MATERIAŁY TOBIASZA

Seria Wcielenia:

SHOUD 4: "Poruszający Energie" - W rolach głównych: Tobiasz

Pytania i odpowiedzi

6 listopada 2004

www.crimsoncircle.com

I tak to jest, droga Shaumbra, że powracamy do energii tego spotkania, energii czasu zmian. Wiemy, że niektórzy z was – jak to powiedzieć – już negocjują na temat tego całego zagadnienia podtrzymywania i poruszania energii( trochę śmiechu ), ponieważ tak dobrze wam się układało i tak bardzo kochacie to podtrzymywanie energii. Jest ono wam bliskie i drogie. Weszło wam w krew, wkomponowało się w wasz system komórkowy. Jest częścią waszej świadomości. Jest naprawdę częścią was.

To jest tak, jakbyście mieli odciąć część Siebie, odejść z pracy, którą wykonywaliście przez bardzo długi czas i w której jesteście tacy dobrzy. Tak więc, my wiemy, że część waszej świadomości mówi, „Może odpuszczę sobie podtrzymywanie jedynie tych trudniejszych energii (więcej śmiechu), ale zatrzymam sobie te, w które dużo zainwestowałem. I tylko trochę poruszam energiami.”

Ale musimy tu wam coś powiedzieć, Shaumbra – działanie na dwa fronty jest trudne. Cechy energetyczne utrzymywania i poruszania energii są bardzo różne. Z jednej strony to jest tak, jakbyście trzymali kamień w dłoni, włożyli go do kieszeni i tak z nim chodzili, a z drugiej, jako Poruszający Energiami, wyrzucacie kamień i powodujecie powstanie nowych wydarzeń; kamień zostaje wyrzucony w odpowiedni sposób, w odpowiednim czasie i miejscu, tak że pozwala innym na zmianę. Tak więc, trzymanie kamienia i wyrzucanie go w tym samym momencie jest trudne (więcej śmiechu).

Tak więc, jeżeli to teraz czujecie w waszych sercach, to poprosimy was teraz, abyście pooddychali tym przez chwilę. Nie musicie tak od razu zrezygnować z waszej starej pracy. Prosimy, abyście oddychali tym przez chwilę i przyjrzeli sie temu, dlaczego sami chcielibyście przejść teraz do nowej pracy jako Poruszający Energiami.

Chcielibyśmy wam przekazać, że Poruszający Energiami są teraz bardzo potrzebni planecie. To jest zupełnie nowe stanowisko, które będzie wymagało ciągłych zmian w waszym życiu, i które będzie wymagało nowego zrozumienia tego, czym jest energia, jak ona działa i jak możecie jej używać w tych nowych czasach. Wiemy, że macie dziś wiele pytań, więc ja, Tobiasz – a może i niektórzy goście – będziemy zachwyceni odpowiadając na nie.

PYTANIE SHAUMBRY 1 ( z Internetu, czytane przez Lindę ): Tobiaszu, moje pytanie dotyczy mojego ojca. Czy ten lek dla ludzi z amnezją, używany na całym świecie, jest zły? I, jako Shaumbra, co mogę zrobić w tej sytuacji?

TOBIASZ: Rzeczywiście, mówimy tu o lekach, które pomagają tym, którzy są w procesie przechodzenia (umierania), aby mieli lepszą pamięć i lepiej funkcjonowali mentalnie. Aby byli bardziej świadomi i bystrzy. Jest to – jak to powiedzieć – trudne pytanie, gdyż istnieją starsi ludzie, którzy w procesie umierania chcą pozostać świadomi i obecni aż do samego końca. Ale oni muszą zrozumieć, że jeden z ich aspektów próbuje wyluzować obecne funkcje mentalne, tak aby oni mogli odpłynąć, pójść dalej badając, jak to jest z tym całym przejściem na drugą stronę.

Tu otwiera się ciekawe zagadnienie. Nie ma ustalonych kryteriów tego, co się wydarza, kiedy opuszczacie wasze ciała i przechodzicie na naszą stronę kurtyny. Istnieje wiele wariantów. To wszystko zależy od kombinacji waszych systemów wierzeń i tego, co wybraliście w tym wcieleniu.

Możecie powrócić na naszą stronę i mieć wspaniałą ucztę i celebrację na swoją cześć, być gościem honorowym na stworzonym przez siebie przyjęciu. Możecie wybrać powrót według niektórych przekonań religijnych, czekając odpowiednio na zbawiciela i dzień sądu. A dla nas to wielka przyjemność czekać razem z wami. Ale wy ... będziecie musieli jednak czekać przez długi, długi czas (śmiech na sali).

Kiedy powracacie na naszą stronę, Shaumbra, wielu z was wybiera – jak to powiedzieć – pozwala sobie na trochę wolnego. Chcecie popatrzeć jeszcze raz na to, czego doświadczyliście i obejrzeć to kilkakrotnie, na wiele różnych sposobów i na przeróżnych płaszczyznach. Powracacie do nas i - tak jak już wielu Shaumbra zrobiło - oglądacie wasze różne potencjały, aby zobaczyć, co by się stało, gdybyście wybrali inaczej. Ale, kiedy tu powracacie, to ogólnie mówiąc, nie ma ustalonych wzorców, co ma się wydarzyć.

Co się dzieje, kiedy – jak to powiedzieć – nieświadomy człowiek zaczyna swój proces przechodzenia i zaczyna rozumieć, że niedługo umrze? Wówczas zaczyna on eksplorować, badać różne możliwości. Zaczyna badać różne aspekty religijne i duchowe. Zaczyna poznawać śmierć. W pewnym sensie on testuje naszą stronę, aby zobaczyć, co chce tu robić, kiedy opuści swoje ciało.

Tak więc, zażywanie tych leków, o których mówisz, pozbawia umysł i ducha tej możliwości testowania. Ale z drugiej strony pozwala im, aby byli bardziej świadomi i lepiej funkcjonowali w tym świecie. Tak więc, wyboru muszą dokonać oni sami.

