Materiały Tobiasza

Seria Nowej Energii

Shoud 6 „Nowa Energia – Bezpieczna Energia”


Pytania i Odpowiedzi


3 stycznia 2004I tak to jest, Shaumbra, że kontynuujemy tą kochającą energię, pamiętnego dnia, kiedy jesteśmy uhonorowani przez energię Quan Yin… przez ugruntowanie bezpiecznej energii… przez umiejętność dokonywania wyborów w waszym życiu z miejsca równowagi, rozszerzania się i wyrażania. Ponownie, to wszystko jest takie łatwe, takie proste.

Wiemy, że powodu waszego uwarunkowania, z powodu waszej przeszłości, że spróbujecie robić to skomplikowane. Będziecie z tym walczyć. Wtedy przypomnijcie sobie, o czym dzisiaj rozmawialiśmy. To staje się łatwe. To staje się pełne gracji. To staje się całkiem piękne, drodzy przyjaciele.

Teraz, słyszeliśmy, jak ktoś z was powiedział głośno albo w swoim umyśle, podczas waszej przerwy. Powiedział, „To jest świetne, Tobiaszu, że mówisz o bezpiecznej energii. Zamierzasz to nam dostarczyć? Zamierzasz nam zapewnić bezpieczeństwo? Jak możesz wypowiadać takie słowa, Tobiaszu? Jak możesz mówić nam, że jesteśmy teraz w bezpiecznej energii? Co się zmieniło? Co Ci wszyscy z was, z tej waszej strony mogą zrobić dla nas, aby nas upewnić, że jesteśmy bezpieczni?”

Ponownie, to jest takie proste. To wraca do naszej dyskusji na poprzednim Shoudzie, o współczuciu. Widzicie… kiedy jesteś sami we współczuciu – nie próbując wszystkiego zmieniać, nie próbując zmieniać nikogo, ale po prostu honorując wszystko i każdego – wtedy wszechświat, Duch, to wszystko razem ma współczucie dla Ciebie, widzisz. To jest takie proste.
Kiedy nie próbujesz zmieniać innych, oni nie próbują zmieniać ciebie. Jeśli nie próbujesz wpływać na wszystko i osądzać niczego, to nic nie wpływa na ciebie i nie osądza cię. To jest podstawowa zasada energii na Ziemi. I tak było zawsze, tak jest i tak będzie.

Gdy jesteś wypełniony współczuciem, wszystko, co wraca do ciebie jest współczuciem. Jeśli nie osądzasz innych – raczej ich honorujesz i akceptujesz – wraca do ciebie akceptacja i szacunek.
I, to jest bezpieczne… widzicie. Żadne z tak zwanych ciemnych istnień nie może wtedy do ciebie podejść, złapać cię, pożreć cię, bo jeśli jesteś w całkowitym współczuciu, to jest niemożliwe. To jest tylko, kiedy jesteś wytrącony z równowagi… kiedy osądzasz… kiedy nie honorujesz wszystkiego… kiedy próbujesz zmienić ich wbrew ich woli, wtedy jakakolwiek z tych energii może przybywać.
Więc, to jest całkiem proste. Jak powiedzieliśmy wcześniej, to nie jest coś, co my stworzyliśmy. Jesteśmy po prostu posłańcami.
Kiedy jesteście pełni współczucia, wszystko wokół was popiera wasze współczucie. I, wtedy jest to bezpieczne. To jest bezpieczne. To jest powiązane z dynamiką energii „cztery”. Nowa Energia stwarza bezpieczną przestrzeń dla twego życia… do bycia… do ekspresji… do radości… i na ucztę w waszym życiu.
Utrzymujcie to w prostocie, Shaumbra. Trzymajcie to proste… wysiłek nie jest tu wymagany.

Z tym będziemy zadowoleni przyjąć wasze pytania, jeśli czujecie się wystarczająco bezpieczni, by się pojawić (śmiech publiczności).


PYTANIE OD SHAUMBRA 1 : (z Internetu, czytane przez Lindę): Ostatnio Keiko, wieloryb, umierał tworząc świadomość dla świata. Czy poza historią wieloryba Keiko jest tam więcej do zrozumienia?

