Materiały Tobiasza

Seria Nowej Energii

Shoud 3 „Odpowiedź jest większa niż pytanie”

Pytania i Odpowiedzi

4 października 2003 r.I tak to jest, drodzy przyjaciele, że jest teraz tak dużo wydarzeń w waszym życiu, tak dużo wydarzeń na świecie wokół was. Nie dajcie się wytrącić z równowagi sprawom, o których czytacie w gazetach, albo słyszycie w telewizji. To wszystko jest częścią tego procesu – tego ruszania się w kierunku czasu, kiedy otworzą się złote drzwi, za jakieś cztery lata od teraz. To jest realizacja Nowej Energii, spełnienie człowieka połączonego razem z Duchem… w tym czasie kwantowego skoku w świadomości, to wpłynie na wszystkich ludzi.
Jak powiedzieliśmy wcześniej, to nie zdarzy się w tej dacie. To jest potencjał, który zdarzy się po tej dacie. Rzeczy przejdą z wibracyjnej energii, gdzie energia pracuje tworząc wibracje, która wywołują waszą rzeczywistość. To będzie zmiana…stopniowa… stopniowa. To nie zmieni się w oczach. Nowa dynamika energetyczna będzie zintegrowana do waszej rzeczywistości. To jest energia, która obecnie egzystuje w przestrzeni, w miejscu waszego rozdzielenia… znajduje się tam w neutralnym stanie. Naukowcy nie mogą tego zobaczyć, chociaż wiedzą, że tam coś jest. Oni nie mogą tego widzieć, ponieważ patrzą oczami Starej Energii.

Kiedy złote drzwi są otwierane, kiedy wchodzicie w tą całą Nową epokę, poznacie tam to. Zaczniecie pracować z tym na nowym poziomie świadomości. Niektórzy z was już są w środku tego, co nazwalibyście poziomami doświadczalnymi. Dość wcześnie naukowcy zaczną to widzieć, a następnie zaczną rozumieć, jak to można zastosować, być może nie, jak to pracuje, ale jak to stosować.
Jak mówiliśmy wcześniej, zamiast przeciwstawiających się nawzajem energii, tworzących wibrację a następnie rzeczywistość, to będzie neutralna energia aktywowana i rozszerzona w tym samym czasie. To stworzy Nową rzeczywistość.
Trudno powiedzieć, jak szybko to się zdarzy po tej dacie 18 września 2007. Ale te zmiany wprowadzą zdumiewające zmiany w technologii, medycynie, sztuce uzdrawiania. Będziecie mieć dostęp do tych wszystkich nowych możliwości w pracy, którą będziecie robić z innymi.
To zmieni sposób, w jaki jest używana energia na Ziemi. Teraz ta energia jest oparta na starych paliwach kopalnych – Starej Energii – które są spalane, aby dać wam mobilność, dać wam elektronikę, dać wam każdą z tych rzeczy, do której używacie energii. To zmieni się również. To trochę potrwa. Zobaczycie to za swojego życia. Zobaczycie, że zmiany zaczynają się.
Zrozumiecie, co zdarza się przez te Shoudy. My wyrażaliśmy z powrotem do was to, co jest waszą rzeczywistością. Mówiliśmy jednym głosem i wieloma głosami Shaumbra na całym świecie.

Z tym będziemy zadowoleni odpowiadając na wasze pytania.


PYTANIE OD SHAUMBRA 1: Tobiaszu, kim są Mennonites, przypuszczalne informacje, które zostały im przekazane we wczesnych latach 1900 –nych, przez jednostkę znaną jako John Kaufman? Energia tego przekazu wydaje się być starą, archetypową energią i wydaje się, że wielu jego zwolenników w tym tkwi, co o tym sądzisz?

TOBIASZ: Mógłbyś powiedzieć, że channelers – każdy channelers – dostarcza wiadomości dla tego momentu teraz. Co było dane grupie Mennonietes, było poniekąd przekazem, przeznaczonym dla tej grupy. I to było przeznaczone na tamten czas.
Już wiesz, co zdarza się, kiedy zawieszasz się na Starym. Stajesz się w tym zablokowany. Nie wiesz jak wrócić z powrotem poza to. Te informacje dotyczyły czasu, w którym były dane. Teraz wyzwanie będzie – może dla tej grupy Mennonites, ta rodzina może przeniesie się do nowego poziomu? Będzie ktoś w tej grupie – aluzja, aluzja – kto zrobi krok na zewnątrz (jakiś śmiech), kto doprowadzi nowe informacje, może nie nazywając tego przekazem? Nazywając to świętym natchnieniem. Większość ludzi to kocha. Nazywają to informacją z nieba. Przyniesie Nowe informacje, które są ważne dla grupy teraz?
Oni zwracają się do Ciebie o przywództwo. W Twój własny, łagodny i rozsądny sposób, poproś ich, by uwolnili wszystko, czym myśleli, że są. Proś ich, by kochali i ufali Bogu tak bardzo, żeby mogli być poprowadzeni do Nowej drogi. Proś ich, aby otwierali serca do miłości Ducha bez strachu przed diabłem, aby ta cała grupa mogła być odmieniona.
To może być zrobione w bardzo krótkim czasie. Są tam wspaniałe, kochające energie. Ale, oni są tak zamknięci, otoczeni przez Stare rytuały i Stare zasady. Oni wypatrują przywódcy, który jest nieustraszony, który jest skłonny do wyrażania tego, co jest w umyśle.