Musimy tu podkreślić, że rodziny nie mogą podejmować za nich decyzji. Często się zdarza, że rodziny chcą i domagają się, aby oni brali te lekarstwa, aby mogli w procesie przechodzenia – jak to powiedzieć – dbać o siebie i uczestniczyć w rozmowach i tak dalej. Ale, musicie tu pamiętać, że uwolnienie umysłu jest bardzo ważnym aspektem przed samą śmiercią. My nie jesteśmy zwolennikami tych lekarstw, które zmieniają psychologiczną i duchową naturę człowieka, ponieważ prędzej czy później to się odbije. Dziękuję.

LINDA: Dodatkowe pytanie: czy masz jakieś rekomendacje dla pracy naszej grupy w Izraelu w obecnym czasie?

TOBIASZ: Rzeczywiście, rzeczywiście, rzeczywiście … bardziej dla was, niż dla jakiejkolwiek innej grupy, z którą obecnie rozmawiamy, nadszedł czas - dla was, którzy jesteście tak zakorzenieni i wbudowani w energie, które podtrzymujecie - nadszedł czas, by je uwolnić. Powiedzieliśmy to wam, kiedy byliśmy w Izraelu. Już czas, aby zostać Poruszającymi Energiami. Możecie zrobić więcej dla siebie i całego regionu na Bliskim Wschodzie. Możecie zrobić więcej dla duchowości na całej Ziemi, jeżeli pozwolicie sobie zostać Poruszającymi Energiami. Zamierzamy odwiedzić was niedługo, najpierw na poziomie duchowym, a potem w formie fizycznej. I, sprawdzimy, jak sobie radzicie z uwalnianiem energii, które podtrzymywaliście. Wy prawie nic na to nie możecie poradzić. Tak więc, ja - Tobiasz i Ohama przyjedziemy, aby wam pomóc (śmiech publiczności).

PYTANIE SHAUMBRY 2 ( kobieta przy mikrofonie ): Namaskar … (indyjskie powitanie ) nie przyszłam tu z pytaniem. Przyszłam z zaproszeniem. W lutym nasza ósemka będzie nieustraszenie wspinać się na Kilimandżaro. I jestem tu, aby zaprosić was, a w szczególności resztę mojego zespołu, gdyż potrzebuję pomocy, aby w pełni wziąć udział w naszej wspinaczce na szczyt tej góry. Będziemy tam w ostatnich dniach lutego przyszłego roku. Już od prawie roku planujemy tę wyprawę. Wygląda tak, jakby za tym wspinaniem się na Kilimandżaro kryła się wielka siła. I jest to także bardzo ważne dla tych wszystkich ludzi, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej wyprawie. Proszę, przyjdźcie. Bardzo bym chciała, abyście tam byli.

TOBIASZ: Oczywiście, i to zaproszenie powinno być aktualne dla całej Shaumbry. Jak wiesz, ja - Tobiasz i inni, będziemy unosić się wraz w wami podczas waszej wspinaczki. Ale to jest – jak to powiedzieć – więcej niż wspinanie. To jest duchowa przenośnia i jak mówicie - coś w rodzaju wspólnego przedsięwzięcia. Kilimandżaro trzyma w swej strukturze, w skałach, trzyma – jak by to nazwać – wiele potencjałów dla Ziemi, dla ludzkości. I te potencjały zaczynają się ujawniać. I, musimy tu – jak to powiedzieć – dodać z przymrużeniem oka, że ona potrzebuje Poruszających Energiami, aby poczuć te energie i poczuć energie otaczającej Gai (Ziemi), aby pozwolić im w pełni wpłynąć na powrót do Ziemi. Wy nie otwieracie tam żadnych portali, ani nic podobnego. Ale pomagacie we wprowadzeniu w ruch spirali poruszającej się energii. Tak, powinniście zaprosić całą Shaumbrę, aby była z wami.

PYTANIE SHAUMBRY 3 ( z Internetu, czytane przez Lindę ): Drogi Tobiaszu, pracuję w szpitalu specjalistycznym dla chorób psychosomatycznych. Zauważyłam, że jest coraz więcej młodych pacjentek cierpiących na choroby związane z żywieniem, pacjentek które zadają sobie ból poprzez nacinanie skóry ramion i nóg. Powiedz mi, proszę – co ukrywa się za tym fenomenem i jak możemy ulepszyć leczenie tych pacjentek. Dziękuję i najlepsze życzenia.

TOBIASZ: Rzeczywiście, związane są z tym bardzo trudne energie. I – jak to powiedzieć – przyczyną tego jest odbieranie ciału jakiejkolwiek radości. Powodem tego jest odbieranie duszy piękna kobiecej energii. I niektórzy będą tu obwiniać presje socjalne na – jak to powiedzieć – posiadanie chudego ciała. Ale u podstawy leży pozbawianie siebie radości życia, do tego stopnia, że dochodzi do zadawania swemu ciału ran, aby je zniekształcić i zeszpecić. To są ludzie, którzy – jak to powiedzieć – noszą w sobie głębokie i stare blizny.

Trudno dać zadawalającą odpowiedź na to, jak sobie z tym radzić, i to w tak krótkim czasie, który mamy do dyspozycji. Ale – jak wie cała Shaumbra– ma to związek z miłością do siebie w całości. I, to jest długa i trudna droga dla wielu z tych kobiet. Jest dla nich bardzo ważne, aby zobaczyły takich ludzi jak ty i innych Shaumbra, którzy już przeszli przez najgorsze czasy, doszli do punktu, gdzie mogą powiedzieć: „Ja naprawdę kocham każdą moją część. Ja naprawdę integruję wszystko. I to jest to, co obecnie wybieram. Wybieram wszystko, co wydarza się w moim życiu. I, jeżeli jestem w stanie to wybrać, to mogę to też zmienić”.

Wiemy że traktujemy ten temat powierzchownie. Moglibyśmy go potraktować w detalach. Ale ty też masz doświadczenia z tym związane, sama przeszłaś przez to w życiu i teraz wiesz co naleźy powiedzieć drugiemu człowiekowi, aby zaczął kochać siebie. Tak więc, jest to dobry początek. A my przyjdziemy, aby wspólnie z tobą pracować.

PYTANIE SHAUMBRY 4 ( kobieta przy mikrofonie ): Po tej piosence boję się zadać moje pytanie. Ale przez ostatnich kilka dni widzę coś, co wydaje mi się, że jest moim aspektem. To jest jak złocista, płynna plama. I chciałabym to zrozumieć.

TOBIASZ: A co ty myślisz, że to jest? (śmiech publiki)

SHAUMBRA 4: Jeden z moich aspektów, który próbuje się zintegrować z moją całością.

