Materiały Tobiasza

Seria Boskiego Człowieka

Shoud 11 „Cztery Paradygmaty Nowej Energii”

Pytania i Odpowiedzi

7 czerwca 2003


I tak to jest, kochana Shaumbra, Gaja kocha was tak bardzo. Ona jest zadowolona, że może być tu z wami, na tej drodze skupienia tego dnia… tak zachwycona, że może być w boskiej służbie dla was…, ponownie mówimy, nie opuszcza was błyskawicznie, ale zaczyna odchodzić.
Wasi przewodnicy odeszli. Tylu elementami, duszków i dewów odeszło. O, wiemy, że niektórzy z was zastanawiają się, dlaczego nie widzicie duszków za bardzo, albo wcale. To był również ich czas. Kryon i jego świta odeszli.

Obecnie Gaja wolno, powoli odchodzi, powoli odchodzi. Ona wraca na swoje miejsce w Zakonie Arc, tak, więc możecie połączyć to wszystko w jedną całość w swoich granicach. Co więcej, to będzie proces. Będzie to połączone z czasem.
Gaja przyszła tu dziś podziękować wam za pozwolenie waszemu Duchowi być w jej biologii… dzielić z nią doświadczenie całkowicie… dziękuje wam, że przejmujecie teraz odpowiedzialność za siły życiowe energii… przepływy energii przenikające przez was… energie, które odmładzają… energie, które odnawiają… energie, które wywołują życie, nie tylko podtrzymują je, ale również rozwijają to, co nazywacie Nową Energią.

Drodzy przyjaciele, jedna uwaga, którą chcemy zrobić, abyście teraz zrozumieli najdokładniej, że to już nie chodzi o was. Widzicie, ponieważ wyruszacie do Nowej Energii, jesteście spełnieni, wasza dusza i wasz Duch zostają spełnione. To zmienia postać rzeczy. Ale mimo wszystko, ludzie którzy wciąż was otaczają, również nieludzkie formy, one wciąż są niespełnione.

Prosta analogia jest taka… Cauldre ostrzega nas, że stąpamy po cienkim lodzie (śmiech publiczności), prosta analogia jest taka, że pies, który jest głodny, będzie ścigać jedzenie. Pies jest niespełniony. On ma głód swoim żołądku. Więc od momentu wstania, do momentu zaśnięcia – również podczas snu – on będzie ścigał jedzenie. Będzie chciał zaspokoić swój głód. Wszystko w jego życiu dotyczy otrzymania pożywienia.
Podstawowa energia psa ma być w usłudze dla was. Pies łączy się głęboko z Gają. One uwielbiają kopać w Gai (śmiech publiczności), ale, pies ma naprawdę być w usłudze dla was. To jest Twoje odbicie. On przychodzi służyć ci, jako twój ulubieniec. Jednakże, kiedy biologia jest niespełniona, kiedy jest głodny, to będzie to dla niego ważniejsze od jego obowiązku i zaangażowania w usługę, żeby nakarmić siebie. Na wewnętrznym poziomie on wie, że musi podtrzymać swoje życie, aby mógł ci kiedykolwiek służyć.

Wszyscy jesteście właśnie całkiem jak psy! (śmiech publiczności), jesteście tu w usłudze. Wasz głód był duchowym głodem, głodem duszy… chcącej zakończenia waszej podróży… chcącej uwolnienia od Starych zobowiązań i Starej karmy… chcącej zaakceptować swoją własną boskość, która jest w tobie, boskość, która była utrzymywana przez innych – przez Gaję, przez Anasazi, przez królestwo zwierząt i królestwo roślin, przez królestwo delfinów. Usychaliście z tęsknoty na poziomie swojej duszy. Ale teraz, pozwalasz sobie być napełnionym. Idziecie do wewnątrz i odmładzacie się od wewnątrz.
Twój duchowy głód już nie jest twoją siłą napędową. Znajdujesz to w momencie, znajdujesz to w oddechu, w sobie. Widzicie więc, że wszystko się zmienia. Jesteś spełniony.

Ale reszta świata, możecie powiedzieć, są jak głodne psy. Oni mają inny powód, dla którego to robią, oni mają inny powód bycia na Ziemi niż wy. Więc wielu z nich jest w Starej Energii. Stajecie się zrównoważeni w Nowej Energii, ale jeszcze egzystujecie ramię w ramię z nimi.

