I tak jest, droga Shaumbro, że zbieramy się razem w naszej rodzinie, w naszym kręgu, w tej cudownej energii. I, jeśli niektórzy z was chcą wiedzieć, co się właśnie wydarzyło, wyjaśnimy to za kilka chwil (odnosi się do utraty połączenia internetowego w trakcie muzyki przed przekazem).

To wielka radość i zaszczyt dla mnie, Tobiasza, być tutaj. Energie Shaumbry stają się coraz wyższe, coraz lżejsze, coraz bardziej dynamiczne. Nawet po naszej stronie, wdychamy was (trochę śmiechu) poprzez drogiego Cauldre, używając jego zmysłów, jak również naszych, aby naprawdę poczuć, co przez was przechodzi, co ma tutaj miejsce.

O, tak, ta grupa zmieniła się od naszych pierwszych spotkań. Zmieniła się na wiele sposobów: w rozmiarze, w ilości energii, w tym jak pracujecie i posługujecie się energią. Zmienia się tak bardzo, że nawet wasza technologia, Internet, ma trudności z przeniesieniem tej ilości energii. Musimy przejść na inny system, co wkrótce zrobimy. Tak więc, drodzy przyjaciele, od czasu do czasu przeciążacie obwody (nieco śmiechu). Tak więc, wy wszyscy, którzy tego słuchacie… nie martwcie się… nie utraciliście nic z energii tutaj. Ona cała tu jest.

Ważne jest, aby kiedy te nagrania zostaną umieszczone na stronie internetowej, dodać do nich tą piosenkę, która była grana tuż przed przekazem: „Over the Rainbow”. O wiele więcej się wydarzyło w trakcie piosenki, niż tylko słowa wychodzące z głośników. Pomówimy o tym dzisiaj.

W międzyczasie, Shaumbra, weźcie głęboki oddech i poczujcie się bardzo bezpiecznie na tym naszym zebraniu aniołów. Poczujcie się tak bardzo bezpiecznie, że będziecie mogli otworzyć swoją wyobraźnię. Chodzi tu o wiele więcej, wiele więcej, niż możecie sobie teraz pomyśleć. Tak więc, energie tutaj poruszają się.

Wiemy, że Shaumbra wyszła poza Starą Energię cierpienia, Starą Energię przymusu uczenia się, jakiegokolwiek uczenia się. Nie ma już potrzeby przerabiania jakichkolwiek lekcji… chodzi teraz o doświadczanie siebie, i życia, i tworzenia. Chodzi o cieszenie się tym wszystkim.

Zadajcie sobie teraz, Shaumbra, interesujące pytania. Zadajcie je sobie w Teraz, ale również w nadchodzących dniach – Dlaczego wybraliście pozostanie? Dano wam możliwość, wielu z was, wiele razy. Dano wam możliwość powrotu. Dano wam możliwość opuszczenia Ziemi, która jest czasami trudna, która jest często bolesna. Ale wybraliście pozostanie. Jesteście tymi, którzy kilka miesięcy temu wybrali objęcie życia… tak, istotnie, zaciągnęliście się na następną rundę służby… na następny okres służby Duchowi i ludzkości.

Ale tym razem jest wpleciony w to jeszcze jeden element, nie tylko służba, nie tylko dawanie siebie, jak to robiliście przez tak długi czas. Teraz daliście sobie dar. Możecie pozwolić sobie także na cieszenie się. Możecie pozwolić sobie na cały dostatek, jaki życie ma do zaoferowania. Możecie sobie pozwolić, Shaumbra, na kilka przyjemności życia… one nie są grzechami (nieco śmiechu). Dano im energię grzechu. Powiedziano wam, że są złe.

Shaumbra, wyluzujcie się od czasu do czasu. Pozwólcie sobie na te przyjemności. One wami nie zawładną. One nie staną się demonem. Jak mówiliśmy to często – „Jesteście już daleko poza tym”. Nadszedł czas, aby dać sobie to błogosławieństwo i ten honor cieszenia się życiem i wszystkim, co ma do zaoferowania… wszystkim, co ma do zaoferowania.

Droga Shaumbro, kiedy zbieramy się w ten sposób co miesiąc, spędzamy z wami godzinę lub więcej – czasami dużo więcej! – ale generalnie około godziny. W trakcie tego czasu wiele się tu wydarza. Wchodzicie w tą bezpieczną energię, czy jesteście tu obecni ciałem, czy słuchacie tego. Ale, zbieracie się razem w tej bezpiecznej energii, gdzie możecie wziąć głęboki oddech i odprężyć się. Możecie pozwolić wszystkim tym z naszej strony, aby weszli i zrobili wam duchowy masaż… zajęli się waszymi energetycznymi potrzebami… dali wam nasze wsparcie… powiedzieli, że was kochamy… powiedzieli, że to co robicie ma tak wielki wpływ.

Tak więc, w trakcie tej godziny pozwalacie pracować nam z wami energetycznie. Zajmuje to około godziny czasu. Niektóre przekazy, myślicie, wymagałyby dłuższego czasu, ale zajmuje to tylko godzinę. Dostarczenie tego rodzaju energii zajmuje tylko godzinę.

Tak, czasami mamy tendencję, aby się nieco rozgadywać pod koniec Shoudu, ponieważ po prostu czekamy, aż właściwa ilość energii zostanie wam dostarczona… a także byśmy mogli zabrać właściwą ilość od was… energie, które uwolniliście z siebie, Stare Energie, lub to, co nazywacie negatywnymi energiami, których już więcej nie potrzebujecie. Zajmuje nam trochę czasu, aby je zebrać po to, żeby nie zagracały waszych rzeczywistości Teraz, żeby nie wchodziły wam w drogę. Więc, tak, aniołowie z miotłami przychodzą i zamiatają dookoła was (nieco śmiechu), podobnie jak kiedy strzyżecie włosy – tracicie coś, czego już nie potrzebujecie. Jest to zamiatane. I, to jest to, co my robimy w trakcie tej godziny.

Ale, wy także dużo robicie. Kładziecie tutaj warstwę energii, właśnie tutaj w tej chwili Teraz. Wy wszyscy… kładziecie warstwę energii dla użycia przez innych, przez innych, którzy mogą słuchać tego za rok czy za dziesięć lat od teraz, którzy mogą czytać to w jakiś trudny i mroczny dzień. Zdarzy się tak, że ich przeglądarka otworzy się na stronie Crimson Circle i zobaczą jakiś przekaz czy Shoud. Tak więc, drodzy przyjaciele, kładziecie teraz warstwę energii dla nich, warstwę szacunku i współczucia. Kładziecie tą energię dla nich, aby mogli się z nią połączyć, aby mogli zrozumieć, że w życiu jest coś więcej, niż oni do tej pory widzieli.

Że w życiu nie ma tych ograniczeń, które im wmówiono. Że nie istnieje rozdzielenie pomiędzy nimi i Bogiem, jak im powiedziano. Że życie nie musi być samotne i niespełnione. Że nie jest pomyślane jako seria trudności czy testów. Kładziecie tą warstwę dla nich, aby wiedzieli, że są Bogiem także. Kładziecie dla nich tą warstwę, aby pomóc im przekroczyć ich własną duchową otchłań.

To się właśnie wydarza. Wiecie, jak to jest. Wasi przewodnicy, tak jak i ich, byli z wami przez całą tą podróż, przez cały ten czas, pomagając utrzymać wszystko w równowadze. Ale, przewodnicy musieli odejść, kiedy doszliście do krawędzi tego klifu. I, kiedy spojrzeliście, co jest dalej i widzieliście tylko ciemność, powiedziano wam, że jest druga strona. Ale, nie mogliście jej ujrzeć… była tylko ciemność… tylko ogromna przepaść. Byliście tam, wszyscy z was. Wiecie jak to jest.

