Lekcja 5: „Oczekuj zmian i błogosław je”

Pytania i Odpowiedzi

9 Grudzień 2000
Coal Creek , Colorado


TOBIASZ: I tak to jest, drodzy przyjaciele, że spotykamy się ponownie w tym Kręgu. Wróćmy do tej energii z pierwszej części naszego spotkania. Zbieramy się teraz, aby odpowiadać na Wasze pytania i dzielić z Wami naszą energię. Ale energia, w której połączyliśmy się wcześniej, kiedy rozpoczęliśmy nasze spotkanie, i teraz, kiedy spotykamy się ponownie, to połączenie energii zostało utrzymane w dobrym stanie. Krąg nie został rozerwany, zatem z łatwością kontynuujemy to spotkanie.

Teraz, jak zawsze, przydzielimy wystarczającą ilość czasu na odpowiedzi na Wasze pytania, ale jest kilka spraw, które chcemy poruszyć z tą grupą. Wszystkich, którzy są zebrani w tym kręgu, dzisiaj, prosimy każdego z Was, abyście po prostu bardziej otwierali swoje serca, aby rozszerzyć energię tego kręgu….
Podczas kilku następnych minut będziemy dostrajać i ustawiać energię dla największego przepływu informacji. Tak wielu z Was już wzmacnia i poszerza tą energię.

Poruszymy kilka tematów zanim przejdziemy do Waszych pytań. Pierwszy temat wprowadzimy tu w krótkiej formie, ponieważ będziemy go rozszerzać na następnych spotkaniach Karmazynowego Kręgu. Dotyczy on Waszych wewnętrznych przekazów. Wielu z tych, którzy są Shaumbra, oczekuje zewnętrznych przekazów od Ducha, od Przewodników, od innych istnień, jak na przykład Tobiasza. Ale teraz jest czas, że zaczynasz otrzymywać wewnętrzne przekazy, które posiadasz, które są częścią Ciebie.

Do niedawna było nieco trudne porozumieć się z sobą, porozumieć się ze swoją boskością wewnątrz. Potrzebowałeś zewnętrznych tłumaczy w formie aniołów, zewnętrznych istnień, które pomagały Tobie dostrzec i zrozumieć informacje, które naprawdę przechodziły przez Ciebie. Ale, jak wiesz, teraz jest czas na przyjęcie tej odpowiedzialności dla siebie, dla Twojej własnej mocy, i dla swego własnego tworzenia.

Od niedawna zachodzą w Was zmiany na Waszych najgłębszych poziomach, głębszych nawet niż DNA, na poziomach Waszej magnetycznej struktury, Waszej struktury wibracyjnej. To teraz staje się coraz łatwiejsze, coraz skuteczniejsze i o wiele jaśniejsze dla Was, teraz zaczynacie pojmować swoje wewnętrzne przekazy. Rozpocznijcie to praktykować. To będzie wymagało pracy z Waszej strony, ale zrozumcie, że kiedy to zrobicie, to będzie to bardzo duży krok naprzód w samoświadomość i w rozwój umiejętności tworzenia.

Z nadejściem czwartego elementu (odnosi się do przekazu z 9 grudnia.2000r), rozpoczniecie nową serię przekazów, które będą pochodzić z Waszego wnętrza. To będzie wymagało kilku zmian. Po pierwsze, abyś od czasu do czasu pozwalał sobie na „słuchającą godzinę”. To będzie wymagało od Ciebie przyznania, że boskie przekazy pochodzą od Twojej istoty, która próbuje połączyć się z Tobą, objąć lukę pochodzącą z dualności.
Te przekazy zaczną dotyczyć różnych aspektów. One pomogą ci w codziennym życiu. One pomogą Ci uświadomić sobie zbliżające się sytuacje. Te przekazy będą – użyjemy tu ponownie analogii statku – te przekazy udostępnią automatyczny system nawigacji na pokładzie statku, udostępnią odczyty z radaru, abyś zobaczył co jest wokół Ciebie, to co jest niedostępne dla ludzkiego oka. Przekazy pomogą ci kontrolować i dostosowywać prędkość, w jakiej stwarzasz i przetwarzasz. To będzie jak odczyty z kompasu, które mówią ci w jakim kierunku zmierzasz. A jednak ta analogia zawodzi, ponieważ przekazy będą dużo bardziej wielowymiarowe. One pomogą Wam poznać sprawy. One pomogą Wam mieć wiedzę o sytuacji, kiedy będziesz stać w boskiej chwili. One pomogą widzieć poza to, co oczywiste do tej pory. Rozszerzymy ten temat o wiele bardziej w przyszłości.