TOBIASZ: Rzeczywiście, rzeczywiście. Ciekawe rzeczy dzieją się teraz, kiedy ty i inni Shaumbra zaczynają doznawać tego, czego większość ludzi nie czyni, mianowicie następuje tu coś w rodzaju stapiania, otwarcia na przyjęcie każdego waszego aspektu.

Jest to coś, co nazywamy „nad-duszą” (over-soul) i to jest to, o czym wy ludzie mówicie. „Nad-dusza” jest pojęciem zbiorowym dla wszystkich energii, wszystkiego czym byliście. Nie jest jednak tym wspaniałym aniołem, który wszystkim steruje. Musicie zrozumieć, że to WY jesteście tym wspaniałym aniołem sterującym wszystkim. „Nad-dusza” jest waszym kolektywem, waszym zespołem, która jest gotowa na to, aby wrócić do was i służyć wam swoimi przeróżnymi doświadczeniami. Ale wy nie możecie oczekiwać od niej odpowiedzi, których szukacie; zauważcie jednak jej obecność!

Istnieje także – jak to powiedzieć – wasza boskość. Wasza boskość to jest to, co nazywamy czystą esencją. To jest najbardziej niewinna … i najwspanialsza .. i największa ze wszystkich energii. I to ona była – jak to powiedzieć – hermetycznie zamknięta poprzez bardzo długi czas, dla wszystkich ludzi i dla większości aniołów … tak, naprawdę dla większości aniołów. Większość aniołów będzie musiała przyjść na ziemie, aby zintegrować się ze swoją boskością.

Tak więc, widzisz i odczuwasz swoje aspekty. I czas, w którym one się znów pojawiają, jest wspaniały i wielki. Z założenia dla ciebie – i dla was wszystkich – jeżeli widzicie i odczuwacie rzeczy, albo śnicie o nich, zrozumcie, że to wszystko to wy, to wasze części. Użyjcie tego jako podstawy, kiedy macie dziwne i niezwykłe sny. Doprawdy śnicie o sobie. Kiedy odczuwacie wokół siebie (o czym wspomnieliśmy juz wcześniej) obecność energii z Atlantydy – to jest to wasz aspekt. On do was powraca. Wpływa do was.

Tak więc, jesteś bardzo spostrzegawcza, bardzo mądra, jeśli zdajesz sobie sprawę, że to jest część ciebie. To się zmienia. Będzie trudno wrócić i próbować to odtworzyć w pamięci, ponieważ to stale się zmienia i ewoluuje, aby być z tobą na coraz to nowe sposoby. I powiemy tobie – tobie osobiście – odkryjesz i zrozumiesz zupełnie nową definicję „zakochania się”, ponieważ to będzie zakochanie się w sobie. Dziękuję za to cudowne pytanie.

PYTANIE SHAUMBRY 5 ( z internetu, czytane przez Lindę ): No dobrze, jestem załamany i rozczarowany mentalnością amerykańskich wyborców (wiele śmiechu na sali)

TOBIASZ: Cauldre chce wiedzieć, czy to jest Linda, czy czyta ona tylko to pytanie (więcej śmiechu i oklasków).

LINDA: Ja czytam to pytanie, ale jeżeli czujesz głos mojej duszy, to ja z tym się zgadzam jako Poruszająca Energiami. (Kontynuując pytanie) … Połowa amerykańskich wyborców … wydaje mi się, że oni lubią być okłamywani. [Uwaga tlumacza: Niedawno wybrano Busha na prezydenta USA, na kolejna kadencje.] Ostatnim czasem, jak mieszkałem w okolicach Waszyngtonu – widzisz, to nie byłam ja (komentarz Lindy) – to było w latach 70-tych, kiedyNixon zrezygnował ze swojego urzędu. Człowieku, ja chcę zostać obywatelem innego kraju. Wydaje mi się, że powtarzamy „Upadek Cesarstwa Rzymskiego” (więcej śmiechu). Czy ja chciałem być we Włoszech (Italii), gdy wkraczali tam barbarzyńcy/terroryści, przyciągnięci naszym idiotycznym i antagonistycznym imperatorem? Może uda ci się wślizgnąć to pytanko do Tobiasza w ten weekend? Czy USA powtarza upadek Rzymu? Dzięki i pozdrowienia. Pete.

TOBIASZ: Rzeczywiście…rzeczywiście… jak sam wiesz, byłeś – jak to powiedzieć – miałeś duży udział w rozwoju Imperium Rzymskiego. I zawsze miałeś bliski związek z Italią i tamtymi rejonami. I byłeś świadkiem jak cesarstwo się rozpadało z powodu pewnej kombinacji rozpusty i zachłanności, i także dlatego, że używano życia (uciech cielesnych) w pewien bardzo... interesujący sposób. I to na tobie bardzo ciąży. I teraz twoje stare lęki wydostają się na powierzchnię.

W gruncie rzeczy to nie dotyczy Ameryki, w której żyjesz. To nie to. Jest to bardziej twój stary strach dotyczący nadużycia władzy. Wielokrotnie przyciągało cię do tego centrum władzy w Waszyngtonie. Prawie nie możesz się oprzeć tej potędze, ponieważ powodują tobą twoje wcześniejsze doświadczenia z Imperium Rzymskiego i chcesz pomóc podtrzymać energie (trochę śmiechu).

Tak więc, nasza pierwsza sugestia, to uwolnienie się od potrzeby podtrzymywania tych energii. To odbija się na twojej rodzinie, poprzez poczucie, że musisz być w samym środku władzy, aby podtrzymać tą energie, a przecież poprzez przebywanie tam pozbawiasz się zupełnie innych możliwości i wielu radości w życiu.

Musimy także powiedzieć, że prosimy, abyś – wszystkich was prosimy – abyście popatrzyli na to, co się dzieje. Jak wiecie, rząd i politycy są odbiciem świadomości. Jest to świadomość ludzka przedzierająca się przez różne stopnie drabiny do waszych przywódców, czy są to dyktatorzy, czy też zostali wybrani. Tak wiec, popatrzcie na obecną świadomość amerykanów. Może rzeczywiście obawiają się posunąć do przodu. Może powodem tego jest pewien układ, aby utrzymywać dane energie, po to, by inni mogli wejść w Nowe, czyli – oni trzymają się starej energii, aby był odpowiedni balans energetyczny.

