Materiały Tobiasza

Seria Powracanie

Shoud 2: "Dom Przebudzenia"- Pytania i odpowiedzi

Przekaz Tobiasza
dla Szkarłatnego Kręgu
za pośrednictwem Geoffreya Hoppe'a

6 wrzesień 2008 r.
CrimsonCircle

I tak to jest, że kontynuujemy dziś z tą piękną energią i nowościami, uruchamiania i świętowania twórczych usiłowań związanych z otwarciem w niedługim czasie Domu Przebudzenia, gdy tak wielu z was używa swoich doświadczeń, swojej mądrości, by pomóc utworzyć to miejsce, gdzie będą mogli przyjść ludzie, którzy teraz się otwierają. I kiedy oni tu przyjdą, nauczą się, że to jest bagaż przeszłości, ponieważ czas tworzy wzór bardzo linearny i bardzo strukturalny, który pozwala ludziom wierzyć, że coś jest ich przeszłością.

Ty jesteś twoją przeszłością nie bardziej niż dom, w którym mieszkałeś. To, czego doświadczyłeś, już nie istnieje. To było jakiś czas temu.

Kiedy budzący się człowiek zrozumie, że może zostać uwolniony - albo sam się uwolni - od przeszłości, kiedy może żyć w tej chwili TERAZ, oczyszcza przyszłe ścieżki, które może wybrać. Oczyszcza kierunki, które mógłby wybrać w przyszłości. Otwiera nowe potencjały. Wielu ludzi będzie nalegało, że one są ich przeszłością, że to sprawiło, iż tacy są. Będą nalegali, że to nic innego niż tylko kompilacja ich przeszłości. Ale w procesie budzenia się uczysz się, że jesteś tym, kim wybierasz być dziś.

I w związku z tym dzisiejsze pytania będą bardzo interesujące. Zacznijmy.

LINDA: Dobrze.

TOBIASZ: Myślę, że to będzie krótkie.

LINDA: To będzie moje.

PYTANIE OD SHAUMBRA 1 (Linda): W porządku, osiem lat temu, jak wiesz, powiedziałeś o rodzaju stania za niskim murkiem, to jest po prostu świadomość i to nie wydawało się wtedy aż tak wielką radą, ponieważ, wiesz, można głosować. (śmiech) Ale spoglądając w przeszłość wyraźnie to widać, ponieważ zobaczyliśmy odzwierciedlenie świadomości i to powoduje rodzaj zakłopotania. Teraz widzimy nadzieję dla świadomości i widzimy jakąś nadzieję w tych potencjałach. Dlaczego nie głosować za świadomością?

TOBIASZ: Kiedy rozmawialiśmy o staniu za niskim murkiem, to nie tylko w odniesieniu do głosowania. Bardziej niż czegokolwiek to odnosiło się do ciebie. To się odnosiło do wplątania się w masową świadomość i dotyczyło bycia widzem. Będąc widzem możesz obejrzeć, jak są tworzone rzeczy.

LINDA: Kocham niski murek!

TOBIASZ: Ale nie bywasz tam zbyt często... (wiele śmiechu, Tobiasz chichocze)

LINDA: Jak miło, dzięki!

TOBIASZ: Nie mówimy żadnemu człowiekowi, że musi być tam cały czas, ale jest czas, by powstrzymać się, by zobaczyć, jak działa tworzenie, zobaczyć, że świadomość masowa jest jak rzeka z bardzo silnym prądem i jak silna jest cofająca się fala i jak możesz temu dać się złapać.
Więc mówimy o stawaniu za niskim murkiem, nawet w tych wyborach, jeśli chcesz, zobaczysz, jak ludzie zostają wplątani w dramat. Wybory rzadko są mądrym i świadomym wyborem. To może stworzyć najwięcej dramatu.

LINDA: Chcę tylko zrobić mały znak w tajnym głosowaniu.

TOBIASZ: Z pewnością - to nie jest reguła - oczywiście, to była sugestia w przeszłości. Ale teraz jak zechcesz, tak zrobisz.

LINDA: Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuję.

LINDA: Dobrze, nie mam więcej osobistych pytań.

PYTANIE OD SHAUMBRA 2 (czytane z internetu przez Lindę): Czy mógłbyś, proszę, dostarczyć jakiejś większej klarowności dotyczącej relacji karmicznej, którą miałam z moim mężem, który właśnie przeszedł? Dlaczego to było takim wyzwaniem? Dlaczego to wybrał i co teraz robi? On pytał mnie o swoją DreamWalk i naprawdę nie jestem pewna, gdzie w związku z tym jesteśmy. Wczoraj byłem gotowa rzucić go poza Most (śmiech) dzięki bałaganowi, który mi pozostawił. To byłoby dla mnie najlepsze przerwać DreamWalk i przekazać to komuś współczującemu i mniej z tym związanemu. Dziękuję za wszelkie spostrzeżenia w tym momencie.

TOBIASZ: Istotnie, i odkąd ten list został napisany, nauczyłaś się, że DreamWalk został przerwany, ponieważ on nie chce przejść przez Most Kwiatów. Jest zbyt wiele energii zatrzymującej go w królestwach bliskich Ziemi, skoncentrowanych na tobie, i twoje trochę - jakby to powiedzieć - interesujące odczucia co do niego, zatrzymujące go w pobliżu. Pozwól mu przejść przez DreamWalk, odłącz się od niego i zrozum, że on zatrzymał się na chwilę.

Jak już odpowiedziałaś w swoim własnym pytaniu, jest tu długa historia karmiczna, długa - bardzo, bardzo długa - historia, która wraca do anielskiego poziomu rodziny, ale jest wiele historii tutaj na Ziemi. To stawia ci interesujące pytanie i naprawdę pytasz – to, o co naprawdę pytasz wszystkimi słowami - czy to właściwe uwolnić go raz na zawsze, żywego lub martwego? Czy to jest właściwe, by się rozłączyć i powiedzieć, "Mieliśmy już wiele przygód razem - kochałam cię z całego serca, czasem cię nienawidziłam – czy uwolnienie absolutnie jest właściwe?”

