I tak jest, drodzy przyjaciele, że zbieramy się znowu w tej świętej przestrzeni, którą stworzyliście i do której pozwoliliście nam wejść z wami w ten błogosławiony dzień. Jesteśmy zaszczyceni będąc tutaj z wami.

Tak, upłynęło trochę czasu od kiedy byliśmy w bezpośrednim kontakcie. Ale, teraz zauważcie... zauważcie, drodzy przyjaciele, jak inna jest energia! Mówimy teraz do was z innego miejsca. Przepływamy przez Cauldre (Geoffrey Hoppe). Przepływamy przez każde z was w innym miejscu niż kiedy spotkaliśmy się ostatnio. Doprawdy, boski język, Język Aaa, zaczyna wchodzić, dlatego możemy dotykać was inaczej i czuć was inaczej. Nawet widzimy was inaczej. Jesteście inni we wszystkim. Zmieniliście się, drodzy przyjaciele.

Wdychajcie te święte energie, które dzisiaj przychodzą. Wdychajcie swoją boskość. Róbcie to teraz. Róbcie to teraz. Pozwólcie temu płynąć wewnątrz was. Pozwólcie temu teraz wypłynąć do tych wokół was. Wdychajcie waszą boskość i następnie pozwólcie jej na wolność ekspresji, kiedy wydychacie. Pozwólcie jej dotknąć osoby obok was, przed wami, za wami. Kiedy wydychacie swoją boskość, nabiera ona świętego i błogosławionego własnego życia. I dotyka wszystkiego. Aaa! Drodzy przyjaciele, to jest tak proste.

Zanim będziemy kontynuować, wiedzcie, że ja, Tobiasz, jestem zaszczycony będąc tutaj. Jestem zaszczycony, że jestem tutaj w tym czasie świętowania (odnosi się do okresu Bożego Narodzenia). Wasze pomieszczenie jest tak udekorowane! Jest tak oświetlone! Jest tak wypełnione kolorami czerwieni i karmazynu. Jest tak wypełnione energiami tego święta. Jest to jedyny czas w roku, kiedy pozwalacie sobie na bycie, na wyrażanie, na dzielenie się z innymi, na dawanie. To jest tak smutne, że jest to jedyny czas w roku, kiedy jesteście tak otwarci! Ale jest to cudowny czas na wizytę.

Zanim pójdziemy dalej, poprosimy Cauldre, aby poluzował swój krawat (śmiech publiczności). Nie rozumiemy, dlaczego ludzie noszą takie śmieszne części garderoby (więcej śmiechu). Kiedy ja wędrowałem po Ziemi ponad 2000 lat temu, nie nosiliśmy takich ciasnych rzeczy. Wy nosicie te paski. I te krawaty, które nie mają sensu, ponieważ utrudniają przepływ energii. Ja nosiłem sukienkę w moich czasach, (śmiech publiczności) w zasadzie szatę. Ale to pozwalało energiom płynąć przez całe ciało. (Cauldre luzuje swój krawat). Nie będziemy zdejmować więcej garderoby (więcej śmiechu). Ale tak jest o wiele, wiele lepiej.

To jest po to, abyście wszyscy tutaj się trochę odprężyli, ponieważ jesteśmy przyjaciółmi. Jesteśmy rodziną. Zrelaksujcie się. Poczujcie różnicę w energiach od czasu kiedy się ostatnio spotkaliśmy, szczególnie ci, którzy pracowali nad Językiem Aaa, ci, którzy wywoływali ten boski język z wewnątrz. Widzieliśmy wiele interesujących i wiele zabawnych rzeczy w tych ostatnich kilku tygodniach, jak podchodziliście do tego. Ale, jesteśmy zachwyceni, że próbujecie z tym pracować, że wkładacie w to czas i energię.

Nie mówimy przez to, że wszyscy z was to ćwiczyli. Widzieliśmy wielu, którzy zaczynali z tym pracować i po jednej próbie czuli, że to nie działa za dobrze. Czuli, że po prostu poczekają. Poczekają, aż wrócą do tego pomieszczenia i do tej energii. Poczekają do następnego razu.

Ale, drodzy przyjaciele, wyzywamy was teraz. Popychamy was w zabawie, aby pracować z tymi narzędziami. One są z początku trudne. I jak wiecie, nie mamy dokładnych odpowiedzi. Nie możemy powiedzieć wam, gdzie znaleźć ten boski język wewnątrz. Możemy wam tylko powiedzieć, że widzimy go i wyczuwamy go wewnątrz waszej istoty. Wiemy, że tam jest.

Ale to wy musicie być tymi, którzy go wprowadzą, użyją i zastosują w swoim życiu. Wielu z was czuło, że musicie ciężko nad tym pracować. I potraktowaliście to jako trudne ćwiczenie. I w pewnym sensie, to jest trudne, ponieważ jest tak nowe.

Ale, drodzy przyjaciele, chcielibyśmy wam zasugerować i będziemy wiele o tym dzisiaj mówić, aby się z tym bawić. Kiedy się z tym bawicie, będzie to bardziej satysfakcjonujące i bardziej radosne.

Ten Język Aaa pojawi się z waszego wnętrza w taki czy w inny sposób. Jest on jak ziarno, które kiełkuje i puszcza pędy wewnątrz was. Będzie to robiło w taki czy w inny sposób. Język Aaa, ten boski zmysł, przyjdzie. Ale, drodzy przyjaciele, jeśli będziecie bawić się z tym narzędziem, jeśli będziecie je praktykować, pojawi się szybciej. Pojawi się w bardziej zdrowy sposób i wy będziecie bardziej zrównoważeni, niż kiedy pozwolicie na pojawienie się go w jakiś stary sposób.

Weźcie ten boski język. Bawcie się z nim. Cieszcie się nim. Eksperymentujcie z nim. Im więcej będziecie to robić, tym szybciej przyjdzie on przez was i tym lepiej go zrozumiecie. Im więcej będziecie się z nim bawić i praktykować, tym bardziej zmieni się świadomość Ziemi i tym szybciej staniecie się prawdziwymi nauczycielami boskości.