Poproś ich o honorowanie Starych informacji, ale niech uwolnią to, co było dane dla tamtego czasu i tamtej grupy. Również informacje, które są podawane w tych Shoudach, dla tej grupy Shaumbra… one są dla tego okresu, w którym żyjemy teraz. Nie mówimy, że to jest droga, która musi być od tej chwili. Nawet powiedzieliśmy, że nasza wiadomość zmieni się również, kiedy wy się zmieniacie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 2: Kochany Tobiaszu, najpierw chcę Ci podziękować i głęboko uhonorować za pracę, jaką z nami robisz, razem ze wszystkimi z tamtego brzegu, pomagając nam Shaumbra w przypominaniu. Ostatnim razem po przekazie, postawiłem pytanie, i Ty odpowiedziałeś na to, ale Cauldre powiedział, że chce, bym o to zapytał. I, to chodzi o to, czy Jan Paweł II był częścią Karmazynowej Rady. I jeszcze, abyś powiedział, proszę o kilka informacji na temat tego, że Bóg jest dziecinny. Jakoś mi to nie brzmi. Tak, jeśli możesz odpowiedzieć na to… Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Jan Paweł II nie jest – jak to powiedzieć – nie pracuje bezpośrednio z energiami Karmazynowej Rady, pomimo, że nasze energie współpracują. Ale, nie powiedziałbyś, że to jest ta sama rodzina czy Zakon. Ale jest tam bliski związek tych dwu. On planuje przychodzić na te spotkania i odwiedzać częściej, siadać w Drugim, Trzecim kręgu naszych spotkań. On jest zdumiony całkiem tą pracą, przez małą, ale bardzo – jego słowa – bardzo zaawansowaną grupę duchowych nauczycieli i duchowych przywódców.

Wracamy do tej metafory Boga jako dziecka, by odsunąć Shaumbrę daleko od myślenia, że Bóg jest Ojcem, albo jakąś figurą typu rodzica, który dyktuje reguły… który chce, byś odprawiał obrzędy religijne i służył…, który chce byś stosował się do pewnych niebiańskich przepisów. To nie jest ta droga.

Podczas, gdy to może być niewygodne dla niektórych, prosimy was, byście uważali Boga za rozbrykane dziecko, które po prostu chce pójść, chodzić i wyrażać… i uczyć się… i czuć… i odczuwać… i kochać bezwarunkowo. To są atrybuty dziecka.

Niektórzy z was wciąż mają skłonność do oczekiwania jakieś niebiańskiego rozkazu z góry. Chcecie wiedzieć, że wszystko ma swoją kolejność po naszej stronie zasłony. Chcecie wiedzieć, że jest kontroler na miejscu, który pilnuje wszystkiego na poziomie waszej Ziemi.
Musimy powiedzieć, że nie ma tego typu porządku, o którym myślisz, po naszej stronie. Zajmujesz się Starym rozumieniem energii. Zajmujesz się bardzo rodzicielskim typem rozumienia porządku.
Wszystko po naszej stronie zasłony – i faktycznie na twojej – jest w boskim porządku. Nie ma żadnych dobrych czy złych czynów, ostatecznie nie ma dobra i zła. Jak powiedzieliśmy wcześniej, nawet te obce programy, które były wszczepione niektórym z aniołów, które podchodziły do Ziemi, nawet wiedzieliśmy o tym, jako części porządku, części nauki i rozumienia, części przetwarzanej całości. Nie potrzebujecie tego typu Starych, rodzicielskich energii, które mieliście wcześniej.
Duch jest dzieckiem. I właśnie dziecko ma się dobrze. Dziecko wchodzi doskonałe w swoim prawie. Dziecko po prostu chce czuć i wyrażać, stwarzać i poznawać.


PYTANIE OD SHAUMBRA 3: Kochany Tobiaszu, co jest z różem? I, jaki jest tego potencjał?

TOBIASZ: To jest energetyczny atrybut, który może być wykorzystany przez Ciebie, szczególnie, tą, która zadała pytanie. To daje pewien system wsparcia, który masz z anielskiej strony. To jest energia, której możesz używać w swojej rzeczywistości teraz. Jednakże, musimy powiedzieć, nie goń tego, ponieważ to jest ograniczone w swojej własnej drodze. Tam są energie, które są znacznie szersze i więcej obejmują. To jest częścią systemu wspomagającego Ciebie, po prostu. Ale jest znacznie więcej innych rzeczy również.


PYTANIE OD SHAUMBRA 4: Cześć Tobiaszu, Coś ze mną się działo ostatnio, kiedy przeżywałem największe bogactwo doświadczeń. I, mam tą materię, którą przyniosłem tutaj. Na przykład, któregoś dnia jadłem lunch w restauracji z moim najlepszym przyjacielem, siedzieliśmy tam, głośno się śmialiśmy w tej małej restauracji nazwanej Domek. I każdy się do na dołączał. I było dużo zabawy. I, to było tak bogate. I, to było tak po prostu, jakby świadomość rozszerzała się wszędzie wokół. I, wtedy nagle stałem się smutny. I teraz, chcę to jakoś zrozumieć… to jest tak właśnie inne, już to jest tak właśnie niezwykłe również. Możesz o tym powiedzieć?