Nadchodzi za wami wielu, wielu, wielu innych. Ich przewodnicy także będą musieli odejść w pewnym momencie. Do ich życia wejdzie ciemność… osamotnienie… rozpacz… strach przed przekroczeniem tej duchowej przepaści pomiędzy Starą Energią i Nową… przejściem od Starego wierzenia w dualność i oddzielenie do Nowego wierzenia w harmonię… w ekspresję… w kreację… i w wyobraźnię.

Tak więc, kładziecie dla nich teraz tą warstwę energii. Tworzycie energię, do której będą się mogli podłączyć, energię, która woła z drugiej strony przepaści, strony, której nie mogą zobaczyć, energię, która woła do nich i mówi: „To jest do wykonania. Musisz zrobić to sam dla siebie. Ale, jest to do zrobienia. Usłysz ten głos po tej stronie, ten głos, który jest teraz w Nowej Energii, dając ci miłość i wsparcie, mówiąc ci, że wszystkie twoje lęki, wszystkie twoje zmartwienia, wszystkie twoje wątpliwości mogą być pokonane.”

Kładziecie tą warstwę energii dla nich właśnie teraz w trakcie tej godziny, kiedy mówimy. Widzicie… nawet kiedy tu po prostu siedzicie, pozwalając nam służyć wam, pozwalając nam na oczyszczenie energii wokół was, służycie innym. Czyż to nie interesujące, jak to działa, Shaumbra – ten łańcuch służby, ta długa linia służby, która tak naprawdę jest bardziej kołem służby?

Tak więc, spędźmy razem tą godzinę. Pozwólcie nam uściskać was i kochać. Pośmiejmy się parę razy dzisiaj, ponieważ robicie to samo dla innych w tej chwili. Jak błogosławiony i święty jest ten nasz czas razem.

Doprawdy, nie musimy mówić tutaj wielu słów. Wiemy, że zaczynacie naprawdę czuć te energie. Zaczynacie naprawdę akceptować, że one był tam zawsze dla was. Naprawdę zaczynacie czuć.

O, tak, życie w tym świecie jest nadal czasami trudne i pełne wyzwań. Ale, staje się łatwiejsze, o wiele łatwiejsze. Powiemy dzisiaj o tym więcej.

Ale, teraz prosimy was, abyście wdychali energie naszych gości, czy też gościa… nie jesteśmy pewni. Wdychajcie tą energię… powinna być wam wszystkim trochę znajoma. Pracowaliście z tą energią. Wdychajcie. Nie próbujcie myśleć. To nie jest gra w zgadywanie.

Parapsychologiczne zdolności, tak przy okazji, są bardzo Starą Energią. Jest to duchowe zgadywanie. Możecie mieć tylko nadzieję, że macie wystarczająco dużo szczęścia, aby trafić kilka razy. My wychodzimy poza parapsychologię. Nie musimy bawić się w tą grę. Udajemy się teraz do miejsca, gdzie możemy eksplorować wielorakie potencjały poprzez wyobraźnię, nie w sposób liniowy, ale wszystkie naraz.

Teraz, drodzy przyjaciele, poczujcie dzisiejsze energie. Wyobraźcie sobie dzisiejsze energie. Nie próbujcie nadawać im nazwy. Chodzi po prostu o poczucie wszystkich tych wchodzących energii. Poczujcie jak płyną wokół was… jak pieszczą wasze czoło… pieszczą wasze plecy i ramiona, które, jak wiemy, były ostatnio obciążone na wiele sposobów. Poczujcie energie naszych drogich gości, kiedy pomagają wam, za waszym przyzwoleniem, zrekonstruować niektóre energie wokół was.

Nie musicie wchodzić w to, jak oni wyglądają. To jest ich praca, rozumiecie? Pomogą wam – jak by to powiedzieć – zapleść od nowa, zmienić strukturę i wnieść te Nowe Energie wszędzie wokół was. To dlatego oni są tutaj. Chcą się wam przysłużyć. Pozwólcie, proszę, im to zrobić. Pozwólcie im zrobić to w tej chwili Teraz, którą dzielimy ze sobą.

Wdychajcie energie Zakonu Sanandy, które wchodzą dzisiaj… nazywamy to także Domem Sanandy… bardzo interesująca energia, która była ostatnio częścią Shoudów.

Istnieje pewien brak zrozumienia, jeśli chodzi o Sanandę. Jest to jeden z Zakonów Arc. Jest to jeden z filarów Zakonu Arc. I, reprezentuje on energię Chrystusową. Reprezentuje energię Chrystusowego ziarna w kiełkowaniu i w kwitnięciu. Sananda jest Chrystusową energią. Jest to energia… jest to Zakon, który pomaga wam urodzić Chrystusową energię wewnątrz siebie w waszej chwili Teraz. Tak więc, istotnie, był bardzo blisko was przez dość długi okres czasu, był dużą częścią was i tego, kim jesteście.

Jest wiele, wiele istot w Domu Sanandy, wiele aniołów. Ten, którego znacie najlepiej, to energia Yeshui, czy Jezusa, który pochodzi z Domu Sanandy. Poprzez świadomość wielu na Ziemi współpracujących z Zakonem Sanandy ta istota, Yeshua, przybyła na Ziemię z prostego powodu – aby pokazać wam, aby być przykładem dla wielu, że Chrystusowe energie mogą być wprowadzone do waszej ludzkiej rzeczywistości.

Yeshua spełnił o wiele wspanialszy i większy cel. Wy wszyscy byliście częścią jego energii. Wielu z was miało to podejrzenie, które natychmiast stłumiliście, że być może byliście Jezusem. Ale, wtedy pomyśleliście: „O, nie powinienem mieć takich myśli. To jest grzech. Nie wolno mi myśleć, że byłem Jezusem, czy Marią, czy Marią Magdaleną. To tylko moja pycha. To tylko moje ego.”

Shaumbra, pomogliście stworzyć te istoty i tożsamości. JESTEŚCIE ich częścią. Jesteście ich częścią. Tak więc, kiedy Yeshua przybył, aby wędrować w ludzkiej postaci, wspieraliście tą energię. Pomogliście ją stworzyć razem z innymi na całym świecie i po naszej stronie zasłony.

Tak wielu z was było tutaj te dwa tysiące lat temu. Wędrowaliście z Yeshuą, rozmawialiście z nim. Ale, to byliście także wy. Jak mówiliśmy przedtem, Yeshua z Zakonu Sanandy nie jest istotą, która się przechadza. Nie ma duszy, tak jak wy. Była manifestacją waszej świadomości.

Wewnątrz Domu Sanandy są także energie Matki Marii, która miała duży udział w urodzeniu tego Chrystusowego ziarna. Jest ta historia Marii i jej syna Jezusa. To jest tylko część tego wszystkiego. Jest to metafora energii rodzenia Marii, które są w Domu Sanandy.

Energie Myriam, tej, którą nazywacie Marią Magdaleną, są także częścią Domu Sanandy, częścią tej wyobraźni… ponieważ po urodzeniu tego Chrystusowego ziarna musi ono wyrazić się poprzez wyobraźnię. To jest właśnie rola, którą Myriam wypełniła na Ziemi, rola nauczycielki, „wyobrażacza”. To jest ta rola, którą wypełnia ona teraz z wami.