Przynosimy wam te słowa każdego miesiąca, ponieważ są rzeczy, które już się zdarzają wewnątrz was. Jak już często mówiliśmy, przekazujemy informacje od was. Podłączamy się do powszechnej świadomości Shaumbry, ludzi, Gaji. I mówimy wam o tym co się już dzieje. Ale być może nie wiedzieliście jak to wyrazić, jak to zrozumieć. Odzwierciedlamy to, przez co teraz przechodzicie.

Ten Język Aaa, ten Boski język, w którym mówiliśmy do was na ostatnim spotkaniu, jest najbardziej podstawowym i najmocniejszym narzędziem dla wprowadzenia waszej boskości do waszej ludzkiej rzeczywistości. Jest to narzędzie, które może być zastosowane dzisiaj, może być zastosowane teraz i które może zacząć dla was pracować w tym życiu.

Shaumbra, szukaliście drogi. Szukaliście zrozumienia, które wprowadzi równowagę do waszego życia. Szukaliście narzędzi, które zaprowadzą was do poziomów, o których marzyliście. Język Aaa jest najważniejszą podstawą w waszym nowym statusie wzniesienia. Bawcie się z nim. A kiedy, być może, nie działa to za pierwszym razem tak jak oczekiwaliście, kontynuujcie bawienie się z nim. To da mu witalność i energię i wolność, aby rozszerzać się w waszym życiu.

To nie jest intelektualna gra, drodzy przyjaciele. Język Aaa jest wibracją waszej boskości, która teraz wchodzi do waszej rzeczywistości. To nie jest ezoteryczne narzędzie. To nie jest umysłowa gra. Jest to coś nowego i powiemy o tym dzisiaj więcej. Jest to tak ważne, że w tej lekcji piątej będziemy dalej mówić o Języku Aaa. To jest po raz pierwszy, kiedy poświęcamy dwie lekcje na jedno zagadnienie. Chcemy, abyście zrozumieli, jak jest to potężne i rzeczywiste.

Ten Język Aaa nie jest zarezerwowany dla tych nielicznych, którzy są mediami czy jasnowidzami. Nie jest zarezerwowany dla tych, którzy dokonują channelingów. Dla nich może to być nawet trudniejsze, w pewnym sensie. To jest tak nowe... to jest tak nowe, że ci z was, którzy myśleli, że nie mają żadnych zdolności parapsychicznych, znajdą to łatwiejszym do uchwycenia.

Jak wiecie wycofaliśmy się na 30 dni, aby zrobić wam miejsce na pracę z tym, abyście spojrzeli do wewnątrz siebie. Złapaliśmy niektórych z was na oszukiwaniu! (śmiech publiczności) Złapaliśmy wielu z was na chodzeniu do innych istot po wsparcie i przewodnictwo! Ostrzegaliśmy was przed tym ostatnim razem, a jednak niektórzy z was to zrobili. i to jest w porządku. ale czy zauważyliście, że odpowiedź jaką dostaliście od nich z powrotem była albo bardzo niejasna albo nie była taka jakiej się spodziewaliście? W kilku przypadkach byliście proszeni, aby do nich nie dzwonić! (śmiech publiczności) Nie chodziło o to, że byli tacy zajęci po tej drugiej stronie, ale było to po to, aby zachęcić was do pójścia do wewnątrz, abyście zaczęli tego używać. Było bardzo interesujące patrzeć, jak tak wielu z was podchodziło do tego na różne sposoby. Niektórzy pilnie nad tym pracowali. Niektórzy traktowali to jako ceremonię, w pewnym sensie, niektórzy z was myśleli, że musicie odbyć codzienny rytuał o tej samej porze i w tym samym miejscu. To nie działa w ten sposób.

Ale dziękujemy wam za próbowanie. Dziękujemy wam za pracowanie z tym. Niektórzy eksplorowali rzeczywistości, jakich nigdy przedtem nie eksplorowaliście. Wyszliście poza zwyczajność, aby znaleźć ten Język Aaa. Niektórzy z was doszli do cudownych nowych wglądów i nowych uczuć. Niektórzy z was trafili z tym od razu w dziesiątkę. Niektórzy z was otworzyli drzwi do tego natychmiast i czuli tą sensację i mieli to uczucie „Aaa, teraz rozumiem.”

Wielu z tych, którzy poszli tam natychmiast, próbowali powtórzyć ten proces w innym czasie i innej sytuacji i znaleźli, że ten boski język nie dotarł do nich. I wtedy stali się sfrustrowani i poszli z powrotem i spojrzeli na swoją ścieżkę i powiedzieli: „Jak to zrobiłem, że wydarzyło się to za pierwszym razem? Powtórzę tą samą procedurę. I jeśli to zrobię, energia będzie ta sama i to znowu dotrze.” I przekonaliście się, że tak się nie stało, ponieważ powróciliście do umysłu, aby spróbować zrozumieć, jak to działa.

Powinniście wiedzieć, że to działa.... to działa w chwili i to działa spontanicznie. To działa bez wysiłku. To działa z łatwością. Powód, dla którego zadziałało to za pierwszym razem był taki, że po prostu pozwoliliście na to, ponieważ uznaliście swoją boskość. I następnie pozwoliliście, aby to dotarło do was. I tak się stało, jakby za sprawą magii, ale ta magia jest wami. Kiedy wróciliście i próbowaliście powtórzyć ten proces, byliście wtedy w swoim intelekcie i blokowaliście naturalny przepływ. Dlatego natknęliście się na ścianę. Dlatego byliście sfrustrowani.

Ale, wam wszystkim, którzy ćwiczyliście... wam wszystkim, którzy bawiliście się ze swoją boskością.... dziękujemy za skupienie się na tym. Dziękujemy za ufanie sobie na tyle, aby to robić, chociaż czasami wydaje się to szalone. Dziękujemy wam za to.

