[dopisek tłumacza: Słowo „power” ma tutaj różne znaczenia: moc, siła, władza, prąd elektryczny... zależnie od kontekstu. Dla słów: „consciousness” oraz „awareness” użyłem jednego określenia - „świadomość”]

(gra muzyka) Jestem Jaki Jestem, Adamus Saint-Germain (aplauz słuchaczy). Trudne czasy wzywają nieustępliwych aniołów (śmiech) i oto dlaczego jestem tutaj dzisiaj.

Wziąłem godzinę z mojego niesłychanie zajętego harmonogramu, przybywając dopiero co z serii spotkań w Paryżu, faktycznie, niezmiernie trudnych posiedzeń, Shaumbra, posiedzeń które będą kontynuowane do ostatnich dni i tygodni i miesięcy, ścisłych spotkań których uczestnikiem byłem wczesnym rankiem waszego czasu, gdy w Paryżu był dzień, a teraz noc. Wyjąłem kilka chwil z mojego kalendarza spotkań, by być tutaj z Wami i porozmawiać o tym co dzieje się na świecie, by porozmawiać o upadku władzy.

Weźmy razem głęboki wdech, zanim rozpoczniemy podróż w tę dyskusję. Proszę Was byście mocno siedzieli w waszych krzesłach, bo będziemy mieli tutaj wyboistą jazdę.

Ale droga Shaumbro, wiedzieliście że to nadchodzi, i dlatego jesteście właśnie teraz na tych siedzeniach, czy jesteście tutaj w tym bardzo osobliwym centrum wspólnoty, czy też jesteście z powrotem w Paryżu lub gdziekolwiek w świecie. Wy wiedzieliście - Wy wiedzieliście - że będziecie tutaj, w tym czasie, w tych siedzeniach.

Aktualne wydarzenia

Miałem dzisiaj serię bardzo ważnych, delikatnych i historycznych spotkań w Paryżu, dotyczących przyszłości, przeznaczenia Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk, podobnych do spotkań, które odbywały się dookoła świata w ciągu ostatnich kilku tygodni. Gdybyście byli mną - ale nie jesteście - wiedzielibyście jak to jest odwiedzać te nieprawdopodobne miejsca władzy - Washington, New York, London, Paris, Bangkok - na całym świecie. To co widzicie jest końcem władzy jaka była znana na Ziemi, i dzięki bogu że tak jest.

Ten koniec władzy jest przerażający dla tych, którzy na niej żerowali od wieków i wieków. Oni zobaczyli jak kruszą się ich imperia. Oni zobaczyli jak tracą fortuny. Widzą wszystko co im się wydawało że posiadają, walące się na ich oczach, i świat się zmienia.

To były niewiarygodne kilka tygodni w historii Ziemi, historii która nie zostanie zapomniana przez długi, długi czas. I to, co zostało zrobione przez świadomych ludzi na całym świecie, w ciągu ostatnich dziesięciu lat, to wchodzi do gry właśnie teraz. To jest to, co wyszło na jaw rok temu, począwszy od dnia Skoku Kwantowego, powodując teraz zmianę władz rządzących na całym świecie.

Wyjaśnię to trochę więcej w tym shoudzie, ale jeszcze raz pozwólmy sobie na wzięcie głębokiego wdechu.

(przerwa)

Wyruszyliśmy w śmiałym przedsięwzięciu na nowy obszar nie podobny do żadnego, który widziałem w jakimkolwiek z moich wcieleń i Wy również nigdy nie widzieliście. Największa zmiana ludzkości ma miejsce właśnie teraz, kiedy tu siedzicie. Mówimy o zmianie świadomości nie podobnej do innych.

Przechodziliście przez zmiany poprzednio, w innych wcieleniach, ale były one rozłożone na wiele, wiele wcieleń - przez ponad setki i tysiące lat. Nigdy to się nie zdarzyło tak specyficznie i w tak krótkim okresie czasu.

Tobiasz zapytał mnie, czy mógłbym dzisiaj podzielić się z Wami kilkoma moimi myślami i odczuciami, dać Wam pewien wgląd w to, co naprawdę wydarza się na świecie. Tobiasz przygotowuje się do swojej jutrzejszej dyskusji na temat muzyki. I przygotowuje się do nadchodzącej sesji w Brazylii - postępowanie z wirusem energii seksualnej - pracy, która jest niezmiernie ważna teraz, w tym mającym miejsce kolosalnym przesunięciu.

I oczywiście, Tobiasz pracuje nad swoim powrotem do fizycznej postaci, więc może dołączyć do Was z krwi i ciała, może być tutaj pomagając powitać tych wielu, którzy teraz przychodzą - Kryształowych.

Oh, w tej zmianie mocy na Ziemi, zobaczycie wielu którzy żyli dla władzy - którzy żyli wcielenie po wcieleniu w swoich pałacach, siedząc na tronach w otoczeniu antycznych symboli władzy - odchodzących z Ziemi i nie wracających z powrotem przez dłuższy czas.

To zwalnia miejsce dla tych, którzy przedtem nie byli na Ziemi - ów całkowicie nowy ród Kryształowych - dzieci Nowej Energii - które schodzą po bardzo energetycznych wiązkach, portalach świadomości, które pomagaliście wytworzyć. Jeśli wydaje się Tobie, że jesteś w wieku nieproduktywnym - to jesteś (dużo śmiechu). Zauważyłem trochę paniki u niektórych z Was! (więcej śmiechu) "Drogi Boże, ani jednego więcej w moim życiu! Dwoje wystarczy".

Ale z drugiej, bardzo realnej strony, dajecie życie. Byliście w okresie ciąży przez pięć lat, dziesięć lat, tworząc wyłomy które pozwolą przyjść Kryształowym. A one nie są mądre. One są nowe. One nie są tymi, które przyjdą z rozwiązaniami i odpowiedziami na wiele problemów i wyzwań stojącymi teraz przed ludzkością - tymi są będący aktualnie na Ziemi i siedzący dzisiaj w tych krzesłach - to Wy.

Posłańcy

W kochających słowach mojego przyjaciela i przyjaciela wszystkich Was, Wy jesteście Tymi na których czekacie. Wy jesteście posłańcami. Wy jesteście tymi, którzy przebyli przez czas i przestrzeń. Pomimo przytrzaśnięcia w tym bardzo liniowym i ograniczonym wymiarze, jesteście tymi którzy przybyli tutaj z wiadomością dawno, dawno temu, ukryci przez tak wiele wcieleń w ciele fizycznym , na tak długo uwięzieni w umyśle.

