Materiały Tobiasza

Seria Wzniesienia

SPECJALNA WIADOMOŚĆ OD METATRONA. „Dzień świadomości”

Pytania i Odpowiedzi

Kwiecień 7 , 2002

I tak to jest, drodzy przyjaciele, że wracamy do tej świętej i błogosławionej energii. Tak mocna, tak intensywna jest tu energia. To jest coś, co dosłownie możecie ze sobą zabrać. Możecie zabrać to teraz i możecie to przywołać, kiedy tak wybierzecie. Możecie ją wywołać, kiedy pojawi się wątpliwość, kiedy będziecie zastanawiać się co dalej. Po prostu wróćcie do tej chwili obecnej.

Teraz, drodzy przyjaciele, pytacie, jak możecie komunikować się z nami po tej stronie zasłony. I pytacie, jak możecie porozumiewać się z sobą i swoją boskością? Mówicie, że nie mogliście tego osiągnąć, że jest to najwyraźniej takie odległe, takie dalekie, i nie jesteście tego pewni. Energia waszej boskości, waszego wiedzenia i Wszystkiego Co Jest, jest dosłownie w koniuszkach waszych palców. To już jest w waszych sercach. To już jest częścią waszego umysłu. To jest tak blisko. To jest tak blisko, że przeoczacie to. Patrzycie na drugi brzeg tej ściany myśląc, że to zostanie wam dostarczone przez kogoś innego, skądinąd. To jest tak blisko, że nie zdajecie sobie sprawy, że już jesteście połączeni. Już rozmawiacie z istotami po naszej stronie zasłony. Już jesteście w swojej boskości. Ale, ponieważ szukacie odpowiedzi daleko, nie zdajecie sobie sprawy, że to już jest wewnątrz. Jesteście w złudzeniu, że to jest gdzieś indziej. Nie stanęliście w rzeczywistości, która jest w was.

Chcecie przekazów moich, Tobiasza, czy jakiejkolwiek innej istoty – Metatrona, Yeshua, kogokolwiek, kto ukazywał się w Karmazynowym Kręgu? Podejdźcie bliżej do wewnątrz. Bądźcie świadomi pierwotnej energii. Odrzuć na bok troskę o przekazywane słowach, które przechodzą. Bądźcie świadomi energii. Ponieważ ta energia jest wiedzeniem. Kochani, szukacie czegoś, co myślicie, że wygląda i brzmi, i czuje inaczej niż wy. Szukacie zewnętrznego lustra. To nie jest tak. To nie wygląda, nie czuje, nie pachnie inaczej niż wy. To jest wasza tak najgłębsza część, że może być początkowo trochę trudna do rozpoznania. To jesteś ty. To jest Własna Boska Jaźń, która już tam jest. Nawet wtedy, nawet wtedy, kiedy już uprzytomnicie sobie, że przebywacie w boskiej chwili, wielu z was zaprzeczy temu. Będziecie poszukiwać swojej boskości gdzieś indziej.

Kiedy wasza budząca się boskość jest ignorowana, kiedy nie przyznajecie się do niej, to mówi do Ciebie, „może wrócę do swego snu na chwilę, abyś mógł dokończyć swoje gry”.

Dlatego Metatron powiedział dzisiaj, „Jesteś gotowy ukazać Twojego Ducha, pozwolić temu rozbłysnąć, wiedzieć, że to jesteś TY i nie szukać tego na zewnątrz. Nie szukaj wielkiego anioła. Nie szukaj jakiegoś wyższego, odległego Ja. Po prostu w każdym momencie bądź w swojej boskości, wiedzeniu, że to tam jest, wiedzeniu, że to jest twoja tak bardzo bliska część, że już nie rozpoznajesz tego.”

