Materiały Tobiasza

Seria Wcielenia:

SHOUD 2: „Cztery CJE Wcielenia (Dystrakcja, Translacja, Walidacja, Percepcja)”

Pytania i Odpowiedzi

4 wrzesień 2004

www.crimsoncircle.com

I tak jest, droga Shaumbro, że przychodzimy teraz na czas pytań i odpowiedzi. Chcielibyśmy przede wszystkim docenić piękno tej muzyki i docenić wszystkie te święte i boskie energie, które ona wnosi. Jest to radość dla mnie, Tobiasza – i nawet dla Ohamah – siedzieć i słuchać, ponieważ muzyka opowiada prawdziwą historię ludzkiej podróży. Ona jest w wibracji i fluktuacji.

Mówiliśmy wiele razy, że języki Atlantydzkie – których wy wszyscy używaliście – były językami śpiewnymi [the singing languages]. Teraz języki są płaskie, pozbawione wymiaru. Ale na Atlantydzie – i nie będziemy zmuszać tu Cauldre do śpiewu tym razem (śmiech publiczności) – używaliśmy wszyscy tych śpiewnych języków. I niektóre rodzaje muzyki, takie jak dzisiaj słyszeliśmy, pomagają przywołać te śpiewne języki, które zawierają o wiele więcej informacji i zrozumienia w pojedynczym małym pakiecie niż te normalne ludzkie słowa.

Jest nam czasem trudno po naszej stronie zasłony nawet wejść, kiedy robimy te przekazy, ponieważ to jest tak ograniczone. Jest to tak płytkie w porównaniu z informacją, która może być zakomunikowana wokalnie, także z poziomu uczucia.

Więc, Shaumbra, prosimy was znowu, abyście przyjrzeli się swojej percepcji rzeczy. Przyjrzyjcie się jak każda chwila każdego dnia jest budowana dla was, aby zobaczyć jak ten dom jest budowany, aby zrozumieć, jak możecie zmienić całą naturę tego domu, który nazywacie rzeczywistością. Wszystko od momentu, kiedy się budzicie, do momentu, kiedy udajecie się do łóżka jest robione z serii małych formuł… tak, małych formuł… formuły budzenia się, którą rozwinęliście… formuły pierwszej rutynowej rzeczy o poranku.

Jest formuła, jak wsiąść do samochodu i jak nim jechać… formuła, jak wykonywać waszą pracę… jak tworzyć muzykę, na przykład… jak tworzyć cokolwiek, co robicie. Istnieją formuły odżywiania waszego ciała, nawet formuły waszego czasu zabawy. Wasz cały dzień jest utworzony z serii tych formuł.

Możecie prawie zobaczyć… macie to „programowanie komputerowe” ze wszystkimi tymi interesującymi kodami. Cóż, wasz dzień jest tworzony z kodów, formuł, które pomagają wam przejść przez tą rzecz zwaną rzeczywistością. Możecie zmienić te formuły, tak jak możecie zmienić kody programowania. Nie musicie być zamknięci w jakimś określonym sposobie robienia czegokolwiek. Po prostu uwierzyliście, macie tą iluzję, że jesteście w nich zamknięci. Możecie wejść w którąkolwiek z tych małych formuł i zacząć je zmieniać.

Są formuły na wszystko. To, co uważacie za prawdę… to tylko formuły. Wasze systemy wierzeń są formułami. Wasze opinie są formułami. Zbieracie je wszystkie razem, łączycie je wszystkie ze sobą i macie dzień – dzień waszego życia.

Nie chodzi tu o rozwijanie nowych formuł, które są podobne do starych formuł, tylko trochę zmienione. Chodzi o napisanie przez was zupełnie nowego kodu. Nie, nie musicie być programistą, żeby zmienić rzeczywistość.

Shaumbra, mówimy tu – przyjrzyjcie się każdemu małemu aspektowi waszego dnia. Wszystko, co akceptujecie jako rzeczywiste, nie jest rzeczywiste. Jest to po prostu sposób, w jaki został napisany kod. Ta formuła jest napisana przez was. Ona może być zmieniona.

Spójrzcie teraz na wszystko w inny sposób… z góry… spod spodu… z każdej innej strony… z wewnątrz na zewnątrz. A, następnie zróbcie to – nie tylko w tych trzech wymiarach, w których egzystujecie – ale w każdym wymiarze. Zaczniecie rozumieć, że nie jest to zatopione w betonie. Nic nie jest tak twarde i wytrzymałe, żeby nie można było tego zmienić. To są tylko proste formuły, małe formuły, które zostały rozwinięte, abyście mogli przejść przez ten dzień. Więc, znowu zamierzamy was naciskać i naciskać w tym temacie. Natura rzeczywistości, percepcja rzeczywistości, są bardzo łatwe do zmiany.

Teraz, odważcie się zadać swoje pytania (śmiech publiczności)!

PYTANIE OD SHAUMBRY 1 (z Internetu, czytane przez Lindę): Tobiaszu, dlaczego jest tak wiele zazdrości i zawiści wśród Pracowników Światła? Dlaczego tak wielu jest dwulicowych? Czy dlatego, że jest im trudniej niż innym stanąć twarzą w twarz z ich ciemną stroną? Chciałam także powiedzieć, że twoja historia AH i OH przypomina mi historię zaginionego syna z Biblii. Czy zgodziłbyś się z tym? Mocno ściskam!