Zrozum, że to już nie z waszego powodu rzeczy zdarzają się. Oni próbują karmić siebie. Oni próbują znaleźć swoje spełnienie. Oni zostaną przyciągnięci do ciebie, szczególnie ci, których znaliście wcześniej, ponieważ oni czują, że wy macie coś, co może zaspokoić ich głód. Jednakże, oni myślą, że jeśli oni ugryzą kawałek ciebie, to załatwi sprawę, jeśli wezmą coś z ciebie. Więc, wielu z nich próbuje to robić. To już nie chodzi o was. Oni są głodnymi psami.

Drodzy przyjaciele, prosimy was, byście pamiętali, ze doświadczenia, które do was dochodzą, są tam z ważnej przyczyny. Ale, to już nie chodzi o was. Teraz możecie używać swojej pełnej energii do bycia w usłudze, jeśli tak wybierzecie.

I w usłudze, drodzy przyjaciele – mamy powiedzieć o tym z tej strony – kiedy jesteście w usłudze, wszystkie rzeczy do was podchodzą. Kiedy jesteś w usłudze, twój poziom duszy wie, że potrzebujecie silnej biologii. Że potrzebujecie obfitości. Że chwilami potrzebujecie związków. A czasami nie potrzebujecie żadnych związków. Wszystko do was podejdzie.

Dla jakiegoś dziwnego powodu, będąc w usłudze w przeszłych życiach, robiliście śluby ubóstwa, oddając wszystko. Teraz, w Nowej Energii, Nowy Paradygmat, wszystko przychodzi do ciebie szybko, szybko. Nie musisz błagać o to. To już wie czego potrzebujesz. Twoja boskość wie i rozumie.
Więc, to może przychodzić do ciebie, że możesz być o wiele skuteczniejszy i silniejszy w pracy dla Ducha i pracy duchowej usługi. Prosimy, byś przyjął to do siebie, wchłaniał fakt, że to może przyjść do ciebie tak, że możesz być silniejszy w usłudze.

Widzicie, stroniliście od tego - wiele uzdrowienia, wiele obfitości – stroniliście od tego. Myśleliście, że taka jest droga mistrza. Mówimy wam, prawdziwy mistrz wezwie każde narzędzie, każdy zasób, który ona czy on potrzebuje w tym momencie, nie - gromadząc wielkie zapasy - ale przyniesione do tego momentu. Pozwalajcie na to naturalnie, duchowo – niech przychodzą do was. Będziemy powtarzać to w kółko i w kółko, do czasu, gdy zrozumiecie to naprawdę.

I zrozumcie, co podchodzi do was właśnie teraz; w przeważającej części niespełnieni ludzie, niespełnione doświadczenia, niespełnione grupy. Oni są głodni. Oni wyczuwają, że jesteś napełniony wewnątrz. Oni będą chcieli wiedzieć, gdzie to dostałeś. Będziesz wiedzieć, jak z nimi działać, kiedy oni do ciebie przyjdą. Będziecie to wiedzieć.

Rzeczy ruszają się teraz bardzo, bardzo szybko i to będzie kontynuowane przez następnych parę lat. Będą szybkie zmiany tam i z powrotem, wszędzie wokół was. Proszę, nie bierzcie tego do siebie. Zrozumcie.
Więc, wielu z was przyszło tu dzisiaj i poczuło się nieswojo, dziwnie i obco. Czuliście intensywność, która tu była. Poszukiwaliście… chcieliście poczuć to cudowne, święte, łagodne, spokojne, kochające uczucie (śmiech publiczności). Ach… drodzy przyjaciele, poczuliście tą zewnętrzną grupę, o której mówiliśmy, że pojawiła się ich energia tutaj.
Nie musieliście być dotknięci nimi, ale mogliście ich poczuć. Mogliście poczuć ich intensywność. Mogliście poczuć ich gniew i strach przed wami. Mogliście poczuć, jak próbowali wami manipulować.
Możecie przepuścić przez siebie tą energię, widzicie, ponieważ kiedy to podchodzi do was, to nie ma żadnego punktu zaczepienia, kiedy to jednak wejdzie w Nową Energię, to wejdzie do niczym niezmąconej energii. I, możecie to tolerować, lub cokolwiek, co wybierzecie. I macie mądrość zrozumienia, co to jest.

