I tak jest, droga Shaumbro, że zbieramy się znowu razem. Zbieramy się razem w energii, która trwała dla was przez cały ten weekend (The Midsummer New Energy Conference w Breckenridge, Kolorado). Ta energia jest równoległa w czasie/przestrzeni do czegoś, co wydarzyło się kilka tysięcy lat temu. (…)

To wielka przyjemność dla mnie, Tobiasza, być tutaj z wami wszystkimi, Boskimi Ludźmi. Jesteście tymi, którzy odpowiedzieli na wezwanie, aby być tutaj znowu. To zaszczyt dla mnie, Tobiasza, być tutaj z Archaniołem Michałem (channeler: Ronna Herman), drogim Michałem, którego energia wlała się tutaj poprzedniego wieczoru, z którego rodziny wy pochodzicie, oraz z energią Białego Orła i Marka (channeler: Jonette Crowley), którzy przychodzą tutaj, aby pomóc wam się zrównoważyć, aby pomóc wam przejść przez ten proces w sposób między-wymiarowy, ale również drogą Teraz.

Poprzez bycie tutaj daliście zgodę, aby pozwolić sobie na przejście przez następne drzwi. Prowadzi was do większego spełnienia i nowych doświadczeń w waszym życiu. Energie Marka i Białego Orła pomogą pokonać niektóre wasze lęki i troski.

To zaszczyt dla mnie, Tobiasza, być tutaj z energiami drogiej Marii, Marit – tak cudownego anioła. Jej energia napłynęła razem z muzyką (Ave Maria śpiewana przez Natalie Campbell). Wiemy, że czuliście to ciepło i opiekę i pocieszenie i miłość. Musieliśmy z naszej strony poczynić pewne przygotowania, aby droga Natalia mogła być tutaj, by dostarczyć energie Marii dla was. Ale, widzicie, możemy takie rzeczy wypracować, kiedy musimy. (śmiech publiczności)

To zaszczyt dla mnie być tutaj z Metatronem, którego energia popycha was naprzód, pytając wciąż i wciąż: „Czy jesteś gotowa? Czy jesteś śmiała?” Możecie prowadzić samochód i czuć lub słyszeć słowa: „Czy jesteś gotowy?” Możecie cofać się przed czymś, co czujecie w waszym sercu, że jest właściwe. Wtedy przychodzi Metatron i przypomina wam: „Czy jesteś gotowy?” Przygotowywaliście się do tego przez wiele, wiele żyć, nie tylko tu na Ziemi, ale długo przedtem zanim tu przybyliście.

To zaszczyt dla mnie, Tobiasza, być tutaj z energiami St. Germain, mojego drogiego przyjaciela po tej stronie zasłony. Ponieważ obaj przebywaliśmy przedtem w ludzkiej postaci. Dzielimy się wieloma opowieściami i paroma żartami na wasz temat! ( trochę śmiechu) I, jest to zaszczyt być tutaj z Hossafem, który naprawdę wiele się uczy o ludzkim aniele, uczy się, jak reagujecie, uczy się o przeszkodach, jakie stawia ta rzecz nazywana zasłoną. Tak, ona odchodzi.

Jesteście tak przyzwyczajeni do obecności zasłony wokół was. Czasami, kiedy zasłona zaczyna się podnosić, widzimy, jak naciągacie ją z powrotem, niczym dziecko naciągające w nocy koc na głowę. Wygodnie wam pod zasłoną. Wiecie, jak działać pod nią.

Kiedy zasłona się podnosi, czujecie się dziwnie w swoim ciele. Wasz umysł zdaje się tracić równowagę. Czujecie, że nie ma granic. Nie ma ścian, aby was utrzymać. To jest niezwykłe i niewygodne uczucie. Tak więc, staracie się naciągnąć zasłonę znowu na siebie. Jednak, już za chwilę mówicie: „Drogi Duchu, uwolnij zasłonę, która mnie otacza, ponieważ chcę być wolnym aniołem!”

(pauza)

Mamy dzisiaj także wielu innych gości, tych, którzy pomagają po naszej stronie, których nazwalibyście członkami personelu Karmazynowej Rady (the Crimson Council).

I, wszędzie wokół mamy anioły ciemności. Tak… czyż to nie piękne? Przychodzą tu, aby obserwować. Nic nie mogą tu zrobić, drodzy przyjaciele. Znajdują się w uświęconej przestrzeni, stworzonej przez Shaumbrę. Nic nie mogą zrobić w tej przestrzeni. Są tu, by obserwować. Są częścią Wszystkiego Co Jest. Są częścią waszej przeszłości. Są częścią waszego Teraz. W każdym z nich zawarte jest błogosławieństwo. Porozmawiamy o nich dzisiaj. Są tu dzisiaj czterej aniołowie ciemności, po jednym w każdym rogu tego pomieszczenia. Mają tutaj do wykonania pracę z wami. Pomogą przesunąć i transmutować nieco energii.

Powiedzieliśmy Cauldre (Geffrey Hoppe) podczas jego drogi na tą górę, że tematem tego spotkania jest : „Możecie latać”. Drodzy przyjaciele, z waszej ludzkiej perspektywy, może to być przyjęte na kilka różnych sposobów. Macie takie wyrażenie, które nas bawi. Rzeczy – jak by to powiedzieć – które lecą, kiedy uderzą w wentylator. (śmiech publiczności) [Tobiasz ma na myśli powiedzenie „gówno uderza w wentylator” – przypis tłumacza] A jest wiele wentylatorów w tym pomieszczeniu (z powodu gorąca). To nie jest przypadek.

Energia tego wydarzenia [konferencji] także umożliwia rzeczom latanie, wzbijanie się w powietrze, uwalnianie, otwieranie się, jak motyl wydobywający się z kokonu. Motyl jest przytłoczony światłem słońca i czuje coś innego wokół siebie. Coś zwanego skrzydłami… z początku jest to przerażające, ponieważ gąsienica nigdy przedtem nie znała skrzydeł. Znała tylko nogi. I, wtedy widzi wspaniałe kolory na swoich skrzydłach. Rozpościera je, pozwalając skrzydłom poczuć powietrze. Ta była gąsienica bierze głęboki oddech, otwiera swoje skrzydła, uwalnia, zostawia kokon z tyłu, zostawia z tyłu to, co pieczętowało ją w środku przez tak długi czas. Wyrusza w nową podróż, w nową służbę i nowy sposób życia.