Postanowiliśmy wywołać ten temat dzisiaj, w małej grupie, a następnie wszystkim, którzy będą to czytać w przyszłości, abyście zaczęli z tym pracować. Są pewne symptomy tego, które będziesz odczuwał. Będziesz wiedzieć, że Twoja Boskość próbuje przerzucić pomost, połączyć swą świadomość z Twoją ludzką jaźnią. Kiedy nie będziesz słuchał uważnie tych nowych przekazów, będziesz odczuwał rozdrażnienie i pogorszenie. Gdy Twoje fizyczne ciało wymaga zatroszczenia się, to czy nie woła do Ciebie o zaopiekowanie się? Czy ta irytacja nie zmusza cię, abyś zwrócił uwagę na energię w fizycznym ciele i przywrócił mu należną równowagę? Kiedy nie słuchasz swoich wewnętrznych przekazów, masz bardzo intensywne uczucie pogorszenia i niepokoju. To może powodować coraz większe pogorszenie, ale ostatecznie spowoduje, że usiądziesz w boskiej chwili i zaczniesz słuchać!

Teraz dla każdego z Was, to zrozumienie boskości będzie przychodziło na wiele sposobów. Niektórzy będą dosłownie słyszeć je. Niektórzy będą dosłownie „wiedzieć”. Inni bardzo rozwiną zmysł intuicji. Jest wiele sposobów, które okażą się dobre dla ciebie, ale więcej o tym powiemy w zbliżających się sesjach. Ale mają to wiedzieć wszyscy, którzy są Shaumbra, wszyscy, którzy się teraz z nami łączą i wszyscy, którzy to będą czytać w przyszłości - teraz zaczyna się nowy typ wewnętrznych boskich przekazów.

Dla tych, którzy szukają zewnętrznych przekazów, i którzy są Shaumbra, powiemy Wam, że dalsze przekazy w zasadzie zostaną przerwane w tym miejscu. I, Cauldre, my nie będziemy tak bardzo chcieć Ciebie podczas tych spotkań, abyś nam nie przeszkadzał za bardzo! (chichocząc), zrobimy to za Twoim pozwoleniem, dla Twojej współpracy z samym sobą, abyś usiadł i skoncentrował się na sobie. Nie róbcie paniki, drodzy przyjaciele. Nie przestraszcie się, kiedy przestanie czuć wokół siebie tych, i z którymi się porozumiewaliście. Rzeczywiście oni tam będą. Rzeczywiście nigdy nie jesteście sami, ale oni wycofają się na chwilę, abyście mogli usłyszeć własne wewnętrzne połączenia. Pracujemy nad tym z Wami, jak wiecie, abyście byli swoim własnym twórcą, byli swoją własna Boską Jaźnią. Seria kroków, które przechodziliśmy nie są konkretne, zamierzone i starannie wybrane dla Was, to jest proces, którego sam się kiedyś nauczysz.

Teraz dodajemy tę notatkę jako przedłużenie naszej wcześniejszej dyskusji. Ma teraz miejsce wiele zmian i zobaczysz je jako zdarzające się szybciej. Powiemy, chociaż Cauldre nie lubi, gdy robimy tu przepowiadania, powiemy niedługo o potencjałach kilku rzeczy, które nadejdą bardzo niedługo. To będą kamienie milowe dla Was. One będą dla Was znacznikami, będą pomagać Wam zrozumieć co się zdarza w Tobie i wokół Ciebie. W granicach bardzo krótkiego czasu, pewne stare instytucje rozpadną się. Pewne stare instytucje rozpadną się. Jest to, drodzy przyjaciele, odpowiednie, ponieważ do władzy dochodzi nowa energia, stare pojęcia będą musiały się wyprowadzić. Mówimy tu o zewnętrznych zdarzeniach, ale to będą wyznaczniki tego, co się dzieje wewnątrz Was.

