Lekcja 13 "W Twoim nowym domu"

Pytania i odpowiedzi


Czerwiec 04 2000r

www.crimsoncircle.com

Tobiasz (wracając z przerwy po sesji czanelingowej): I tak to jest, drodzy przyjaciele, że nie wiele czasu zabiera, aby z powrotem tu wrócić! Energia w tym pomieszczeniu pozostaje mocna i czysta. Teraz, Cauldre (Geoffrey Hoppe) czasem się martwi. Myśli, że po przerwie zabierze długo aby się zestroić ponownie. I to jest przykład bycia w waszym nowym domu, w którym po prostu wypowiadacie swój zamiar, tak jak to zrobił Cauldre. Wówczas poczuł on naszą obecność wcześniej niż w przeszłości. Teraz, ta część spotkania jest bardziej zabawna i ciekawa, kiedy jest pora na pytania i odpowiedzi. Tej nocy widzimy, że jest wiele, wiele pytań w tej grupie, również jest wielu Jeśli macie pytania, na które nie chcecie usłyszeć tutaj odpowiedzi, po prostu wypowiedzcie swojĄ prośbę, a my popracujemy z wami podczas snu tej nocy. A teraz zaczynamy od pierwszego pytania.


Pytanie: Tobiaszu, słowo “shaumbra” wciąż się powtarza. Nie mogę znaleźć nikogo, kto by mi wytłumaczył, co oznacza, i jak to się pisze. Czy mógłbyś nam więcej powiedzieć na temat “shaumbra” jak również powiedzieć jak to się pisze – po angielsku! (śmiech wśród obecnych)


TOBIASZ: To jest faktycznie doskonale pytanie i zabierze chwile, aby poprawnie wyjaśnić co to wszystko znaczy. To nie jest za bardzo ludzkie słowo, raczej wibracja użyta z tej strony. Jest wiele warstw tego, o czym będziemy rozmawiać. Na najprostszym poziomie, shaumbra oznacza rodzinę. Shaumbra oznacza tę rodzinę. Jak wiecie, byliśmy razem uprzednio, wiele, wiele razy. Razem podróżowaliśmy i również razem jesteśmy teraz w tej grupie. Jesteśmy z powrotem z naszą powiększoną rodziną z całej Ziemi. Tak wiĘc w prostej formie, shaumbra oznacza naszą rodzinę. W wibracji shaumbra zawarte są dwa podstawowe elementy, stanowiące całość. Pierwsza część tej wibracji słowa, którą wypowiadacie jako “shau – home. “Shau-home” jest podobne do brzmienia. Po naszej stronie zasłony “shauhome” oznacza energię domu, energię rodziny.
Od tłumacza:(shau – nie ma odpowiednika w j. polskim, natomiast home (czytaj: houm) – oznacza dom.(pewnie chodzi o cień, duch - od ang. shadow = duch domu albo cień domu, całość = duch domu w podróży, misji??)

Następna część “ba-rah”, odnosi się do doświadczania podróży i misji. Kiedy więc energia ta jest połączona w całość, to brzmi “shau-home-ba-rah”, (wymawiaj: szau-houm-braa), co oznacza rodzinę, która wspólnie doświadcza podróży. Teraz, w waszych biblijnych czasach, wy i inni – wy, którzy żyliście w tamtych czasach - zbieraliście się, my nazwalibyśmy to tajnymi spotkaniami. To były czasy, kiedy, aby wiadomość mogła się przemieszczać, trzeba było się zebrać w gronie rodziny, jak ta. Kluczem rozpoznawczym była garderoba. Mogła to być chusta lub szal, coś, co było ubierane przez mężczyznę lub kobietę. Był to charakterystyczny kolor pozwalający innym członkom rodziny rozpoznać, że nastał czas spotkania. Naszym kolorem, oczywiście był kolor szkarłatu (Crimson). W niektórych językach waszej Ziemi słowa podobne do “szaumbra” odnoszą sie do odzieży. To było wychwycone w tym czasie i przeniesione do wielu innych języków. “Szaumbra” nie ma szczególnej pisowni z naszej strony, ponieważ my nie posługujemy się alfabetem, jak wy. To jest energia. (odpowiednie natężenie częstotliwości wibracji). Jednakże jest wiele utajonych sposobów. Sposób pisowni używany przez Dr. Reynolds’a jest jak najbardziej poprawny. Jest to najlepiej utrafione z powodu poziomu wibracji. Wasz język zawiera również podobne energie, które używane są na przykład w słowie “szambrala”. Istnieje odnośnik tego miejsca, który ukryty jest w górach Tybetu. To ma podobne wibracje i podobne znaczenie jak słowo shaumbra. Czekaliśmy, kiedy to pytanie pojawi się i byliśmy zachwyceni, że mogliśmy odpowiedzieć na nie.PYTANIE: Tobiaszu, miałem sen w tym miesiącu jakoś w powiązaniu z Dziećmi “Indygo”. To była brama, przejście, przez które miałem przejść. Nazywało się to “Brama Indygo”. Czy wiesz, co to mogło być?


