I tak jest, drodzy Poruszający Energie, droga Shaumbro, że zbieramy się razem z wami w ten świąteczny czas waszego kalendarza. Ach, wydaje się jakby to była chwila temu, kiedy siedzieliśmy z wami wszystkimi w tej właśnie energii, mówiąc o uwalnianiu waszej starej pracy utrzymujących energie. Wydaje się, jakbyśmy odwrócili wzrok na chwilę i oto znowu jesteśmy z wami. Rozumiemy, że dla was trwało to dłużej.

Shaumbra, wchodzimy dzisiaj w inny sposób. Wchodzimy wcieleni w Cauldre, już nie gdzieś na zewnątrz. Zamknijcie na chwilę swoje oczy. Weźcie głęboki oddech. A następnie łagodnie otwórzcie znowu wasze oczy i spójrzcie w głąb tych innych warstw, i zobaczycie nas z innego miejsca, dosłownie waszymi oczyma. Nie pracujcie tak ciężko. Zobaczycie nas emanujących z wnętrza Cauldre. Zobaczycie nas emanujących z wnętrza Lindy.

Zobaczycie nas emanujących z wnętrza każdego z was. Kiedy przez chwilę nie patrzyliście, wśliznęliśmy się do was (nieco śmiechu publiczności). Oczywiście, daliście nam na to pozwolenie. Więc, ja, Tobiasz i wszyscy nasi dzisiejsi goście mówimy z waszego wnętrza.

Myślicie, że słyszycie ten przekaz z zewnątrz. To jest jeden z waszych poziomów percepcji zmysłowej. Tak, słyszycie to. Ale, tak naprawdę słyszycie to z waszego wnętrza. Jesteśmy tu wewnątrz was, ponieważ wy tu jesteście także. To wspaniała rzecz. Możemy mówić do was z zewnątrz i od wewnątrz. Możecie nas słyszeć uszami. Ale, także możecie słyszeć i czuć nas poprzez waszą kreatywność i wasze zmysły.

Więc, dziękujemy wam za pozwolenie nam na wejście do tej waszej pięknej świątyni dzisiejszego dnia. Jest to możliwe, ponieważ kiedy uwalniacie niektóre Stare Energie, które utrzymywaliście i nosiliście i pomagaliście utrzymać w równowadze, tworzy to miejsce. Wyprowadziliście się z części Starego. Tworzy to miejsce wewnątrz.

Oczywiście wiecie, że przechodzenie przez te zmiany nie zawsze jest łatwe. To może być łatwe. Ale, czasami, aby w pełni odczuć efekty zmiany, musi to być nieco trudniejsze. Ale, przeszliście od bycia utrzymującymi do bycia poruszającymi. Pomówimy o tym dzisiaj więcej. Chcieliśmy po prostu dzielić z wami ten cudowny moment bycia z wami w waszym wnętrzu.

Widzicie… wcielanie może być tak pełne, tak bogate. Kiedy coś wcielacie, kiedy bierzecie do środka waszej istoty, możecie to bardziej rozumieć. Czasami jest trudno coś zrozumieć, czy dotyczy to innych ludzi, czy duchowych koncepcji, czy nas. Jest to trudne, kiedy macie to na zewnątrz siebie. Ustawiacie wtedy prawie że naturalny rodzaj separacji i dualności. I, patrzycie na to i odbieracie poprzez inny zestaw zmysłów.

Kiedy coś jest wcielone wewnątrz was – na przykład ja, Tobiasz, w tej chwili – przekonujecie się, że możecie odpuścić ta potrzebę rozgryzania tego, próbowanie nadania temu sensu… i po prostu czuć to. To po prostu jest. To po prostu jest. Ta wiedza, ta struktura tej energii przyjdzie do was być może później. Ale, teraz, po co mielibyście umieszczać strukturę na którejkolwiek z tych energii nas mówiących do was teraz? Po co mielibyście próbować zrozumieć, jak to do was przychodzi? To po prostu jest. Możecie cieszyć się tą chwilą, bez próbowania rozgryzienia tego.

Więc, Shaumbra, weźmy razem głęboki oddech wcielenia… aby dzielić się tą przestrzenią świętej energii, w której jesteśmy… aby dzielić się ta energią rodziny… aby dzielić się tą energią aniołów. Jakie cudowne, cudowne zgromadzenie mamy wszyscy dzisiaj!