W tym samym czasie – i częściowo może to wydawać się paradoksem – to będzie coś, co zostało ukryte dawno, dawno temu, to teraz wypłynie na powierzchnię. I nie mówimy tu o zaginionym kontynencie, ale mówimy o czymś konkretniejszym. Jest coś, co zostało ukryte przez długi, długi czas. To potrzebowało być zachowane w tajemnicy. To teraz wyjdzie na jaw, to wywoła prawdę, która zostanie zakwestionowana, ostro zakwestionowana, przez tych utrzymujących starą energię. To wywoła wiele kontrowersji. Zobaczycie, że to zdarzy się stosunkowo niedługo.
Nie dajemy tego jako przepowiedni, ponieważ jak powiedzieliśmy, my nie przepowiadamy. Ale my widzimy to z potencjałów, które się poruszają i przysuwają.. Widzimy, że jest to odpowiednie, aby te rzeczy zdarzyły się.

I tym sposobem, drodzy przyjaciele, będziemy zadowoleni próbując odpowiedzieć na Wasze pytania.


1 PYTANIE: Tobiaszu, zauważyłem, że podczas sesji z Tobiaszem łatwiej mi łączyć się z Duchem. Jednak z upływem czasu, staję się zanurzony w codziennym życiu i połączenie z Duchem jest coraz dalsze i trudniejsze. Wyjaśnisz mi, co pomogłoby mi utrzymać tą linię otwartą, że tak powiem?

TOBIASZ: Odpowiedzieliśmy na to pytanie w dzisiejszych uwagach wstępnych.


2 PYTANIE: Tobiaszu, jeśli nie możemy używać przyszłych zamiarów do tworzenia, albo po prostu nie potrzebujemy nic robić, i nie powinniśmy oczekiwać rezultatów w jakimś określonym czasie, to skąd my mamy wiedzieć, że tworzymy?

TOBIASZ: To jest doskonałe pytanie. I jest to częścią serii (seria Twórcy), którą teraz przerabiamy. Robimy to celowo, jesteśmy wolni w tym procesie. Mówiliśmy Wam, Shaumbra, przyjmujcie wszystkie rzeczy jakie są. Mówiliśmy Wam, zaakceptujcie swoją ludzka jaźń. Mówiliśmy Wam, żyjcie w boskiej chwili. Mówiliśmy Wam, twórzcie w łasce. Powiedzieliśmy wam, oczekujcie zmian i błogosławcie je. To jest cała część procesu. W Twoim pytaniu widzimy zniecierpliwienie. Zajmiemy się tym pytaniem w serii twórcy, którą robimy teraz. Prosimy, byście skupili się na każdej lekcji, i kiedy zbliżymy się do końca serii, będziecie mieć głębokie i obszerne zrozumienie własnej twórczej mocy. Zrozumiesz, że tworzenie naprawdę skutkuje. Więc to jest odpowiednia chwila na przypomnienie Tobie i wszystkim, którzy się z nami łączą i którzy będą czytać w późniejszym czasie, aby mieć cierpliwość dla tego procesu. Pracujemy z Wami nad uwolnieniem starych pojęć na temat czym jest tworzenie, abyśmy mogli przedstawić nowe pojęcia. Miejcie, drodzy przyjaciele, cierpliwość dla tego procesu.


3 PYTANIE: Tobiaszu, powiedziałeś, że geje są „przeźroczystą kulką”, która nie jest ani czarna ani biała. Czy to jest jak męska energia albo żeńska energia? Jakie konkretne funkcjonalne korzyści ta orientacja wnosi?

TOBIASZ: Ta przeźroczysta kulka, o której mówiliśmy w naszej metaforze, nie nabiera cech energii białego lub czarnego. To skłania się jednakowo w kierunku jednym lub drugim, ale częściej pozostaje w szarości. Z jednym człowiekiem „przeźroczysta kulka” nabierze pełnych cech i wyglądu bieli, lub czerni. Ma to na celu więcej giętkości, większą równowagę energii. Ma to na celu dostarczenie pomostu, poniekąd, między światłem a ciemnością, a nie nabierać cech dwoistości. Ma to również dostarczyć nowej równowagi dualności męskiej i żeńskiej energii. Męska/żeńska energia jest jednym z najsilniejszych przykładów dualności w drugim tworzeniu. Ten niezwykły atrybut „przeźroczystej kulki” został wyraźnie wybrany przez ludzkie anioły, których nazywacie gejami. Stwierdzamy, że to bardzo interesujące słowo. Oni nie przyjmują tak wielkiej polaryzacji. Pomagają umieścić nowy wzór, który rozwieje stare pojęcie męskich i żeńskich energii.


