Materiały Tobiasza

Seria Boskiego Człowieka

SOUD 8 „Iluzja mocy II”

Pytania i Odpowiedzi

1 marca 2003I tak to jest, drodzy przyjaciele, że kontynuujemy energię tego dnia, tego spotkania Shaumbra, tego poruszania się razem w Nową Energię.

To jest taki honor dla Mojżesza, być tu tego dnia, dzielić przestrzeń z wami. Był pionierem swego czasu, stwarzał nowe drogi, stwarzał nowe zrozumienia, stwarzał nowe zasady, które były potrzebne za jego czasów. Nie potrzebujecie tych zasad w waszym czasie… jedyna zasada, to podążać za swoim sercem, podążać za swoimi uczuciami, ufać swojej własnej boskości.

Jedną z rzeczy, które Mojżesz starał się wpoić swoim ludziom, było połączenie z Duchem, coś, co tysiące lat próbujemy robić. To jest to, co wy, Shaumbra, naprawdę robicie teraz, za swojego życia. Łączycie się z Duchem, łączycie się ze swoją boskością.

Za dni Mojżesza, pomysł, że Jesteś Bogiem Także, był tak obcy, że te słowa nawet nie mogły być wypowiedziane, ponieważ były wtedy siły – tak, rzeczywiście, siły – które chciały położyć temu kres. Idea, że jesteś bogiem, że jesteś w boskiej podróży, nawet nie mogła być poruszana.
Więc wiele z tych przykazań, które zostały podane przez Mojżesza, i które widzicie teraz… „czcij ojca i matkę”, „nie zabijaj”, „nie kradnij”, nie pożądaj rzeczy bliźniego”, ale tak naprawdę Mojżesz otrzymał na górze zaangażowanie i zapewnienie Ducha, że aniołowie są z nim.

To, co usłyszał tego dnia na górze, było zapewnieniem od Wszystkiego, Co Jest, że jest w tym cel, i jest znaczenie. Był ruch energii we wszechświecie. Było zapewnienie Ducha, że jest zawsze.
To było zapewnienie, które było dane Mojżeszowi na górze, że naprawdę nie ma żadnej śmierci, że jest po prostu przejście. Jest po prostu zmiana. Jest po prostu nowe doświadczenie.
Co było tam dane Mojżeszowi, to zapewnienie od Ducha, że zawsze kocha swoje anioły. Było zapewnienie, które zostało dane Mojżeszowi, że Duch przybędzie do każdego z was któregoś dnia, że nie zgubiłeś się, że nie zostałeś opuszczony. Było zapewnienie od Ducha, że honoruje waszą pracę, jaką robicie.

Było zapewnienie Ducha, że pewnego dnia będzie oddychał wewnątrz ciebie, podczas, kiedy ty będziesz w ludzkiej formie, kiedy usiądziesz w Boskiej Chwili. Było zapewnienie Ducha, że was popiera, kocha, honoruje was.

To były prawdziwe przykazania, które były dane Mojżeszowi. Zostały później zinterpretowane w sposób, który mogli ludzie zrozumieć, zinterpretowane jako przykazania.

Teraz, pozwalajcie sobie CZUĆ energię zobowiązania Ducha w Mojżeszu. Czujcie zobowiązanie Ducha. O, rozmawiacie o uczuciach, rozmawiacie o czymś, co otwiera i dotyka wasze serca. Poczujcie prawdziwą energię, która była dana Mojżeszowi tego dnia, zobowiązanie Ducha, że będzie z wami zawsze.
Dlatego my powtarzamy w kółko, „Nigdy nie jesteście sami”. Duch zobowiązał się być z wami i w was.

Drodzy przyjaciele, mówiliście w dzisiejszym Shoudzie o nowym aspekcie iluzji mocy. Iluzją było, że były dwie oddzielne, walczące w was strony, walczące o kontrolę, jeden próbujący opanować drugiego. Jak wyraziliście to w swoim dzisiejszym Shoudzie, nie ma żadnej potrzeby tej bitwy.

Jak uzdrawiacie siebie? Pozwalacie energiom współdziałać. Wiecie, drodzy przyjaciele, że wszystkie te energie mają wspólny cel. Wszystkie szukają duchowej realizacji, boskiej realizacji. Pozwalacie sobie na wiedzenie, że wszystko, co jest w waszej biologii, w waszym umyśle, w waszych uczuciach i waszym duchu, szuka boskiej realizacji.

