KUTHUMI: Namaste. (przerwa)

Namaste! ( głośniej).

SHAUMBRA: Namaste.

KUTHUMI: Namaste!

SHAUMBRA: Namaste!

KUTHUMI: Siedzenie tu w tym wielkim fotelu Tobiasza jest dla mnie, Kuthumi, zaszczytem i rozkoszą. (śmiech na sali). No tak, prosiliście nas, abyśmy przyszli i porozmawiali o zmianach. A więc dokonaliśmy zmiany tego, kto miał do was przemawiać o zmianach. (więcej śmiechu).

Rzeczywiście, Tobiasz utkwił w tłoku ( więcej śmiechu ). Ta niebiańska autostrada jest bardzo zapchana w takie dni jak dzisiejszy, kiedy macie te spotkania. Tak więc, jestem bardzo zadowolony, że mogę tu dziś być.

I chciałbym was zaprosić do wyczucia różnicy w energii. My wiemy, że Cauldre panikuje w tym momencie, nie mając pana Tobiasza jako oparcia. Ale my mamy wam tak wiele do powiedzenia. I chcieliśmy trochę zmienić rzeczy. I jest bardzo dobrze, że Kuthumi tu jest.

Wącham was (więcej śmiechu ). Wącham was, wasze energie! I wy to też możecie!. Tak, możecie wąchać energie. Jest to najprostsza metoda, aby czuć to wszystko, co macie w środku. Tak więc, zapraszam was teraz do wąchania energii, wdychania ich przez nos. Tak, wdech ... i wydech ( Kuthumi demonstruje ). Teraz powąchajcie mnie, Kuthumi … wdychajcie mnie … i wydychajcie.

A teraz, powąchajcie siebie. Rzeczywiście, możecie... – nie w ten sposób! ( więcej śmiechu, kiedy niektórzy na widowni próbują wąchać siebie dosłownie ) – wąchajcie siebie, kim jesteście, bo wy macie esencję energetyczną. Tak, wąchajcie … weźcie głęboki wdech … a potem wydmuchajcie.

Teraz wąchajcie tą całą zmieniającą się w was energię. Róbcie wdechy przez nos. Wąchajcie je (energie). I wydmuchujcie. Nie, róbcie prawdziwe wydechy (tu Kuthumi demonstruje). Wąchajcie siebie ponownie i róbcie naprawdę głębokie wydechy (więcej demonstracji) .

Dobra zabawa! ( więcej śmiechu )

I jest w was tyle energii zmieniających się w waszym wnętrzu, które są uwięzione i zablokowane. I one zamieniają się w rozkładające się śmieci. A te nie zawsze pachną zbyt dobrze. Wiec wąchaj znowu … i wydech. Jakie to jest wspaniałe … dobrze dmuchacie („good blowing job” – aluzja do seksu oralnego, Kuthumi celowo używa podwójnego znaczenia) Shaumbra! (gromki śmiech). Dobrze to robicie.

Będziemy mieć dziś trochę zabawy, nie tą starą, ciężką energię, do której jesteście przyzwyczajeni. Tak, Tobiasz … będzie się zastanawiał, co on tu narozrabiał, kiedy to się skończy.

Och, Shaumbra, jak to dobrze być z powrotem. Dobrze jest być w tym miejscu z wami. I dobrze jest mieć ten inny rodzaj energii. To jest dobre dla WAS, abyście mogli zobaczyć i poczuć coś innego, co stąd przychodzi. Jak wiecie, pracowałem z wieloma z was na rożne sposoby. Ale przebywanie teraz tu w waszej energii, bez tych wszystkich innych energii … oznacza, że i wy i ja rozmawiamy bezpośrednio.

Mamy dużo pracy przed sobą. I jest to ekscytujące, ponieważ jest to stopienie (harmonijne połączenie) fizyczne. Jest to połączenie duchowe. Jest to połączenie umysłu i waszego ciała. I to są rzeczy, które studiowałem w moim życiu jako Kuthumi. Ale nie posunąłem się z tym daleko. Świat nie był gotowy. Było to czasem jak gadanie do ściany. Ale teraz, kiedy tu przychodzę, możemy mówić o tych rzeczach, które wydają się zwariowane, o tych rzeczach, które wydają się inne, i o tych rzeczach, które mogą być dosłowną odwrotnością tego, czego nauczyliście się ze swoich książek naukowych. Ale my możemy mówić o tych rzeczach.

I dziś rozmawiamy o wielkich i wspaniałych zmianach, które zachodzą na Ziemi. Nigdy w historii Ziemi zmiany nie zachodziły tak szybko. Tak, te z-z-zmiany zachodzą bardzo, bardzo szybko. Chciałbym teraz zaśpiewać, ale Cauldre mi nie pozwala ( wiele śmiechu z powodu odniesienia do songu Davida Bowie – „Ch-Ch-Ch-Changes” i do faktu powściągliwości Cauldre w śpiewaniu publicznym).

O, Shaumbra, czasami myślicie, że wszystko musi być takie poważne. I myślicie, że my jesteśmy poważni. Czasem mamy też swoje momenty, ale próbujemy utrzymywać lżejszą nutkę. Wiemy, że rzeczy nie muszą być ciężkie i kłopotliwe, dlatego możemy się też trochę powygłupiać. Możemy się pośmiać, bo ten cały proces, przez który przechodzicie jest właściwie radosnym procesem.