Drodzy przyjaciele, energią tej konferencji jest polecieć… polecieć. Tak więc, prosimy was o wzięcie głębokiego oddechu, wszystkich was, tych słuchających przez Internet, tych czytających te słowa lub słuchających tych słów, w dniach, które nastąpią. Weźcie teraz głęboki oddech. Udajemy się dzisiaj w podróż.

To jest Shoud 12 Serii Boskiego Człowieka. Spędziliśmy z wami cudowny rok, monumentalny rok. Był to czas, kiedy przeszliśmy ode mnie, Tobiasza i aniołów mówiących do was, do tego, że wy również zaczęliście mówić. Wasz głos i wasza energia zostały wplecione we wszystkie wibracyjne wzorce, bardzo złożone i piękne wzorce wibracji każdego z tych Shoudów. Przyłączyliście się razem. Zaczął się Shoud. Stał się waszym głosem, naszym głosem i głosem Ducha.

Nikt przedtem tego nie robił. Zawsze to ludzie słuchali aniołów, próbujący słuchać Boga… ludzie słuchający kogoś na podium, kto mówił im, co mają robić i jak to robić… ludzie podążający za guru, który nie wiedział więcej niż oni. Guru po prostu lepiej potrafił mówić.

Tak więc, połączyliście się w Shoudzie. Stał się on głosem Shaumbry i głosem Ducha – monumentalnym, zmieniającym energię Ziemi.

Będziemy kontynuować nasze Shoudy. Wasza energia będzie stawała się coraz większą i większą częścią Shoudu. I, wiecie, w miarę jak stajecie się bardziej i bardziej energią Shoudu, kiedy otwieracie swoje serca i wyrażacie się energetycznie poprzez nas, wtedy MY możemy być większą i większą częścią Shoudu. Shoud może być bardziej spełniający i bardziej kompletny.

Widzicie, energia Shoudu nie jest linearna. Jest wielowymiarowa. Kiedy otwieracie się na wszystko, czym jesteście i dodajecie swoją energię do tego naczynia miłości i informacji zwanego Shoudem, my też możemy bardziej się otworzyć. Drodzy przyjaciele, w ten sposób działa Duch. Kiedy stajecie się coraz bardziej i bardziej Bogiem, którym rzeczywiście jesteście, Bóg może stawać się coraz bardziej i bardziej Bogiem, którym Ona naprawdę jest! To jest fizyka Nowej Energii.

Nie wymieniacie po prostu jednej energii na drugą. Nie występujecie naprzód, abyśmy my mogli ustąpić. Występujecie naprzód i wzrastacie, a Duch jest tuż przy was. Gaja… i nawet Anasazi… i nawet zwierzęta… i dewy Ziemi… one odchodzą. Odchodzą i wycofują swoją Starą Energię i swój Stary związek z wami. Kiedy oni odchodzą, wy przejmujecie odpowiedzialność. Aaa, to jest kluczowy punkt – wtedy, oni mogą wrócić. Mogą wrócić w Nowej Energii w całkiem nowy sposób.

Stara Energia, widzicie, była nieco niezrównoważona. Wymagała tych, którzy utrzymywali energię, aby wypełnili te miejsca, gdzie nie byliście kompletni. Kiedy uwalniacie Stare i zaczynacie akceptować, że Bóg jest wewnątrz was, wtedy wszystkie te rzeczy mogą wrócić w dynamiczny sposób Nowej Energii. Nic nie tracicie. Wszystko zyskujecie w Nowej Energii.

Obawialiście się, że musicie zrezygnować ze związków… porzucić swoją pracę… i zrezygnować z wielu rzeczy w waszym życiu. Czuliście smutek nawet z powodu Gaji, smutni z powodu jej odejścia. To było odejście tych rzeczy Starej drogi, ale musieliście naprawdę pozwolić im odejść. Musieliście je w pełni uwolnić, nie antycypując, że kiedyś wrócą. Musieliście autentycznie uwolnić Stare.

Wtedy, gdy wzrastacie na swoich prawach, wszystkie rzeczy, które uwolniliście, mogą wrócić i wzrosnąć także. Fizyka Nowej Energii polega na tym, że kiedy się otwieracie, kiedy wzrastacie, Bóg wzrasta także. To jest tak proste.

(pauza)

Jesteśmy dzisiaj nieco przytłoczeni, siedząc z wami tutaj, nieco przytłoczeni waszą determinacją i waszym poświęceniem, waszą miłością, waszą gotowością, aby tam wracać, nawet kiedy rzeczy wydają się pracować przeciwko wam. Zamierzamy po prostu siedzieć z wami w tej przytłaczającej energii przez chwilę i nasiąkać nią z naszej strony. Pozwólcie, że uhonorujemy was, za to, kim jesteście. Jesteście aniołami, które wytyczają nowy szlak, aniołami, które naprawdę, naprawdę kochają i żyją w Teraz. (krótka pauza) Co za cudowny dzień!

Około 2150 lat temu, drodzy przyjaciele, ta grupa, ta dokładnie grupa, siedziała razem w miejscu zwanym Górą Zion. Pozwólcie sobie pójść między wymiarami, pozostając w Teraz. Pozostańcie w Teraz, ale pójdźcie między wymiarami w Rozszerzone Teraz. Pozwólcie energiom sprzed paru tysięcy lat powrócić do teraz. Siedzieliśmy już przedtem w takiej grupie.

W owym czasie, były także Anioły w Drugim Kręgu. I byli inni ludzie i anioły, którzy łączyli się energetycznie i telepatycznie, tak jak ci, którzy łączą się teraz z nami online. Łączyli się z poziomu Ziemi lub z poziomów wielowymiarowych. Byliście wtedy dostrojeni do jednej, wielkiej matrycy energii miłości.

Ci, którzy są w tym pomieszczeniu, siedzieli razem. Podróżowaliście z dalekich i odległych krajów, aby być na tym zebraniu kapłanów i proroków. Przybyliście z krajów Azji, i krajów Europy, krajów Afryki, i krajów nieznanego. Podróżowaliście miesiącami, a wielu z was latami, aby uczestniczyć w tym zgromadzeniu.