To jest trudne pytanie. Trudne, bo interesujący jest sens winy i bycia świadomym spraw, z którymi wy wszyscy macie do czynienia - "Co się stanie, jeśli uwolnię matkę, która umarła?” Nie moją matkę, lecz twoją. "Co się stanie, jeśli uwolnię energetycznie moje dzieci? Co się stanie, jeśli uwolnię moją pracę? Co się stanie, jeśli uwolnię to stare ludzkie zastrzeżenie dotyczące samodzielnego życia?”

Doskonałe pytania - co się dzieje, kiedy uwalniasz? Czy spadasz do otchłani? Czy stajesz się niczym? Albo odkrywasz wolność?

Ja nie mogę odpowiadać na pytania skierowane do ciebie. Ale jest w tobie pewien niepokój, niechęć, nawet wina w związku z uwalnianiem innych. Spójrzmy na to w ten sposób. Energetycznie tak wielu z was zostało połączonych ze swoimi dziećmi i nadal jesteście. Co się dzieje, kiedy je uwalniasz? Czy jesteś nieodpowiedzialnym rodzicem? Czy zatrzymają swe życia? Czy spadną z urwiska, ponieważ je uwolniłaś? Absolutnie nie . Przyznajesz im boską wolność.

Kiedy ich uwalniasz, to uwalnia również ciebie, nie tylko ich. To uwalnia twoje stare energetyczne związki. Teraz jesteś wolna. Teraz jesteś suwerenna i niezależna. Czy to nie ma sensu jako mądre duchowe bycie, że nowa relacja może zostać utworzona na innym poziomie, wolnym poziomie i poziomie, który możesz naprawdę nazwać miłością, nie karmą? Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 3 (mężczyzna przy mikrofonie, dyrektor kina “Tuning In.”): Dobrze, jestem z Kalifornii, więc mógłbym powiedzieć "totalnie”. (śmiech) Byłeś w naszym filmie. Myślałeś o tym? I mam inne pytanie, całkowicie różne. Ostatnio znalazłem piosenkarza, który zadziwia na YouTube. Teraz zarządzam tym serwisem. Możesz mi dać jakąś wskazówkę, jak upowszechnić tamtejszą muzykę, ponieważ ona jest wielka!

TOBIASZ: (pauza) Później podzielę się wiedzą z tobą, ponieważ teraz zajmiemy się kimś bardzo młodym i wrażliwym. Więc zarezerwujemy trochę czasu na później. Film – to zachwycające być sławą! (śmiech)
SHAUMBRA 3: Dobrze, jesteś gwiazdą. Wiesz o tym.

TOBIASZ: Rzeczywiście, rzeczywiście! (śmiech) A ty i ja pogawędzimy sobie. Chcesz zrobić film tylko o mnie, i chociaż ...

SHAUMBRA 3: Tak, oczywiście zrobię!

TOBIASZ: ... To mnie trochę onieśmiela. Ale tak, zróbmy to (śmiech) - "Życie i czasy Tobiasza i Sama.” W rzeczywistości żartuję z tego i niektórzy z was śmieją się, ale w innych królestwach kontynuowana jest praca nad scenariuszem. Wpadam tam czasem, nazywam ten scenariusz "Jestem Sam”. Zdolność do posiadania powłoki cielesnej, biologicznego ciała, teraz to będzie opisane i z tego powstanie film, fikcyjna historia kilku istot na Ziemi, które żyją zarówno w ludzkich ciałach, jak i w stanie anielskim, i historia opowie o tych wszystkich interesujących współdziałaniach, które mają miejsce. To będzie bardzo, bardzo popularna książka i być może film, ponieważ będzie pomagać ludziom zrozumieć, jacy są wielowymiarowi, jak istnieją na wielu poziomach, jak ich aspekty nadal biorą udział w grze, jak to wszystko działa. I to wyjaśni niektóre ludzkie dziwaczne myśli i zachowań.

Więc jest zachwyt w filmie i naprawdę - i bardzo szczerze – dodawanie całej energii Shaumbry do tego projektu, ponieważ to otworzy wiele, wiele oczu.

SHAUMBRA 3: Dzięki. I czy możesz powiedzieć, kto zabił JFK? (więcej śmiechu Tobiasza i zgromadzonych)

TOBIASZ: Są rzeczy po tej stronie, co do których nie mamy pozwolenia, by o nich mówić.

SHAUMBRA 3: W porządku.

TOBIASZ: Ludzie nie mieliby dramatu, gdybyśmy im o tym powiedzieli!
SHAUMBRA 3: W porządku, dziękuję.

TOBIASZ: Zupełnie, dzięki. (śmiech)

PYTANIE OD SHAUMBRA 4 (czytane z internetu przez Lindę): Przez ostatni rok przechodzę przez duże zmiany. Nie da się opowiedzieć, jak bardzo to mroczne i trudne. Czy masz jakieś słowa mądrości na te trudne chwile? Czy kontynuowanie hipnoterapii jest pomocną opcją? Może skomentujesz kierunek, do którego zmierzam z moim nauczaniem i moją książką? Dziękuję.

TOBIASZ: W istocie. Jest tu kilka spraw. Nauczanie i książka będą zmieniały się drastycznie. Nauczanie i książki, które robisz właśnie teraz, pomagają ci poradzić sobie w tym bardzo trudnym czasie. Jeżeli chodzi o przechodzenie przez tę mroczną chwilę, myślę, że każdy Shaumbra kroczący przez świat otrzymuje olbrzymie współczucie i empatię, i myślę, gdybyśmy to mieli oszacować, że kiedy wy wszyscy przechodzicie przez to właśnie teraz, dwie rzeczy stają się bardzo, bardzo jasne. Po pierwsze, oddychaj. To wydaje się tak proste i wiem, że niektórzy z was chcą, aby to było trudniejsze. Ale naprawdę, oddychanie pomaga utworzyć strumień energii, pomaga uprzątnąć niektóre blokady, pomaga ci wrócić do twego ciała i wyciąga cię z twojego umysłu.