TOBIASZ: Pozwól nam na chwilkę, sprawdzimy to z innymi. (chwila przerwy, podczas której Tobiasz i Karmazynowa Rada proszą inne istoty o pomoc). Ta “Brama Indygo”, która zobaczyłeś w swoim śnie, nie ma większego związku z tym, co nazywasz “indygo” dzieci. Ma inne znaczenie. Ma to związek zarówno z miejscami w przestrzeni, jak i z miejscami w świecie fizycznym – przez które przedostają się istoty, aby znaleźć się tutaj. Wszyscy zebrani w tym pomieszczeniu doświadczali wiele razy takich przejść w innych “kosmicznych” miejscach, zanim przybyli tu na Ziemie. Tam były pewne przejścia, używane dla Waszego przyjścia tutaj.
”Brama Indygo” była pomocna w przechodzeniu istot z miejsca, które jest bardzo trudno wytłumaczyć osobie channelującej (Geoff) w tym momencie. To było przejście, które my widzimy i rozumiemy z naszej perspektywy istnienia. Teraz są istoty przybywające na Ziemię w tym czasie. One urodziły się jako ludzie po raz pierwszy. One korzystają z tego samego przejścia Indygo. Tak więc pojawi się nowa rasa dzieci, które już zdążyliście nazwać dziećmi “Indygo”. W waszym zrozumieniu dzieci “indygo” to te, które miały wiele wcieleń na Ziemi. Jednakże pojawi się nowy typ człowieka, który będzie wkrótce gotowy urodzić się, a który nie miał jeszcze żadnego doświadczenia na Ziemi. Jest wiele złożoności odnośnie tego pytania, na które trudno będzie odpowiedzieć w tak krótkim czasie. Będziemy jednak z wami kontynuować współpracę w zakresie lepszego zrozumienia nieco później.PYTANIE: Tobiaszu, czy mógłbyś nam powiedzieć nieco na temat naszej relacji z jedzeniem, czy zmieni się ona w nowym domu?

TOBIASZ: Jak najbardziej. Przede wszystkim mówię wam, że jest to osobista sytuacja. Powiemy wam, co jest najbardziej wskazane, będąc w nowym domu. Pozwólcie waszej nowej energii wybrać najbardziej odpowiedzenie pożywienie dla was. Bardzo szybko zrozumiecie, co jest dla was najodpowiedniejsze. Pamiętajcie również, że będziecie przechodzić przez serie zmian i przemian. Już teraz możecie być przyciągnięci do nowego rodzaju pożywienia, aby w parę miesięcy zmienić upodobania. Tak więc pozostańcie otwarci na zmiany już teraz. Nie zamykajcie się w jakiejś szczególnej sytuacji. Dla waszej fizycznej istoty najbardziej wskazane będzie pożywienie zawierające żyjącą esencje, żywe elementy, nie będące przedmiotem przetworzenia. Do nich należą wszelkie odmiany jarzyn i owoców, wszystko, co żyje w ziemi i nie jest przetworzone. Dla tych, którzy jedzą mięso, jest wiele wartości odżywczych i właściwych dla was, jeśli spożywacie ten rodzaj diety. Nie jest wskazane powiedzieć tutaj, do nikogo, że pewien rodzaj jedzenia jest zły dla tej lub innej osoby. Należy być otwartym. Reasumując, im mniej przetwarzane jedzenie, tym lepiej będzie dla was. Zauważycie również, że porcje jedzenia, które spożywacie, trochę się zmniejszą i wówczas znajdziecie siebie w nowym cyklu, gdzie wasze spożycie okaże się wieksze, w porównaniu z przeszłością. Temu podobne okresy potrwają kilka waszych lat. Mówiąc raz jeszcze, najlepiej będzie zapytać siebie, który produkt służy najlepiej. I stwierdzicie, że odpowiedzi na te pytania przyjdą do was.


PYTANIE: Chciałbym się dowiedzieć, kiedy jest najlepszy sposób, lub czas, aby wyrazić pragnienie. Czy najlepiej podczas dnia, czy nocą, przed pójściem do łóżka?