Oh, rozum. Wykraczacie poza rozum i to będzie trwożyć wielu, ponieważ oni nie znają nic poza nim. Rozum jest ośrodkiem mocy, a my będziemy wykraczali poza niego.

Jesteście posłańcami, nie tymi w latających spodkach, nie jakimiś przywódcą który, jak myślicie, występuje z szeregu, przybywają by ratować tę planetę - Ziemię. Wy jesteście posłańcami. Pragnę, abyście tym odetchnęli.

Pragnę, abyście pamiętali kim jesteście, dlaczego byliście w świątyniach Atlantydy, dlaczego powróciliście do starego Egiptu, dlaczego powróciliście w czasach Yeshua, dlaczego, bo nie przez jakiś zbieg okoliczności, ukazywaliście się ponownie, raz za razem, w najbardziej dramatycznych i wzruszających i ważnych momentach historii tej planety. Ale historia wykracza daleko poza tę planetę, właśnie teraz historia ta wpływa na tysiące i więcej nowych Ziem, które czekają by zacząć, które formują się w innych wymiarach, one są jak lustra fizycznej Ziemi, oryginalnej Ziemi, i one czekają.

Tam, w niebiosach, gdzie przebywają Wasze duchowe rodziny, też teraz czekają biorąc głęboki wdech, wysyłając Tobie swoją najgłębszą miłość, bo Ty jesteś również ich posłańcem. Niekoniecznie przyszedłeś na Ziemię, by zająć ważne stanowisko polityczne lub by być właścicielem wielomiliardowego przedsiębiorstwa albo być znaną gwiazdą roka, ponieważ nauczyłeś się w przeszłych życiach, iż dla prawdziwych posłańców, te role są trudne do grania. Zbyt łatwo jest wpaść w pułapkę mocy i zostać przytłoczonym tymi wszystkimi energiami skierowanymi na Ciebie.

Jako posłańcy, którzy przebyli przez czas i przestrzeń, jesteście na niewyróżniających się poziomach, na poziomach codzienności, ale na bardzo poszerzonych poziomach, by przynieść nowinę dla reszty ludzkości; by przynieść wizję przyszłości; by przynieść nadzieję nowej drogi - i oto dlaczego tutaj jesteście.

Tak często w to powątpiewasz. Zastanawiasz się że, jeżeli to było tak prawdziwe, dlaczego nie byłeś potężny? Dlaczego nie mogłeś zrobić wszystkich tych okazałych rzeczy, które zrobiłyby wrażenie na przyjaciołach, krewnych i innych ludziach? Dlaczego nie masz tego czystego jasnowidzenia? Dlaczego nie możesz przewidywać przyszłość? Dlaczego nie możesz poruszać przedmiotami, bez ich dotykania, podobnie jak to ja robię?

Odłóż to, przynajmniej na razie. To byłoby zakłócenie spokoju. To mogłoby skupić Ciebie na czymś, co ostatecznie stałoby się Twoją własną trucizną.

Ale drodzy przyjaciele, Wy - patrzę na tych siedzących tutaj, patrzę na tych przybywających poprzez internet i tych, którzy będą słuchali i oglądali to później - jeśli słyszycie moje słowa lub czytacie moje słowa, jeśli jesteście dotknięci przez energię tej grupy zwanej Shaumbra, Wy jesteście posłańcami i Wy przybyliście tutaj.

A więc, Tobiasz przygotowuje się na więcej zajęć, przygotowuje się na powrót tutaj, na Ziemię, przygotowuje się do pracy z Wami - bok przy boku.

Kuthumi, ten który nie pojawia się nazbyt często przed frontem Shaumbry, jest faktycznie zajęty pracą z wami i Wy wiecie o tym. Czujecie jego energię. Czujecie nieustanne próby Khatumiego starającego się dotrzeć do was, byście zrozumieli, że chodzi o bycie obecnym w swoim ciele, w tym momencie, i o rozszerzanie się poza swój umysł.

Ale dzisiaj... dzisiaj jest mój dzień. Dzisiaj jest dzień Adamusa i oto tu jesteśmy. Jesteście przed szczytem największego przeobrażenia na Ziemi.

To się Dzieje Teraz

Otóż, niektórzy z was mogą to kwestionować, gdyż w minionych życiach, zmiany następowały głównie podczas okresów wojen lub głodu. To były dwie drogi zachodzenia zmian. Ale teraz nie zobaczycie takiego typu wojen, jakie widzieliście w przeszłości. Zobaczycie całkiem inną drogę zmieniania świadomości.

Do tych z Was, którzy oczekują roku 2012 - stracicie zabawę. Prześpicie przyjęcie, bo ono jest właśnie teraz. Rozpoczęło się - prawdziwe głębokie zmiany rozpoczęły się - rok temu. Oh, one gromadziły się przez długi okres czasu, ale prawdziwe przesunięcie w świadomości od wibracji Starej Energii do ekspansji Nowej Energii, zaczęło się rok temu i patrzcie, co się ujawniło od tego momentu. Jeśli czekacie na 2012 z jakąś imponującą zmianą, to stracicie całą sprawę.

Szczególnie przez następne cztery lata, zobaczycie pewne bardzo trudne sprawy, wyzywające sprawy. Zobaczycie uwalnianie się i rozpadanie starej świadomości na Ziemi. I owszem, będą tacy którzy wpadną w panikę. Będą tacy, którzy wpadną w trwogę i będzie wielu, wielu, którzy wezmą się za kradzież, czy to kradzież pieniędzy, czy to kradzież energii i świadomości innych ludzi, czy to kradzież ich dobytku. Zobaczycie wiele takich zdarzeń.

Następne cztery lata to Twój czas bycia w równowadze, wprowadzania do siebie wszystkiego czego się nauczyłeś, wszystkiego co zyskałeś na mądrości, wszystkiego co już teraz masz w sobie. Następne cztery lata będą czasem skończenia ukrywania się i zaprzestania udawania że jesteś ofiarą, zaprzestania udawania, że czekasz na coś jeszcze. Zakończenia udawania, że musisz się więcej nauczyć, że musisz przejść przez te wszystkie rytuały i ceremonie, by stać się człowiekiem Nowej Energii. Jesteś w dobrym miejscu, w dobrym czasie, dzisiaj. Nie ma ani jednej rzeczy, którą byś pominął, poza prawdziwą wiarą w siebie.