Będziemy dziś o tym mówić przed zakończeniem. Ale śmiech jest taki dobry! On porusza energie. On powoduje, że patrzycie na siebie w inny sposób. Bardzo dobrze jest, kiedy zostawiamy wszystko w spokoju, aby się trochę zrelaksować.

Wielu z was myśli, że Kuthumi jest – jakby to powiedzieć – bardzo uczony, bardzo poważny. Ale ja taki w ogóle nie byłem. Nigdy nie brałem życia zbyt poważnie. Dobrze się bawiłem. Podróżowałem. Byłem wszędzie. Rozmawiałem z wieloma ludźmi. Odczuwałem wielką radość. Kuthumi, jako taki byłem znany, nie był Bogiem czy prorokiem .. tylko prostym człowiekiem, który odczuwał niesamowite pragnienie i głód, aby zrozumieć życie i energie.

Tak więc, jest to błogosławieństwo, że jestem tu z wami, na scenie, że mogę czuć wszystkie wasze energie i je wąchać. I będziemy mieć dziś dobrą zabawę!

Ale chciałbym, żebyście przyjrzeli się tym wszystkim dynamicznym procesom, które przebiegają pod powierzchnią. Chciałbym, abyście spojrzeli na zmiany, przez które przechodzicie i dlaczego one się zdarzają. Przestańcie tak rozpaczliwie szukać w nich sensu. Wcale tak nie musi to u was przebiegać.

Niedawno też przebywałem w ludzkiej formie na Ziemi, wiec rozumiem, przez co przechodzicie. Ale dziś jestem tu po to, aby wbić wam w pamięć, jak ważna jest integracja zmian w sposób radosny i lekki.

Ten ostatni miesiąc był trudny dla wielu z was. Tak, energie się zmieniają. I przez następnych kilka lat wrzesień będzie okresem zmian zarówno w was samych jak i w świecie wokół was. Jak wiecie, ten cykl energetyczny został ustalony kilka lat temu. Zostało to ustalone i będzie periodycznie wracało w miesiącu wrześniu, aby dalej się rozwijać. Będziecie przechodzić przez wiele, wiele zmian w waszym życiu. Zmiany nie muszą być trudne. Zmiany mogą być bardzo dobrą zabawą. Możecie odczuwać wiele radości, kiedy się zdarzą.

Przyjrzyjmy się teraz, jak wcielać i integrować w sobie zmiany. Popatrzmy na fizyczną stronę tego, jak zmiany zachodzą. Zmiany są naturalne. Jak długo istnieje jakaś energia i jakiś dowolny rodzaj istnienia – albo to, co nazywacie duszą – które znajduje się w relacji z tą energią, będą zmiany. Ciągła ewolucja, rozprzestrzenienie i nowa ekspansja energii leży w naturze Ducha i Boga. To znaczy, że zmiany będą zawsze.

Ludzkość wpadła w utarty tryb życia. Nie lubi zmian i obawia się ich skutków. Bardziej obawia się nie tego, co wie, lecz tego, czego nie wie. Niektórzy ludzie czują się bardzo wygodnie w swym nieszczęściu i bólu, cierpieniu i smutku, ponieważ jest to przynajmniej jedna rzecz, którą rozumieją. Znają parametry. Albo, jak niektórzy to nazywają, znają swoje pole bitwy. Tak więc zostają w jednym miejscu. I kiedy zmiana - która jest naturalna- nadchodzi, oni się jej opierają. Oni się jej przeciwstawiają.

Kiedy w Starej Energii następowała w waszym życiu jakaś zmiana, w odpowiedzi na nią występował cały szereg okoliczności. Ciało, na przykład, czuje, że nadchodzi zmiana energetyczna. Będzie ono próbowało zwalczyć lub zatrzymać ją na pewnym poziomie. Nie wie, jak się obchodzić z tą rozwijającą się energią. Umysł bez zwątpienia testuje i zastanawia się nad zmianami. Zrobi wszystko, aby je zatrzymać. Jest to sposób samoobrony. … ale też dlatego, że nie czuje się dobrze ze zmieniającymi się energiami. Tak więc, istnieje pewna tendencja, aby zbudować w pewnym sensie ścianę, albo zwalczać zmiany, nie dopuścić do ich wydarzenia się.

I teraz mamy opór. Tak, mamy opór. Jest to rodzaj tarcia, które istnieje w spolaryzowanej rzeczywistości, wszystko przeciwstawia się zmianie… albo przynajmniej próbuje bronić swej własnej tożsamości, swej własnej opowieści... widzicie. To jest cudowna rzecz. To jest naturalna rzecz. Była ustalana przez was wszystkich przez dłuższy okres czasu. Jest to coś w rodzaju narzuconego oporu.

I to ma zdecydowany wpływ na wasze ciała i umysły. Wy to czujecie. Sami wiecie, jak to było, szczególnie w tym ostatnim miesiącu waszego kalendarza. Wiecie jak ciało łatwo się męczy. Będzie się szybko męczyło w tym okresie zmian. Nawet zmiany dotyczące Ziemi i Księżyca, i Słońca … mają wpływ na wasze ciało. Jest to naturalny opór przed nimi.