Tak, drodzy przyjaciele, wszystkie z tych rzeczy zdarzają się. Rzeczy zmieniają się tak szybko. Jest wiele sił, które nie lubią zmian. Oni będą czuć, że oni tracą jakąś kontrolę i władzę. Oni boją się wprowadzić zmiany w sobie, zmiany, które wymagają zaufania, że jesteś Bogiem także. Byli tak mocno prowadzeni w wierze, że oni nie są Bogiem, ale oni mogą próbować wejść z jakąś wysoką siłą i próbować robić pewne sprawy.
Oni są śmiertelnie wystraszeni patrzenia wewnątrz i mówienia, „Ja Jestem Bogiem także”. To dla nich oznacza grzech. Teraz rozumiecie, kto się wam narzuca dzisiaj. Dla nich to jest bluźniercze powiedzieć tak. Więc mają strach przed zrobieniem tego. Mają strach.

Drodzy przyjaciele, patrzymy na tę grupę teraz. Łączymy się z wami w bardzo kochający sposób. Widzimy, że jesteście wystarczająco śmiali, by uznać to… próbować otworzyć się na to… próbować pozwolić swojej boskości. To dlatego zawsze stajemy się bardzo emocjonalni, kiedy przybywamy tu, to dlatego jest to dla nas taki honor być tu z Aniołami Nowej Energii, wami.

To jest czas pytań i odpowiedzi. To jest czas rozmawiania z wami. Ale, chcielibyśmy zrobić to dziś inaczej. Chcielibyśmy stawiać WAM pytania! (śmiech publiczności), chcielibyśmy byście dzielili się z nami i wszystkimi swoją energią.
Chcielibyśmy, byście wychodzili, stawali na przedzie. I, kiedy to zrobicie, zadamy wam pytanie. Nie postawimy najpierw pytania a następnie wywołamy do odpowiedzi. Prosimy, byście stanęli na środku teraz, przy mikrofonie (śmiech publiczności). Więc, bądźcie śmiali, kochani, podchodźcie do mikrofonu.

(pauza, później brawa dla pierwszego Shaumbra podchodzącego do mikrofonu)

TOBIASZ: Ach…Jak dużo energii właśnie minęło, kiedy tu stawałeś. (więcej śmiechu), więc pytamy Cię o – co jest twoją ulubioną rzeczą w byciu człowiekiem? Naprawdę chcielibyśmy to wiedzieć, tak przy okazji. To nie jest łatwa sprawa, drodzy przyjaciele. Uwielbiamy dostawanie wiadomości od was.

(odpowiedź od kobiety z sali, nie mężczyzny przy mikrofonie: Seks! dużo śmiechu)

TOBIASZ: I, kierujemy to pytanie dla Ciebie, kochany – jest w tym spełniona, czy niespełniona energia? (więcej śmiechu)

SHAUMBRA 1: (mężczyzna przy mikrofonie). Seks jest bardzo, bardzo dobry. I tak naprawdę myślę, że to będzie stawało się lepsze. Miałem doświadczenie podczas udziału w warsztatach channelowania, gdzie czułem… kiedy moja boskość w rzeczywistości poruszyła się, to było podobne do nowego doświadczenia energii seksualnej… i w rzeczywistości, mogłem poczuć nie tylko swoje energie, ale również partnera… chociaż byliśmy oddzieleni odległością. Więc, było tam połączenie energii, chociaż nie było bliskiego kontaktu. I myślę, że w odpowiedzi na Twoje wcześniejsze pytanie, rzeczą, która przynosi mi największą radość, to poznanie swojej boskości, pozwalanie jej zakwitnąć i rosnąć.

TOBIASZ: Dziękujemy Ci za bycie śmiałym, za zrobienie kroku naprzód i dzielenie się z nami. Słyszymy o wiele więcej niż tylko Twoje słowa. Słyszymy miłość w Twoim sercu. Czujemy blask, który w sobie masz. I, to pomoże uwolnić wiele wątpliwości, które wszyscy macie, o tej podróży w której jesteś, którą robisz.

I używamy tego momentu, by dać również notkę o seksie. Seks jest jednym z najlepszych sposobów, by powstrzymywać człowieka przed odkryciem, że jest także Bogiem. Było tyle energii winy, i wstydu, i nadużycia seksualnego powiązanego z seksem. Kiedy jesteś seksualnie otwarty, czy to chodzi o ciebie, czy o partnera, kiedy jesteś otwarty, wtedy twoja boskość może przyjść i grać z Tobą. Tańczyć z Tobą. Ale tak długo, jak tam są te ciężkie brzemiona winy, wstydu, wątpliwości i nadużyć, to jest dla boskości bardzo trudno przyjść.