Po drugie, zrozum, że ten proces, przez który przechodzisz – mrocznej nocy duszy, czasu kiedy twoi przewodnicy z przeszłości zostawiają cię, kiedy całkowicie zmieniasz kierunek swojej ścieżki życia - to jest trudne, to wzywa, ale to jest naturalny proces. Ludzki aspekt ciebie wrzeszczy i zastanawia się, co będzie się działo. To wrzeszczy do ciebie jak małe, wymagające i rozgniewane dziecko do rodzica - "Kto mnie nakarmi? Jaką pracę będę wykonywał? Jak się ochronię i utrzymam przy życiu?” Ale na wyższym poziomie, poziomie twojego zaufania do swojej duszy, to się układa. To naprawdę się układa.

Mniej was opiera się temu procesowi, mniej was boi się, więcej was widzi w tym absolutną radość i świętowanie. Myślisz, że dlaczego tak wiele aniołów, które nigdy nie były na Ziemi, próbuje wejść? Czasami mógłbyś powiedzieć, że to jest jak pójście na przejażdżkę rollercoasterem w czasie karnawału. To może cię przestraszyć. To może zaprowadzić cię do twojego rdzenia. Ale to jest niewiarygodny proces. Nie opieraj się temu. Nie próbuj tego załatać.

I dodam tu i będę trochę w konflikcie z czymś, co niektórzy z was myślą, ale leki psychiatryczne nie są odpowiednie. I wiem, że niektórych z was kusi, by je wziąć. Niektórzy z was myślą, że to wam pomoże, ale to, co robisz, to naturalny proces transformacji od istoty ludzkiej do boskiego człowieka.

Co, jeśli gąsienica, kiedy zaczyna wychodzić z kokonu, zacznie brać leki, by ukryć się przed wyjściem? Teraz utknęła gdzieś w połowie drogi między byciem gąsienicą i pojawieniem się jako motyl. To stworzyło sztuczną barierę między nią i bardzo pięknym procesem. Powiedziała, "Muszę wziąć ten lek, ponieważ patrzą, czym się staję. Moje ciało zmienia się. Wracam do papki. Zawijam się w tym kokonie,” i wzięła lek. To tylko wypaczy i przeinaczy proces.

Więc, drodzy Shaumbra, niezwykle was zachęcam - i mówię i do Shaumbry tutaj, i do reszty świata - by zrozumieć, że oddech jest o wiele bardziej potężny niż jakaś pigułka; biorąc jeden oddech, by kochać siebie, można zachować równowagę siebie i zrównoważyć swoją nową energię i to zdecydowanie bardziej niż mogą sprawić techniki i pigułki. Nie możesz zaufać sobie? Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 5 (kobieta przy mikrofonie): Tobiaszu, ostatnich parę miesięcy to był rodzaj zwariowanego zwrócenia się do czucia, zapędziłam się w kąt i znów czuję, że znów chcę żyć życie. I proszę o uaktualnienie od ciebie. Jak mam to robić, i może masz dla mnie jakieś słowa mądrości? I mam jeszcze drugie pytanie, od Sandry.

TOBIASZ: Tak, szybko tu podsumuję. I oczywiście, omawiamy - dobrze, ty omawiasz i ja słucham - i próbowałem łączyć to z tobą ostatnio i powiem to tutaj głośno. To jest czas dla twojego poszukiwania, by się zatrzymać. Jesteś uzależniona od szukania, szukając, spoglądając wszędzie, prawie jak Zwariowany Kapelusznik w Alicji w Krainie Czarów. Upierasz się, że gdzieś tam kłamią magiczne odpowiedzi i złote naczynia. Ale kiedy próbujesz pozostać w spokoju ze sobą i próbujesz przerwać całą zewnętrzną działalność, to generuje głęboki strach. To wywołuje olbrzymią ilość niepokoju i stwierdzasz, że znów musisz pobiec, gdzie indziej szukając odpowiedzi.

To jest bardzo powszechna sytuacja, więc nie wybieramy ciebie. Ogólnie Shaumbra przeszli przez to. Kiedy możesz dokonać wyboru, że już nie będziesz szukała, ale pozwolisz wszystkim odpowiedziom przyjść do ciebie; kiedy możesz pozostać w jednym miejscu bez tworzenia miejsc, które cię wyrzucają, by pchnąć cię gdzie indziej; zobaczysz, że odpowiedź - odpowiedź, której długo oczekujesz – przyjdzie biegnąc do ciebie zamiast ciebie biegnącej po nią.

Tak, spróbujmy sporządzić mapę tego, co przez tych kilka miesięcy wydarzy się na twojej codziennej ścieżce. Pozwól nam tylko powiedzieć, że to jest czas, by zatrzymać poszukiwanie. Następne pytanie.

SHAUMBRA 5: Dziękuję. Króciutko. Sandra i ja mamy bardzo intensywne bóle i cierpimy na bóle kolan, jak w ubiegłym miesiącu. Czy możesz, proszę, powiedzieć nam o tym?

TOBIASZ: Myślę, że mówiliśmy o poważnej przyczynie. Kiedy biegniesz szukając, jesteś zawsze w ruchu, twoje kolana będą bolały. One próbują nakazać ci zatrzymanie się.

PYTANIE OD SHAUMBRA 6 (czytane z internetu przez Lindę): Drogi Tobiaszu, czy możesz, proszę, powiedzieć nam o energii strachu? To gra główną rolę w moim obecnym życiu aż do tej pory, ponieważ czuję, że moja świadomość zmieniła się w pewnym sensie, że jestem w stanie się czuć, że energia strachu wprowadziła do mojego ciała pamięć energii. Jednakże czuję też, że jakaś część ego albo aspekt były przywiązane do energii i strachu, by zostały uwolnione. Chcę nauczyć się o tym oraz jak to w łatwy sposób uwolnić.

