzys znajdą drogę do was i nie będą szukać tych drzwi do biur, gdzie studiują stare zwyczaje.
Nie, drogi przyjacielu, nie przeżywasz kryzysu wieku średniego. Nie poszedłeś kupić czerwonego kabrioletu (śmiech publiczności), przeżywasz kryzys wartości, wyzwanie duchowe, możemy to powiedzieć. I robisz to świetnie. Dziękujemy Ci za to pytanie. Mamy współczucie dla tego, co przechodzisz.


PYTANIE OD SHAUMBRA 8: Kiedy Tobiasz powiedział nam, że mamy wyrażać siebie, moje serce otworzyło się, stałem się pełny. I chwyciłem siebie, i ostatecznie to minęło. Pomyślałem sobie, „o, dobrze, jestem ponad”. Ale wtedy ta cała energia weszła do mojej duszy, i musze dać to wyrażenie mojej wielkiej miłości do Shaumbra, do rodziny. I, ostatnio dostałem potwierdzenie w moich uczuciach, że jestem częścią Karmazynowego Kręgu. I to było największe błogosławieństwo jakie poczułem w swoim życiu. Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuję. I dziękujemy Ci za wyrażanie tego, i dziękujemy Ci za rozmowy z nami. A najbardziej dziękujemy Ci za pracę, która robisz. Wiemy, że to jest ambitne i trudne. Dajesz siebie tak bardzo.


PYTANIE OD SHAUMBRA 9: Tak, Tobiaszu, jak tam dzisiaj idzie po Twojej stronie zasłony? (mnóstwo śmiechu i braw publiczności)

TOBIASZ: (śmiejąc się) Tuziny aniołów właśnie opadły na dół! (dużo więcej śmiechu), nigdy nie myśleli, że zobaczą taki dzień! Musimy wezwać naszych niebieskich pracowników paramedycznych, aby przywrócili im przytomność! (więcej śmiechu), mają teraz tu sporo zajęcia (więcej śmiechu). Kiedy ktoś z waszej strony robi przejście na naszą stronę, oni są zdumieni, jak to możliwe. Jest dużo działania. Jest dużo zamieszania wszędzie. Trajkoczą, działają, mówią i planują. Jesteśmy zmęczeni… Jesteśmy zmęczeni.

Ale próbujemy reagować na zmieniającą się świadomość, i czasami jest nam trudno dotrzymać wam kroku. Zmieniacie tak szybko, uwalniacie tak wiele. Wiecie, kiedy coś uwalniacie, jest mnóstwo pracy po naszej stronie (więcej śmiechu). Teraz Cauldre mówi, że wychodzi ze mnie stara, żydowska natura. Jesteśmy tu powiązani do szpiku kości! (więcej śmiechu).

Kiedy zmieniacie swoją świadomość o wydarzeniu, które zdarzyło się kiedyś, czy było to w tym życiu, czy innym, nie zmieniacie ciągu wydarzeń, które miały miejsce. Tylko zmieniacie oświecenie wokół nich. Kiedy postanawiacie uwolnić stary strach, który wrócił z 15 wcielenia temu, musimy być częścią tego procesu. Musimy tam wysłać całe drużyny z powrotem, by pomóc zmienić energie (więcej śmiechu), jesteśmy zadowoleni, kiedy to robimy, to jest naszą pracą. To jest to, po co tu jesteśmy. Ale, nigdy nie zdawaliśmy sobie sprawy, że będzie tak dużo pracy i tak dużo działalności. Lubimy to, ale całkiem szczerze, Cauldre, kiedy pomyślałeś, że to żart, o zrobieniu odpoczynku w weekend, aby Shaumbra po prostu po prostu przerwała, poczujemy ulgę, kiedy tak zrobisz! (więcej śmiechu), to nie jest zabawne wcale! Nie mamy zaplanowanych wakacji wolnych weekendów, tak jak wy. Więc, to by było dla nas zachwycające.