Tak więc, chcielibyśmy, abyście spojrzeli ponad to, co jest oczywiste. To nie jest tylko okłamywanie, bo wszyscy politycy są z tego znani, niezależnie z jakiej pochodzą partii. Oni mówią to, co ludzie chcą usłyszeć. Dlatego weszli w politykę ( śmiech publiki). Tak więc, chcemy abyście przyjrzeli się dynamice tego, co naprawdę się dzieje, a także zwrócili uwagę na to, że te ostatnie wybory były tak wyrównane.

Tak, ci którzy trzymają energie, trzymają obecnie również swoje pozycje. Ale, jak sami wiecie, wahadło się przechyla, zobaczycie wielkie zmiany w ciągu następnych dwóch, czterech lat. Dziękuję.

PYTANIE SHAUMBRY 6 ( kobieta przy mikrofonie ): Cześć Tobiasz. Kiedy przeprowadziłam się tu kilka miesięcy temu, otworzyłam swój dom dla Shaumbry, zapraszając ich, aby się zatrzymali, kiedy przyjeżdżają. Chciałabym zrozumieć te energie. Wielu przybyło, niektórzy zostawali na kilka godzin, inni na kilka miesięcy. Chcę wiedzieć, co się dzieje. Oni wiele tu doświadczają, a szczególnie ta grupa, która jest ze mną w ten weekend.

TOBIASZ: Zadałaś pytanie, na które znasz już odpowiedź (trochę śmiechu ). Więc chcemy, abyś się z nami tym podzieliła – co przyciąga do ciebie Shaumbrę? Co sprowadza ich do tego miejsca?

SHAUMBRA 6: Czuję, że utrzymuję to miejsce, aby energia mogła się poruszać.

TOBIASZ: I co jeszcze?

SHAUMBRA 6: Jest to bezpieczne miejsce. Ludzie są tu akceptowani.

TOBIASZ: Coś jeszcze?

SHAUMBRA 6: Prawdopodobnie, ale nic więcej nie przychodzi mi na myśl.

TOBIASZ: Ty – jak to powiedzieć – nie chcemy, aby Ohama się tu włączył (wiele śmiechu). Poprosiliśmy właśnie inne anioły, aby trzymali go za ramiona (więcej śmiechu).

SHAUMBRA 6: Podziękuj im ode mnie.

TOBIASZ: Jak czujesz się, kiedy ci ludzie przychodzą? Co się dzieje, kiedy oni do ciebie przybywają?

SHAUMBRA 6: My się ponownie łączymy.

TOBIASZ: Nie, jak TY się czujesz?

SHAUMBRA 6: Radość … ? Że spotykam się ponownie z rodziną...

TOBIASZ: I, rodziną z …?

SHAUMBRA 6: Z wielu poprzednich czasów.

TOBIASZ: A jakie ty masz z nimi powiązanie? Jaki jest twój – jak to powiedzieć – próbujemy nie odpowiadać tu za ciebie. Ale, jak jesteś z nimi powiązana?

SHAUMBRA 6: Powiedziałabym, jako ktoś – brakuje mi właściwych słów, słowo dyplomata tu nie pasuje – ale jako ktoś, kto trzyma, kto pomaga ustalić połączenia.

TOBIASZ: Może pomożemy ci tu ze słowami (więcej śmiechu).

SHAUMBRA 6: Dziękuję.

TOBIASZ: Jak sama wiesz, Ci, którzy są tu przyciągani, byli razem już poprzednio. I ty to czujesz. I oni to czują. To jest rozpalanie na nowo Starych Energii i przynoszenie ich razem. Wyście dzielili wiele, wiele żyć razem. Wasze życia niejako krzyżują się ze sobą wciąż na nowo. W niektórych przypadkach, szczególnie w tym ostatnim, byłaś dla nich nauczycielką, przykładem i przewodnikiem. I, jak sama powiedziałaś, podtrzymywałaś dla nich energie.

A teraz, wy wszyscy – jak to powiedzieć – zbieracie się razem, zastanawiając się, wiedząc, że coś się dzieje, ale nie bardzo wiedząc, co. Więc macie wiele pytań – dlaczego tu jesteśmy … co nas tu przyciąga … co dalej … co powinniśmy robić? Jaki macie plan. Ale wielu z was mówi, że nie potrzebujecie żadnego planu, mimo to istnieje jednak ogólna frustracja, że nie ma planu (śmiech).

Czujesz, że powinnaś coś zrobić. Częściowo dla siebie, aby pomóc uwolnić niektóre Stare Energie, które dla nich podtrzymywałaś. Częściowo, aby uwolnić się od tej swojej pozycji w Starej Energii jako Nauczyciel, abyście mogli wszyscy współpracować na tym samym poziomie. To pomoże im uwierzyć w siebie i to pomoże tobie uwolnić niektóre energie, których się trzymasz. Jeśli chodzi o plan, to nie musicie go mieć. Po prostu, wiele Starych Energii powraca do równowagi przez samo połączenie. Niektórzy będą przyciągnięci na krótki okres czasu. A niektórzy przyjdą i pójdą, można by powiedzieć, że wejdą i wyjdą.

Ale, co jest ważne, ponieważ zadałaś to pytanie, jest ważne, abyś ty uwolniła się od tej Starej pozycji i wkroczyła w Nowego rodzaju role. I ty to robisz. Ty – jak to powiedzieć – bardzo szybko uczysz się uwalniać rzeczy, aby stać się Nową sobą. Wiemy, że to jest trudne i stanowi wyzwanie. Ale jednocześnie wspierają cię w tym ci ludzie, którzy przychodzą do ciebie. Więc jest wiele powodów, dlaczego. I wszystko będzie się rozwijać.

SHAUMBRA 6: Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuję.

PYTANIE SHAUMBRY 7 ( z internetu, czytane przez Linde ): Tobiaszu, trudno mi bez pracy. Nawet gdy wiem, że mam silną pasję to nauki, wydaje mi się, że wszystko się temu sprzeciwia. Są momenty, w których chcę przejść na drugą stronę i wtedy uświadamiam sobie, że tak dużo już przeżyłem i osiągnęłem. W tych momentach kocham życie, w innych natomiast jestem tak zmęczony byciem człowiekiem. Czy możesz mi coś powiedzieć na temat tych trudnych momentów? Dziękuję tobie i wszystkim istotom świetlnym po tamtej stronie kurtyny.