4PYTANIE: Objaśnij mi proszę bardziej tą metaforę kulek.

TOBIASZ: Używamy metafory kulek, aby pomóc Wam zrozumieć kompozycję energetyczną i równowagę dualności. Kiedy przeszliście do drugiego kręgu tworzenia, jedność podzieliła się na dwa. Stała się światłem lub ciemnością, pozytywnym lub negatywnym, lub cokolwiek co wybierasz na określenie przeciwności.
Trzeci element, który zdefiniowaliśmy jako przeźroczystą kulkę, jest jak kameleon. Przeźroczysta kulka zbiera atrybuty bieli lub czerni dla określonej równowagi energii. Ta zrównoważona energia stanowi siłę, tarcie i napęd, które są potrzebne dla ludzkich doświadczeń. Nie mamy tu na myśli konkretnie Ciebie, one po prostu przedstawiają skład energii w granicach ludzkiego życia. Użyliśmy przykładu tych kulek, by pomóc zrozumieć, dlaczego czujesz pewne rzeczy w swoim fizycznym i emocjonalnym życiu. Oprócz białej, czarnej i przeźroczystej kulki, przybywa teraz czwarty element. To całkowicie zmienia Waszą energetyczną kompozycję. Przechodzicie teraz wiele zmian. Przekazujemy te informacje, aby Wam pomóc zrozumieć poszczególne zdarzenia.

Ten czwarty element wchodzi teraz do Waszej kompozycji energetycznej. Cauldre pyta teraz, „skąd pochodzi ten element? Czy z pierwszego kręgu?” I odpowiedź na to brzmi – nie. To jest trudne do wyjaśnienia, ale ten czwarty element jest „dzieckiem” białego i czarnego. To jest urodzone z bilansu energetycznego białego i czarnego. To pochodzi z wielkiej miłości i dynamiki, jaka zachodziła między tymi dwoma. To jest to, co nazywamy Chrystusowym dzieckiem. Zrozumcie, że te wszystkie rzeczy zdarzają się Wam w tym momencie. Są to narodziny świadomości Chrystusowej w kompozycji Waszej energii. Dlatego teraz doświadczacie pewnych spraw. Spędzimy więcej czasu nad tematem w przyszłych dyskusjach. Prosimy każdego z Was tutaj i tych czytających to później, abyście nie przeintelektualizowali tego procesu. To jest prościutkie. Patrzcie na to z najprostszego punktu. Czwarty element jest po prostu narodzinami Chrystusowego dziecka w Tobie.


5 PYTANIE: Tobiaszu, czy jest jakikolwiek związek między trzema kulkami a odejściem atrybutów własnego ja, którym byliśmy w tym życiu?

TOBIASZ: Pokrótce tak. Z tym wchodzącym nowym elementem, powstaje nowy związek między białą, czarna i przeźroczystą. Te trzy pierwotne elementy będą traktować ten czwarty jako obcego. Będą próbować go odrzucić. Poczujesz to w swoim ciele, umyśle i uczuciach. Jak powiedzieliśmy również na początku tej sesji, rozpadnie się pewna instytucja. I to będzie najdalszą oznaką rzeczy, które teraz zachodzą w Was.


6 PYTANIE: Tobiaszu, czy jest stosowne napisać słowo „niepokój” i umieścić to Piekarniku Łaski jako symbol tego uczucia czy tej kwestii?

TOBIASZ: Całkowicie, i dziękujemy ci za to pytanie. Możesz napisać słowa i włożyć je do Piekarnika. Możesz posługiwać się symbolami. Możesz używać, co uważasz za stosowne, ponieważ jesteś twórcą. To jest dobry przykład sposobu, w jaki możecie zbliżać się do tego.


7 PYTANIE: Tobiaszu, jestem bardziej zdezorientowany niż kiedykolwiek wcześniej. Uwolniłem stare metafizyczne sposoby myślenia. Nie pytam nikogo. Nie próbuje używać cudzych ścieżek. Moi Przewodnicy są niedostępni. Akceptuję i pozwalam. Po czym poznam, że zmiany następują?