To co teraz obserwujecie dzieje się na całym świecie, wszędzie wokół was, to całkowity brak wiary - utrata wiary w stare systemy, stare organizacje, utrata wiary w rząd, i one się rozpadają. To co Wy macie, droga Shambro, jedno z najważniejszych narzędzi, to prawdziwe zaufanie do siebie. I ostatecznie, dla reszty świata, jest to ta sama rzecz. To oni mają się nauczyć by ufać, że mają odpowiedzi. Ale właśnie teraz, w tych najbardziej zmieniających się, w tych najbardziej rozpadających się z czasów, jest chwila by pamiętać, że jest to moment by podnieść zaufanie do siebie.

Będziesz zdolny do przedostania się przez każdą tego część, nieomal bez zadraśnięcia, o ile będziesz pamiętał o zaufaniu w to kim jesteś. Ja nie mówię o ufaniu jakiemuś nieznanemu bogu. Ja nie mówię o ufaniu guru. Ja nie mówię o ufaniu komuś, kim myślisz że będziesz za pięć czy dziesięć lat. Mówię o ufaniu sobie właśnie teraz. Masz wszystkie narzędzia. Masz wszystkie zasoby. Masz już teraz wszystko co potrzebujesz, ponieważ jako posłaniec, jako ktoś kto potrafi przechodzić przez czas i przestrzeń, przygotowałeś je dla siebie. Ufaj, że wiedziałeś wystarczająco dużo umieszczając te narzędzia na drodze, by je użyć w momencie Teraz. Ufaj, że to Ty umieściłeś je tam, a one tam będą.

Weź głęboki wdech. Nie czekaj na 2012, ponieważ do tego czasu ta zmiana w świadomości, przedostanie się przez swój najtrudniejszy cykl. Blisko 2012 zobaczysz początki - manifestację początków Nowej Ziemi, właśnie tutaj.

Utrata Władzy

Kwestią zasadniczą, celem mojej wypowiedzi, tytułem mojego dzisiejszego wystąpienia jest: pożegnanie władzy, i faktycznie, to jest to, co widzicie. Jeśli chcecie wiedzieć co się dzieje, powiedzcie "Saint-Germain, podaj nam kwestię zasadniczą. Co się dzieje na Ziemi właśnie teraz?" - następuje utrata władzy.

Doświadczyliście tego wewnątrz siebie, więc powinniście dokładnie wiedzieć, czym to jest. Dziesięć lat tracenia waszej mocy, pomimo tego iż staraliście się desperacko jej trzymać.

Jeśli spojrzycie wstecz na waszą historię w tym życiu, zobaczycie jak wiele w nim było związane z traceniem waszej mocy. To obejmuje centra mocy w waszym ciele. Straciłeś stare centra mocy, a jednym z nich była stara energia seksualna. To był znaczący ośrodek mocy. Było to trudne przejście dla niektórych z Was, ponieważ nabraliście się na niego. Po życiach kreowania swojej seksualnej energii - i ja nie mówię wyłącznie o cudzołożeniu z kimś jeszcze - mówię o tym, skąd ją brałeś i gdzie ją emanowałeś.

Spędziłeś to życie na nauce, jak by to było odpuścić energii seksualnej w sobie. Niektórzy z Was używali jej do wielkiej manipulacji. Niektórzy z Was używali jej do budowania wielkich barier wokół siebie. Niektórzy z Was używali jej wyłącznie do czystego zasilania energetycznego. Zamiast polegać na tym, co jest naprawdę wewnątrz, działasz z tego seksualnego ośrodka, aby żerować na innych.

Więc, to musiało odejść. Ja nie zabieram tego od Ciebie. Nikt inny nie zabrał tego od Ciebie, ale to Ty ustawiasz okoliczności w swoim życiu - aczkolwiek bardzo, bardzo trudne i wymagające - aby unieszkodliwić ten ośrodek mocy.

Kilkoro z was miało finansowe centra mocy. Nauczyłeś się tego życie po życiu, i musiałeś nauczyłeś się też, iż moc jest iluzją. Musiałeś nauczyć się puścić tę moc, a było to trudne i ja prawie uroniłem kilka łez za kilkoro z Was, gdy traciliście wszystko co materialne. To było wszystkim, czym myślałeś, że jesteś. To była Twoja siła. To była Twoja broń, a Ty musiałeś ją stracić. A wtedy, gdy próbowałeś ją ponownie odzyskać, musiałeś ją stracić jeszcze raz. Dzięki bogu za to.

Jedno, z czym wielu z Was boryka się dzisiaj, lecz będzie musiało przez to przebrnąć , to jest centrum mocy w umyśle. Straciłeś moc seksualną, moc finansową, więc wstawiłeś wszystko właśnie tutaj. "Ostatecznie ciągle mam mózg i rozum. Ostatecznie nadal mogę być racjonalny". Ale to odchodzi również. (śmiech słuchaczy)

Widzicie, umysł jest bardzo chytrym, bardzo upartym centrum mocy. Umieściłeś całą swoją moc, własną wartość, wszystko co myślisz, że możesz stworzyć i kim uważasz że możesz być, właśnie tam. Ale my widzimy, że i to idzie precz, ponieważ moc jest iluzją.

Moc jest starą wibracją energii. Moc - cokolwiek robić z mocą - musi składać się z przeciwstawnych energii. Omawialiśmy je poprzednio - pozytywna/negatywna, męska/żeńska, światło/ciemność - dowolna z nich. Ale Ty skupiasz się na ośrodku mocy w umyśle, który jest prawdopodobnie ostatnim prawdziwym centrum jakie masz, lecz i ono odchodzi. A kiedy odejdzie, to otworzysz sam siebie na, wewnętrzny i zewnętrzny wszechświat, tego kim naprawdę jesteś. Kiedy ta iluzja ostatnich resztek mocy odejdzie, zrozumiesz że umysł był ograniczeniem. Ciebie jest o wiele więcej.

Wielu z Was, używało religii i duchowości jako swojego ośrodka mocy, a ich mieszanka z umysłem stanowi bardzo niebezpieczny koktaj! Używaliście owej religijnej retoryki i duchowego B.S. (śmiech słuchaczy) - Cauldre nie pozwala mi powiedzieć "gówna", więc powiedziałem B.S.! (dużo śmiechu) - jako centrum mocy. Niektórzy z Was w przeszłości, mieszali to również ze swoim ośrodkiem mocy seksualnej i patrzcie co się zdarzyło. Możecie zobaczyć to teraz w kościołach. Nauczyliście się puszczać ten dogmat, tę filozofię, tę fasadę. To było centrum mocy i ono odchodzi.