W Domu Sanandy jest energia Józefa, ojca Yeshui, który reprezentuje stabilną i zrównoważoną figurę ojca… silny, ale spokojny, prowadzący bez kontrolowania. Jego energia wchodzi teraz jako część Sanandy, aby zastąpić Starą koncepcję figury ojca. Energia Józefa jest bardzo teraz obecna z nami, aby pomóc wam dojść do Nowego zrozumienia męskiej figury ojca, aby zastąpić tą Starą, którą mieliście.

Istotnie, w Domu Sanandy są także energie Abrahama, energie Mojżesza i wiele, wiele, wiele innych istot. Niektóre z nich były waszymi gośćmi już wcześniej… Mojżesz… Yeshua kilkakrotnie wystąpił w tym Tobiasz show (nieco śmiechu)… i oczywiście Maria, Myriam.

Ale, teraz, wprowadzamy, w tym odpowiednim momencie, całą energię Sanandy. Wprowadziliśmy tą energię tydzień temu w „kraju nieznanego”, który nazywacie Norwegią. Było to wstępne wprowadzenie. I, cała ta grupa wchodzi teraz, ponieważ nadszedł naprawdę czas urodzenia Chrystusowego ziarna. Większość z was przeszła przez to urodzenie. Kojarzy się to wam z trudnościami i wyzwaniami, utratą swojej tożsamości, fizycznymi dolegliwościami i bólami, ale także z wspaniałymi nowymi zrozumieniami.

Tak więc teraz, kiedy rodzenie dochodzi do końca, nadszedł czas na wyrażanie. Nadszedł czas na opiekę nad tą Chrystusową energią wewnątrz waszej rzeczywistości. Jest teraz czas wyobrażania i stapiania. Chrystusowa energia – to, co nazwalibyście swoją Boską Jaźnią – chce wejść, aby bawić się razem z wami. Naprawdę chce wejść.

Mieliście ostatnio te uczucia, a nawet głosy. One nie pochodzą od nas. W kółko wam to powtarzamy. Powtarzamy to na różne sposoby. One nie pochodzą od jakichś zewnętrznych energii czy istot. To wszystko, co się wam wydarza teraz, pochodzi z wewnątrz… boska Chrystusowa energia przychodząca do was… do waszej rzeczywistości… do waszej chwili Teraz, kiedy oddychacie… kiedy obejmujecie życie… kiedy się otwieracie. Niektóre z tych uczuć, które ostatnio mieliście – to uczucie, że części i kawałki chcą się zejść razem – to właśnie Chrystusowa energia, która chce stać się częścią was i częścią waszego życia.

Są to także aspekty jaźni, które zostały utracone, które zostały rozproszone, a które chcą zebrać się z powrotem. Dlaczego, Shaumbra? Dlaczego nawet wasze przeszłe życia – teraz, kiedy je uwolniliście – dlaczego te aspekty chcą powrócić? Dlaczego niektóre fragmenty was, te, które pochowaliście – dosłownie i w przenośni – które zdusiliście i ukryliście… dlaczego te fragmenty, które są daleko w innych wymiarach, chcą powrócić?

Jest tak dlatego, że pozwalacie i tworzycie bezpieczną energię. Niezrównoważone i pokawałkowane energie wracają, kiedy jest bezpiecznie. Tworzycie tą przestrzeń w chwili Teraz, gdzie jest znowu bezpiecznie. To dlatego czuliście energie przychodzące do was. To jest wasza zasługa. To wasza zasługa. Niektórzy z was myślą, że kontaktuje się z wami ktoś z zewnątrz. Ale, domyślnie załóżcie, że to przychodzi od wewnątrz.

Właśnie teraz, istnieje bardzo złożona dynamika energii, rodzaj siatki energii, która wyglądałaby niesamowicie, gdyby ktoś potrafił ją zobaczyć i namalować. Istnieje niesamowita siatka energii wokół was – utrzymywana i wspierana przez wielu z naszej strony, ale emanowana przez was – która powstrzymuje wszelkie zewnętrzne wpływy, ponieważ tak wybraliście, ponieważ w tym procesie rodzenia potrzebujecie bezpiecznej przestrzeni. Nie chcecie, żeby wtrącały się w to inne energie.

Jeśli macie te uczucia, jeśli coś słyszycie, jeśli macie zrozumienia, które wydają się inne, pochodzące być może z zewnątrz, czy obce wam, weźcie głęboki oddech. Zgadnijcie jeszcze raz. To jesteście wy, części i kawałki was, które chcą powrócić, przeszłe życia, które chcą być w waszej energii Rozszerzonego Teraz, nawet jeśli żyją one w swoich rzeczywistościach. I, bardziej niż cokolwiek innego, jest to Święta i Chrystusowa energia Jaźni, która przebywała tak długo w kokonie, która chce teraz wejść. To właśnie się wydarza.

Kiedy grała muzyka, zostały w nią wplecione – przez nas za waszym przyzwoleniem – bardzo piękne, bardzo złożone i interesujące energie. Dlatego mówimy, że jest ważne, aby dołączyć tą muzykę do waszych nagrań, aby poczuli je także inni. Są to energie, które wspierają to przychodzenie do was, które wspierają tą boską istotę w waszej rzeczywistości, i przede wszystkim wspierają bezpieczną energię. Bardzo się nam podoba ta piosenka, którą graliście. I nie był to przypadek, że została ona zagrana.

Za pozwoleniem Cauldre podzielimy się tutaj częścią historii, aby pomóc wam zrozumieć. Widzicie, był on ostatnio dość zajęty wraz ze swoją drogą partnerką Lindą… dużo podróżował… zabierając nas do różnych części świata, gdzie wykonywana jest bardzo ważna praca… transformacja… otwieranie… praca wyobraźni. A więc, był dość zajęty. I, wczoraj zdał sobie sprawę, że nie została wybrana żadna muzyka na dzisiaj. I, trochę spanikował (…) Myślał, żeby wrócić do jakiejś starej muzyki, z przeszłości. Nie podobało mu się to, ale czuł, że jest ważne, aby mieć jakąś muzykę na dzisiaj.

Szukał jakiś papierów, ciągle zastanawiając się, co zagrać, kiedy nagle pod stosem papierów znalazł przesyłkę sprzed dwóch miesięcy. I, była ona ciągle nieotwarta. Spojrzał na przesyłkę i pomyślał sobie: „Nie mam teraz czasu, aby ją otworzyć. Zrobię to później.”

Ale, coś go tknęło, żeby otworzyć tą przesyłkę zaraz. I, to nieco go zirytowało, ponieważ nie miał ochoty tego robić… był zajęty. Ale, otworzył ją. I, proszę bardzo, była tam płyta CD z muzyką… muzyką, której dziś słuchacie… szczególnie ta piosenka „Over the Rainbow”… szczególnie śpiewana przez tą piosenkarkę… Eva Cassidy… szczególnie nagrana zanim przeszła ona na naszą stronę, z bardzo szczególnymi zawartymi w niej wzorcami, wplecionymi w energie tej muzyki (…)

Jest w tej piosence o wiele więcej, niż może usłyszeć ucho. Jest o wiele więcej w tym filmie, co byłoby ważne teraz zrozumieć. Tak, do CD był dołączony piękny list. I, doceniamy i szanujemy tą osobę, która to wysłała, ponieważ zgranie w czasie było doskonałe. Niestety było to dwumiesięczne opóźnienie. Ale, musiało to poczekać.

Pomówmy przez chwilę o tym filmie „Czarodziej z Oz” i o piosence w nim zawartej, „Over the Rainbow”. Ten film był przebojem. Był popularny w późnych latach trzydziestych, tuż przed II wojną światową, która była, w pewnym sensie, bitwą światła i ciemności, bitwą, która miała zdecydować, w którym kierunku zmierza Ziemia, bitwą, która miała zdecydować, które energie, światła czy ciemności, miały dominować.