Tych, którzy spróbowali raz i sfrustrowali się – i tak, nawet przeklinali Tobiasza i innych po naszej stronie -–i mówili: „To nie działa. To nie jest przeznaczone dla mnie”, prosimy, aby bardziej się z tym bawili. Bawcie się bardziej ze sobą, nie tylko z Językiem Aaa, ale także z innymi aspektami waszego życia. Bawić się jest OK.

Czy wiecie, że kiedy siedzieliśmy razem z wami w Zakonie Arc, tworząc rzeczywistość Ziemi i wymiarów wokół niej, było to projektowane jako miejsce zabawy? Było to zaprojektowane dla was do zabawy. I, po drodze, zapomnieliście kim jesteście i zapomnieliście jak się bawić.

Bawcie się więcej, Shaumbra, śpiewajcie więcej, tańczcie więcej. Śmiejcie się więcej, Shaumbra. Rzeczywiście, spoczywa na was teraz ogromna odpowiedzialność, noszenie dużej części energii zmian na tej Ziemi. Ale, bawcie się więcej. Cieszcie się więcej. I świętujcie więcej. Niech odejdą wasze ceremonie! Wszystkie! Za wyjątkiem ceremonii radości. Uwolnijcie je wszystkie, ponieważ są uciążliwe. Miejcie ceremonię radości w swoim życiu, ceremonie radości z innymi wokół was.

Dzisiaj jest wielka ceremonia radości (odnosi się do ceremonii Bożego Narodzenia). Nie ma zasad. Nie ma wymagań. Nie ma klęczenia godzinami czy siedzenia w jakiejś medytacyjnej pozycji godzinami czy dniami. Zbieramy się tutaj na ceremonię radości. Zbieramy się tutaj w tej energii, szczególnie dlatego, że zbliża się ten czas roku, kiedy pozwalacie sobie na zdjęcie krawata, na odprężenie się i radość. Pozwalacie sobie na to, aby czuć się znowu jak dziecko.

Czynicie to na pamiątkę tego zwanego Yeshua. I tak, jest on dzisiaj naszym bardzo wyjątkowym gościem. Niektórzy z was już to wiedzieli, ponieważ odpuściliście i pozwoliliście sobie poczuć Yeshua poprzez energię Języka Aaa. Yeshua jest po mojej lewej stronie, waszej prawej.

Yeshua był tutaj od kiedy zaczęliście się dzisiaj zbierać. Jego energia jest w tym pomieszczeniu z wami w ceremonii radości, w celebracji wszystkiego czym jesteście. Myślicie, że chodzi tu o honorowanie jego? Nie! Chodzi tu o honorowanie was za waszą podróż.

Wielu z was czuło nową energię wchodzącą do tego pomieszczenia, kiedy zaczynaliśmy. To była jego energia. Tak wielu z was wędrowało z nim. Tak wielu z was jest połączonych bezpośrednio z tym mistrzem miłości. Tak wielu z was pracuje z nim każdego dnia. Być może nawet nie zdawaliście sobie sprawy, że to jest Yeshua. Ale, moi przyjaciele, on jest Shaumbra, tak jak wy.

Yeshua chciałby powiedzieć wam dzisiaj kilka słów. I my widzimy, że Cauldre panikuje (śmiech publiczności). I zdradzimy wam – za pozwoleniem Cauldre – pewną tajemnicę. Cauldre jest przytłoczony tą energią. Sądzi, że nie jest wart, aby przekazywać jego słowa, chociaż wędrował razem z nim. Tak więc wyzywamy Cauldre, aby odpuścił to sobie i pozwolił Yeshua na przejście bezpośrednio przez siebie i przez każde z was. Zrobimy krótką przerwę, aby dostroić energie.

(pauza)

Yeshua (mówiący przez Cauldre): To zagadnienie własnej wartości... dotyczy was wszystkich... chciałbym, abyście je uwolnili. To było tak trudne dla was wszystkich. Czuliście się niewarci boga, który siedzi wewnątrz was. Czuliście, że zrobiliście złe rzeczy w waszym życiu czy w przeszłości czy zanim tu przybyliście. W tej Nowej Energii, do której wchodzicie, uwolnijcie wszelkie poczucie niskiej wartości i wiedzcie, że jest to czas, abyście zintegrowali wasze dziedzictwo jako Boga, jako boskiego człowieka.

Kiedy wędrowałem po Ziemi z tak wieloma z was, dzieliłem z wami nowinę „Jesteście Bogiem.” Dla większości było to trudne do zrozumienia wtedy i dla większości jest to trudne do zrozumienia dzisiaj. Ale to co zrobiłem, drodzy przyjaciele, było z waszego powodu. Było następstwem pracy, którą wykonaliście. Było następstwem wysiłków, które włożyliście w waszą podróż, że było możliwe dla człowieka, dla mnie, prawdziwie zamanifestować to na Ziemi. Zrozumcie co mówię. To nie byłem ja. To było spowodowane przez was. To było następstwem wszystkiego, co zrobiliście.

Nadszedł czas, abyście zaakceptowali to wewnątrz siebie. O, jesteśmy taką rodziną i jest tak wiele wsparcia tutaj. To jest czas, aby zaakceptować boga wewnątrz, aby go odzyskać. I, jak mówił mój drogi przyjaciel Tobiasz: „On powstaje z was poprzez Język Aaa.”

Nowina, którą my wszyscy przynieśliśmy na Ziemię tysiące lat temu, była tak prosta. Powróćcie do tej energii i przypomnijcie: „Ty jesteś Bogiem także. Ty jesteś Bogiem także.” Jesteście warci wszystkiego, co z tym przychodzi. Jesteście warci. I Cauldre jest wart tego, że zasiadam tutaj z wami. W zasadzie, drodzy przyjaciele, to ja jestem zaszczycony. To ja jestem zaszczycony siedząc tutaj.