TOBIASZ: Rzeczywiście, mówiliśmy o tym trochę, kiedy rozmawialiśmy o waszych snach teraz i w ciągu ostatnich miesięcy. Dla wszystkich z was, sny nabierają innego wymiaru. Cauldre osobiście miał doświadczenie, gdzie sen był tak pełny, i to uczyniło – jak to powiedzieć – że trójwymiarowe, czy czwartowymiarowe spojrzenie jest tak płaskie.
To jest częścią nowej percepcji, Nowej świadomości, ponieważ boskość wchodzi w was. Wszyscy z was zaczną tego doświadczać, po raz pierwszy po trochu, następnie coraz bardziej. Wszystko nabierze większej głębi. „Bogactwo” jest dobrym słowem. Pełnia jest dobrym słowem, ale w sposób, w jaki nawet nie możesz tego dobrze zdefiniować.

Do teraz, rzeczywistość była wywoływana przez opór elementów, albo wibrację pierwiastków. Poniekąd, to nie jest takie głębokie. Nowe bogactwo jest Nową Energią, która rusza się na wszystkie strony. Wszystko jest dużo bardziej proste.
I, widzicie… wszyscy próbujecie wyobrazić sobie, jak sprawy będą wyglądać. Ale próbujecie wyobrazić to sobie w umyśle Starej Energii.
I teraz zaczynacie tego doświadczać.

To wysyła fale energii i dosłownie pozwala energiom na – jak to powiedzieć - odtwarzanie siebie, ale większą i szerszą drogą. To wpływa na każdego wokół was.

Smutek wchodzi, gdy zdajesz sobie sprawę, że to było tymczasowe, że wracasz z powrotem do Starej Energii. Smutek wchodzi również, gdy zdajesz sobie sprawę, że to była energia Domu przybywającego do siebie. Chcesz tak bardzo utrzymać to. To umyka, ponieważ Stare Energie powstrzymują Cię. To wróci. To wróci.

Nie próbuj tego definiować, ponieważ to wróci do ciebie odrobinę inaczej teraz. To będzie nowe doświadczenie. To nie będzie repliką tego, co było. Dlatego prosiliśmy was, abyście nie próbowali obliczać tego zewnątrz, albo nie próbowali definiować tego. To będzie wchodzić do was inaczej. To będzie nowsze, większe bogactwo od tego, co miałeś wcześniej.

Jest smutek z wiedzenia, że – jak to powiedzieć – tak wielu ludzi będzie żyć w Starej Energii przez jakiś czas. Chcesz z nimi dzielić, czego doświadczasz, co czujesz. Ale, nie ma żadnych słów, które pomogłyby to zdefiniować dla nich. Oni zabierają Cię swego życia w nieco ograniczonej wymiarowo drodze. Chcesz, by doświadczyli, co właśnie poczułeś.

To jest inna forma przebudzenia, widzisz. Rozmawialiśmy o cyklach w zeszłym miesiącu, rozszerzających cyklach. Miałeś inną formę przebudzenia. I musisz zrobić trochę przetwarzania – które robimy z Tobą. W takim razie, zrobisz trochę uwalniania tego, co myślałeś, że powinno być. Wtedy powróci to do ciebie w prawdziwej integracji, powodując już inne, nowe doświadczenie, i Nowe przebudzenie.
Poczułeś smak, całkiem niewielki smak, jak to może być. To jest piękna rzecz. Wiemy, że to jest smutne wrócić do Starej – co nazwałbyś – bezbarwnej, prawie nieciekawej Starej rzeczywistości.
Więc dziękuję, wiem, że wielu poczuło to, o czym mówiłeś, kiedy rozmawialiśmy. Również mogli poczuć smak tego.


PYTANIE OD SHAUMBRA 5: Kochany Tobiaszu, pracowałem długi czas nad dynamiką miejsca, w którym pracuję. Proszę, daj mi jakieś spostrzeżenie dotyczące potencjału przedsiębiorstwa, ludzi, z którymi pracuję… wliczając w to bardzo trudnego szefa… i ogólnie rzecz biorąc, co ja tam robię? Łudzę się, że to miejsce zgłasza potencjał, abym zobaczył, że jestem powstrzymywany przez energie, nie chcące mnie puścić? To miejsce zamknie się? Obecna sytuacja wygląda na zakończenie. Jestem jeszcze utknięty tam, zatem chce się posunąć do przodu, tak czy inaczej, ponieważ chcę znaleźć nowe miejsce przed zimą. Moja kabina rozpada się. Tu jest zimno w zimę. Dziękuję (śmiech publiczności).

TOBIASZ: Rzeczywiście, prosimy was, kiedy czytasz, czy słyszysz to, weź głęboki oddech. Pamiętaj, co powiedzieliśmy wcześniej w ciągu dnia, o twojej prawdziwej pracy. Co robisz teraz, to po prostu trzymasz przestrzeń i utrzymujesz energię. Tak, rzeczywiście, przedsiębiorstwo może zbankrutować. To się nie liczy. Pójdziesz dalej. Próbujesz położyć na to zbyt wiele myśli, zbyt wiele wymyślać tu.
Jesteś tam, ponieważ tam jesteś (śmiech publiczności), to jest tak proste. Obojętne, gdzie jesteś. Właśnie bądź tam. (więcej śmiechu). To nie jest Duch próbujący wymyślić jakąś prace dla Ciebie. Jesteś tam dosłownie dostarczając pewnych wskazówek i przymocowując do wielu innych, którzy są w tym przedsiębiorstwie.
Poniekąd, mogłeś powiedzieć, że praca, którą poszedłeś tam zrobić, została ukończona. Więc prosimy Cię, byś puścił wszystkie uczucia, uwolnił wszystko o tym przedsiębiorstwie i twojej tam pozycji. Ty widzisz…. Zablokujesz drogę innym rzeczom, do przybycia teraz. Chcesz, byśmy zdefiniowali, czym są te inne rzeczy, ale to Ci nie posłuży i nie posłuży nam. Po prostu pozwalaj energii tej pracy, i tej pozycji… puść to, tak, by inne rzeczy mogły przyjść. Jesteś tak zogniskowany na tym, próbując to obliczyć, że to blokuje inne potencjały.