TOBIASZ: Próbujesz o wiele za mocno. Oczekujesz odpowiedzi ze wszystkich miejsc, oprócz własnego wnętrza. Wyraźnie dla Ciebie sugerujemy jednotygodniowe wakacje! Potrzebujesz czasu z dala od swego umysłu, od swych niepokojów. Pracowaliśmy z Tobą i wszystkimi innymi, nad bardzo celowym systemem kroków pomagających w uwalnianiu. To pomoże nowej równowadze wejść do twojego życia. Rzeczywiście prosimy Cię o cierpliwość, nie walcz z tym. Zmęczysz się jeśli będziesz to kontynuował nadal. Co więcej, przepisujemy Ci jednotygodniowe wakacje z dala od innych. Jest Ci to bardzo potrzebne. Będziemy z Tobą nad tym pracować. Naprawdę to przyjdzie ostatecznie od wewnątrz, ale przyniesiemy pewne energie dla ciebie, ale musisz pozostać w cichej przestrzeni. I adresujemy to do konkretnie do pytającego. Nie zapraszamy wszystkich Shaumbra na jednotygodniowe wakacje! (śmiech)


8 PYTANIE: Nie doświadczałem koszmarów nocnych, o których wspominałeś dwa przekazy wcześniej. Czy to jest coś, czego musimy jeszcze oczekiwać?

TOBIASZ: Nie, w Twoim konkretnym przypadku to uwalnianie już zostało zakończone. Nie ma żadnego powodu, aby miało się to pojawiać w Twoich snach. Spędziłeś wiele czasu na innych poziomach nad zrozumieniem przeprawy przez ścianę ognia. Nie, masz się dobrze.


9 PYTANIE: Tobiaszu, związałem się z innymi i grupami, które mają 444 w numerach telefonu i adresach. Co w tym widzisz?

TOBIASZ: Będziesz kontynuował dostrzeganie tej elementarnej zasady „cztery” i wielokrotności „cztery”, o której poprzednio wspominaliśmy na sesjach Karmazynowego Kręgu. Omawialiśmy znaczenie „czwórki”. Gdy zobaczycie tą liczbę, to pomoże Wam wiedzieć, że jesteście na dobrej drodze. To takie małe wyznaczniki. Takie małe zapewnienia, że idziesz w dobrym kierunku.

10 PYTANIE: Tobiaszu, to jest interesujące, że odnosisz znaczenie ściany ognia do ludzkiego pojmowania piekła. Czy możesz mi to pomóc zrozumieć?

TOBIASZ: Drodzy przyjaciele, to jest całkiem takie samo. Nie ma w tym nic zaskakującego, że korzystamy z tego pojęcia. W waszych religijnych książkach, ściana ognia jest przedstawiana jako piekło, jako wysłanie na wieczność do piekła. Czy wiele wcieleń na Ziemi nie przypominało Wam piekła? Gdy opuściłeś Dom, kiedy zostawiłeś pierwszy krąg, kiedy przekroczyłeś tą ścianę ognia – Ty wiedziałeś i my wiedzieliśmy, że możesz nigdy nie powrócić do Domu.

Dom, który zostawiłeś, już nigdy nie będzie taki jak kiedyś, z powodu pracy, którą wykonałeś na Ziemi. Nie mamy na myśli, drodzy przyjaciele, że Wy nigdy ponownie nie połączycie się świadomie ze swoją boską Jaźnią i z Duchem i z Wszystkim Co Jest. Mamy tu na myśli, że wszystko zmieniło się tam od czasu, kiedy przekroczyliście ścianę ognia. Interesujące jest, ze wasze własne religie skorzystały z tego pojęcia, zmieniły jego znaczenie na coś złego, na coś, co nie jest prawdziwe. Ale symbolika i pewne elementy tego są tam wspólne. Naprawdę przewidzieliśmy to pytanie, i jest w tym dużo znaczenia.


11 PYTANIE: Z przyczyn zdrowotnych muszę wyjechać z Denver. Nie wiem, czy zostać w Kolorado, czy żyć w górach, na pogórzu, a może przenieść się do Montany. Zimy w południowo-zachodniej Montanie wpływały na mnie jednak.