Później ustanowiliście te inne małe centra mocy w waszym ciele, i nadaliście im tak wiele znaczenia - to co nazywacie waszymi czakrami. Nie masz czakr. Ty Jesteś Bogiem Także. Nie musisz utrwalać mocy w małych kolorowych kółkach wirujących wokół Twojego ciała. Jest to złudzenie lub, może powinienem powiedzieć, iluzja. Ze środka tego, rozsyłasz swoją moc, także do wszystkich innych. Nauczyliście się, w ciągu bolesnych dziesięciu lat, jak to jest uwolnić. To dla Ciebie było utratą mocy, więc dlatego mogłeś stać się tym, kim naprawdę jesteś. Mogłeś ruszyć w Nową Energię, która nie potrzebuje mocy, nie chce mocy i nie zezwoli na moc. Dlaczego miałbyś potrzebować mocy w energii, która jest rzeczywiście rozszerzalna na wszystkie strony? Nie ma potrzeby przeciwstawiania się sobie, by poznać siebie. Nie ma potrzeby akumulowania czegokolwiek, ponieważ wszystko już tam jest. Dlaczego miałbyś potrzebować mocy?

Począwszy od dni późnej Lemurii do Atlantydy, ten koncept mocy rozwijał się, i rozwijał, i rozwijał. Został on wniesiony do tego współczesnego – nazywacie go współczesnym – wieku i rozrósł się, niczym balon, do niebywałych rozmiarów. Wyszedł poza kontrolę. I to co teraz dzieje się na świecie, kiedy przesuwa się to do Nowej Energii i nowej świadomości, pokazuje że moc nie jest dozwolona.

Wracając teraz do sedna - moc jest trucizną. I czytając wiadomości, będziecie obserwowali to, w kółko i w kółko, i zrozumiecie co się wydarza na świecie. Absolutna władza, którą ludzie utrzymywali od dawna, poczynając od największych i najbardziej potężnych instytucji, staje się ich trucizną. Im bardziej się jej trzymają, tym bardziej trującą się stanie. Im bardziej starają się w nią wierzyć, tym bardziej jadowitą się stanie. Im bardziej starają się użyć jej przeciwko innym, tym bardziej dławić ich będzie. Ona ich zadusi. Ona odbierze im życie.

Moc jest świadomością samą w sobie. Moc osiągnęła taki punkt swojego cyklu, gdzie dalej już nie może być mocą. Nie może być przeciwieństwami, męski/żeński czy jasność i ciemność. Ona przerosła siebie samą. Szuka swojego uwolnienia od starej świadomości w którą weszła, i teraz przemienia samą siebie. Moc truje i zabija samą siebie i każdego, kto się jej uchwyci.

Silne słowa, ale prawdziwe słowa. Zobaczycie to. Zobaczycie to, w następnym tygodniu, i następnym tygodniu, a kiedy zastanawiasz się co się dzieje na tym ziemskim padole, czy on się rozpada? To odpowiedź brzmi - oczywiście, tak jest. Moc popełnia samobójstwo, a z nią wszyscy ci, którzy jej nadużywali, niewłaściwie jej używali lub jej nie zrozumieli.

Co jest przed nami

Przejdźmy przez niektóre kategorie. Spójrzmy na potencjał nagłówków najważniejszych wiadomości w poszukiwaniu tego, co nadejdzie. (Linda mówi: "Czy to są październikowe niespodzianki?" Adamus Saint-Germain chichocze). Po pierwsze, widzicie to w sektorze finansowym, ale widzicie tylko początek. To co zobaczycie tutaj, szczególnie w nadchodzących kilku miesiącach, to tych którzy trzymają władzę - nie tylko w tym życiu ale w wielu, którzy posiadają ją znowu i znowu - reinkarnując się do niej ponownie. Mianowali siebie pewnego rodzaju dyktatorami władzy i jest ich teraz wielu na Ziemi.

Ci, którzy posiadają finansowa władzę - zobaczycie jak oni desperacko usiłują ją dostać, próbując przywrócić ją z powrotem, próbując nią manipulować. Stańcie za niskim murkiem, weźcie głęboki wdech, miejcie współczucie, z powodu ich niedoli.

Nieszczęście w ich rodzinach, nieszczęście u ich podwładnych, nieszczęście u wszystkich, którzy są częścią ich gierek władzy. Stańcie ze współczuciem za niskim murkiem, drodzy przyjaciele. Niech Wam nie będzie przykro ani odrobinę. Moglibyście powiedzieć w pewnym sensie, w pokrętnym sensie, że przecież oni to robią dla ludzkości. Oni wiedzieli, że tak będzie.

W 15-tym, i w 16-tym i ostatnio w 19-tym stuleciu, mieliśmy pewne, jak Wy byście to nazwali, bardzo multimedialne, bardzo duchowe, mistyczne dyskusje z tą grupą, która trzymała władzę. Pokazaliśmy im co może nadejść. Oni w to nie uwierzyli. Sprowokowało to ich do jeszcze bardziej desperackiego uczepienia się władzy, a teraz, to jest tutaj.

Więc, to jest ten poziom, o którym oni wiedzieli że nadejdzie. Niech nie będzie wam przykro. Również, niech nie będzie wam przykro, ponieważ pewni z nich zamierzają przyjść do Was, by dowiedzieć się co to za piekło zdarzyło się w ich życiu. Oni będą w koszmarze, gdy przyjdą do Ciebie. Oni będą w świecie bólu. (śmiech słuchaczy, gdy w tle pojawia się syrena pogotowia)

Więc, droga Shaumbro, moc jest teraz trucizną. Jest trucizną dla tych, którzy są na rządowych stanowiskach, którzy mieli swoje małe gierki, którzy mieli swoje małe imperia, którzy myśleli wyłącznie o sobie i o swojej małej grupce, która ich wspierała. Ja nie mówię o koniecznych, właśnie wybranych urzędnikach, ja mówię o biurokratach. Biurokraci sami zamierzają siebie zdemaskować. Biurokraci odnajdą cały nowy legion istot, które przychodzą, by w rzeczywistości służyć, nie brać. Ci, którzy trzymają się małych tronów władzy, również znajdą się w świecie bólu.