Poniekąd, kiedy Ty – wszyscy z Shaumbra – próbujecie zapisać to, nie jesteście wolnymi… nie żyjecie z otwartością. Zaplątujecie się w energie, które was powstrzymują. Więc, pozwalajcie temu odejść teraz.
W tym czasie, kiedy uwalniacie to, idź do tego miejsca pracy i zrozum, że robisz tam znacznie więcej niż wykonywanie tamtej pracy. I, to rzeczywiście do ciebie podejdzie. Znamy wielu Shaumbra, którzy kwestionują tą dynamikę energii. Ale to podejdzie do Ciebie. Wszystko odpowiednie przyjdzie do Ciebie, jeśli na to pozwolisz.


PYTANIE OD SHAUMBRA 6: Dziękuję Linda, dziękuję Geoff i Tobiaszowi. To jest dla mnie honor być tu z wami prawie trzy lata. To… jest mój prawdziwy fizyczny dom. I, pracowałam z biologiczną rodziną prawie trzy lata. I, poczułam palące pytanie, kiedy mówiłeś o tej energii, którą nazywasz „szarą” energią. Ale, próbuję połączyć pomaleńku poza reinkarnacją , i dalej karmą rodziny, i próbuję zobaczyć, czy rodzina jakoś nie podłączyła się do tej energii, o której mówiłeś, w sensie niezgodności wśród członków rodziny i maltretowaniu. To tam się zaczęło? Szukam przyczyny tej rzeczy, skąd to się tam wzięło, ponieważ stamtąd to wychodzi do świata. I, właśnie tu znalazłam połączenie. I, to jest ważne dla mnie być zdolną do pełnego zrozumienia… jeśli ma to jakikolwiek sens. I, w takim razie, daj mi odpowiedź na to, albo informację, czy w takim razie mogę mówić, że Jestem Bogiem Także? I poczuć to dzisiaj po raz pierwszy. Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście, i myślimy, że już odpowiedziałaś sobie na pytanie (śmiech publiczności), ale porozmawiamy o tym trochę. Rzeczywiście, słusznie to odbierasz. Prosimy Cię, byś kontynuowała zaufanie do siebie. Kontynuuj zaufanie swoim uczuciom. Czasami to jest trudne, ponieważ masz uczucia, ale nie wiesz skąd pochodzą. Nie możesz ich zdefiniować. To jest naprawdę czas zrobić głęboki wdech i odpowiedzi przyjdą do Ciebie.

Jesteś poprawna w swojej percepcji tej rodziny. Tam jest bardzo stara energia, ale to nie jest energia szarych. To jest typ starej energii, która dotyka każdego natychmiast. Tam są próby wielu zmian, ale oni czują się hamowani tym.

Twoja obecność z nimi była ważna, ponieważ mogli zobaczyć, jak ktoś może powiedzieć, „Jestem Bogiem Także”. Jest w tym sens – to jest trudne do zdefiniowania – ale oni walczą tam i z powrotem, jeszcze dawno, dawno temu, i również obecnie. Oni wciąż walczą ze sobą, właśnie kiedy mówimy o tym teraz, ale to jest Stara bitwa, widzisz. To trafia na inny wymiarowy poziom. Oni próbują znaleźć rozwiązanie. Ale oni nie mogą znaleźć w sobie równowagi. Ich aspekty utknęły na Ziemi i przechodzą wiele konfliktów, wiele dramatów i dylematów.
Najlepszą rzeczą do zrobienia teraz, to stać za niskim murkiem w tej sytuacji. Pozwalać im przechodzić przez procesy. Pozwalać im przychodzić z wizytą do Ciebie, ale nie pozwalać pozbawiać się energii. To osiągnie szczyt – jak to powiedzieć – po około roku czasu zacznie się poprawiać. To może być gorące i intensywne czasami. Ale wszystko stara się osiągnąć rozwiązanie teraz. Bardziej niż cokolwiek, kontynuuj ufanie własnym uczuciom, ponieważ to Cię wzmacnia.


PYTANIE OD SHAUMBRA 7: (kobieta przy mikrofonie): Jestem pełna wdzięczności dla wszystkich, dla Tobiasza, dla Lindy, Geoffa. Mój tatuś właśnie odszedł… całkiem dobra śmierć, po 93 latach… przyjemnego życia. Był intelektualistą i nie wierzył w Ducha, i bał się umrzeć. Próbowałam mu pomóc jak tylko mogłam. Jak mu tam jest? Nie czułam niczego. Był przywitać się?

TOBIASZ: Sprawdzamy tu. Czasami my… nie wiemy wszystkiego (śmiech publiczności), czasami bardzo mało wiemy, więc musimy pytać innych (śmiejąc się), to nie przychodzi bezpośrednio od niego, ponieważ on jest daleko od komunikacji z nami. Ale są Ci, którzy z nim pracują. Jego przejście było trudne i przerażające. On zwinął swoją energie w kulkę.
Kiedy zaakceptował fakt, że umarł, pozwolił jakimś członkom rodziny pocieszyć go. On wciąż nie jest pewny, gdzie jest. On nie jest całkiem pewny tego pojęcia nieba i piekła. On nie jest pewny, czy nie będzie musiał stanąć przed tym.
Wielu go otacza. Wiele kochających istnień. Niektórych znał wcześniej na Ziemi, wielu na niebieskich poziomach. Musisz zrozumieć, że oni nie próbują robić nic innego, niż właśnie otaczać go swoją energią. To nie jest tak, że robią mu wykład, albo próbują rozmawiać o czymś. Oni po prostu tam są.
Powoli on godzi się z ich obecnością. Oni będą kontynuować pracę z nim, całkiem jak kiedyś. Prosimy Cię, byś rozmawiała z nim lub z nami, pomimo, że trochę potrwa, zanim jego energia stanie się dostępna dla Ciebie. Ale to przyjdzie całkowicie wyraźnie, tak myślimy.