TOBIASZ: Wracamy do słów otwierających to spotkanie. To jest czas słuchać siebie, ale Ty oczekujesz zewnętrznych odpowiedzi. Kiedy pozostaniesz w cichej przestrzeni, będziesz wiedział. Dotyczy to wszystkich słuchających i tych czytających to w następnych dniach, dostajecie taką samą odpowiedź od nas, na takie pytanie jak to. Pomimo, że moglibyśmy powiedzieć więcej, nie byłoby dla Was odpowiednie dostarczenie Wam bezpośredniej odpowiedzi. Teraz jest czas na słuchanie siebie. Pamiętajcie, że naprawdę nie ma złych wyborów. Są po prostu pewne wybory, których manifestacja trwa dłużej.

12 PYTANIE: Czy teraz zacznę chudnąć?

TOBIASZ: W Twoim konkretnym przypadku, nie. To nie jest odpowiednie w tym momencie. Twoje ciało potrzebuje tej wyjątkowej energii i utrzyma to w równowadze przynajmniej jeszcze przez rok, zanim nastąpią zmiany. Jak wiesz, nie masz dość siły teraz, aby znieść rygorystyczne zmiany w Twej fizyczności. Potrzebujesz tej wagi ze względu wyjątkową siłę i energię. Prosimy cię pokochaj i błogosław swoje ciało fizyczne zamiast przeklinać je.. Ta waga jest dla ciebie teraz przydatna. Ona ma Cię w pewnym sensie chronić. Błogosław ją i pozwalaj. Właściwa równowaga w biologii nadejdzie dla ciebie z czwartym elementem, kiedy go zintegrujesz. Jak mówiliśmy we wcześniejszym przekazie – oczekuj zmian i błogosław je.


13 PYTANIE: Tobiaszu, czy moje luki pamięciowe są częścią procesu wzniesienia czy choroby Alzheimera?

TOBIASZ: To jest częścią procesu, który przechodzisz. Jest tu wspólny wątek z wieloma innymi Shaumbra – uczucie tymczasowego wyłączania się, uczucia utraty pamięci. Przesiadasz się w bardzo szybkim tempie, natychmiastowo. Nie zawsze dasz radę utrzymywać obie stopy na Ziemi. Ponieważ równowaga „kulek” zmienia się, zauważycie te zmiany częściej i intensywniej. Po prostu śmiejcie się z tego. Po prostu błogosławcie te zmiany.


14 PYTANIE: Tobiaszu, w ostatnich pytaniach i odpowiedziach wspominałeś o wkładaniu swego zdjęcia do Piekarnika. Skorzystałeś z tego dla symbolu zdrowia i ze względu na wagę. Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób zdjęcie umieszczone w Piekarniku może pomóc?

TOBIASZ: Najlepiej jest nie określać konkretnie. Najlepiej jest nie modlić się czy wyrażać zamiary. To jest już zrozumiane i uznane wewnątrz ciebie, że interesujesz się swoja biologią i swoja fizyczną równowagą, kiedy to wstawiasz do Piekarnika Łaski. Drodzy przyjaciele, po prostu wstawcie to i nie myślcie o tym. Nie zapinajcie wszystkiego na ostatni guzik. Pozwólcie łasce wykonać to. Walczycie tak bardzo swoich umysłach, próbując narzucić Piekarnikowi proces. To jest takie proste. Łaska jest naturalnym stanem przepływu i równowagi. Prosimy Was, byście stanęli z boku. Pozwólcie Waszej Łasce boskiej załatwić te sprawy, bez oczekiwania na wynik. Pojawi się naturalna równowaga i naturalny przepływ, kiedy będziecie w swej boskiej chwili. To nazywamy Łaską.


15 PYTANIE: Tobiaszu, ostatnią historię Taylora odczułem bardzo osobiście. Czy Taylor był metaforą czy rzeczywistą osobą?