A co do tej pory zwanej Bożym Narodzeniem, nie chodzi w nim o narodziny Jezusa dziecka, czy człowieka Jezusa wędrującego po Ziemi. Chodzi tu o narodziny waszej własnej boskości wewnątrz was. Wykorzystajcie ten czas, aby zatroszczyć się o siebie. Wykorzystajcie ten czas, aby świętować swoją boskość. Wykorzystajcie ten czas, aby się radować. I pamiętajcie zawsze, ze jesteście rodziną. Jesteśmy zawsze z wami. Nie potrzebujemy wielkiej ceremonii czy długiego okresu czasu, aby wprowadzić tą energię. Jesteśmy tutaj zawsze dla was, wędrując z wami, dzieląc z wami waszą podróż. Poczujcie moją energię i energię wszystkich innych, którzy tu przyszli. Doprawdy jesteśmy waszą rodziną.

(pauza)

Tobiasz: Drodzy przyjaciele, Yeshua pozostanie w tym pomieszczeniu z nami przez resztę naszego czasu tutaj, ale jest on zawsze dostępny, zawsze otwarty dla was poprzez Język Aaa. Yeshua nie jest jakimś wielkim mistrzem, który jest od was różny. Yeshua jest wami. Yeshua wędrował z wami, jadł z wami i dzielił się z wami.

I tak, Yeshua robił rzeczy, które mogą być kwestionowane. Nie zawsze był taki święty, ale ważne było, aby zrobić pewne rzeczy. Były zasady, które musiały być złamane. Czasami przeklinał. Pił za dużo wina (śmiech publiczności) – z niektórymi z was tutaj! (więcej śmiechu) Miał wszystkie pragnienia człowieka. Nie walczył z nimi. Rozumiał je. Pracował z nimi. Rozumiał swoją człowieczość.

Nie różnicie się od niego. Stoi tu dzisiaj jako jeszcze jeden z was. Zrozumcie to i uwolnijcie te rzeczy, które was powstrzymują. Pozwólcie sobie poszybować na nowe wysokości.

Teraz, drodzy przyjaciele, zrobimy krótką przerwę na zmianę ustawienia energii. I będziemy kontynuować mówienie o Języku Aaa. Będziemy kontynuować mówienie o nim, ponieważ jest to tak ważne narzędzie w obecnym czasie. Pomożemy wam lepiej zrozumieć jak wprowadzić go do waszego życia, jak uczynić go częścią was samych. Zrobimy teraz krótką przerwę i w jej trakcie wdychajcie i otwórzcie się na tą boskość, która budzi się wewnątrz was.

(pauza)

Yeshua chciałby, jeśli nie macie nic przeciwko, zejść ze sceny i przejść się między wami, być z wami. Tak więc, jeśli poczujecie lekki podmuch na włosach... jeśli poczujecie lekkie dotknięcie na ramieniu... jeśli poczujecie wokół siebie obecność... to będzie on odwiedzający was.

Dzisiaj opowiemy historię o siedmiu farmerach. Ta historia ma pomóc wam zrozumieć co się wydarza wewnątrz was.

Było siedmiu farmerów i każdy z nich miał swoją ziemię, na której rosły różne produkty. Mieszkali blisko siebie, a więc założyli spółdzielnię. Każdy z nich był niezależny, jednak razem byli silniejsi i bardziej wydajni.

Pierwszy farmer hodował cudowną kukurydzę... wielkie, soczyste kolby. W czasie żniw zbierał swoje plony i ciężarówkami zawoził je do przetwórni, którą zarządzał jeden z tych sześciu pozostałych farmerów. Tam kukurydza była przetwarzana, część była puszkowana, część foliowana, część zamrożona, a część suszona.

Drugi farmer hodował piękne, piękne truskawki. (...) Po zbiorach wysyłał je do centralnej przetwórni. Tam były przerabiane na soki, mrożonki i inne postaci, w których mogły być przechowywane i rozprowadzane we właściwym czasie.

Trzeci farmer hodował cudowne melony. Jak inni farmerzy wkładał w to swoją miłość. (...) po zbiorach wysyłał je do centralnej przetwórni. (...) Niektóre były przechowywane, a niektóre wysyłane bezpośrednio na rynek.

Czwarty farmer hodował warzywa, sałatę i brokuły, kalafiory i rzodkiewki. Itd.

Piąty farmer hodował marchewkę. Kochał wychodzić na pole i wkładać ręce do ziemi i czuć Ziemię. Kochał swoja pracę i wkładał w nią serce i duszę. Po zbiorach wysyłał swoje marchewki do centralnej przetwórni itd.

Szósty farmer hodował cebulę itd.

Siódmy farmer, oprócz zarządzania przetwórnią, hodował kurczaki. Traktował je z wielkim szacunkiem i troską. (...) Każdego dnia zbierał jajka i wysyłał je do centralnej przetwórni itd.

Wszyscy farmerzy wysyłali swoje zbiory do tej centralnej przetwórni, która co dziwne, była umieszczona w najdalszym punkcie od wszystkich ich pól. Wszystkie dobra były tam wysyłane, ponieważ w owym czasie było to najbardziej efektywne. (...)

[uwaga tłumacza: mocno skróciłem tą historię, przepraszam, ale było to zbyt rozwlekłe]

W pewnym momencie farmerzy dowiedzieli się o nowej maszynie przetwórczej. Ta maszyna pozwalała każdemu farmerowi na przetwarzanie swoich produktów na swoim własnym gospodarstwie. Wydawało się to prawdziwym przełomem technologicznym. (...) Każdy farmer mógł przetwarzać własne zbiory i dostarczać je natychmiast na rynek.

Tak więc każdy z tych farmerów zainwestował w jedną nową maszynę przetwórczą. Te nowe maszyny były mniejsze i lżejsze i tańsze niż duże maszyny w centralnej przetwórni. Nowe maszyny były wygodne, były szybkie, mogły odpowiadać na zmieniające się potrzeby zbiorów. Nie było już konieczne, aby zasiewać i zbierać wszystko w jednym czasie. Raczej, mogło to być robione stopniowo. Farmerzy zasiewali kawałek ziemi jednego miesiąca a następny kawałek następnego miesiąca. Te nowe, małe maszyny przetwórcze radziły sobie z tym o wiele lepiej i efektywniej niż duża maszyna.