To, co nazywacie seksem, jest jednym z najdoskonalszych sposobów wyrażenia boskości. Dawajcie to sobie. To wielka przyjemność. W chwili orgazmu, energia, ta boska energia przepływa przez was. I, kiedy jesteś z partnerem, który dzieli to, który ma takie spełnienie, jak ty… o, kochani, naprawdę tworzycie Nową Energię!
Więc, nie pozwalajcie więcej, by seks łączył się ze wstydem. Nie pozwalajcie więcej, by były nadużycia seksualne związane z seksem. Niech to będzie otwarte. Pozwalajcie sobie, Shaumbra, być nauczycielami, ponieważ wiemy, że przeszliście przez wiele najokropniejszych i najtrudniejszych doświadczeń z tym. Więc, bądźcie nauczycielami teraz. Bądźcie nauczycielami miłości. Dziękuję.

SHAUMBRA 2: (kobieta) Witaj Tobiaszu.

TOBIASZ: Pozdrowienia. I, pytamy Cię dzisiaj – czy postanawiasz uwolnić się od świadomości zbiorowej, czy postanawiasz zostać?

SHAUMBRA 2: Postanawiam uwolnić. Jestem aktualnie na warsztatach Niezależności…

TOBIASZ: Dlatego zadaliśmy to pytanie! (śmiech publiczności), byłaś jedną z tych, którzy przechodzili to doświadczenie w imieniu Shaumbra. Ale kontynuuj.

SHAUMBRA 2: Powinnam mówić o tym? Tak, postanawiam opuścić świadomość masową. Nigdy nie byłam osobą, która daje się zaszufladkować, że tak powiem. Jestem gotowa wyskoczyć z tych szufladek. To jest dla mnie jakby naturalny krok.

TOBIASZ: Byłaś - jak to powiedzieć – taką ważną częścią energii Niezależności kilka tygodni temu. I wiemy, że pracowałaś i rozmawiałaś z innymi, pomagając im zrozumieć, byłaś pomocną ręką w osiągnięciu tego wyniku. I, tak dużo pracy, moja kochana masz do wykonania, również z przeprowadzaniem innych ludzi przez ten proces uwalniający, gdzie oni również mogą pozwalać odejść Starym koncepcjom i pojęciom. Pracujemy z Tobą blisko w twojej pracy, idziemy za Tobą.
I, wiemy, że czasami drapiesz się w głowę, i zastanawiasz nad tym. Ale to, co zaczęłaś, czego uczysz, jest tak ważne, jest to jeden z decydujących elementów. Zachęcamy Cię, byś kontynuowała swoją pracę. Możemy zachęcać tych, którzy mogą poprzeć Twoją pracę, uczestniczyć w tym, co robisz. I, Ty pomagasz innym wyzwolić się od zależności na wiele różnych sposobów. Dlatego chcieliśmy wyciągnąć Cię do tego pytania.

SHAUMBRA 2: Dziękuję. Mogę dodać, jeśli pozwolisz, że pomimo, że uczę o inwestycjach w nieruchomości, to jest to prawie jak przebranie. To jest naprawdę o energii, obfitości…

TOBIASZ: To jest o osobistej niezależności na każdym poziomie. Ale głodny pies rzuca się na jedzenie. Osoba, która jest uboga, zawsze niepokoi się o pieniądze i koncentruje na tym. Więc dostarczasz im narzędzia do niezależności. I, możesz nas tam cytować (śmiech publiczności).

TOBIASZ do SHAUMBRA 3 (to jest młody mężczyzna): Jaksię czujesz będąc tu?

SHAUMBRA 3: Wielki.

TOBIASZ: jak to czujesz będąc tu?

SHAUMBRA 3: Wielki. (śmiech publiczności)

TOBIASZ: jak to naprawdę czujesz będąc tu?

SHAUMBRA 3: Wielki (śmiech publiczności)

TOBIASZ: Zrób wdech i pozwól sobie być świadomym energii. Jest ktoś, nie w fizycznej formie, kto stoi obok Ciebie. I dlatego kontynuujemy pytanie, jak to czujesz będąc tu. Możesz poczuć kogoś przy Tobie.

SHAUMRA 3: Trochę.