TOBIASZ: Istotnie… jest ta rzecz, którą nazywasz zazdrością pomiędzy Pracownikami Światła. Jest wiele tego interesujących aspektów. Po pierwsze jest wiele aspektów związanych z przeszłymi życiami. Niektórzy z was byli razem przedtem i konkurowaliście ze sobą w przeszłości. Niektórzy z was byli małżonkami w przeszłości i to powoduje wiele niezrównoważonej energii w tym życiu. Więc, jest wiele, wiele tego powodów.

Są tutaj także niektóre aspekty ludzkiego ego w Starej Energii. Nie jest to coś, co uważamy za jakiś wielki problem. Ale, są ci spośród was, którzy chcą się ścigać na tej duchowej ścieżce. A przecież nie ma wyścigu. W zasadzie ci, którzy są teoretycznie z przodu w tym całym pieszym wyścigu, zastanawiają się czasami, co oni robią, dlaczego nie pozwalają innym przejąć prowadzenia, ponieważ jest to bardzo trudne.

Jest to częścią ludzkiej natury i jest to coś, czemu, szczególnie CIEBIE, która zadajesz to pytanie, prosimy, żebyś się przyjrzała wewnątrz siebie, przyjrzała się, dlaczego tak ciebie to rusza, dlaczego w ogóle zadajesz to pytanie. Dlaczego to jest w twoim życiu? Mówisz, że nie pochodzi to od ciebie. Mówisz, że nie masz tej kości zazdrości w swoim ciele (śmiech publiczności) Hmm… dlaczego więc przyciągasz tą energię zazdrości? A, przede wszystkim, jak możesz zmienić tą formułę wewnątrz siebie?

Ta historia AH i OH jest wysoce oryginalna. I, mogą być jakieś paralele w Piśmie Świętym. Ale, jest tak wiele mądrości w Piśmie, że moglibyście wziąć jakikolwiek element ludzkiego zachowania, szczególnie w dziedzinie duchowości i zastosować to do tego, co wy, Shaumbra, wy wszyscy, poprzez Yeshuę próbowaliście powiedzieć 2000 lat temu. Ale, teraz jest czas, że to powraca, może inaczej powiedziane, w nowy sposób, ale to jest bazowa informacja.

Nie ma czegoś takiego jak ciemność. Nie ma czegoś takiego jak – to, co nazywacie złem. Z pewnością są negatywne energie, przebywanie w pobliżu których nie sprawia radości. Ale, wszystkie te rzeczy były iluzjami i tak naprawdę aspektami was. Dziękuję ci.

PYTANIE OD SHAUMBRY 2 (kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu. Byłam na seminarium parę tygodni temu i miałam pytanie dotyczące „zabawy”. I, w trakcie odpowiadania zapytałeś mnie, dlaczego nie mam odwagi podejść do mikrofonu. Więc, tym razem jestem przy mikrofonie. Moje pytanie dotyczy uwalniania i wspomnień czy doświadczeń, które powracały w ciągu ostatniego miesiąca. Czy po prostu uświadomienie ich sobie uwalnia je?

TOBIASZ: Cieszymy się, że stoisz teraz przed nami wszystkimi (śmiech Tobiasza, publiczności i pytającej) gdzie możemy patrzeć na twoją wspaniałość…

SHAUMBRA 2: Och, dziękuję ci.

TOBIASZ: … i patrzeć na twoją chęć do zabawy. I, istotnie, kiedy wchodzi to do świadomości, to jest jak przechodzenie. To jest jak wychodzenie. To jest uwalnianie. Czasami to przychodzi do ciebie z wizytą, zanim wyjdzie. (…)

SHAUMBRA 2: Czy można się pozbyć tych kawałków (więcej śmiechu)… mam na myśli przeszłe życia… wiesz, czy jeśli był wspólny temat tych przeszłych żyć, to czy można je uwolnić poprzez jedno wspomnienie doświadczenia?

TOBIASZ: Niektórych z tych uwolnień nawet nie doświadczysz. Nie będziesz miała żadnych nawrotów. To są te energie wokół ciebie, które łatwo się uwalniają. Inne energie są bardzo uparte i trudne. Niektóre z nich będą dosłownie opierać się uwolnieniu, ponieważ one nie chcą, aby ich egzystencja uległa zmianie. Więc, one będą, w pewnym sensie, nawiedzać cię i mówić ci, jak jesteś szalona. Ale, cudowne jest, że to ty je stworzyłaś. Więc, możesz je uwolnić, poprzez danie sobie pozwolenia, aby je uwolnić.

Czasami one nie chcą odejść, i będziesz je czuła… będziesz je słyszała w twoim umyśle. One będą z tobą grały w różne gry. Musisz zrozumieć, że tak naprawdę one sprawdzają ciebie, aby zobaczyć, z czego jesteś zrobiona, aby zobaczyć, czy jesteś w tym punkcie prawdziwego wcielenia twojej boskości.