Jesteśmy zadowoleni, że zadałaś to pytanie, ponieważ to pozwala nam zbliżyć się, co powiedzieliśmy wszystkim Shaumbra wcześniej. Tam musi być dużo pracy teraz, i szczególnie w te energetyczne dni, z energią przejścia. Jest tak dużo strachu z tym związanego. Gdy tu wrócicie, zobaczycie to. Potrząsacie głową pomiędzy życiami, ponieważ rozumiecie, co czyni to tak trudne, co podnosi tyle strachów w tej kwestii.
Energia jest bezpośrednio przenoszona od człowieka, kiedy on przechodzi. I, to jest przywracane tutaj. Trudno jest z tym pracować, ponieważ to jest tak głęboko osadzone, jak już mówiliśmy, nawet Yeshua może podejść do kogoś, kto ma te Stare strachy, te stare religijne strachy – albo niereligijne strachy - i nie rozpoznają Go. Oni nie wiedzą, czego szukają.

Kiedy będziecie uczyć się przejścia, to może być już w bardzo młodym wieku. To nie musi być z tymi, którzy są prawie gotowi do przejścia. Ale, pomagajcie im zrozumieć, że po pierwsze, kiedy przejdą na drugą stronę, będziemy tam przy nich natychmiast. Są anioły o wysokich kwalifikacjach, które pomagają przenikać przez ten korytarz, pomagają zrozumieć, że na tej stronie nie ma osądów. To jest to, na co oni czekają.

Pomagajcie im zrozumieć, że dusza trwa dalej. To jest pojęcie, które może zrozumieć niemal każdy – trwanie duszy. Dusza trwa nawet bez ciała. Możecie rozmawiać o tym nawet z ateistą, który nie wierzy w Boga i on również zrozumie to pojęcie.
Pomagajcie tym, którzy są głęboko zakorzenieni w swoich starych przekonaniach religijnych, aby nie oczekiwali sądu, jedynie tych, którzy ich kochają. Nie musisz trafiać do ich systemów wiary. Nie musisz rozmawiać o reinkarnacji. To nie ma nic wspólnego z nimi. Edukacja o przejściu, do zaczynania której was wszystkich zapraszamy, jest tak słodka i łagodna.
Więc, dziękuję za pozwalanie na to. I, ponieważ wiemy, gdzie jest, będziemy kontynuować sprawdzenie tego.


PYTANIE OD SHAUMBRA 8: Kochany Tobiaszu, mam dwa małe pytania. Pierwsze – ja żyję i pracuję w tym samym miejscu. I, kiedy zaczynałam tam, miałam wiele entuzjazmu do pracy i ludzi. Jest nas obecnie około dwie trzecie emigrantów. I, jestem bardzo blisko etiopskich ludzi, których kocham bardzo głęboko, i ich dzieci. Nie mając żadnego zamiłowania do pracy już, ale z pewnością dla ludzi, chciałabym wiedzieć, co tam w górze jest dla mnie? I, jeszcze, jedno z tych etiopskich dzieci jest autystyczne. I, wspominałeś o dźwięku, I, ten chłopaczek posadzony na balkonie wydaje takie dźwięki. Chciałabym więcej o tym.

TOBIASZ: Rzeczywiście, głębokie namiętności zmieniają się i to jest trudne, gdy to jest na wielorakich poziomach. Pasja do swojej pracy może zmieniać się szybko, ale jeszcze wciąż masz pasję do innych aniołów, pracujących wokół Ciebie. To jest zupełnie Twoja decyzja. Nie musisz trzymać ich za rękę, nawet jeśli myślisz, że oni by tego chcieli. Ale byłoby dla Ciebie ważne, by otworzyć energii wejście i pozostawić możliwość na wejście innej pracy. W zasadzie splotłaś energię wszystkich tych rzeczy razem i blokujesz drogę. Możesz wyruszyć do następnej pasji a mimo to utrzymywać kochające związki, które masz z rodziną, z rodziną, z którą jak wiesz, byłaś wiele razy w innych czasach na Ziemi, więc jest to głębokie połączenie.

Autyzm, o którym mówisz, w pewnym sensie jest błogosławieństwem i przekleństwem w tym samym czasie. To jest przekleństwo Starej Energii, ponieważ ludzie patrzą na to, jak na jakiś typ upośledzenia. Autyzm jest stworzony, ponieważ te nowe wchodzące istoty, są tak bardzo wrażliwe na wszystko wokół. Oni są tak wewnętrzni. Oni mają takie wiedzenie, ale oni już nie mogą patrzeć na świat na zewnątrz nich. Więc oni mają skłonność, do zaglądania wewnątrz. Oni mają skłonności do przeżywania poza bodźcami wokół nich.
Oni potrzebują dużo miłości i zachęty ze strony rodziców, ich przyjaciół, ich nauczycieli, aby pomogli im zrozumieć, że oni rzeczywiście wnoszą wielki dar dla świadomości Ziemi teraz. Oni przynoszą dar wrażliwości. Szczególnie ten, o którym mówisz, pracuje z dźwiękami, ponieważ to jest takie intuicyjne wiedzenie, że tu jest prawdziwa wibracja i prawdziwy język.