TOBIASZ: To jest w porządku, kiedy mówisz „nie”. Ale, jeżeli zrobisz wdech, jeśli otworzysz swoje serce, będziesz czuć tych, którzy byli z Tobą przez kilka lat twojego życia. Znałeś ich wcześniej. Byli w ludzkim ciele. Odeszli z tego życia specjalnie, aby mogli wrócić i dzielić z Tobą tą część podróży, dodając otuchy, dodając energii otuchy z tej strony. Ten bardzo Cię kochający ktoś, czekał na Ciebie, abyś mógł poczuć jego energię. To nie byłoby najlepsze do – jak to powiedzieć – wprowadzania tu wszystkich szczegółów, jeśli jednak będziesz otwarty na uczucia, zrozumiesz dokładnie, o czym mówimy. Jak więc się czujesz?

SHAUMBRA 3: Całkiem nieswojo.

TOBIASZ: Dobrze! (śmiech publiczności). Niewygoda pomaga zmieniać… naprawdę pomaga przesunąć wszystko. Ale, co było tu ważne, to to, że stanąłeś tu na przedzie, przed wszystkimi Shaumbra. Byłeś skłonny być zapisanym w książkach, które wejdą do historii, które przeczytają inni, stanąć tu dziś na przedzie, otwierając swoje uczucia. To jest bezpieczne. Żadne energie nie mogą się tu wedrzeć, napaść was albo przejąć. Bezpiecznie jest być otwartym, tak jak Ty teraz. Wiemy, że chciałbyś odejść z tego miejsca (jakiś śmiech), ale jesteś na środku. Pomagasz innym zobaczyć, jak należy czuć i otwierać się. I, miałeś pytanie?

SHAUMBRA 3: nie.

TOBIASZ: miałeś pytanie? (więcej śmiechu)

SHAUMBRA 3: nie.

TOBIASZ: jeśli będziesz miał jakieś pytania, możesz pytać byle kiedy.

SHAUMBRA 3: mogę wrócić na swoje miejsca? (dużo śmiechu i jakieś brawa z całej grupy)

TOBIASZ: Tak. My dziękujemy jeszcze raz za bycie tak otwartym. (więcej braw publiczności)

TOBIASZ (adresując do Shaumbra 4, kobiety): Patrzymy. (pauza) Ii, kiedy twoje urodziny są?

SHAUMBRA 4: 15 lutego.

TOBIAS: Śliczny dzień.

SHAUMBRA 4: Tak jest.

TOBIAS: I, ile masz lat?

SHAUMBRA: 52… 52 milliony… miliard.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Rzeczywiście. I pytamy cię o to tego dnia. Prosimy Cię, byś dzieliła się tak otwarcie z tą grupą, kiedy są Twoje urodziny. Oni mogą zaplanować przyjęcie (jakiś śmiech), ale, co więcej, to jest nasza droga pomagania każdemu z was zrozumieć, że teraz rodzicie się codziennie. Stara energetyczna droga człowieka, zamykała się na dacie urodzin i liczeniu wieku, i trzymaniu się tego.
Widzimy więc, że wielu z was wstaje rano, patrzy w lustro i liczy upływające dni i lata. I, po prostu, uruchamiacie swoją biologię prowadzącą do śmierci. Trzymacie się daty urodzenia na Ziemi, również na znak, pod jakim się urodziliście. Nic z tego nie jest już naprawdę stosowne. Tak, wciąż możecie zaznaczać tą datę. Wciąż możecie cicho śmiać się do siebie w tej dacie.
Ale, jesteście wszyscy odradzani. Wszyscy jesteście odradzani. Możecie odmładzać siebie, szczególnie w tej energii przyniesionej dziś przez Gaję. Możecie się odmładzać. Nie musicie już trzymać się procesu starzenia. Nie musicie przywiązywać się do konkretnej liczby lat. To jest wciąż tak głęboko zakorzenione wewnątrz wielu z was. I, tak wielu z was wciąż kieruje się – jak to powiedzieć – narodzinami, cyklem lat, liczy lata. To jest czas do uwolnienia. Do uwolnienia świadomości z tego Starego wzoru. Więc, dziękujemy Ci za tą okazje.
I dziękujemy za stanie przed tą grupą.

SHAUMBRA 5: (mężczyzna): Cześć Tobiaszu.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Więc, postanowisz wrócić tu na następne życie?, wrócić na Ziemię? Nie musisz. Uwolniłeś wszystko. Czy postanowisz tu wrócić?

SHAUMBRA 5: Naprawdę już nie wiem.

TOBIASZ: Ale, gdybyś musiał podjąć decyzję natychmiast, co wybrałbyś robić?