Musimy powiedzieć, że Ziemia doszła do zrozumienia, i teraz zaczyna dochodzić do świadomości, że żadna ze stron nie wygrała, ani nie przegrała. Chodziło o sprowadzenie tych energii razem. Chodziło o to, aby już więcej te elementy światła i ciemności nie walczyły ze sobą. (…)

Tak więc, ten film i ta piosenka ukazały się tuż przed tą światową wojną. Sprowadziło to ludzi do kin. Dało im tą piosenkę. Dało im to nadzieję na krótko przedtem, zanim wielka ciemność rozpostarła się nad całym światem.

Ale pomogło to także stworzyć ten obraz i tą wibrację, energie tej rzeczy, która jest teraz znana jako Nowa Ziemia. Gdzieś ponad tęczą, drodzy przyjaciele, istnieje ta Nowa Ziemia, nad którą się obecnie pracuje. Niektórzy już na niej są. Ona będzie się rozwijać i praca nad nią będzie kontynuowana.

Jest w tym filmie tak wiele rzeczy, do których możecie się odnieść – w pewnym sensie, beznadzieja życia… biel i czerń w pierwszej części filmu… nadchodząca burza… tornado, które musiało przesunąć energie… tak, wir, który stworzył impet do zmiany… energie, które można nazwać energiami ciemności, które musiały wejść, aby pomóc nadać rozpędu wszystkim tym innym energiom. Gdyby nie nadeszło tornado i nie przesunęło energii, byłoby trudno przejść na następny poziom. Byłoby trudno przejść ponad tęczą.

Widzieliście to we własnym życiu – te trudności… ta burza, która się wtacza, aby wyprowadzić was z martwego centrum… aby wyciągnąć was z neutralnej pozycji… ta burza, która drastycznie zmienia rzeczywistość… wymiata rzeczy z waszego życia… pracę… związki… Stare koncepcje… Stare wierzenia… Stare ograniczenia. Ta burza weszła do waszego życia, aby pomóc wam dokonać zmiany. Ta burza, w pewnym sensie, wchodzi teraz do życia wielu innych. Ta burza – na swój własny unikalny sposób – nadejdzie nad Ziemię w tych następnych kilku latach, burza, która pomoże stworzyć zmianę.

Ale, w tym filmie, w tej historii, Dorotka budzi się po drugiej stronie w krainie koloru, w krainie Nowej Ziemi, w Krainie Oz, gdzie rzeczy są magiczne… na tej całkiem nowej cudownej Nowej Ziemi. Większość z was zna resztę tej historii, historii Szmaragdowego Miasta, które jest, w pewnym sensie, energetycznie połączone z Nową Ziemią, z pięknem, magią i majestatem tej Nowej Ziemi.

I, Dorotka musiała podążać swoją drogą. Musiała podjąć tą podróż. I, tak wielu z was wie, jak to jest. I, po drodze musi się ona nauczyć wielu rzeczy – o sercu, i o umyśle, i o pokonywaniu lęku. W końcu dociera do tego miasta, Szmaragdowego Miasta… symbolu Nowej Ziemi.

I, w końcu, jak wiecie, co ona musi zrobić? Wrócić do domu! Musi strzelić swoimi karmazynowymi – o, przepraszam – rubinowymi kapciami (śmiech publiczności). Kiedy pomagaliśmy przekazać ten scenariusz i tą muzykę, upieraliśmy się przy karmazynowych, ale scenarzyści czuli, że rubinowe będą lepsze… jaka szkoda (więcej śmiechu).

Tak więc, drodzy przyjaciele, chcemy poprosić o szczególną przysługę tutaj. Chcemy poprosić o ponowne zagranie tej piosenki dla was. Jest to utwór numer 3, tak przy okazji, Mistrzu Dźwięku (odnosi się do Johna Kuderki, eksperta dźwięku w Crimson Circle). Chcemy was prosić, abyście posłuchali teraz w inny sposób. Chcemy prosić, żebyście otworzyli swoje wyobraźnie. Chcemy prosić, byście słuchając tego, słuchając jak problemy rozpuszczają się jak dropsy cytrynowe w tym Nowym miejscu, wprowadzili tutaj energie Nowej Ziemi, ponieważ Nowa Ziemia nie ma problemów, nie ma wyzwań dualności, które macie tutaj na tej Starej Ziemi. Chcemy was prosić, abyście słuchali i czuli energie wypowiadania życzeń, kiedy spada gwiazda. I, kiedy się zbudzicie, chmury są daleko za wami… daleko za wami… metafora, która mówi wam, że opuszczacie dualność… metafora, która mówi wam, że wchodzicie w całkiem Nową Energię.

I znowu, słuchajcie energii, nie tylko słów i muzyki, ale całej energii. Mówiłem już o odważeniu się, żeby marzyć marzenia, o odważeniu się, żeby pozwolić, aby wasze marzenia stały się rzeczywistością. Chodzi tu o wyobraźnię, aby marzyć marzenia, aby odważyć się na pozwolenie, żeby przyszły, aby otworzyć wyobraźnię. To zabierze was ponad tęczę. To zabierze was do energii Nowej Ziemi, do Nowej Energii. Pozwoli to na wejście tego wszystkiego do waszej rzeczywistości, do waszej chwili Teraz.

Pamiętajcie… przez cały czas Dorotka szukała drogi do domu, nawet kiedy była w Szmaragdowym Mieście, nawet kiedy była w tym wspaniałym pałacu, ciągle szukała drogi do domu. Pozwoliła wzlecieć swojej wyobraźni. Pozwoliła sobie na powrót do chwili Teraz. Pozwoliła sobie, aby sprowadzić część tej Nowej Energii, część tej Nowej Ziemi z powrotem do siebie.

Ona, w pewnym sensie, poprzez przejście nad tęczą po raz pierwszy zrobiła jeden ogromny krok, przeszła na Nowy poziom. Była w stanie udać się do tej Nowej Energii. Ale, zrobiła także jeszcze jedną cudowną rzecz. Zatoczyła pełne koło poprzez powrót, poprzez wprowadzenie energii do jej Teraz.

Jest to decyzja, przed którą wielu z was stoi. Czy udajecie się teraz do Nowej Ziemi? Czy przechodzicie? Czy też, udajecie się na Nową Ziemię, a następnie zataczacie koło i sprowadzacie to z powrotem do Teraz, tak jak zrobiła to Dorotka? Kiedy to zrobicie, wszystko stanie się inne.

Tak więc, teraz razem z energią Sanandy, ze wszystkim, co jest wplecione w tą właśnie piosenkę w tym właśnie wykonaniu, prosimy was, abyście oddychali, otworzyli swoją wyobraźnię i pozwolili sobie być małym ptakiem razem z nami.

(Tobiasz mówi dalej w trakcie odtwarzania piosenki)

Weźcie głęboki oddech, Shaumbra. To zostało napisane dla was.

Wdychajcie Sanandę. Wdychajcie energię, którą tworzymy wszyscy razem.

Over The Rainbow

[tłumaczenie jest dosłowne, bez rymów]
...Posłuchaj...

Gdzieś, ponad tęczą, bardzo wysoko,
Jest kraj, o którym słyszałam raz w kołysance,
Gdzieś, ponad tęczą, niebo jest niebieskie,
I marzenia, które ośmielasz się marzyć naprawdę się spełniają.
Któregoś dnia wypowiem życzenie, kiedy spada gwiazda
I obudzę się wysoko nad chmurami.
Gdzie kłopoty rozpuszczają się jak dropsy cytrynowe
Wysoko ponad kominami
Tam mnie znajdziecie.
Gdzieś ponad tęczą, ptaki fruwają,
Ptaki fruwają nad tęczą,
Dlaczego, och, dlaczego nie mogę ja?
Gdzie kłopoty rozpuszczają się jak dropsy cytrynowe
Wysoko ponad kominami
Tam mnie znajdziecie.
Gdzieś, ponad tęczą, ptaki fruwają,
Ptaki fruwają nad tęczą,
Dlaczego zatem, och, dlaczego nie mogę ja?