Teraz, w energii, jaka została po tym spotkaniu, pojawiło się wiele pytań, wiele wątpliwości, pytań o przepowiednie, jakie Metatron zrobił. Kochani, jak wiecie, to wszystko jest potencjałem tego, co może się zdarzyć. To wszystko są potencjały. To wszystko, co się zdarza, oparte jest na waszej świadomości „teraz”, świadomości „teraz”. Nie przewidujemy wielkich wojen. To nie byłoby odpowiednie, ponieważ my tego nie wiemy, również po naszej stronie zasłony. Możemy powiedzieć tylko tyle, że widzimy taki potencjał, że wszystko jest teraz możliwe. Rzeczywiście, widzimy taki potencjał, ponieważ widzimy potencjał pewnych grup na zewnątrz, które utrzymują intensywną energię dualności, co nazwalibyście aspektem ciemności… którzy czują, że nie mają nic do stracenia a wiele do zyskania, przez pozwolenie aby ciemność nasiliła się teraz.

Są możliwości, aby ci, którzy posiadają broń masowego rażenia, wyszli naprzód w tym momencie. Ale, jest to tylko potencjał. Jest to potencjał wielkich zmian dla Ziemi, który nazwalibyście zniszczeniem, ponieważ wiele potrzebuje być uwolnionym, wiele potrzebuje pozwolenia na przejście. Ale, nie będziemy przepowiadać konkretnej daty trzęsienia ziemi, czy wielkiej fali w konkretnym czasie. Możemy tylko powiedzieć, że widzimy potencjał tego. Nie będziemy przepowiadać, ze pewna choroba będzie szerzyć się na Ziemi. To jest potencjał, który istnieje teraz, w tej delikatnej równowadze dualności Nowej Energii. To jest tylko potencjał. Nie dajcie, drodzy przyjaciele, ponieść się dramatom czasu, w którym jesteście. Nie dajcie, drodzy przyjaciele, porwać się przez smutek, który może pojawić się, kiedy pewne potencjały zostaną wniesione do „teraz”.
Będzie tendencja w waszej dualności do głębokiego smutku. Może odczuwać potrzebę pędzenia na zewnątrz, z powrotem do agonii dualności , ratować innych, zbawiać ludzkość. Możecie czuć potrzebę odskoczenia do tyłu, pozwolić unieść się temu smutkowi. Ale, kochani, pamiętajcie, o czym dzisiaj rozmawialiśmy, o potencjale tych zmian.

Przypomnijcie sobie drogę jaką przeszliście, zanim dotarliście do wiedzenia, kim naprawdę jesteście, zanim przyszło uwolnienie. Zrozumcie, że to jest to, co inni również robią w swych życiach. Zrozumcie również, że rozwiązanie jest przygotowane w samym rdzeniu rzeczy.

To boskie rozwiązanie dla waszego życia, już zostało stworzone przez was. Nie rozmawiamy tu filozoficznie. „Teraz” mówimy o rzeczywistości. To jest Owoc Róży, rozwiązanie, które już było przez was przygotowane dla was, dla waszego momentu w „teraz”. Zrozumcie, że ono już w was jest. To jest gotowe dla was, aby to wchłonąć, przyjąć i posiadać. Wiemy, że wielu z was namącił w głowach ten „Owoc Róży”, ale to jest boskie rozwiązanie, które już przygotowaliście sobie. Ono zawsze tam było. Po prostu czeka na was, kiedy przyjmiecie je.

Nadchodzą czasy wyzwań. Trudne czasy… jeżeli tylko pozwolicie aby takie były. Święty czas dla Ziemi i dla całego wszechświata. Jak powiedzieliśmy wcześniej, kiedy zmienia się świadomość Ziemi, to zmienia się również świadomość wszechświata. Świadomość… ta piękna energia, czyli połączenie mądrości waszych przeszłych doświadczeń z potencjałem przyszłości, sprowadzonych razem i wyrażonych w „teraz”.

Zobaczycie wiele, wiele zmian wszędzie wokół was. Przypomnijcie sobie własną świadomość i uznajcie, że to jest wasza własna świadomość. Stójcie za niskim murem. Zobaczycie, dlaczego rzeczy naprawdę zdarzają się w tym momencie na waszej Ziemi. Teraz, z tym, bylibyśmy zadowoleni przyjąć wasze pytania. Ale zachęcamy każdego z was do odczuwania również odpowiedzi na postawione pytania wewnątrz siebie.

