Przekaz 9: „Pozwalajcie Nowej Duchowej Energii na obecność w Waszym Życiu”

Pytania i Odpowiedzi


12 Luty 2000 rok, Coal Creek Canyon, Colorado


I tak to jest, moi drodzy przyjaciele, że wracamy do tej energii ( po wcześniejszym channelingu tego wieczora ). Wracamy do tej świętej przestrzeni. Teraz, zanim zaczniemy sesję pytań i odpowiedzi dzisiejszego wieczoru, przypomnimy wam ponownie, że jest to „klasa nowej energii”, której oddaliście siebie do pomocy będąc tu, będąc pierwszymi zaczynającymi pracę i integrującymi w jedną całość wszystko nowe.

Od początku naszych przekazów były dwa tematy Szkarłatnego Koła. Pierwszym są duże zmiany, które mają miejsce i wy na pewno widzieliście je w swoim życiu, w swoim własnym świecie. Zmiany pochodziły od pracy, jaką wykonywaliście, pracy z pojmowaniem światła i ciemności. Zmiany zachodzą nadal. Jak wiecie, wiele razy, kiedy wydarzają się zmiany, powodują one trudności lub konflikty w waszym własnym życiu. To nie dlatego, że wy zrobiliście coś źle. To nie wydarza się z powodu osądu Ducha, ale jest wiele wyzwań, ponieważ po prostu poprosiliście by być tu, poprosiliście by być pierwszymi pracującymi z tym wszystkim. I teraz jesteście pierwszymi, którzy rozumieją i pracują z nowymi energiami.

Od początku naszych rozmów z wami, my mówimy, że nie jesteście sami. Tak często jak czujecie - że idziecie drogą sami - powinniście wiedzieć, że jest wielu, wielu wspierających i otulających was. Tam są wasi przewodnicy. Tam są aniołowie, archaniołowie i teraz wasi biegacze. Są pełnoprawne osoby towarzyszące, które są tutaj. Wy nigdy nie jesteście sami, moi przyjaciele. Być może tak to postrzegacie po waszej stronie zasłony. Gdybyście mogli widzieć cały obraz, gdybyście mogli zobaczyć wszystkich zebranych tutaj dzisiejszego dnia! Są aspekty waszych przeszłych wcieleń zebrane tutaj. Są ci, którzy byli waszymi przewodnikami. Są nauczyciele ze wszystkich części anielskich królestw. Oni są tu wspierając was, ale jak my mówiliśmy, oni nie mogą działać za was. Oni po prostu są tu wspierając i kochając was.

Teraz, wasi biegacze tutaj, odpowiadają na wasze rozkazy, wasze intencje, spełniają wasze życzenia i służą wam. Jeżeli wy pracujecie w nowej energii w duchu służby, będziecie widzieć bardzo szybkie wyniki, gdy wezwiecie waszych biegaczy do działania. Jeżeli wy robicie to z egoistycznych pobudek ( a nikt tutaj nie ma takich intencji ) gdyby jednak byli tacy, nie zobaczyliby reakcji. Jest wiele matryc energii, które zostały założone, by to się nie zdarzyło. Wy zebrani tutaj i czytający te słowa – będący w służbie – jak długo kontynuujecie pracę z tą energią, wy będziecie widzieć sprawy zdarzające się bardzo, bardzo szybko.

Teraz zanim odpowiemy na wasze pytania – albo spróbujemy (chichot ) – my zadamy wam kilka pytań tego wieczoru. Pytamy was: "Na co masz ochotę?" My nie wiemy. Kiedy wy przechodzicie przez wasz dzień i wy przechodzicie przez wasze wyzwania … kiedy wy przechodzicie przez wasze doświadczenia, mówcie nam, na co macie ochotę. Mówcie nam co czujecie i czego potrzebujecie. My pytamy was. „Co myślisz?”. Wbrew temu, co mniemacie, my nie czytamy z umysłów. My możemy pukać do waszej energii, gdy nam pozwalacie, ale mówcie nam, co myślicie. Wyraźcie to do nas. Rozmawiajcie z nami. Mówcie nam, czego potrzebujecie, by kontynuować waszą podróż. Czasem macie uczucie, że nie zasługujecie, że nie jesteście godni uwagi. My prosimy was, komunikujcie nam, czego potrzebujecie. Gdy to robicie, zaczyna mieć miejsce cały ciąg zdarzeń. Ponieważ wy podążacie ścieżkę bólu i walki, wy czujecie, że my musimy pozwolić wam poczuć ten sposób. Musimy pozwolić wam doświadczać tego.
Komunikujcie się z nami. Zacznijcie się komunikować ze sobą. Mówcie nam, jak się czujecie, czego potrzebujecie. Dzielcie z nami wasze radości i smutki. Jak mówiliśmy wcześniej, to jest klasa nowej duchowej energii. My będziemy uczyć się razem.

Teraz zaczniemy pytania i odpowiedzi.