Tak więc, wszystkich siedmiu farmerów zdecydowało, ze każdy z nich będzie miał swoją własną szybką i nowoczesną maszynę. Będą kontynuowali współpracę, ponieważ czuli siłę, kiedy byli połączeni. Tak więc, wynajęli eksperta, który założył system intranetu między farmami. Ten system pozwalał każdemu farmerowi komunikować się automatycznie z innymi. Farmer od marchewek mógł widzieć ile melonów zebrał farmer od melonów. Mieli dostęp do informacji o sobie nawzajem. Było to bardzo szybkie i wydajne. Bazując na informacji przychodzącej z systemu intranetu, mogli dostosować własną produkcję tak, aby uzupełniała inne.

Wszyscy ci farmerzy w tej spółdzielni dokonali wielkiej zmiany, drodzy przyjaciele, kiedy przeszli od centralnego przetwarzania zbiorów do indywidualnego, w którym byli połączeni intranetem.

I jak wielu z was wie, mieli problemy z tym intranetem. Było to na początku frustrujące. Niektórzy z nich przeklinali. Niektórzy chcieli wrócić do starych sposobów. Niektórzy obawiali się tej technologii. Czuli, że nie miała ona ugruntowanych energii starych sposobów. Niektórym nie bardzo chciało się uczyć używania tych nowych maszyn przetwórczych. Byli przyzwyczajeni do ładowania swoich zbiorów na ciężarówki i wysyłania ich do centralnej przetwórni.

A teraz musieli wziąć odpowiedzialność za swoje własne zbiory i za ich przetworzenie. Mieli asystę innych członków spółdzielni poprzez intranet, ale trochę ich to przerażało. Ale współpracowali ze sobą. Dzielili się informacją. Spotykali się regularnie, aby przedyskutować za i przeciw, jak przejść przez te trudne czasy. Uczyli się oprogramowania tego systemu. Uczyli się obsługi swoich systemów przetwórczych.

Wkrótce produkcja wzrosła jak nigdy przedtem, jak nie mogliby sobie nigdy wyobrazić. Byli o wiele bardziej wydajni. Ich dostawy na rynek były teraz robione na zasadzie „dokładnie o czasie” w miarę potrzeb. Nie było już potrzeby magazynowania dużych ilości i zamrażania i pakowania. Ich produkty przychodziły z pól, przechodziły obróbkę i były natychmiast wysyłane na rynek. Mając informację dostarczaną przez intranet, wiedzieli jak siać, zbierać i przetwarzać w miarę potrzeb i dokładnie o czasie.

Farmerzy spotkali się po roku od wprowadzenia nowego systemu. Spotkali się i pili sok truskawkowy. I chichotali między sobą, jak odważni byli przechodząc na ten nowy system. Chichotali wspominając trudne dni... dni, kiedy tracili pieniądze, dni, kiedy woleliby raczej zrezygnować z rolnictwa niż wprowadzać tą nową technologię.

Ale teraz się śmieli, ponieważ byli o wiele bardziej wydajni. Byli szczęśliwsi i mogli oddawać się teraz nowym zajęciom. Śmieli się i mówili: „czy mogliśmy sobie wyobrazić rok temu, gdzie będziemy teraz?” Wszyscy potrząsali głowami i mówili „nie”. Nie mogliby sobie wyobrazić tego nowego sposobu, ponieważ nie było go z czym porównać w przeszłych dniach. Kiedy siedzieli i planowali swoje nowe metody i nowe technologie, mieli tylko przebłysk i nadzieję, że uczyni to ich lepszymi, bardziej wydajnymi farmerami.

(...)

Mówicie: „Dlaczego, Tobiaszu, opowiadasz nam dzisiaj historię o farmerach? Co to ma do rzeczy? My nie jesteśmy farmerami. Robimy wiele innych rzeczy, ale ta grupa nie jest znana z powodu rolnictwa.”

Opowiadamy tą historię, aby pomóc wam zrozumieć Język Aaa, o którym mówiliśmy ostatnim razem.

I, przypominamy, „Aaa” nie jest energią. Nie polega to na siedzeniu i powtarzaniu mantry „Aaa”. To nie o to chodzi. Nic w ten sposób nie zdziałacie! Język Aaa jest cichy lecz pełen mocy. Jest niewidzialną, lecz wszechobecną energią. Jest waszą budzącą się boskością, która wchodzi. On nie może być skandowany. Nie może być wymuszony. Możecie go tylko akceptować i bawić się z nim, a następnie integrować do waszego życia.

Drodzy przyjaciele, wszystkim wam, którzy szukaliście przez ten miesiąc Języka Aaa wewnątrz was... mówimy teraz, skąd on przychodzi. On przychodzi poprzez wasze siedem zmysłów. Wchodzi najpierw poprzez waszych siedem zmysłów. To jest bardzo podobnie jak w historii o farmerach. Język Aaa wchodzi przez zmysły, których już używacie i jesteście ich świadomi.

Wchodzi poprzez wasz zmysł słuchu, ale nie jest to słuch, jaki znaliście przedtem. To jest nowy sposób. W Języku Aaa będziecie siedzieć z grupą, a może z pojedynczą osobą. I będziecie słuchać ich słów, ale kiedy język Aaa pojawi się poprzez wasz zmysł słuchu, to będzie jak poszerzony czy nowy zmysł słuchu. Nie będziecie po prostu słyszeć słów. Będziecie słyszeć coś pomiędzy słowami i będzie to wiedza i głębokie zrozumienie, które spowoduje „Aaa!” Język Aaa, boski język wchodzi poprzez wasz zmysł słuchu.