Shaumbra, tak wiele razy teraz powracacie do Starych punktów odniesienia. Staracie się określić poziom waszych zmian i wasz postęp. Próbujecie zrozumieć, gdzie jesteście w oparciu o Stare punkty odniesienia. Udajecie się z powrotem do Starej Energii, aby zrozumieć, gdzie jesteście. I, oczywiście, to jest bardzo zrozumiałe, ponieważ jest to coś, co znacie, i jest to coś, co ma dla was sens. Ale, jesteśmy tutaj, aby podzielić się z wami, że te Stare punkty odniesienia po prostu już nie mają zastosowania, te porównania, które robicie.

Na przykład, Shaumbra, wielu z was używa tego, jak wyglądacie w lustrze jako punktu odniesienia (…). I, często widzicie, że szybko się starzejecie. Czujecie się, jakbyście przechodzili przez bardzo szybki proces starzenia. A, waszym punktem odniesienia jest to poczucie, że młodość jest dobra, starzenie się jest złe. A, co jeśli nie jest? Co jeśli ten punkt odniesienia się zmienił?

Niektórzy z was panikują, ponieważ różne rzeczy zdarzają się w waszym życiu, w waszym umyśle, w waszym ciele. I, udajecie się z powrotem do tych Starych punktów odniesienia dobra i zła, słusznego i niesłusznego. Ale, co jeśli te punkty odniesienia się zmieniają? Co, jeśli one są inne teraz w tej Nowej Energii? Zachęcamy was, abyście zanim wejdziecie w te zmartwienia, w które wchodziliście ostatnio, przyjrzeli się temu punktowi odniesienia. Czy jest on ważny [valid]? Mówicie: „Cóż, z pewnością, Tobiaszu, jest to ważne, żeby wyglądać młodziej, kiedy spoglądam w lustro.”

Ale, co jeśli coś się wydarza wewnątrz was? Co jeśli jakaś część was – nie cali wy, ale jakaś część was – umiera i szybko się starzeje i jest to ta warstwa, którą widzicie w lustrze? Możecie to postrzegać jako na przykład zmarszczki… lub, że nie macie już tego połysku na skórze… lub, że wasze ciało czuje się bardziej wyczerpane i zmęczone. Ale, co jeśli to jest tylko aspekt, mała część was, która się zmienia i która się wycofuje? Co jeśli jest to aspekt człowieka Starej Energii, który nie może przebywać dłużej w ciele fizycznym Nowej Energii?

Ostatnio prosiliśmy was, żebyście patrzyli na wszystko inaczej – na wszystko inaczej – ponieważ to jest inne. Jest tak wiele warstw teraz. Kiedy patrzycie w lustro, widzicie jedną warstwę siebie. Chcecie zobaczyć coś zaskakującego? Zamknijcie swoje oczy na chwilę, kiedy patrzycie w lustro. Weźcie głęboki oddech i otwórzcie znowu oczy, ale spójrzcie nie tylko na bezpośredni obraz, ale także na nie-bezpośrednie obrazy. Zaczniecie widzieć Nowe rzeczy. Zaczniecie widzieć być może nawet twarz dziecka w tym lustrze.

To, co widzicie w lustrze jest istotnie waszym odbiciem. Jest także odbiciem tego, co widzą inni, ponieważ możecie dokonywać projekcji waszej energii i waszych systemów wierzeń także. Tak, pewnego dnia oni mogą wam powiedzieć: „Ależ zmęczona wyglądasz. Wygląda, że się starzejesz.” A, następnego dnia równie łatwo mogą powiedzieć wam: „Ależ młodo wyglądasz.” Zmieniacie się dosłownie z dnia na dzień.

Przyjrzyjcie się swoim punktom odniesienia, temu jak siebie mierzycie, jak oceniacie swój postęp. Czasami przyglądacie się swojej mentalnej klarowności. I, jest to punkt odniesienia waszej człowieczości i waszego umysłu i was samych. Ale, Shaumbra, co jeśli ta klarowność, którą znaliście, musi odejść? Musi odejść, aby mógł wejść zupełnie Nowy rodzaj inteligencji.