Drodzy przyjaciele, ten film i ta piosenka były jednymi z najwspanialszych przekazów ostatnich czasów, zawierającymi tak wiele energii poza nawet muzyką i dźwiękami, poza obrazami na ekranie. Tak więc, prosimy was, abyście obejrzeli ten film ponownie pomiędzy teraz, a następnym naszym spotkaniem, ponieważ zawiera on tak wiele energii i informacji dotyczących tych, którzy gotowi są, aby się obudzić. Tak, w tym filmie jest wiele poziomów. Może być oglądany po prostu dla rozrywki. Może być oglądany ponownie później i zobaczycie tam metafory i symbole. Dochodzicie do nowych zrozumień.

Obejrzyjcie go jeszcze raz, teraz, kiedy idziecie z Nową Energią, aby zobaczyć jak ta historia opowiada o waszej podróży. Jest to historia o wchodzeniu w Nową Energię. Jest to historia o Nowej Ziemi. Jest to historia o tym: czy wybieracie sprowadzenie tej energii Nowej Ziemi z powrotem do was? Spójrzcie na wszystkie te postacie i symbole, na rolę, jaką odegrała czarownica z Krainy Oz, na sposób, w jaki została pokonana… rozpuszczona.

Jest tam tak wiele, tak wiele i dzielimy się tym z wami dzisiaj, ponieważ wchodzimy do tego królestwa kreatywnej energii wyobraźni. I, zaczyna się to od bezpiecznej przestrzeni. Mówiliśmy o tej bezpiecznej przestrzeni w Shoudzie nie tak dawno temu. Ustawiliśmy wtedy energię, i kontynuujemy to dzisiaj. Mówimy o tym, że Nowa Energia jest bezpieczną energią. Jest zrównoważona. Jest energią „czterech”. Jest jak stołek, który ma cztery nogi, a nie trzy czy dwie. Stołek z dwiema nogami jest bardzo niezrównoważony. Ale, stołek z czterema nogami jest bezpieczny.

Tak więc, Shaumbra, teraz gramy dla was tą piosenkę, ponieważ są w niej też energie „bezpiecznego”. Kiedy jesteście w bezpiecznej przestrzeni, jesteście bardziej skłonni otworzyć swoją wyobraźnię. Kiedy świat wokół was nie jest bezpieczny… kiedy gazety są pełne artykułów o wojnach… o przestępstwach… co się wtedy dzieje? Ludzie pozostają w środku. Wy pozostajecie w środku.

Ale, teraz dosłownie siedzicie w bezpiecznej energii. Tak, wiele różnych rzeczy może się wokół was wydarzać. Ale, wasza energia jest bezpieczna, ponieważ taką ją tworzycie. To bardzo prosta koncepcja. Nie wymaga wiele wyjaśniania czy wiele myślenia. Kiedy wybieracie bezpieczną przestrzeń, ona tam jest. Mówiliśmy już przedtem, że nie potrzebujecie tworzyć tych ścian z białego światła wokół siebie. Chodzi po prostu o zaakceptowanie faktu, że zawsze jesteście w bezpiecznej przestrzeni. Kiedy wchodzicie do samolotu, ten samolot staje się bezpieczną przestrzenią, ponieważ wy w nim jesteście. Kiedy prowadzicie swój samochód, staje się on bezpieczną przestrzenią… jeśli tak wybierzecie. Każda chwila w każdym Teraz jest bezpieczną przestrzenią.

Ale, niektórzy z was myślą: „Tak, ale jeśli wyjdę na zewnątrz i przejedzie mnie samochód? Wtedy co, Tobiaszu? Co z twoją bezpieczną przestrzenią?” Co się tu dzieje? Gdzie udaje się wasza uwaga? Dokąd udaje się wasza wyobraźnia? Na zewnątrz do niebezpiecznej przestrzeni! Pozwalacie sobie na pójście tam. Chodzi o to, aby być w tej bezpiecznej przestrzeni w każdym momencie czasu.

Nadal istniejecie w świecie dualności, tak więc ciągle będą te rzeczy się zdarzały wokół was. Ale, możecie być w samym środku burzy i nic się wam nie stanie. W każdym momencie możecie być w bezpiecznej przestrzeni. Kiedy w niej jesteście, zaczynacie wpływać na wszystko inne wokół was.

Najpierw zauważycie to w swoich domowych zwierzętach. One absorbują, i czują, i rezonują z waszą energią. Jeśli wy jesteście w bezpiecznej przestrzeni, one także w niej są. Nie muszą już dłużej przerabiać dla was wielkich ilości energii, przejmować od was choroby, czy zaburzenia. One to dla was robią… tak. Ale, kiedy siedzicie w bezpiecznej przestrzeni Teraz, nie muszą tego robić.

Zaczyna to wpływać na innych w bezpośredniej waszej bliskości. Był taki okres, kiedy czuliście, że oni – jak by to powiedzieć – wychodzą z waszego życia. Czuliście dystans i oddzielenie pomiędzy wami i waszą rodziną, waszymi bliskimi. Ale, teraz, kiedy zaczynacie być w każdej chwili w bezpiecznej energii, oni zaczynają to czuć także. Zmienia to waszą relację z nimi. Zmienia to ich, jeśli wybiorą ten potencjał, którym promieniujecie ze środka. Robicie to po cichu. Robicie to bez kazań. Robicie to bez wymachiwania rękoma, aby przesunąć energię. Po prostu jesteście. Jesteście w tej bezpiecznej energii.

Może być niebezpiecznie, w pewnym sensie, wszędzie wokół was, ponieważ ludzie w dalszym ciągu bawią się w swoje dualne gry. Wokół was mogą być wojny czy przestępstwa. Ale, to nie jesteście wy… to nie jesteście wy. Więc, mówicie: „Ale, jeśli jestem w bezpiecznej energii, to dlaczego czytam gazetę i widzę te wszystkie rzeczy? Czy nie powinienem się tym martwić? Czy nie powinienem martwić się wszystkimi tymi strasznymi rzeczami?”

Nie, Shaumbra, teraz jest inaczej, i wy jesteście teraz inni. Może być chaos wszędzie wokół. Wasza energia jest bezpieczna. Wasza energia jest zrównoważona, dosłownie idąca w Nowej Energii. Zobaczycie, jeśli będziecie dalej to robić, jak zmienia to wszystko wokół was i jak nawet po krótkim okresie czasu ten chaos zdaje się odchodzić.

BEZPIECZNA ENERGIA JEST FUNDAMENTEM WYOBRAŹNI. Kiedy czujecie i pozwalacie sobie być w bezpiecznych energiach, wtedy wyobraźnia może się naprawdę wyrazić, i bawić, i otworzyć się. (…)

Ale, udajmy się teraz do waszego wnętrza. Ach… czasami czujecie się mniej bezpiecznie wewnątrz niż na zewnątrz. To dlatego spędzacie tak wiele waszych energii na zewnątrz, próbując ciągle działać, próbując zająć każdą chwilę, ponieważ niekoniecznie chcecie iść do swojego wnętrza. Prosimy, abyście poczuli to przez chwilę.