TOBIASZ: Nie ma najlepszego, ani najgorszego czasu tutaj. Najważniejsze jest to, że pragnienie pochodzi z serca. Teraz trochę odbiegniemy od tematu, aby powiedzieć, że w waszym nowym domu, (ciele) przyjaciele, nie ma więcej 7 fizycznych i 5 eterycznych czakr. Jest tylko JEDNA czakra. Jest tylko jedno centrum energii, które jest zjednoczone. Znajdując dostęp do tej jednej czakry jest ważniejsze, niż czas dnia lub miesiąca. Myśląc, że był szczególny czas lub szczególny sposób robienia czegoś, pochodziło od intelektu. To było zmaganie. Gdy to przychodzi z czystego serca i kiedy to przychodzi z miejsca jedności i Boskości wówczas sprawia zasadnicza różnice. Prawdopodobnie to będzie najtrudniejsza sprawa do zrozumienia przez was żyjących w waszym nowym domu. Tendencyjnie będziecie chcieli wciąż wiedzieć, które techniki są najodpowiedniejsze, który dzień i miesiąc będzie najlepszy, lub który astrologiczny cykl okaże się najwłaściwszy. Moi przyjaciele, te dni już odeszły. To dlatego jesteście tutaj. Teraz najważniejszym jest, co przychodzi od was z waszego wnętrza, co przychodzi z rdzenia waszego ISTNIENIA. Nie ma lepszego sposobu wyrażania swoich zamiarów, jak szczerość i czystość centrum waszego JESTESTWA.
Od tłumacza: (Jam Jest, i jak tylko sobie wyobrażamy swoją ISTNOŚĆ – ZAISTNIENIE tu i teraz)


PYTANIE: Tobiaszu, moje zrozumienie nowego domu i wchodzenia w nową energię jest takie, że kiedy przychodzimy tutaj, część nas przychodzi z nami, część JAM JEST obecny. Obecnie znajdujemy się w procesie stawania się większą całością. Czy to się odnosi do zjednoczenia Istot ze Światła? ( Świetlanej Rodziny)? Mówiłeś również o pracy z ludźmi, o nas jako nauczających innych w potrzebie, pragnących wejścia w tą energię. Jak to będzie wyglądać?

TOBIASZ: Struktura i obramowanie waszego nowego domu zostały zaprojektowane tak specjalnie, abyście mogli to zaakceptować, tak, abyście mogli stanowić całość tego Kim Jesteście. Jak ustanowiliśmy uprzednio w przekazach, większość Prawdziwego Ja, większość waszej Boskości nie były w stanie pomieścić się w tym naczyniu (ciele), w którym kroczycie po Ziemi. To był wasz stary dom. W nowym domu, drodzy przyjaciele, struktura energii i przenikanie energii – z braku lepszych słów – pozwala na skomasowanie większej ilości waszego Prawdziwego Ja. To nie przyjdzie do was w mgnieniu oka, ale to zacznie przychodzić. Zaczniecie z tym pracować. Kiedy zaczniecie stawać się stwórcami, kiedy ożywicie neutralną energię waszego nowego domu, pozwoli to na wejście każdorazowo więcej i więcej i waszego Boskiego Ja, aby zamieszkać w was.

To dlatego zachęcamy was do codziennej i wzmożonej pracy aby zrozumieć stwórcę mieszkającego w was, w nowym domu. To jest proces i on zabierze trochę czasu. To zależy od każdego z was z osobna, jak będziecie pracować. Nie ma zasadniczych ustaleń lub odpowiedzi, których moglibyśmy udzielić tu w tej grupie. Każdy będzie unikalny i indywidualny. Jak już powiedzieliśmy, jeśli poprosicie Ducha, jeśli poprosicie aniołów o przewodnictwo, oni nie wiedzą za dużo, jak sobie z tym radzić. Będą się uśmiechać, przyjmować do wiadomości, że ich prosicie, lecz to wy jesteście tymi, którzy muszą zrobić robotę.

Również nie wiemy, jak inni będą reagować na was. Jednym z celów zebranej tutaj klasy nowej energii, jest również otrzymanie od was opinii. Będziemy to robić w przyszłości tutaj, jako że potrzebujemy zrozumieć, inni również potrzebują zrozumieć, jak sobie radzicie. Parę spraw pojawi się. Wiemy, że ludzie wkoło was nie będą w stanie zrozumieć, dlaczego tak bardzo się zmieniacie. Tak będzie, ponieważ oni ujrzą w was swoje odbicia. Wiemy, że nadejdzie trudny czas, kiedy wy w swoim zjednoczeniu z samym sobą (and you have melded with the New Camelot-with your new self), z nowym sobą- to będzie trudne patrzeć na ludzkość - rozpoznając cierpienie, jak już uprzednio mówiliśmy. Najważniejsze jednak moi drodzy jest to, że uczymy się na równi z wami. Przyjemnością będzie nam stwierdzić, że nie jesteśmy waszymi guru. To nie my wznieśliśmy się (poprzez zwiększenie częstotliwości wibracji). Stanowimy waszą grupę wspomagania. Każdy z was znajduje się w momencie przejścia. Dziękujemy ci za pytanie.PYTANIE: Tobiaszu, prosiłbym trochę informacji na temat astrologii. Czy zamierzasz nam powiedzieć, że astrologia nie będzie działała w nowej energii? Czy twierdzisz, że stare wykresy są matematycznie niepoprawne? Czy twierdzisz, że my sami mamy siebie określać, raczej niż używać starej wiedzy? Jak ty to mówisz?