Poczujcie, wchłońcie i przyjmijcie „Owoc Róży” , i wiedzcie, że odpowiedź jest w was, nie w jakichś dalekich zasięgach trzymanych przez jakieś inne istnienie. Odpowiedź jest już wewnątrz. A teraz będziemy zadowoleni dając naszą interpretację.


PYTANIE 1: Tobiaszu, wielu z nas przez ostatnich parę tygodni jechało na bardzo niskiej fali. Czy możesz rzucić jakieś światło w tym temacie? Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Rzeczywiście, poczujecie to nawet jeszcze głębiej. Zrozumcie, że w Nowej Energii jesteście wrażliwsi niż kiedykolwiek. Otworzyliście się. Czujecie smutek, o którym mówił Metatron wcześniej, smutek, który jest zapowiedzią zmian – dwa wiatry, dosłownie i w przenośni wiatry – które teraz pojawiają się na Ziemi. Czujecie cierpienia i ból innych. W wielu przypadkach bierzecie je jako własne. Czujecie ciężary innych. Zrozumcie, co to jest i honorujcie to, ale zrozumcie, kochani, że to już nie chodzi o was.

Również w was zachodzi wiele cykli teraz, wznosicie się i upadacie. To staje się intensywniejsze i częstsze. To są energie dualności, stosownie zmieniające się cykle, ponieważ to jest dosłownie to, co one robią. Światło i ciemność zawsze były rozłożone na stosowne etapy. Teraz z tego wychodzą. Poczujecie to zanurzanie. Poczujecie również te szczyty. One wychodzą z tego etapu, aby znaleźć równowagę w nowym związku, o którym mówiliśmy wcześniej. Kiedy to się dzieje, powstaje Nowa Energia. Kiedy poczujecie smutek, najpierw zajrzyjcie do wewnątrz.. Jeśli to pochodzi z was, zrozumcie, że jest to częścią procesu. Zrozumcie, że to również pomaga z rozmachem tworzyć dynamiczne zmiany, przenieść was do Nowej Energii. Będziemy mówić o Nowej Energii za kilka następnych lekcji. Dosłownie stwarzacie Nową Energię. To jest częścią cykli. Będziecie na to reagować emocjonalnie przez pewien czas. Nie próbujcie ich unikać ani ich ignorować. Znajdźcie w nich mądrość. Próbujcie znaleźć mądrość, jaką przekazują. Drodzy przyjaciele, cykle, które przeżywacie, zmiany w dualności, które zachodzą wewnątrz was, zostaną wyrażone również na zewnątrz, ponieważ ludzkość również przeżywa te zmiany. Zobaczycie wyrażenie tego na wiele różnych sposobów.


PYTANIE 2: Tobiaszu, czy jestem, gdzie powinienem być duchowo i fizycznie?

TOBIASZ: Jesteś, gdzie jesteś i dlatego jest to odpowiednie. Ludzie zastanawiają się, czy dobrze robią, czy podjęli słuszne decyzje i wybory w ich życiu – chcieliby, żebyśmy my wiedzieli (śmiech publiczności). To jest tylko wybór. To jest tylko decyzja. To nie jest dobre czy złe. To jest dualność. Więc wielu z was utknęło w tym. Dlatego Metatron mówił o pokazywaniu siebie i wyrażaniu siebie. Macie strach, że nie jesteście „czyniący dobro”. Nie ma żadnego dobrze, ani żadnego źle. Po prostu jest. Nie ma żadnego miejsca, w którym powinieneś być, albo nie powinieneś być. Po prostu jesteś. To wszystko jest w momencie „teraz” Nie ma zaleconego kursu ani wzoru.. Bóg nie zesłał was na Ziemię i nie kazał wam znaleźć „ukrytego skarbu”. To byłoby śmieszne. To jest częścią twojej podróży, podróży nowej świadomości, podróży rozszerzającego się Ducha. W tym rozwoju nie ma żadnego dobrze, ani żadnego źle.