TOBIAS: Rzeczywiście, mówisz w imieniu Shaumbry, tak wielu Shaumbra przechodzi przez trudne czasy, czy to w pracy, czy w związku ze zdrowiem, czy z innych powodów, dla których sami nie wiecie czy zostać, czy odejść. Twoje – jak to powiedzieć – oczekiwania zostały wielokrotnie rozwiane na wiele sposobów, a twoje nadzieje zadeptane. I znowu - to wszystko jest … to jest naprawdę częścią zmian, częścią tego całego procesu zmian. Ludzkie oczekiwania … pozwoliłeś, żeby zostały roztrzaskane, i wiele – jak to powiedzieć – planów czy oczekiwań i nadziei, które miałeś, zostało rozwiane.

Uczciwie i gorliwie poszukujesz odpowiedzi. Ale musimy tobie powiedzieć – i tu skupiamy się specjalnie na tobie – wszystkie odpowiedzi są w twoim zasięgu. Sam wiesz, kiedy rozmawiamy i ja to tobie mówię, a ty odpowiadasz: „Tak, wiem Tobiaszu, ale to tylko słowa! Ja nie widzę odpowiedzi w sobie”. To jest dlatego, że wciąż zmagasz się ze swoim umysłem. Wciąż podtrzymujesz Stare Energie z przeszłości.

Odpowiedzi nie potrzebują manipulacji, ani wymuszania, ani niczego podobnego. Wszystkie odpowiedzi są bezpośrednio tutaj. Jest to trudne do wyjaśnienia, ale jeżeli pozwolisz, aby one wpłynęły do twojego życia, pozwolisz na akceptacje tego wcielenia bez obaw, wniesienia wszystkiego do wewnatrz, na zaistnienie ich w twoim życiu, to nie musisz nic więcej robic. A ty przechodzisz teraz przez jeden z najtrudniejszych okresów, stanowiący jedno z najtrudniejszych wyzwań, przez które ludzki anioł musi przejść. Myśmy to nazwali „ciemną nocą duszy”, „mostem mieczy”. Jest to czas, w którym czujesz się zupełnie samotnie, mimo, że nie jesteś. Jest to bardzo trudny, trudny czas. Ale tak nie musi być.

Możesz to zobaczyć na przykładzie innych Shaumbra – tych, którzy przeszli przez ten trudny okres – i zobaczysz … oni ci powiedzą, że kiedy przestali poszukiwać, kiedy przestali – jak to powiedzieć – się gniewać, kiedy przestali szukać odpowiedzi na zewnątrz, wtedy one się pojawiły. I my wiemy, że to tylko słowa. Brzmią jak puste frazy, dopóki tego nie doświadczysz. I wówczas zrozumiesz. A my dziękujemy tobie za to pytanie. I wiemy, że znajdziesz swoją drogę prowadzącą do akceptacji tego, kim naprawdę jesteś.

PYTANIE SHAUMBRY 8 ( kobieta przy mikrofonie ): Cześć. Moja przyjaciółka, Betty, ma niezwykłego, małego chłopczyka imieniem Mattie. I my się o niego martwimy, bo on jeszcze nie zaczął mówić. Czy mógłbyś, proszę, nam coś o tym powiedzieć i poradzić Betty?

TOBIASZ: Rzeczywiście… musimy to sprawdzić energetycznie. Chłopiec, o którym tu mówisz, zostaliśmy poinformowani, ... niesie ze sobą – jak to powiedzieć, my nie lubimy kategorii – niektóre nowsze, bardziej kryształowe energie. On zdecydował się bardziej absorbować energie, niż – jak to powiedzieć – wyrażać je w tym momencie. Jeszcze nie podjął decyzji, czy to tak już zostanie, czy też zacznie się komunikować. Ale nie należy tu się za bardzo martwić i nie próbować … to jest bardzo ważne, tak nam mówią, nie próbować zmuszać go do mówienia. On dokładnie wie co chce. On musi sam zdecydować. Dziękuję.

SHAUMBRA 8: Dziękuję.

PYTANIE SHAUMBRY 9 ( mężczyzna przy mikrofonie ): Cześć, Tobiaszu, moje pytanie – a mam dwa pytania – jest następujące, kilka lat temu zachorowałem na „chemiczną depresję”[uwaga tlumacza: badania medyczne potwierdzaja, że depresje wywołuje brak równowagi pewnych określonych substancji w mózgu] mojego mózgu. Ale chyba najważniejsze pytanie, które mam to … wiele ludzi na świecie cierpi obecnie z powodu depresji, pomimo lekarstw dostępnych na rynku i tych wszystkich innych reklamowanych rzeczy. I to nie tylko w USA. Na całym świecie. Czy mógłbyś mi powiedzieć coś na ten temat? Może coś, co pomogłoby mi osobiście w moim stanie?

TOBIASZ: No cóż, depresja nie jest wywoływana substancjami chemicznymi w mózgu, ale te substancje są rezultatem głębszego – jak to powiedzieć – braku równowagi duchowej, jest to coś w rodzaju depresji na głębszym poziomie duszy. Lekarstwa są środkiem pomocniczym przy usuwaniu czy redukowaniu pojawiających się symptomów. Depresja ma często dużo wspólnego z licznymi ciężarami, które twoje wewnętrzne jestestwo dźwiga … ciężarami winy … ciężarami samooskarżania za rzeczy, które źle zrobiłeś. W innych przypadkach wywoływana jest – jak już dziś wspomnieliśmy – przez trzymanie energii dla innych.

Szczególnie w twoim przypadku jest tak, że to ty podtrzymywałeś energetycznie wielu innych, jak sam to wiesz. Absorbowałeś ich problemy. Masz tendencję do absorbowania ich bólu i ich emocji. I w pewnym sensie pozbawiłeś siebie potrzebnej dozy energii, z której powinieneś korzystać dla dobra własnej istoty, w swojej własnej rzeczywistości. W pewnym sensie czujesz się wyciśnięty przez energię, która pochodzi ze źródła, z „pola”, a której używasz dla innych, ale nie wystarczająco dla siebie samego.