Rozmawialiśmy o językach wcześniej. Języki, z których korzystaliśmy na Atlantydzie, były całkiem inne niż te, z których korzystamy teraz. Były językiem śpiewanym. Wasz język jest bardzo bezbarwny. Tak, jak rozmawiamy z wami teraz, to jest stosunkowo monotonne. Kształtujecie symbole przez swoje usta, różne dźwięki przez swoje usta. Ale to jest takie płaskie.

Teraz, gdybyśmy mieli poprowadzić, i Cauldre zaśpiewałby nasze przekazy, byłyby wysokie poziomy i niskie poziomy, a następnie byłoby całe nowe wibrowanie (publiczność śmieje się, ponieważ używa głosu Cauldre do śpiewania tych słów). Ale, to jest typ języka, który wszyscy z nas znali na Atlantydzie. To był śpiewający język.

Teraz Cauldre… on jest speszony sobą tu! (więcej śmiechu), więc to jest to, co widać w tym kochanym jednym. On po prostu wyraża w nowym typie języka. Tak, zachęcajcie go, zachęcajcie.
Wszyscy z was wiedzą, że kiedy byliście młodzi, wszyscy wokół was – wasi rodzice, nauczyciele – próbowali sprawić, abyście się dopasowali. I próbowaliście, i próbowaliście. Nie robiliście tego?
I to było raniące. Próbowaliście się dopasować, zamiast być zachęcanym do wyjścia z tego pudełka. Byłeś rzeczywiście inny z ważnej przyczyny. Tak inny – z wielkimi uzdrawiającymi zdolnościami, na głębokich, wewnętrznych poziomach. Tak, zachęcajcie go, by śpiewał i cieszył się. I niech on wie, że jest w bezpiecznej przestrzeni.


PYTANIE OD SHAUMBRA 9: Cześć, tu Kathleen. I, mam pikantne pytanie. Podczas Shoudu rozmawiałeś o rozwoju, o Nowej Energii, o rozwoju w przyrodzie. I, OK., lubię te rzeczy. Ale, co przyszło do mnie, to ludzie doznający orgazmu. I, zastanawiam się, czy to jest droga, którą już doświadczamy tego, co nazywamy rozszerzeniem energii. O, i także są dźwięki związane z orgazmem (śmiech publiczności).

TOBIASZ: Rzeczywiście, orgazmy, które ludzie przeżywają teraz – NIE teraz – (dużo śmiechu) – są bardzo ograniczone i czasami okropnie bolesne. Nie rozmawiamy z fizycznego punktu widzenia, ale z emocjonalnego punktu widzenia. To powinien być jeden z największych darów, które daliście sobie, kiedy schodziliście na Ziemię. I, to jest – jak to powiedzieć – tak małe w porównaniu z tym, czym mogłoby być.
Orgazmy powinny dawać dużo więcej spełnienia i radości. Energie, które pochodzą z tego, są wspólne dla ludzi, przenoszą ich do jedności… są tak niesamowite.
Teraz hamujecie ten proces – wszyscy z was. Nie pozwalacie sobie na radość. To do tego się sprowadza. Próbujecie przenieść się do punktu kulminacyjnego. Walczycie, aby się tam dostać. Macie tyle uczuć zamrożonych w tym. Zastanawiacie się, czy robicie dobrze. Próbujecie wyobrażać sobie wszystko na zewnątrz. I, och… my raczej zaczynalibyśmy całkowicie inaczej.

To może być dużo bardziej spełniające, jeśli uwolnicie przekonania i uczucia z tym związane. To jest tak spełniające, zatem wielowymiarowe. To jest tak święte i duchowe!

Ale to zostało zmienione przed wiekami. Byliście zmuszeni czuć się karygodnymi. Byliście zmuszeni czuć, że to jest coś brudnego i grzesznego. Dowiedzieliście się, że pójdziecie do wiecznego piekła, jeśli zrobicie to na zewnątrz swojego małżeństwa. Czyją zasadę to wyznaje? To nie jest prawo Boga. Bóg prosił was, byście poszli na Ziemię i cieszyli się życiem.

We wczesnych dniach Lemurii i nawet w dniach Atlantydy, seks i rozmnażanie to były dwie, różne rzeczy, wiecie... osobne otwory. Tak więc nie musieliście się obawiać zajścia w ciążę, posiadając przyjemność. Poprzez całe to programowanie i borykanie, przez które ludzkość przechodziła, doprowadzono do pojedynczego organu. I, był on również umiejscowiony obok odbytu. Były one położone razem w tej samej okolicy. Wydalacie odpady z tej samej części waszego ciała, przez którą rozmnażacie się i odczuwacie przyjemność. Drodzy przyjaciele, nadszedł czas, aby to wszystko zmienić.

Był czas, gdy odczuwaliście radość z fizycznych, emocjonalnych i duchowych przyjemności w tym samym czasie w wielkim orgazmie, w pięknym, cudownym dzieleniu się nawzajem pomiędzy sobą, lub też ze samym sobą. Zostało to tak zniekształcone!