W podróży na Ziemi, czy ktoś jest w rynsztoku, czy ktoś jest bez środków do życia, czy chory na ciele, czy słaby w umyśle, bardzo jest po naszej stronie zasłony honorowany. Ten człowiek nie podjął niewłaściwych decyzji. Ten człowiek podjął głębokie decyzje. Ten człowiek nie bał się zejść w samą głębię ciemności, aby poznać, jak to jest być na dnie. Oklaskujemy takiego człowieka dużo bardziej, więcej niż człowieka, który siedział nieśmiało w domu, znajdując schronienie za jego murami i drzwiami, bojąc się ruszyć czy podjąć decyzję. Człowiek, który był w rynsztoku, zbadał głębię bólu i cierpienia. I to czyniąc, taki człowiek pomógł stworzyć nową i rozszerzoną świadomość.

Teraz, ten człowiek, który jest w rynsztoku, zostaje czasami złapany w pułapkę tej świadomości. On zaczyna myśleć, że to jest rzeczywistość. Gubi swoją drogę i zapomina, jak może z niej wyjść. Czasami są tak zanurzeni w tej energii, że czasami się w tym gubią. Rzeczywiście, rzeczywiście, wy i Duch czasami się gubicie!

Wtedy, pewnego dnia, kiedy przebywają w rynsztoku, nieszczęśliwi, głodni i zmarznięci, podchodzi do nich człowiek, nic nie robi, tylko się uśmiecha, i pyta ich, jak oni to robią. Co przekroczy słowa i fizyczny wygląd to blask, blask boskości i blask nadziei. Człowiek, który zagubił się w swojej podróży widzi, że można z niej wyjść. Oni zobaczą przed sobą wielkiego i świętego anioła, który nosi imię Shaumbra, który był w długiej podróży i który odkrył swoje własne ja. I ten, którego nazwalibyście menelem z rynsztoka, zobaczy to i będzie wiedział, że on również może zbudować ten blask wewnątrz siebie.

Kiedy Metatron mówił o pokazywaniu, kim jesteście, to nie chodziło o wiele głośnych słów czy filozofii. Czasami chodzi po prostu o pokazanie, o pozwolenie swemu światłu na wyjście naprzód. Dziękujemy Ci za to pytanie. I, Cauldre mówi nam, że stajemy się zbyt gadatliwi chwilami (śmiech publiczności).


PYTANIE 3: Tobiaszu, czy jest coś konkretnego, co mógłbym zrobić, aby bardziej posiadać swoją boskość?

TOBIASZ: Masz zrozumieć, że to jest wewnątrz. Nie ma żadnych zasad, reguł czy dyscypliny. Stare ceremonie, stare zasady, stare dyscypliny, w rzeczywistości rozpraszają przybycie zrozumienia waszej boskości. Wasza boskość powstaje i kwitnie naturalnie. To robi teraz. Jest w stanie kwitnięcia. Czasami większość z was szuka tego w sporej odległości.

Myślicie, że wasza boskość zjedzie na białym koniu z jakiegoś wzgórza, za którym zachodzi słońce. I tak długo, jak tak będziecie spoglądać na tą górę, kochani, wasza własna boskość, która kwitnie u waszych stóp, nie może naprawdę wejść do „wiedzenia” waszego życia. Bez waszej opieki wasza boskość zacznie marnieć. Wróci do miejsca, w którym ukrywała się tak długi czas. Poczeka następny dzień, albo wasze następne życie, w którym będziecie gotowi uznać „jestem bogiem także”.


PYTANIE 4: Tobiaszu, właśnie pogrążyłem się w pracy z lekcjami Serii Twórcy, sześć tygodni temu. Pomimo, że odczytałem wszystkie przekazy, wliczając w to Serię Wzniesienia, bardzo chciałem nadążyć i przyśpieszyć zrozumienie tych lekcji, i oczywiście energii Shaumbry, którą w pewnym sensie, oczywiście, jestem. Jeśli pracowałbym z lekcjami w takiej kolejności, w jakiej były przekazane, miesiąc na każdą lekcję, zawsze będę z tyłu 18 lekcji. Jak mogę pracować z tym materiałem i być na bieżąco? Jestem pewien, ze tej kwestii doświadcza teraz wielu ludzi.