TOBIASZ: Taylor był wybrany z wielu ludzi. Opiera się na rzeczywistych doświadczeniach tych, którzy są Shaumbra. Było kilka przypadków, kiedy opowiedzieliśmy rzeczywistą przygodę konkretnej osoby. Ale Taylor był zbiorem. Historie, które Wam opowiadamy, powinny być Wam dobrze znane. Po prostu odbijamy Wasze własne doświadczenia. Opowiadamy je w formie historii, aby pomóc zobaczyć to wyraźniej. Informacje i energia w nich zawarte są Wam znajome. Czujecie, jakby to pochodziło od Was i to pomaga Wam utrzymać równowagę. Dzięki temu wiesz, że jest na właściwej drodze.


16 PYTANIE: Jest jakakolwiek szansa na magiczną tabletkę ,aby pójść na skróty?

TOBIASZ: (śmiejąc się) To jest zabawne pytanie i damy Ci zabawną odpowiedź. Jeśli szukasz skrótu lub magicznej tabletki, to naszą radą jest – zejść po prostu z tej drogi. Wystąp z tej drogi. Jest w tym tak wiele zaangażowanego intelektu! Ale, widzimy również, że masz w tym dobrą zabawę. Naprawdę lubisz się tym bawić. Jeśli chciałbyś bardzo szybko przejść ten proces, zejdź ze starej ludzkiej drogi, pozwól zmianom przejść szybko i błogosław je, za wszystko co przynoszą.


17 PYTANIE: Właśnie doświadczyliśmy stłuczki trzech samochodów. Jakie jest tego znaczenie?
TOBIASZ: Ty jesteś na czele tego, przeżywasz to bardzo mocno. Bardzo mocno podążasz swą drogą i nie dostrzegasz innych możliwości. Czasami potrzebujesz znaków. Widzimy Twój entuzjazm i radosne podniecenie z obranej podróży. Widzimy, że napełniłeś się światłem i radością, i kochamy to. Ten wypadek zdarzył się jako znak i jak wiesz, nikt nie został ranny. To był tylko prztyczek dla Twego ego i nic więcej. Prosimy cię, byś cofnął się na chwilę i odtworzył swoją podróż. Nie chodzi nam o główny cel podróży. Znalazłeś się w chwilowym braku równowagi. Ale nie rozpoznałeś tego. Ukryłeś to w sobie. I poniekąd, Ty sam wiedziałeś o tym, że robisz tą manipulację. Ten wypadek na drodze do czegoś, co jest kochane, to było przypomnienie tego, że „rzeczy nie zawsze są takie jak myślimy” jak mawia Kryon.


18 PYTANIE: Masz jakieś mądrości co do partnerskich związków w nowej energii?

TOBIASZ: (walcząc) to jest – my zmieniamy naszą energię tutaj na bardziej uroczystą. – to jest trudny i wyzywający obszar dla wielu z Was. Wprowadzacie wielkie zmiany w Wasze życie. Przechodzicie twórczy proces. Bardzo szybko przechodzicie proces integracji swojej boskości. Dla wielu z Was, związki nie są stosowne w tek chwili. Znamy Was długo, byliśmy z Wami, dzielimy Waszą miłość, którą macie w sercach, dzielimy z Wami dzień po dniu.

Ale w tym okresie czasu związki będą Wam przeszkadzać na tej ścieżce. Zrozumcie, że to nie Duch powstrzymuje Wasze związki. To jest część Waszego życia, które przeznaczyliście na bycie nauczycielem nowej energii. Podczas tych zmian, nowe związki zewnętrzne przejawiałyby tendencję do utracenia równowagi energii, nad która tak pilnie pracujesz. To nie jest łatwe przynieść tą wiadomość dla Was i dla tych, którzy się z nami łączą. Ale, ponownie, my dlatego przychodzimy tu tak często i dziękujemy Wam i honorujemy Was za Waszą służbę. Wiemy, że wiele składacie tu w ofierze. Wiemy, że wiele składacie w ofierze. Znamy Was długo i dzielimy Waszą miłość, którą w sobie macie. Możemy Wam tylko mówić, że nadejdzie na to odpowiedni czas.