I, przychodzi taki moment, gdzie musisz być bardzo stanowcza i powiedzieć im, że muszą odejść… że muszą odejść… że ty jesteś Twórcą… i teraz kreujesz to, że ta energia odchodzi, jest uwalniana. Nie musisz być przesadnie słodka w stosunku do nich, czy też puchata w stosunku do nich. Możesz zażądać, żeby odeszły.

Są też inne energie, które pozostawały głęboko ukryte przez długi, długi czas. One są wystraszone. One są bardzo wystraszone i nawet nie są pewne, czy chcą wyjść i ujawnić się. Ale, prędzej czy później, kiedy, w pewnym sensie, zdejmiesz wiele, wiele warstw rzeczywistości, odkryjesz je. Okaże się, w pewnym sensie – jak to powiedzieć – że one są zwinięte w kłębek, trzęsące się i drżące, i wystraszone. (…)

Wtedy jest czas, żeby wziąć głęboki oddech i zrozumieć, że jest to Stara Energia, być może przeszłe życie, być może nawet istota z wielo-wymiarowej rzeczywistości, która pragnie twojej miłości, twojej stanowczej i delikatnej miłości i pragnie potwierdzenia, że nie stanie się żadna krzywda. To jest ta koncepcja bezpiecznej przestrzeni. Niechaj cała twoja jaźń wie, że jesteście teraz w bezpiecznej przestrzeni, niechaj cała twoja jaźń wie, że uwalnianie nie oznacza śmierci, w żadnym wypadku.

Uwalnianie oznacza wolność, wolność, aby rosnąć i tworzyć w całkiem nowy sposób. Aspekty twoich przeszłych żyć – jak również was wszystkich – aspekty, które są w pełni i naprawdę uwolnione, udają się następnie do innych wymiarów i kontynuują swoją własną egzystencję. Wolność, którą im dajesz, pozwala im na odejście i kontynuowanie odkrywania ich tożsamości. One nie są obdarzonymi duszą istotami, twórcami takimi jak wy. Ale, mogą odejść i doświadczać swojej tożsamości na swój własny sposób. Jest to częścią błogosławieństwa waszej całkowitej duszy [total soul]. One są częścią – i zawsze pozostaną częścią – tego, kim jesteście. (…)

PYTANIE OD SHAUMBRY 3 (z Internetu, czytane przez Lindę): Tobiaszu, czy w Nowej Energii ma znaczenie to, co jest określane jako Król czy Królowa w terminach Karmazynowego Kręgu?

TOBIASZ: Jest to metafora, której używamy, ponieważ są to terminy szeroko używane na Ziemi. Po naszej stronie zasłony nie ma tych specyficznych terminów. Nie ma tej hierarchii, którą znacie. Powód, dla którego używamy tego terminu „Król i Królowa” jest taki, że w naszych oczach jesteście monarchami. Patrzymy na was z najwyższym szacunkiem. Jesteśmy tutaj by wam służyć. Ale, dosłownie Król i Królowa? Nie, jest to prostu cudowny sposób, aby opowiadać historie. (…)

PYTANIE OD SHAUMBRY 4 (kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu, chciałabym zapytać o to, co mówiłeś na temat zmiany naszej perspektywy. Mam tu wątpliwość, ponieważ jest to bardziej proces umysłu. I, czuję, że może wymyślamy nowe koncepcje. I, nie wiem… jestem w tym trochę zakręcona. Może mógłbyś wyjaśnić to.

TOBIASZ: Istotnie… jest to bardzo zakręcone i wchodzenie w dziedziny i wymiary Nowej Energii jest (zakręcone), ponieważ wytrąca to was ze wszystkiego, co myśleliście, że wiecie, i – jak to powiedzieć – czasami wchodzą wątpliwości. Możesz myśleć, że jest to myślowe czy intelektualne ćwiczenie. Ale to, co naprawdę robimy, kiedy prosimy was o zmianę percepcji, to tak naprawdę prosimy was dosłownie o rozszerzenie waszego umysłu. Wasz umysł zgodził się na i przestrzegał tych formuł, których mu dostarczaliście. I, mówiąc teraz: „Spójrzcie z każdego możliwego kierunku”, to jakby rozluźnia umysł, aby mógł zacząć pracować z tą Boską Inteligencją w całkiem nowy sposób. Więc, na początku stwarza to trochę zamieszania, jest to nieco trudne do zrozumienia. Ale, bądźcie cierpliwi w stosunku do tego procesu. Pozwólcie swojemu umysłowi się rozszerzać. I, czasami on będzie się buntował. Czasami będzie się zastanawiał, co u diabła z nim wyprawiacie (nieco śmiechu). Ale, jest to wszystko częścią rozszerzania się umysłu, jak również ducha. (…)

PYTANIE OD SHAUMBRY 6 (mężczyzna przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu. Aż do półtora roku temu myślałem, że mam jakieś zrozumienie, na czym polegają związki w Nowej Energii. I, wtedy spotkałem mojego partnera, i on słucha tego w domu. I, zastanawiałem się, czy mógłbyś pomóc nam zrozumieć, dlaczego jest to tak trudne… a także dlaczego przepływ pieniędzy tak utknął… ale szczególnie chodzi o nasz związek.