TOBIASZ: Kochani, kiedy te lekcje i przekazy są dawane, to jest robione co miesiąc. Jest leżąca u tego stosowność w zachowaniu takiego odstępu czasu. Wyjaśnimy to za chwilę. Dla tych, którzy są teraz przyciągani do tej energii, nie ma szczególnego porządku, w jakim trzeba odczytać czy przesłuchać te nagrania. Cauldre nam teraz przerywa (śmiech publiczności) i mówi, że lepiej to przeczytać w kolejności, żeby nie stać się zdezorientowanym z powodu języka, jakiego tu używamy. Ale, MY mówimy (więcej śmiechu), że to nie musi być czytane w kolejności i w odstępach miesięcznych. Byłoby najodpowiedniejsze przeczytać i wchłonąć trzy na raz, dlatego, że dostarczamy lekcji w „quad” . Są trzy lekcje, które są ze sobą powiązane, zanim przejdziemy do następnej trójki. To byłby dobry pomysł skupić się na trzech naraz. Również jest dobrym pomysłem mieć energetyczne zrozumienie, zanim wyruszysz w następne.

Te lekcje są dostarczane w tej grupie w „teraz” w odstępach około 30 dni. Tak jest dlatego, że kiedy będziecie w czasie przyszłym używać tych materiałów jako fundamentów dla swoich studentów, żeby mieli oni czas wchłonąć i zrozumieć te lekcje. Jeśli będziecie próbowali ze swoimi studentami prowadzić zajęcia nad zbyt wieloma lekcjami na raz, to może być trudne dla nich. Teraz, wracając do twego pytania. Ty, który o to spytałeś, nie potrzebujesz zachowywać trzydziestodniowego odstępu, ale byłoby dobrze odczytywać trzy lekcje w jednym przedziale, ponieważ to pomoże ci zachować lepszą równowagę.


PYTANIE 5: Tobiaszu, powiedziałeś nam, że teraz jest czas wykonania naszego zadania i będziemy to wiedzieć. Sprawdziłem wszystko w sobie, i nie widzę, czego mógłbym nauczać. Czy możesz dać mi jakieś wskazówki co do twierdzenia, że będę to wiedział, kiedy pojawią się studenci?

TOBIASZ: Jest u was takie powiedzenie, „uczeń pojawia się, kiedy mistrz jest gotowy”. Teraz wielu z was szuka daleko, w czasie przyszłym, ponad wzgórzem, tego wiedzenia. A to już tam jest. Ale patrzcie na zewnątrz. Oczekujecie, że to wejdzie w jakiejś wspaniałej formie. A to już tam jest. To jest tak blisko wewnątrz. Oczekujecie, że to będzie zapisane na ścianie. Czekacie na wielki znak albo ukazanie Ducha. Wiemy to. Widzimy to w Tobie. Ale to już tam jest.

Teraz, jeśli nas spytasz co to jest, nie możemy Ci tego wyjawić. Musisz to sam odkryć. Ale, jest do tego jedna wskazówka, wskazówka, o której mówiliśmy od początku naszych dyskusji. Shaumbra są nauczycielami, różnymi nauczycielami, nauczycielami w swoim własnym prawie, każdy mając swoje własne sposoby nauczania. Patrzcie na tą wskazówkę. I patrzcie w siebie. Zrozumiecie.


PYTANIE 6: Kochany Tobiaszu, czy to nie jest zwyczaj intelektualnego umysłu, aby koncentrować się zawsze na starych formach i wzorcach, które w rzeczywistości zaciemniają wiedzenie i doświadczanie boskości. Czy przesunięcie akcentów z dala od tych złudzeń, w efekcie zdjęłoby stopę z hamulca - czy to jest poprawne? Analizowanie tego, co jest w syntezie już stwarza oddzielenie. Proszę omów to szczegółowo.