Oddychajcie i pozwólcie sobie przypomnieć to równoległe wydarzenie 2150 lat temu. Byliście tymi mistykami. Niektórzy z was byli kapłanami i rabinami. Byliście Arabami i Żydami, Afrykanami, Azjatami.

Widzicie, z wielkiego domu Archanioła Michała wyszło wezwanie, aby zebrać się na Górze Zion na miesiąc czasu, aby medytować i modlić się… aby intensywnie łączyć się z naszą stroną zasłony… aby intensywnie łączyć się z Ziemią… aby intensywnie łączyć się z podobnym wydarzeniem, kiedyś w przyszłości. Nie znaliście dokładnej daty, ale wiedzieliście, że zbierzecie się znowu razem, aby otworzyć coś, co było zamknięte przez długi czas, aby zmienić coś, co potrzebowało Nowej Energii.

Siedzieliście wtedy razem, tak jak siedzicie razem teraz. Odbywały się wielkie dyskusje, pomimo barier językowych. Odbywały się wielkie dyskusje na temat natury człowieczeństwa, na temat ludzkiej kondycji i duchowej natury ludzkości na całej Ziemi, podobne do dyskusji, które prowadzimy dzisiaj. Były dyskusje, jak połączyć się znowu z Duchem i co powstrzymuje ludzkość.

Niektórzy z was chcieli zachować przymierze z kościołem tego czasu, z synagogą. Niektórzy z was nie chcieli być buntownikami, lecz raczej pragnęli zintegrować wasze nowe myśli, wasz nowy sposób spojrzenia na człowieczeństwo i duchowość, ze strukturami kościoła. Chcieliście pozostać w zestrojeniu z kościołami, płynąć z ich energią. Inni z was byli buntownikami. Chcieliście się usamodzielnić, ustanowić swoją własną, nową religię.

Inni w tej grupie zajmowali się głęboko konspiracjami, konspiracjami rządów i kościołów, z których wiele było prawdą. Chcieliście skupić energie waszego zgromadzenia, waszej konferencji na Górze Zion, na konspiracjach. Inna znowu grupa was chciała udać się w dalekie kraje, odległe o tysiące mil, aby żyć tam jako grupa, aby żyć w odosobnieniu, aby zamknąć się w sobie i po prostu utrzymywać energie Ziemi.

Na tym zgromadzeniu dyskutowano bardzo szczegółowo rozumienie Siedmiu Pieczęci, o których później napisano w Biblii. Była wielka energia w tej dyskusji. Było połączenie z energiami galaktycznymi, wielowymiarowymi energiami. Jeśli przeczytacie Księgę Objawień, zobaczycie, jak galaktyczne energie brały w tym udział.

To zgromadzenie dotyczyło Siedmiu Pieczęci. Doszliście do zrozumienia, że w ludzkiej duchowej kondycji było coś zapieczętowanego w środku, ale było to właściwe. Istniało siedem uwarunkowań ludzkości zapieczętowanych w ludzkich aniołach chodzących po tej Ziemi. I, pewnego dnia, te pieczęcie będą gotowe na otwarcie, jeśli Ziemia przetrwa, jeśli ludzkość przejdzie pewne mosty czy otworzy pewne drzwi. Te Siedem Pieczęci zostało zidentyfikowanych. Ich energia była dyskutowana. Na tamtym zgromadzeniu, drodzy przyjaciele, wiązaliście pieczęcie z waszym rozumieniem energetycznych systemów wewnątrz ludzkiego ciała, z tym, co teraz nazywacie czakrami.

Prosimy was, abyście pozostali z nami otwarci tutaj. Pozostańcie w Teraz. Pozostańcie bardzo obecni w swojej istocie i zrozumcie, że wprowadzimy teraz energie waszego zgromadzenia sprzed paru tysięcy lat do tego pomieszczenia. Wciągamy także energie waszych współczesnych kościołów, które wywodzą się z waszej pracy w zeszłych życiach. I wprowadzimy też energie tego, co nazywamy Nową Ziemią.

Oddychajcie głęboko, drodzy przyjaciele, i pozwólcie nam zintegrować wszystkie te elementy razem w tym bardzo interesującym wymiarze, który pozwalacie stworzyć wokół siebie.

Dzisiaj zamierzamy delikatnie – bardzo delikatnie – otworzyć Siedem Pieczęci. Chcemy byście zrozumieli, że robicie to tylko dla siebie. Nie robicie tego dla całej ludzkości. Nie możecie tego zrobić za nich. Nie robicie tego dla tych, którzy siedzą obok was. Nie robicie tego dla swoich dzieci czy dla swoich rodziców. Delikatnie otwieracie Siedem Pieczęci dla siebie.

Ale, widzicie, kiedy otwieracie, kiedy zmieniacie waszą wibrację, wpływacie na potencjał wszystkiego wokół was. Jak już mówiliśmy przedtem, kiedy zmieniacie swoją wibrację, wysyłacie energię neutralnego potencjału, która może być użyta przez dowolnego innego człowieka, czy jakąkolwiek formę życia, która tak wybierze. Ale nie narzucacie innym swojej woli.

Jest wielu ludzi, ogromna większość ludzi dzisiaj, którzy nie wybierają otwarcia pieczęci. Zrozumcie to i uszanujcie. Jeśli jesteście tutaj dzisiaj, energetycznie czy fizycznie, nie musicie ich otwierać.

Zrozumcie, że kiedy delikatnie, delikatnie je otwieracie… tak, istotnie – ktoś się właśnie zapytał – wielu z was już przechodziło i przechodzi przez ten proces, pomagając rozpuścić niektóre warstwy, które były na tych pieczęciach. A, teraz, w tej grupowej energii, jest bezpiecznie otwierać je delikatnie coraz bardziej i bardziej.

Były one siedmioma atrybutami, które zostały stworzone w oparciu o waszą podróż z Domu… poprzez Ścianę Ognia… poprzez Zakon Arc… i poprzez wszystkie wasze doświadczenia na Ziemi. Te atrybuty zostały w was głęboko zagnieżdżone przez was samych. Są to warunki gotowe do zmiany. Są to Stare paradygmaty i Stara dynamika, Stare wzorce, które są teraz gotowe do zmiany. Nie były to rzeczy narzucone wam przez Ducha, lub narzucone wam przez ciemność. Są to prostu warunki i wzorce waszej podróży.