TOBIASZ: Rzeczywiście, można by powiedzieć, że wieloryby, delfiny i wiele zwierząt wodnych – niesie – jak powiedzieć – niesie bardzo cudowny atrybut energetyczny. Wielu z was, którzy jesteście teraz w ludzkiej formie, najpierw przyszliście odwiedzić to miejsce Ziemi, przerzucając swoje energie do wielorybów i delfinów. To nie znaczy, że macie duszę wieloryba czy delfina. To po prostu…była wasza taksówka. To było waszym pojazdem. Dali wam okazję do zaprezentowania waszych umiejętności. I one dostarczały wam cudownej, cudownej przestrzeni w swoim ciele i ich energii, tak byście mogli przywyknąć do wszystkich energii Ziemi.
One również niosły – jak powiedzieć – bardzo silne wspomnienie waszej przeszłości, ścieżki którymi schodziliście na Ziemię. One również przenosiły bardzo silną energię dla Gai. Były podtrzymującymi i utrzymującymi energię dla was i dla Ziemi, przez długi, długi czas. Jesteście bardzo, bardzo połączeni z nimi, szczególnie z tymi typem zamieszkujących istot.

To jest tak, jak z tym sławnym, który przeszedł ostatnio na drugą stronę, to było tematem dla prasy, przypomnieniem. To również pozwala wam wiedzieć, że wiele z energii, które wasi przyjaciele dla was utrzymywali, teraz wraca do was. Nie ma żadnej potrzeby smutku. To wraca do współczucia i rozumienia całego cyklu we wszystkim. Ale, to jest czas przypomnienia, zrozumienia – przynajmniej z energetycznego punktu widzenia – podróży, która przyprowadziła was tu, na Ziemię, wasze wczesna dni na Ziemi. I, to ma również pomóc wam zrozumieć, że te istoty są – w pewnym sensie, trudno to opisać – ale aniołami w swoim własnym prawie. I co więcej, kiedy one zostawiają planetę, przynajmniej pod względem swych tych ciał fizycznych, ich energie są wciąż dostępne, możecie z nimi pracować. W pewnym sensie, one zostają waszymi biegaczami. Tak, jedna więcej sprawa do uwolnienia, jedna więcej sprawa do uhonorowania. Dziękuję.


PYTANIE OD SHAUMBRA 2 :(kobieta przy mikrofonie): Moja praca jest raczej zdezorganizowana, zmienna i wymagająca. I mam szefa z wielkimi oczekiwaniami. I trudzę się bardzo nad tym, co sugerujesz – pozwalaniu, właśnie siadaniu i pozwalaniu. Mógłbyś mi dać jakieś sugestie?

TOBIASZ: Rzeczywiście, pozwalanie dotyczy wszystkich punktów widzenia. Pozwalanie ma pozwolić być w środku gry życia bez wymagań… i kontroli… i manipulacji… bez agendy… bez rozwiązań siłowych. Co za cudowna gra…jeśli chcesz być w tej grze! Pozwalanie również pozwala wycofać z tego twoją energię. Nie utknąć tam.

Nie ma żadnej świętej doktryny, która wyszła i powiedziała, że musisz tam być. Myśleliśmy, że mówiliśmy we wcześniejszym przekazie dzisiaj, że kiedy tylko zechcesz uwolnić, możesz to zrobić tak bezpiecznie (nieco śmiechu). Jesteśmy zadowoleni, że wróciłaś do nas, by otrzymać więcej tej energii.
Pozwalanie jest rozumieniem, że oni przedostają się przez swoje procesy, ale ty nie musisz w tym brać udziału… o ile to wybierzesz… o ile tak wybierzesz. Jest tam teraz tyle potencjałów dla Ciebie. Możemy widzieć je z naszej perspektywy. One otaczają Cię teraz. Są po prostu dla ciebie do wyboru.
Teraz, nie musisz znać szczegółów czy nazw. To dokonuje wyborów dla siebie z bezpiecznej przestrzeni, o której rozmawialiśmy wcześniej… wybór – nie tyle projektowany pod kątem potrzeb materialnych – ale spełnieniu twojego Ducha… wybór radości w twoim życiu… wybór ludzi, z którymi wybierasz być…. wybór obfitości bez cierpienia, widzisz…Wszystkie te rzeczy czekają na Ciebie, widzisz. Nie musisz tam być.
Żadne z was… żadne z was nie jest ustawiane przez Ducha, albo anioły, gdziekolwiek, czy pod względem pracy, małżonka, czy związków. Wybieracie to. Wybraliście to. Jak usłyszeliście tydzień wcześniej, nie używajcie już terminów, „Oni mi powiedzieli”, ponieważ nigdy wam nie mówimy. Może, „Oni mi poradzili”, ale nie powiedzieli. To jest wybór. To jest twój wybór. Teraz to jest wasz wybór i wolność robienia tego z bardzo bezpiecznej przestrzeni. Będzie zdumieni, jak przyspieszy wasze życie. Dziękuję.

SHAUMBRA 2: Dziękuję.