Wiecie, wasz mózg umiera. Naprawdę. Niektórzy z was zdają sobie z tego sprawę bardziej, niż byście sobie życzyli (śmiech publiczności). Ale, co się naprawdę dzieje, to to, że wasz Stary sposób obrabiania informacji przez umysł ustępuje miejsca Boskiej Inteligencji. I, nie ma tu nawet porównania. To nie jest tylko większy, silniejszy umysł. NIE MA porównania. Jest to zupełnie inny sposób rozumienia, inny typ – jakbyście powiedzieli – systemu operacyjnego.

Ten poprzedni staje się bardzo archaiczny, bardzo Stary, bardzo dualistyczny. Jednak, czasami wasz punkt odniesienia mówi: „Muszę próbować trzymać się Starych sposobów myślenia. Muszę próbować zachować ten Stary sposób klarowności, ten Stary sposób wydobywania informacji.” I wtedy panikujecie i myślicie: „Co się tu dzieje?” Spójrzcie na to inaczej. Zmieńcie punkt odniesienia.

Wasz umysł dosłownie ustępuje miejsca Boskiej Inteligencji… która nie jest ulokowana w obszarze mózgu powyżej waszych ramion… ona jest ulokowana we wszystkich innych wymiarach. I, ona zbiera się w sobie w tej rzeczywistości. Ona teraz zaczęła pracować dla was. Niektórzy z was mają tego przebłyski. Niektórzy z was mają fenomenalne przełomy, całkiem nowe zrozumienia, czasami zrozumienia, które daleko wyprzedzają swój czas. (…)

Więc, przyjrzyjcie się temu, jak siebie oceniacie, jak siebie mierzycie. Dokonajcie ponownej oceny tego wszystkiego. Zmieniacie się tak szybko. Ale, kiedy powracacie do starych punktów odniesienia, jest to trudno zrozumieć.

Teraz, chcielibyśmy wprowadzić energie dzisiejszego dnia, wprowadzić naszych dzisiejszych gości. I, jest wielu, wielu, którzy są w Drugim Kręgu, wielu, którzy się do nas przyłączają. Są oczywiście energie Yeshuy, ponieważ jest to jego pora roku. On lubi brać udział w tych wielu przyjęciach. Lubi być w tej energii czasu Chrystusa, Christmas. Lubi być z ludźmi tutaj, gdzie odpuszczają oni nieco tej ciężkiej pracy, nieco tego stresu, kiedy dzielą się sobą i dają i nawet przyjmują.

Energie Quan Yin są tu dzisiaj, z wielkim współczuciem dla tego, co robicie, w szczególności w tej całkiem Nowej fazie bycia Poruszającymi Energie. Energie Ohamah są tutaj, pomagając wam z tą Nową klarownością, pomagając wam być odważnymi na tak wiele sposobów (…) Ohamah pomaga wam także z tą Nową fizyką, która zaczyna mieć miejsce tutaj na Ziemi. Tak, istotnie, możecie zobaczyć coś z tego w jego filmie „Co tak naprawdę wiecie?” Czego jeszcze można się dowiedzieć?

Energie Saint-Germania są obecne z nami dzisiaj… pomagając wam stać się prawdziwymi magikami… pomagając wam zrozumieć, jak działa transmutacja… pomagając wam zrozumieć, że jest ważne, aby wyrwać się z waszego Starego umysłu i Starych systemów wierzeń. Zmieńcie ten punkt odniesienia. To jest to, co on musiał zrobić w swoim życiu, aby zrozumieć, jak wyjść poza tą rzecz zwaną fizyczną śmiercią. Musiał zmienić te punkty odniesienia. Musiał zmienić ten system pomiaru, którego używał.

Przeprowadził wiele testów i wiele eksperymentów dotyczących rzeczywistości i zmiany rzeczywistości. I, w swoich młodych latach przekonał się, że jest to bardzo trudne, ponieważ używał Starych systemów pomiaru. Jak wie każdy dobry naukowiec, czasami trzeba zmienić kryteria. Musicie zmienić te parametry, zanim zmienicie wynik, w przeciwnym razie wpadniecie w pułapkę, powtarzając procesy wciąż i wciąż, myśląc, że są jakieś sekretne drzwi, czy zapadnia, czy magiczna odpowiedź. I ona jest. I, jest to system pomiaru. To są te Stare punkty odniesienia. Zmieńcie je.