TOBIASZ/OHAMAH: Cześć tobie (nieco śmiechu, kiedy Tobiasz ustępuje miejsca Ohamah) … i Tobiasz uhonorował mnie, Ohamah, pozwalając mi mówić z tobą osobiście. Ale, chcę ciebie prosić, abyś wyszedł tutaj poza same słowa. Ty i ja połączymy się w bardzo intensywny sposób na chwilę. Czy dajesz na to zgodę?

SHAUMBRA 6: Tak.

OHAMAH: Patrzę na to, czego się trzymasz. I, trzymasz się tego z powodu strachu spowodowanego przez bardzo głębokie uwarunkowanie. Częścią tego trzymania się jest historia, gdzie starasz się desperacko zrozumieć, jak ją uwolnić. Ale, trzymasz się jej teraz bardzo intensywnie.

Chciałbym, żebyś przyjrzał się temu, dlaczego stworzyłeś historię, która rozciąga się na wiele, wiele bardzo, bardzo intensywnych żyć wstecz. Chciałbym, żebyś przyjrzał się tym wielu ranom, które są związane z tymi życiami, z tymi historiami, jak te rany wtrąciły ciebie w totalne zamieszanie. Ale, dlaczego miałbyś sobie dać to zamieszanie?

Pracowałem z tobą przedtem w innych miejscach. I, pamiętam ten czas, kiedy powiedziałeś, że masz zamiar dać sobie najbardziej intensywne doświadczenie. Jesteś ciągle pogrążony w tym pragnieniu i w tej pasji… przez wiele żyć.

I, znajdujesz się w końcu tutaj przede mną, twoim przyjacielem, twoim doradcą – i także twoim krytykiem – chcąc wiedzieć, co się dzieje. Chodzi tu o przyjrzenie się temu, dlaczego w ogóle to ustawiłeś. Nie odpowiem ci na to dzisiaj. Zamierzam tylko rzucić najbardziej intensywną energię w twoim kierunku, abyś wybył z tego miejsca konfliktu i zwątpienia, w którym jesteś.

Chcesz wiedzieć coś na temat związku. Ten związek jest tylko rezultatem innych rzeczy, które zachodzą w tobie. Chcesz wiedzieć coś na temat pieniędzy. To powinno być już oczywiste dla ciebie w tej chwili. Te rzeczy już tam są. Widzę je. Te odpowiedzi, o których mówił przedtem Tobiasz, już tam są. Ale, nie chcesz słuchać z różnych powodów.

Chciałbym, żebyś udał się wstecz, i ja pójdę z tobą, sam na sam. Chciałbym, żebyś się udał wstecz i przyjrzał się, w jaki sposób to wszystko ustawiłeś. Chciałbym, żebyś użył swojej wyobraźni, aby się tam dostać. Przestałeś jej używać. Ograniczyłeś samego siebie. Jesteś – jak to powiedzieć – kulą ognia, wierz mi lub nie. Ale, teraz jesteś w zagwozdce [conundrum] – to piękne słowo (nieco śmiechu).

Więc, będę z tobą pracował – za twoim pozwoleniem – intensywnie, intensywnie, intensywnie, aby przepracować tą zagwozdkę i pozwolić ci być tą kulą ognia. Kiedy patrzysz na siebie w lustrze, prawdopodobnie tego nie widzisz, ale ja widzę. Ja to widzę, i skierowuję teraz na to promień lasera. Więc, wracaj, usiądź i pomyśl o tej zagwozdce. Dziękuję ci.

LINDA: Nikt nie ma żadnych więcej pytań (śmiech publiczności).

PYTANIE OD SHAUMBRY 7 (z internetu, czytane przez Lindę): Tobiaszu, w jaki sposób ustanawiam związek z Duchem? Czy ja mam jakiegoś ducha, czy też istnieje tylko duchowa energia dostępna dla mnie zgodnie z moimi pragnieniami dla mojego życia?

TOBIASZ: Cudowne pytanie… istotnie masz ducha, w przeciwnym razie nie zadawałbyś tego pytania. I, ty nie ustanawiasz… raczej ustanawiasz ponownie związek z Duchem, ale na zupełnie inny sposób.

Teraz, częścią tego procesu, przez który wy wszyscy przechodziliście we wszystkich waszych poprzednich życiach, jest szczególnie ta praca, którą wykonywaliście w kościołach, czy synagogach, czy nawet w bardziej starożytnych religiach, które wielu z nas praktykowało razem na Atlantydzie. Było to początkowe zrozumienie duchowości i początkowa koncepcja Boga, to jak tworzyliśmy Boga.

Więc, był ustanowiony ten duchowy związek. I, był on silny, ale w separacji. Były pewne bardzo cudowne rozumienia Ducha i Boga, ale były one w dalszym ciągu oparte na separacji i na dualności.

Więc, przechodzicie tutaj – wszyscy z was – przez okres, kiedy, w pewnym sensie można by powiedzieć, że jesteście nie-duchowi. Każde z was tutaj przeszło lub przechodzi przez taki okres, kiedy czujecie się nie-duchowi. Niektórzy z was myślą nawet, że być może nadszedł czas, aby powrócić do tych kościołów, ponieważ potrzebujecie tego starego uczucia duchowej łączności, chociaż była to separacja.