PYTANIE OD SHAUMBRA 3 : (z Internetu, czytane przez Lindę): kochany Tobiaszu, znajduję się w życiu z członkiem rodziny, który wydaje się żyć konfliktem, dramatem, i energią gniewu. Mąci mi się w głowie, jak się tym zająć. I w efekcie tego niosę dużo własnego gniewu. Proszę, pomóż mi wydostać się z tego. Kocham cię.

TOBIASZ: Rzeczywiście, masz zrozumieć – jak już to robisz – że to jest ich gniew, ich dramat, ich konflikt. I, jak powiedzieliśmy wcześniej tego dnia, to już nie musi na ciebie wpływać. Możesz mieć tą informację, ale nie musisz być tym poruszona. Jeśli stwierdzasz, że to jest takie trudne położenie, być blisko tego, wynieś się na razie. To da lepszą perspektywę zobaczenia dynamiki, która jest w tej grze.
Zrozum, że jest wielu, wielu ludzi na Ziemi w dramacie miłosnym. To jest cykl góra-i-dół, którym się żywią. To jest dualność w działaniu. Oni kochają to.
Również, jak powiedzieliśmy, bądź pełna współczucia, lecz także pełna współczucia dla siebie. Nie musisz zostawać w tej sytuacji. Teraz możesz zastanawiać się, jak z tego wyjść. Wyjdą pewne elementy strachu. Po prostu wejdź w bezpieczną przestrzeń i stamtąd dokonaj wyboru. To sprawi, że twój wybór nie będzie w to wszystko wplątany. I będziesz zdumiona jeszcze raz, całkiem nową dynamiką, która wejdzie do gry.


PYTANIE OD SHAUMBRA 4 :(kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu. Moja matka umarła kilka dni temu. Umarła w wigilię Bożego Narodzenia. Jak jej tam jest, w tym jasnym świetle… kiedy podczas całego życia uważała, że nie ma niczego poza tą ludzka egzystencją?

TOBIASZ: Z powodu pracy, którą razem wykonujemy regularnie z Tobą – jak to powiedzieć – byliśmy tak dostępni, kiedy przechodziła na drugą stronę. Przeprawa była całkiem pokojowa. Nie było żadnej traumy. I mówimy to bardzo dosłownie… gdy uświadomiła sobie, że przechodzi na drugą stronę, jej pierwsze myśli albo słowa do nas, były. „Mindy miała rację!” (dużo śmiechu publiczności i brawa), to sprawiło jej wielką przyjemność, ponieważ wiesz, tam zawsze była jej część, która walczyła, by stanąć w szeregu z energiami ojca, i część, która naprawdę chciała stanąć obok ciebie.
Była zawsze jej część, którą trzymała w rezerwie, naprawdę chcąca być z Tobą. Ale czuła, że jej rolą w tym życiu było mieć energetyczny związek z twoim ojcem. Słuchała tego, co jej mówiłaś – cicho, oczywiście. Słyszała słowa i rzeczywiście była świadoma energii. Ale nigdy nie pozwalała sobie wgłębiać się w to, ani zadawać pytań, które naprawdę chciała.

Pod koniec swoich dni, jak wiesz, między wami nastąpił dużo inny i głębszy związek pomiędzy wami dwiema. Liczyła na Ciebie, chociaż nie mówiła tego słowami. Były tam energie, były tak bardzo częścią twojego życia w minionym miesiącu. Ona trzymała się zwłaszcza twojej energii, kiedy przechodziła, i dlatego było to spokojne. I kiedy doszła do naszej strony, wszyscy z Karmazynowej Rady – na Twoją prośbę, oczywiście – byliśmy tam, aby ją przywitać, być z nią.
Teraz ona jest – jak to najlepiej powiedzieć – odpoczywa. Jej energia nie jest teraz dostępna. I, tak będzie jeszcze przez kilka miesięcy, zanim poczujesz, że Cię popiera. Ona bierze trochę wakacji po swoim trudnym życiu, psychicznie trudnym życiu. Gdy ona wróci do Ciebie, jej energia będzie inna. Nie uznasz jej za matkę, którą znałaś. To będzie świeższe, bardziej otwarte, weselsze, rzeczywiście.
I stwierdzisz, że związek, jaki z nią miałaś, jako siostry w poprzednim życiu, wróci teraz, gdzie ona będzie Ci pomagać – jak to już wiesz – z energią nowego typu, nie doradzać, ale energetyczne ułatwienie pracy, na którą czekałaś.
I, ponieważ jak wskazaliśmy tobie również, z jej przejściem teraz , to otwiera całe nowe wejście dla bardzo satysfakcjonujących związków w Twoim życiu (nieco śmiechu publiczności do gestu „Yes!” zrobionego przez pytającą), którym opierałaś się do teraz.
Więc, więc… ona nie będzie dostępna od razu. Ale w którymś z naszych spotkań za kilka miesięcy, zapraszamy Cię, by tam wrócić i dowiemy się, co ma do powiedzenia swojej córce.