PYTANIE: ja mam dwa pytania do Ciebie, Tobiaszu i odpowiedź dla Ciebie. Odpowiedź na pytanie, które właśnie zadałeś, „ czego potrzebujemy”? Ci z nas, którzy podążają tą ścieżką... potrzebujemy wiedzieć, że pomimo, że idziemy tą ścieżką, i czujemy ból, czujemy smutek... musimy być pewni, że jesteśmy właściwie powiązani z Duchem, Stwórcą. Musimy wiedzieć, że pomimo, że podążamy tą ścieżką, że ci, którzy mogą być krzywdzeni, znajdują się w starej energii, "czy my mamy racje?". To prowadzi mnie ku pierwszemu pytaniu odnośnie związków, że wielu z nas tutaj i tych, którym udzielamy porad, którzy znajdują się w partnerskich związkach, gdzie wy macie nową energię, 4-ty wymiar, powiązani są ze starą energią, w 3-cim wymiarze. To sprawia, że cofamy się, ze względu na przesunięcie w odczuwaniu miłości, lub prawdziwego sensu miłości, my się nie posuwamy do przodu i nic nie zyskujemy. Drugie pytanie, jakie mam: mówicie, że my uwalniamy nową podstawę przy rozpoczęciu waszego channelingu, że uwalniamy nową podstawę dla Ducha. Wchodzimy do tego z pełnoprawnymi osobami towarzyszącymi, które pomogą nam wejść, którzy mają pełny przegląd gdzie idziemy i co robimy?


TOBIASZ: Gdy wyruszacie do nowej energii, są tam te wszystkie istoty, o których mówiliśmy, „biegacze”. Tam też jest wasza rodzina anielskiego królestwa.
Każdy z zarządzających archaniołów z bliska przygląda się i obserwuje, co się wydarza. Więc jesteście otoczeni ale oświadczalibyśmy, że nasz przegląd raczej nie jest taki, jak wy myślicie, że jest. To jest nie tak, że widzimy cały plan i wiemy dokładnie na jakim kursie jesteście i możemy prowadzić was dokładną drogą. My uczymy się poprzez was. My mamy przegląd będąc po tej stronie zasłony, ale wy jesteście jedynymi, którzy łączą w jedną całość waszą boskość. My nie rozumiemy, jak to jest być w ludzkim ciele i integrować boskość. Innymi słowy, moi przyjaciele, my nie zawsze znamy odpowiedzi, pomimo, że tu mamy przegląd, który może być korzystny. I dlatego zachęcamy was, byście rozmawiali z nami często.

Pod względem relacji… to jest interesujący obszar. Po pierwsze musisz zrozumieć, że związek, w którym jesteś, jest odpowiedni w tym czasie. Nie ma żadnych błędów w tym. Nie ma żadnego trzymania. Teraz może być tak, że Twój partner wybierze nie wchodzić w nową energię i to może być stosowne, że tylko jedno z Was zrobi to pierwsze. Mógłby być brak równowagi, gdybyście oboje przechodzili przez to w tym samym czasie. To nie jest reguła, powtarzamy. Są pary, dla których będzie stosowne przejście razem, ale w wielu innych przypadkach, partnerzy dostarczają sobie wzajemnej przeciwwagi. Jeśli jesteś w związku, który już nie jest odpowiedni dla Twojej duszy, ten związek się zmieni. To jest część procesu pozwalania. Tu nic nie potrzebujecie robić, ponieważ związek będzie się zmieniał samoistnie. Energia będzie znajdowała swój własny poziom.

Tu jest konflikt, że wielu nie wie co powinno robić ze swoimi związkami. My będziemy powtarzać teraz, że nieodpowiednie związki, kiedy jesteście w nowej energii, będą rozwiązywać się same. Tu jest niewiele, co wy potrzebujecie czynić. To może być tak, że pewnego dnia jedna osoba przychodzi do drugiej i mówi "To już nie jest dłużej właściwe” Tak funkcjonuje dynamika w nowej energii. To nie usunie twojej woli, że tak powiem. To nie przyjmuje twojego umysłowego popychania danej sytuacji, mającej się wydarzać.
Tam będzie wyrównywanie energii, powodujące odpowiednie zdarzenia.

Teraz prosimy ciebie, wprost w twojej sytuacji, zapytaj twoją własną boską istotę o stosowność twojego związku. A wtedy bądź cierpliwy i wiedz, że odpowiedź przyjdzie do ciebie. Nie walcz tyle w głowie. To był silny atrybut starej energii, intelektualista walczący tam i z powrotem, ocenianie tam i z powrotem. To będzie początkowo dla wielu trudne, posługiwać się tym w nowej energii. Wy nie będziecie potrzebowali walki umysłowej. Po prostu będziecie potrzebowali wyrazić intencję. Będziecie potrzebowali określić wasz cel. Wtedy wszystko będzie układać się na swoim miejscu, by osiągnąć ten rezultat. W waszej pracy, w życiu osobistym, nie będziecie potrzebowali walczyć. Będziecie musieli po prostu przyjmować i pozwalać. To jest pierwsza podstawa nowej energii, jak mówiliśmy w tej klasie. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na twoje pytanie.

PYTANIE: Tobiasz, mówiłeś o zmianach w kryształach. Jestem zdumiony, jeżeli mógłbyś powiedzieć tym z nas, którzy otrzymywali w ten sposób pomoc, jaka będzie ta zmiana i czy będą kontynuowane błogosławieństwa ich energii w inny sposób. Ja proszę o większą jasność. Dziękuję.

TOBIASZ: Kryształy były składnikiem waszej energii w przeszłości. One utrzymywały wiele energii, których wy sami nie moglibyście utrzymać. Była wspólnota z tymi bardzo cennymi klejnotami. One służyły wam dobrze, ale gdy wy wyruszacie ku nowej energii, nie liczcie na nie dla własnej mocy. Gdy zaczynacie naprawdę pracować z waszą własną boską energią, to wasze związki z tymi kamieniami rozluźnią się. One miały służyć waszym celom wtedy, ale teraz, moi drodzy, jesteście proszeni, by odgraniczyć się od wszystkich tamtych energii. Jest wielu, którzy używali lub używają tych zewnętrznych narzędzi. My wymieniamy kilka tutaj, takich jak kryształy, takich jak wahadła, takich jak pewne typy kwiatów i ziół. Wszystkie one były stosowne. My nie prosimy was o odwrócenie się od nich. My prosimy was, byście rozpoznali je jako narzędzia starej energii. W nowej energii wszystkie rzeczy będą pochodzić z wewnątrz was. Znowu, to może powodować wiele sporów wewnątrz ciebie i innych wokół ciebie. Jest tendencja kontynuowania używania tych narzędzi, ale ci, którzy naprawdę pracują tej w klasie, pracują z nową energią, odnajdą stosowność odłożenia ich teraz.