19 PYTANIE: Jest sporo osób zainteresowanych rozwojem medycyny. Czy jest dla nich cos konkretnego?

TOBIASZ: Prosimy tych pracujących w tym, aby zachowali ostrożność w przekazywaniu informacji, które teraz macie o czwartym elemencie. To dostarczy wielu brakujących fragmentów. To pomoże Wam zobaczyć, jak zostaliście wytrenowani w swoich przekonaniach. To pomoże spojrzeć poza oczywistość. To pomoże odpowiedzieć na wiele Waszych pytań. Są uczeni, którzy są blisko odkrycia zrozumień tego, co nazwaliśmy matematyką quad. Te informacje wypłyną wkrótce. To będzie potwierdzenie nowej energii. To również dostarczy Wam nowych spostrzeżeń i zrozumienia tego. Ale, na razie, sprawdzajcie ten proces w sobie, nie przekazujcie tych informacji. Sprawdzajcie co w Was zachodzi, to pomoże zebrać fragmenty układanki dla prac badawczych, które się teraz odbywają. To stanie się bardzo oczywiste wkrótce.


20 PYTANIE: Wygląda na to, że pojęcie Dwóch Ziem staje się bardziej widocznie i bardziej dyskomfortowe. Jak możemy uczynić to łatwiejszym dla innych?

TOBIASZ: Zrobicie to poprzez współczucie i zrozumienie. Zrozumcie, że żyjecie z każdym dniem coraz bardziej w nowej energii. Zrozumcie, że jest to wielki honor dla tych, którzy pozostają w starej energii. Jest to potrzebne aby utrzymać równowagę. Nie wszyscy jednocześnie mogą wyruszyć do nowej energii. To wywołałoby niezwykły brak równowagi energetycznej.
Honoruj tych, którzy pozostają w starej energii. Błogosław ich i wiedz, ze któregoś dnia będziesz ich nauczycielem. To jest czas dla ciebie, abyś stał się przykładem. Podczas, kiedy będziesz kładł pomost nad przepaścią dzieląca starą Ziemię i nową, będziesz gotowy nieść pomoc w następnych latach. Będziecie tymi, którzy pomogą przekroczyć ten most.


PYTANIE 21: Tobiaszu, używałeś metafory dwóch alpinistów. Czy jest w tych grupach więcej niż dwoje?

TOBIASZ: To są miliony. Jest wielu, wielu, wielu, którzy pomagają jednocześnie. Użyliśmy tej historii alpinisty, aby pomóc zrozumieć, że jeden utrzymuje równowagę i stabilność, podczas gdy drugi posuwa się naprzód do nowego terenu. Jeśli jednak spojrzysz w dół, zobaczysz, że są tam miliony i miliony, którzy podążają, którzy pomagają, którzy w pewnych przypadkach utrzymują energię. Niektórzy przyjmują rolę odkrywcy i poszukiwacza przygód. Dziękujcie tym, którzy utrzymują energię dla tego, co robicie. Skoro nie podkreśliliśmy tego wcześniej, przemawiamy do wszystkich, którzy tego słuchają, którzy się z nami łączą i którzy to będą czytać. Mówimy Wam, że wiemy przez co przechodzicie. Wiemy, że czasami myślicie, że nie jesteśmy wystarczająco wrażliwi na to. Ale, drodzy przyjaciele, my wciąż się uczymy. Wy się uczycie. Uczymy się wzajemnie. Ponieważ, jak powiedzieliśmy wcześniej, nie mamy odpowiedzi. Ta prawda powinna być również radosna dla Was. Wiedzcie, że pomagacie ustanawiać szablony dla nowej energii na Ziemi.

Jesteście tymi, którzy stwarzają nową energię, stwarzają nową przestrzeń, czujecie ją. Jesteście tymi, którzy budują nowe osiedla, wybieracie kolory domów. Jesteście architektami całej infrastruktury. Stwarzacie muzykę i wibrację. Gdy otworzycie bramy miasteczka, inni znajdą tam piękne, kochające i zdrowe miejsce, wygodne do życia miejsca. Jesteście projektantami i budowniczymi nowych miasteczek.

I, drodzy przyjaciele, przypominamy Wam, że zawsze jesteśmy dostępni w energii i miłości , nawet jeśli wycofujemy się na krótki czas. Przypominamy Wam, że nigdy nie jesteście sami w pracy, którą wykonujecie. Macie rodzinę na Ziemi. Znacie ich jako Shaumbra. I macie więcej rodziny niż tylko tych w Kręgu.


I tak to jest.

------------------------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorad, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2000 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected] All rights reserved.

Translation: przy użyciu translatora Elżbieta Udałowska. E-mail [email protected]