Jak idą rzeczy po naszej stronie? Zdamy się na Metatrona, który mówi, „nie mogliśmy sobie wyobrazić czegokolwiek lepszego! To jest wyzywające i trudne dla nas wszystkich. Ale nie mogliśmy sobie tego wyobrazić. Wiecie, oczywiście, że były scenariusze potencjalnego zniszczenia Ziemi, do realizacji którego nie chcieliśmy być zmuszeni. To, co robimy teraz, buduje Nową Energię, do której wchodzicie. Budujemy nową energię dla następnych pokoleń, i nie tylko generacji ludzi, ale duchowych istnień, które będą mieszkać w bardzo Nowej Energii, którą pomagacie stworzyć”. Dziękujemy, że mogliśmy skomentować twoje pytanie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 10: Dziękuje, Tobiaszu. Nie jestem pewny, jak zadać to pytanie. Po dzisiejszym przekazie mam dużo niejasności o związkach, o przedstawianiu swojej świadomości możliwości, możliwości, które wybieram. Powiedziałeś nam wiele razy, kiedy stawialiśmy nasze pytania, „czego ty chcesz?” Myślę zawsze z obawą, kiedy zaczynam robienie czegoś, czy to jest program? Czy ustalam jakiś program?” I jeśli możliwości, jakie wybieram, mają potencjalne konsekwencje dla innych ludzi, łamię ich wolną wolę, czy coś w tym stylu? Więc, czy mógłbyś odpowiedzieć na to? Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Po swojej stronie nazywamy to „materiałem głowy” (dużo śmiechu), to jest, kiedy dostajemy to, „co to jest?” i „jak to jest?”, i niepokój o swoją inwencję twórczą. Po pierwsze, to wiedzcie, że program ogranicza tylko zakładanie z góry określonego wyniku dla sytuacji.
Każemy wam uwalniać wasze programy, ponieważ programy was ograniczają. Jako boscy ludzie, możecie stwarzać więcej, niż mogliście kiedykolwiek pomyśleć, że jest możliwe. Kiedy uwalniacie swoje programy, uwalniacie swoje ograniczenia. Kiedy jesteś wszystkim, co jest, uwalniasz ograniczenia i pozwalasz czemuś nowemu i pełnemu przyjść do siebie.
Tak daleko, jak wyrażacie siebie…rzeczywiście dotykacie innych! Nie jest tak, że masz wpływ… masz swoje światło, masz swoje błyszczące oświecenie, jeśli oni postanowią tak, że chcą tego użyć?
Jest interesująca fizyka tego, co zaczynacie tutaj, ale, jest bardzo trudne do dotknięcia innego człowieka, na podstawie świadomości, nie fizycznej, ale świadomości, o ile oni postanowią być dotknięci. Zrozumcie po prostu, że kiedy wybieracie szczególną drogę, albo szczególne wyrażenie, nie zmieniacie ich, o ile oni tak nie wybierają.

Tylu Shaumbra martwi się z powodu rzeczy, które zrobiliście dawniej – jak to powiedzieć – ze zmianą umysłów i myśli i przekonań innych. Powiedzieliśmy wam wcześniej, wy byliście tymi, którzy pomagali stwarzać religie. Byliście tymi, którzy pomagali (chichocząc) robić pranie mózgu innym ludziom. I martwicie się, że zrobicie to ponownie.
Ale to jest inne w Nowej Energii. Pracujecie w neutralnie wzmocnionej podstawie. Wasza energia jest w neutralnym stanie, do czasu, kiedy człowiek nie postanowi skorzystać z tego. W takim razie jest to ich odpowiedzialność. To nie jest wasze. Prosisz o bardzo dobre pytania. To doskonała troska. Ale wyjdź dalej poza to. Wyraź się. Nie bój się „co będzie. Co, jeśli zranicie siebie? Co, jeśli zranicie kogoś?” Zaufajcie sobie. Zaufajcie swojej boskości. Tu jest klucz do tego… kiedy wyrażacie zaufanie do siebie. Dziękujemy za to pytanie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 11: Co to jest w tej cholernej energii, która utrzymuje w nas to uczucie rozszczepienia we wszystkim dookoła? Co jest w tym wszystkim, przez co tak wielu z nas przechodzi?

TOBIASZ: Co jest w tej cholernej energii, w tym rozszczepieniu, które przechodzicie? Co w tym jest? Mówcie to nam (śmiech publiczności, ponieważ SHAUMBRA 11 próbuje wymknąć się i nie chce być przesłuchiwanym przez Tobiasza)

TOBIASZ: (krzyżując nogi i rozpierając się w krześle) Czas nie jest taki, o którym mowa, po naszej stronie (dużo więcej śmiechu)

SHAUMBRA 11: (wrócił do mikrofonu) Szybsza zmiana, niż mogliśmy ją sobie wyobrazić.

TOBIASZ: To jest prawdziwe. Zmiany są znacznie szybsze nawet niż my przewidywaliśmy. Zmiany zachodzą tak szybko, bardzo szybko w tym punkcie, ponieważ tak wybraliście. Ty, każdy z Shaumbra, postanowiliście poruszać się całkowicie szybko. Co mogło zająć tuziny, maże całe setki wcieleń, wy próbujecie oczyścić, i przemienić, i odmienić w pojedynczym życiu, w ciągu niewielu lat.