SHAUMBRA 5: Zgaduję, że postanowiłbym wrócić.

TOBIASZ: Rzeczywiście, i dziękujemy Ci za przyjęcie tego pytania od nas. Powód, dla którego pytamy o to dzisiaj, dotyczy uwalniania wszelkich pojęć przyjętych z góry o wracaniu. To nie jest tak, jak myślisz, że jest. Patrzyłeś na życie pełne walk i trudności. Patrzyłeś na życie, kiedy nie mogliście w pełni czuć własnego ja. Więc wielu z was postanawiało, że nie wrócą tu nigdy więcej.
I, to zamyka na klucz potencjały egzystencji.
Są sposoby, w które możesz wracać, o jakich nigdy nie śniłeś wcześniej. Są cudowne rzeczy wokół Gai i Ziemi, powody, by wrócić. Ale, prosimy was wszystkich, uwalniajcie te Stare ustalenia z góry, które mieliście o wracaniu, bądź nie wracaniu, o przejściu na nową Ziemię czy powrocie na tą.
I, co możemy czuć w Twoim sercu i w Twoim istnieniu, jesteś cały w usłudze dla ludzkości. Przeszedłeś bardzo trudne doświadczenia, jakieś w tym życiu, przeważnie w innych, i zyskałeś wspaniałe zrozumienie i miłość dla ludzkości. I widzimy, że dajesz siebie innym. I, dziękujemy Ci za to. I skorzystaliśmy z tej okazji, by ci powiedzieć, ze doceniamy to, co robisz.

SHAUMBRA 6 ( kobieta): Cześć, Tobiaszu.

TOBIAS: Cześć. To jest zachwycające zobaczyć cię jeszcze raz. Pytanie, które kierujemy do ciebie w ten dzień, jest – dlaczego kurczak przeszedł przez jezdnię? (śmiech publiczności)

SHAUMBRA 6: Bo był ciekawy.

TOBIAS: Był ciekawy. Rzeczywiście, ciekawy czego?

SHAUMBRA 6: Wszystkiego.

TOBIAS: Czujesz się trochę nieswojo?

SHAUMBRA 6: Tak.

TOBIASZ: Rzeczywiście, kurczak był ciekawy. Ale, wszystko sprowadza się do tego, że kurczak nigdy nie przeszedł przez jezdnię (jakiś śmiech), to było złudzenie, że musiał przejść przez jezdnię, by zaspokoić swoją ciekawość. Kurczak pozostał w momencie teraz. I wszystko do niego przyszło. Nie potrzebował przechodzić przez jezdnię.

SHAUMBRA 6: dziękuję.

TOBIASZ: I, zadajemy jeszcze jedno krótkie pytanie. Jest walka, przez którą przechodzisz, rzeczywiście, uczucie, które może utknęło, wiedzenie, że jakaś energia przesunęła się. Ale, co jest narzędziem, które od dzisiaj zastosujesz do pomocy przechodząc przez tą walkę?

SHAUMBRA 6: Wszystko jest spełnione we mnie. Jestem spełniona.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Rzeczywiście… rozumienie, które już tam jest, rozumienie, którego nie chcesz zauważyć, by tylko oddychać tym. Kurczaki giną, kiedy przechodzą przez jezdnię! Dziękuję.

SHAUMBRA 6: dziękuję bardzo.

TOBIASZ do Shaumbra 7 ( kobieta zbliżająca się do mikrofonu): I, pytamy cię – jak radziłabyś innym, kiedy oni podchodzą do ciebie? Jakich udzieliłabyś porad im, na temat duchowej podróży, która trwała tak długo? Ale, gdy oni podchodzą do ciebie jako nauczyciela, co powiesz im?

SHAUMBRA 7: Gdy oni podchodzą do mnie jako nauczyciela?

TOBIASZ: Rzeczywiście.

SHAUMBRA 7: Co im powiem? Próbuję być tak otwarta, jak potrafię, ponieważ nie wiem nigdy, kto zadaje pytania. I, próbuję stosować w jakiś sposób, jeśli to dotyczy mnie. Biorę co chcę i zostawiam resztę.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Zadajemy to pytanie, ponieważ oni podejdą do Ciebie bardzo niedługo. Oni przybędą do ciebie niekoniecznie w taki sposób, jaki oczekiwałaś. Ale, oni podejdą do Ciebie w interesujący sposób. I, będziesz kierować się swoim własnym sercem, wibracją własnego serca.
I, poniekąd, oni będą chcieli wiedzieć to, co Ty wiesz. Ale, oni będą pytać w bardzo obronny sposób.