Język Aaa, drodzy przyjaciele, wchodzi przez was zmysł wzroku, ale w inny sposób. Kiedy jesteście w jakiejś sytuacji, będziecie ją widzieć po pierwsze poprzez wasze zwykłe oczy. Jeśli wycofacie się na chwilę i pozwolicie Językowi Aaa na dotarcie do waszego zmysłu wzroku, zobaczycie coś nowego. Są ci, którzy widzieli dzisiaj energię Yeshua w tym pomieszczeniu. Widzieli to swoimi oczami. (...) Zaczniecie widzieć rzeczy, które zawsze tam były, energie, które zawsze były obecne, ale wasz zmysł wzroku był ograniczony. A teraz otwiera się i Język Aaa, boski język, dociera do oczu.

Język Aaa przychodzi przez wasz zmysł węchu, drodzy przyjaciele. Wasz zmysł węchu (Tobiasz bierze głęboki wdech)... jest, w pewien sposób, intuicją. Jest czuciem. Używacie go o wiele więcej niż jesteście tego świadomi. Niektórzy z was klasyfikują go jako jeden z bardziej prymitywnych zmysłów. Ale wasz zmysł węchu jest bardzo subtelny. Czujecie nie tylko zapachy, drodzy przyjaciele. Czujecie węchem energie.

Język Aaa... jest jak nowy zmysł intuicji, „zmysł zapachów.” Kiedy pozwolicie mu na służenie wam, będziecie mieli wiedzę, która jest dostarczana przez waszą ludzką zdolność do wywąchiwania rzeczy. Będziecie mieli intuicję w różnych sytuacjach. Będziecie mieli nowe zrozumienie, które przychodzi z waszego nosa.

Wdychajcie przez chwilę. Zróbcie to teraz. W oddechu jest o wiele więcej, niż myśleliście. Kiedy mówimy wam, abyście wdychali, to nie chodzi nam po prostu o powietrze w waszych płucach. Nie chodzi tylko o rozszerzenie waszej boskości. Chodzi o nową intuicję, która przychodzi przez wasz zmysł węchu. Ale w nim jest ona rozszerzona. Jest nowa. Daje wam wglądy i przeczucia, których nie mieliście nigdy przedtem. Oddychajcie!

Język Aaa... on wchodzi do miejsc, których już używacie w waszym ludzkim doświadczeniu. On nie jest w jakimś ulotnym miejscu. Nie jest poza waszym polem energetycznym. Nie jest w czakrze serca. Nie jest w dużym palcu u nogi. Język Aaa przychodzi poprzez wszystkie wasze obecne ludzkie zmysły.

Język Aaa przychodzi także poprzez ludzki zmysł smaku. Ale kiedy tu dociera, macie nowy i lepszy poziom osądu i rozróżnienia. Zamiast białego i czarnego, złego i dobrego, będziecie mieli nowy smak, boski smak rzeczy. Jest to również rodzaj intuicji, ale jest ona ześrodkowana na pewnym typie osądu. Nie będziecie tak szybko osądzać białe/czarne, ale raczej przejdziecie na nowy poziom, który jest powiązany z Boską Wolą. (...) będziecie mieli nowy rodzaj rozróżnienia i zrozumienia rzeczy w waszej rzeczywistości.

Język Aaa wchodzi także przez wasz zmysł dotyku. Jesteście przyzwyczajeni do fizycznego, cielesnego dotyku. Ale kiedy pojawi się Język Aaa, będziecie mieli nowy dotyk, nowe poczucie rzeczy. Pozwoli to wam na czynienie rzeczy z o wiele większą mocą niż kiedykolwiek przedtem, takich jak uzdrawianie rękoma. Będziecie mieli rodzaj intuicji i zrozumienia i przeczucia, które będą przychodzić przez dotyk, przez waszą skórę.

Przerwiemy teraz na chwilę, aby coś wam wyjaśnić. Język Aaa wyłania się z waszych obecnych ludzkich zmysłów. On będzie się rodził. Będzie rozwijał się z wewnątrz poprzez to, czego już używacie. Ale doda on nową perspektywę do waszego słyszenia, do waszego widzenia, do waszego węchu, do waszego smaku, do waszego dotyku. Doda nowy wymiar do każdego z tych zmysłów.

Ale, jak myślicie co się wydarza w międzyczasie, kiedy ten język wychodzi? Będą zmiany i transformacje w każdym ze zmysłów, tak jak u tych farmerów, którzy przechodzili od centralnego przetwarzania do indywidualnego przetwarzania z systemem intranetu. Nie było to z początku łatwe. Były wyzwania. Były czasem awarie. Były dni, kiedy żałowali, że nie pozostali przy starych sposobach. Były dni, kiedy się zastanawiali, dlaczego są takimi szalonymi pionierami.

Drodzy przyjaciele, w tym procesie, przez który przechodzicie, będą dni, kiedy wasz wzrok będzie gorszy niż kiedykolwiek. Będziecie to przypisywać starzeniu się. Będziecie przeklinać Ducha i przeklinać Tobiasza i zastanawiać co się dzieje z waszym wzrokiem. On się zmienia i te zmiany są konieczne. Ta transformacja jest naturalnym procesem.

Będą dni, kiedy nie będziecie słyszeć za dobrze i ciągle będziecie powtarzać „Co?” (śmiech publiczności) Albo nie będziecie prosić kogoś o powtórzenie, ponieważ będziecie zakłopotani waszym słuchem. I będziecie myśleć: „Starzeję się. Nie słyszę już dobrze.” Ale, drodzy przyjaciele, to nie o to chodzi. Wasz zmysł słuchu się zmienia, abyście mogli słyszeć boski Język Aaa ze środka siebie i od innych. To jest proces transformacji i będą takie okresy czasu, kiedy nie będziecie słyszeć w pewnych pasmach częstotliwości. Nie martwcie się tym. Przechodzicie przez zmiany w zmysłach, które były z wami przez wszystkie wasze dni jako człowieka.

Wielu z was myśli, że straciliście zmysł węchu. Prawie że nie istnieje. Ale, raz na jakiś czas, wiemy, że czujecie jakiś inny zapach. Próbujecie go zidentyfikować i nie możecie. Czujecie zapach, który jest tak niezwykły, a jednak znajomy. Ale nie możecie sobie przypomnieć, skąd go znacie. Wasz nowy zmysł węchu i intuicji budzi się. I kiedy to robi, stary zmysł węchu może wydawać się uśpiony. Jest tak, abyście mogli przejść przez ten proces zmiany.