Ciemność jest tu dzisiaj, ponieważ brała udział w tej podróży, w tej części was. Ciemność jest tutaj, aby wam pokazać, czym dokładnie jest i czym nie jest, pokazać wam, że była po prostu atrybutem Starego i nie musi już istnieć dłużej na sposób, w jaki ją stworzyliście.

(pauza)

W Pierwszej Pieczęci, drodzy przyjaciele, jest energia Oddzielenia. Ta energia tkwi głęboko wewnątrz was. Była z wami, od kiedy opuściliście Dom i przeszliście przez Ścianę Ognia. Zapieczętowaliście ją wewnątrz siebie, żyliście nią, i wierzyliście w nią, i akceptowaliście, że jesteście oddzieleni od Ducha. Kiedy przeszliście przez Ścianę Ognia i poczuliście się roztrzaskani na miliardy i miliardy kawałków, spowodowało to poczucie oddzielenia.

To poczucie oddzielenia zostało z wami… tęsknota za Domem… tęsknota za Matką/Ojcem/Bogiem… ale niemożność odnalezienia tej energii… tęsknota za byciem znowu w ramionach waszych drogich, drogich Króla i Królowej… za Jednością, z której się wywodzicie. Oddzielenie było iluzją. Musiało tam być. Musiało być zapieczętowane w środku, abyście mogli wyruszyć w waszą własną podróż. Służyło wam dobrze.

Współczesne kościoły zintensyfikowały i powiększyły tą energię oddzielenia. Jeszcze głębiej ją w was zagnieździli. Opowiadali wam, jak zostaliście strąceni z niebios, jak wygnano was z ogrodów. Drodzy przyjaciele, to była Stara Energia i nie ma ona miejsca w Nowej. Nie jesteście oddzieleni. W rzeczywistości, nigdy nie byliście.

Tak więc, z miłością w waszych sercach i ze łzami w waszych oczach, drodzy przyjaciele, pozwólcie sobie na otwarcie Pierwszej Pieczęci. Kiedy ją otwieracie, Pieczęć Oddzielenia przynosi z powrotem energię Ducha i Domu. Przynosi z powrotem miłość Boga. Przynosi je do tej rzeczywistości, do Teraz.

Nie pozwólcie żadnemu mężczyźnie, kobiecie czy kościołowi mówić wam kiedykolwiek, że jesteście oddzieleni od Boga. Nigdy.

(pauza)

Druga Pieczęć zawiera energię Jaźni. Widzicie, kiedy przeszliście przez Ścianę Ognia i doświadczyliście oddzielenia, zaczęliście także po raz pierwszy doświadczać Jaźni. Zdaliście sobie sprawę, że macie swoją własną tożsamość i swój własny duchowy odcisk palców.

Powstała Jaźń, ale powstało również zwątpienie w Siebie. „Kim jestem? Kim jest Ja? Dlaczego jestem tutaj? Dlaczego nie jestem już w Domu? Dlaczego jestem w pustce?” Świadomość Siebie i zwątpienie w Siebie dały wam również energię do odkrywania Siebie. Byliście w podróży przez eony czasu, odkrywając, kim jesteście, i kim nie jesteście.

Kościoły mówią wam, że Jaźń jest czymś złym. Zrozumcie i pamiętajcie, że pomogliście stworzyć niektóre doktryny i dogmaty tych kościołów. Ale nadszedł czas, aby przetransformować tą energię, aby dokonać jej transmutacji w Nowe. Oni mówią wam, że Jaźń musi zostać unicestwiona. Mówią wam, że trzeba pozwolić jej odejść i pozwolić jakiemuś nieznanemu Bogu przejąć was i że pewnego dnia stracicie pamięć tego, kim kiedykolwiek byliście, ponieważ znajdziecie się na powrót w błogich niebiosach Boga, w jednej wielkiej breji jedności.

Drodzy przyjaciele, w Nowej Energii jest Jaźń. Jest realizacja Jaźni, rozumienie Jaźni. Będziecie pamiętali podróż, która was tu doprowadziła. Będziecie pamiętali, kim jesteście. Jaźni nie powinno się wypierać. Jaźni nie powinno się unicestwiać.

Każdej nocy na całym świecie pracujemy z ludźmi, którzy próbują się zabić, fizycznie i emocjonalnie. Próbują zabić wspomnienia tego, co zrobili, gdzie byli. Każdej nocy płaczemy, ponieważ Jaźń jest drogocennym darem Ducha. Jest waszym darem.

Nie pozwólcie żadnemu mężczyźnie, kobiecie czy kościołowi mówić wam kiedykolwiek, że macie wyprzeć się Jaźni. Jest ona podstawową częścią waszej unikalnej duchowej tożsamości. To wy jesteście Twórcą Jaźni. Tak więc, z miłością w waszych sercach i ze łzami w waszych oczach, otwórzcie Drugą Pieczęć. Ujrzyjcie piękno waszej Jaźni. Delikatnie pozwólcie na otwarcie się Drugiej Pieczęci.

(pauza)

Drodzy przyjaciele, oto Trzecia Pieczęć. (…) Za Trzecią Pieczęcią jest energia Szatana. Jest wewnątrz was, głęboko umieszczona w was.

Energia Szatana jest niczym więcej niż dualnością, światłem i ciemnością. Ma ona swoją własną moc. Ale, jak wiecie teraz, moc jest iluzją. Szatan otrzymał swoją własną moc, i swoją własną tożsamość, i swoje własne miejsce w opozycji do Boga, do Ducha.

Tak, współczesne kościoły uczą was, że musicie wybrać Boga lub Szatana. Zasadniczo oni są tym samym. Zasadniczo są tym samym, częścią tego samego. Ale, tkwi w was to poczucie dualności, że jest podział i rozdzielenie.

Jest strach, który was motywował… i także was osłabiał… zabijał was… strach przed wpadnięciem w ręce Szatana. Ścigaliście się do światła. Staraliście się znaleźć schronienie w świetle. Ale, Szatan zawsze wydaje się was znajdować. Zastanawiacie się, gdzie jest Bóg i dlaczego Bóg nie załatwi wam zwolnienia, wpłacając kaucję, dlaczego Szatan zawsze was ciągnie i ciągnie.