My niczego nie urzeczywistniamy. Wy niczego nie urzeczywistniacie, ale moc którą oni się poili, teraz przekształciła się w truciznę. Absolutna władza, w którą oni wierzyli, śmietanka którą spijali codziennie, stały się teraz trucizną.

Znajdziecie kontynuację tych zdarzeń w kościołach. Dzięki bogu za to (śmiech), ponieważ oni posiadali potęgę rządów, potęgę pieniądza, potęgę seksualnej energii oraz potęgę ducha i świadomości, a pijąc swoją potęgę spowodują eksplozję własnych jelit. To spowoduje zniszczenie, z głębokiego wnętrza, tego, co oni nadużywali od tak bardzo dawna. Będą wychodziły opowiadania o tych, którzy posiadali religijną władzę i wiarę i ufność ludzi i to, co oni naprawdę lubią - demony, którymi oni, rzeczywiście są.

Przepraszam, Tobiasz nie... on wyłożyłby to delikatniej. Ja nie owijam w bawełnę. Miałem kilka bardzo, bardzo długich tygodni negocjacji. Czasami ukazuję się jako kotek - jeden z moich nowych ulubieńców. Wiecie, ludzie są tacy zabawni. Oni myślą, że kotek jest taki niewinny. (śmiech)

Podczas naszego porannego spotkania w Paryżu, ukazałem się jako ja i zszokowałem jakieś pierdoły z tych ludzi władzy, tych bankierów, tych biurokratów, tych polityków którzy rozpoznali mnie jako Saint-Germain z innych wcieleń. To ich zamurowało - "Skąd ja ciebie znam?" - a ja mogłem się tylko uśmiechnąć. Powiedziałem "Znasz mnie z piekła" (śmiech słuchaczy i aplauz) i to jest odpowiednie miejsce, gdzie ty wracasz". (więcej śmiechu).

Droga, droga Shaumbro, to co właśnie teraz widzicie, jest pożegnaniem władzy, utratą mocy, mocy jako trucizny na Ziemi. Ona szeroko omiecie każdą instytucję władzy. Zobaczycie to nawet w takich miejscach jak uniwersytety, szkoły, w departamentach policji, w wojskach, ponieważ ta rzecz która dostarczała im energii, teraz staje się rzeczą która spowoduje ich rozpad.

Zobaczycie w tym przesunięciu, tak, zobaczycie chaos. Nie będę tego lukrował. Zobaczycie go wszędzie. Niektórzy z Was doświadczą tego osobiście, w kręgu własnej rodziny i przyjaciół. Oni stracą rzeczy. Oni będą w bólu i cierpieniu - przynajmniej w jego złudzeniu. Oni będą się zastanawiać, gdzie jest Bóg i to będzie najtrudniejsze ze wszystkich pytań. Zobaczycie ich na rękach i kolanach modlących się, i modlących się, i modlących się, doprowadzających siebie do szaleństwa, ponieważ za każdym razem gdy się modlili, czerpali moc od fałszywego boga. Oni nie zanosili modłów do boga, oni modlili się o moc. A gdy pomodlą się teraz, będą wchłaniali truciznę Starej Energii i to będzie musiało ich zmienić.

Pozwólmy sobie na głęboki wdech. Weźmy głęboki wdech.

Kiedy stoicie za niskim murkiem patrząc jak trucizna władzy przetacza się przez Ziemię; kiedy widzicie, w bardzo bliskiej przyszłości, morderstwo europejskiego przywódcy; kiedy widzicie ogromne ruchy Ziemi, trzęsienia przewidywane od dłuższego czasu - to wszystko zamierza się zdarzyć, Shaumbra, przed waszymi oczami - zrozumcie, to jest ginięcie mocy.

To nie dlatego, że ludzie są źli. Ludzie - ludzie są dobrzy. Ludzie mają serca. Ludzie są wypełnieni miłością i nadzieją, ale kilku próbuje to odebrać, a tak dalej być nie może. Paru próbuje hamować przejście do nowej świadomości, gdzie moc nie jest potrzebna lub chciana. Oni próbują w tym trwać i to będzie ich zguba.

Będziecie widzieli zamieszki uliczne, pożary miast. Zobaczycie ludzi upośledzonych fizycznie, posiadających choroby, które rozprzestrzeniają się o wiele za szybko, jak dla współczesnej nauki, by je opanować. Zobaczycie ponure dni, ale to nie jest koniec świata.

Czas Być Tym Kim Jesteś

Zamierzam prosić każdego z Was, byście pamiętali o ufaniu sobie, byście zrozumieli, że nie potrzebujecie mocy, że nie potrzebujecie tej starej energii. Zamierzam prosić każdego z Was, byście powstali i byli posłańcami, jakimi jesteście. Znieśliście wiele trudnych lat przysposabiania siebie, dokładnie do tego okresu w jakim teraz żyjemy. Jesteście tymi, do których inni przyjdą by ich wysłuchać. Wysłuchać. Oni będą potrzebowali kogoś, kto ich po prostu wysłucha - a nie zaleje potokiem słów, wykonywaniem różnego typu rytuałów lub leczeniem kryształami albo całą resztą podobnych. Oni będą potrzebowali słuchacza.

Będą potrzebowali kogoś, kto im pomoże oddychać, ponieważ - jak to Tobiasz poprzednio powiedział - będą w stanie szoku. Oni będą myśleli, iż żyją w apokaliptycznym czasie. Wielu tak się będzie czuło. Ale, raz jeszcze zaznaczam, ja nie prorokuję końca świata, ja prognozuję potężne zmiany i prognozuję rozpad mocy.

Będziecie mieć doświadczenia, które mogą być odrobinę przerażające kiedy moc, w dosłownym znaczeniu - wasza elektryczność - wyłączy się. Nie tylko w małych miasteczkach, ale w całym kraju lub krajach. I będziecie rozmyślać co się dzieje, ponieważ, jak wiecie, wasz świat opiera się na energetycznej sieci, zasilanej przez takie źródła jak energia nuklearna lub węgiel i podobne zasoby naturalne. Ale, macie zasilaną Ziemię, a więc zobaczycie również załamanie się niektórych waszych sieci. O, po pewnym okresie czasu, one zaczną działać, ale ich wyłączenie wystąpi w wyjątkowo niezwykły i tajemniczy sposób i to w zależności od części świata.