Ludzie mają tendencję do popadania w rutynę, w swego rodzaju wygodę. I czasem sprawia to, że energia ma utrudnioną sytuację w kontynuowaniu swych naturalnych cykli. Kiedy energie są mocno zablokowane, kiedy jest duży opór wobec zmian, one blokują się w waszym systemie, waszym systemie fizycznym. I widzicie rezultaty tego we wszystkim, zaczynając od dolegliwości i bólu, aż po wszelkiego rodzaju choroby. Blokady pojawiają się też w waszym umyśle. I wtedy czujecie się zagubieni albo niepewni, albo zdezorientowani.

Tak więc, jest to część procesu, który odczuwacie w tej chwili bardziej niż zwykle. Jest to wasze wołanie, aby przyjrzeć się naturze zmian energetycznych, aby spojrzeć na różnicę w sposobie obchodzenia się ze zmianami w Starej Energii a wcielanie zmian w Nowej Energii.

Teraz chcemy porozmawiać z wami o jednym ciekawym aspekcie. Ciało to środek transportu, który pozwala wam poruszać się w tej rzeczywistości, w której istniejecie. Umysł jest urządzeniem, które zbiera dane. Ma pamięć … ma banki pamięci. Posiada także zdolność osądzania.

Często myślicie, że to umysł was blokuje, że to umysł się przeciwstawia. Kojarzycie ego z umysłem. I myślicie, że to rozum usiłuje was powstrzymać. Zahamować. I zwalczacie swój rozum. Chodzicie w tą i z powrotem. Obserwuję was. Słyszę, że takie rzeczy robicie.

Teraz chcemy wam coś powiedzieć na temat oporu wobec przemian. To Duch jest tym, co się opiera! Shaumbra … to jest wasz Duch! Teraz musimy się przyjrzeć definicji Ducha, bo ludzka terminologia nie zawsze opisuje takie rzeczy dokładnie. Duch jest tą częścią energetyczną waszej osoby, która łączy was z „Polem”, źródłem energii Wszystkiego Co Jest. Obecnie wasz duch, wasza energia jest podłączona do „Pola” w znany dla siebie sposób. Możecie to prawie widzieć, przypomina to autostrady czy drogi, czy też nitki, obojętnie jak nazwiecie to wasze połączenie z „Polem”, źródłem nieskończoności, nieskończoną energią Wszystkiego Co Jest poza „Domem”. Wasz Duch łączy się z tym. I czuje się bardzo komfortowo.

Teraz musimy trochę się wycofać i powiedzieć, że jest różnica – przynajmniej z naszej perspektywy – pomiędzy energią Ducha a energią waszej duszy. Wasza dusza jest kolektywem wszystkiego, co kiedykolwiek zrobiliście i przez co przeszliście i o czym myśleliście. To są WSZYSTKIE wasze doświadczenia. To jest wasza dusza. Ale wasz Duch jest źródłem energii życiowej wewnątrz was.

Duch jest akurat tym, który opiera się tym wszystkim zmianom.

Ja właśnie to studiowałem! Studiowałem to w moim życiu. I byłem zaszokowany własnymi odkryciami. Było to szokujące dla mnie, co inni –istoty, z którymi pracowałem – mi powiedzieli. I zabrało mi to wiele, wiele lat praktycznych doświadczeń, eksperymentów, aby odkryć, że to prawda. To nie umysł się opiera. On po prostu stara się chronić, próbuje wspierać to, co wasz duch czuje. To nie ciało się opiera. Ciało jest pięknym przyrządem, piękną kreacją, która reaguje, ciało odpowiada. Ciało ma wszystkie możliwości, aby uzdrowić się i zrównoważyć, i odmłodzić się, kiedy jest o to poproszone.

Ale Duch się opiera. Dlaczego tak jest, Shaumbra? Dlaczego Duch się opiera? Jest to dlatego, gdyż jest on przyzwyczajony do określonego rodzaju połączenia z „Polem”, z tym nieskończonym źródłem energii. Jest mu tak dobrze. Ustalił połączenia z „Polem” w bardzo szczególny sposób. Natomiast kiedy zmieni te połączenia, nie jest siebie pewien, co się wydarzy.

Można powiedzieć, ze energia Ducha czuje się straumatyzowana. Wasza energia duchowa przeszła przez wiele, wiele trudności. Ona ma swój własny rodzaj tożsamości, swój własny rezonans, albo to co nazywacie wibracją. Jest ona w pewnym sensie jak dziecko. A w innym sensie jak osioł (trochę śmiechu). Jest bardzo uparta .. bardzo, bardzo uparta .. czasem bardzo nieelastyczna.

Tak więc, chcemy, abyście przestali oskarżać wasz umysł. Chcemy, abyście porozmawiali z waszym Duchem .. porozmawiali z waszą esencją … porozmawiali z waszymi energiami. Was umysł jest właściwie bardzo, bardzo mądry.

Tak przy okazji, całkiem w porządku jest mówienie takich rzeczy jak: jestem mądry, jestem zrównoważony, a nawet jestem pociągający. (śmiech na sali ). Ludzie rozwinęli bardzo negatywne nastawienie do tej całej sprawy związanej z mówieniem o sobie. Wielu ludzi myśli, że muszą siebie degradować, muszą mówić o sobie źle.