Pozwalajcie sobie wejść w chwilę. Wejść w chwilę. To jest to, co Mojżesz/Mahomet próbował powiedzieć ludziom Islamu. Islam oznacza uwolnienie i poddanie (“release” and “surrender.”)
To musiało zostać zaprezentowane w innej formie wtedy, aby ludzie mogli to usłyszeć, i zrozumieć to, zaakceptować w swoim wnętrzu.
Więc wiele z tych wiadomości, które zostały przekazane przed tysiącami lat, są tak bardzo istotne dzisiaj, dużo bardziej realne w dzisiejszej świadomości, niż przed tysiącami lat.

Pozwólcie swojej własnej boskości na wiedzenie, że wszystkie z tych energii współdziałają. Uwalniajcie świadomość dualności, w której możesz być tylko światłem… w której możesz być tylko ciemnością… że te dwa nie mogą łączyć się razem.

Obserwujcie, jak wasze ciało się uzdrawia. Obserwujcie, jak wasz umysł wraca do równowagi. Obserwujcie, jak stajecie się tak boscy, tak twórczy. Ufajcie sobie.

Wiecie, że wszystko w was szuka boskiej realizacji. Czasami próbujecie sterować procesami w ciele poprzez wasz umysł. Myślicie, że jeśli wasz umysł nie pokieruje ciałem, nie powie, co ma robić, to pójdzie w złym kierunku. To będzie działać na waszą niekorzyść.

Powstrzymujecie się w swoim własnym umyśle. Jesteście wystraszeni przed zaglądaniem w szufladki waszego umysłu. Boicie się szkieletów. Były po prostu doświadczeniami z przeszłości. Również najciemniejsze z ciemnych doświadczenia, które mieliście, próbują osiągnąć boską realizację. Pomagały wam osiągnąć nowe zrozumienia, nowe znaczenia, i ostatecznie, nowe energie.
Czy możecie zaufać sobie w pełni? Czy możecie zaufać swojej boskości, która jest waszą esencją? Nie prosimy was, byście ufali jakiemuś bogu, którego stworzyła jakaś religia, bogu z długą, białą brodą, siedzącemu w niebie, zbyt łatwo wygłaszającemu krytyczne sądy. Nie prosimy was, byście ufali bogu, którego nie znacie za dobrze, z którym nie możecie się utożsamić. To byłoby niemądre.

Prosimy was, byście byli śmiali i odważni. Ufali sobie i swojej boskości. Ufali, że każdy aspekt waszego minionego życia i każdy wielowymiarowy aspekt, zawsze szedł w kierunku boskiej realizacji. Boska realizacja przychodzi teraz, kiedy jesteście w Boskiej Chwili.
Łódź już nie potrzebuje gnać po jeziorze.
Czy możecie zaufać sobie tak bardzo, że możecie odmładzać swoje ciała, że możecie przynosić sobie obfitość? Czy możecie zaufać sobie tak głęboko?

Mojżesz wchodzi tego dnia. Mahomet wchodzi tego dnia, by dać sygnał do nowej ery, dla Nowej Energii, dla uznania waszej pracy, którą wykonujecie i prosi was, byście kontynuowali. Zostali tu, na Ziemi. Kontynuowali swoją pracę. Byli nauczycielami. Wyszli ze starych przegródek. Zaufali sobie.

Z tym, będziemy zadowoleni odpowiadając na wasze pytania.


PYTANIE OD SHAUMBRA 1: Nie czuję radości, może jedynie momentami. Mam wrażenie, że jestem na kolejce górskiej w uczuciach. I czuję się samotnie. Mam dwóch synów, w wieku 8 i 10 lat, czuję, że oni walczą również. Obecny rok wydaje mi się nawet trudniejszy niż poprzedni. Możesz mi pomóc zrozumieć, co jest dalej dla mnie i moich chłopców?

TOBIASZ: Rzeczywiście, ty i Twoi chłopcy jesteście Shaumbra! Zgodziłaś się na bardzo trudną podróż. Zgodziłaś się użyć tego życia na wzniesienie. Zgodziłaś się spowodować przerwę w pędzeniu przez jezioro, tworzeniu fal, stwarzaniu nowych żyć, wywoływaniu nowych doświadczeń. Postanowiłaś to wszystko razem wnieść do tego życia. To jest trudne. To nie jest dla tych – jak to powiedzieć – o słabym sercu. Shaumbra – oni są nieustępliwi. Drodzy przyjaciele, drodzy przyjaciele, to jest trudna podróż. To jest trudne.

Poniekąd, to jest podobne do stanu świadomości, którą mieli Mojżesz i jego ludzie, kiedy wyszli na pustynię na 40 lat. Nieśli swą boskość przez 40 lat, próbując znaleźć miejsce odpoczynku. To była metafora. Część tego rzeczywiście się zdarzyła. Ale, to była metafora.