PYTANIE: Tobiasz , ty mówiłeś o pojęciu pozwalania. Ja stwierdzam, że pracuję dużo z ludźmi. Ja muszę uczyć ich, jak mają pozwalać sobie być obecnymi w ich ciałach albo być świadomymi. Jest to rodzaj wysokiego wymagania dla ducha, który znajduje siebie z ludzkim ego, ponieważ, zwykle co widzę że oni robią, to to, że usiłują "robić" pozwalanie. Parę spraw, które... odnośnie wyjaśniania konceptu dla tych z nas, którzy pracują z tą nową energią i próbują pozwolić na [stworzenie] przestrzeni dla niej... ponieważ tego ona właśnie wymaga, przestrzeni. Wiele z tego co znajduję - w znaczeniu - co tak wprost oddziaływuje, niezależnie od tego, czy ktoś jest w stanie pomóc - wydaje się wówczas, kiedy oni złapią się w samo-osądzanie. Jest to osąd, taki jak, "Nie jestem wystarczająco dobry. Nie robię tego wystarczająco dobrze." Inną sprawą jest bycie obecnym. Wiele ludzi myśli o tym, co będą robić, albo też, co potrzebują zrobić. Wypełniają oni swój 3-wymiarowy czas rzeczami do zrobienia, że ich ego czuje, że robią wystarczająco, tak więc nie musi się osądzać. Wszystko jest wypełnione 3- wymiarowością i nie ma tam więcej przestrzeni. Nie jest możliwe dla tych ludzi, aby sobie pozwolić. Tam nie ma całkiem spokojnej [stałej] przestrzeni. Umysł jest zawsze wyłączony w przyszłości lub w przeszłości, gdziekolwiek, ale nie teraz. I to wszystko zastanawia mnie odnośnie konceptu samo-osądzania. Aby to jakoś uporządkować, moje pytanie jest... Jeśli powiesz nam na temat sedna sprawy dotyczącej samo-osądzania, które powstrzymuje pozwalanie sobie, związane z pozwoleniem sobie na wyjście z wymiaru
3-D w nową przestrzeń, która jest niczym innym jak niewyobrażalną przestrzenią.


TOBIASZ: Pozwalanie jest interesującą kwestią. Po naszej stronie zasłony pozwalanie to naturalny proces, o którym my nie myślimy. Kiedy wy jako ludzie przyszliście na Ziemię, przekroczyliście zasłonę i przyjęliście ludzkie ciało, rozdzieliliście siebie od Ducha. I to było częścią wiedzy pochodzącej z Ziemi, wiedzy o świetle i ciemności. Kiedy my mówimy o szacunku, który mamy dla was, dla waszej pracy, bierze się on z tego, że nie ma żadnej innej kreacji Ducha, która kiedykolwiek świadomie i celowo rozłączyłaby się z Duchem. To było częścią energii Ziemi, zapomnienie kim byliście. Gdy to się stało, gdy rozłączyliście się od Ducha, gdy zapomnieliście kim naprawdę jesteście, przestaliście ufać. Zaczęliście polegać na własnym umyśle i własnym ego. Wasze ego utworzyło wtedy nową definicję w miejscu, które było opróżnione przez Ducha. Po drodze utraciliście zaufanie. Ponownie, to było wynikiem rozdzielenia, którego my nie znamy.

Teraz, kiedy jesteście proszeni o przejście do przestrzeni pozwalania, to wyzwala wewnątrz was natychmiastowe odczucie nieufności. Wy próbowaliście pozwalania wcześniej, w każdy wyobrażalny sposób. Próbowaliście pozwolić dobroci i uzdrowieniu i jasności i obfitości być w waszym życiu. Zostaliście rozłożeni na łopatki, że tak powiem! Było tak, ponieważ, moi drodzy, pracowaliście w starej energii, która nie dostarczała właściwej mechaniki dla prawdy uwzględnionej w tym miejscu.

Teraz, w nowej energii, w którą zaczynacie wchodzić, pozwalanie pochodzi z zaufania waszej boskości. Pozwalanie pochodzi z zaufania waszej boskiej naturze, Chrystusowemu ziarnu, z którego pochodzicie. W miarę jak dowiadujecie się prawdy, uczycie się przypominać sobie kim jesteście i ufać sobie i ufać Duchowi, przyzwolenie jest naturalnym produktem ubocznym tego. Wy nie możecie wymusić na przyzwoleniu, by się wydarzyło. To pochodzi z głębokiego rdzenia waszej istoty. Przyzwolenie pochodzi z pozwalania na wydarzanie się wszystkim rzeczom. Kiedy wy będziecie pozwalać wszystkim rzeczom wydarzać się, kiedy wy będziecie przechodzić otchłań, jak mówiliśmy, wtedy zaczną otwierać się potencjały wszystkich rzeczy, którymi jesteście. Powiedzieliśmy również w sesjach dla tej grupy, że nowy święty człowiek, w którego się przekształcacie, jest nie podobny do niczego, co mogliście prawdopodobnie wyobrazić sobie w waszym umyśle wczoraj. Jesteście istotami wezwanymi, by dojść do punktu głębokiego zaufania Jaźni i Duszy. Moi przyjaciele, czemu jeszcze macie ufać, innemu niż Duch i Jaźń?