Energia Szatana, jak dziś wiecie, jest iluzją. Nie ma Szatana, takiego jak kościoły chciałyby, żebyście w niego wierzyli. Nie ma wyboru pomiędzy niebem i piekłem, światłem i ciemnością. Była tylko dualność.

Uwierzyliście też, że Szatan jest wewnątrz was, jest tą częścią was, która jest tak niedobra, tak zła, że nie powinna być kochana, że nie zasługuje na istnienie. Odcięliście tą część siebie.

Tak więc, z miłością w waszych sercach i ze łzami w waszych oczach, drodzy przyjaciele, otwórzcie Trzecią Pieczęć Szatana, aby ujawnić, że była tam iluzja dualności, że energia jest po prostu energią, dopóki nie umieścicie na niej etykietki. Jest to prostu energia Ducha. Poczujcie ciemne siły, które są w każdym rogu tego pomieszczenia. Zrozumcie, że grały w tą grę, ponieważ je o to prosiliście.

Nie pozwólcie żadnemu mężczyźnie, kobiecie czy kościołowi kiedykolwiek mówić wam, że Szatan was dostanie. Nie pozwólcie żadnemu mężczyźnie, kobiecie czy kościołowi kiedykolwiek mówić wam, że istnieje moc przeciwna Duchowi. To jest po prostu energia. Jest wewnątrz was. Wy jesteście Twórcą. Delikatnie pozwólcie tej pieczęci się otworzyć.

(pauza)

Drodzy przyjaciele, w Czwartej Pieczęci jest energia Grzechu. Jest tam także wina, którą nosiliście tak długo. Tkwi głęboko w was i jest częścią ludzkiej duchowej kondycji. Grzech i wina – ta sama rzecz. Nosiliście w sobie winę za opuszczenie Domu. Nosiliście winę za próby zniszczenia czy połknięcia innych aniołów w dalekiej przeszłości, w czasach tworzenia gwiazd i galaktyk, na długo przedtem, zanim przybraliście fizyczną postać. Nosiliście winę, ponieważ powiedziano wam, że robicie rzeczy, które są mniej warte miłości Boga.

Nosiliście energię grzechu i winy wewnątrz was. Była ona częścią waszej ludzkiej duchowej kondycji. Kiedy otworzycie tą pieczęć, zdacie sobie sprawę, że nigdy nie było powodu, aby czuć się winnym, że nie było czegoś takiego, jak grzech. Jest TYLKO doświadczenie.

Tak więc, z miłością w waszych sercach i ze łzami w waszych oczach, drodzy przyjaciele, pozwólcie sobie na otwarcie Czwartej Pieczęci. Uwolnijcie się od brzemienia grzechu i winy, które nosiliście przez tak długi czas. W Nowej Energii nie ma czegoś takiego jak grzech. Nie ma winy.

Nie pozwólcie żadnemu mężczyźnie, kobiecie czy kościołowi kiedykolwiek mówić wam, że uczyniliście coś złego w oczach Boga. Wszystko jest doświadczeniem.

W Nowej Energii macie w sobie równowagę, w której nie będziecie skłonni robić czegoś przeciwko woli czy miłości innego mężczyzny… czy kobiety… czy Ziemi… czy jakiejkolwiek żyjącej istocie, ponieważ macie większe zrozumienie ich podróży. Będziecie mieli dla nich wielkie współczucie, tak wielkie, że będziecie mogli patrzeć, jak robią sobie straszne rzeczy, i wciąż ich kochać. Uwolnijcie grzech i winę. I, jako nauczyciele Nowej Energii, pomóżcie innym pokonać tą trudną przeszkodę, tą bardzo trudną czakrę.

(pauza)

Drodzy przyjaciele, za Piątą Pieczęcią jest energia, której chcemy, abyście poświęcili szczególną uwagę dzisiejszego dnia, a także, każdego następnego. Kiedy budowaliście ludzkie duchowe warunki i pieczętowaliście je wewnątrz waszej świadomości i waszych systemów przekonań, stworzyliście interesujący warunek, zwany Cierpieniem. Cierpienie. Czuliście, że droga z powrotem do Domu, droga, aby zadośćuczynić temu, co uważaliście za złą ścieżkę, wiodła poprzez cierpienie. Jest to jedna z bardziej współczesnych pieczęci.

Daliście sobie cierpienie… cierpienie fizyczne… cierpienie finansowe… cierpienie w związkach… cierpienie dla dobra innych. Droga Shaumbro, jesteście ekspertami w cierpieniu za innych! Czyniąc tak, pozbawiacie ich ich własnego cierpienia. A, to oznacza brak współczucia dla nich.

Wzięliście na siebie swoje cierpienie… cierpienie świata… cierpienie przeszłych żyć… cierpienie wszechświatów, które nigdy nie zostały stworzone. (śmiech publiczności) Wzięliście na siebie cierpienie istot i aniołów, którymi byliście. Umieściliście energię cierpienia głęboko wewnątrz siebie, a to powoduje problemy z waszymi sercami. Powoduje problemy w waszym życiu. Upadliście tak nisko w swojej podróży, że myśleliście, że jedyną drogą powrotu jest cierpieć, cierpieć, cierpieć.

Kiedy będziecie gotowi, aby otworzyć Pieczęć Cierpienia, znajdziecie, że ta energia zmienia się w energię radości i tworzenia. Droga Shaumbro, niektórym z was może być trudno otworzyć tą pieczęć, ponieważ ciągle myślicie, że musicie przejść przez jeszcze więcej cierpień. Ciągle myślicie, że życie musi być trudne. Przekonaliście o tym siebie tak dogłębnie, że dajecie sobie tylko niezbędne minimum, wystarczające, aby tylko przetrwać. Wracacie na naszą stronę i mówicie: „Do licha, życie jest ciężkie!” Od teraz, kiedy to od was usłyszymy, będziemy mówić: „Do licha, dlaczego tak wybrałeś?” (śmiech publiczności)

Tak więc, z miłością w waszych sercach i ze łzami w waszych oczach, i ze śmiechem w waszym głosie, drodzy przyjaciele, otwórzcie Piątą Pieczęć i pozwólcie energii cierpienia odejść z waszej świadomości. Pozwólcie wszystkim cierpieniom, przez jakie przeszliście i cierpieniu, którego teraz doświadczacie, odejść w tej chwili.