TOBIASZ: W istocie. Zacznijmy znów od tego, że łatwa droga do uwolnienia łączy się z oddychaniem. Ale jak zostało powiedziane, kiedy zaczynasz oddychanie - mówię o naprawdę świadomym oddychaniu, przez kilka minut każdego dnia - co się dzieje, kiedy zaczynasz oddychanie? To rozluźnia strach, który jest wprowadzony do pamięci twojego fizycznego i eterycznego ciała. Tak, zobaczyliśmy tak wielu Shaumbra, którzy zaczynając to oddychanie, zaczynają przynoszenie życia z powrotem do ich życia i wchodzący strach, ciemność. To teraz zostało rozluźnione. Co robisz? Tylko oddychasz. Jesteś świadomy, że strach tam jest. Możesz czuć ciemność i czasami twoje wchodzące aspekty. Pozostajesz w punkcie ześrodkowania. Pozostajesz w bezpiecznej przestrzeni i podtrzymujesz oddychanie.

Strach jest interesującą energią. Strach często jest używany przez ludzi jako droga do czucia się żywym, ponieważ to jest bardzo dynamiczna energia. Wprowadzają strach w swoje życie dla jakiegokolwiek powodu - strachu i dramatu - i to sprawia, że czują się żywi. Pamiętają, że są tutaj. To wyciąga ich z ich umysłów na małą chwilę, wierzcie albo nie. Ale wtedy strach jest bardzo interesującą energią. To jest bardzo uzależniające i przychodzi tak długo, aż już nie dalej nie skupiasz się na tym, aż możesz oddychać przez to i rozumiesz, że nie potrzebujesz tego dramatu - to strach, dramat - nie potrzebujesz tego w swoim życiu.
Niektórzy z was interesująco na to reagują, - "Czy bez tego będę się bał? Będę całkowicie pusty. Nie będę miał niczego. Jak zrozumiem kierunkowskazy? Skąd będę wiedział, czy nie ma we mnie tej przekornej siły?” Ale być może, tylko być może, jesteś przygotowany do innej świadomości w twoim życiu, że nie potrzebujesz się bać, by przypomnieć sobie, że jesteś żywy, nie potrzebujesz, by dramat wywlekał cię rankiem z łóżka. Już nie potrzebujesz tych wszystkich wypaczeń, by poczuć się prawdziwym i żywym.

Tak więc, oddychanie przez strach – to największa rzecz. Nie próbuj tego zablokować. Nie próbuj z tym grać w umysłowe gry. O tym mówiliśmy wcześniej w Shoud. Tak dużo z was próbuje powiedzieć sobie, wiesz, te małe psychologiczne slogany, te stereotypy. To jest umysłowa gra i jak wiesz, strach tylko staje się silniejszy. Następnym razem to będzie coraz większe i większe. Poczuj energię strachu. Wiesz, inną stroną strachu jest zawsze perła świadomości. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 7 (kobieta przy mikrofonie): Cześć, Tobiasz. Za około dwa tygodnie mój mąż i ja znajdziemy się w samolocie zdążającym do Europy Wschodniej. Mąż ma nowego klienta z Berna, w Republice Czech, i nagle ni stąd ni zowąd musieliśmy się zdecydować, by wybrać się tam z wizytą. I będziemy też w Wiedniu i Pradze, i kiedy spróbowaliśmy myśleć, jakie inne miejsca odwiedzić, on popatrzył na mapę i automatycznie wiedział, że musi odwiedzić Budapeszt i Auschwitz. I czuję, że ma przeszłe życie, które potrzebuje połączyć się z tymi miejscami. Więc chciałabym wiedzieć o tym trochę więcej, jak również na co próbuję się zdecydować, i wiem, że podejmuję decyzję w momencie Teraz, ale próbuję się zdecydować, czy chcę pojechać do Auschwitz czy nie i doświadczyć tych energii, ponieważ jak najbardziej jestem Shaumbra, bardzo empatyczna i czuję wiele rzeczy. Więc jak mam się zachować w tej sytuacji? I inna część mnie myśli, że być może będę tam, by dostarczyć Nową Energię do tego obszaru. Więc proszę, chciałabym mieć trochę więcej wglądu w tę podróż. Dziękuję.

TOBIASZ: Istotnie. Te obszary w Europie budzą się bardzo, bardzo szybko. W Shoud nie tak dawno mówiliśmy o trójkącie, który idzie z ziem Norwegii w dół, po części do Izraela, przez Rumunię i Węgry i niektóre z krajów wschodnioeuropejskich. Tam przez długi okresu czasu były tłumione energie. To było powstrzymywane i teraz pęka. To bardzo, bardzo szybko staje się żywe.

Sama tutejsza ziemia wzywa do powrotu pochowane w niej energie lub te w postaci traumy. Część ziemi - ludzie obudzą ten proces - przebacza albo uwalnia te energie. Właśnie dlatego wielu z was czuje związek z wracaniem tam. To jest przeszłe życie. Niektórzy z was są tam pochowani i wrzeszczycie, by was uwolnić. Nie potrzebujesz udać się tam fizycznie, ale kiedy to robisz, to dostarcza tak bogatego doświadczenia. Możesz się uwolnić od przeszłych żyć, które są tam pochowane, nawet teraz. Nie musisz lecieć jakiś marnym samolotem, by się tam udać. (jakiś śmiech)

Wzywają cię tam rozmaite powody, aspekty, które chcą uwolnienia - nie chcą zmiany czy rady, ale uwolnienia z ziemi. Idziesz tam z powodu szybko budzącego się procesu, który ma tam miejsce. Czujesz tę energię. Wybranie się do takich miejsc jak Rumunia i Węgry i niektóre inne kraje europejskie jest ekscytujące z powodu szybkiego przebudzenia.