To samo dotyczy waszego zmysłu smaku... zmienia się on. Zastanawiacie się dlaczego rzeczy smakują o wiele gorzej niż przedtem lub dlaczego straciły tyle ze swego smaku. Wasze kubki smakowe zmieniają się, aby Język Aaa, mógł w nie wejść od środka.

Język Aaa jest pojedynczy, ale ukazuje się w wielu różnych miejscach. Wasz intranet i internet są pojedyncze, ale występują w wielu miejscach.

Teraz, co do waszej skóry... zauważycie tu zmiany. Nie przechodzicie znowu przez okres dojrzewania. (śmiech publiczności) Te wysypki i swędzenie i suchość i wszystkie problemy z waszą skórą, drodzy przyjaciele... to jest największy organ waszego ciała. Wasz zmysł dotyku, czucia zmienia się i Język Aaa śpiewa poprzez każde wasze zakończenie nerwu. Z pewnością wpłynie to na waszą skórę przez jakiś okres czasu. Nie martwcie się tym.

Jeśli pobiegniecie do lekarza, jak ostatnio Cauldre, to lekarz nie zrozumie przez co przechodzicie. I ostrzegamy was, nie smarujcie się tymi maściami, które przepisze wam lekarz, ponieważ one powstrzymują tą nową wrażliwość waszych zmysłów od ujawnienia się. Te problemy ze skórą wkrótce się unormują. (...)

Były dni, kiedy farmerzy tracili pieniądze i zbiory. Będą dni kiedy będziecie chorzy. Będą dni, kiedy nie będziecie słyszeć _____ które mówimy (przerwa zrobiona specjalnie przez Tobiasza). (śmiech publiczności) Będą dni kiedy wasza skóra będzie swędzieć. Będą takie okresy czasu, kiedy będziecie myśleć, że starzejecie się i rozpadacie, ale drodzy przyjaciele, Język Aaa... przychodzi z wewnątrz. Przychodzi poprzez wasze wszystkie zmysły.

Następnie, jest szósty zmysł. Zawsze zastanawiamy się, dlaczego wasi naukowcy nie zidentyfikowali go. Macie zmysł emocji. Różni się on od waszych fizycznych zmysłów, ale jest bardzo ważnym zmysłem. wasze emocje. To także będzie się zmieniać. Język Aaa ujawni się poprzez wasze emocje. Będziecie mieli nowe zrozumienia i nowe pasje. W międzyczasie możecie dużo płakać i nie rozumieć z jakiego powodu. Wasze emocje mogą iść w górę i w dół, jak na kolejce górskiej. Język Aaa przychodzi przez zmysł emocji i kiedy to robi, będziecie mieli o wiele więcej współczucia dla siebie i dla innych.

I jest zmysł umysłu, mózgu. Nie jest on nazywany zmysłem przez waszych naukowców, ale jest jednym z siedmiu ludzkich zmysłów. Ludzki umysł jest miejscem, gdzie są gromadzone i osądzane informacje. Jest wartościowy, ale jego głównym przeznaczeniem jest katalogowanie i osądzanie informacji, aby zdecydować czy coś jest dobre czy złe, aby zdecydować czy iść na prawo czy na lewo. Kataloguje przeszłe informacje, aby pomóc podejmować wam decyzje w waszym codziennym życiu.

Mózg, umysł, intelekt jest wartościowym ludzki zmysłem. Jest czasami frustrujący, ponieważ jest tak ograniczony w porównaniu do tego, co mógłby robić. A to, co może on robić, nie dotyczy inteligencji i nie dotyczy zdolności przywołania historycznych faktów sprzed 3522 lat. Nie na tym polega wartość mózgu. Ten zmysł jest cudowny w dostarczaniu informacji i decydowaniu jak jej użyć. I, kiedy Język Aaa przychodzi poprzez umysł, przynosi on nową formę wiedzy i zrozumienia do waszego życia.

Centralna przetwórnia farmerów reprezentuje mózg. Wszystkie wasze obecne zmysły są połączone z mózgiem, nawet jeśli on sam jest zmysłem w pewnym sensie. (...)

Ale teraz, każdy z tych siedmiu zmysłów, kiedy pojawia się Język Aaa, otrzymuje swoje własne centrum przetwarzania. W nowej, boskiej energii, informacja nie musi być przetwarzana przez mózg, zmysł, który jest najbardziej oddalony od wszystkich innych zmysłów. (...)

Każdy z waszych zmysłów boskiej energii ma swoją własną formę inteligencji. I nie lubimy używać tego słowa. Mają swój własny zakres odpowiedzialności. W Języku Aaa nie będziecie posyłać informacji do mózgu. Mózg już tego nie chce. Informacja będzie szła bezpośrednio przez słyszenie-wiedzę, poprzez widzenie-wgląd, poprzez węch-intuicję, poprzez smak-rozróżnienie, poprzez dotyk-wrażliwość.

Zrozumcie, że Język Aaa pracuje poprzez każdy z waszych obecnych siedmiu ludzkich zmysłów. Ale teraz działa indywidualnie. Tak, one wszystkie są między sobą połączone. One wszystkie rozumieją, kiedy macie doświadczenie poprzez wasz nowy zmysł dotyku. Wszystkie inne zmysły będą tego świadome. Mogą włączyć się we właściwym czasie. Mogą ograniczyć swoja produkcję, aby powiększyć produkcję słuchu. Będą pracować w równowadze, ponieważ są ze sobą połączone. Ale, podobnie jak w intranecie, nie musi być centralnego procesora. One są niezależne, chociaż pracują razem.

Drodzy przyjaciele, wiedzcie, że Język Aaa przychodzi przez wasze obecne siedem zmysłów. Nie szukajcie go na zewnątrz siebie. Nie szukajcie go za jakimiś ukrytymi drzwiami wewnątrz. Wchodzi poprzez wasze zmysły. To jest tak proste.