Wiemy, że często czuliście się tam nie-bezpiecznie, z powodu bitew odbywających się w waszym umyśle, nie-bezpiecznie w waszym fizycznym ciele, ponieważ zastanawialiście się, kiedy się zepsuje, kiedy was zdradzi. W pewnym sensie, ukryliście siebie wewnątrz siebie, ponieważ czuliście się bardzo nie-bezpiecznie, te demony, te energie, które wydają się obezwładniające, reprezentowane tutaj przez tą czarownicę i wszystkich jej żołnierzy.

Tak więc, Shaumbra, jak przywrócić bezpieczeństwo wewnątrz, jak poczuć się zrównoważonym wewnątrz siebie? Po pierwsze, chodzi po prostu o przejście przez to oddychaniem. To naprawdę czyni cuda. Po drugie, nie chodzi już dłużej o unicestwienie tego, co nazywacie ciemnością czy brakiem równowagi. To powodowało wiele problemów dla tak wielu, którzy byli niezrównoważeni w kierunku światła. Wszystko musiało być światłem, nie było akceptacji, że jest także ciemność. One pracują razem. Odkryto to w trakcie II wojny światowej. One pracują razem.

Chodzi o to, aby dostrzec, że wszystko to jest częścią was. Chodzi o dostrzeżenie faktu, drodzy przyjaciele, że to zło, którym tak często się martwiliście w waszym życiu – nie zło zewnętrzne, ale zło wewnętrzne, ta ciemność wewnątrz – nie zamierza was pochłonąć. Nie zamierza was pochłonąć. I nie chce. I, nie jest w stanie. Ono jest częścią was. Chce wejść razem z wami w tą Nową Energię. Ma tak samo wielkie pragnienie, aby tam być, jak światłość wewnątrz was. Nie możecie go zostawić.

Chodzi o zrozumienie i czucie się tak bezpiecznie wewnątrz siebie, że możecie usunąć wszystkie te bariery i mury, wszystkie te mentalne rzeczy, które stworzyliście, wszystkie te triki, które umieściliście w sobie, aby odgrodzić się od tych demonów i złych duchów wewnątrz. Niektórzy z was w środku wyglądają jak fortece ze wszystkimi tymi murami i całym tym uzbrojeniem, odgradzającym was od energii. A, one są waszymi własnymi energiami. Wszystko to jest w środku. Niektórzy z was tak bardzo się odizolowali wewnątrz siebie samych – nie obawiając się tego, co na zewnątrz – ale tego, co wewnątrz. Możecie być teraz w bezpiecznej energii i zaprosić do niej każdą część siebie. Nie musi już być więcej bitew w umyśle.

Niektórzy z was dosłownie doprowadzali siebie do szaleństwa… dosłownie. I, wtedy wołaliście nas, czy Ducha. Wołaliście, abyśmy przyszli. I, przez pewien czas, przez krótką chwilę naprawdę nas słuchaliście, ponieważ byliście mocno zdesperowani (nieco śmiechu). Ale, potem słuchaliście więcej i więcej. I, zaczęliście słuchać samych siebie. Zaczęliście ufać trochę bardziej samym sobie.

Nadszedł czas, aby poczuć się tak bezpiecznie wewnątrz waszej istoty, że nawet Boskie może się przedostać. Nie ma jakiejś części was, która jest jakimś potwornym duchem, czy demonem, czy potworem, jakąś częścią was, która stara się wami zawładnąć. To wszystko jesteście wy. To wszystko jest boskie. To wszystko jest wspaniałe.

Wiemy, że niektórzy z was bardzo się odgradzają, kiedy zaczynamy tak mówić. Spędziliście tak wiele waszego życia – i wiele przeszłych żyć – barykadując się wewnątrz siebie, bojąc się najciemniejszych aspektów siebie. Nadszedł czas, aby to uwolnić. Nadszedł czas, aby poczuć się tak otwartym, i bezpiecznym, i ufnym, że możecie rozebrać te barykady. Możecie pozbyć się tych murów. Możecie pozbyć się wszystkich tych broni, które stworzyliście, tych mentalnych broni, które miały utrzymać wewnętrzną ciemność na zewnątrz.

Graliście ze sobą w cudowne sztuczki… rozbijaliście siebie na kawałki… tworzyliście wewnątrz siebie sekretne przejścia… tworzyliście złożone kody energii… tunele… drzwi… bariery… intrygi, wszystko po to, abyście nie musieli stanąć twarzą w twarz z tą ciemnością. Uznaliście nawet, że przychodzi ona z zewnątrz. Obwinialiście o nią często świat zewnętrzny.

Drodzy przyjaciele, zagraliśmy wam tą muzykę, muzykę, która została stworzona dość dawno temu, abyście poczuli energię teraz i tutaj. I, czuliście się tak bezpiecznie wewnątrz siebie, tak bezpiecznie, że mogliście opuścić gardę, tak bezpiecznie, że uwolniliście te Stare mentalne triki, w które graliście ze sobą samymi.

Kiedy przychodzicie do tej bezpiecznej przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz, energii, która pozwala wam być wszystkim, czym jesteście – wszystkim, czym jesteście – wtedy wyobraźnia może naprawdę, naprawdę mieć scenę do występów, kiedy możecie się otworzyć i pozwolić na wejście wszystkim tym energiom. To wtedy wyobraźnia dostaje skrzydeł i może latać. To jest cudowna rzecz.

Pomówmy tu przez chwilę o wyobraźni. Wiemy, że niektórzy z was ciągle się nad tym zastanawiają, próbując to rozgryźć, nie będąc pewnymi, jak z nią pracować. Czym jest wyobraźnia? Czym jest umysł? Czym są marzenia? Czym jest rzeczywistość? Wyobraźnia nie jest umiejscowiona w jakiejś części waszego ciała. Jest ona aspektem tego, czym jesteście, ona zawsze tam była. Była zamknięta przez tak długi okres czasu.

Jak już mówiliśmy, mówiono wam, abyście nie śnili na jawie. Mówiono wam, że wasze idee są szalone. Wcale nie, Shaumbra! Wasze idee po prostu wyprzedzały swój czas. Śnienie na jawie było częścią tego procesu przebudzenia, przez który przeszliście. Było ważne, aby to robić. Ten cały obszar wyobraźni jest boską energią, która wchodzi. Jest to ten aspekt was, który ma skrzydła po to, aby wyjść na zewnątrz i eksplorować potencjały.

Użyjemy tu przykładu. Powiedzmy, że siadacie, aby oglądać telewizję. Wyobraźcie siebie, siadających na swoim fotelu, czy sofie, aby obejrzeć telewizję. Ekran jest pusty. Nie ma na nim obrazu, dopóki go nie włączycie. Tak więc, mówicie, że nic tam nie ma. Jest tylko telewizor. Ale czy tak jest? Czy tak jest, Shaumbra?

Widzicie… wewnątrz tego pudełka – nawet zanim zostanie włączone tym waszym pilotem – istnieją setki i tysiące potencjałów, które mogą być wybrane. A więc, włączacie telewizor. Niektórzy z was mają dostęp do kilku kanałów, niektórzy do setek i setek kanałów… oszałamiająca ilość do wyboru.

Ale, włączacie natychmiast wasz ulubiony kanał. I, mówicie do siebie: „Jest jedna rzecz na ekranie, widowisko, które lubię oglądać.” Czy naprawdę? Czy naprawdę? Są tam setki innych programów. Nie widzicie ich. (…)

Spróbujcie tego… zamiast jednego telewizora, umieśćcie tuzin telewizorów w tym samym pokoju. Ustawcie każdy z nich na inny program. Ale, mówicie: „Tobiaszu, to jest zbyt rozpraszające. Wszystkie te dźwięki i obrazy. Jak mogę się połączyć z tym wszystkim?” Ach… ograniczone myślenie w Starej Energii, ponieważ w przenośni i dosłownie możecie połączyć się z nimi wszystkimi jednocześnie.