Ty, i każdy Shaumbra na świecie, przechodzicie to teraz bardzo podobnie. Sprawdzacie procedurę związaną ze zmianą i to jest trudne. Przechodzicie ze Starego w Nowe.

Jak możecie stwarzać sobie radość w życiu? Patrzeć, ile zrobiliście. Pozwalać sobie czuć to. Być obecnym w teraz. Siadać w Boskiej Chwili. Pozwalać sobie czuć to. To przyjdzie stopniowo, ale przyjdzie. Przechodzie proces śmierci, odradzacie się teraz… inaczej… duchowo tym razem.

Specjalnie dla Ciebie, szukasz tak mocno teraz. Próbujesz tak mocno. Widzimy to. Jest walka w twoim umyśle. Zastanawiasz się, dlaczego rzeczy nie idą tak, jak zaplanowałaś sobie. Ale, Twoje plany były Stare. To jest Nowe. Siadaj w Chwili. Oddychaj. To proste narzędzia, proste sposoby. Wiemy, że jest wielu Shaumbra, którzy myślą, „No, to nie może być takie łatwe. Nawet nie spróbuję, ponieważ to brzmi za łatwo”. Ale tak jest. To są narzędzia, które daliście sobie.
Kiedy przejdziesz proces zmian, znajdziesz radość. Poczujesz radość. To nie będzie taka czcza radość, którą miałaś dawniej. To będzie nowa radość, napełniona współczuciem i miłością i prawdziwym rozumieniem.


PYTANIE OD SHAUMBRA 2: W imieniu nas wszystkich, którzy przybierają na wadze chroniąc siebie… teraz, kiedy Nowa Energia już jest, to zdaje się, że mieliśmy jej używać by schudnąć. I to nie działa, więc proszę o poradę.

TOBIASZ: Mówimy ci żartem, „Jedz czekoladę” (dużo śmiechu)

SHAUMBRA 2: Robię to! To jest problem. (więcej śmiechu)

TOBIASZ: Waga była problemem dla tak wielu. To była ochrona, jak mówisz. Ale teraz możesz to uwolnić. Możesz mówić swojemu ciału, że już nie potrzebuje Ciebie chronić. Możesz to uwolnić teraz. Jest jeszcze w Tobie powiązana z tym obawa. Myślisz, że jeśli pozwolisz temu odejść, to będziesz tak bardzo wrażliwa. O, tak, będziesz. Będziesz wrażliwa, ale wrażliwa na nowe uczucia, wrażliwa na innych ludzi, wrażliwa na wszystkie te rzeczy. Ale, to już nie musi na Ciebie wpływać. Nie musisz się tym przejmować.
Mów swojemu ciału, że teraz jest czas puścić. To jest czas kapitulacji. To jest czas – jak to powiedzieć, jak powiedziałby Mojżesz – to jest czas na Islam twojego własnego ciała, uwolnić to, co już Ci nie służy.

Wkładaj swoją energię w jedzenie przed zjedzeniem go. Zrozumiesz, jaka jest odpowiednia równowaga, z chwili na chwilę. Nie potrzebujesz tych diet, które mówią ci dokładnie co i kiedy jeść. To jest inne dzień po dniu, chwila po chwili.
Są dni, kiedy twoje ciało będzie potrzebować wielu cukrów. W inne dni będzie potrzebować wysokich białek. To ci powie. Poczujesz to. To może wymagać trochę zakupów branży spożywczej… (śmiech publiczności), trochę bałaganu. Ale, tędy jest droga.

Co więcej, wiemy, że proponujemy proste narzędzia, ale one są skuteczne. Oddychaj. Oddychaj do swojej biologii i swojego ciała. Czuj ta całą drogę. Mów swojemu ciału, że może uwalniać. Jest taka pamięć wbudowana w każdą waszą cząstkę i komórkę, która mówi, „Chronić. Chronić. Przechowywać. Przechowywać. Idą ciężkie czasy, więc magazynujemy składniki, musimy chronić siebie.”
To jest jak wojsko, czyli przygotowanie do bitwy. To robi zapasy, buduje ściany. To robili wszyscy z was. Mówcie sobie, „to nie jest wojna”, mówcie sobie, „teraz mogę to zwolnić”. Oddychajcie to, wciągajcie to w płuca i czujcie to. Zobaczycie, jak to pójdzie. Zobaczycie, jak to odejdzie. Wasze ciała chcą najbardziej tego uwolnienia.