Nie chcę popsuć twojej przygody, ale obydwoje będziecie mieć spotkania z waszą przeszłością. Będą jakieś nowe potencjały. Możesz czuć, że coś się zbliża. Pojawią się jakieś okazje. Ludzka część ciebie może czuć to wchodzenie i to jest trochę straszne, ponieważ uruchomi w twoim życiu konieczność dokonywania jakichś wielkich wyborów. To się dzieje, uwalniasz przeszłość, kiedy dajesz temu wolność i pozwalasz temu wyjść z poziomu sześciu stóp pod ziemią i ponownej integracji do Teraz. To otwiera ci nowe wejścia do wielkich nowych wyborów. Następnym razem wystąpisz przed tą grupą, opowiesz o głównych wyborach w twoim życiu. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 8 (kobieta przy mikrofonie): Cześć, Tobiasz. Około trzy noce temu obudziłam się w trakcie snu albo wizji i staję dokładnie jak w wizji. I nie zrozumiałam, co się działo. Byłam bardzo rozgniewana i przyszłam do ciebie i powiedziałem, "Skąd mógłbyś wiedzieć, w czyje ślady idę?” Odwróciłam się i powiedziałeś do mnie, że byłam na skraju przejścia między dwoma światami. I kazałeś mi wyciągnąć ręce przed siebie (trzymanie rąk razem pozwala na manipulację). Kiedy to zrobiłam, pojawiło się coś jak dym albo duch i uformowało się. Następnie wiem, że to się pomieszało, kiedy nie byłam zdolna kurczowo się tego trzymać. Teraz przychodzę do ciebie, żeby zrozumieć, co widziałam, co… prawdopodobnie rozmawiało z mną. Tak, tak czy owak …

TOBIASZ: Dobrze, podajesz bardzo dokładny, zwięzły opis. Twój umysł o to prosi, ale wy wszyscy uczycie się poruszania między światami. I uczysz się, że to, co było bardzo grubą zasłoną albo ścianą, nie jest niczym więcej niż mgłą albo dymem. Brak zdecydowania co do przekroczenia tej linii, ponieważ niektórzy z was myślą, że jeśli to zrobicie, wasze ciało fizyczne umrze i większości z was nie będzie. Kiedy ty… (Tobiasz chichocze, gdy widownia zaczyna się śmiać)
Dobrze i mówię tym językiem i zachowuję się zuchwale, ale kiedy naprawdę pozwalasz sobie podróżować między wieloma, wieloma światami, pozwalasz sobie na podróże międzywymiarowe, które będziemy robić z niektórymi z naszych grup w ciągu najbliższych kilku tygodni, jest czasami tendencja do czucia ulgi albo pozwalania na odrobinę niewygody. I niewielu zdecyduje się - nie w Wisconsin - ale niewielu (Tobiasz śmieje się, kiedy Linda mówi "Dziękujemy ”) zdecyduje się nie wrócić do swego fizycznego ciała. Więc gubimy kilkoro w ten sposób (śmiechu), ale robicie lepszy interes niż my!

Więc będę cię zachęcał. Uderzyłaś w jakiś blok. Jesteś gotowa do podróży międzywymiarowej – przywołujesz to – między światami. Musisz zostawić umysł, i większość ludzi niechętnie to zrobi. Musisz uwolnić umysł próbujący to kontrolować, ponieważ w innych rzeczywistościach nie kierujesz się umysłem. To się opiera na dobrej wierze i na intuicji.
Więc doświadczyłaś uderzenia przez swoją własną zasłonę, uderzając przez swoje własne ograniczenia, i może upłynie mała chwila, nim to okno znów się dla ciebie otworzy, ale doświadczaj. Dziękuję.

LINDA: Masz wybór. Spieszymy się, może jakieś pytanie …

TOBIASZ: Nie ma potrzeby. Myśleliśmy, że powiedzieliśmy to dziś wcześniej. (śmiech)

LINDA: ... jedno pytanie albo cztery szybkie.

TOBIASZ: Och, cztery, ale nie szybkie. Powiedzielibyśmy, że cztery pytania byłyby cudowne.

LINDA: Dobrze, dziękuję.

TOBIASZ: Zobacz, teraz czas jest taką pułapką i myślisz, że musisz odejść i robisz to i robisz to. I pierwszą rzeczą, której uczy się budzący się człowiek, że to jest iluzją. Uwolnij to.

LINDA: Po pierwsze dyskutuj o tym z Cauldre.

PYTANIE OD SHAUMBRA 9 (mężczyzna przy mikrofonie): Cześć, Tobiasz. Mam pytanie do ciebie i do innych, zawołamy ich, marzycielskich liderów, kulturalnych dozorców, twórcze osoby, które utworzyły takie grupy jak nasza niekomercyjna Foundation Love – Fundacja Miłości - którą utworzyliśmy i zaczęliśmy w niej działać w 2000 roku. Działamy już, wiesz, od ośmiu lat. Byłem ciekawy, bo jak Crimson Circle mamy globalny zasięg, spotykamy ludzi w 150 krajach, jest tam potencjał dla grup, by zacząć współpracować, i są tam jakieś aluzje w Nowej Energii, żebyśmy my jako wizjonerzy, odpowiedzialni albo nadzorujący większe grupy, byli w stanie współpracować i to nie tylko w naszym własnym okręgu, więc jak możemy rozszerzyć ten blask?

TOBIASZ: Istotnie, i zaczynamy to coraz lepiej widzieć. W przeszłości, och, zwłaszcza pięć albo sześć dekad temu, byliśmy świadomi tak silnego związku ego w duchowych grupach. A propos, duchowość ma cudowną, cudowną drogę … ego przejmuje duchowość. Duchowość ma taką otwartą i silną energię i ego, możesz użyć określenia - ludzkie ograniczenie - kocha przejmowanie duchowości. Właśnie dlatego widzisz, jak wiele grup wyrusza z dobrym zamiarem i celem, ale wchodzi to ludzkie uwarunkowanie i mówi, "Mamy energię, która jest silniejsza nawet niż strach, silniejsza niż ciemność, silniejsza nawet niż miłość. Więc będziemy używali tej energii.” I teraz to zostało przekręcone przez ludzkie warunkowanie.