Spróbujcie tego przez kilka dni. Ale zróbcie to najpierw sami ze sobą. Mówcie dobrze o sobie. Mówcie dobrze o sobie, a wasze ciało to rzeczywiście usłyszy i wasz umysł, nawet wasz duch. Myślicie nawet teraz, że nie możecie tak iść do ludzi i przechwalać się – ludzie was ukamieniują. Ale sami się przekonacie, że kiedy jesteście w innej energii, to oni będą was raczej podziwiać. Będą was podziwiać, że potraficie dobrze o sobie mówić. Wyobraźcie sobie człowieka, który znajduje się w tak bezpiecznym i zrównoważonym stanie, że może powiedzieć: „Jestem rzeczywiście mądry.”

Ja, Kuthumi, taki rzeczywiście jestem! ( więcej śmiechu ) Ja to wiem. Jestem bardzo mądry … tak, i nawet przystojny, a jakże! ( więcej śmiechu ). Ale używam tego jako przykładu, aby pomóc wam w uczeniu się. Jest dobrze, kiedy się mówi o sobie pozytywnie. TO będzie miało rezonans w całym waszym jestestwie.

Ale wróćmy teraz do Ducha. Ta energia, która jest w was i łączy was ze źródłem, ściągając energie z „Pola”, albo źródła, do tej rzeczywistości jest – jak już wspomnieliśmy – trochę sztywna. Została trochę straumatyzowana. Nie jest już taka pewna siebie.

Tak więc, kto uratuje ducha? Kto przyjdzie i poprze ducha? No, ty, ty, ponieważ ty jesteś zbiorem - twojego ciała … umysłu … ducha … świętości … duszy … TY. A ty myślałeś, że jesteś tylko siedzącym tutaj człowiekiem. Głuptasy jesteście … niemądre głuptasy jesteście! Skomponuję o tym piosenkę – „Niemądry, niemądry człowiek.”

(śmiech na sali)

Myśleliście, że to przyjdzie z innego miejsca, czekaliście, aby przyszło coś innego. Myśleliście – o wy, głuptasy! – że wasz Duch, wasza świętość przyjdzie i tym się zajmie. O, nie …o, nie. To jesteś ty … tu i teraz … ty, ja i reszta. To jesteś ty, któremu może się to udać.

Tak, zaraz będziemy to robić. Wiecie, co macie do zrobienia – musicie oddychać

(Kuthumi bierze głęboki wdech) … i robić wydechy (Kuthumi demonstruje). Dziękuję. Myślicie sobie: „ Oj, te wszystkie bakterie latające wokół nas, oj, w całej sali! Oj, oj, ukryjmy się przed bakteriami!” Głuptasy … niemądre, niemądre głuptasy! Bakterie wam nic nie zrobią. Bakterie wam nic nie zrobią! Wdychajcie je ( Kuthumi znowu demonstruje ) … wdychajcie bakterie. Uch! Wydychajcie je. One was nie skrzywdzą … nie, nie, nie!

O, Cauldre, mogło być gorzej –mógł tu być Ohama! ( dużo więcej śmiechu ). Dużo gorzej! (dużo, dużo śmiechu )

Muszę wam powiedzieć, że chciałbym, abyście poczuli teraz moją energię. Zgadnijcie w jakim filmie występowałem … naprawdę, naprawdę, ... do którego włączyłem moją energię. To były „Gwiezdne Wojny”. Tak … zgadnijcie kogo grałem. C-3-P-O! (wiele śmiechu z powodu odniesienia się Kuthumiego do jednego z robotów w filmie, do robota zaprogramowanego na etykietę dyplomatyczną, który przez cały film stale się o coś martwi) To ja go grałem… grałem. To byłem ja. Poprzez pisarza, poprzez głosy, to ja stworzyłem C-3-P-O. Rozpoznajecie mnie? (śmiech, gdy Kuthumi naśladuje C-3-P-O ) To była dobra zabawa!

Porozmawiajmy teraz o tych bakteriach… chciałem powiedzieć - bakterie NIE mogą wam nic zrobić. Bakterie są tylko energią. I kiedy zderzą się z wami w odpowiedni sposób, jeżeli pozwolicie im się zmienić, zamienią się w czystą, czystą energię – nie energię bakterii – to wszystko czym one są.

Ale, porozmawiajmy teraz o was i o waszym Duchu i jak zapewnić waszego Ducha, że wszystko jest w porządku, że może on znaleźć nową równowagę i nową bezpieczną przestrzeń energetyczną w „Polu”. Tu jeszcze raz - Pole jest źródłem energetycznym, które znajduje się w neutralnym stanie. Jest ono daleko poza tym, co nazwalibyście poziomem subatomowym. Jest to przestrzeń pomiędzy przestrzenią, jeżeli wiecie o czym mówię.

Ono (pole) jest tam w stanie uśpionym. Dlatego nie można go znaleźć. W pewnym sensie jest ono niewidoczne. Czeka na aktywowanie, czeka, aby ktoś z niego skorzystał. Wówczas rozpoczyna ten proces – energia z Pola – znajduje drogę z powrotem do was. Pojawia się jako energia duchowa, zamienia się w rodzaj energii, jak wy to nazywacie, energii światła, i wtedy zamienia się w energię elektryczną i pojawia się w waszej rzeczywistości.