Kiedyś było tak, że mogliście przeżywać fizyczne, emocjonalne i duchowe przyjemności razem w świetnym orgazmie , we wspaniałym, wspaniałym dzieleniu się sobą, lub samemu.
Więc prosimy Cię w szczególności – wszystkich was – wyjdźcie i zacznijcie nowa pracę w tym obszarze. Róbcie to bez wstydu. Róbcie to śmiało. Zobaczycie, jak szybko ludzie na to odpowiedzą (śmiech publiczności), zobaczycie jak ludzie łakną tych wspomnień Domu. Jak myślicie, jaki jest najszybszy sposób na przypomnienie? To jest przez ludzkie, seksualne doświadczenie. To spowoduje najszybciej wspomnienie Domu.

Więc zaczynajcie nauczanie. Zaczynajcie swoje klasy. Nie martwcie się o rozpoczęcie… nigdzie. Nie martwcie się o obfitość. Oni będą skłonni do płacenia dużych sum pieniędzy (więcej śmiechu), jeśli spojrzysz na to, gdy to wasze wspaniałe narzędzie, zwane Internetem, zostało stworzone, co było pierwsza rzeczą tam umieszczoną? Tam był seks. Więc teraz widzicie, że oni pragną tego, nawet mając przewrotny punkt widzenia na temat seksu. Oni po prostu próbują znaleźć Dom. Tak, dziękuję, dziękuje Tobie… czas dla Ciebie pracować zgodnie z założeniami.


PYTANIE OD SHAUMBRA 10: Cześć Tobiaszu, dziękuję. Wiem, że już wiesz, co powiem, gdyby nie korzyść wszystkich słuchających…

TOBIASZ: Tak naprawdę musimy cię zatrzymać. Nie wiemy, co powiesz, ponieważ są tysiące potencjałów wokół Ciebie teraz. I faktem jest, że myślisz, że wybrałaś jeden, ale to nie musi być pewne. Możemy zgadywać, co zamierzasz powiedzieć. Ale zrozum, że stwarzasz to, gdy mówisz teraz.

SHAUMBRA 10: Dziękuję, Tobiaszu, przyznaję się do błędu (śmiech publiczności).

TOBIASZ: Więc widzisz, nie powiedziałaś tego, co zamierzałaś powiedzieć!

SHAUMBRA 10: Cztery tygodnie temu zostałam zdiagnozowana z wirusowym zapaleniem opon mózgowych. W niedzielę, po ostatnim Shoudzie, po którym wróciłam ER ze straszliwym bólem głowy. I tomografia komputerowa wykazała krwotok opon mózgowych. MRI następnego dnia był niezgodny z krwotokiem mózgowym, pokazało się białe miejsce we wzgórzu mojego mózgu. Lekarze nie widzieli czegoś takiego nigdy wcześniej i nie mają pojęcia, co to może być. Są zupełnie skonsternowani. Powiedziałeś, że w Nowej Energii będziemy mieć zmiany fizyczne, których lekarze nie będą mogli objaśnić. Jestem całkiem pewna, ze ten cały proces, to białe miejsce, wskazują na proces wzniesienia, ale byłabym niezwykle wdzięczna za jakikolwiek komentarz, który możesz zrobić. Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście, przechodzisz wspaniały proces teraz, to proces wzniesienia, który powoduje różne zmiany w fizycznym ciele. Zachodzi oczyszczanie, oczyszczanie, które występuje. Czasami wydaje się to być, albo objawiać jako rzeczy, które nazwalibyście chorobą, albo brakiem równowagi.
Z powodu wspaniałego pozwalania, które robiliście w tym życiu, dostaliście się do cudownego Nowego obszaru w waszym życiu. To nie jest niespodzianka, że po naszym ostatnim spotkaniu Shaumbra , że pozwoliliście wprowadzić się Nowej Energii, dosłownie pozwoliliście swojej boskości wejść do miejsca, i że to może być monitorowane i może być mierzone.

Pozwalaj tej boskości być w Twoim mózgu. Zamiast Twojego mózgu starej Energii, boskość teraz tam się porusza, kiedy robią temu zdjęcie, oni widzą coś niezwykłego… innego… coś, czego nie widzieli nigdy wcześniej. Dosłownie pozwalaj. Po wielkiej pracy, pozwalasz swemu umysłowi i swej boskości na połączenie razem.

Więc, to pojawia się w tej tomografii komputerowej Twojego mózgu. Zrozum, że to nie jest jedyny punkt, w którym to następuje. To zdarza się w całym twoim ciele fizycznym, duchowym ciele również. Ale, to zaczęło się tu. Pozwalaj temu wejść w całe Twoje ciało.
Poniekąd, musiałaś przejść przez ten cały fizyczny brak równowagi, umieścić siebie w tym stanie, gdzie Duch może teraz wzrastać od wewnątrz. Czasami, jak wiesz, masz skłonności do trzymania się… bycia upartą… czasami próbujesz wyobrażać sobie całkiem inaczej. Ale, wpuszczasz to teraz.
Pamiętaj, to nie występuje tylko w tym jednym miejscu pokazanym w tomografii komputerowej. To po prostu tam się zaczęło. To występuje w Tobie. Będziesz gotowa niedługo do uwolnienia jakiegokolwiek braku równowagi, kiedy stwierdzisz, że nie potrzebujesz już tej pomocy do otwierania się. Możesz robić to w inny sposób, nie wstrząsając swojego ciała.


PYTANIE OD SHAUMBRA 11: Witaj, Tobiaszu. Mam coś, co myślę, że dotyczy wielu z nas. Nie mogę przespać całej nocy, budzę się, śpię może dwie, trzy godziny, albo mam alternatywę korzystania z jakiegoś rodzaju kuracji. Zastanawiam się, czy masz jakąś propozycję, co mogłoby przynieść ulgę w tej sytuacji, aby móc spać w nocy. Dziękuję bardzo.