Nie pozwólcie żadnemu mężczyźnie, kobiecie czy kościołowi kiedykolwiek… kiedykolwiek… kiedykolwiek mówić wam, że musicie znowu cierpieć. Drogą Nowej Energii jest radość. Drogą Nowej Energii jest spełnienie. Bądźcie dumni z tego, kim jesteście, czym jesteście i co robicie. Wyrażajcie to w miłości, jak to słyszeliście poprzedniego wieczoru (odnosi się do jednego z mówców z poprzedniego wieczoru). Droga Shaumbro, uwolnijcie cierpienie z Piątej Pieczęci, abyście mogli doświadczyć błogosławieństw bycia aniołem na Ziemi.

(pauza)

Za Szóstą Pieczęcią – interesujący element – element, który ma za sobą dziś tak wiele energii… energie, które dosłownie próbują was atakować… energie, które były obecne na naszym spotkaniu poprzedniego miesiąca i znowu przychodzą, szczególnie dzisiejszego dnia. Za Szóstą Pieczęcią jest Zbawienie, Zbawienie.

Wiedzieliście, że któregoś dnia, na skrzyżowaniu waszej podróży, będzie zbawienie. Będzie uwolnienie. To nie UFO, które wyląduje, aby was zabrać. (śmiech publiczności) To nie guru. To nie inny człowiek. To nie nawet Jezus, Yeshua.

Zbawienie jest wami. Zbawienie jest uwolnieniem wszystkich iluzji. Otwarcie Siedmiu Pieczęci JEST zbawieniem. W akceptacji w waszym sercu czterech prostych słów – JA JESTEM BOGIEM TAKŻE – jest zbawienie.

Wasze (chrześcijańskie) kościoły dzisiaj mówią wszystkim, że zbawienie istnieje poprzez Jezusa Chrystusa, jego jedynego syna. A, ja, Tobiasz, odważnie stwierdzę – to jest kłamstwo! Nie ma jednego wybranego syna. Są aniołowie z Domu i są ich miliony i miliardy. A ja siedzę tutaj mówiąc teraz do 238 z nich, plus ci wszyscy, którzy słuchają online. Zwracam się do was wszystkich.

Nie pozwólcie żadnemu kościołowi mówić wam, że musicie podążać czyjąkolwiek drogą, włączając w to Jezusa. Rzeczywiście, dał on przykład. Ale, nie chciał, aby inni naśladowali go. Wiecie, on zrobił kilka błędów. Cierpiał więcej, niż powinien! (trochę śmiechu)

Tak więc, drodzy przyjaciele, z miłością w waszym sercu i ze łzami w waszych oczach, otwórzcie Szóstą Pieczęć Zbawienia. Przetransmutujcie Starą Energię zbawienia z takiej, gdzie ktoś przychodzi was zbawić, jeśli zdarzyło się wam być odpowiednio osądzonymi. Uwolnijcie to z wewnątrz was. Zrozumcie, że sami jesteście swoim własnym zbawieniem. Nikt inny nie jest waszym zbawieniem, tylko wy.

Zbawienie zawsze tam było. Było akceptacją siebie i waszej podróży. Zrozumcie, że Yeshua was kocha. Yeshua wędrował z wami. Yeshua nie musiał was zbawiać od niczego. Nigdy nie potrzebowaliście zbawienia. Potrzebowaliście tylko przypomnienia.

(pauza)

W końcu, Siódma Pieczęć. Siódma Pieczęć jest także energią Jaźni, tak jak Pieczęć Numer Dwa. Ale, w Siódmej Pieczęci jest rozwinięcie Jaźni „Jam Jest”, raczej niż Jaźni „Kim jestem?” Siódma Pieczęć jest motylem opuszczającym kokon.

Siódma Pieczęć zawsze była wewnątrz was, zawsze miała potencjał „Jam jest”. To „Jam jest” nie musi pytać się, kim jest. Nie musi pytać się, co dzieje się wokół. Ma wiedzę i zrozumienie na istotnie nowym poziomie. Jaźń za Siódmą Pieczęcią pojmuje rzeczy poprzez boskie serce, nie poprzez ludzką inteligencję. Siódma Pieczęć jest potencjałem Nowej Energii i Nowej Ziemi.

Tak więc, z błogosławieństwami nas wszystkich… Archanioła Michała… Metatrona… Marii… Hossafa… St. Germain… tak, Kryona także… i aniołów ciemności, stojących w rogach… otwórzcie Siódmą Pieczęć, aby pozwolić sobie być „Jam Jest”.

Drodzy przyjaciele, w Nowej Energii, nie pozwólcie żadnemu mężczyźnie, kobiecie czy kościołowi kiedykolwiek mówić wam, że jesteście czymś mniej niż Bogiem. Zacznijcie żyć w każdej chwili, w każdym oddechu i każdego dnia jako Bóg. Otwórzcie swoje boskie serca. Uwolnijcie to brzemię, które umieściliście na waszym umyśle.

(pauza)

Te Siedem Pieczęci będzie otwierać się delikatnie, delikatnie. Macie miłość i wsparcie aniołów wokół was w tym czasie. I macie swoją własną Boską Jaźń. Widzicie, dziecko nie jest poczęte i urodzone jednego dnia. To trwa miesiące, dziewięć miesięcy. Otworzenie waszych pieczęci będzie zachodzić delikatnie i powoli.

Prosimy, abyście zaczęli każdy ranek od oddychania i stwierdzenia, że Jesteście Bogiem Także. W ciągu dnia, kiedy usłyszycie tą paplaninę umysłu, jest to po prostu zwątpienie w Jaźń. Przypomnijcie sobie „Jam Jest Bogiem Także”. To wszystko, co musicie wiedzieć. Jesteście tego warci, każde z was. Jesteście tego warci. Teraz, zaakceptujcie to w swoich sercach.

Nadchodzą nowe czasy dla wszystkich. Możecie napotykać wyzwania. Możecie mieć pracę do wykonania. Ale, nie będzie już jak przedtem. Widzicie, niektórzy z was pracują, i pracują, i pracują tak ciężko. Nawet energia pracy się zmieni. Będzie w tym więcej zabawy. Będzie to przygoda. Nie musi to być taki wysiłek. Nie będziecie musieli cierpieć.