Jest to cudowny, niezwykły proces! Odbywa się obecnie w waszym ciele, ten cały proces, ten cały proces, od energii z Pola do energii światła. Energia światła jest w całym waszym ciele. W każdej komórce. Ona komunikuje się z każdą komórką. Komunikuje się z waszym umysłem, z waszą biologią, z waszym duchem. W każdym momencie, w każdym ułamku sekundy dochodzi w waszej istocie, w waszym ciele do milionów oddzielnych (osobnych) komunikacji. I jeszcze raz - to promieniuje z Pola i wchodzi w waszą rzeczywistość.

Ale wasz Duch zwleka, ociąga się ze znalezieniem nowych sposobów na obchodzenie się z tym. I to powoduje zastój w waszym umyśle i waszym ciele, i wszędzie indziej. I dlatego poproszono mnie, abym dziś do was przemawiał. Dlatego poproszę was teraz, droga Shaumbro, ciebie …i ciebie …i ciebie … abyś pozwolił całemu sobie … abyś powiedział swojemu duchowi, że wszystko jest w porządku!

Zawsze myśleliście, że to Duch musi wam powiedzieć, że to jest OK. Ale to właśnie ty –całe twoje wcielenie – mówi Duchowi, że to jest w porządku. Jest bezpiecznie. To jest dokładnie to, na co się zdecydowaliście. To jest wasz wybór. Wy zadecydowaliście, że chcecie przejść przez te wszystkie zmiany w bardzo przyjemny sposób, w sposób przepełniony miłością, … w zabawny sposób … w sposób, który nie musi być trudny i nie musi być wyzwaniem do pokonania… w sposób, w którym nie musicie już burzyć, aby budować od nowa. Wy wiecie, jak to jest być rozerwanym na kawałki …rozrzuconym wszędzie … być rozebranym na części … tylko po to, aby stworzyć otwór umożliwiający przyjście z Pola zupełnie nowej fali energii.

Możemy to zaraz zrobić. Musicie zaufać sobie. Zastanawiacie się: „ Ale kim ja jestem? Która część mnie?” Jest to ta część, do której teraz mówię – nie jakiś wielki anioł gdzieś daleko … nie tylko wasz umysł … nie tylko wasze ciało – ale ty! Możemy to zrobić. Zróbmy to teraz: „ Duchu … ja … tam … i tu … duchu, to jest mój wybór. Wybieram wcielenie Nowej Energii. Decyduję się na przeżycie zmian w sposób przyjemny i elegancki. Duchu, wybieram połączenie się z Polem i Wszystkim Co Jest … wszechświatem … siecią … siecią magnetyczną … jakkolwiek chcecie to nazwać. Postanawiam połączyć się ze wszystkim w nowy, otwarty sposób.”

Czy to nie śmieszne, że akurat Duch was powstrzymywał, że był to Duch, który was prawdopodobnie ochraniał, albo wy, którzy go ochranialiście? Czy to ma znaczenie? Czy to nie śmieszne, że przez cały czas oskarżaliście wasz rozum, walczyliście ze sobą, zastanawialiście się, zastanawialiście się, zastanawialiście się, skąd to wszystko przyjdzie?

To jesteście wy! To przyjdzie od was. Tak, wy jesteście za kierownicą. Wy macie kontrolę. Wy jesteście tymi, którzy dokonują wyborów i podejmują decyzje … wy. Nie rozbijajcie się na poszczególne części. Będziecie tylko zdezorientowani. W tym momencie jesteście to tylko wy. To jest bardzo, bardzo proste, jak to by Tobiasz powiedział.

Teraz chciałbym, abyście zapamiętali tą prostą rzecz, którą właśnie zrobiliśmy: po prostu … wy!

Atlantyda … Byłem tam z wami. Byliśmy tam wszyscy razem. Bardzo ciekawe czasy… czasy wielkiej miłości. O, Shaumbra, myśmy wówczas myśleli, że stworzyliśmy nowy świat. I w pewnym sensie stworzyliśmy go. Myśleliśmy, że odkryliśmy wszystkie tajemnice działania energii. I w pewien sposób to rzeczywiście odkryliśmy. Myśleliśmy, że stworzyliśmy Utopię, doskonały świat. I tak, stworzyliśmy to.

W Tien byliśmy wszyscy razem. W Tien dowiedzieliśmy się tak dużo o sobie. Nauczyliśmy się, jak zmieniać naszą formę. Nauczyliśmy się, jak posługiwać się energią. Były to czasy, kiedy Duch – wasz Duch, mój Duch – tańczył naprawdę z wdziękiem. Nie bał się być elastyczny. Nie bał się szukać nowych, interesujących i śmiałych sposobów łączenia się z Polem.

Atlantyda spowodowała tyle bólu w naszych duszach … rozumiecie … bólu duszy. Oddychajcie tym bólem, który jest w waszych duszach, to przypomnienie przeszłości. Wdychajcie go. A potem, wydychajcie ( Kuthumi demonstruje ). Uwolnijcie się od tej starej, zablokowanej energii. Wypoćcie ją. Pozwólcie, aby odeszła. Pozwólcie, aby odeszła. Ona jest tu zablokowana.