TOBIASZ: Rzeczywiście, to jest naturalne wracać do doświadczeń przeszłości. Ale, to nie jest samo w sobie złe. To zależy, jak bardzo kurczowo trzymasz się tego. Jak powiedzieliśmy, przeszłość stworzyła mądrość. Wywołuj mądrość przeszłości do „teraz”. Kiedy to powiedzieliśmy, znajdujemy, że wiele ludzi zamknęło się w analizach. Poniekąd, nie integrujesz innych energii, energie tego, co nazywacie sercem, i współczuciem, i wiedzeniem już tam są. Ty zamierzasz skupiać się w umyśle tylko, próbując wyobrażać sobie rzeczy na zewnątrz raczej, niż na „wiedzenie” ich na zewnątrz, albo „poczucie” ich na zewnątrz. Po prostu zintegruj swoją całość w tym procesie.

Tak, rzeczywiście, wiele rzeczy uruchamia wasze szare komórki, kiedy to analizujecie, i robicie to w kółko. Ale, nie chcemy abyś wyciął mózg. Są pewne współczesne koncepcje, współczesne filozofie, które mówią, że mozg jest korzeniem zła, że ego jest złe,. Kochani, to należy do procesu. Umysł jest częścią ogólnego procesu. Teraz wielu z was stwierdza, że wiedzenie ma skłonności do wchodzenia przez uczucia. To ostatecznie jest przetworzone w umyśle, tak, że w końcu to może zostać odegrane w ludzkiej rzeczywistości. Umysł jest w tym bardzo cenny. Z uznaniem, ze zrozumieniem, że przeszłość jest po prostu doświadczeniem, z którego czerpie mądrość, zobaczycie, że wasz własny umysł będzie pozwalał wam uwolnić się, tak abyście mogli posuwać się do przodu. Wasz umysł próbuje spełniać funkcje, jakie miał polecone do wykonania. Niech wasz umysł wie, że teraz jest czas wprowadzać mądrość a nie analizę.


PYTANIE 7: Tobiaszu, dziękuję za wszystko, co dla nas robisz. Naprawdę pomogłeś mi w mojej podróży. Czy jest coś, co chciałbyś mi powiedzieć?

TOBIASZ: Że jesteś bogiem i kochamy Cię bardzo! I, jak powiedzieliśmy wcześniej, nie ma żadnych dobrych, czy złych odpowiedzi. Tylko istnienie. Tylko jedynie wyrażanie. Chcemy abyś wiedziała, że masz rodzinę wszędzie, wszędzie wokół. I że utrzymujesz potęgę swojej boskości. Jesteś jedną z tych, która tworzy wspaniały potencjał w Nowej Energii. Jesteś tą, do której przychodzimy wieczorem, aby po prostu być z Tobą, posiedzieć z Tobą. Nie musisz komplikować tego.

PYTANIE 8: Tobiaszu, czy możesz skomentować naturę związków w tych czasach zmian i przejść od Starej Energii do Nowej Energii? Podam przykład, o co mi chodzi. Obecnie jestem w starym związku, który stwarza mi obecnie problemy. Osoba, z którą jestem w związku, w ostatnim czasie
postanowiła zostać katolickim księdzem. On mówi, że chciałby rozszerzyć definicje duchownego w zakresie kontekstu zmieniającego się czasu i jednocześnie w tym samym czasie przyjąć tradycyjne święcenia kapłańskie. On rusza się w kierunku Nowego i jednocześnie robi krok do tyłu, ponieważ stwierdzamy nasze pokrewieństwo ducha i serca. Dualność mąci mi w głowie i zaburza naszą przyjaźń. To również sprawia, że zastanawiam się, dlaczego ludzie, którzy idą w kierunku Nowej Energii, jak ja, mogą zostać schwytani w stare formy w chwili, kiedy próbują zrobić krok ku Nowej. Jakiekolwiek komentarze z waszej strony zasłony mile widziane.