Będzie dla was wiele do zrobienia, Shaumbra, w tych dniach Nowej Energii przed nami. Słyszeliście nieco o tym tutaj (odnosi się do wystąpień na konferencji). Otrzymaliście oferty. Pokazano wam możliwości i potencjały. Pokazano wam, jak obejść przeszkody i bariery.

Jeśli zaakceptujecie to wyzwanie, jeśli zaakceptujecie Nową Energię, jeśli pozwolicie sobie na otwarcie tych pieczęci wewnątrz, które były zamknięte przez tak długi czas, znajdziecie tak inną drogę. To do was przyjdzie. To do was PRZYJDZIE. Okaże się, że nie musicie tak ciężko pracować. Tak, wypełnicie dni zajęciami, będzie ich więcej niż przedtem, ale nie będzie to taka mordęga, jak w przeszłości. Będzie to radość życia. Czy zniesiecie to, Shaumbra? (śmiech publiczności)

(pauza)

Dwadzieścia miesięcy temu, siedząc w tym pomieszczeniu, daliśmy przekaz niedzielnego ranka (na pierwszej Crimson Circle School: Outside the Circle – Na zewnątrz Kręgu). Ten przekaz był odbiciem słów, które zostały napisane jakieś 2150 lat temu przez wszystkich was tutaj, którzy zebraliście się na Górze Zion.

Esencją tego przekazu były słowa, które nie mogły być wypowiedziane lub napisane (krótka pauza, ponieważ Tobiasz wzrusza się) – trochę wzruszenia tutaj - słowa, które nie mogły być wypowiedziane lub napisane wtedy i które ledwo mogą być wypowiedziane lub napisane teraz, w roku 2003. Bylibyście za to zabici wtedy. Teraz, bylibyście po prostu nieco pobici! (śmiech publiczności)

Dwadzieścia miesięcy przekazaliśmy trzy proste słowa [w oryginale cztery proste słowa: YOU ARE GOD ALSO – przypis tłumacza] – JESTEŚ BOGIEM TAKŻE. Proste słowa, jednak są to trzy najbardziej dynamiczne słowa Nowej Energii.

Postawiliśmy przed Cauldre wyzwanie opublikowania Biblii Nowej Energii. I mówiliśmy serio. Wywieraliśmy presję na energię Shaumbry, aby to stworzyć. Klepaliśmy Cauldre po ramieniu wiele, wiele razy, aby to zrobił.

Oczywiście, oczywiście, rozumiemy te obawy. Rozumiemy, że tym „siłom zbawienia” Starej Energii nie spodoba się to ani trochę. Nie chcą tego widzieć. Nie chcą publikacji tych słów, ponieważ wewnątrz siebie ciągle mają zamknięte siedem pieczęci. Ciągle trzymają się Starych wierzeń i Starych dróg. Obawiają się Nowej Energii, Nowego kościoła, Nowej drogi.

Ale my wiemy, że wy, Shaumbra, jesteście silni. Wiemy, że jesteście gotowi. Jesteście na to gotowi.

Tak więc, prosimy was o przyjęcie tego daru, który stworzyliście, daru trzech słów – JESTEŚ BOGIEM TAKŻE.

Biblia Nowej Energii jest już gotowa! Cauldre opowie wam zabawną historię, kiedy skończymy (patrz niżej). Biblia Nowej Energii musiała być gotowa na tą konferencję. O mało co by nie była! Musiała być w tym pomieszczeniu, dzisiaj! Musiała być ze zjednoczonymi energiami tych 238, którzy zgromadzili się na Górze Zion 2150 lat temu.

W tej Biblii Nowej Energii, są tylko cztery słowa (śmiech publiczności). YOU ARE GOD ALSO. To jest tak proste. To jest tak proste.

W tej Biblii Nowej Energii, którą dziś zobaczycie, jest 238 stron. Każda strona reprezentuje każdego z was w tym pomieszczeniu dzisiaj. A okładka Biblii Nowej Energii reprezentuje Shaumbrę z całego świata.

Biblia Nowej Energii, drodzy przyjaciele, jest wypełniona pustymi stronami, ponieważ żaden, kobieta czy kościół nie mogą kiedykolwiek powiedzieć wam, jak żyć. JESTEŚCIE BOGIEM TAKŻE. Każde z was tutaj, każde z was sprzed 2150 lat temu, jest reprezentowane przez stronę w tej książce. Pomogliście ją stworzyć.

To ważny dzień dla nas i dla was. Jest to dzień, którego siły z zewnątrz nie wypatrywały niecierpliwie. Zaczęli swoje ataki energetyczne przed miesiącami. Tak, niektórzy z was czuli to. Zwiększyli ich siłę podczas naszego ostatniego spotkania. Sprawili, że Cauldre prawie zapomniał o tej książce! (nieco śmiechu) Ale została dostarczona na czas.

Tak więc, drodzy przyjaciele, taka jest energia Shoudu 12 Serii Boskiego Człowieka. Siedem Pieczęci, energie, które tkwiły głęboko w was, mogą być teraz otwarte i uwolnione.

Tak, jeśli przestudiujecie pisma, i energie systemu czakr, zobaczycie, jak to wszystko wiąże się ze sobą. Jeśli zechcecie przestudiować pisma, aby dowiedzieć się więcej o Objawieniach, zrozumcie, że 2150 lat temu, kiedy zebraliśmy się na Górze Zion, połączyliśmy się z międzywymiarowymi energiami. Spójrzcie na interpretacje, kiedy mówią oni o demonach, i koniach, o wojownikach i wszystkich innych symbolach.

Będziemy kontynuowali energię tego zgromadzenia przez następny dzień lub dwa. Ale energia TEJ chwili jest akceptacją, że Jesteście Bogiem Także i otwarciem Siedmiu Pieczęci.

Kochamy was mocno. Nigdy nie jesteście sami.

I tak jest!


Nota od Geoffrey’a Hoppe (Cauldre):

Pierwsza Szkoła Karmazynowego Kręgu „Poza Kręgiem” miała miejsce w Great Divide Lodge, 8-11 listopada 2001, w tej samej sali, co konferencja, gdzie miał miejsce powyższy przekaz. To był bardzo długi i męczący weekend, ale bardzo satysfakcjonujący. Ponad 60 uczestników doświadczyło ponownie podróży z Domu, poprzez Ścianę Ognia, do Pustki i poprzez stworzenie wszechświata.