Atlantyda właśnie się wznosi. Widzicie to w waszym fizycznym świecie – w zmianach na Ziemi, w huraganach i tornado, a nawet w trzęsieniach ziemi, których potencjały mogły być jeszcze gorsze. I wstrząsy, które mogą doprowadzić niedługo do wybuchu … tak, ona się teraz podnosi. (aluzja do wulkanu Św. Heleny w Oregonie, USA). Ona wyłania się z waszych wnętrz. Chce być uwolniona z energii, które ja trzymają. Chce być uwolniona od swojej historii.

Jedną z najtrudniejszych rzeczy, o których rozmawiamy z Shaumbrą – jest Atlantyda – ponieważ te czasy były trudne …tak, naprawdę dla tych, którzy czuli się ostatnio z nią połączeni. Kiedy byliśmy w Tien nastąpił rozłam energii Shaumbry. Były nieporozumienia w rodzinie. I to przyniosło wiele niezadowolenia, ponieważ byliśmy przekonani, że zawsze będziemy żyć w jedności i harmonii.

Byli wśród nas tacy, którzy sprzeciwiali się ujawnieniu nas w tamtym czasie przed ludzkością. Byli tacy, którzy chcieli zostać w ukryciu. Natomiast inni chcieli się ujawnić reszcie świata, aby zapobiec dalszym katastrofom, większym nadużyciom, jeszcze większym cierpieniom.

Inni chcieli walczyć, chcieli dosłownie użyć tych mechanizmów energetycznych – które byście nazwali może czarami albo czarną magią – użyć ich przeciwko siłom, które chciały kontrolować Atlantydę. Było wówczas wiele kłótni i nieporozumień w naszej rodzinie. Jest to więc naturalne, że niektóre z tych nieporozumień wychodzą teraz na powierzchnię, niektóre złe energie dają o sobie znowu znać.

Te Stare Energie Atlantydy chcą być uwolnione. Te Stare Energie chcą być uwolnione, aby mieć możliwość przemiany. Ale wy jesteście chwilowo wystawieni na tak wiele rzeczy … zmiany na zewnątrz … energie Atlantydy pojawiające się i pragnące się zmienić … każdy chce coś od was … domaga się uwagi … domaga się energii. Dlatego czujecie zamieszanie. Ale to tak nie musi być, Shaumbra.

Atlantydzkie energie … są odczuwalne często jako bardzo wojownicze, kiedy się pojawiają, kiedy się przedzierają. One, w pewnym sensie dają się odczuć jak energie ofiary, bardzo umęczone, zdradzone. To one przynoszą wam to, jak to powiedzieć, to uczucie zagubienia, braku nadziei, ponieważ mieliśmy wtedy tyle nadziei … mieliśmy takie marzenia. Przecież nauczyliśmy się już tak wiele o wielowymiarowych energiach.

I wtedy zostały one stłumione, i co gorsza - nie tylko stłumione, ale torturowane … dręczone ... rozdrobnione .. rozdzielone … rozbite … rozrzucone po całym wszechświecie … rozrzucone dosłownie po lądach tej Ziemi. Wszystkie te energie będą przez pewien czas aktywne. Zajmie to kilka lat, aby przeszły do końca. Zrozumcie, skąd to przychodzi. I nie wypierajcie się ich. Ale też nie czujcie się ich ofiarami. One po prostu chcą się uwolnić.

Jest w was taka część, która jest tak zablokowana i ukryta i tak boli … boli, tak, to z tych czasów Atlantydy. Ona (energia z Atlantydy) wychodzi na powierzchnię, ponieważ też chce się zmienić. I chce być pewna, że TY – ty, który tu siedzisz i słuchasz – pozwolisz, aby to się wydarzyło. Tak, tak, duża część waszego Ducha (Spirit) jest uwikłana w te energie. Tak duża część waszej duszy jest uwikłana w te energie. A one wszystkie czekają na was, abyście pozwolili im się zmienić i uwolnić… tak!

Czyż nie jest to interesujące, ze wasz świat przechodzi przez kryzys energetyczny … bardzo interesujące, że zostało mało paliwa, starego kopalnianego paliwa wydobywanego z ziemi. To wszystko jest ze sobą połączone … wszystko, o czym dziś mówię. Ciekawe jest to, że – ale nie chcemy, abyście zaraz ulegli teoriom konspiracyjnym! – ale musimy powiedzieć, że na Ziemi jest mniej paliwa, niż większość waszych najwyższych władz chce przyznać, ponieważ oni obawiają się, że gdyby się do tego przyznali, to by to spowodowało panikę. I pewnie by spowodowało.

Ciekawe jest, że w wyborach, które teraz odbywają się w tym kraju, w którym się znajdujecie, tak duży nacisk kładzie się na inne tematy, byle z dala od prawdziwych problemów, prawdziwych problemów. Toczą się walki o energię, o te resztki, które zostały. Nie mówimy tu o tym, że te źródła energii skończą się jeszcze za waszych czasów. Ale będzie coraz trudniej. I następne generacje nie będą miały takiej ilości Starej Energii jak wy … widzicie. Ziemia przechodzi przez kryzys energetyczny – istnieje dosłownie za mało Starej Energii, aby to wystarczyło (trochę śmiechu i Kuthumi chichocze)

Tak więc, Shaumbra, chodzi o wniesienie Nowej Energii – czyż nie? – a w dosłownym znaczeniu o udostępnienie nowych rodzajów źródeł energetycznych na waszej Ziemi, które nie kryją się w Ziemi, lecz pochodzą z wielo-wymiarowych energii, które są neutralne. Ale naukowcy jeszcze ich nie widzą, ponieważ one są neutralne. Oni szukają czegoś, co jest dynamiczne, co ma..., nazywalibyście to – charakter dualistyczny – plus i minus, pozytywny i negatywny, siły przeciwne. Tego oni szukają.