Więc, zadajesz to pytanie o Ducha, o swoje połączenie z Duchem, ponowne jego ustanowienie. I, ponownie je ustanawiasz – wy wszyscy ustanawiacie – teraz, ale w inny sposób, który nie zawiera separacji. To jest tak intymne, tak pełne szacunku i miłości i tak bardzo oparte na chwili Teraz. Nie ma w tym żadnych reguł. W przeciwieństwie do waszych poprzednich doświadczeń z religiami, nie ma tutaj żadnych reguł. Nie ma tutaj żadnej hierarchii. Nie ma separacji. Więc, jest to nowy związek z duchem, i on już jest wewnątrz was. Z każdą chwilą i z każdym oddechem będziecie zdawali sobie coraz bardziej i bardziej sprawę ztego, że jesteście Bogiem także.

PYTANIE OD SHAUMBRY 8 (kobieta przy mikrofonie): Witaj Tobiaszu, moje pytanie dotyczy wszystkiego, czym jestem i różnych ekspresji wszystkiego, czym jestem. Czy prawidłowe jest moje rozumienie, że są ekspresje wszystkiego, czym jestem w innych rzeczywistościach i innych wymiarach, które chcą teraz powrócić i zintegrować się ponownie? I, czy są także ludzie żyjący dzisiaj na tej planecie, którzy są ekspresjami wszystkiego, czym jestem? I, czy to dlatego czuję, że są mi znajomi i mam z nimi łączność?

OHAMAH: Cześć tobie… ja, Ohamah odpowiem ci (nieco śmiechu publiczności). Każda ekspresja ciebie, która istnieje w innym wymiarze lub w innej rzeczywistości musi przejść przez ciebie, drogie dziecko, w tym Teraz. Musi przejść przez ciebie. To nie jest tak, że ty wychodzisz na zewnątrz. To nie jest tak, że musisz się martwić wszystkimi tymi ekspresjami mającymi wszystkie te różne życia i prace i inne rzeczy, które mają do zrobienia. Wszystko powraca poprzez ciebie.

Teraz, musisz zdać sobie sprawę, że wiele z tych ekspresji, które tam są – to jest trudno wyrazić słowami – ale wiele z nich jest fragmentami ciebie, fragmentami, które zignorowałaś lub porzuciłaś. One są jak osierocone dzieci, pragnące powrócić do swojej matki. Wiele z tych ekspresji jest także potencjałami, które przepracowujesz w innych rzeczywistościach, tymi potencjałami, które obawiałaś się wprowadzić do tej rzeczywistości.

To jest czas na twoją ponowną integrację. To jest czas, aby sprowadzić z powrotem wszystko za pośrednictwem tej chwili Teraz w twoim fizycznym ciele i twojej boskiej istocie w tej chwili Teraz.

Czy jest jakaś część ciebie, która wędruje zagubiona gdzieś na Ziemi? Nie wiemy nawet, dlaczego miałabyś tak myśleć. Jesteś suwerenna. To jest zawarte teraz wewnątrz CIEBIE. Przestań dzielić się na fragmenty.

Tak, są części i kawałki ciebie, które wędrują. Ale one nie mają fizycznych ciał. One są aspektami i energiami ciebie, które oddzieliłaś, które porzuciłaś. I, one nawet nie idą z tobą, kiedy twoje fizyczne ciało umiera. Zostawiasz je wędrujące.

Nie tylko ty… nie czepiamy się tylko ciebie. Tobiasz prosi mnie, żebym trochę wyluzował (śmiech publiczności). Dotyczy to wszystkich ludzi.

Patrzę na ludzi i czasami mnie to dołuje – a byłem przecież człowiekiem w swoim czasie – ponieważ rozbijacie siebie na kawałki, i wypieracie się siebie, i zostawiacie za sobą części i kawałki siebie. Zaśmiecacie kosmos (więcej śmiechu) kawałkami siebie. A, my staramy się to posprzątać (więcej śmiechu). Ale, z największą miłością dla was wszystkich, to było czynione z wielu, wielu powodów. Ale, teraz jest czas, aby to wszystko wróciło razem, aby to wszystko przyłączyło się do was w tym Teraz.

Więc, nie martw się tymi aspektami siebie w innych częściach świata, chyba że są to aspekty ciebie, które wysłałaś tam w nie-fizyczne sposoby. Nie przejmuj się bratnimi duszami, czy czymkolwiek w tym stylu.

Co jest ważne teraz… prosimy cię o wzięcie głębokiego oddechu. Co jest ważne teraz, tak, w tej chwili. Wszystko teraz przychodzi do ciebie. Jesteś teraz jak magnes, magnes, który energetycznie przyciąga, wprowadza wszystkie te aspekty, wszystkie te energie, abyś mogła być teraz suwerenną boską istotą. Wszystko emanuje z tej chwili, więc sprowadź to wszystko razem. Sprowadź to wszystko z powrotem do domu.

PYTANIE OD SHAUMBRY 9 (z Internetu, czytane przez Lindę): Tobiaszu, jak mogę się uwolnić? Nie chcę już dłużej żyć w bólu i bez pieniędzy. Co byłoby najlepsze, aby to zrównoważyć? I, czy mógłbyś powiedzieć coś o potencjale malowania i przyciągania pieniędzy? Czuję, że utknęłam. Dziękuję ci.