A teraz chcę by każdy zatrzymał się w tym punkcie - jeśli obarczasz o to obcych (śmiech), to zamierzam mieć długi wykład. Zamierzam wysłać Ciebie z powrotem, do duchowego przedszkola. (Linda mówi, "Duchowe przedszkole?!" - śmiech widowni)

Shaumbra, zobaczycie rzeczy, których wcześniej nigdy nie widzieliście, i one nie muszą na Was wpłynąć. To nie musi Was rozpraszać. Prawdę mówiąc, to rzeczywiście nie może, gdyż odpuściliście moc. Powróciliście do siebie, do Źródła, do Boga w sobie. Wyjęliście siebie z sieci, że tak powiem, z sieci Starej Energii ludzkiej świadomości. Pamiętacie, jak około trzy lata temu, musieliśmy niektórych z Was odrywać od sieci! Puśćcie tę sieć ludzkiej świadomości, jak również sieć duchowej świadomości, ponieważ Wy jesteście swoją własną siecią. Więc kiedy obserwujecie wydarzenia wokół Was, one nie mają na Was wpływu, ponieważ Wy nie trzymacie się mocy, jak inni teraz na świecie.

Mówiąc o wydarzeniach, wspomnę o zjawisku które wielu określi terminem "kosmiczni goście" - światła na niebie - niezwykłe wzory, które nigdy wcześniej nie były widziane. To nie są "obcy". One są wchodzącymi, nowymi świadomościami ludzi. One będą dostrzegane jako światła na niebie, nie tylko w nocy, ale w ciągu dnia. Będą odbierane jako bardzo interesujące zmiany, głównie w postaci energii świetlnej, ale również pod postacią innych rodzajów energii. Niektórzy, interpretując te zjawiska poprzez rozum i wzrok, będą je traktowali jako "obce istoty", lecz jest to wchodząca Wasza Nowa Energia, Wasza boskość i nowa świadomość ludzkości. Nie wracajcie na ścieżki starej mocy oddawania się kosmitom.

Wy jesteście posłańcami. Wy jesteście tymi na których czekacie.

Faktycznie, będą tam świadomości wymiarów, planet, innych miejsc które podejdą, by patrzyć i obserwować, ale one nie przychodzą z misją ratunkową. Nie przychodzą z odpowiedziami, ponieważ Wy je macie. Będziecie udczuwali energię duchowych rodzin. Będziecie czuli energię Nowej Ziemi i wielu innych Nowych Ziem, które zaczęły się formować, i energie przybywających Kryształowych oraz nowych mogących się zbliżyć bardziej i bardziej do Ziemi. Oni mogą podejść bliżej, ponieważ zasłona jest cieńsza. Podejdą również bliżej w okresie dramatu i zmian, ale pamiętajcie, oni nie są wysłani by Was wybawić.

Wy nie potrzebujecie wybawców. Wy jesteście tymi na których czekacie.

Nie musisz zamartwiać się o takie rzeczy jak odzież i jedzenie i schronienie, ponieważ te rzeczy będą tam dla Ciebie. Nie musisz martwić się o zbawienie świata. Spróbowałeś tego wcześniej, w innych życiach, i to przyniosło odwrotny skutek. Ty, jesteś suwerenną istotą przebywającą na Ziemi, właśnie teraz, aby by być słuchaczem, aby być wizjonerem, aby być kimś kto pomoże innym oddychać i pomoże innym zobaczyć, że oni również nie potrzebują mocy, już nigdy więcej.

Będziecie mieli skłonność do bycia przerażonymi, złapanymi w dramat, ponieważ będzie on tak intensywny.

Proszę Was byście pamiętali kim jesteście. Proszę Was byście pamiętali, że jest coś co nazywa się Shaumbra Service Center, które sami pomagaliście stworzyć, i możecie się tam udać kiedykolwiek zechcecie, by odzyskać swoje siły.

Ktoś zapytał, ktoś zniecierpliwiony powiedział: "A więc Tobiaszu, Saint-Germain, powiedziałeś iż oni przyjdą do twoich drzwi, oni przyjdą do ciebie. Gdzie są ci, którzy zamierzają przyjść do mnie?". Odpowiadamy Tobie, przygotuj się na ich przyjęcie, ponieważ oni już przychodzą. Ci, którzy poczuli, iż stracili grunt pod nogami, którzy czują jakby żyli w koszmarze, w którym nigdy nie chcieli żyć - oni przyjdą do Ciebie.

Nowe Potencjały

To będą cztery trudne lata dla ludzkości, a potem zobaczycie nowy wschód słońca. Zobaczycie nową erę, nad którą Wy i inni, pracowali na zewnątrz, w innych wymiarach. Zobaczycie ją przybywającą, by objawić się na Ziemi. Zobaczycie wiele starych odejść, a ci którzy nie odeszli będą zmienieni. Zobaczycie przybywających wielu nowych.

Chciałbym na chwilę skupić uwagę Shaumbry z całego świata. Potrzebuję Was wszystkich, w tej przestrzeni, aby stworzyć wizję i potencjał. Nie oznacza to kreowania mentalnego obrazu. Prawdziwa wizja pochodzi z uczuć i z serca. Nie powinniście próbować kreować mentalnego obrazu, jak to rzeczy powinny wyglądać.

Chcę byście czuli potencjał dla ludzkości. Nie chcę abyście tworzyli szczegółową listę tego, co każdy człowiek potrzebuje mieć... miskę Wheaties i parę wygodnych butów i samochód. Te rzeczy pochodzą z umysłu. Prawdziwa wizja pochodzi z uczuć.

Zatrzymajcie się na chwilę. Przypomnij sobie jedno z osobistych doświadczeń z Twojego życia, uczucie, które było kompletne i szczęśliwe. To mógłby być dzień na plaży, spacer przez las lub po prostu, jazda autem. Pragnę abyś to poczuł. Zobacz, to jest czucie. Wczuj się w nie.

(przerwa)

W tym doznaniu jest zazwyczaj poczucie całości, bycia zadowolonym i nie potrzebowania niczego na ten moment. Dlatego czujesz się zadowolony i kompletny. W tej bardzo wyjątkowej chwili, którą możesz teraz pamiętać, wszystko tam było. Wszystko w tym momencie było utrzymywane w równowadze. Jest to uczucie spokoju. Jest to uczucie kiedy nie potrzebujesz mocy. To byłeś właśnie Ty.