I, należy w tym miejscu brać głęboki wdech. Należy w tym miejscu pytać, co oni czują. Należy słuchać. Ważne jest, by oni mogli wyrazić siebie, wierną ekspresję swojego wnętrza.
To ma duże znaczenie dla Ciebie, jak i dla całej Shaumbry. Nie ma żadnej potrzeby, by perorować. Nie ma żadnej potrzeby, by głosić poezje z książek. W momencie pojawienia się studentów, kiedy oni podchodzą do was, macie wziąć głęboki oddech i słuchać.

Widzisz, to jest to, co my często robimy. Kiedy przychodzicie do nas, krzyczycie na nas, złościcie się na nas, robimy głęboki wdech, i mówimy, „Jak się z tym czujesz? To brzmi jak złość. To brzmi, jak byś miał trudności”. I, wtedy, pozwalacie tym wszystkim uczuciom i myślom odejść, przetworzyć dzięki temu. I, wtedy znajdujecie własne odpowiedzi.
Więc, to jest coś, co się zdarzy w Twoim życiu. To jest cos bardzo stosowne dla Ciebie.
I, dziękujemy ci za bycie tu. Dziękujemy za podejmowanie tej nowej roli, którą przyjęłaś.

SHAUMBRA 8 (mężczyzna): Cześć, Tobiaszu.

TOBIASZ: Rzeczywiście. I, pytamy cię tego dnia – jaki jest najlepszy sposób, jaki znalazłeś na uwolnienie Starej Energii.

SHAUMBRA 8: Oddychając.

TOBIASZ: Dobra odpowiedź! (śmiech publiczności) i, zrobiłeś sporo ze zwalniania. Wiemy z bycia przy Tobie, z bycia z Tobą, że to była walka o wyjście z umysłu chwilami. Ale, ponieważ uczysz się robić wdech, wtedy zdarza się… jak… wyraźnie, jak Stare, niepotrzebne energie, są uwalniane z ciebie? Jak one są wydalane od ciebie? Jest coś, czym mógłbyś podzielić się z innymi?.
SHAUMBRA 8: To zdaje się najwyraźniej uwalniać ścieżki myślenia. I, ja właśnie w taki sposób pozwalam uwalniać to z siebie. I, to jest więcej jak wielowymiarowa droga ekspresji. Domyślam się, że należy to lepiej wyjaśnić, domyślam się.

TOBIASZ: Rzeczywiście wnosisz tu swoją głowę (jakiś śmiech). Widzimy, że kiedy wdychasz, pozwalasz temu wejść bardzo głęboko, a następnie robisz małe ściśnięcie tu. Wznosisz to wewnątrz. Potem masz tendencję do wyrzucania tego na zewnątrz. Masz tendencję do wypuszczania tego w całości na zewnątrz. Robisz wdech płynnie. A następnie wypuszczasz bardzo szybko. To wydaje się służyć Tobie bardzo dobrze w puszczaniu tego. To jest podobne – jak to powiedzieć – do wybuchu energii, którą uwalniasz. To ma tendencję do wielkiego poruszania wszystkiego. Więc chcieliśmy, byś podzielił się tym z innymi i pomógł im zrozumieć, że naprawdę możecie zwalniać wszystko przez oddech. To jest tak łatwe. To jest tak łatwe. I, dziękujemy Ci za bycie cudowną częścią Shaumbry na Ziemi, i dodawanie swojej energii do tego Kręgu.

Linda: zgodnie z harmonogramem Geoffa, to będzie ostatnie pytanie.

TOBIASZ: Rzeczywiście. (śmiech publiczności)

SHAUMBRA 9 (kobieta): Cześć, Tobiaszu.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Co teraz przyniosłoby ci największą radość w twoim życiu?

SHAUMBRA 9: To jest tendencyjne pytanie.

TOBIASZ: Zrób głęboki wdech. Co przyniosłoby ci największą radość natychmiast, w twoim życiu osobistym?

SHAUMBRA 9: Moje serce tylko mówi jedną rzecz. To byłby związek.