TOBIASZ: Specjalnie dla ciebie odpowiemy na to pytanie. Dla ludzi żyjących w starej Ziemi, w starej energii, pryncypia astrologii o których wspomniałeś, będą działać całkiem dobrze. Dla ludzi, którzy weszli w nową energię, do nowego domu, pryncypia astrologii w ogóle nie zadziałają. Urodziliście się na nowo, dlatego nie podlegacie żadnym wpływom: znaków, planet, osób.PYTANIE: Powiedziałeś o cierpieniu, którego będziemy świadkami (w przekazie, wcześniej tego dnia). W połączeniu z tym, jest na ten temat wiele przepowiedni odnośnie dnia ostatecznego… (tribulations and whatnot). Czego możemy się spodziewać w świetle przepowiedni, mam na myśli kataklizmy, coś w tym rodzaju – i nasze miejsce w trakcie tego całego przejścia? Czy to się zmieniło?

TOBIASZ: Będzie proces dostrajania się Ziemi w nadchodzących miesiącach i latach. Będzie to się odbywało w sposób naturalny i pełen miłości. Ponieważ, jak już powiedzieliśmy Gaja dźwigała wiele energii z waszej przeszłości, energii, kim jesteście. Ona również jest umęczona, tak samo, jak wasza stara energia jest umęczona. Ona również rozpoczyna wydalać te częstotliwości energii z waszych przeszłych wcieleń. Tak czyniąc nastanie równowaga. Dopasują się magnetyczne siatki, które znajdują się w Ziemi i  wokół niej. W procesie tych zmian powinny zaistnieć wstrząsy. Będą zmiany we wzorcach pogody… Będą mocne wiatry, które przejdą poprzez wiele, wiele części na Ziemi. Wiatry są wskazane, szczególnie w nowej energii. Kiedy wiatr wstępuje na Ziemię, podczas podmuchu następuje ścieranie się dwóch powierzchni, gleby i gór. Jest to jeden z najlepszych sposobów, podczas których Gaja pozwoli odejść starym napięciom i starym energiom.

Jak więc widzicie, powinniście błogosławić wiatr, kiedy go czujecie. On bowiem jest największym, nie destrukcyjnym sposobem pomocnym w odejściu starych energii. My nie zakładamy żadnych katastroficznych wydarzeń na Ziemi. Trzeba również podkreślić, że nie należymy do instytucji przepowiadającej. (śmiech zebranych). Teraz, kiedy mówimy o cierpieniu, którego będziecie świadkami i o agonii, które to cierpienie spowoduje, drodzy przyjaciele, to cierpienie ma miejsce już teraz, i stale się dzieje. Jakkolwiek, wy zajmiecie nowe miejsce i nową częstotliwość, w sensie takim, jakbyście stali na górze i to wszystko oglądali, widząc równocześnie, że stamtąd przyszliście. Kryon wyraża się jasno w przypowieści o czarnej dziurze.( tar pit: - tar = smoła, asfalt, czerń; pit= dziura, wgłębienie, depresja) (parable= opowieść umoralniająca, pouczająca).
W przypowieści tej Kryon mówi o człowieku, który umocniony od środka opuszcza czarną dziurę (otchłań?) Następnie ogląda się do tylu i wie, skąd przyszedł. Wie, że pozostali w czarnej dziurze mogą uratować tylko sami siebie w odpowiednim czasie. Nie ma możliwości, aby oświecona istota, o wysokich częstotliwościach, była w stanie wyciągnąć drugą istotę z czarnej dziury. I to jest cierpienie, o którym wspominaliśmy. To jest cierpienie, które obecnie trwa i przez które wy sami przechodziliście. Znajdziecie się jednak w nowym miejscu i w nowej częstotliwości i po raz pierwszy, prawdziwie uświadomicie sobie co robią anioły, kiedy staja się ludzkimi istotami niosąc pomoc, aby WSZYSTKO CO JEST (ALL THAT IS) przemieszczać ku przodowi.