TOBIASZ: Odpowiedź jest – prawdopodobnie nie! (śmiech publiczności). Są powody, dla których już nie jest wymagane to… zostaliście nauczeni, że potrzebujecie 8 godzin snu. Najlepszy wzór snu, dla większości Shaumbra – dla Ciebie w szczególności teraz – to są 4-5 godzin snu w ciągu nocy. Możecie wstawać po kilku godzinach, pracować… słuchać muzyki, która jest dobra dla was… albo po prostu oddychając, ale czasami nudząc się – róbcie coś dla siebie. Ten cały czas jest dla Ciebie. Kiedy się budzisz – przyjemny czas – zrób coś dla siebie.

Wtedy, możesz sobie pozwolić na krótką drzemkę, pozwolić sobie na wniknięcie tego, co właśnie sobie dałaś. I, w takim razie, ogólnie dobrze jest mieć drzemkę w południe, gdzieś koło 2:00. Trudno większości z was zrobić to w swojej pracy. Ale wiemy, że znajdujecie na to sposób, w każdym razie (śmiech publiczności). Wzór snu najprawdopodobniej nie wróci do 8-godzinnego wzoru, czy 7-godzinnego wzoru. To będzie teraz inne. Spróbujcie to zaakceptować. To jest trudne, kiedy próbujecie dopasować się do tamtego wzoru.

Jeśli to jednak zaakceptujecie – i wasze ciało przywyknie do tego zmieniającego się wzoru snu – kiedy to zaakceptujecie, stwierdzicie, że energie podczas tej aktywnej części są dużo bardziej czyste, ponieważ każdy jeszcze śpi. Nie będziecie mieć tego całego hałasu – jak to powiedzieć – tej wibracji, która wpływa na was i czasami wytrąca was z równowagi. Po prostu zaakceptujcie to. Również dowiecie się, że będą dni, podczas których będziecie potrzebowali 10-12 godzin snu. Więc, nie spodziewajcie się jakiegoś szczególnego wzoru w tym momencie.

Większość z was dojdzie do tego miejsca za kilka lat, kiedy będziecie potrzebowali bardzo krótkiego snu. Powód jest bardzo prosty. Musieliście spać, abyście mogli wracać na naszą stronę, by się wzmocnić, odmłodzić. Również potrzebowaliście snu, aby nie zagubić się na Ziemi, abyście nie zagubili się w iluzji, że życie jest tylko tu. Widzicie… gdybyście nie mieli snu, i nie mieli śmierci, moglibyście być całkiem zgubieni i zanurzeni w tym złudzeniu dawno temu. To dwa cudowne dary, które sobie daliście.

Ponieważ integrujecie boskość, nie potrzebujecie snu na odmładzanie i ponowne wzmocnienie. Nie będziecie potrzebować snu, ponieważ nie ma już obawy z poziomu waszej duszy, że zostaniecie straceni w energiach Ziemi. Po prostu będziecie mieć swój sen, ponieważ jest to przyjemne, wracać i rozmawiać z każdym z nas (śmiech publiczności)
(pauza)

Drodzy przyjaciele, to było wspaniałe spotkanie, przekroczyliśmy prawdziwy kamień milowy, prawdziwie ruszyliśmy naprzód w tej całej podróży. Zróbcie sobie przysługę w te nadchodzące dni. Nie próbujcie obliczać tego wszystkiego na zewnątrz. Przerwijcie próby obmyślania i wykresów tego całego procesu. To tylko ogranicza was. Odpowiedzi do was podejdą.
Widzicie… wstajecie rano i zaraz wystawiacie się na próbę, próbując zaplanować wszystko na ten dzień. Teraz, rzeczywiście, pewne rzeczy muszą zostać zrobione. To jest na mechanicznym poziomie, pewne konieczności. Ale już wiecie, jak to robić. To zostanie ukończone prawie automatycznie. Ale próbując planować swoje życie… niby dlaczego jesteś tutaj… i jak sprawić, aby wasz Bóg zintegrował się z waszym Duchem… i jak powinniście robić to. Zaczynajcie dzień bez planowania go. Będziecie zaskoczeni na początku, jak trudno to zrobić.
Ale również będziecie zaskoczeni, jak to jest wzmacniające. Będziecie zaskoczeni, jak odpowiedzi podchodzą do was dużo wcześniej, zanim w ogóle postawicie pytanie. I, odpowiedzi będą tak pełne, kompletne. To jest Nowa droga życia. To wymaga pewnego zaufania do siebie, nie próbując zaplanować sobie wszystkiego, co zrobicie. To się zbliża. Nie próbujcie wymyślać tego. To po prostu będzie.

Kiedy inni próbują was powstrzymać i sprawić, byście próbowali to planować, próbując sprowadzić was do Starej dualności, wiecie co zrobić. Zrobić głęboki wdech. Stać za niskim murkiem. Odpowiedzi podejdą do was w całkowicie Nowy sposób.

Kochamy was mocno! I, nie możemy się doczekać następnego spotkania. W tym czasie wasi biegacze będą przy was natychmiast z powrotem. Oni przenoszą energie. Kursują tam i z powrotem. Zrozumcie, że robicie tu wspaniałą pracę.

Nigdy nie jesteście sami.

I tak to jest!

--------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council  channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie  i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem  Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2003 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected] All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]