SHAUMBRA 4: dziękuję.

TOBIAS: rzeczywiście.

PYTANIE OD SHAUMBRA 5 : (z Internetu, czytane przez Lindę): Kochany Tobiaszu, chciałbym wiedzieć więcej o związkach małżeńskich w Nowej Energii. Jak tworzymy nasze wzory energetyczne w swoich istniejących związkach? Możemy uwalniać bez opuszczania naszych partnerów? Albo słuchania tych obaw, które się pojawiają? Wiem, że to zajmuje wielu z nas, w tym momencie. Dziękuję.

TOBIASZ: Prosimy, by móc mówić teraz bardzo szczerze przez Cauldre. Wielu z was, będzie to mieć… wielu z was przejdzie przez to uwalnianie związków Starej Energii. I, jak mówimy o uwalnianiu, to musi pochodzić z rdzenia waszego istnienia, aby uwolnić w pełni – nie trochę uwolnić, okruszynę – ale uwolnić w pełni. I, kiedy pozwolisz sobie być całkowicie szczerym ze sobą, i naprawdę pozwolisz im odejść, niektórzy z nich wrócą… niektórzy z nich zechcą.

Będą sytuacje w związkach, które wydają się przychodzić z zewnątrz, ale w rzeczywistości są stworzone od wewnątrz, co powoduje pójście w dwóch oddzielnych kierunkach. Musisz być skłonny do położenia wszystkiego na jednej szali. Musisz być skłonny do całkowitego puszczenia.
Dla niektórych z was to nie będzie oznaczać wchodzenia na różne drogi, ale raczej odświeżenie w związku. Ale, to spowoduje – jak powiedzieć – wymaga zrobienia oceny od serca całej relacji… wliczając w to pieniądze… wliczając w to seks…. Wliczając w to współczucie, które masz dla każdego…. Wliczając w to swoje własne cele i pragnienia życiowe.
Więc, nie chcemy definiować szczegółowo, jak wyglądają związki Nowej Energii, szczegół po szczególe, poza powiedzeniem, że to już nie jest zbudowane na dwóch niespełnionych kawałkach, spotykających się razem, by stworzyć jeden spełniony kawałek – co jak wiesz nie pracuje za dobrze – ale raczej dwoje ludzi, którzy są spełnieni, w swojej własnej, boskiej energii, teraz dzieląc ucztę i radość życia. Jak wielu Shaumbra wie w swoim sercu, to naprawdę wymaga uwolnienia. Wtedy, jeśli to jest odpowiednie dla każdego, do przejścia na następny poziom, do Nowej Energii, to tak będzie.
Jesteśmy nie… Cauldre prosi nas by dorzucić prawną notatkę, że nie popieramy par zostawiających siebie. Czujemy, że związki są cudowne. Jak wspomniałem wcześniej w Soudzie, nie mogę się doczekać własnego, przyjemnego związku! Ale, mówimy, że to powinno być oparte na współczuciu, miłości i Nowej Energii, a nie na Starej karmie, czy może strachu. Dziękuję,


PYTANIE OD SHAUMBRA 6 :(kobieta przy mikrofonie): Witaj Tobiaszu. Przeżyłam doświadczenie w czwartkową noc, które było całkiem interesujące. I czuję, że to było coś z przekazu o naszym zobowiązaniu, które zrobiliśmy na Atlantydzie. I, myślę, że uwolniłam to zupełnie. Może wypowiedziałbyś się na ten temat… albo jakieś spostrzeżenia?

TOBIASZ: Rzeczywiście, rzeczywiście… w ciągu ostatnich kilku dni robiliśmy Shoud dla grupy, która została zebrana dla świętowania. I rozmawialiśmy specjalnie z tą grupą, że byli razem w świątyniach Tien w Atlantydzie. To były – jak powiedzieć – specjalne świątynie, gdzie studiowaliśmy naturę ludzką.
Zaczynaliśmy mieć własne przebłyski boskości, właśnie przelotne mignięcia. Nie rozumieliśmy Boga, tak jak wy dzisiaj. Nie mieliśmy w tamtych czasach religii. Byliśmy dużo bardziej naukowi i dużo bardziej praktyczni. Ale zaczęliśmy mieć jakiś rodzaj oświecenia, że istnieje coś więcej, niż tylko ludzie na Ziemi. To była nasza siłą przewodnią.