TOBIASZ: Ja, Tobiasz, to przyjmę (nieco śmiechu). Istotnie, utknęłaś, i jest bardzo łatwo utknąć. Kiedy przejrzysz komentarze i energie pod spodem naszej dzisiejszej dyskusji, pomoże ci to zrozumieć niektóre z tych rzeczy, przez które teraz przechodzisz. Jest bardzo łatwo utknąć. I, czasami wydaje się to trudne, żeby wyjść z tego utknięcia.

Ale, tak naprawdę to nie jest. Jest to całkiem proste. I, może to być zrobione bez użycia siły, bez popychania, bez szarpania się. To jest tak proste, jak danie sobie pozwolenia. Ale, musisz dać sobie tą prostą odpowiedź, aby to zadziałało. Musisz być w stanie dać sobie prostą odpowiedź mówiąc: „Tak, z pozwoleniem mogę uwolnić te energie.”

Ciągle szukasz magicznej, mistycznej odpowiedzi. A my musimy powiedzieć – zarówno Ohamah jak i ja – że nie ma jednej magicznej, mistycznej odpowiedzi. Nie możemy pomachać różdżką. Nie możemy dać ci jakiejś wybuchowej informacji czy energii, która wszystko dla ciebie zmieni.

Ale, ty możesz dać sobie teraz pozwolenie. Mieć pozwolenie jest kluczem. Daj sobie pozwolenie, że może to być tak proste, jak danie sobie pozwolenia i wtedy możesz wyjść z utknięcia. Ale, ty nie dałaś sobie pozwolenia, żeby uczynić to tak łatwym. Nie musisz przechodzić przez te trudności. Nikt z was nie musi. Nie potrzebujesz tego cierpienia. Nie potrzebujesz tych trudności i wyzwań… chyba, że chcesz. Więc, musimy ci teraz powiedzieć – dokonaj wyboru: żyj lub umrzyj.

PYTANIE OD SHAUMBRY 10 (mężczyzna przy mikrofonie): Pozdrowienia, Tobiaszu i Ohamah. Czułem ostatnio wiele energii przechodzących [przeze mnie], i czasami jest to nieco przytłaczające.

TOBIASZ: Tak.

SHAUMBRA 10: Czuję się wytrącony z równowagi. I chciałbym nieco wyjaśnienia, dlaczego te energie wchodzą, a także na temat channelingu.

TOBIASZ: Istotnie… jest wiele, wiele energii, które teraz wchodzą. I to jest cudowna rzecz. To jest to, o co prosiłeś. To jest to, na co się otworzyłeś. Zrezygnowałeś ze starej, stabilnej bazy, żeby doświadczyć tego teraz. I, obaj, Ohamah i ja, prosimy cię, żebyś się cieszył tym doświadczeniem.

Patrzysz na tego konia od zada (nieco śmiechu). Teraz, my prosimy cię, żebyś patrzył na to z innych kierunków. Jest tak wiele zmian w twojej całej istocie. Twoje ciało… jest przeprogramowywane. Twój umysł przechodzi przez całkowitą reorganizację i wkracza w kompletnie inne zdolności, tak jak i twój duch. Więc, wszystko w tobie jest w stanie fluktuacji. Ale, wycofaj się, wycofaj się do tej energii Pola, aby być tym obserwatorem, aby zobaczyć, jak to wszystko ustawiłeś, aby zobaczyć, co się dzieje.

Czujesz się wytrącony z równowagi, ponieważ w dalszym ciągu szukasz. W dalszym ciągu udajesz się z powrotem do dualności po potwierdzenie. Prosimy cię teraz, żebyś nie wracał do tej przestrzeni. I, to, co nazywamy dualnością, to jest nawet to, co uważasz za swoje wierzenia i koncepcje w Nowej Energii. One także są oparte na dualności. Masz niektóre bardzo stare wierzenia na temat New Age.

Więc, prosimy cię teraz… prosimy, żebyś wycofał się na chwilę. Bądź obserwatorem. Zobacz, jak to ustawiłeś. Przestań oglądać się na Starą Energię w celu potwierdzenia.

I, chcemy w szczególności prosić cię, abyś spędzał nieco czasu sam w otoczeniu natury. To jest teraz dla ciebie bardzo ważne. To pomoże ci przywrócić równowagę w twoim ciele. Prosimy cię o to, nie godzinę czy dwie, ale więcej czasu w energii gór byłoby idealnie. Oddychaj. Oddychaj. Przestań się martwić, czy robisz to dobrze czy źle. Pozwól sobie powrócić do tego miejsca, gdzie nie potrzebujesz potwierdzenia. Kochamy cię bardzo i musimy powiedzieć, że jesteś na właściwej ścieżce. Po prostu nie patrzysz na tą ścieżkę. Dziękujemy ci.

PYTANIE OD SHAUMBRY 11 (z Internetu, czytane przez Lindę): Moje pytanie dotyczy wirusów i bakterii. Czy są one istotami na własnym prawie, czy też tylko aspektem dualności? Czy kiedy wychodzę z dualności, one wyparowują? Czy jest wtedy właściwe, że mogą one działać nadal na tych, których kocham?