Wiemy, że Shaumbra chciałaby magiczną dietę (śmiech publiczności), ale czary są w chwili i w oddychaniu. Wasze ciało, kiedy poczuje się bezpiecznie… wasze ciało zwolni. Jeśli ono nie uwalnia nadmiaru, jeśli wciąż magazynuje i chroni Ciebie, wchodź i pytaj, co wciąż trzyma. Pytaj, na co czeka. To może ci powiedzieć interesujące rzeczy.
Twoje ciało wie, jak to regulować. To jest zaufanie. To jest zaufanie. Ono wie, jak regulować siebie, jeśli na to pozwolisz. Kiedy jednak wciąż myślisz, że idą ciężkie czasy, wciąż myślisz, że życie jest ciężkie, wciąż myślisz, że jesteś wrażliwa na wszystko… To ono zrobi najlepszą rzecz dla Ciebie. Będzie magazynować i będzie chronić.
Otwieraj się i wdychaj. Wciągaj w płuca swoją boskość. Ta waga odejdzie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 3: Tobiaszu, proszę wyjaśnij mi różnicę, pomiędzy Starą karmą energetyczną, siedmioma czakrami, i Nową Energią bez karmy, i jedną zjednoczoną czakrą? Jaka jest różnica w pracy z tymi, którzy się budzą? Zjednoczone pole oznacza jedną dużą czakrę połączoną ze wszystkimi? Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście, w Starej Energii było siedem fizycznych czakr i pięć eterycznych czakr. To wszystko było stosowne do czasu. Te czakry jednoczą się, kiedy ruszasz się do Nowej Energii. Już nie musicie dzielić się na części.
Kiedy człowiek zaczyna swój proces przebudzenia, zachodzi zmiana w jego energii. To może powodować dyskomfort fizyczny, jakieś cielesne dolegliwości. Kiedy te centra energetyczne jednoczą się ponownie w jedną, to przechodzenie tego jest trudnym czasem.

Dla ciebie, pracownika energetycznego, dla uzdrowicieli, zauważycie różnicę pomiędzy kimś, kto wciąż ma różne czakry a kimś, kto ma zjednoczoną czakrę. Lecznicze modalności, jakie z nimi wykonujecie, będą całkowicie różne. Teraz integrujecie wszystko w sobie. Integrujecie minione życia. Integrujecie wszystkie aspekty życia. Wybraliście to życie na desygnowane do wzniesienia dla całości waszej duszy (śmiech publiczności), jednoczycie wszystkie swoje dawne doświadczenia.
Dawniej, każde z waszych wcieleń było niezależne i oddzielne, z bardzo małym związkiem między nimi. Tak samo było z waszymi czakarami, też niezależnymi, oddzielnymi. Teraz, drodzy przyjaciele, one są łączone w jedną. To jest Nowa Energia – kiedy łączymy wszystko razem.
To jest znacznie łatwiejsze dla uzdrowicieli, dla pracujących z energią, praca z jedną czakrą. Właśnie pozwalajcie sobie czuć to.


PYTANIE OD SHAUMBRA 4: Tobiaszu, dziękuję Bogu, że wróciłeś do mojego życia. Moje pytanie jest – Próbuję zrozumieć boskość z moim umysłem, wiem. Moje pytanie jest – My próbujemy łączyć w jedną całość naszą boskość w nas. Była w kokonie przez miliony i miliardy lat, eony czasu. I, teraz integrujemy i budzimy i utrzymujemy naszą boskość. Kiedy jesteśmy na drugiej stronie zasłony… moje pytanie jest – nasza boskość jest budzona, kiedy tam jesteśmy? Jest częścią nas? I w takim razie, kiedy my wracamy z powrotem, wtedy musimy zaczynać całkowicie jeszcze raz, to znaczy to jest ponownie w kokonie i znowu śpi? Ja średnio… jest boskość obudzona na chwilę, ponad tym, gdzie jestem? (śmiech publiczności)