Gdy przychodzicie do nowego punktu zaufania, będziecie też naturalnie przychodzić do punktu przyzwalania. Wtedy będziecie… będziecie rzeką, która płynie bez zapór, bez ograniczeń. Wasz umysł był narzędziem, które próbowało barykadować lub ograniczać lub kierować przepływem. To jest czas prostego pozwalania i zaufania. Pozwalajcie naturalnej miłości i procesowi Ducha prowadzić was. To będzie najbardziej wymagającą częścią waszego wstąpienia do nowej energii, ten element pozwalania. Jesteś całkiem dokładny, kochany, w rozumieniu, że umysł spróbuje wywołać mechanizmy pozwalania, ale to nie przyjdzie stamtąd. Kontynuuj pracę z tym. Kontynuujcie pracę, jak mówiliśmy, indywidualnie i jako grupa pozwalająca „pozwalaniu” mieć miejsce.

PYTANIE: Tematem jest zasłona. Wydaje mi się, i zdaję sobie sprawę z twoich wskazówek co do tego, faktycznie wiem o istnieniu zasłony, jej użyteczność teraz dotarła do mnie. Dalsza część pytania „dlaczego ona ciągle tam jest?” To jest po prostu część kontraktu nas wszystkich, część na którą się zdecydowaliśmy przychodząc na Ziemię i będąc ludźmi?
Albo jest tam coś jeszcze, co musi się wydarzyć najpierw, zanim ona będzie mogła zniknąć zupełnie albo zniknie bardziej? Co jest tego źródłem?


TOBIASZ: To jest doskonałe pytanie. Zasłona jest tworzona przez masową świadomość. Nawet, jeśli jesteście świadomi obecności zasłony i nawet gdy waszą intencją jest rozsunięcie zasłony wokół was, tam jest jeszcze bardzo silna elektromagnetyczna struktura zasłony, tworzona przez masową świadomość. Ty, jako osoba, nie możesz rozsunąć twojej własnej zasłony, ale razem z twoją intencją zmniejszania jej, oczyszczania tej mgły i z intencją innych z tej grupy, i wtedy, gdy ty uczysz innych w twoim świecie, zasłona będzie rozsuwać się. Teraz, ponieważ wasze wibracje wyrównują się w tym czasie, zasłona na dla was indywidualnie będzie miała mniejszy wpływ na wasze życie, niż na osobę, która jeszcze chodzi w starej energii Ziemi. Tak więc do pewnego stopnia macie kontrolę nad nią. Ale nie frustrujcie się próbami przedarcia przez zasłonę. Ponownie, to nie jest żadne ćwiczenie intelektualne. Gdy zwiększacie swoje wibracje i swoje rozumienie, i gdy pozwalacie swojej boskości kiełkować i kwitnąć, nawet gdy tam jest silna zasłona z masowej świadomości, was to będzie mniej i mniej i mniej dotyczyło osobiście. Ale, moi drodzy, my sugerujemy, żebyście nie walczyli z zasłoną.

PYTANIE: Po pierwsze, chciałbym ponownie podziękować Cauldre (Geoffrey Hoppe, the channelinger) za jego pomoc. Moje pytanie jest o sztuce. Jaki jest związek między sztuką a Duchem? Co będzie inne w nowej energii?


TOBIASZ: my opowiemy historię, którą się podzieliliśmy z niewieloma innymi wcześniej. My używaliśmy analogii Boga, Twórcy, będącego wielkim malarzem. I Bóg wybrał narysowanie i namalowanie jednego dnia, i stworzył wspaniały obraz, jak żaden inny jaki On i Ona kiedykolwiek stworzyli wcześniej. To był piękny obraz. W sercu Boga, Bóg pragnął głęboko aby nie tylko malować obraz ale żyć w nim, doświadczyć go od wewnątrz – nie tylko stworzyć go jako zewnętrzny element. Tak Bóg wybrał wejście w kreację, wejście w obraz, życie wewnątrz niego i prawdziwe rozumienie piękna i głębi i miłości obrazu, który On i Ona stworzyli. Bóg wszedł w obraz i zapomniał, że On i Ona są Bogiem. To stworzyło okazję do prawdziwego, prawdziwego życia wewnątrz kreacji.


To jesteście wy, moi przyjaciele. Ty jesteś Bogiem. Ty stworzyłeś malarstwo. Gdy z najgłębszej miłości i współczucia dla siebie wybrałeś życie wewnątrz obrazu, zapomniałeś, że to ty byłeś malarzem. Teraz tutaj ty odgrywasz twoje doświadczenia i twój dramat wewnątrz obrazu. Ale w nowej energii ty będziesz pamiętał, że jesteś malarzem. Tak, mój przyjacielu, to doskonałe pytanie i to doskonały sposób zrozumienia wartości sztuki. Spójrz na inne drogi wokół, ty jesteś malarzem Wszystkich rzeczy, tylko, że ty żyjesz wewnątrz swojej kreacji. Gdy pozwalasz ekspresji wyjść poza twoje całe istnienie – nie poza twój umysł, nie poza twoje serce – ale od pojedynczego punktu energii… gdy pozwalasz tej ekspresji udać się dalej, to będzie wezwanie wniebowstąpienia, to będzie kolejny raz stanie się malarzem.

PYTANIE: Tam jeszcze będzie przyczyna i skutek w nowej energii ?