Chcieliśmy, abyście spędzili trochę czasu w trakcie tych minionych tygodni na pracowaniu z nim, na bawieniu się z nim, na odkrywaniu go na własną rękę, zanim ujawniliśmy wam, w jaki sposób on wchodzi. Teraz dzielimy się tym z wami i wy mówicie: „Aaa, to dlatego widziałem coś, ale nie byłem pewien co to było. To dlatego była ta emocja, uczucie, pasja i współczucie, ale nie wiedziałem dokładnie skąd to przychodzi.” Język Aaa, siedem zmysłów. Czy to nie interesujące – siedem zmysłów i siedem czakr?

Język Aaa, drodzy przyjaciele, w pewnym sensie, jest także językiem sam w sobie, ale przychodzi przez te ważne części waszego ludzkiego doświadczenia. Nie ośmieliłby się przyjść w innym miejscu. Wchodzi tam, gdzie jesteście już przyzwyczajeni i gdzie już pracujecie. W ten sposób może być równowaga boskiego języka z waszym obecnym ludzkim doświadczeniem. Gdyby Język Aaa ujawnił się w całkowicie nowym i obcym i różnym miejscu, byłoby trudno zintegrować to z waszym codziennym życiem. Tak więc przychodzi on poprzez zmysły, które są już wam znajome i z którymi już pracowaliście. Pozwólcie mu na pracę poprzez nie. Bawcie się z dotykiem i słuchem i wzrokiem i wszystkim innym. Pozwólcie mu na dotarcie tam.

Drodzy przyjaciele, ten Język Aaa jest pierwszym i najbardziej podstawowym i najpotężniejszym narzędziem ze wszystkich narzędzi w Nowej Energii. Pewnego dnia będziecie siedzieć przed waszymi studentami, którzy przyjdą do was. Będziecie próbowali pomóc im zrozumieć. Będziecie im wyjaśniać jak ten język przychodzi poprzez ich obecne siedem zmysłów. I pomożecie im zrozumieć moc widzenia rzeczy, których nie mogli widzieć przedtem, słyszenie poza słowami, czucie poza fizycznym zmysłem, smakowanie i wąchanie w nowych obszarach. Jest to bardzo ważne narzędzie i prosimy was, abyście kontynuowali zabawę z nim.

Będziemy o tym mówili więcej. Ale zanim zbierzemy się znowu, bawcie się z tym. Zrozumcie gdzie to wchodzi. Pracujcie ze sobą nawzajem. (...) bądźcie tymi, którzy odkrywają Język Aaa, boski język, wchodzący przez mózg, zmysł sam w sobie, ale w sposób, który już nie osądza, nie musi przechowywać ogromnych ilości informacji. To jest stary sposób przechowywania rzeczy. Wszystkie rzeczy teraz będą wam dostarczane odpowiednio w „teraz”, tak jak w przypadku farmerów, którzy zaadaptowali się i dostosowali do nowej technologii. Nie muszą już dłużej przechowywać dóbr. Wszystko jest robione na czas, na żądanie.

Wasz nowy Język Aaa nie będzie przechowywany. Wasza boska energia nie musi być magazynowana na długą, ciężką zimę czy zimny i deszczowy dzień. Przychodzi do was o czasie w najbardziej właściwym momencie, kiedy jej potrzebujecie – w „teraz”. Nigdy więcej magazynowania i oszczędzania. Uwolnijcie to. To będzie zdarzać się w „teraz”. Nieco przerażające dla wielu z was, ponieważ przywykliście do posiadania wielkich zasobów informacji, emocji, pieniędzy, dóbr. Ale teraz wszystko będzie o czasie.

Lekcja piąta Serii Wzniesienia – Zmysły Aaa. Pracujcie z nimi. Bawcie się z nimi. Pozwólcie, aby to weszło przez was i pozwólcie na zmiany, które dzieją się w waszym fizycznym ciele, kiedy dostrajacie się do tego nowego języka. On jest pełen mocy!

Nawet muzycy, którzy przybyli tu dzisiaj i zgodzili się grać... oni wprowadzają Język Aaa do swojej pracy. Wprowadzają swoją boską wibrację do swojej pracy. (...)

Yeshua będzie śpiewał dzisiaj. Yeshua będzie wysyłał swoje wibracje poprzez instrumenty, poprzez głosy, poprzez palce. Będzie prowadził tych dwóch muzyków (Peter Sterling i Stacy Frank). Będzie im pomagał wprowadzić ten boski język, tak aby każde z was miało sposobność doświadczyć go i czuć go i wiedzieć, że go posiadacie. Jest wasz.

Rzeczywiście mamy tu dzisiaj ceremonię radości z wami. Mówimy długo i czasami mówimy głośno. Robimy to, aby w pewnym sensie, pomóc wam wprowadzić energie na inne poziomy. Czasami odwracamy waszą uwagę, aby pomóc otworzyć pewne rzeczy, za waszym pozwoleniem oczywiście. Ale dzisiaj naprawdę mamy ceremonię radości z wami.

I tak, to Yeshua siedział obok was, ramię w ramię. To Yeshua dotykał każdego z waszych zmysłów, kiedy o nich mówiliśmy. To Yeshua ocierał łzę z waszego oka. Yeshua pozostanie tutaj. Jego energia będzie obecna podczas całego naszego spotkania tutaj. Będzie on tańczył między rzędami z każdym z was, kto odważy się wstać. (śmiech publiczności)

Droga Shaumbro, kochamy was ogromnie. Dziękujemy wam za podjęcie wyzwania bawienia się Językiem Aaa w waszym życiu. Jesteśmy z powrotem po 30 dniach, mówiąc do was, komunikując się z wami, będąc z wami teraz. Róbmy to razem poprzez waszą boskość.

Kochamy was mocno. Nigdy nie jesteście sami.

I tak jest!


© Copyright 2010 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczenie: Marian Zieliński ( [email protected] )