Jest to przykład pokazujący, w jaki sposób działa wyobraźnia, jak wasz telewizor, kiedy uwolnicie ograniczenia, przestaje być telewizorem. Staje się narzędziem dla potencjałów wszystkich widowisk, jakie mogą być wprowadzone, dla setek, setek różnych programów, które mogą być wprowadzone poprzez to pudełko, nie jednego programu, lecz setek. One istnieją jednocześnie w chwili Teraz, każdy z nich gotów do tego, aby być wybranym. Ale, nie musicie wybierać tylko jednego. Możecie wybrać wiele. Wasza uwaga, wasza koncentracja i wasze energie mogą czuć i odbierać wiele widowisk w tym samym czasie, wiele, wiele potencjałów.

Chcemy tu powiedzieć, Shaumbra: NIE OGRANICZAJCIE SIĘ. Pozwólcie wyobraźni, aby miała skrzydła. Pozwólcie swojej rzeczywistości na przejście ponad tęczą. Nie chodzi tu o jeden tylko program, czy też jedną tylko rzeczywistość graną przed wami. Wy widzicie tylko jedną. Jesteście tak do niej przyzwyczajeni, tak w niej zamknięci, że widzicie tylko tą jedną.

Ale, obok tej rzeczywistości, istnieje prawie nieskończenie wiele, powiedzmy, że tysiące i tysiące i tysiące innych rzeczywistości. Chodzi o to, gdzie skierowujemy naszą uwagę. I, jaka jest nasza ich percepcja. Niektóre z tych rzeczywistości nie mogą być postrzegane w normalnych ludzkich uwarunkowaniach. Niekoniecznie będą postrzegane fizycznie.

Kiedy graliśmy dla was przedtem tą muzykę, słyszeliście słowa, słyszeliście muzykę, być może czuliście wibrację tej muzyki. Ale, w tym samym czasie, były setki innych energii, energii, których nie można zapewne postrzegać za pośrednictwem oczu, i uszu i skóry. Ale, one tam były. Wy je tam umieściliście, i my je tam umieściliśmy, aby dać wam ten przykład, energii, które krążyły wszędzie wokół i do których można się podłączyć.

Nie musicie już tylko tutaj siedzieć. Możecie się teraz otworzyć na wszystkie te inne rzeczywistości, które istnieją w tym samym czasie. Brzmi niezbyt jasno, drodzy przyjaciele? Jest tak tylko dlatego, że nie jesteście jeszcze do tego przyzwyczajeni. Ale, dojdziecie do tego miejsca. Możecie mieć wiele rzeczywistości i potencjałów istniejących jednocześnie w chwili Teraz.

To jest jeszcze jedna błędna koncepcja, że musicie udać tam do tej innej rzeczywistości. Nie, zamiast tego ona przychodzi do was. Wchodzi do tej Rozszerzonej chwili Teraz, w której jesteście. To właśnie tutaj macie z nami teraz kontakt. Jesteście ludźmi siedzącymi na krzesłach, czy na waszych sofach, czy leżącymi na podłodze, jak niektórzy z was. Ale, jest także inna rzeczywistość, gdzie jesteście także w energii Domu Sanandy. Jesteście z nami. Mamy w tej chwili jeszcze jedną rozmowę, zupełnie inną rozmowę, do której możecie się podłączyć.

Niektórzy z was tutaj znowu naciskają na hamulec. Mówicie: „Ale, Tobiaszu, brzmi to tak, jakbym miał zwariować od tych rzeczy!” Pamiętajcie… jesteście w bezpiecznej energii. Jesteście w bezpiecznej energii wewnątrz i na zewnątrz was. I, będziemy dalej z wami pracować, aby to wspierać. Istotnie, ta podstawa bezpiecznej energii jest tutaj ważna. To dlatego tak to podkreślaliśmy od jakiegoś czasu. To dlatego tak wielki nacisk kładliśmy, abyście objęli życie, abyście dokonali wyboru, czy pozostajecie tu, czy też nie.

Tak więc, jesteście w tej bezpiecznej energii i możecie teraz otworzyć się na te inne rzeczywistości. Możecie mieć wiele rzeczywistości występujących razem w tym samym czasie. Wasza wyobraźnia ma skrzydła, może wzlecieć, ale sprowadza energie do was. Wy je wdychacie. Czujecie się tak bezpiecznie, że te rzeczy mogą się wydarzać w waszym życiu, podczas kiedy jesteście w ludzkiej postaci w chwili Teraz. Nie chodzi tu o zaprzeczenie swojej człowieczości. Chodzi tu o jej rozszerzenie.

Kiedy pozwalacie swojej wyobraźni wzlecieć, zaczyna ona także przyciągać do was całkiem inne zestawy rzeczy – ludzi… okazje… zasoby… i energię. Kiedy koncentrujecie się tylko na trójwymiarowej rzeczywistości, jesteście ograniczeni w tym, co możecie sprowadzić do siebie energetycznie. Ale, teraz, kiedy otwieramy się na inne rzeczywistości, może przyjść do was więcej.

Wyobraźnia nie próbuje – nie próbujecie wchodzić w szczegóły. Niektórzy z was mieli z tym problemy w tych ostatnich paru miesiącach. Wizualizowaliście, a nie wyobrażaliście sobie. Wizualizacja jest czymś, co pochodzi od umysłu. Jest umysłowym ćwiczeniem. Próbowaliście coś wizualizować. I, my wiemy, że jest pomiędzy nimi subtelna różnica.

Wyobrażanie jest pozwalaniem, aby wasze energie wzleciały, i pofrunęły, i oglądały, i czuły różne potencjały, które istnieją. Pójdźcie, aby poczuć te ciemne potencjały, na przykład, lub to, co nazwalibyście negatywnymi potencjałami rzeczywistości. Ale, obejrzyjcie także pozytywne. Pozwólcie sobie wzlecieć i poczuć wszystkie te różne scenariusze. I, wtedy dokonajcie wyboru… albo dwóch… albo trzech… albo czterech. Następnie, przy pomocy oddechu wprowadźcie je do waszej chwili Teraz.

Kiedy mówimy, że nie musicie wchodzić w szczegóły, nie musicie wyobrażać sobie nowego domu. To jest wizualizacja. Wyobraźcie sobie. Poczujcie życie, w którym załatwione są wszystkie materialne rzeczy… jest tam samochód… jest tam dom… rachunki są płacone. Wyobraźcie to sobie. Wyśnijcie to. Ach… co za ulga! Ach… wchodzi energia ulgi, że nie musicie się tym wszystkim przejmować. Wszystko to jest załatwione.

Nie musicie także kurczowo się tego chwytać. To po prostu tam jest. Nie zamierza odejść. Nie musicie zakładać uprzęży, czy więzić tego. Po prostu wyobraźcie sobie… wyobraźcie sobie, jak ta energia wchodzi. Wdychajcie ją do swojej rzeczywistości i pozwólcie się jej zamanifestować. Nie bądźcie dosłowni i nie kontrolujcie tego. Pozwólcie się temu zamanifestować.

Wdychajcie energię biologii, która jest silna i zdrowa, biologii, z którą jesteście połączeni. I, wyobraźcie sobie ten potencjał. Widzicie… tak wielu z was… martwi się, że się zestarzejecie… słuchacie tych wszystkich wiadomości… słyszycie, że nawet, jeśli pijecie wodę, umrzecie. Boicie się życia w jego biologicznym aspekcie. I, co się wydarza? Wyobraźnia, domyślnie, tam się udaje. Ten potencjał zostaje wybrany. Przychodzi do was… do waszego życia.