TOBIASZ: To też jest doskonałe pytanie. W nowej energii nie ma przyczyny i skutku, którego używaliście w przeszłości. W przeszłości nazywaliście to czasami „karma”. Wy graliście w starej energii między siłami światła i ciemności pomagając zrozumieć równowagę. W nowej energii to nie jest przyczyna i skutek. To jest INTENCJA I KREACJA.

PYTANIE: Mam pytanie. To co ty nazywasz nową energią, ja myślę, że było wokół zawsze. Co jest nowe dla mnie, to tylko to w ostatnich latach, że mając świadomość celu, ja mogę tworzyć moją rzeczywistość i że nie potrzebuję, tak jak ty powiedziałeś, polegać na narzędziach dla uzdrowienia. Ja używałem ich do pracy uzdrawiania do czasu, gdy nie uprzytomniłem sobie, że urzeczywistnienie uzdrowienia to pozwolenie na wyleczenie i wtedy ono następuje. To jest rzeczywiście nowe, czy po prostu mamy teraz nowe zrozumienie tego, co było zawsze?


TOBIASZ: Ty i inni będący w tym pomieszczeniu i czytający ten materiał pracujecie od kilku lat – od wielu lat – w pomaganiu tworzenia szablonów dla nowej energii, ale naprawdę to, co my definiujemy jako nową energię, jest bardzo niedawną kreacją. To jest całkowicie nowe. To nie było czynione wcześniej. To jest to, co będzie wyzwaniem dla ciebie i co będzie cudowne dla ciebie. Kiedy my mówimy w naszych przekazach do was, kiedy zbieramy się razem z ludźmi, i kiedy łączymy się z tobą, tworzona jest nowa energia. To jest nie tylko to, że ty przychodzisz do naszego miejsca, lub my przychodzimy do twojego. Razem tworzymy święte miejsce i świętą energię. Kiedy nastąpiło pęknięcie w świadomości, które nazwaliśmy ostatnio „Drugą Ziemią” to naprawdę powstała nowa energia, która nie była stworzona nigdy przedtem. Ale, mój drogi, ty i inni w tym pomieszczeniu pracowaliście zakładając siatki i budując struktury ku temu przez jakiś czas, zarówno w twoim stanie obudzenia, jak i w twoich snach. To jest dobre, że to robiłeś, ponieważ wówczas ty osobiście będziesz znajdować większą równowagę w tym nowym miejscu.

PYTANIE: Chciałbym usłyszeć więcej o intencji i kreacji. Są książki, które mówią, że my tworzymy myślą a następnie są inni, jak Gregg Braden, mówiący, że czuciem. Teraz mówisz, że to zamiar jest nadrzędny, jedność, harmonia, przez które będziemy stwarzać kreacje. Rozumiem sens tego, mimo to wciąż wiążę z tym w pewnym stopniu czucie. Mógłbyś to objaśnić?

TOBIASZ: To jest obszar, gdzie my nie znamy odpowiedzi. My mówimy, że kreacja nie będzie – pełna kreacja – nie będzie pochodziła prosto z umysłu. To są stare wzorce energetyczne. To pracowało w waszej starej energii, ale to nie będzie miało tego samego skutku w nowej. Wasze emocje, jak mówiliśmy przedtem, są paliwem albo siłą napędzającą.
To jest kombinacja waszego całego istnienia, która będzie stwarzała wasze kreacje. To jest jedno z wyzwań w tej grupie, zacząć eksperymentować, zacząć wypróbowywać różne miejsca świadomości. My wiemy, że to nie będzie pochodziło wprost z waszego serca albo wprost z waszego umysłu. To będzie pochodziło z pragnienia i z pełnego uwzględnienia waszej istoty. Przyjmijcie tę pracę, i zacznijcie odnajdywać ten obszar.

Używając analogii, kiedy nasz przyjaciel Cauldre (the channelinger), zaczynał pracę z nami, zabrało chwilę znalezienie właściwej wibracji częstotliwości, zaczynającej otwieranie czystego przekazu. My nie za bardzo wiedzieliśmy, jak mówić do niego. To wymagało jego eksperymentów i różnych irytujących rzeczy. Na pewno on wiele razy upadał, zanim zaczął mieć w tym komfort. Podobnie będzie z nową energią i nową kreacją. To będzie kierować pracę tam i z powrotem. Dlatego zasugerowaliśmy narzędzia waszego Internetu, gdzie możecie porozumiewać się ze sobą. Kilku zacznie znajdować nowe ścieżki.
Dlatego ta grupa jest istotna dla was, bo możecie się dzielić i porównywać. Nie ma konkretnego miejsca, w którym powiemy ci, zacznij. To po prostu zamierza być na tym kursie.

PYTANIE: Mam pytanie o snach. Czuję jak nasze sny…, że wielu z nas w tym pokoju, w zasadzie… wielu z tego pomieszczenia jest w moich snach, i czuje, że jesteśmy w misji jakiegoś rodzaju, lub różnych misjach. Czy możesz dać małą informację na ten temat?


TOBIASZ: Wszyscy obecni tutaj, wszyscy, którzy będą to czytać, są, jak ty mówisz, w misji. Każdy będzie interpretować to różnie w swoich snach. Niektórzy będą czuć ochotę na pracę przez całą noc. Inni będą chcieli siedzieć w klasach przez całą noc. Rzeczywiście, mój drogi, każdy kto jest tutaj w duchu, każdy kogo nazwaliśmy Zagubionym  Dzieckiem Chrystusowym ( the Lost Children of Christ ) wie, że jest czas iść naprzód. To jest czas wypełnienia waszych prawdziwych kontraktów tego życia na Ziemi. Każdy z was wie, że będziecie tworzyć i pracować z nową energią. Teraz w szczególności, przez następne trzy miesiące waszego czasu, będzie kontynuowane nasilenie w snach, kontynuowane odczuwanie wielkiej presji i wielkiego wyzwania. Ale ponownie, dlatego my nazywamy was klasą nowej duchowej energii, bo możecie zaczynać pracę razem i definiować to. W twoich snach szczególnie, mój drogi, ty próbujesz definiować pewne energie, którymi potem możesz dzielić się z innymi, szczególnie w tej grupie. Tak więc w odpowiedzi na twoje pytanie, z twojego własnego punktu widzenia, tu jest misja, którą ty masz.