Więc, jest w twoim wnętrzu taka część ciebie, która płacze i domaga się twojej miłości, akceptacji, i to ona pokazuje się jako depresja, która to, jak sam wiesz, obejmuje całość twej istoty. Przejmuje twój umysł i twoje ciało. Całkowicie zajmuje twoją uwagę. Ona ... ta depresja ... twoja część ... zachowuje się prawie tak samo jak topiący się. Ona tak pragnie miłości i uwagi z twojej strony, że zadusi albo zabije ciebie, albo spowoduje, że się sam zabijesz, ponieważ tak ciebie potrzebuje.

Obecnie nadszedł czas dla ciebie, tak jak już to dziś powiedzieliśmy, abyś uwolnił te wszystkie energetyczne połączenia z innymi. Nawet jeżeli nie jesteś w pełni świadomy tego, po prostu pozwól sobie na to uwolnienie. A kiedy teraz na ciebie patrzymy – i wiemy, że są tu w tym pomieszczeniu tacy, którzy mogą ci pomóc – ale ty musisz uwolnić się od tego. A są to energetyczne koneksje, które są bardzo stare, jak całe twoje życie. A ty pozbawiłeś siebie miłości i nie zwracałeś na siebie uwagi. A teraz ty sam prosisz siebie o te rzeczy.

Polecamy intensywną pracę z ciałem i masaż, jeżeli to możliwe od Shaumbra, który(a) rozumie, co się dzieje w tkankach twojego ciała. Zrób to natychmiast i intensywnie. Rób to często. Możesz sobie mówić, że nie stać ciebie teraz na to, ale sam zobaczysz - jak tylko zaczniesz darować sobie miłość, także dobrobyt przybędzie do twojego życia. Tak wiec, jest to ważne, nie tylko dla ciebie, ale dla tak wielu Shaumbra, którzy doświadczają szkodliwych skutków depresji. Dziękujemy za to pytanie. Chcemy, abyście popatrzyli na to, co tu się naprawdę dzieje. Dałeś tak wiele z siebie, że zupełnie o sobie zapomniałeś. Dziękuję.

SHAUMBRA 9: Dziękuje.

PYTANIE SHAUMBRY 10 ( z internetu, czytane przez Lindę ): Byłabym wdzięczna za twoją opinie o Mayan i o jego starożytnych naukach Vaastu i zastosowania ich w Nowej Energii. Czy on przyjdzie i będzie z nami rozmawiał w przyszłych Shoudach?

TOBIAS: Nie, on nie planuje rozmowy podczas przyszłego Shoudu, ale my możemy z nim porozmawiać i zobaczymy, co odpowie. Musimy popatrzeć głębiej w te energie. Ten, o którym wspomniałaś – jak to powiedzieć – obecnie zmienia swój program nauczania względnie dopasowuje niektóre z tych rzeczy, które były nauczane wcześniej. Jego materiały powrócą pod innym nazwiskiem, ale dopiero po roku 2007. I – jak to powiedzieć – ale do tego czasu wiele od niego nie usłyszymy. Dziękuję.

PYTANIE SHAUMBRY 11 ( mężczyzna przy mikrofonie ): Witaj, Tobiaszu, jak się tam wszyscy macie ? (śmiech publiki)

TOBIASZ: Wznosimy za was toast!(więcej śmiechu).

SHAUMBRA 11: Chciałbym, abyś rzucił trochę swiatła na dwie rzeczy. Przez ostatnie dwa lata rozwijał się mój projekt, którym byłem bardzo zainteresowany, ale teraz czuję się trochę wypalony. Chodzi o łodzie elektryczne, prawdopodobnie będę pierwszym, który opłynie świat dookoła na łodzi elektrycznej. Czy mógłbyś mnie oświecić ... powiedzieć coś na temat tej formy energii, ponieważ czuję, że coś nowego przychodzi. I muszę po to jechać do Nowego Jorku.

TOBIAS: Ciekawe ... patrzymy na to energetycznie. I – jak to powiedzieć – jest trudno nam powiedzieć, bo nie chcemy odebrać ci twojego doświadczenia. Ale opoźnienia nie oznaczają, że projekt nie zostanie przeprowadzony. Opóźnienia to energetyczne sposoby na zgromadzenie potrzebnych surowców ... może rok opóźnienia ... opóźnienie w tym projekcie oznacza, że wszystko powróci, aby ci służyć lepiej. Bądź zatem otwarty.

I, my widzimy tu potencjał, który ty wybrałeś i ci, którzy z tobą pracują. Widzimy, że on się zrealizuje. Ale będą – patrzymy tu tylko na potencjały – niektórzy, z którymi pracujesz, odejdą od tego projektu z różnych powodów, ale to jest dobre, bo otwiera drogę dla innych, aby się przyłączyli. Tak więc, nasza rada jest, abyś kontynuował i pozwolił, aby światło wspierało cię na różne sposoby.

SHAUMBRA 11: Dziękuję.

LINDA: Ostatnie pytanie, jeżeli pozwolisz.

TOBIASZ: Odpowiemy jeszcze na kilka od tych, którzy stoją i czekają.

PYTANIE SHAUMBRY 12 ( kobieta przy mikrofonie ): Cześć, Tobiasz. Chciałabym się..., czy mógłbyś powiedzieć mi coś na temat mojej decyzji w kwestii finansów, jakiej dokonałam ostatnio, o jej znaczeniu, przebiegu i wyniku.

TOBIASZ: Jak to powiedzieć – musimy to pytanie zawrócić do ciebie. I zapytamy, co było powodem, dlaczego wybrałaś tą energię i jaka była twoja intencja, i jakie wnosisz do tego potencjały.

SHAUMBRA 12: Moja intencja ... czułam, że jest to sposób na wyjście ze świadomości masowej w tej dziedzinie. I pragnę, aby rezultatem była wolność.

TOBIASZ: Rzeczywiście .. i tak to jest! To wybrałaś. A teraz pozwól, aby to się zamanifestowało. To będzie wymagało trochę twojego czasu i uwagi, ale w pewnym sensie można powiedzieć, że pomogłaś temu narodzić się, a my widzimy, że to zaczyna teraz kwitnąć. To jest coś, co powinnaś teraz zatrzymać dla siebie. Innymi słowy, nie rozgłaszaj tego, ani nie nauczaj tego teraz, ale obserwuj, jak to się rozwija. Obserwuj, jak to przyjmuje różne zaskakujące zwroty i zakręty. Najlepiej byłoby dla ciebie, gdybyś stała za niskim murkiem, aby zobaczyć, jak to działa. I wówczas będziesz mogła dokonać paru poprawek i dopasowań. Ale my widzimy, że to ma doskonały i wspaniały potencjał!