Więc w świątyniach Tien była grupa. Wielu Shaumbra było tam wtedy. Jeśli pozwolisz sobie, możesz poczuć ten związek – jeśli tam byłaś – ze Świątynią Tien. Tam zrobiliśmy zobowiązanie. I, było tam wielu z was.
Zrobiliśmy zobowiązanie, że my dojdziemy do zrozumienia boskości. Że zrozumiemy to, co teraz nazywacie Bogiem. Zrobiliśmy zobowiązanie, że pójdziemy drogą, która doprowadzi nas do połączenia ludzkiego i boskiego razem.
Zrozumieliśmy to całe pojęcie cyklicznych żyć. Zrozumieliśmy całkiem nieźle, to co teraz nazywacie reinkarnacją. Ale tak dziwnie, jak wam się może to teraz wydawać, nasze pojęcie Boga było bardzo dziecinne, bardzo niedojrzałe, nawet w porównaniu do tego, co macie teraz. Zrobiliśmy głębokie, głębokie zobowiązanie, podczas miesięcy świętych ceremonii, intensywnych ceremonii, że w pewnym momencie połączymy to, Boga i człowieka.

I to jest droga tak wielu z was, szczególnie tych, którzy byli z nami w tą noc przywołani. Zobowiązanie było tak głębokie, że nawet nie rozpoznawaliście tego w sobie, nawet nie wiedzieliście, że ono tam jest, właśnie było częścią waszego ogólnego ustroju. To były w pewnym sensie śluby.
Więc wezwaliśmy tą grupę pewnej nocy, aby z samego rdzenia uwolnić to zobowiązanie. To wydawało się prawie świętokradztwem, prosić ich, by uwolnili co było tak bardzo częścią tego, kim są – kim jesteście, moi kochani – do uwolnienia zobowiązania. Kiedy pozwoliliście sobie to zrobić, to miało głęboki wpływ na waszą energię i to będzie wywoływać – jak powiedzieć – drżenia i trzęsienia w was przez jakiś czas.
Ale przez pozwolenie sobie uwolnienia zobowiązania – innymi słowy, zrozumienie, że podróż się skończyła, Bóg i człowiek połączyli się – przez uwolnienie tego zobowiązania, uwolniliście wielki ciężar, wagę, i odpowiedzialność z siebie. I teraz możecie po prostu żyć, nie gonić tego.

Te zmiany wywołają w waszym życiu zmianę dynamiki. Myślicie, że parę ostatnich lat było wypełnionych zmianą (śmiech publiczności i chichot Tobiasza), ale przychodzi wiele więcej! Ale, są to zmiany spełnienia, zmiany przenoszenia się na następny poziom najpierw w sobie, a następnie manifestując to na zewnątrz.
Bądźcie bardzo otwarci na to. I – jak powiedzieć – Quan Yin prosi nas, by to powiedzieć. Słuchajcie… słuchajcie tego. Jesteśmy tu, mówiąc nie tylko do waszych uszu. Ale słuchajcie swoją duszą, duszą ludzi wokół was, razem całej ludzkości. Quan Yin jest mistrzem w słyszeniu pieśni ludzkiego serca. I, to jest bardzo ważne dla was, słyszeć.
Teraz, jeśli, znajdziecie w sobie walkę i próby usłyszenia na zewnątrz, idziecie w złym kierunku. Słyszenie po prostu obejmuje i otwiera, czując się bezpiecznym. Bądź w tej bezpiecznej przestrzeni, i słysz wszystko, co przychodzi. Dziękuję.

SHAUMBRA 6: Dziękuję, Tobiaszu.


PYTANIE OD SHAUMBRA 7 : (z Internetu, czytane przez Lindę). Mój najdroższy Tobiaszu, po pierwsze, dziękuję. W rozmowach z ludźmi, którzy interesują się duchowymi sprawami, oni czasami podnoszą kilka kwestii, na które nie umiem odpowiedzieć. Oni pytają mnie, „Dlaczego nie wierzysz w negatywne, złe, złe duchy… którzy robią ludziom szkodę, sprawiają ból, odprawiają czarną magię? Jeśli sądzisz, że jest dobra, kochająca i pozytywna energia, tam muszą być oba.” To pytanie chodzi za mną przez ostatni czas paru tygodni, daje mi do myślenia i zaczynam się trochę martwić. Ja jestem całkiem nowa w tej klasie, proszę, powiedz mi, jak mam odpowiadać na to pytanie? Nie jestem tego zbyt pewna.

TOBIASZ: Rzeczywiście, to jest cała słuszna energia. Jak chcesz to stosować? Chcesz stosować to w kierunku dualności, w kierunku ciemnej strony? Chcesz stosować to w kierunku światła? Którekolwiek może być niezrównoważone.
Jest niezrównoważone światło, moi kochani. Wielu z was doświadczyło tego za swojego życia. To jest ta przesłodzona wata cukrowa, światło, które nie ma żadnej substancji albo własnej siły. Które roztrzaskuje się na samą wzmiankę o ciemności.