PYTANIE: Mówiłeś w którymś punkcie, że depresja zdaje się być teraz problemem wielu ludzi. Mógłbyś to rozwinąć? To nie tyle jest depresja, ale faktycznie uczucie straty. Nawet gdy ja jestem bardzo świadomy tej nowej energii i biorę to jako moje wyzwanie, ja nadal czuję stratę.

TOBIASZ: Depresja jest po prostu Jaźnią czującą to, jak była porzucana. Tam jest uczucie straty i smutku. Trudno jest udzielać wyjaśnień ale wasza stara energia ludzkiej jaźni identyfikuje się z tym, dokładnie jak wasze przeszłe życia utożsamiają się. Ona czuje, że jest porzucana, że umarła lub umiera. Dlatego wielu tu przechodziło przez uczucia widma śmierci. To uczucie, że cała energia została wyciągnięta ze spodu na zewnątrz. Ona potrzebuje przedłużyć życie kontynuując jego tożsamość, ale również w stosowym porozumieniu z Prawdziwą Jaźnią, przybywając do Wyższej Jaźni. To uczucie jest silne i ono jest prawdziwe. Są ludzie, którzy nie byli zdolni pracować przez to, którzy wybrali z tego powodu powrót do Domu. Te uczucia są bardzo intensywne. To uczucie depresji nasiliło się ostatnio, gdy twoi przewodnicy duchowi zaczynali opuszczać obszar podtrzymywany wokół ciebie, tak, tam jest dodatkowo również uczucie porzucenia.

Moi przyjaciele, to co robicie jest trudne. To jest gra z podstawowym pytaniem, kim wy jesteście. Uczucia są rzeczywiste. Niełatwo ogarnąć je umysłem. Stawianie na kartę nowej energii, oczywiście jest hazardem z waszej perspektywy. To jest trudna praca. My przechodzimy przez to razem, tutaj, w klasie nowej duchowej energii Ziemi. Łącząc się z wami pomagamy dodając energii, dodając miłości do pracy, którą wykonujecie, ponieważ my wiemy, że to jest trudne. Jedną z rzeczy, którą każdy z was mógłby zrobić, która zrobiłaby największą różnicę w waszej podróży, to nie być twardym dla siebie. To jest zdumiewająca tendencja, skoro wy robicie słuszne rzeczy. To jest tendencja krzywdzenia siebie.

My mówimy wam z miejsca Prawdy i miejsca Miłości, że wy jesteście na prawej ścieżce, że robicie słuszną rzecz. Odpuście osądzanie i idźcie przed siebie. Jak mówi nasz przyjaciel Cauldre, najgorsze co mogłoby się teraz tobie zdarzyć, to to, że ludzie pomyślą, że zwariowałeś. Z ich perspektywy tak może być, ale wy macie do czynienia z rzeczami, które sprawiają, że jesteście zupełnie nowi.

Dlatego, powtarzamy ponownie, to pomieszczenie jest napełnione nie tylko ludźmi, ale legionami archaniołów i Duchem i aspektami przeszłych żyć. Oni patrzą w ten dzień, zastanawiając się jak wydarzenia się ukształtują. Oni patrzą na ciebie z szacunkiem i miłością, dla wszystkich rzeczy, które są poznawane dzięki tobie. Wiedza o nowej energii pochodzi teraz od was. Nikt inny nie doszedł do tego punktu wcześniej.


Kiedy pojawia się uczucie depresji, której wielu z was doświadczyło, błogosławcie to, choć to trudne, błogosławcie to. To jest naturalne. To przeminie. Czasami będziecie doświadczać jej na najbardziej głębokich poziomach. Ale błogosławcie to. Bądźcie z rodziną jak tu, w grupie. Rozmawiajcie z innymi. Uzdrowiciele i nauczyciele, którymi jesteście – pomagajcie sobie wzajemnie. To jest dwukierunkowa energia, gdy uczycie i leczycie innych w waszej rodzinie, wy zaczynacie używać swojej nowej energii. Zaczynacie pozwalać przepływowi nastąpić, a zarazem, pomagacie komuś innemu z rodziny. To samo w sobie pomaga wszystkim. Nie bądźcie twardymi dla siebie. Nawet najbardziej silni wojownicy, którzy tu są, nie są twardzi dla siebie. Czy stajecie się fizycznie chorzy, czy macie depresje – te rzeczy są naturalne. Nie traktujcie to jako „znaku”, że coś tam w was jest „złe”. Rozumienie tego JEST częścią procesu wyruszania ku nowej energii.

PYTANIE: Tobiaszu, ty mówiłeś, że uczysz się poprzez nas. Ja często zastanawiałem się, jak Kryon albo ktoś inny po drugiej stronie zasłony, kto nigdy nie był człowiekiem, mógłby rozumieć przez co przechodzimy. Ty nigdy nie doświadczyłeś rozdzielenia albo strachu albo czegokolwiek, przez co my przechodzimy. Ja chciałbym wiedzieć, jak to jest.