Wyraźnie pamiętam, jak byłem zmęczony, kiedy obudziłem się w niedzielny poranek. Ostatni dzień Szkoły. Tobiasz przekazywał poprzez mnie pięć razy w ciągu poprzednich dwóch dni, i mieliśmy jeszcze ostatni przekaz do zrobienia tego ranka. Powiedziałem Tobiaszowi, że jestem wyczerpany i poprosiłem go, aby ten poranny przekaz był krótki. Martwiłem się, czy zdołam utrzymać skupienie i energię tego przekazu.

Później tego ranka, Tobiasz przybył na przekaz. Poczułem się wypełniony energią w momencie, kiedy zacząłem mówić. Był to jeden z najlepszych – i najdłuższych – przekazów, kiedykolwiek udzielonych przez Tobiasza. To wtedy po raz pierwszy zaprezentował słowa „Jesteś Bogiem Także”. Powiedział, że planeta jest gotowa na Biblię Nowej Energii, i że powinna ona zawierać tylko cztery słowa, „You Are God Also”. Tobiasz powiedział, że Biblia Nowej Energii powinna mieć „100 i 100 i więcej stron” i że wszystkie strony prócz jednej powinny być puste. Powiedział, że my, jako twórcy w Nowej Energii, powinniśmy zapisać strony naszej własnej Biblii Nowej Energii.

Umieściłem projekt w mojej mentalnej skrzynce „do zrobienia”, ale był on spychany coraz niżej z powodu wszystkich innych pilniejszych projektów. Rok lub coś koło tego później, skontaktowałem się z kilkoma drukarniami, aby dowiedzieć się o ceny, ale napotkałem przeszkody, ponieważ oni nie całkiem rozumieli, dlaczego potrzebowałem książki w twardej okładce z jedną tylko stroną zadrukowaną. Zmieszany, pozwoliłem projektowi znaleźć się znowu na dole listy.

Zeszłej zimy, Tobiasz znowu przypomniał mi o Biblii Nowej Energii podczas publicznego przekazu. Byłem tak zajęty dużym projektem konsultingowym dla klienta, że czasowo zignorowałem jego prośbę. I wtedy dwa tygodnie przed konferencją, Tobiasz pojawił się pewnego popołudnia, kiedy wyszedłem na zewnątrz, aby zrobić sobie przerwę.

„I jak posuwa się sprawa z moją Biblią Nowej Energii?” zapytał z odrobiną sarkazmu w głosie.

„Tobiaszu, nie miałem po prostu czasu, żeby zająć się grafiką i produkcją” odpowiedziałem.

„Byłoby miło mieć tą książkę na konferencję” popychał Tobiasz.

„Konferencja jest już za dwa tygodnie, Tobiasz!” powiedziałem zdesperowanym tonem. „Spróbuję zrobić to jak najszybciej, kiedy wrócimy”.

„Hmmmm…” i Tobiasz zniknął.

Telefon zadzwonił w chwili, kiedy wróciłem do mojego biurka. Był to drukarz, z którym współpracowałem w projekcie dla pewnego klienta. Na koniec rozmowy powiedział: „Pamiętasz o tej książce, na którą dałem ofertę cenową sześć miesięcy temu? O tej z pustymi stronami? Właśnie na nią trafiłem przeglądając papiery. Czy ciągle zamierzasz ją wydać?”

„Jak u licha, Tobiasz to robi!!?” zastanawiałem się. Powiedziałem drukarzowi, że potrzebuję książki w ciągu dwóch tygodni, w żadnym wypadku nie później niż w piątek, 18 lipca. Jeśli nie byłoby to możliwe, wtedy porozmawiamy dopiero po konferencji.

Drukarz oddzwonił jakieś cztery godziny później. Wbrew temu, że jego firma nie produkowała książek w twardych okładkach, i że będą musieli podzlecić tą pracę firmie na Wschodnim Wybrzeżu, powiedział, że może dostarczyć pierwsze 300 egzemplarzy do Breckenridge 18 lipca… jeśli będę miał wszystkie pliki z grafiką gotowe do południa następnego dnia.

Wstałem o 6 rano następnego dnia, zaprojektowałem okładkę i strony wewnątrz i wysłałem mailem do drukarza w południe. Przeszedłem przez więcej emocjonalnych, mentalnych i duchowych wyzwań tego ranka, niż w jakimkolwiek innym okresie podczas mojej ośmioletniej duchowej podróży. Kim ja jestem, aby pisać tą książkę? Co powiedzą ludzie? Jak zareagują fundamentaliści? Czy Yeshua to aprobuje? A Mojżesz? Co z moją mamą i tatą, którzy są teraz po drugiej stronie? Było mi dosłownie niedobrze i byłem tak skonfliktowany wewnątrz, że nie czułem nawet Tobiasza wokół siebie. W moim dualnym umyśle w tej chwili, wszystko to wydawało się tak… bluźniercze! Miałem wizje, że mnie kamienują. Wersja z twardymi skałami, oczywiście.

300 egzemplarzy Biblii Nowej Energii dostarczono zgodnie z obietnicą do Breckenridge, Kolorado, 18 lipca. Tobiasz prosił mnie, abym nie wystawiał książki, aż do chwili po przekazie sobotniego popołudnia, 19 lipca. Nie rozumiałem jego prośby w tym czasie, ale po przekazie zrozumiałem w pełni. Chciał on przygotować energię na wprowadzenie najnowszej książki Shaumbry „Biblii Nowej Energii”. 238 stron grubości. Cztery proste słowa. „You Are God Also”.

W bardzo pięknej i poruszającej chwili po przekazie, Brad Johnson, Clear Lake, MN, zasugerował, aby wszyscy na konferencji podpisali jeden egzemplarz Biblii Nowej Energii. Podczas przekazu następnego dnia, Tobiasz zaakceptował tą ideę i następnie zasugerował, abyśmy Linda i ja brali ten „podpisany” egzemplarz Biblii Nowej Energii ze sobą na wszystkie warsztaty i seminaria, tak, aby Shaumbra z całego świata mogła go podpisać. I tak jest!

(Reszta dostawy Biblii Nowej Energii dotarła tydzień później.

© Copyright 2010 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczenie: Marian Zieliński ( [email protected] )