TOBIASZ: Istotnie… jak to powiedzieć – moglibyśmy napisać książkę na temat wirusów i bakterii. One są naturalną częścią waszej ludzkiej egzystencji. One są – jak to powiedzieć – są bardzo dobroczynne, ponieważ pomagają utrzymać przepływ energii, wierzcie w to lub nie. Służą także cudownemu celowi, pomagając wam wiedzieć, że są jakieś braki równowagi w waszym ciele. Są jak budzik, czy system alarmowy, mówiąc wam, że coś jest niezrównoważone.

Jednym z problemów, które widzimy we współczesnej medycynie – i jest to rzecz, nad którą pracujemy tutaj, tak jak wy pracujecie nad nią tam – jest to, że próbujecie opanować te wirusy, bakterie, grzyby przy użyciu siły. Próbujecie je zniszczyć i próbujecie się ich pozbyć. One po prostu powracają w innej formie. Powracają jako bardziej odporny szczep lub powracają jako szczep, którego nigdy przedtem nie widzieliście. Więc, nie możecie walczyć z nimi siłowo. Jak już mówiliśmy przedtem, kiedy jest stosowana siła, przychodzi przeciwstawna jej siła o równej, a czasami nawet większej energii. Więc, chodzi o to, żeby zrozumieć, że te energie mogą być łatwo zrównoważone.

(…)

Te – jak je nazywacie – wirusy i bakterie i grzyby są ogólnie rzecz biorąc częściej spotykane w waszej ludzkiej rzeczywistości. To trudne do wytłumaczenia, ale mamy tego typu rzeczy w naszym wymiarze, chociaż nie są one fizycznego pochodzenia. One mają energetyczne pochodzenie. I, są też wirusy tutaj. One są skręceniami energiami, które wyszły z równowagi. Ale, odkryliśmy także pewne cudowne sposoby, aby sprowadzić je z powrotem do równowagi bez użycia siły. (…) Trzeba zrozumieć, że nie możecie ich zabić ani się ich pozbyć zgodnie z wieloma metodami waszej współczesnej nauki.

PYTANIE OD SHAUMBRY 12 (kobieta przy mikrofonie): Cześć chłopaki. Mój przyjaciel Scott i ja zastanawialiśmy się – cześć Scott… on jest w Południowej Dakocie – dlaczego rdzenni mieszkańcy Ameryki pozwolili białemu człowiekowi odebrać sobie ziemie, mordować ich, zmusić ich do mieszkania w rezerwatach, itd.?

TOBIASZ: Istotnie… musimy powiedzieć, że to miejsce, które teraz nazywacie Ameryką, było miejscem dla… było miejscem przeznaczonym na Nową Atlantydę. Indianie, rdzenni mieszkańcy tutaj, byli opiekunami tej świętej energii. Oni byli pierwszymi, którzy przyszli tutaj, aby zasiać energię dla tej Nowej Atlantydy. Ta Nowa Atlantyda jest także tym, co nazwalibyście Nową Energią.

Więc, oni byli tutaj przyjmując ją i utrzymując ją. I, w pewnym sensie, była umowa, że oni odejdą. I, w pewnym sensie, tak jak zdarzało się to wiele razy na ludzkich poziomach, było wiele bitew i wojen o to toczonych. Ale, pod spodem była ta umowa, że odejdą. I, w pewnym sensie, można powiedzieć, że jakkolwiek dziwnie to brzmi, to był najlepszy sposób, jaki mogli wybrać, żeby odejść, w pełni odejść.

Anasazi, którzy ich poprzedzali… oni odeszli w inny sposób. Oni odeszli w sposób – jak to powiedzieć – że nie musiało być wojny, nie musiało być zabijania fizycznego ciała. Ale, oni przekonali się także, kiedy odeszli poprzez ten rodzaj wyparowania, że nie odeszli w pełni. Część nich pozostała.

Więc, ci Rdzenni Amerykanie, którzy są tutaj, wybrali odejście w ten sposób. I, moglibyście powiedzieć, że – znowu, tak dziwnie, jak to może zabrzmieć – to był honor dla nich, że odeszli w ten sposób. To był sposób ich świata. Była to droga pasji i odwagi i wojownika. Ohamah to rozumie (nieco śmiechu). Myśli, że nie ma w tym nic niezwykłego.