Ale, może ktoś mądry odkryje niedługo fenomenalne ilości nieograniczonej energii, która dostępna jest na innych poziomach i wprowadzi je do tej rzeczywistości, do materialnej rzeczywistości. Widzicie … to jest możliwe! Może nawet nie nazwiecie tego odkryciem, kiedy to nastąpi, ponieważ to się już teraz dzieje.

Wy to robicie akurat w tym momencie, kiedy my tu mówimy… rozumiecie? Wasz Duch łączy się z Polem i wnosi energie do waszej obecnej chwili. Was Duch robi to trochę na sposób staro-energetyczny … tak. Ale my tu jesteśmy, aby to z wami skorygować. Pomagamy mu połączyć się w nowy sposób, który odpowiada Nowej Energii.

Tak więc, miejmy nadzieję, że już niedługo naukowcy odkryją nowe potencjały energetyczne na między-wymiarowej płaszczyźnie subatomowej … ale prawdziwym odkryciem czy wynalazkiem będzie przeniesienie i fizyczne zastosowanie tej energii w waszym 3-wymiarowym świecie. Jak ją tu sprowadzić? O … tak, są to pewne bardzo interesujące prawa fizyki, w które jestem bardzo mocno zaangażowany. I nie wiąże się to tylko z odpowiednimi urządzeniami i aparaturami do przenoszenia tej energii do tej rzeczywistości. Ma to związek z postrzeganiem między-wymiarowego rozdzielenia … rozumiecie? Musimy skończyć z tym całym pojęciem rozdzielenia, że te inne energie gdzieś tam sobie istnieją, a wy jesteście tutaj.

Tak więc, dużo nad tym pracuję, odkąd nie występuję w filmach ( trochę śmiechu). Dużo pracuję, aby pomóc naukowcom to zrozumieć. Jest to czasem trudne, ponieważ muszę omijać zahamowania, które ma wielu naukowców, wielu fizyków, wielu myślicieli. „Thinkers are stinkers” - myśliciele to śmierdziele według mojej definicji (więcej śmiechu ). Tak się ciężko z nimi pracuje, bo są tacy w sobie zamknięci i tacy bezkrytyczni w swoim sposobie myślenia. Myślą że wszyscy inni powinni myśleć tak jak oni … ciężko! Mamy tutaj sporo pracy.

A więc, Shaumbra, mamy kryzys energetyczny zarówno w sensie dosłownym jak i w przenośni!

Jest to kolejna rzecz, przez którą przechodzicie – wasz własny kryzys energetyczny w waszym jestestwie. Czy zauważyliście, jak zmieniło się wasze ciało, jak łatwo się męczy … jak inaczej na was reaguje … przez jakie zmiany przechodzi? Ono wciąż próbuje używać Starej Energii. Ale wie, że jest czas na Nową. Nawet wasze umysły używają Starej Energii ze źródła, starych sposobów przenoszenia jej. A powinny wiedzieć lepiej.

Nie wiecie, że chcecie czegoś innego? Czy w głębi siebie nie pragniecie czegoś innego? Czy nie pragniecie, aby było łatwiej … przyjemniej … zabawniej … pełniej? Czy nie pragniecie dostatku … kontaktów .. i tych innych rzeczy? My was nie powstrzymujemy! Wasz Duch to robi … tak! Wiemy, że to spowoduje wiele dyskusji, wiele wykładów i spekulacji na temat tego, co się naprawdę dzieje. To wszystko wyjaśnimy w przyszłym miesiącu.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą chciałem dodać do tego wszystkiego. Mianowicie - to wszystko jest ze sobą powiązane. Popatrzcie jak to wszystko - kryzys energetyczny, wyłaniająca się Atlantyda, te wszystkie zmiany, przez które przechodzicie – one wszystkie się łączą. Są ze sobą powiązane.

Chcę was tu o coś zapytać. Chcę was o coś zapytać. Gdybyście wiedzieli, że wszystko dobrze się zakończy, czy nie bylibyście teraz inni? Jest to pytanie, które musiałem sobie zadać w moim życiu. Wtedy pomyślałem sobie: „Gdybym wiedział, że wszystko się dobrze skończy, że będzie w porządku, życie będzie dobre, a mnie będzie się dobrze wiodło - co bym zrobił inaczej?” Przestałbym się martwić. Przestałbym się obawiać. Przestałbym się rozdzierać. Cieszyłbym się każdym momentem.

Shaumbra, czy możecie sobie wyobrazić siebie za trzy lata? Wszystko jest dobrze. Wy wciąż tu jesteście, słuchacie naszego paplania (trochę śmiechu ). Wciąż macie wystarczająco dużo jedzenia. Wciąż macie wygodne miejsce do mieszkania. Wciąż macie wokół siebie ludzi, których kochacie i o których dbacie, nawet jeżeli ich czasem odrzucacie. To wszystko macie! Wszystko działa. Wybraliście mianowicie potencjały, które pozwoliły na dobre zakończenie. Wybraliście je z istniejących dla was milionów i bilionów potencjałów. Wybraliście te, które gwarantują pozytywne działanie.