TOBIASZ: ( głęboko wzruszony ) Ja Tobiasz byłem w fizycznym ciele na Ziemi wieki temu. I po wielu życiach na Ziemi, wybrałem pozostanie po tej stronie. Ja nie miałem siły, którą ma każdy z was tutaj. Ja nie byłem zdolny kontynuować oddalenia od bezpośredniego porozumienia z Duchem, tak ja wy. Tak, ja zostałem po tej stronie zasłony z zaangażowaniem i obietnicą pomagania wam, służenia każdemu z was tutaj. My uczymy się poprzez was. Wy jesteście pierwszymi wchodzącymi w tą nową energię. Dlatego my mówimy do was: „mów nam co czujesz, mów nam co myślisz, mów nam czego potrzebujesz”. Jesteście
jedynymi zbierającymi wszystkie informacje i dane, tak więc mówcie, co się dzieje teraz. My siedzimy tutaj, po naszej stronie zasłony zapisując to, jak to się dzieje, patrząc na to, używając tego w innych miejscach we wszechświecie, tworząc nowe energetyczne wzorce. Wy jesteście jedynymi porządkującymi to, tak więc mówcie. My jesteśmy tymi, którzy przetwarzają . Dlatego zachęcamy każdego z was, będących tutaj, kontynuujcie. My wiemy, że macie wolę powrotu, ale praca, którą wykonujecie, jest ważna. Przez wasze oczy widzimy nowy dzień. Przez wasze czucie, my to czujemy. Przez wasze bycie, my przychodzimy do nowego rozumienia. Duch dochodzi do pojmowania kreacji, które nie było rozumiane nigdy przedtem. Dlatego gdy prosicie nas o odpowiedzi, wiele razy my po prostu nie wiemy.PYTANIE: Planetarne wyrównanie, które wydarzy się około piątego maja tego roku – mógłbyś powiedzieć o znaczeniu następnych trzech miesięcy?


TOBIASZ: To będzie podobne do otwarcia drzwi. Kiedy następne drzwi otworzą się, za nimi będzie dodatkowa energia zasobów dla was, dla wszystkich ludzi. Efekty dla tej grupy po tym planetarnym wyrównaniu, to umiejętność pomieszczenia w sobie jeszcze większej duchowej energii, waszej własnej Prawdziwej Jaźni. To stanie się etapami. Jest bardzo dużo elementów elektromagnetycznego wyrównania, które się wydarzą. Kiedy to będzie miało miejsce, dostarczy nowych możliwości dla was. W tym czasie żadne znaczące wydarzenie nie zdarzy się na Ziemi, w sensie – nie oczekujcie, że pojawi się tam coś sensacyjnego. Będzie spokojnie. Ale w czasie tego wydarzenia i krótko potem, będziecie czuli więcej mocy. Ona będzie zogniskowana na czuciu waszych twórczych zdolności. Będziecie czuć więcej fizycznej energii, takiej jak zmniejszenie potrzeby snu. Będziecie mieć zdolność do szybszego uzdrawiania waszych ciał i umysłów w tym czasie.


PYTANIE: Zauważyłem w ostatnim miesiącu lub dwóch, że ludzie ciągną z mojego serca więcej niż kiedykolwiek wcześniej. I to jest naprawdę irytujące. Nie jestem bardzo przyciągany do ich dramatów, ale czuję większe połączenie. To jest bardzo niepokojące.

TOBIASZ: To, mój przyjacielu, jest częścią twojego własnego otwarcia, częścią twojej własnej świadomości, której byłbyś bardziej świadomy, dotykając tego. Ale też tak jest, ponieważ wielu z tych ludzi jest w starej energii. Oni widzą coś innego w tobie, w każdym z was tutaj i czytających te słowa. Widzimy wielu z was zauważających ostatnio, że ludzi ciągnie do was. W miarę jak nasienie boskości kiełkuje i rośnie wewnątrz was, oni będą przyciągani do was. Oni nie będą rozumieli, co to jest i w ich człowieczeństwie błogosławią to… w ich człowieczeństwie oni będą chcieć posiadać tę rzecz, którą masz. Oni widzą światło w tobie. Oni pragną mieć to wewnątrz siebie, ale jak wiesz, ty nie możesz im tego dać. Ty tylko możesz inspirować ich, zaczynając wzrastać wewnętrznie samemu. To będzie trwało i to będzie atrybut, który będziesz widział coraz częściej, wchodząc głębiej w nową energię.
Tam będą ci, którzy przychodzą do ciebie, bo potrzebują tego, co ty masz. Kiedy wy powiedzie, że nie możecie im tego dać, oni będą … pewna ilość będzie mieć pragnienie, żeby was zaatakować, by dowiedzieć się, co wy naprawdę robicie. Wtedy wasze nauczanie stanie się bardzo ważne, pomaganie im uczyć się ich własnej boskości, którą oni widzą w was, którą oni już posiadają, ale po prostu potrzebują zacząć pracować z nią i ją aktywować. Wtedy każdy z was będzie nauczycielem.

PYTANIE: Tobiaszu, dziękuję ci za twoje błogosławieństwa. My możemy również nauczyć się błogosławić was. Moje pytanie jest o komunikacji. Mówisz, że po twojej stronie zasłony, ty nie możesz czytać naszych myśli, a jednak ty chcesz znać nasze myśli. My powinniśmy wypowiadać je na głos? My powinniśmy… możemy mówić w formie intencji? Jak my możemy komunikować jaśniej, tak żeby zmniejszyć zasłonę?