A co, gdybyście wyobrazili sobie, że biologia wam służy, że jest silna i zdrowa? Nie wchodźcie tu w szczegóły. Nie musicie się martwić poziomem cholesterolu, czy jakimś innym wskaźnikiem. Chodzi tu o wybranie tej rzeczywistości, tego potencjału, wdychanie go, bycie w tak bezpiecznej przestrzeni wewnątrz siebie, że on się zrealizuje. Przyjdzie do waszego wnętrza. Kiedy w ten sposób wyobrażacie, kiedy wyobrażacie sobie, co wybieracie, kiedy CZUJECIE to, co wybieracie, przychodzi to do was.

Są ciągle rzeczy, które musicie na razie robić, rzeczy, które fizyczne ciało musi wykonać, aby coś się wydarzyło. Nadal musicie usiąść za kierownicą, aby prowadzić samochód. Nadal musicie wykonywać inne codzienne czynności. Tak, to się będzie zmieniać. Ale, w tej chwili one ciągle są. Ale, możecie użyć wyobraźni, aby wprowadzić wszystkie te inne rzeczy do waszego życia.

To jest tylko początek. Jest to tylko zaspokajanie podstawowych ludzkich potrzeb. Później, wyobraźnia może zacząć pracować. Możecie pracować z nią, aby zacząć całą serię odkryć nowych rzeczywistości, do których nigdy przedtem nie byliście podłączeni, całkiem nowe zrozumienie, które wychodzi poza jakiekolwiek ziemskie potrzeby, jakiekolwiek emocjonalne potrzeby, jakiekolwiek fizyczne potrzeby. Wtedy, możecie zacząć wprowadzać do waszego życia energie o takiej kreatywności i takim zrozumieniu, przy których wasze ludzkie życie będzie wydawać się bardzo małe i ograniczone. Będziecie mogli zacząć istnieć wielowymiarowo w tej chwili Teraz.

Ale, najpierw, chodzi o stworzenie bezpiecznej przestrzeni, stworzenie takiej energii, gdzie jest bezpiecznie na zewnątrz. Nie martwicie się już więcej zewnętrznym światem i jesteście bezpieczni wewnątrz.

Tak więc, stapiamy te energie dzisiaj z wami. Tak, mówimy te słowa, ale to wy pozwalacie sobie na czucie wszystkiego innego, co tu robimy. Stapiacie energie bezpieczeństwa z energiami wyobraźni, aby pozwolić sobie na otwarcie się na te inne rzeczywistości.

Tak więc, droga Shaumbro, wyjdźcie poza słowa. Pozwólcie wyobraźni wzlecieć. Pozwólcie sobie na ekspansję i zacznijcie żyć, nie tylko jako ludzie, ale jako Boscy Ludzie w wielu rzeczywistościach. Wydarzą się wam bardzo interesujące rzeczy w tym następnym miesiącu, interesujące wypadki i zmiany w waszym życiu, jeśli chodzi o dostęp do tych innych poziomów. Zaczniecie dostrzegać, że wasze ludzkie potrzeby nie są już tak ważne. Jesteście w stanie podróżować do tych innych przestrzeni i sprowadzać je do was.

Wszystko to wiąże się z tym, co robione jest teraz na Nowej Ziemi. Wszystko, co pomagacie tam stworzyć, możecie także sprowadzić tutaj. Możecie powrócić ponad tęczą.

Na Nowej Ziemi nie ma tego rodzaju problemów, z jakimi mieliście do czynienia tu na Starej Ziemi. Na Nowej Ziemi nie ma tych fizycznych ograniczeń, jakie macie tutaj na Starej Ziemi. Na Nowej Ziemi wyobraźnia może wyrażać się otwarcie bez lęku. Wyobraźnia może wzlecieć na nowe poziomy.

Nowa Ziemia jest bezpieczną przestrzenią dla wszystkich, którzy tam są, dla wszystkich, którzy ją odwiedzają. Jest tam zrównoważona energia. Nie ma tam konfliktu. Nie ma tam dualności. Nowa Ziemia jest miejscem, gdzie wszystkie te bardziej przyziemne sprawy są załatwiane [bez waszego udziału]. Pozwala to każdemu, kto tam jest eksplorować te inne rzeczywistości, aby nauczyć się jak używać energie twórcy w całkiem nowy i inny sposób.

Jest teraz możliwe, aby zbudować most do wprowadzenia tego z powrotem do tej rzeczywistości, aby zacząć pracować z tym tutaj. To dlatego mówimy o wyobraźni, mówimy o Nowej Energii i łączymy to wszystko razem. Nie musicie opuszczać swojego fizycznego ciała, aby udać się na Nową Ziemię. Możecie zacząć sprowadzać tamte energie tutaj. Jest to możliwe. Nie było to możliwe rok temu, czy pięć lat temu. (…)

Macie coroczne spotkanie za kilka miesięcy w Santa Fe. Szczegóły – ludzkie szczegóły – są teraz dopracowywane, ale, co więcej, szczegóły po naszej stronie, są już bardzo zaawansowane. (…)

Ta konferencja powinna dotyczyć bezpiecznej energii, bezpiecznej Nowej Energii. Ta konferencja powinna być o tworzeniu takiej bezpiecznej przestrzeni, że razem z Shaumbrą możemy naprawdę, naprawdę przebić się przez ściany, aby otworzyć wyobraźnię w całkiem nowy sposób, aby dokonać niezwykłych i głębokich odkryć, podróży i Nowych zrozumień, nie dotyczących już Starych ludzkich rzeczy, przez które przechodzicie, wysiłków i cierpienia. Udajemy się teraz do Nowych rzeczywistości.

Tak więc, na naszym spotkaniu za kilka miesięcy w Santa Fe będzie znowu o tej bezpiecznej energii, wyobraźni, o wzlatywaniu na Nowe poziomy. Zamierzamy wnieść tak dużo energii z naszej strony. (…)

Tak więc, droga Shaumbro, zaszliście tak daleko. Teraz, jest czas, aby używać tych energii wyobraźni, pochodzących z bezpiecznej przestrzeni, aby pozwolić, żeby wszystkie podstawowe ludzkie potrzeby były dla was załatwione. Nie ma sensu marnowania tak wiele waszej energii na te sprawy. Pozwólcie wyobraźni wybrać ten potencjał i sprowadzić go tu… wybrać tą energię załatwienia tych podstawowych spraw. W ten sposób będziemy ściśle współpracować w Nowych rzeczywistościach, w kierunku prawdziwej Nowej Energii na Ziemi.

(…) Prosimy was jeszcze raz, abyście w tym następnym miesiącu obejrzeli ponownie ten cudowny film. Było to stworzone przez kogoś bardzo oświeconego, L. Franka Bauma, który był Shaumbrą, który miał duże zrozumienie tej Nowej Energii i Nowej Ery, i który pomógł napisać tą książkę „Czarodziej z Oz”, a także wiele innych książek. (…)

Prosimy was teraz, abyście zrozumieli, że możecie pozwolić wyobraźni wzlecieć. Możecie ją teraz wdychać. Wdychajcie ją do bezpiecznej energii w waszym wnętrzu i na zewnątrz was. Pozwólcie wyobraźni wiedzieć, że jest teraz bezpiecznie się bawić, wewnątrz was i na zewnątrz, wszędzie wokół was.

Energie Sanandy są tutaj, aby was wspierać we wszystkim, co robicie, wszędzie gdzie pójdziecie od tego miejsca dalej.

I tak jest!


© Copyright 2010 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczenie: Marian Zieliński ( [email protected] )