To przyniesie wielkie cierpienie, wielki wewnętrzny ból dla was, wiedząc, że są to inni aniołowie, którzy jak wy kiedyś, pozostają cierpiący. W tym czasie możecie dokonać wyboru i pójść do Domu. (Opuścić Ziemię). Specjalnie uwypukliliśmy ten przykład, tę sprawę dziś wieczorem. W okresie ostatnich 6-ciu miesięcy, było parę ludzi, którzy weszli w wibracje nowego domu i nie mogli znieść ciężaru cierpienia i ku naszemu zaskoczeniu, wybrali wrócić do Domu, zamiast kontynuowania dalej. Podajemy teraz tą wiadomość Rodzinie Światła, do której należycie i wy. Staramy się tkać pokrywę komfortu, aby pomóc wam przejść przez te chwile. Przeoczyliśmy fakt, kiedy ludzkość, która przeszła poprzez cykle wcieleń, i wchodzi w wyższe częstotliwości, może napotkać trudności poprzez widzenie innych, którzy wciąż podążają… że może być na tyle trudno, że mogą wybrać odejście. Raz jeszcze – trochę rozwlekłej odpowiedzi, mniemamy jednak, że odpowiedzieliśmy na twoje pytanie.PYTANIE: Zastanawiam się, że kiedy przejdziemy do nowego domu, jak będzie wyglądać komunikacja? Czy będzie ona za pomocą słów?

TOBIASZ: To jest bardzo dobre pytanie. Raz jeszcze; jest wiele rzeczy, tyczących się waszego nowego domu, o których jeszcze nie wiemy. Znana jest ogólna struktura, konstrukcja, jako, że pracujemy spójnie wraz z wami w projekcie i nad architektura. Nie znamy jednak szczegółów. Ponownie mówiąc, jest powód dla tej grupy tutaj. Podkreślamy tutaj, że będziecie w przyszłości rozumieć na poziomach, których teraz nie jesteście sobie w stanie wyobrazić w waszych głowach. Jak już powiedzieliśmy poprzednio, usłyszycie skały mówiące do was, i będziecie rozumieć, co do was mówią. One również posiadają wibracje Ducha. Będziecie odczuwać bardziej przejrzyście myśli innych ludzi, bardziej czysto, niż kiedykolwiek. Będziecie w stanie obserwować brak równowagi u tych, którzy przyjdą do was po uzdrowienie. Będziecie w stanie odczuwać brak równowagi u nich. Tyle rzeczy pojawi się u was intuicyjnie. Tyle przyjdzie do was poprzez współodczuwanie. Tak wiele przyjdzie do was z serca. Dlatego prosimy was, słuchajcie z uważnością, ponieważ, co do was przyjdzie jest właściwe. Łatwiejsze będzie dla was drodzy, posługiwać się bez słów z tymi należącymi do “Shaumbry”, niż z tymi spoza niej, ale wy również zaczniecie rozumieć ludzkość z większą klarownością niż dotychczas.PYTANIE: Tobiaszu, czy istnieli ludzie, którzy przybyli lata temu, przeczuwając zmiany energii, będąc lepiej przygotowanymi na nie, a niczego nie zauważyli?

TOBIASZ: W świadomości całej ludzkości było wiadome, że Ziemia może przejść przez okres unicestwiania, ale też jest droga dla Ziemi w postaci wzniesienia się, jakbyście to powiedzieli. Jest grupa tych, którzy poczynili przygotowania w postaci solidnych studiów, aby zmiany nie były za radykalne. I ta grupa w szczególności, ci tutaj zebrani dzisiaj, (jak ci, czytający te wiadomości), pracowali tak rzetelnie, że po paru latach życia przez was, to wy najlepiej jesteście przygotowani do udźwignięcia tej nowej energii, niż ktokolwiek inny. Zostaliście bardziej przygotowani od innych do utrzymania tej energii poprzez czytanie, przynależność do grup, a nawet ten krąg tutaj zebrany. W ten sposób kilkoro tutaj ominęło uderzenie zmian, które miały miejsce.

PYTANIE: Mam następne pytanie dotyczące pracy z energią nowego domu. Powiedziano, że kiedy nie znamy drogi, abyśmy z oddaniem potraktowali sprawę, innymi słowy, abyśmy szukali znaków, czy nowych drzwi, które otrzymamy od Ducha. Zastanawiam się czy to zostało oddalone i teraz my staliśmy się w pełni odpowiedzialnymi również odnośnie drobiazgów? (śmiech zebranych)