Jest niezrównoważona ciemność, oczywiście, co nazywacie złe, czy negatywne. To wszystko istnieje. To istnieje teraz w tym pokoju. Są negatywne i ciemne moce tu również. Ale one nie przychodzą narzucać czy zmieniać, ponieważ jesteście w miejscu współczucia. Oni przychodzą tu z czystej ciekawości, zastanawiając się, gdzie pójść dalej. I, oni lubią próbować straszyć. Ale, oni tu tego nie znajdują. Oni znajdują tu samą utrzymywaną równowagę, w której jest wasza energia.

Jest zło. Jest ciemność. Wszyscy graliście w to wcześniej. Wszyscy spędzaliście cudowne czasy. Jest również światło. I tam również spędziliście cudowny czas. Teraz wy jesteście po prostu energetyczni. Po prostu objaśnij im to w ten sposób. Oni utknęli w dualności… widzisz. Oni chcą mieć przeciwstawiające się siły. To po prostu jest. Dziękuję.


PYTANIE OD SHAUMBRA 8 :(mężczyzna przy mikrofonie):Tobiaszu, moje pytanie bierze się w rzeczywistości z oświadczenia Geoffa, channeler, wspominającego pod koniec warsztatu w Santa Fe. Powiedział, że gdybyś nie lubił swego życia… swej podróży… gdzie jesteś… swojego kontraktu, jeśli zechcesz – parafrazuję – możesz zmienić to, jeśli tego zechcesz. Więc moje pytanie jest – jak to długo trwa? Jak to… po pierwsze, jak prosić o to pytanie? Po drugie, jak długo to potrwa zobaczenie, czucie, znanie tego… i jak to wiedzieć, co, kiedy, kogo i gdzie puścić? I proszę, możesz to powiedzieć po prostu, bez warunków? (śmiech publiczności)

TOBIASZ: Rzeczywiście… To wszystko idzie na Cauldre, wywołanie tego zamieszania (więcej śmiechu). Poniekąd, już pozwoliłeś na zmiany. Ale kiedy przyglądamy się Twojej energii, widzimy, że jedną stopę trzymasz na gazie, drugą na hamulcu. I to nie pracuje za dobrze, jak wiesz, szczególnie na tych drogach dziś wieczorem (odniesienie do warunków na drodze Kolorado w chwili obecnej).
To jest o tym, jeszcze raz, o uczuciu, że możesz w bezpiecznej przestrzeni pozwolić zmianom wejść do twojego życia, wysiąść ze Starego cyklu karmicznego, wyjść ze Starej Energii. Jak powiedzieliśmy wcześniej, to jest możliwe w każdym czasie. To zdarzy się, ponieważ pozwoliłeś.

Dawać konkretną ramę czasu nie byłoby odpowiednie. Ale – jak powiedzieć – kiedy rozmawiasz z innym Shaumbrą, którzy są w tym pokoju, oni dadzą ci dość dobre pojęcie jak długo. To może być od kilku lat, do kilku dziesięcioleci (śmiech publiczności), ale to również może być łatwiejsze, jeśli nie będziesz trzymał cierpienia za progiem, jeśli pozwalasz zmianom przyjść z gracją, bez wysiłku, do swojego życia. Szczegóły tego, co, kto, gdzie, kiedy, niby dlaczego miałyby być już zdecydowane. Wszystko podchodzi do ciebie stosownie.

Najważniejsze, co tu mówimy, że próbujesz badać umysł. I, nie obwiniamy cię. Próbujesz szukać szczegółów, Próbujesz szukać najlepszej potencjalnej drogi.
Po prostu zrób ten wybór w sobie… jeszcze raz, w przestrzeni bezpiecznej energii. Pozwól tym zmianom przechodzić w kochającej i pełnej gracji drodze. Czas jest nieistotny w tych sprawach, w pewnym sensie. To naprawdę nie liczy się. To jest o tylu konfliktach, tylu cierpieniach dawniej.
Shaumbra, którzy słuchają, którzy są w tym pokoju dzisiaj, mogą powiedzieć ci, że czas nie jest istotnym elementem. To jest przez ile walk przechodzisz, uwalniając Stare rzeczy, sprawy, które stały się ciężarami, sprawy, które stały się bolesne. Faktycznie, najwięcej Shaumbra, którzy są częścią tego Shoudu, mogliby Ci powiedzieć, że gdyby mogli to całkowicie zrobić jeszcze raz, puściliby dużo szybciej, dużo spokojniej. Przestaliby się sprzeciwiać.
Ale oczywiście, widzisz, że oni nie mogli… nie wiedzieli, co mogło się zdarzyć. Nie było przed nimi innych, którzy tam szli. Więc, przecierali te bardzo nowe szlaki.
Dziękuję. Ale, to zdarzy się o wiele szybciej niż myślisz (nieco smiechu)