TOBIASZ: Jesteśmy zachwyceni Twoim pytaniem. Udzielamy bardzo prostego wyjaśnienia temu bardzo złożonemu pytaniu.
Kiedy wracasz na tą stronę zasłony, nie, twoja boskość nie wychodzi automatycznie z tego, co nazwaliśmy twoim kokonem.
Chociażby dlatego ja Tobiasz, również Mojżesz, który wrócił na tą stronę zasłony, naprawdę nie mamy dostępu do naszej pełnej boskości. Dlatego honorujemy pracę, którą wykonujecie.
Kiedy integrujecie, kiedy pozwalacie tej części Boga wejść do waszej rzeczywistości, do tej chwili, i pozwalacie temu oddychać, wtedy pozwalacie temu wyjść z kokonu. Stwarzacie temu bezpieczne środowisko do wyjścia. To również zmienia się i dotyczy naszego dostępu do naszej boskości.
Jak powiedzieliśmy wcześniej, wy jesteście pierwszymi idącymi. Integrujecie po raz pierwszy. Kiedy to robicie, kiedy Dom przychodzi do was, to zmienia cały wszechświat. To zmienia wszystkie wszechświaty.
Więc, to jest trudne, ponieważ teraz wielu z was może myśleć, że nie macie dostępu do boskości po naszej stronie, więc to nie robi lepszej czy gorszej różnicy? (śmiech publiczności). Tu, po naszej stronie zasłony – jak mogliście czuć już wiele razy – inaczej rozumiemy. Mamy przegląd rzeczy. Rozszerzyliśmy uczucia i intuicję. Rozszerzyliśmy wiedzę i mądrość z powodu tego przeglądu. Ale, jeszcze wszyscy aniołowie starają się to osiągnąć, pozwolić wyjść swojej boskości.
Jest różnica pomiędzy boskością a inteligencją. Jest nawet różnica pomiędzy boskością a wiedzą albo mądrością. To jest bardzo trudne do opisania. Ale boskość jest czymś tak specjalnym, i to nie jest jak cokolwiek, o czym którykolwiek z nas kiedyś pomyślał. Czasami poszukujecie w takich niezwykłych miejscach. A to jest gotowe wyjść od wewnątrz ciebie. Tak naprawdę to chcemy, abyście zrozumieli, że używając swojej boskości sprowadzacie energię Domu dla nas wszystkich.


PYTANIE OD SHAUMBRA 5: Cierpię na społeczną fobię. Boję się często jedzenia w obecności innych ludzi. W takich sytuacjach jestem mocno napięty i spięty. Obawiam się, że mogę zadrżeć, drgać albo się trząść… Nie znam dokładnego angielskiego słowa. Co mogę zrobić?

TOBIASZ: Tak jest, jak to mówiliśmy wcześniej w naszej dyskusji, wielu z was ukrywało siebie tak długo.
Dosłownie wycofałeś się ze społeczności przez wiele wcieleń. Kiedy wracacie do społeczeństwa, do życia, nie jesteście przyzwyczajeni do wykonywania funkcji publicznych.
Brałeś również udział w grupach o bardzo surowych reżimach w jedzeniu i piciu. Więc w grę wchodzą wszystkie z tych rzeczy, i to jest powód tego, co nazywasz fobią.
Jak to uwolnić? (pauza Tobiasza) robimy tu małą konsultację. Odpowiedź, którą przekazujemy od Twojej własnej boskości i tych, którzy z Tobą pracują, jest, „Nie bądź w tych wyzywających sytuacjach. Nie wybieraj sobie takich sytuacji”. To jest Twoją rolą, która w rzeczywistości przynosi dużo korzyści ze spożywania posiłku w pojedynkę. Tak, to może być trudne, szczególnie z przyjaciółmi lub rodziną. Ale dosłownie, bądź zadowolony z tego. Naciskasz siebie zbyt mocno.
W odpowiednim czasie poczujesz się dużo bardziej wygodnie. Do tego czasu po prostu akceptuj to u siebie. Honoruj siebie. Wiemy, że to nie odpowiada bezpośrednio na twoje pytanie. Ale, kochany, zaakceptuj to natychmiast. Są powody tego.


PYTANIE OD SHAUMBRA 6: Tobiaszu, mam pytanie o oddawanie krwi i oddawanie płytek krwi. Kiedy to robię, krew jest pobierana, przetwarzana przez maszynę, a następnie zwracana mi. I mam przyjaciela, który jest bardzo zainteresowany faktem, on nie jest pewny czystości tych maszyn. Czy może być możliwość zarażenia się jakąś chorobą czy coś w tym stylu? Więc byłoby miło za drugą opinię.

TOBIASZ: Prosimy o trzecią opinię. Co Ty o tym myślisz?