Jesteśmy zachwyceni, kiedy mówimy, że coraz częściej widzimy - i użyję tu słowa "nowe grupy świadomości ” – jak uczą się współpracy i wspólnie pracują nie tylko dla ratowania planety, ale również dla własnej radości, wspólnej nauki. Widzimy więcej Przekazujących (channelers), więcej projektów takich, jak ten film, to jest kompatybilna energia, energia współpracy. Więc bardzo do tego zachęcamy. W przeszłości grupy w łatwy sposób się odizolowywały, odchodziły i mówiły, że nie będą uczestniczyć w tym świecie. Mówimy do Shaumbra, żyj każdym momentem. Uczestnicz w pełni. Zrozum, gdzie przyszedłeś, ale miej współczucie i akceptację dla wszystkich innych ludzi i grup.
Grupy mogą wyznawać trochę różne wartości, ale to jest właściwie wspaniały punkt, w którym grupy mogą spojrzeć, dlaczego te wartości są różne, jak zostały ukształtowane, by służyć celowi tych grup i ich wyższemu celowi pracy z ludźmi - właśnie teraz.

Nie ma pojedynczej grupy na Ziemi, która może zaspokajać wszystkie potrzeby i prośby, które pochodzą zarówno od budzących się ludzi, jak i tych, którzy wybierają nie przejść przez przebudzenie. Więc czujemy, że to jest bardzo ważne, żeby pracować razem. Dziękuję. Doskonałe pytanie.

LINDA: Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 10 (mężczyzna przy mikrofonie): Cześć, Tobiasz. Zrobiłem DreamWalk ponad rok temu i nadal nie pamiętam tego, czuję, że czegoś nie zrobiłem. Chciałem zrobić mojego ojca, ale zaraz na pierwszej lekcji usłyszałem "żadne samobójstwa.” Więc czy możesz rozjaśnić mój DreamWalk?

TOBIASZ: Istotnie, i specjalnie zajmując się samobójstwami i trudnymi przypadkami, zajmujesz się tym w różnej świadomości i wymiarze, kiedy odprowadzasz innych w innych królestwach. Nie jestem zaskoczony, że mówisz, że masz małe czy żadne wspomnienia. To nadal tam jest, ale część ciebie nie chce się połączyć z tym i częścią tego, co się zdarza w innej częstotliwości albo królestwie.

DreamWalk został skończony w trakcie drogi. To nie odbyło się na Moście Kwiatów (Bridge Flowers). Droga odbywała się ze wstawiennictwem paru anielskich istot, które pracują nad innymi poziomami z powodu pewnej energii – zastanawiam się, jak to powiedzieć - oni nie chcieli, by to działało na ciebie umysłowo. Był potencjał. Ważną rzeczą jest, że wracasz tutaj. Ważną rzeczą jest, że robisz to, co robisz. Więc prosimy cię, pozwól temu na razie dziać się.

SHAUMBRA 10: Mam zrobić inny DreamWalk, lub ...?

TOBIASZ: Inny DreamWalk – to byłoby piękne. Właściwie widzimy coś w niezbyt odległej przyszłości – coś, co łatwo może być porównane do tego, przez co przeszedłeś wcześniej. Ale masz naturalną zdolność w DreamWalk, w tym bardzo mocnym, bardzo spokojnym typie energii. Więc jesteś naturalnym DreamWalker, ale wszedłeś w bardzo, bardzo trudny temat, o czym wiesz.

SHAUMBRA 10: Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 11 (mężczyzna przy mikrofonie): Halo, Tobiasz. To jest dość niesamowite w końcu cię spotkać. Nigdy nie myślałem, że ten dzień zdarzy się kiedykolwiek! Aby odpowiedzieć na pytanie, uważam się za twórczą osobę i to wszystko. Mam na myśli, że jestem kimś w rodzaju artysty. Mam na myśli, że interesuję się grą i teatrem i sprawami tego rodzaju. Dobrze, naprawdę nie dotarłem do części spraw teatru. Mam na myśli, że to jest rodzaj pragnienia i tak dalej. Ale tak, przyjeżdżając do Ameryki, połączyłem wiele mediów, jak komputer i to wszystko. Myślę, że mam spore artystyczne osiągnięcia w związku z komputerem. W jakiś sposób zostałem zauważony, chociaż nigdy naprawdę nie zagłębiłem się zbyt w swojej twórczości i tylko to układam... Zwlekam i układam pomysły w moim umyśle jak... Mam te pomysły, dobrze, i one się nie realizują. Są bardzo dobrymi pomysłami, kiedy o nich myślę…

LINDA: Witaj w klubie! (wiele śmiechu)

SHAUMBRA 11: Dobrze, dobrze.

TOBIASZ: Zatrzymajmy się na chwilę. To się zdarza. Teraz "gdzie" to się zdarza to już inna historia. Twórcza energia - kiedykolwiek pozwalasz płynąć twórczemu strumieniowi energii, gdzieś tworzysz. To może być w innym królestwie. To może być w innej, och, w czymś, co nazwałbyś galaktyką. To może być o pół kroku od ciebie w innym królestwie. Ale twórcza energia nigdy, nigdy, nigdy się nie wyczerpuje. Nie możesz manifestować tego tutaj na Ziemi właśnie teraz z rozmaitych powodów. Niektórzy z was budują modele i wykonują swoje testy beta w innych królestwach, aż jesteście gotowi, by wprowadzić to w to królestwo. Tak właściwie to jesteś bardzo aktywny w innych królestwach i czasami, och, twoja energia jest wszędzie.