TOBIASZ: Kiedy zamiar jest wypowiedziany w waszym nowym domu, uruchamia on akcję - uruchamia on iskrę, a ta rozpala ogień. Twój zamiar tworzy wibrację, która pobiera neutralną energię twojego domu i rozpoczyna aktywny proces. Ty nie musisz dbać o detale procesu, jednakże, całkiem interesujące jest to, że to właśnie Ty, i wyłącznie Ty, bierzesz opiekę nad całością sprawy. To jednak nie potrzebuje uwagi twojego umysłu. Proszę zrozumieć mój drogi, że tak na prawdę, to jesteś Ty, który bierze odpowiedzialność za wszystkie drobiazgi na każdym poziomie. Wówczas to odpowiednie rzeczy zostaną ci dostarczone na czas do progu twoich drzwi. Zauważysz wzrost w zestrojeniu energii nowego domu, podczas pracy z tą energią. Zauważysz wiele spraw, na które będziesz zwracał uwagę. Zauważysz, że kiedy wyrazisz zamiar, i odpowiednia osoba pojawi się, ale ty będziesz się starał nie zauważać tego, wtedy poczujesz klepnięcie na ramieniu, celem zwrócenia uwagi. To będzie tak długo trwać, aż się zorientujesz. Zrozum, że to Ty składasz zamiar a twoje PRAWDZIWE JA, oczywiście, bierze na siebie wszelkie detale. Ciebie nie obchodzą detale w intelektualnym umyśle.PYTANIE: Interesuje mnie również tonowanie pytania, ponieważ, kiedy leczysz innych ludzi, którzy chorują lub brak im równowagi, tonowanie w zasadzie pomaga usunąć blokady łatwiej. Tonowanie zawiera również wyższą wibracje.

TOBIASZ; Kiedy wszedłeś do nowego domu (wcześniej tego wieczoru), pracowaliśmy z tobą osobiście, abyś poczuł ton,(dźwięk) lub poziom wibracji, który jest osobiście dla ciebie. To jest trudne, pracując z innym człowiekiem, używając metody wibracyjnej. Kiedy przebywasz w swoim domu i jesteś zrównoważony ze swoim własnym tonem, wówczas będziesz w stanie zobaczyć i zrozumieć ból, czy chorobę u innej osoby. Będziesz również w stanie zrozumieć, dlaczego dana osoba podtrzymuje ten brak równowagi. Wcześniejszy rozmówca dzisiejszego wieczoru (Dr. Sid Wolf) właściwie podkreślił, że w wielu przypadkach ludzie utrzymują swoje dolegliwości w określonym celu. Będziesz w stanie zauważyć, czy dana osoba szczerze pragnie pozbyć się dolegliwości i zacząć żyć na nowo. Jako nauczyciel i jako uzdrowiciel, również współodczuwający, który rozumie, przez co chory musi przejść, będziesz wiedział, czy oni są gotowi na zmiany. I nie będziesz tego robić dla nich. Będziesz pomagał im w oddaleniu ich własnych schorzeń. Będziesz utrzymywał swoją własną częstotliwość w równowadze, i pamiętaj, że to nie ty ich uzdrawiasz. Ty tylko pomagasz im odkryć ich własną Boskość w nich samych, ich własny ton, (dźwięk) który pozwoli im na uzdrowienie samych siebie.PYTANIE: Tobiasz, mam dziecko Indygo i on jest pełen energii. On jest bardzo wrażliwy na energię, która teraz jest obecna. On ma kłopoty ze spaniem. Czy to będzie się przeciągać w jego sytuacji?

TOBIASZ: Jak ich nazywacie, dzieci indygo, przechodzą one przez trudne czasy teraz, dźwigając tą energię, ale one wiedziały o tym, przychodząc w tym czasie. Bardziej jesteś zatroskana na poziomie duszy, niż one same. One uczą się jak pracować z dwoma energiami starej Ziemi i nowej Ziemi. Powoduje to pojawienie się zachwiania równowagi. W okresie następnych kilku lat, te dzieci, a szczególnie te z etykietkami waszej nazwy takiej jak ADD (syndrom ADD) i innych rzeczy, będą używać energii nowego domu. Powiemy tak, że one pojawią się na scenie bardzo prędko, bardzo prędko. Wówczas zauważycie, że wszelkie sprawy potoczą się we właściwy sposób. To jest całkiem żałosne widzieć, jak ludzie naklejają jedni drugim naklejki nie rozumiejąc określeń energii, które tamci posiadają. W okresie następnych kilku lat zaistnieje zasadnicza zmiana w rozumieniu waszych dzieci indygo.


PYTANIE: Wspomniałeś wstyd. Pracując z ludźmi, pomagam im przeżyć ich własne, większe pojęcie ich samych i znajduję, że oni wciąż dźwigają brzemię wstydu. Z pewnego punktu widzenia to jest całkowicie zbędne, ponieważ ludzie wciąż ukrywają siebie ze względu na poczucie wstydu. To się uwidacznia poprzez ich upieranie się, że mają racje, albo poprzez krytykowanie, dumę osobistą, jak i poprzez brak poczucia własnej wartości. Wszystkie te rzeczy powracają do sedna, że oni nie kochają siebie samych…. I to jest zawstydzające. Nie wiem, czy możesz zapalić światło w nowym domu, jeśli się wstydzisz? Pomyślałam że może powiesz nam coś więcej o tym.