Tak więc, czyż nie robilibyście rzeczy inaczej, gdybyście wiedzieli, że wszystko zadziała? Widzicie … rozumiecie, co mówię? Możecie przestać się martwić. Po prostu wybierzcie potencjał i pozwólcie, aby on dla was pracował.

Niektórzy z was powiedzą: „Co będzie, jeżeli wybiorę zły potencjał? Jak mogę wiedzieć, czy wybieram dobry potencjał? Może potencjał, który wybrałem … zawiera w sobie coś negatywnego, czego obecnie nie widzę. O, nie … o, nie, co stanie się, jeżeli coś takiego wybrałem?” Widzicie, to byłem ja jako C-3-P-O w filmie ( więcej śmiechu ) – stałe martwienie się, martwienie się, martwienie o wszystko!

Tak więc … co będzie, jeżeli wybierzecie czysty potencjał dobrego życia? Możecie przestać się martwić. No więc, co się dzieje? To jest bardzo interesujące. Chcemy was prosić, żebyście czuli i wąchali te energie. Wybieracie teraz potencjał, że za trzy lata wszystko będzie OK. I przestajecie się martwić, już od tej chwili, kiedy jeszcze tu siedzicie. Pozwalacie temu wszystkiemu po prostu się wydarzyć i rozwinąć jak powinno.

W tym momencie pojawia się inna dynamika. Inna dynamika zaczyna odgrywać rolę. Trudno to wytłumaczyć, ale na podstawowym poziomie dokonuje się dosłownie przeskok kwantowy w energiach, ponieważ wy już nie martwicie się o to, co się wydarzy. Nie musicie już tego doświadczać! Ale doświadczenie przez jakie obecnie przechodzicie, może być nawet bardziej rozlegle, może być nawet bardziej spełniające, i nawet bardziej radosne. Nie tylko pozwala wam się zrelaksować i się cieszyć, lecz nawet się zwielokrotnia. Dochodzi wręcz do (matematycznego) zwielokrotnienia (quantum turnover) energii, co powoduje, że wszystko jest bardziej radosne i relaksujące.

Więc, pytam was, tak jak siebie pytałem w moim poprzednim życiu: „czy mogę w ogóle wiedzieć, że wybrałem właściwe potencjały?” O, to jest bardzo ważne pytanie! Czy możecie zaufać sobie tak bardzo? Czy możecie zrozumieć, że nie musicie już więcej wybierać starych, związanych z karmą potencjałów, jeśli o to chodzi, co się z wami wydarzy w następnym momencie? Czy możecie zaufać sobie i kochać siebie na tyle, aby wybrać potencjał, który da wam wielki dobrobyt, dostatek, nie tylko troszeczkę dobrobytu, ale olbrzymi dobrobyt?

Dlaczego chcielibyście wybrać „tylko odrobinę” dobrobytu? ( trochę śmiechu ) Czy myślicie, że nie wystarczy dla wszystkich? Wybierzcie jako potencjał olbrzymi dostatek! Wybierzcie to! Wybierzcie zdrowe ciało! My wiemy, że wy to już robicie, ale czasem się to blokuje. I niektóre z tych rzeczy, które przez was przechodzą, są przyczyną ogromnego mozołu dla waszych biednych ciał.

Tak więc, wybierzcie te wszystkie wspaniałe potencjały … WIELKIE potencjały. Shaumbra, nie maciupkie potencjałki … WIELKIE potencjały. Możecie powiedzieć: „Jestem mądry! Wybieram wspaniałe potencjały! Tak, jestem wybalansowany; nie potrzebuję potencjałów, które mają starą karmę i śmierdzące energie wokół siebie! A poza tym jestem nawet niezwykle przystojny!” Możecie sobie tak powiedzieć ( więcej śmiechu ). Tak, możecie to zrobić. WY wybieracie te wszystkie rzeczy. I to one zmieniają chwilę, w której żyjecie!

My nie mówimy tu o manipulowaniu przeszłością czy przyszłością. Po prostu wszystko jest zależne od tego, co wybieracie. Wybieracie akurat potencjały, w których wszystko jest bezpieczne … wszystko jest OK. … wszystko jest wspaniałe … wszystko jest takie, jakby je stworzył Twórca … Twórca, który siebie kocha i siebie szanuje jako Boga.

Tobiasz jest już w drodze. Autostrada do nieba zwolniła się. Powróci on tu na pytania i odpowiedzi. Ale my chcielibyśmy dziś zmienić sposób rozmawiania z wami, to jak też z wami energetycznie pracujemy. I wiemy, że tęsknicie za Tobiaszem. W każdym bądź razie, ja miałem dziś „The Time Of My Life” ( = najlepszy czas mego życia, znany song) będąc tu z wami! ( więcej śmiechu ).

Tak więc, teraz Shaumbra, dobrze by było znów sobie powąchać, robić wdechy przez usta, przez nos i wydychać. I jak to powiedziałby nasz drogi kierowca autobusu, Gary: „No to teraz już wiecie.”

Namaste.


© Copyright 2010 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczenie: Iwona Wirkus ( [email protected] )