TOBIASZ: Wtedy tak będzie. Tak będzie. Właśnie to umieściłaś tam. I, to jest tak słuszne. Masz tyle do dawania i chcesz się tym dzielić. Ale, niech to będzie związek dwojga spełnionych ludzi. On nie potrzebuje być kimś, kto nazywa siebie Shaumbra, ale raczej ktoś, kto jest spełniony na poziomie duszy. Czekałaś na to bardzo. Wyraziłaś to. Podzieliłaś się tym. Podzieliłaś się tymi głębokimi uczuciami z nami wszystkimi. Również stworzyłaś to! Dziękujemy Ci. I, chcielibyśmy usłyszeć o Twoim związku.

SHAUMBRA 8: Bardzo chcę Ci o tym powiedzieć. Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuj sobie, ponieważ jesteś tą, która to właśnie stworzyła. I teraz to może przyjść do Ciebie. Prosimy o jeszcze jedno pytanie.

SHAUMBRA 10: (kobieta): Cześć Tobiaszu.

TOBIASZ: Cześć. Dobrze mieć Ciebie tu, w tej energii. I, pytamy Cię – co jest największą rzeczą, którą chciałabyś teraz dla siebie zrobić? To jest osobiste pytanie, skierowane do Ciebie. Co jest największą rzeczą, którą możesz teraz dla siebie zrobić?

SHAUMBRA 10: Jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy, której uczyłam się całe to życie – miłości do siebie.

TOBIASZ: Rzeczywiście. To jest najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek robił człowiek. Jesteście uczeni przez tak długi czas nie kochać siebie. Jesteście uczeni, że jesteście niepełni. Jesteście uczeni, że nie jesteście godni. Tak, nauczyć się kochać siebie, jest największym darem, jaki ktokolwiek może sobie dać kiedykolwiek. To jest największa radość. To jest to – jak to powiedzieć – co wywołuje najszybsze zmiany.

Ale jest to trudne do zrobienia. To jest trudne w niektóre dni patrzeć na siebie – każdemu z was – w lustrze i kochać siebie. Wciąż widzicie, myślicie, że jesteście niedoskonali. Jest wiele Aniołów zebranych tutaj, których nazwalibyście „wielkimi i potężnymi Aniołami”, pochodzące ze wspaniałych Zakonów. Oni siadają tu płacząc dziś, ponieważ oni wiedzą, kim jesteście. Oni znają pracę, którą wykonaliście. Oni znają wasze poświęcenie. Oni kochają was bardzo. Oni chcą tylko, byście wszyscy pokochali siebie, byście wszyscy zaakceptowali wszystko, kim jesteście, nie próbując umysłowych sztuczek, ale próbując po prostu wpuścić całą miłość, która tam jest, pokochać siebie bezwarunkowo.

Możecie kochać innych. I, moja kochana, robisz to tak dobrze, kochając innych, troszcząc się o innych, karmiąc innych. Ale, pokochanie siebie jest największym darem, który możesz podarować sobie kiedykolwiek.

Z tym, drodzy przyjaciele, dziękujemy za ten dzień… za uczestnictwo… za bycie z nami… za słuchanie nas. Dziękujemy wam za pozwolenie energii Gai wejść do tego pokoju i rozumieć, że teraz jest czas zacząć przejścia. Jak powiedzieliśmy, to zajmie wiele, wiele, wiele lat. Ale, to zaczyna się teraz. Gaja otwiera się, mówi, że teraz prosi was o przyjęcie odpowiedzialności na siebie, tydzień temu, w miejscu Santa Fe, odeszli Anasazi. Dla nich to był czas wyruszyć. Zrobili swoją pracę. Niektórzy, którzy należeli do tej grupy, poczuli się pusto po tym, poczuli się samotni, poczuli, że opuścił ich serdeczny przyjaciel. I, w pewnym sensie to jest bardzo prawdziwe.

Jest wiele zmian. Tyle opuszcza właśnie teraz. Ale, to jest dla was, dla was, aby teraz przyjmować swoją własną boskość, przyjąć odpowiedzialność za posiadanie i równoważenie energii. Przypominamy wam, że również – i szczególnie – kiedy energie odchodzą, one mogą powrócić do was w nowy sposób. One po prostu odchodzą z relacji w Starej Energii, więc one mogą do was wrócić w Nowej. Kiedy wy będziecie opuszczać kogoś lub coś – również kiedy Anioły was opuszczają – możecie wrócić do siebie w zupełnie Nowej Energii.

Będziemy kontynuować rozmowy z wami. Kochamy was bardzo.

I nigdy nie jesteście sami.

I tak to jest!

---------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council  channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie  i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem  Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2003 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected] All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]