TOBIASZ: To jest absolutnie wspaniałe pytanie, ponieważ energia określająca, co jest rozumiane jako wstyd przez was, nazywana jest grzechem pierworodnym. Jak ci wiadomo, przed przyjściem na Ziemię każdy z was był aniołem. Każdy z was był wielkim stwarzającym. Kiedy wzorce energii Ziemi zostały ustalone, aby umożliwić zaistnienie zasłony, lub dwoistości, nikt z was nie brał w tym udziału, ani nawet my ani nawet Duch nie uczestniczył w zakresie głębi i trudności oddzielenia waszej świadomej Istności będącej w Duchu. W tym czasie, kiedy zszedłeś na Ziemie, określając to w przenośni – obudziłeś się w ludzkim ciele, znajdując siebie oddzielonego od Ducha, poczułeś przytłaczające uczucie wstydu. Wielkie poczucie wstydu. Poczułeś, że zrobiłeś źle, rozczarowując Ducha… To uczucie, ten grzech pierworodny, został z wami przez wasze wszystkie wcielenia. Wasze własne kościoły zbudowały na tym opowieści. Zostało to użyte celem pozbawienia ludzi mocy i zostało to użyte, aby mówić ludziom, że muszą się czołgać na własnych rękach i kolanach z powrotem do Ducha. Ten element poczucia winy oryginalnej energii, został wyryty w duszy energii Ziemi od czasów waszego przyjścia tutaj i pozostanie jednym z najbardziej trudnych do pozbycia się. W zrozumieniu, że Duch kocha was i że zawsze kochał was, w zrozumieniu, że przyszliście tutaj, aby przynieść coś ważnego dla całego stwarzania – to pomoże rozpuścić wstyd. To pomoże rozpuścić.PYTANIE: Stworzyłam sytuację, rodzaj schorzenia. Żartuję sobie, że to pomoże mi odczepić się ode mnie, tej w starym wydaniu, od tego jak działałam w świecie w każdej sytuacji. Brak mi pomostu pomiędzy starą sobą, a nowym domem. Powoduje to złość i ubolewanie, że te stare części mnie już nie istnieją, równocześnie brak mi nowych umiejętności, nowej części. Wiem, ze tutaj jest wiele osób, nie mających jeszcze tego pomostu na dobre zakotwiczonego. Czy miałbyś jakieś sugestie?

TOBIASZ: Moja droga, prosimy cię, abyś stanęła w twoim nowym domu, stań w twoim nowym domu i zrozum, że on jest twój. Powiedz twemu nowemu domowi i całej jego energii, że ty wybierasz uzdrowienie, że absolutnie idziesz do przodu, że wybierasz zdrową biologię, nie tą, która jest samoniszczącą, nie tą, która stwarza łańcuch wypadków od molekuły do molekuły, nie ta, która ciebie powstrzymuje. Po prostu, prosimy ciebie, abyś stanęła w twoim domu i wypowiedziała na glos swój zamiar, oraz, że zasługujesz na to i ty i każdy inny, który jest tutaj tego wieczoru (i każdy, czytający ten tekst), zasługujesz w pełni. Nie oczekujemy już na mosty, które miałyby być budowane.


Nie oczekujcie na złotego anioła sfruwającego na was. Teraz jest czas. Jeśli nie poprosicie, lub nie wypowiecie swego zamiaru, może zaistnieć takie odczucie, że nie jesteście gotowi, ponieważ wszystkie wasze zamiary pozostaną w przestrzeni energii neutralnej. Tylko, jeśli zaktywujecie to poprzez zamiar, poprzez prośbę i osobiste przekonanie, że na to zasługujecie, to zadziała. Jeśli jesteście przekonani, że zasługujecie, wówczas każda komórka, każda molekuła, każda nitka DNA odpowie na wasz zamiar. Nie musicie manipulować każdą nitką. Nie musicie masować każdej komórki. One odpowiedzą na wibrację. Odpowiedzą na wasz zamiar. Nic nie potrzebujecie robić, poza wypowiedzeniem swojego zamiaru i wiedząc, że tak się stanie. Nie ma niczego, co byłoby w stanie odseparować was od WSZYSTKIEGO CZYM JESTEŚCIE.

Jedynie nic nie czyniąc, drodzy przyjaciele, zabezpieczycie swój nowy dom i swoje Jam Jest przed swoją nową rzeczywistością! (Pomruk wśród zebranych) (Tobiasz chrząka) . Teraz mamy powód do dyskusji. Prosiliśmy każdego z was pozostawać w stanie “nicości” (z poprzedniego przekazu) podczas końcowych starań poczynanych nad waszym domem. To był stan po-między. To było gdzieś pomiędzy starym i nowym. To był czas ciszy, czas ponownego rozpoczynania poziomów energetycznych. Obecnie, kiedy wprowadzacie się do nowego domu… nadeszła pora na wyrażenie zamiaru. Teraz jest czas na działanie, kiedy zamiar tworzy doświadczenie lub wydarzenia, a to ląduje u progu twoich drzwi. Teraz jest czas na tworzenie, zamierzenia, a następnie podjęcie działania.
I tak na twoje jedno pytanie udzieliliśmy dwóch odpowiedzi. Teraz nadszedł czas aby zacząć stawać się stwórcą. (stwarzającym).