SHAUMBRA 12: Dziękuję.

TOBIASZ: Oczywiście.

PYTANIE SHAUMBRY 13 ( kobieta przy mikrofonie ): Witaj, Tobiaszu. Ja po prostu nie mogę się dobrze wyspać. Mój sen jest bardzo niespokojny. Jestem zmęczona. Co mogę z tym zrobić?

TOBIASZ: To jest coś, co doświadcza wielu Shaumbra. I to się dzieje z wielu powodów. W zasadzie jest tak, że twoje fizyczne ciało jest silnie uzależnione od rytmu i ruchu Gai. Przez długi czas ciało przeżywało podobne cykle snu i czuwania jak Gaja, księżyc i słońce, i te wszystkie rzeczy.

Obecnie dochodzicie do punktu, gdzie dokonujecie zmian w waszym wewnętrznym istnieniu. A kiedy to robicie, nie łączycie się z Gają biologicznie, tak jak kiedyś. Tak więc odbija się to na rytmie waszego snu i jest bardzo, bardzo frustrujące.

Shaumbra odkrywa właśnie, że czasem lepiej jest przespać się w ciągu dnia. Jest to bardzo trudne, kiedy z reguły pracujecie w tym czasie. Ale niektórzy z was nauczyli się już, jak mogą sobie pospać w pracy ( śmiech publiczności ). Wielu z was budzi się w środku nocy, a nasza rada jest ta sama od lat - lepiej wówczas wstać niż leżeć i męczyć się. To może być najbardziej twórcza faza waszego dnia, nawet jeżeli trudno się wstaje w środku nocy. A jednak możecie odkryć wtedy wielką wenę twórczą. I możecie w tym czasie rozwijać nowe pomysły i projekty.

Dochodzą tu też inne zewnętrzne czynniki. Rytm snu jest przerywany przez sny, które wam się śnią, ponieważ przyciągacie obecnie wiele różnych energii. Na przykład energie z Atlantydy, o których wspominaliśmy, są bardzo, bardzo obecne w waszych snach, i to czasami powoduje wiele obaw a czasem wiele smutku. Ale te energie powracają. Powracają także niektóre energie z czasów przed-ziemskich. One odwiedzają was, a wy próbujecie rozwiązywać sytuacje, które wydarzyły się dawno, dawno temu. Tak więc zniszczyło to gruntownie coś, co było najspokojniejszą częścią waszej doby, a mianowicie czas snu.

Widzimy, że ostatecznie Shaumbra dojdzie do punktu, kiedy nie będzie jej potrzebna tak duża ilość snu, kiedy wystarczy wam to, co nazywacie – jak wy to nazywacie? – „głęboka drzemka” (power-sen). Kiedy skondensujecie spanie do bardzo krótkiego okresu czasu. A wasze ciało, mimo, że obecnie jest zmęczone, nie będzie potrzebowało tyle czasu na odpoczynek czy sen jak poprzednio. A więc jeszcze raz – w przyszłości będziecie mogli odpoczywać bardzo, bardzo szybko!

Więc całe to zmęczenie minie. Musicie rozumieć swoje ciało i całą swoją energię. One wiedzą dokładnie, ile snu potrzebują. To może być trudne do przetrzymania, ale wy nigdy … nie umrzecie od braku snu. To będzie po prostu przez chwilę niewygodne. Dziękuję.

PYTANIE SHAUMBRY 14 ( mężczyzna przy mikrofonie ): Mam dwa pytania. Pierwsze, już od jakiegoś czasu szukam pracy. I chcę ją, wiesz, z pieniędzmi, a to się jeszcze nie stało. Więc chciałbym tego poszukać. A także mam taki projekt, który zajmuje się poprawą stosunków pomiędzy Izraelitami a Palestyńczykami. I chciałbym wiedzieć, czy ja poruszam energiami czy je podtrzymuję. I to tyle.

TOBIASZ: Rzeczywiście, odpowiemy najpierw na drugie pytanie … w tym projekcie jesteś podtrzymującym energie, a nie Poruszającym Energiami. A my proponujemy ci, abyś to sobie teraz odpuścił, nawet jeżeli to będzie trudne. Jeżeli chodzi o przepływ dobrobytu w twoim życiu, to chcielibysmy, abyś przyjrzał się temu dokładniej. Istnieje ścisły związek pomiędzy obydwoma pytaniami, mimo, że wydają się różne. One są ze sobą bezpośrednio połączone. Tak więc, jak tylko przestaniesz trzymać energie, zacznie się nowy przypływ dobrobytu. A ta praca, która się wokół ciebie kręci – a właściwie bardziej zajęcie – czy sposób na dobrobyt, który kręci się od jakiegoś czasu wokół ciebie, ale nie mógł się zaczepić, będzie mógł w końcu wylądować. Widzisz … one pracują razem. Dziękuję.

LINDA: Myślę, że to będzie ostatnie pytanie. Ale proszę, abyś był grzeczny.

PYTANIE SHAUMBRY 15 ( mężczyzna przy mikrofonie ): Cześć, chłopaki. Nie jestem pewien o co chciałem zapytać. Wydaje mi się, że to nie jest pytanie, ale to, gdzie żyje i sytuację, którą wybrałem i fakt, że to mam – Jestem także Bogiem, to rozumiem – wydaje mi się, że szukam potwierdzenia – albo może pomożesz mi zadać sobie właściwe pytanie – dlaczego tak wybrałem.

TOBIASZ: Czy chciałbyś, abym ja, Tobiasz odpowiedział … czy... ( śmiech publiczności, bo Ohamah próbuje zabrać głos ) ..czy Ohamah?

SHAUMBRA 15: Jest mi obojętnie.