PYTANIE OD SHAUMBRA 9 :(mężczyzna przy mikrofonie): Cześć mój stary przyjacielu. Chciałbym podziękować Ci za odpowiedzi na temat Nowej Ziemi, które zapisałem, które musiałeś widzieć – i o śmierci też. I chciałbym, tak, chciałbym być tak śmiałym, by mówić w imieniu Shaumbra w tym momencie. Dziękujemy bardzo gorąco. I, chcę wiedzieć, chcemy wiedzieć, jak ci idzie? (śmiech publiczności)

TOBIASZ: Rzeczywiście. Całkiem dobrze! (więcej śmiechu), to było zachwycające zaprosić Quan Yin dzisiaj. Czekaliśmy na to jakiś czas. I, to było łatwe dziś, przynieść tą całą energię, ponieważ było tak wiele publiczności w studiu, również słuchających on-line, którzy byli częścią tego spotkania dzisiaj. Więc, energia była dobrze ugruntowana, taka łatwa dla mnie, Tobiasza i innych, przynieść tą bezpieczną energię.

Byliśmy bardzo zajęci naszym przygotowaniem na ten dzień 18 września 2007 roku. Więc, byliśmy tym wszyscy bardzo zajęci. Nie spędziłem za wiele czasu w moim domku (jakiś śmiech, ponieważ Tobiasz odnosi się do swego wyobrażonego domku, o którym mówił wcześniej). Ale znajduję regularny czas na spotkania z Saint Germainem.
Jestem – jak powiedzieć – jestem zaangażowany w pracę z tej strony zasłony z tymi z pierwszej fali Shaumbra, którzy wciąż są na Ziemi i oczekują wskazówek i pomocy.

Ale ja bardzo – bardzo, bardzo – nie mogę doczekać się powrotu na Ziemię, na Starą Ziemię. Bardzo nie mogę się doczekać powrotu do tego, ponieważ krajobraz zmienił się i zmienia się drastycznie. Więc, wrócę na Starą Ziemię. Ale to będzie całkowicie inne miejsce z powodu pracy, jaką zrobiliście.
To była najtrudniejsza decyzja dla mnie... Cauldre mówi, że odlatuję (śmiech publiczności), ale pytałeś (więcej śmiechu), to było bardzo trudne postanowienie, odejścia z Ziemi, za mojego ostatniego życia, krótko przed Yeshua, gdy Archanioł Michał przyszedł do mnie… i zapytał, czy wróciłbym do niebiańskiego królestwa… i nie wrócił na Ziemię aż do tej wybitnej grupy znanej jako Shaumbra aby pracować z nimi… przechodzącymi cykle wielu żyć, ażeby przynieść Nową Energię i budować to miejsce o nazwie Nowa Ziemia.
Więc, mam swoje głębokie zaangażowanie w pobycie na tej stronie. Ale, drodzy przyjaciele, ja niedługo powrócę na Ziemię, wiedząc to co znam teraz! (więcej śmiechu). Dziękuję.

SHAUMBRA 9: Dziękuję.

LINDA: Ostatnie pytanie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 10 :(kobieta przy mikrofonie): Witaj Tobiaszu. Witajcie wszyscy. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę tu być. To mój pierwszy raz i to jest naprawdę cudowne. Moje pytanie ma związek z gniewem i smutkiem, jaki mam w związku z moimi rodzicami, ich sytuacją, ich wyborami ich przeszłym życiu. I właśnie widzę w sobie walkę i ciągłą złość i smutek .I widzę, że to objawia się w moim życiu w niestosownej ścieżce…czasami, wiesz, w związkach z tymi, których kocham, albo cokolwiek.
I także… Walczę z czymś, co powiedziała mi moja matka, która ma 53 lata, jest bardzo chora fizycznie, i ona powiedziała, że czeka na śmierć. Już kończę…I myślę, że ona jest wspaniała osobą, która miała ciężkie życie, która ma wiele talentów. I właśnie walczę z tym wszystkim. I może ja potrzebuje jakiejś rady, jakiegoś zrozumienia, którego nie mogę znaleźć w sobie, albo przyjąć do siebie, albo mi to nie wychodzi, albo nie jestem zdolna do tego… wiesz, co mam na myśli?