TOBIASZ: Dziękujemy za podniesienie tematu energii związków – to wywołuje najwięcej wyzwań teraz, jak sama wiesz. I, rzeczywiście, to, że jesteś w Nowej Energii nie znaczy, że wszystkie rzeczy wokół ciebie również. Mówiliśmy o tym więcej jakiś czas temu, w „Dwóch Ziemiach”. Będziecie w jednym stanie świadomości, świadomości, w której będzie rozumieć stan świadomości innych…, ale być może oni nie będą mogli zrozumieć ciebie. To jest teraz w związkach, szczególnie, kiedy dualność wydaje się wychodzić do przodu w najmocniejszy i najdziwniejszy sposób. Jest tendencja u wielu ludzi wrócić, aby spróbować rozwiązać czy uzdrowić coś z przeszłości. To jest dla nich odpowiednie. To jest coś, co powinno być honorowane.

Co czujesz teraz, że jesteś przyciągana do tej energii, do ich własnego konfliktu i zrozumienia dualności. Z tą osobą szczególnie, jest tam długa historia ciągnąca się za nim, przekraczająca to życie. Ta osoba prowadziła ciebie w przeszłości. Podróżowaliście razem przez wiele dróg. I teraz jesteś zdezorientowana, czy iść za nim. Poniekąd to mówi do Ciebie teraz – „uwolnij mnie”, „uwolnij siebie”. I w Tobie, kiedy uwalniasz siebie, również uwalniasz jego, możecie puszczać stare więzi z przeszłości, i możecie nawiązywać nowy związek, który jest coraz bardzie nowy i nowy, nie oparty na starej karmie i starych kontraktach. Innymi słowy, ta osoba próbuje uwolnić Cię. On próbuje namówić Cię na drogę do własnej boskości. Są również ludzie przechodzący do nowej Energii, którzy chcą zmienić stare instytucje. Widzimy coraz więcej tych, którzy coraz łatwiej utrzymują równowagę w swojej własnej boskości. Widzimy również, że są ci, którzy wracają i chcą potrząsać stare zwyczaje. Nie oceniamy tego w żaden sposób. To jest po prostu interesująca obserwacja.


PYTANIE 9: Proszę, powiedz więcej o analizie snów.

TOBIASZ: Sny są obszarem, o którym będziemy mówić więcej, ale jesteśmy zadowoleni, że mamy teraz to pytanie. Sny są bardzo interesującym zjawiskiem. Nie było wiadome, że kiedy ludzie przyjdą na Ziemię i wcielą się w fizyczne ciało, że będą śnić w nocy. Wciąż jeszcze nie odkryto tych wspaniałych przestrzeni. Będziemy zachęcać Sahumbrę i konkretne grupy w granicach Shaumbry, aby pracowano nad zrozumieniem snów. Wasze ogromne oceany są już w ogromnej większości odkryte. Wasz wszechświat i gwiazdy wokół was są już częściowo odkryte. A sny są najbardziej nieznanym terytorium ze wszystkiego. To, co pamiętacie ze swoich snów, jest tylko maleńką częścią tego, co naprawdę ma miejsce.

W Nowej Energii będzie o wiele więcej zainteresowania i zrozumienia snów. Wasi naukowcy, pracownicy naukowi i psycholodzy byli sfrustrowani, ponieważ próbowali zaszufladkować sny i nadać im ostateczne znaczenie. Ale, oni nie szukali we właściwych miejscach zrozumienia snów. Będziemy mówić o tym więcej w przyszłych dyskusjach. Macie teraz inne typy snów. To jest część procesu, przez który teraz przechodzicie. W szczególności, jeśli chcecie znaleźć energię za tymi snami, to musicie uwalniać dualność.

Gdy teraz interpretujesz swoje własne sny, patrzcie na to z punktu widzenia uwalniania dwoistości. Używaj tego, jako kluczowego zrozumienia. Wtedy połączą się i poskładają wszystkie części.

Drodzy przyjaciele, była tu cudowna energia dzisiaj. To było zachwycające dla Metatrona móc wejść i mówić bezpośrednio do Shaumbra i przynieść tą energie każdemu z Was. Teraz, niektórzy mogą odczuwać niezwykłe zmęczenie wewnątrz siebie, albo niezwykły napływ energii. To wszystko są elementy dualności. Niektórzy z was mogą poczuć się wypaleni przez jakiś czas, albo przymuleni przez kilka dni. To wszystko jest odpowiednie. Kiedy energie waszej boskości i tej z naszej strony podchodzą coraz bliżej i bliżej, to jest jak tworzenie formy dla tych doświadczeń. Będziecie radzić sobie z tym coraz łatwiej. To nie będzie wywierać takiego mocnego efektu na waszej fizyczności.