Jest coś, co nazywamy skokiem kwantowym. Możecie wszyscy wyczuć, że zachodzą całościowe zmiany, które nadchodzą przed rokiem 2012. Czytacie o tym w książkach. Omawiacie to, i wiecie, że to nadchodzi. Powiedzieliśmy wam, że to nie jest zamknięte na klucz, ta data 2012. nie ma niczego świętego w tej dacie. Zmieniliście tempo. Postanowiliście przyspieszyć. Trzymacie swoją stopę na gazie, aby pójść tak szybko jak tylko można.

Ale. Kochana Shaumbro, spójrzcie na swoja druga stopę, gdzie ona jest? (krótka pauza i śmiech publiczności). Odpowiedzieliście na swoje własne pytanie! Wywieracie ogromny nacisk na swój duchowy silnik. Próbujecie pójść tak szybko, ale strachy przed wami kładą waszą drugą stopę na hamulcu. To jest to, co powoduje problem. Jedna stopa na gazie, druga na hamulcu. Mówiliście sobie w dzisiejszym shoudzie o wyrażaniu. Jak możecie wyrażać siebie ze stopą na hamulcu? Jesteście ostrożni, i to jest słuszne. Ale, zdejmujcie nogę z hamulca ostrożnie. Stwierdzicie, że możecie znacznie łatwiej wejść do nowej Energii.

Świat wokół was będzie trwał w zmiennych kolejach losu, na wysokich poziomach i niżach. Przeszło rok temu waszego czasu, powiedzieliśmy, że wasz rynek papierów wartościowych będzie na górskiej kolejce. My nie prognozujemy przyszłości, ale właśnie teraz możemy widzieć, że rzeczy będą szły tam i z powrotem, w górę i w dół. To jest naturalny kurs. To jest, poniekąd, droga zaprojektowana przez was, ponieważ to buduje rozmach, to buduje energię. Gdyby zawsze były góry, nie byłoby odpowiedniej energii dostarczającej rozmachu, paliwa. Więc doświadczacie euforii i niżu. Wy, Shaumbra, przywykliście do tego. Uczycie się, jak zostać w miejscu równowagi, nawet kiedy świat wokół przedostaje się przez burze.

Teraz, to co nazywacie „rozszczepieniem”, to poniekąd dosłownie to robicie podczas tych szybkich, wściekłych procesów, przez które przechodzicie, które w pewnym sensie topią wibracyjne stare atrybuty, stare bariery, stare formy świadomości wokół was. To wyczerpuje wasze systemy, wasze myśli, waszą fizyczność, waszego ducha. Ale szybko topicie stare warstwy. Zaczynacie dostrzegać światełko w tunelu. I nie, to nie jest pociąg. To jest wasza boskość. Ponieważ to wyczuwacie, chcecie to przyśpieszyć. Chcecie pójść szybciej. Naprawdę możecie czuć, jak to się zbliża. Tak, te ostatnie warstwy, które są nieruchome, próbujecie roztopić je całkowicie i całkowicie spalić je szybko. To jest to, co się zdarza.
Teraz, kiedy przedostajecie się przez to, próbujecie z tym walczyć. Dajemy wam prościutką i bardzo przekonywująca propozycję, dla wszystkich was, dla całej Shaumbry. Kiedy czujecie te okresy strapienia, i to co nazywacie rozszczepieniem, bierzcie kąpiel. Bierzcie kąpiel. Używajcie jakichś soli morskich w wannie. One pomagają na uwolnienie starych energii. Oddychajcie pełną piersią.

I, drodzy przyjaciele, zjedzcie czekoladowe ciasteczko! (śmiech publiczności), jest w tym coś więcej niż tylko humor w tym. To robi dwie rzeczy. Sprawiacie sobie przyjemność. I w samej czekoladzie jest bardzo mocna wibracja. Czekolada pomaga uspokajać przejawy procesu wzniesienia! (śmiech publiczności i brawa).

Drodzy przyjaciele, ten dzień z wami był zachwycający. To było zachwycające zobaczyć, jak przekazujecie sami siebie, zobaczyć, jak wyrażacie się jako grupa.
To, co powiedzieliście, zostało nagrane po naszej stronie, jak również po waszej. I, to stanie się książkami dla tych, którzy za wami postąpią. Nigdy nie jesteście sami. I, oni również nigdy nie będą sami.

I tak to jest!

-------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council  channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie  i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem  Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2002 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected]. All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]