SHAUMBRA 6: Wiedziałam, że zamierzasz mnie pytać o to! Dlatego pytam w imieniu mojego przyjaciela. Czuję, że oddawanie krwi jest moim darem. Więc mnie to nie martwi. Ale chcę drugą opinię… na trzecim miejscu, na czwartym, na piątym…

TOBIASZ: Jak zostało to omówione w Shoudzie wcześniej, te różne bakterie, to co niektórzy uważają za negatywną energię albo choroby, może być przepracowane, może być zjednoczone. Nawet te choroby szukają boskiej realizacji. One pomagają Tobie, pomagają wszystkim innym szukać tego. Więc, ostatecznie, nie żadnej potrzeby interesować się tym.
Ostatecznie, wszyscy z nas mogą coś przemieniać. Teraz, nie sugerujemy, że idziecie szukać i dowodzić tego, co tu powiedzieliśmy. Po prostu prosimy was, by wysyłać się do sytuacji, gdzie nie ma to na was wpływu, gdzie nie wpłynie to na przyjaciół i innych ludzi.
W sumie, mówimy, że naprawdę jest to dobra rzecz. To jest zdrowa rzecz w tym miejscu.


PYTANIE OD SHAUMBRA 7: Tobiaszu, kocham Twoje przekazy. Jestem w domu, kiedy odczytuję Twoje słowa i reaguję na Twoją energię. Czuje wielką miłość. I wiem, że już się wzniosłam. Spotykam się ze złotym aniołem, i słyszę jak mówię do siebie, „Yes, wrócę jako nauczyciel”, i czuję to naprawdę dobrze. Ale, w moim związku z mężem, nie ma niczego wzniosłego. Próbuje uwolnić ten związek, ale to nie działa. Myślę, że nie mam dość odwagi, albo nie dość cierpliwości. Czuję ten ból, nie mogę być w miłości, kiedy on jest blisko mnie.
Powiedz proszę coś o mojej sytuacji.

TOBIASZ: Rzeczywiście, jest wiele starych energii z minionych wcieleń wplątanych w ten związek. Już to sobie uświadomiłaś. Już to zrozumiałaś. Oprócz tego jest strach. Jest strach, że jeśli zostawisz swojego partnera, że nie będziesz mieć innej energii osoby wokół siebie.
Prosimy Cię, by spojrzeć na leżący głęboko u podłoża strach, który masz, i zdaj sobie sprawę, że nigdy nie jesteś sama, że jeśli postanowisz zmiany w tym związku, to faktycznie oczyści drogę. To otwiera nowe przejścia. To pozwala innym wejść do Twojego życia, innym, którzy są odpowiedni.
Teraz Cauldre nie lubi, gdy radzimy jak teraz. Ale, moja kochana, Ty i twój partner wiecie, że jest czas na ruch. Wiesz to na wewnętrznych poziomach. To jest czas na uwolnienie. To jest czas stanąć twarzą do własnego strachu. I ci, którzy mogliby wejść do Twojego życia, nie mogą, dopóki zmiany nie będą zrobione. Pamiętaj, nigdy nie jesteś sama.


PYTANIE OD SHAUMBRA 8: Tobiaszu, mam wizję, która jest dla mnie nieco przerażająca, ponieważ to jest tak duże jak Shaumbra University. Ale, to jest nowy rodzaj kościoła. I, proszę o Twoją perspektywę.

TOBIASZ: Chcielibyśmy Twoją perspektywę! (śmiech publiczności)

SHAUMBRA 8: moja wizja dotyczy kościoła, który jest oddany nowemu rozumieniu miłości, o której mówiłeś, to…

TOBIASZ: Ale jak to czujesz w swoim sercu? Co o tym sądzisz? Rozmawiasz z nami tu, w górze (Tobiasz pokazuje na głowę Cauldre)

SHAUMBRA 8: Czuję podniecenie, czuję pasję.

TOBIASZ: Dlaczego powstrzymujesz swoją pasję?

SHAUMBRA 8: Ponieważ kościół był … Ja wiem, że byłem częścią początków kościołów, które teraz się kończą. I, być może, czuję strach stwarzania czegoś nowego, co mogłoby być nadużyciem… widzę tą siłę…

TOBIASZ: Rozmawialiśmy wcześniej tego dnia o runięciu starych kościołów. Rozmawialiśmy, jak będzie to szeroko rozpowszechnione w nadchodzących latach. Będzie wielu, wielu ludzi, dla których byłoby niewygodne widzieć, mnie, Tobiasza, wielu ludzi czułoby się niewygodnie, nieswojo z nowością jaką Shaumbra robi.
To jest nasze uczucie - Twoje również – wciąż będzie potrzeba miejsca z drzwiami, które nazywają się kościoły. Wciąż będzie potrzebne miejsce na przejście ze Starych Energii do Nowych.
Co czujesz, jest tak odpowiednie. Masz tyle racji. Ale, już nie dajesz sobie dość kredytu. Tam są aniołowie, którzy siadają z Tobą, pracują z Tobą, którzy dostarczają paliwa Twojej pasji. Więc, bądź z tym. Akceptuj to. Nowe zrozumienia przyjdą do Ciebie.
Jesteś wciąż nieco zamazany starymi uczuciami, nowymi rozumieniami, starą wizją i nową. Tam jeszcze wiele z tego jest w Tobie. Więc bądź z tym przez chwilę. Oddychaj to. Dojdziesz do nowych zrozumień, co do miejsca, co do ludzi, którym by to najlepiej służyło. Ale, rzeczywiście, kieruj się swoim sercem. Jesteś we właściwym miejscu. Kieruj się swoim sercem.