I jest tu inna dynamika. Były jakieś rzeczy w twojej przeszłości - nic z twojego aktualnego rodzinnego tła, ale w twojej przeszłości – kiedy byłeś szkolony, ta kreatywność była dla kogoś frywolnego i czasami bogatego, ale to była działalność leniwej osoby, gdzie przypuszczalnie pracowałeś swoimi mięśniami i umysłem. Coś było marnowaniem czasu. Więc przeniosłeś to do teraz, ponieważ twórcze wyrażenie w tobie próbuje wyjść po staremu - albo stary aspekt, właściwie rodzaj jakby aspektu gangu - próbując powiedzieć ci, że jesteś leniwy i bezwartościowy. Cały czas słyszysz te słowa od siebie, że jesteś leniwy i bezwartościowy, jeśli nie robisz czegoś praktycznego.

Czy to - powiedziałbym - wzywa, abyś wyszedł poza? Czy możesz zrozumieć, że twórcza energia jest jedną z najwspanialszych? To jest energia Kreatora. Mięsień i umysł są po prostu drogami manifestowania twórczej energii. Czy możesz dać sobie prezent bycia tak wysoce, wysoce twórczego, że możesz zamanifestować trochę tych rzeczy na tym poziomie, jak na innych?

SHAUMBRA 11: Mam nadzieję.

TOBIASZ: Dobrze, jednym z twoich wyzwań w przeszłości, i nie musisz pójść za jakąś ścieżką karmiczną, ale byłeś naukowcem/wynalazcą. I znów, w tym treningu musiałeś pracować mięśniami i umysłem, miałeś wiele wielkich pomysłów, ale była niechęć do przyniesienia ich tutaj. Miałeś kilka niepowodzeń i dobijasz się tym wciąż. Czy możesz wyobrazić sobie wolność, gdybyś uwolnił swoją twórczą moc?

SHAUMBRA 11: Tak z ciekawości, jaki był jeden z wynalazków, które próbowałem zrobić?

TOBIASZ: Nic słynnego. (śmiech)

LINDA: To było twoje ostatnie pytanie.

SHAUMBRA 11: Dziękuję.

TOBIASZ: Istotnie, dziękuję.

LINDA: Dziękuję. Ostatnie pytanie. Wiem, że to nie czas na rozważania. Mam pełen folder, jeśli chciałbyś, bym przeczytała więcej.

TOBIASZ: (chichocząc) Już je przeczytaliśmy. Już na nie odpowiedzieliśmy.

LINDA: Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 12 (kobieta przy mikrofonie): Cześć, Tobiasz. Moje pytanie dotyczy mojej najmłodszej córki, która jest zaplątana w problemy prawne. I zastanawiałam się, czy jest odpowiedź w Nowej Energia, ponieważ byłam u prawników i jest niezbyt pożądany sędzia i ona zrobi wszystko, wiesz, zapłaci cenę.

TOBIASZ: W istocie. Dobrze, zadam ci pytanie. Jakie słowo opisze energię - tylko teraz stań ze mną za niskim - jakie słowo opisze energię tego wszystkiego?

SHAUMBRA 12: (długa przerwa)

TOBIASZ: Tylko jedno. (przerwa) Jedno słowo. Co tu mamy?
Jesteś oświeconą istotą. Dajesz się złapać w to, ale co idzie dalej?

SHAUMBRA 12: (pauza)

TOBIASZ: Podamy ci aluzję. To zaczyna się na "D”.

SHUAMBRA 12: Dramat.

TOBIASZ: Istotnie, dramat. Dramat. Dramat! Wiesz, to jest zdumiewające. To jest zdumiewające. Być może następnym film zrobię o dramacie. (śmiech) I teraz jestem uzależniony, proszę pana. Złapali mnie. Sztuka dramatyczna. Wiesz, wbrew ludziom wrzeszczącym i narzekającym na to, że stajesz za niskim murkiem, dlaczego oni to wybierają? Dlaczego oni to robią? Co twoja córka z tym robi? To jest dramat.

Wiem, że to brzmi zimno i być może nieczule, ale próbujemy być realistyczni. Jest powód, dla którego ona próbuje tworzyć sztukę dramatyczną. Dlaczego ludzie kreują dramat?

SHAUMBRA 12: (przerwa) (śmiech) Czy wiedzą, że są żywi?
TOBIASZ: Istotnie. Oni wiedzą, że są żywi. I co jest skutkiem dramatu, który dostają? (przerwa) Podam ci aluzję - uwaga na innych. Ponieważ oni nie mogą siebie kochać, tworzą dramat, który sprawia, że czują się żywi, ssą energię od otaczających ich ludzi, którzy ich kochają i poświęcają im uwagę i wchodzą tam z nimi, więc oni nie muszą siebie kochać i teraz masz cudowne, cudowne tworzenie idące dalej. Och, oni wrzeszczą o tym i wierzgają i ssą ciebie na dodatek, ale co, jeśli pójdziesz do domu, spotkasz się ze swoją córką i będziesz ją oklaskiwać - oklaskiwana (Tobiasz klaszcze) – z powodu tworzenia takiego cudownego dramatu w jej życiu.

Dobrze, po pierwsze, bardzo byś ją rozdrażniła. (śmiech) Ale co, jeśli powiedziałabyś, "Co za wspaniałe tworzenie, czy jesteś przygotowana na to, by z tym skończyć? Czy chcesz, by to się zatrzymało? Ponieważ dla mnie to się kończy, nie będę więcej brać w tym udziału.” To nie jest … to nie jest coś, co nazwalibyśmy tworzeniem wysokiej świadomości. To jest tworzenie, ale to nie będzie szło, będzie coraz więcej dramatu i więcej dramatu i więcej dramatu.

Widzisz, że - nie czepiamy się ciebie albo twojej córki - ludzie tworzą wydarzenia w swoich życiach z jakiegoś powodu. Nikt się jej nie czepia. Nie możemy powiedzieć, że to jest jakiś ciemny byt z innej strony, chociaż ludzie to obciążają winą. W tym przypadku to jest czysty dramat. Ona rozpaczliwie potrzebuje uwagi. Więc prosimy cię, przede wszystkim, idź ją oklaskiwać, dosłownie.

SHAUMBRA 12: Dobrze.