TOBIASZ: Udało mi się dziś zająć Ohamah – jak to powiedzieć – pracą z publicznością. Już dosyć odpuściłem i naprawdę brakowało mi tu tej mojej pozycji w ostatnich miesiącach. A więc, jest to pytanie, które – jak to powiedzieć – najlepiej jest zadać samemu sobie, i my wiemy, że to zrobiłeś. Ale najlepiej jest ciągle pytać siebie, dlaczego dana sytuacja zaistniała.

Kiedy zadasz sobie to pytanie, przypatruj się wszystkiemu. Popatrz na różne aspekty tego, co się dzieje. A także na swoje oczekiwania. A także na to, co twoja dusza teraz tak naprawdę pragnie. Ten cały problem, nad którym teraz pracujesz, przekracza zakres ludzkich pytań, które zadajesz, a dotyczy pragnień całej twojej duszy.

Nie możemy dać tobie odpowiedzi, nawet gdybyśmy chcieli. Zadziwiające, ale to TY nie pozwalasz nam udzielić sobie odpowiedzi, ponieważ chcesz sam znaleźć tą odpowiedź w sobie.

To, o co nas prosisz, to jest potwierdzenie, że jest coś do odkrycia, co idzie dużo głębiej, poza ludzki poziom. Pragnienie twojej duszy, twoja pasja przygotowała te sytuacje, to miejsce i otoczenie, i wszystkie wydarzenia w twoim życiu. Ale to chce być zauważone przez ciebie. To chce, aby ludzki aspekt zauważył aspekt duszy.

Tak więc wiemy, że nie odpowiadamy wcale na twoje pytanie. Ale w pewnym sensie sam o to prosiłeś. Poprosiłeś, abyśmy pomogli ci zrozumieć jak zadać pytanie. A pytanie jest proste: „Co jest moją pasją? Czego pragnie moja dusza? Co to wszystko znaczy?

Jak tylko to odkryjesz, zmienisz wtedy kurs, według którego podążasz. To będzie wymagało głębokiego spojrzenia w siebie, ale spojrzenia bez forsowania i bez stawiania wymagań. Z gracją i lekkością. Tak więc dziękujemy, że pozwoliłeś nam nie odpowiedzieć na twoje pytanie. (trochę śmiechu).

SHAUMBRA 15: Dziękuję za nieudzielenie odpowiedzi (więcej śmiechu).

TOBIASZ: Tak więc, Shaumbra, będziemy zamykać nasze spotkanie. Ale wciąż będziemy blisko z wami, szczególnie od chwili obecnej aż do naszego następnego spotkania. Jak będziecie przyglądać się temu całemu zagadnieniu przechodzenia od utrzymujących energie do Poruszających Energią… uwalniania się od zadania, które wykonywaliście tak długo, bardzo długo … uwalniania się od tej odpowiedzialności i ciężaru, abyście mogli zacząć nowy rodzaj pracy … prosimy was, żebyście po prostu wzięli na to wolne przez te kilka tygodni, bądźcie dobrzy dla siebie, nie próbujcie zrozumieć jeszcze jak to jest być Poruszającym Energiami. My to omówimy w czasie naszej następnej dyskusji, ale weźcie sobie ten czas i uwalniajcie się łagodnie z roli utrzymujących energie, rozumiejąc, że jest już wielu innych, gotowych na przejęcie tej pałeczki od was.

I tak to jest.

--------------------------------------------------

Tobiasz ze Szkarłatnego Koła prezentowany jest przez Geoffrey Hoppe, zwanego “Cauldre”w Golden Colorado. Historie Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza można znaleźć w Szkarłatnym Kole na stronach Internetu www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są bezpłatne dla Nosicieli światła i Shaumbry na całym świecie. Od sierpnia 1999 Tobiasz głosi, że ludzkość przeżyła potencjał destrukcji i przeszła do Nowej Energii.

Szkarłatne Koło jest globalną siecią ludzi-aniołów, jednych z pierwszych, którzy przeszli do Nowej Energii. Podczas gdy doświadczają radości i zmagań w tym stanie wniebowstąpienia, pomagają innym ludziom w ich podróżach poprzez dzielenie się, opiekę i przewodnictwo. Strona internetowa Szkarłatnego Koła odwiedzana jest przez ponad 50.000 ludzi, którzy każdego miesiąca czytają najświeższe materiały i dyskutują na temat własnych doświadczeń.

Szkarłatne Koło spotyka się każdego miesiąca w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje najnowsze informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe’go. Tobiasz mówi, że zarówno on jak i inni z Bożego Sejmu Szkarłatnego dokonują przekazów przez ludzi. W przekonaniu Tobiasza czytają oni nasze energie i tłumaczą je nam z powrotem, abyśmy mogli przyglądnąć się im z zewnątrz, a tym samym odczuć je wewnątrz. “Shoud” jest częścią przekazu, w której Tobiasz usuwa się na bok, a energia ludzka jest przekazywana poprzez Geoffrey’a Hoppe’go.

Spotkania Szkarłatnego Koła są otwarte dla publiczności. Szkarłatne Koło doznaje dostatku dzięki otwartej miłości i darom Shaumbry na całym świecie.

Bezpośrednim celem Szkarłatnego Koła jest służenie jako człowiek-przewodnik i nauczyciel, służenie tym, którzy idą drogą wewnętrznego przebudzenia spirytualistycznego. To nie jest misja ewangeliczna. To raczej Twoje wewnętrzne światło będzie sprowadzać ludzi do Ciebie, po Twoją wyrozumiałość i opiekę. Będziesz wiedzieć, co robić i jak nauczać, dokładnie w tej chwili, kiedy ten unikatowy i cudowny człowiek podejmie drogę przez Most Szpad i u Ciebie zawita.

Jeżeli to czytasz i czujesz sens prawdy i wspólnoty, jesteś Shaumbra. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem. Pozwól, by ziarno Boże zakwitło w Tobie - w tym momencie i we wszystkich następnych. Nigdy nie jesteś sam/a, ponieważ wokół Ciebie, na całym świecie jest rodzina i są anioły.

Proszę, rozpowszechniaj ten tekst na warunkach niekomercjalnych, nie biorąc nic za opłatę. Proszę zawrzeć taką informację, jaka jest, zachowując całą strukturę tekstu. Wszyscy dystrybutorzy muszą być zaakceptowani na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe’go w Colorado. www.crimsoncircle.com

© Copyright 2004 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Translation: Iwona Wirkus, Folsom, CA [email protected]

Editing: Mira Buchmann