TOBIASZ: Kiedy ludzie wybierają zamknięcie swojego umysłu i emocji, to jest nam bardzo trudno czytać, patrzeć na waszą energię, ponieważ tam są drzwi, które są zamknięte. Kiedy wy mówicie do nas nie ustnie, ale kierujecie myśli bezpośrednio do nas, wtedy to jest jak otwarcie drzwi. Wtedy komunikacja jest możliwa. Kiedy będziecie mówić do nas w myślach, to my nie potrzebujemy uszu by was usłyszeć, ale wasza energia jest już o wiele bardziej zogniskowana i dużo bardziej silna. To zostawia dla nas mniej do interpretacji. Gdy pracujecie z waszą boskością, gdy pracujecie z nową energią, wasza niewerbalna łączność będzie się stawać teraz o wiele potężniejsza niż poprzez wasze słowa. Ale będzie w tym trochę pracy i to jest część przyszłych przekazów, które będziemy mieć w tej klasie. Kiedy wasze myśli albo wasze słowa są skierowane do nas, wtedy możemy je odczytać. Ale kiedy ludzie czują się zawstydzeni albo winni albo źli i oni ukrywają się pod emocjonalnym kocem, wtedy trudno nam widzieć. Wtedy trudno nam rozumieć. My możemy odczytać otaczające ich bardzo ogólne wzorce energii, ale tylko dzięki pozwoleniu ludzi my możemy wchodzić. Dlatego trudno również waszym najlepszym jasnowidzom i waszym najlepszym psychologom zaglądać do obszarów, które ukrywacie. Moi przyjaciele, wy zawsze macie kontrolę. Wszyscy ludzie tutaj zawsze mieli kontrolę. Dlatego trudno jest przepowiadać albo odczytać całe życie. Tam są na pewno znaki lub wzory wibracji energii, ale jeśli wasze drzwi są zamknięte, my nie możemy wejść.


Teraz, my widzimy, że nasz przyjaciel Cauldre jest zmęczony. My widzimy jak ludzie na swoich miejscach stają się niespokojni. Podsumowując ten dzisiejszy przekaz, na tym zebraniu, zaczęliśmy naukę w klasie. Będą tu nauki nowe dla was, i może sprzeczne z tym, co robiliście wcześniej. Ale my tutaj jesteśmy pomocnikami. Wszystkie istoty, które otaczają ten krąg ludzi, są potężne i będą kontynuowały wspieranie was, kontynuowały obserwację. Wasi biegacze są, gdy ich potrzebujecie. Moi przyjaciele, my kończymy ten wieczór przypominając wam: nie wracajcie do waszych starych książek w poszukiwaniu odpowiedzi. Wszystkie odpowiedzi będą pochodziły z nowego miejsca. To jest celem tej grupy.

I tak to jest

--------------------------------------------------

Tobiasz ze Szkarłatnego Koła prezentowany jest przez Geoffrey’a Hoppe’go, zwanego “Cauldre”w Golden Colorado. Historie Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza można znaleźć w Szkarłatnym Kole na stronach internetu www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są bezpłatne dla Nosicieli światła i Shaumbry na całym świecie. Od sierpnia 1999 Tobiasz głosi, że ludzkość przeżyła potencjał destrukcji i przeszła do Nowej Energii.

Szkarłatne Koło jest globalną siecią ludzi-aniołów, jednych z  pierwszych, którzy przeszli do Nowej Energii. Podczas gdy doświadczają radości i zmagań w tym stanie wniebowstąpienia, pomagają innym ludziom w ich podróżach poprzez dzielenie się, opiekę i przewodnictwo. Strona internetowa Szkarłatnego Koła odwiedzana jest przez ponad 50.000 ludzi, którzy każdego miesiąca czytają najświeższe materiały i dyskutują na temat własnych doświadczeń.

Szkarłatne Koło spotyka się każdego miesiąca w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje najnowsze informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe’go. Tobiasz mówi, że zarówno on jak i inni z Bożego Sejmu Szkarłatnego dokonują przekazów przez ludzi. W przekonaniu Tobiasza czytają oni nasze energie i tłumaczą je nam z powrotem, abyśmy mogli przyglądnąć się im z zewnątrz, a tym samym odczuć je wewnątrz. “Shoud” jest częścią przekazu, w której Tobiasz usuwa się na bok, a energia ludzka jest przekazywana poprzez Geoffrey’a Hoppe’go.

Spotkania Szkarłatnego Koła są otwarte dla publiczności. Szkarłatne Koło doznaje dostatku dzięki otwartej miłości i darom Shaumbry na całym świecie.

Bezpośrednim celem Szkarłatnego Koła jest służenie jako człowiek-przewodnik i nauczyciel, służenie tym, którzy idą drogą wewnętrznego przebudzenia spirytualistycznego. To nie jest misja ewangeliczna. To raczej Twoje wewnętrzne światło będzie sprowadzać ludzi do Ciebie, po Twoją wyrozumiałość i opiekę. Będziesz wiedzieć, co robić i jak nauczać, dokładnie w tej chwili, kiedy ten unikatowy i cudowny człowiek podejmie drogę przez Most Szpad i u Ciebie zawita.

Jeżeli to czytasz i czujesz sens prawdy i wspólnoty, jesteś Shaumbra. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem. Pozwól, by ziarno Boże zakwitło w Tobie - w tym momencie i we wszystkich następnych. Nigdy nie jesteś sam/a, ponieważ wokół Ciebie, na całym świecie jest rodzina i są anioły.

Proszę, rozpowszechniaj ten tekst na warunkach niekomercjalnych, nie biorąc nic za opłatę. Proszę zawrzeć taką informację, jaka jest, zachowując całą strukturę tekstu. Wszyscy dystrybutorzy muszą być zaakceptowani na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe’go w Colorado. www.crimsoncircle.com

© Copyright 2000 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

 Translation: za pomocą translatora Gaya Wrzosek