PYTANIE OD SHAUMBRA 9: Jest na forum wśród Shaumbra dużo mówienia na temat zaburzenia osobowości. Mówię, no w końcu, ponieważ od dłuższego szukałem duchowej perspektywy swoich doświadczeń z tym rozpoznaniem. I, podziękowania dla listy dyskusyjnej, stwierdzam, że nie jestem w tym sam. Znalazłem kilka odpowiedzi dla mnie. Jednakże, jeśli mógłbyś coś do tego dodać, doceniłbym to bardzo.

TOBIASZ: Rzeczywiście, to interesujący dylemat. Po pierwsze, to nie jest nieporządek. Są rozszczepienia osobowości. Są fragmenty każdego aspektu Ciebie. To są części, które idą doświadczać w wielu wymiarach. To są również aspekty Twoich minionych wcieleń.
Tak, drodzy przyjaciele, to wszystko pochodzi z tego waszego pójścia dalej. Otwieracie swoje uczucia. Uwalniacie wszystkie rzeczy. Więc teraz wszystkie inne wasze aspekty wchodzą do waszej świadomości. One są częścią głównego obrazu. One przychodzą ponownie połączyć się z wami. Przychodzą pokazać wam, kim są. One nie są nieporządkiem!

Czasami to czyni życie w chwili raczej wyzywające. Wszystkie Twoje aspekty domagają się uwagi. To jest coś, co wielu z was będzie czuć bardziej w tych nadchodzących miesiącach. To nie jest nieporządek.
Niektórzy ludzie są bardzo pofragmentowani. Tych wiele części i ich kawałki rozrzucone są wszędzie po wszechświecie, rozrzucone w tylu miejscach. To jest czas zgromadzić te wszystkie energie, ułożyć sobie na nowo w duszy.
Jak to zrobić? To jest proste – kolejny raz, oddychając i będąc w boskiej Chwili. Wszystkie te fragmenty i części wrócą do ciebie. Kiedy wrócą, spróbują się przedstawić. Będą odgrywać dla was. Nie pozwólcie temu wytrącić się z równowagi. Po prostu pozwólcie tym częściom i kawałkom ponownie się zintegrować. To, co mówimy teraz, mówimy głównie o Shaumbra.

Kiedy ci, którzy pozostali jeszcze w Starej Energii w doświadczeniu rozszczepienia osobowości, jest inny sposób traktowania tych wielorakich osobowości. Czasami wieloraka osobowość może spowodować spustoszenie w osobie, która pozostaje w Starej Energii.

Ale to, o czym tu rozmawiamy, odnosi się do tych, którzy są w nowej Energii. Najważniejsze teraz jest pozostawać w swoim środku i pozwolić wszystkim swoim częściom wrócić do siebie razem. Jesteś przeznaczony do wzniesienia. Wszystkie twoje aspekty, wliczając w to wielowymiarowe płaszczyzny, liczą na Ciebie. One liczą na Ciebie, że będziesz integratorem wszystkich z tych energii. One liczą na Ciebie, na twoje wejście do nowej Energii. Tak czyniąc, spotkasz wielu z nich. Zrozum, że są właśnie twoją częścią. Zrozum, że one chcą być zintegrowane. One wrócą do ciebie, kiedy będą czuć, że to jest bezpieczne.
Wzięliście w tym życiu taką odpowiedzialność na siebie. Bierzecie na siebie odpowiedzialność za wiele wcieleń, wiele, wielu waszych aspektów. Zastanawiacie się, dlaczego to życie to jest tak trudne, dlaczego tak wyczerpujące. Tak jest, ponieważ podjęliście się tej niewiarygodnej roli.
Będziemy rozmawiać więcej o rozszczepieniu osobowości w następnych przekazach. Jesteśmy teraz w trakcie dotykania tego, w odpowiedzi na Twoje pytanie. Ale będzie dużo więcej dyskusji o tym.