TOBIASZ: Rzeczywiście… gniew i walka, przez które teraz przechodzisz, tylko wydają się efektem sytuacji w twojej biologicznej rodzinie. Ale prosimy Cię, oddychaj głęboko, wejdź do wewnętrznych poziomów po prawdziwe zrozumienie skąd walka i gniew pochodzą. Wszyscy, którzy są tu dzisiaj, albo słuchają nas przez Internet, zrozumcie te elementy gniewu, frustracji i walki. To przychodzi, ponieważ przechodzicie ten proces przebudzenia.

Teraz, przychodzisz do punktu gniewu i frustracji, do pytania, dlaczego tu jesteś…pytania, dokąd idziesz stąd… pytania, dlaczego życie musi być tak trudne. To jest Twój własny gniew i frustracja i walka. Ale Ty widzisz, że to wyłania się z wszystkich wokół. Widzisz to w swoich rodzicach… twoich własnych pytaniach o życie… twoich własnych pytaniach, gdzie pójść dalej. Widzisz to w swoich rodzicach.

Więc, prosimy Cię by patrzeć na wiele warstw innych poziomów tu, do stania za niskim murkiem… i zrozumienia, co przechodzisz… następnie do zrozumienia, że nie musisz przedostawać się przez długi i bolesny proces przebudzenia. Wielu Shaumbra poszło przed Tobą. I, ta część twojej podróży może się odbyć bez walki. Prosimy Cię, by stać za niskim murkiem w energii bezpiecznej przestrzeni, i dokonać wyboru, że pozwalasz sobie przejść przez to całe przebudzenie boskiej integracji, bez głębokich ran, które wydają się być częścią tego.

Prosimy Cię, byś patrzyła na swoich rodziców w nowym świetle. Oni są tymi, którzy weszli – jak powiedzieć – być symbolem określonego typu nauczyciela dla Ciebie. W pewnym sensie możesz powiedzieć, że przychodzą w usłudze dla Ciebie – jakkolwiek dziwnie może to brzmieć teraz – ale oni naprawdę przyszli być pomocnymi Tobie. Jest bardzo długa historia z tyłu, tak, bardzo długa, ma wiele wspólnego z rodową karmą, i poniekąd, ty wybrałaś uwolnić tych przodków z bardzo starego cyklu karmicznego. Więc, Twoi rodzice weszli, by Ci pomóc.

Twoja własna biologiczna matka wie to, że zbliża się czas, kiedy to dochodzi do ukończenia; dlatego, jej praca, w pewnym sensie, jest skończona. Więc, ona okazuje jakiś typ braku równowagi w jej ciele i mówi, ze to jej czas zwolnienia. Rozmawiaj z nią – niekoniecznie słownie – ale mów do niej energetycznie. Rozmawiaj z jej duszą przez duszę, i pozwalaj jej wiedzieć, że rzeczywiście doceniasz i honorujesz jej usługę, której Tobie udzieliła.
Ale, ona nie musi pozostawiać Ziemi teraz, jeśli tego nie wybiera. Ona może przywrócić do równowagi swe ciało. Ona rzeczywiście może wyjść i może też żyć po raz pierwszy dla siebie. Niech ona to wie. Rozmawiaj z jej duszą, i pozwól jej wiedzieć, że osiągniesz ten cel przebudzenia, że cieszysz się poparciem tej rodziny, Shaumbra. Niech ona wie, że ona może żyć teraz w pełni.
I za tych następnych parę dni, szczególnie Quan Yin prosi, by to powiedzieć, że ona - nie musisz wiedzieć kim ona jest – ona wejdzie i będzie pracować z Tobą. Energie Quan Yin będą pracować z Tobą dokładnie, lecząc pewne rzeczy, o których nie chcemy tu dyskutować, które są osobiste w Tobie. To jest jej dar dla Ciebie.

SHAUMBRA 10: Dziękuję bardzo.

TOBIAS: Dziękuję.


Tak z tym, Shaumbra, kończymy tą energię. Ale prosimy o – Quan Yin prosi jeszcze raz – pozwólcie sobie wszyscy wdychać naprawdę tą bezpieczną energię, energię, przestrzeń, w której możesz pracować od tej chwili, która jest zbudowana na współczuciu – współczuciu dla każdego człowieka i współczuciu dla siebie –solidna, bezpieczna energia, która opiera się na „ czwórce”, nie rywalizująca, i bez kolidujących elementów energetycznych. Róbcie wdech i gruntujcie tą bezpieczna energię, to wam pomoże najbardziej, Shaumbra, być wszystkim, czym jesteście. Bezpiecznie jest teraz być tym, kim jesteś.

I tak to jest!

----------------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council  channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie  i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem  Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2004 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected] All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]