Jak już wspomnieliśmy, w przekazie wcześniej, tego wieczoru, teraz jest czas wypowiadać swoje zamiary i wprowadzać się do waszego nowego domu. Jest sporo jeszcze do nauczenia się dla was w nadchodzących dniach. Raz jeszcze, jak powiedzieliśmy już – nie dysponujemy wszystkimi odpowiedziami. Posiadamy natomiast inną perspektywę. Uczymy się na równi z wami, przez was i od was. Jesteśmy tu po to, aby dodawać wam odwagi i asystować, jak i dodawać mądrości z naszego punktu widzenia, ale to wy jesteście tymi, którzy robicie całą robotę. To wy idziecie przez cały ten proces, dlatego kontynuujcie rozmowy z nami, kontynuujcie wydawanie nam swoich opinii, lecz najważniejsze jest tera,z kochani, abyście pozostawali w swoim nowym domu. Oczekujemy dalszej z wami współpracy tutaj, jak i w dniach które nadejdą.

Ponownie podkreślamy, jak bardzo cenimy sobie waszą pracę ze światłem, którą robicie.

I tak to jest .

-----------------------------------------------

Tobiasz ze Szkarłatnego Koła prezentowany jest przez Geoffrey’a Hoppe’go, zwanego “Cauldre”w Golden Colorado. Historie Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza można znaleźć w Szkarłatnym Kole na stronach internetu www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są bezpłatne dla Nosicieli światła i Shaumbry na całym świecie. Od sierpnia 1999 Tobiasz głosi, że ludzkość przeżyła potencjał destrukcji i przeszła do Nowej Energii.

Szkarłatne Koło jest globalną siecią ludzi-aniołów, jednych z  pierwszych, którzy przeszli do Nowej Energii. Podczas gdy doświadczają radości i zmagań w tym stanie wniebowstąpienia, pomagają innym ludziom w ich podróżach poprzez dzielenie się, opiekę i przewodnictwo. Strona internetowa Szkarłatnego Koła odwiedzana jest przez ponad 50.000 ludzi, którzy każdego miesiąca czytają najświeższe materiały i dyskutują na temat własnych doświadczeń.

Szkarłatne Koło spotyka się każdego miesiąca w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje najnowsze informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe’go. Tobiasz mówi, że zarówno on jak i inni z Bożego Sejmu Szkarłatnego dokonują przekazów przez ludzi. W przekonaniu Tobiasza czytają oni nasze energie i tłumaczą je nam z powrotem, abyśmy mogli przyglądnąć się im z zewnątrz, a tym samym odczuć je wewnątrz. “Shoud” jest częścią przekazu, w której Tobiasz usuwa się na bok, a energia ludzka jest przekazywana poprzez Geoffrey’a Hoppe’go.

Spotkania Szkarłatnego Koła są otwarte dla publiczności. Szkarłatne Koło doznaje dostatku dzięki otwartej miłości i darom Shaumbry na całym świecie.

Bezpośrednim celem Szkarłatnego Koła jest służenie jako człowiek-przewodnik i nauczyciel, służenie tym, którzy idą drogą wewnętrznego przebudzenia spirytualistycznego. To nie jest misja ewangeliczna. To raczej Twoje wewnętrzne światło będzie sprowadzać ludzi do Ciebie, po Twoją wyrozumiałość i opiekę. Będziesz wiedzieć, co robić i jak nauczać, dokładnie w tej chwili, kiedy ten unikatowy i cudowny człowiek podejmie drogę przez Most Szpad i u Ciebie zawita.

Jeżeli to czytasz i czujesz sens prawdy i wspólnoty, jesteś Shaumbra. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem. Pozwól, by ziarno Boże zakwitło w Tobie - w tym momencie i we wszystkich następnych. Nigdy nie jesteś sam/a, ponieważ wokół Ciebie, na całym świecie jest rodzina i są anioły.

Proszę, rozpowszechniaj ten tekst na warunkach niekomercjalnych, nie biorąc nic za opłatę. Proszę zawrzeć taką informację, jaka jest, zachowując całą strukturę tekstu. Wszyscy dystrybutorzy muszą być zaakceptowani na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe’go w Colorado. www.crimsoncircle.com

© Copyright 2000 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

 Translation: Jaga Fedynkiewicz [email protected]