Ale, powinniście szanować tych rdzennych mieszkańców za to, że pomogli stworzyć tą świętą energię dla Nowej Atlantydy, którą jest Ameryka. I, to pozwoliło stworzyć bezpieczną przestrzeń dla ludzi, którzy przybyli ze wszystkich stron świata. Nazywacie to „tyglem”. Są tu ludzie wszystkich ras, z każdej części świata. Jest to miejsce Nowej nadziei. Nie jest to jedyne miejsce. Jest to jedno z miejsc. Ale, było to miejsce, gdzie możemy powiedzieć, że umieszczono najwięcej energii i potencjału. Kiedyś powiemy o kilku krajach i rejonach, które były zapasowymi [back-up]… w pewnym sensie, nie tyle zapasowymi, co innymi wymiarowo rodzajami miejsc zbierania się. (…)

PYTANIE OD SHAUMBRY 13 (kobieta przy mikrofonie): Pozdrowienia dla Tobiasza i dla gościa. Jest to trudne dla mnie wyjaśnienie tego słowami. Wydawało mi się, że doświadczałam ogromnej ekspansji i wzrostu i otwarcia podczas tego ostatniego miesiąca, o czym mówiłeś w tym Shoudzie. Zaczęłam doświadczać dużej ilości ograniczeń i z pewnością dystrakcji, tracąc moje skupienie i doświadczając wielkiego oporu przed wejściem głębiej do tego, co się otwierało. Część tego związana jest z podejmowaniem decyzji, czy opuścić Kolorado, czy zostać w Kolorado. I, wiem, że jeśli wyjadę… rozważam wyjazd do Arizony… że będzie to bardzo tymczasowe. Chciałabym czegoś, co naprawdę rozwaliłoby to i dało mi jakąś klarowność… jedną z rzeczy, które kwestionowałam było pójście naprzód z tą pracą.

TOBIASZ: Istotnie… twoje energie pomogły napisać tą pierwszą CJĘ, Dystrak-cję. (…)

Więc, prosimy, żebyś się temu przyjrzała i zaakceptowała to jako pewną fazę, przez którą przechodzisz. Ta klarowność [przejrzystość] przyjdzie do ciebie. Wiemy, że to brzmi jak banalna odpowiedź, ponieważ Cauldre mówi nam to teraz (nieco śmiechu). Ale, przechodzisz po prostu przez zmianę ustroju [changeover] i wszystko się zmienia. Twoja zdolność bycia racjonalną, zdolność do podejmowania decyzji, zdolność prawidłowego osądu… wszystko to się zmienia. Więc, ty i niektórzy inni, którzy zadawali dzisiaj pytania, czujecie, że jesteście w zupełnej rozsypce.

I, to jest dobre. To jest dobre, ponieważ uczysz się innego sposobu istnienia. Uczysz się, że te Stare formuły już nie ograniczają. Możesz zmienić formuły.

Nie możesz podjąć tej decyzji, czy zostać, czy wyjechać. To jest nieważne. Naprawdę nieważne. Teraz chodzi o to, aby pozwolić sobie, twojemu umysłowi, twojemu ciału i twojemu duchowi na kontynuację tej ekspansji. Rozszerzyłaś się. Rozciągnęłaś się jak gumka recepturka. Wiesz jak to jest… jak puścisz, to strzeli z powrotem. To były te dystrakcje. To był lęk. To była Stara masowa świadomość wciągająca cię z powrotem.

Więc, teraz jest czas, żeby oddychać. Jest czas, aby jeszcze raz pozwolić sobie na otwarcie się. Im bardziej pozwalasz sobie na tą ekspansję, wielo-wymiarową ekspansję, tym bardziej twoja istota będzie wiedziała, że to właśnie wybierasz i że jest ci z tym wygodnie. Więc, ta klarowność tam jest. I, ty wiesz, że ona tam jest. Ona jest po prostu otoczona chmurami tych wielu energii, tych zmieniających się energii.

To nie jest czas na podejmowanie decyzji, na popychanie. Popychasz Stare Energie. To jest próbowanie popychania ich pod górę przy pomocy liny (nieco śmiechu). To nie działa. Więc, jest czas, aby po prostu być z tymi wszystkimi zmianami, które są tutaj teraz. Nie mamy zamiaru tego upraszczać do spodu, ale chcemy uprościć to do spodu. To jest całkiem proste.

I, jak powiedzieliśmy ci już przedtem, kiedy mówiłem z tobą prywatnie, jesteś we właściwym miejscu. Przestań wątpić. Przestań przechodzić po tym Moście Wątpliwości, z powrotem do dualności. Dziękuję ci.

SHAUMBRA 13: Dziękuję ci.

TOBIASZ: I w ten sposób, Shaumbra, zbieramy razem energie jeszcze jednego radosnego zgromadzenia. To był zaszczyt dla mnie, Tobiasza, że byłem tego tubą, zaszczyt, że mieliśmy tutaj z nami Ohamah. Wielu z was zastanawiało się przez ostatnie kilka lat, gdzie był Ohamah. Ohamah przechodził przez swoje własne zmiany i transformacje swoich energii. Nie przychodził – jak to powiedzieć – dopóki nie nałożył swojego nowego ubrania (nieco śmiechu). Teraz, kiedy już je ma, będzie trudno utrzymać go na dystans (więcej śmiechu).

Ohamah, Kuthumi, St. Germain i ja, Tobiasz bywaliśmy ze sobą razem. Nazywamy to „paczką szczurów” (więcej śmiechu). Wszyscy byliśmy przedtem na Ziemi. Wiemy do pewnego stopnia, jak to jest. Mamy dla was głębokie współczucie i empatię. I jesteśmy tutaj razem z wami. Rzeczywiście, nigdy nie jesteście sami. Dziękujemy wam.

I tak jest!

----------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2004 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected]. All rights reserved.

Translation copyright Marian Zieliński. E-mail: [email protected]