Dużo zostało tu dziś powiedziane. Wiemy, że będziecie chcieli wrócić do tego i pogłębić zrozumienie. Będziecie chcieli wiedzieć, czy są jakieś tajne kody w tych słowach. W pewnym sensie, tak jest. Ale kody nie znajdują się w słowach zapisanych na kawałku papieru. Kodowanie znajduje się w energii, która została dzięki nim utkana tego dnia. To jest wasza praca domowa – wymyśleć, co zostało powiedziane zewnątrz i co naprawdę słyszeliście w waszym wnętrzu. Wrócimy w przyszłym miesiącu i podejmiemy na nowo tą lekcję.

I tak to jest.

-----------------------------------------------------------

Tobiasz ze Szkarłatnego Koła prezentowany jest przez Geoffrey’a Hoppe’go, zwanego “Cauldre”w Golden Colorado. Historie Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza można znaleźć w Szkarłatnym Kole na stronach internetu www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są bezpłatne dla Nosicieli światła i Shaumbry na całym świecie. Od sierpnia 1999 Tobiasz głosi, że ludzkość przeżyła potencjał destrukcji i przeszła do Nowej Energii.

Szkarłatne Koło jest globalną siecią ludzi-aniołów, jednych z pierwszych, którzy przeszli do Nowej Energii. Podczas gdy doświadczają radości i zmagań w tym stanie wniebowstąpienia, pomagają innym ludziom w ich podróżach poprzez dzielenie się, opiekę i przewodnictwo. Strona internetowa Szkarłatnego Koła odwiedzana jest przez ponad 50.000 ludzi, którzy każdego miesiąca czytają najświeższe materiały i dyskutują na temat własnych doświadczeń.

Szkarłatne Koło spotyka się każdego miesiąca w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje najnowsze informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe’go. Tobiasz mówi, że zarówno on jak i inni z Bożego Sejmu Szkarłatnego dokonują przekazów przez ludzi. W przekonaniu Tobiasza czytają oni nasze energie i tłumaczą je nam z powrotem, abyśmy mogli przyglądnąć się im z zewnątrz, a tym samym odczuć je wewnątrz. “Shoud” jest częścią przekazu, w której Tobiasz usuwa się na bok, a energia ludzka jest przekazywana poprzez Geoffrey’a Hoppe’go.

Spotkania Szkarłatnego Koła są otwarte dla publiczności. Szkarłatne Koło doznaje dostatku dzięki otwartej miłości i darom Shaumbry na całym świecie.

Bezpośrednim celem Szkarłatnego Koła jest służenie jako człowiek-przewodnik i nauczyciel, służenie tym, którzy idą drogą wewnętrznego przebudzenia spirytualistycznego. To nie jest misja ewangeliczna. To raczej Twoje wewnętrzne światło będzie sprowadzać ludzi do Ciebie, po Twoją wyrozumiałość i opiekę. Będziesz wiedzieć, co robić i jak nauczać, dokładnie w tej chwili, kiedy ten unikatowy i cudowny człowiek podejmie drogę przez Most Szpad i u Ciebie zawita.

Jeżeli to czytasz i czujesz sens prawdy i wspólnoty, jesteś Shaumbra. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem. Pozwól, by ziarno Boże zakwitło w Tobie - w tym momencie i we wszystkich następnych. Nigdy nie jesteś sam/a, ponieważ wokół Ciebie, na całym świecie jest rodzina i są anioły.

Proszę, rozpowszechniaj ten tekst na warunkach niekomercjalnych, nie biorąc nic za opłatę. Proszę zawrzeć taką informację, jaka jest, zachowując całą strukturę tekstu. Wszyscy dystrybutorzy muszą być zaakceptowani na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe’go w Colorado. www.crimsoncircle.com

© Copyright 2002 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]