PYTANIE OD SHAUMBRA 10: Witaj Tobiaszu, jestem tu z zagranicy. Chciałbym ci podziękować za przyciągnięcie mnie tu (śmiech publiczności) Wszystko, o czym rozmawialiśmy dziś wieczorem ma wiele wspólnego z moim pytaniem. I, spróbuję zrobić to krótko. Jestem częścią sieci w moim kraju (Afryka Południowa), to jest bardzo duchowa grupa Lightworkers i ludzi, którzy wspierają się na bardzo szerokim poziomie. Ale dla wielu z nas, którzy próbowali, wydaje nam się, że utknęliśmy na ostatniej przeszkodzie. Jest dla nas wszystkich jasne, że my stwarzamy naszą rzeczywistość przez cały czas. I my dajemy sobie lekcje, dokąd my chcemy pójść. Ale wielu z nas – uwalniając i pozwalając i puszczając nasze wszystkie bagaże – utykamy na jednej olbrzymiej przeszkodzie, którą trzymamy, stwarzając i odtwarzając, i odtwarzając. Chcę klucza. Chcę wiedzieć, jak rozumieć to, co robimy, jak przejść dalej, ponieważ możemy dostrzegać lekcję, ale nie dochodzimy do rozwiązania jej, nie przechodzimy ponad. Możesz nam w tym pomóc?

TOBIASZ: Rzeczywiście, i my również będziemy wołać energię Mojżesza dla rady. Ostatnią granicą dla Shaumbry jest zaufanie. To jest o najwyższym zaufaniu własnemu Ja. Poniekąd, to jest kapitulacja. Ale to jest kapitulacja przed twoją boskością. To jest całkowite zaufanie, które wszystkie wasze aspekty przenoszą w kierunku realizacji boskości. Idziecie w kierunku realizacji boskości. Nie ma części czy fragmentów, które pracują w opozycji do tego, czy próbują to pokonywać.

Po wielu wcieleniach na Ziemi, trudno zaufać swojej własnej Jaźni. Dosłownie, możecie powiedzieć, że wszystkie religie, które stworzyliście, uczyły was nie ufać własnemu ja. Religie uczyły was ufać czemuś zewnętrznemu, czy był to kościół, czy książka, czy zbawiciel.

Ostatnią granicą jest ufność. To stoi przed wami wszystkimi. To dotyczy nie tylko twego kraju i twoich ludzi. To dotyczy całej Shaumbra-Land. My lubimy to określenie (śmiech publiczności).
To jest coś, czego doświadczają wszyscy z was.
Zastanawiacie się dlaczego to jeszcze się nie kończy, wszyscy z was myślą, „Ja jestem tam prawie. Czuję to. To jest tak blisko. Czuję, że właśnie się przedzieram. Ale, ja całkiem tam nie jestem.” . I to jest o zaufaniu. To jest naprawdę o zaufaniu swojej boskości. Puśćcie. Puśćcie kontrolę, którą macie od umysłu. Puśćcie i pozwalajcie boskości przejść.

To jest trudny krok. To jest jak zrobienie kroku z urwiska i posiadanie nadziei, że dostaniesz wsparcie, ufając, że kiedy będziesz skakał z urwiska, wyrosną ci skrzydła i polecisz, albo że przeskoczysz na następny kamień.

To jest o zaufaniu. To jest o byciu w chwili. To jest trudna i wyzywająca podróż, przez którą przechodzicie. Czy naprawdę możecie zaufać sobie i swojej boskości?

Dziękuję za Twoją podróż, która Cię tu przyprowadziła. I, będzie wiele, wiele podróży przed Tobą.
(pauza)


Tak, kochana Shaumbra, kończymy ten nasz czas razem. Kończymy ten nasz dzień, kiedy mogliśmy wejść do waszego życia, gdzie naprawdę mogliśmy być tak blisko waszej energii.

Tak wiele tu omówiliśmy dzisiaj. Nie tyle myślcie o tym, co raczej wchłaniajcie to, czujcie to. Jest tak bardzo widoczne, że wszyscy z was są gotowi. I, jak właśnie powiedzieliśmy w ostatniej odpowiedzi, ta ostatnia granica to jest kwestia zaufania, ufania sobie w świetle bardzo surowego i wyzywającego świata wszędzie wokół was.

Czy naprawdę możecie zaufać własnej boskości?

Zasiadający dziś wśród was Mojżesz, i zasiadający wśród was Mahomet, drodzy przyjaciele, przypominają wam, że kochamy was za waszą podróż.
I nigdy nie jesteście sami.

I tak to jest!

-----------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council  channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie  i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem  Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2003 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected] All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]