A teraz, połączmy się razem w wizji dla ludzkości, ale zanim to zrobimy, chcę zrobić kilka niegrzecznych komentarzy. Na całym świecie istnieją grupy i indywidualne osoby, które próbują mieć takie objawienia dla ludzkości - jak to oni nazywają - ale to czym one faktycznie są, to wielce brutalnymi i lekkomyślnymi żądaniami. Oni biorą swoją wolę, biorą nawet własne ograniczenia i kładą je na innych ludzi. Gromadzą się w grupach modlitewnych. Monotonnie śpiewają w grupach medytacyjnych. Narzucają swoją wolę innym ludziom. Nie zamierzamy tak czynić, ponieważ to, drodzy przyjaciele, było grą mocy. Było grą mocy, ponieważ przenosiło to ich przekonania, ich żądze, ich brak pewności siebie, a nawet ich pragnienia, na innych.

To co Wy robicie, jako wizjonerzy Nowej Energii, jest tworzeniem potencjału. Nie przenosimy go na nikogo, nie popychamy go na nikogo. To co robimy, to wysyłamy, jako możliwości, nasze uczucia, świadomość, innym ludziom, aby je objęli, jeśli tak wybiorą. Ci, którzy teraz tracą swoją moc i będą pozostawieni z niczym lub prawie z niczym, mogą wejść w ten potencjał, mogą wejść na tą nową, pozbawioną mocy drogę. My nie staramy się tworzyć świata według naszej wizji ze Starej Energii. My staramy się otworzyć i rozszerzyć wizję poprzez uczucia, które inni mogą objąć, jeśli taki będzie ich wybór.

A teraz, jeśli spojrzycie na potencjał nadchodzącej przyszłości, to wygląda on całkiem ponuro. Jest tam utrata zaufania, a z tego powodu, i nadziei. Więc nadchodzące potencjały, te widziane teraz przez większość ludzkości, wydają się być bardzo ciemnymi i bardzo negatywnymi. To, co Wy zamierzacie dokonać, to stworzyć potencjał, jeśli oni zechcą go wybrać, gdzie moc nie jest chciana, gdzie nadużycie należy do przeszłości, gdzie pełnia pochodzi z wnętrza absolutnie każdego.

Więc weźmy głęboki wdech...

(przerwa)

... i bez jakiejkolwiek siły, bez jakiejkolwiek mocy, bez mentalności, poproszę naszych bardzo uzdolnionych i utalentowanych muzyków, Einat i Gerhard, by pojawili się i zagrali, by pomóc przenieść to poprzez muzykę, by pomóc przenieść ten potencjał na jutro, i na następny dzień, i na następny, dla tych ludzi którzy są gotowi na nową świadomość.

Gdy muzyka zagra, pozwól sobie na rozszerzanie. Pozwól sobie, poczuć siebie. Pozwól sobie, być posłańcem na następne cztery lata.

(gra muzyka)

Odetchnijmy głęboko, Shaumbra. Stwórzmy wizję na jutro, uczucie, świadomość, z którą inni mogą się identyfikować, wnosząc do swojego życia spełnienie pragnień, boskość, kompletność, puszczenie mocy, przenosząc się naprawdę do nowej świadomości.

Obserwuj, Uwolnij i Ufaj

Teraz, gdy wkraczamy w następny, bardzo ważny okres waszych żyć, stojąc tutaj, za niskim murkiem, poruszę kilka prostych spraw. Mógłbyś powiedzieć, że kwestią zasadniczą jest odchodzenie mocy. My mówimy pożegnanie, i wszystkie rzeczy jakie teraz widzisz, wszystkie sprawy jakie obserwujesz, które mogłeś skądinąd ocenić jako negatywne lub złe, zauważ teraz, że właśnie one są świadectwem odchodzenia mocy. Zauważ jak moc jest własną trucizną dla tych, którzy upierają się by ją wchłaniać, a ona właśnie próbuje przekazać im, aby pozwolili jej odejść. Jest w tym coś okazałego.

W swojej własnej istocie, wiesz teraz wystarczająco dobrze, by stać z dala od dramatu, stać z dala od oskarżania siebie. W swojej własnej istocie, właśnie teraz, sprowadzaj sprawy do najprostszej postaci. Czyń prostymi. Rób tak ,w bardzo fizyczny sposób, ze swoim otoczeniem. Rób tak w swoim umyśle. Rób tak we wszystkich sprawach w swoim życiu. Przez utrzymanie rzeczy w prostocie, będzie łatwiej, znacznie łatwiej przechodzić przez te czasy. Mniej przyklei się do ciebie. Ja nie mówię o wyrzucaniu wszystkiego co masz. Ja mówię o utrzymywaniu prostoty.

Wiele Twojej aktualnej świadomości zdąża w kierunku posługiwania się ogromną, ogromną ilością detali. Chcę, abyś zerknął na rzeczy w Twoim życiu. Czy są one niezbędne, czy też nie? Nie mówię wyłącznie o rzeczach materialnych, ale także o rzeczach mentalnych, o wierzeniach, o wszelkich rzeczach w Twoim życiu. Czy są one faktycznie niezbędne? Czy one naprawdę Tobie służą?

Pragnę byś spojrzał również, jak bardzo nadal traktujesz swój umysł jako centrum mocy. Większość z was odpuściła tego dużą część. Pozwoliłeś sobie otworzyć się na boskość i na wyobraźnię, ale nadal polegasz na rozumie, jako głównym centrum mocy. Czy Ty naprawdę jesteś gotów to także odpuścić? To może być przerażające, ponieważ mówisz “Umysł jest wszystkim, co mam.” Ale to, samo w sobie, jest oszustwem tego centrum mocy. Ty jesteś, i Ty masz tak dużo więcej, i gdybyś tylko zaufał temu kim jesteś, i pozwolił temu zaistnieć.

To, co zobaczyliście tutaj, w ciągu tych ostatnich kilku tygodni, to początek. Będzie więcej, nadejdzie z wielu rozmaitych kierunków. Ja nie prorokuję ciemności i sądu ostatecznego, ja prognozuję masowe przeobrażenie. Przepowiadam tym, którzy trzymają się mocy, że odkryją, iż jest ona bardzo, bardzo paskudną trucizną. A ci, którzy upierają się być ofiarami tych z mocą, iż odkryją swój czas, by pozwolić tej Starej Energii odejść również .