TOBIASZ: 20 września spytaj ją, czy chce pójść do Domu Przebudzenia. Spytaj ją, czy chce pójść nauczyć się, jak tworzyć w trochę inny sposób, jak zacząć się budzić i stawać się świadomą, że to ona tworzy te wszystkie wydarzenia w jej życiu. Ona musi wziąć odpowiedzialność za siebie. Zapomnij o potyczce prawnej. Zapomnij o martwieniu się o rezultat. To jest dramat. To się będzie układało. Już mogę ci to powiedzieć. To się będzie układało. Powiem ci to. Ona teraz w to nie uwierzy, ale ja ci to powiem. Nie z pomocą magicznej różdżki. Nie przez interwencję kogoś z nas z tej strony, ale to się będzie układało.

Chcę, byś zaczęła teraz przyglądać się swojemu własnemu życiu, dlaczego jesteś przyciągana, wciąż i wciąż i wciąż znów, do dramatu innych ludzi. Masz bardzo mało siebie, widzisz, ale ty stale jesteś przyciągana do czegoś innego. Dlaczego tak jest? Dlaczego tam idziesz? I podaję ci aluzję, trzy litery - n - u - n. N - u - n*. Matka Troszczy się o Świat. Współczucie Siostry. Długa, długa linia treningu, troszczenia się o innych. Dałaś się w to złapać. Teraz naturalnie przyciąga cię do sztuki dramatycznej i czujesz, że to jest twoja droga do nieba, twoja droga do odnalezienia siebie. To będzie duży krok dla ciebie, ogromny kroku dla ciebie, ale to jest czas, by to uwolnić, droga Siostro.

SHAUMBRA 12: Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuję. (zebrani biją brawo)

I, Shaumbro, pamiętajcie, to utkwi jak gwóźdź w twojej oponie (Tobiasz chichocze), coś do zbudowania w następnych 30 dniach, pamiętaj, że pomogłeś zbudować Dom Przebudzenia. Wielkie otwarcie – dziś mieliśmy wstępną inaugurację - ale 19 września wielka inauguracja Domu i strony internetowej.

I tak to jest.


brak linii?

(* Nun – mniszka, zakonnica)

brak linii?

Przesłania Tobiasza ze Szkarłatnego Kręgu przekazywane są za pośrednictwem Geoffreya Hoppe'a, inaczej Cauldre'a, z Golden w Kolorado. Opowieść o biblijnym Tobiaszu pochodzi z apokryficznej Księgi Tobiasza i jest dostępna na stronie internetowej Szkarłatnego Kręgu (www.crimsoncircle.com). Tzw. Materiały Tobiasza udostępniane są za darmo od sierpnia 1999, kiedy to - według słów Tobiasza - ludzkość wkroczyła w erę Nowej Energii, pozostawiając za sobą drogę ku globalnej zagładzie.

Szkarłatny Krąg jest ogólnoświatową siecią ludzkich aniołów, którzy jako jedni z pierwszych dokonali przejścia w Nową Energię. Doświadczając radości i wyzwań, jakie stoją na drodze do wniebowstąpienia, służą pomocą innym ludziom odbywającym podobną podróż, dzieląc się z nimi swoimi przeżyciami, troszcząc się o nich i wskazując im drogę. Strona internetowa Szkarłatnego Kręgu, oferująca najnowsze materiały i dająca możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, odnotowuje każdego miesiąca ponad sto tysięcy odwiedzin.

Szkarłatny Krąg zbiera się co miesiąc w Denver w Kolorado, gdzie za pośrednictwem Geoffreya Hoppe'a Tobiasz dzieli się najnowszą wiedzą, choć - według słów Tobiasza - on i jemu podobne istoty ze Szkarłatnej Rady są jedynie kanałami dla przekazów pochodzących od samych ludzi. Jak wyjaśnia Tobiasz, członkowie Szkarłatnej Rady odczytują nasze energie i za pomocą tzw. channelingu przekazują z powrotem naszą własną wiedzę, abyśmy mogli spojrzeć na nią z zewnątrz, jednocześnie doświadczając jej od wewnątrz. Shoud jest częścią channelingu, podczas której Geoffrey Hoppe staje się kanałem nie dla przekazu samego Tobiasza, ale bezpośrednio dla energii zebranych tam ludzi.

Spotkania Szkarłatnego Kręgu są otwarte dla wszystkich, a celem ludzkich aniołów ze Szkarłatnego Kręgu jest służyć jako przewodnicy i nauczyciele tym wszystkim, którzy weszli na ścieżkę duchowego przebudzenia. Misją Szkarłatnego Kręgu nie jest jednak prowadzenie ewangelizacji, bowiem to raczej wewnętrzne światło ma poprowadzić ludzi pod opiekę ludzkich aniołów. Wy wszyscy zebrani w Szkarłatnym Kręgu będziecie wiedzieć co robić i czego nauczać, gdy pojawi się na waszym progu jedna z tych wyjątkowych i bezcennych ludzkich istot, które rozpoczynają właśnie swą podróż do Mostu Mieczy.

Jeżeli czytając te słowa wyczuwacie zawartą w nich prawdę, jeżeli głęboko w was czujecie z tym związek, oznacza to, że bez wątpienia należycie do Shaumbry, że jesteście nauczycielami i przewodnikami dla innych ludzi. Pozwólcie wówczas, aby zakiełkowało w was ziarno boskości. Nigdy nie jesteście sami - w całym świecie ziemskim i anielskim jest z wami wasza rodzina.

Ten tekst może być rozpowszechniany jedynie w całości, włącznie z niniejszymi przypisami oraz na zasadzie niekomercyjnej i nieodpłatnej. Wszelkie inne formy jego użycia wymagają pisemnej zgody Geoffreya Hoppe'a z Golden w Kolorado. Patrz formularz kontaktowy na stronie internetowej Crimson Circle www.crimsoncircle.com (c) Copyright 2009 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

brak linii?

Tłumaczenie: Halina Baran, ([email protected])