Weź głęboki wdech. Życie jest dobre. Naprawdę takie jest.

Jestem Jaki Jestem Adamus Saint-Germain, Zobaczymy sie wkrótce.

A teraz Dobre Wiadomości

(Z sesji Pytań i Odpowiedzi po Shoudzie 3)

Jestem Jaki Jestem Adamus Saint-Germain, i wróciliście po więcej! (śmiech)

Ale aktualnie, Shaumbra, wróciliście po dobre wieści. Dobre wieści chcę objaśnić prostą formułą. Jest to formuła fizyczna, którą napisałem wspólnie z Einsteinem, i jest ona bardzo prosta:

"Rozpad mocy powoduje fale turbulencji, które mogą spowodować nerwową pustkę, prowadzacą do nowej świadomości"

Hmmm, faktycznie. Teraz Wy możecie napisać jakąś drętwą matematyczną formułę, ale ta jest prostą, jak ją moglibyście nazwać, duchową fizyką.

Więc, to co wydarza się teraz, jest rozpadem centrów władzy, i będziecie obserwowali kontynuację tego, a to przerazi wielu ludzi. Oni zainwestowali w te centra mocy - finansowo, z punktu widzenia nadzorowania, z punktu widzenia nabytych praw - ale te centra zaczynają się rozpadać. Roześle to fale turbulencji - wywołujące strach, dramat, histerię ludzi - po całym świecie.

Poza tym, stworzy to taką dynamikę energii, która wykreuje rodzaj próżni, a w pustce ludzie nie wiedzą co czynić. Oni szukają odpowiedzi wszędzie, ale nie wydaje się, żeby one były w tym momencie. I mówię, iż jest to nerwowa pustka, ponieważ napięcie istnieje wszędzie wokół tego. To zostało stworzone z napięcia. I ta pustka nie chce nią pozostać, więc zaangażowana w nią energia zaczyna przechodzić przez proces przemiany w całej przestrzeni, ale w centrum (mocy, dop.tłum.) wygląda jakby nic nie istniało i ludzie to czują.

Kwestia zasadnicza jest, kiedy pustka - ona niekoniecznie się rozpada, ona w rzeczywistości się przemienia - i przemiana zaprasza, na bardzo bardzo wysokim poziomie, wiedzenie lub jak wy mówicie, nową świadomość. Ona będzie wdzierała się, wpływając strumieniem jak woda z pękniętej tamy, a Wy zobaczycie to, jako pewne bardzo, bardzo szybkie i bardzo wydajne rozwiązania.

Pojawi się coś, co chciałbym określić terminem, socjalne społeczeństwo - nie mylić z socjalizmem czy komunizmem - socjalne społeczeństwo, mające na uwadze społeczne zainteresowania i potrzeby. Ale nowe socjalne społeczeństwo nie będzie także pozwalało ofiarom żerować na dawny sposób, jak to robili w przeszłości. Socjalne społeczeństwo będzie uznawać suwerenność absolutnie każdej osoby, a także zgodność albo współpracę między niezawisłymi istotami.

Zobaczycie bardzo, bardzo szybkie, nowe rozwiązania globalnej sytuacji finansowej. Zobaczycie, jak pojawi się nowy system bankowy, który jest bardzo zaradny, nie bazujący na mocy, ale na bazie płynnej wymiany.

Zobaczycie rozwiązania, o których często wspominamy - bardzo szybkie stworzenie nowych źródeł żywności i sposobów odżywiania dla tej planety. Zobaczycie, medyczne osiągnięcia, które nadejdą z wprawiającym w zdumienie tempie, by rozwiązać jedną ze Starych Energetycznych kwestii raka oraz AIDS, i pewne z innych chorób, które zasadniczo były rezultatem niezrównoważonej energii mocy, w Starej Energii.

Zobaczycie błyskotliwe rozwiązania, tego co zwykliście nazywać waszym kryzysem paliwowym albo kryzysem energetycznym na Ziemi, a gdy zostaną odkryte, będą wyglądać na tak oczywiste. Ludzie będą się drapać po głowie, zastanawiając, dlaczego nie zobaczyli tego wcześniej. Te rozwiązania będą czyste i wydajne i obfite. Ogólnie mówiąc, będą one należały do tego samego ogólnego wzorca nie posiadania mocy i przywracania na powrót suwerenności jednostki.

Kiedy używam terminu "moc", to nawiązuję do fizyki, która ma do czynienia z przeciwieństwami - negatywne, pozytywne. Przez tak długi czas, świadomość Ziemi, na tym bazowała. Jest to tym, co zbudowało Ziemię. To osiągnęło dojrzałość i punkt, gdzie moc w starym sensie przeciwieństw, kolidujących energii, nie potrzebuje już więcej istnieć. Plus, niezależnie od tego że jest wielu, którzy nabrali się albo zainwestowali w ten cały schemat mocy, to stwierdzą że tak naprawdę, oni tego nie potrzebują.

Odpowiedzi na tak wiele pytań o pochodzenie Ziemi i odpowiedzi na temat wymiarów i na temat czasu i przestrzeni - nadejdą jako rezultat nowej świadomości. Pojawi się kilku trudnych sędziów przed wami i przed wszystkimi z nas. Będą panika i strach, będą oskarżenia i wskazywanie palca, i będą próby utrzymania mocy. Gdy kiedykolwiek usłyszycie ludzi mówiących, że powinniśmy powrócić do dawnych, dobrych czasów, zastąpcie to powiedzeniem, “Powinienem kontynuować posiadanie i kontrolę mocy.” Tyle to wszystko oznacza.

Jesteście w najbardziej niesamowitej części swojej podróży, tu na Ziemi, za tego życia, części do której ćwiczyliście w innych wymiarach, do której przygotowywaliście się na najróżniejsze sposoby podczas tego życia. Jest to czas dla Was, posłańców, by pójść do przodu - nie by głosić i ewangelizować, nie by mówić ludziom, jak to ty miałeś rację a oni byli w błędzie, ale być tam jako Standard nowej świadomości. Ponieważ kiedy ta pustka się wypełni i świadomość wejdzie, potrzebni będą ludzie tacy jak Wy, którzy jesteście zintegrowani, uziemieni, i którzy działają w rozsądnym i o wysokiej świadomości, stylu.

Chylę czoła przed każdym i wszystkimi z Was, za pracę którą wykonujecie!

© Copyright 2010 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczenie: Andrzej Przybyło