Energie Kuthumi są tu dzisiaj. On chodzi pośród was i się śmieje, próbując dotrzeć do tych z was, którzy nie śmieli się ostatnio, abyście cieszyli się tym procesem, nawet jeśli jest on trudny. Cieszcie się z trudności. Cieszcie się całym doświadczeniem.

Więc, cała paczka zebrała się tu dzisiaj, obecna, w pełni obecna w tej świętej energii z wami wszystkimi, nawet jeśli nie jesteście tu osobiście, nawet jeśli słuchacie. Wszystkie energie tych wspaniałych aniołów są z wami.

Zamierzamy prosić tych z was, którzy słuchają teraz, czy nawet czytają te słowa, abyście zaprosili swojego własnego gościa, kogoś, kto odszedł… kogoś, kto powrócił na naszą stronę, być może ostatnio… może to być nawet zwierzak… może rodzic… dziecko… przyjaciel… współpracownik… partner. Prosimy was, abyście ich zaprosili. I, oczywiście, wiecie, że są oni zawsze mile widziani.

Ale, czasami, kiedy ustawiacie tą energię, aby ich zaprosić, oni czują się bardziej komfortowo. Powoduje to, że czują, iż naprawdę chcecie, aby przyszli poprzez zasłonę, aby was odwiedzić, aby być tutaj. Jest bardzo trudno niektórym z nich – nawet niektórym z nas – przejść z powrotem przez zasłonę, innymi słowy, wnieść naszą energię do rzeczywistości ludzi. Ale, kiedy zapraszacie kogoś, aby był z wami, aby złożył wizytę, jest o wiele łatwiej.

Więc, prosimy każde z was, żebyście zaprosili kogoś do tej przestrzeni. Weźcie głęboki oddech. Weźcie głęboki oddech i zaproście tego, z kim naprawdę chcecie dzielić to dzisiejsze doświadczenie w naszej przestrzeni. Nie musicie ich zmuszać czy błagać ich… po prostu zaproście ich. Anioły, biegacze, którzy są zawsze w pobliżu zapewnią, że to zaproszenie do nich dotrze, bez względu na to, gdzie są. (…)

Shaumbra, wprowadzamy także energie naszego głównego gościa dzisiaj, gościa, który pracował z wami przez ten zeszły miesiąc lub coś koło tego, gościa, którego imienia być może nie znaliście, ale czasami przeklinaliście tą energię. Więc, prosimy was, żebyście wzięli głęboki oddech i zaprosili energie waszego głosu w Duchu – Metatrona. Proszę was, abyście po prostu poczuli, jak zmieniła się energia Metatrona od czasu, kiedy po raz pierwszy ją wprowadziliśmy… jak inaczej wchodzi energia Metatrona… być może łagodniej… być może trochę bliżej… być może bardziej wcielona wewnątrz was… wasze ciało naprawdę zdolne do wprowadzenia i zaakceptowania wszystkich tych energii. Metatron jest naprawdę wami, jest istotnie kolektywem i pod wieloma względami także indywidualną energią.

Energie Metatrona są bardzo silne, bardzo przejrzyste, czasami trudne dla ludzi, żeby podejść bliżej, ponieważ wpływa to na ich systemy, ich biologiczne i elektromagnetyczne systemy. Ale, droga Shaumbra, kiedy jesteście ugruntowani, w pełni obecni, te energie wchodzą, aby pomóc wam uwolnić nieco z tych energii, które utrzymywaliście. Niektóre z tych energii, które chciały z wami zostać i nie chciały odejść. Widzicie, tak samo jak wy mieliście trudności z uwolnieniem niektórych energii, które trzymaliście – energii rodziny, energii przeszłych żyć, czy energii Gai – tak i one nie chcą was opuścić. Niektóre z nich są do was bardzo przywiązane.

Niektóre z nich tak bardzo się przyzwyczaiły żywić się wami… tak, żywić się wami jak dziecko, jak niemowlak żywi się od swojej matki. One kontynuują żywienie się wami. One kontynuują pomaganie wam w powtarzaniu pewnej historii. Nie chcą, żebyście uwolnili tą historię, ponieważ ten Stary aspekt myśli, że jeśli pozwolicie jej odejść, to on przestanie istnieć. Tak nie jest. On nie przestaje istnieć. Wszystko, co się kiedykolwiek wydarzyło lub kiedykolwiek zostało stworzone, zawsze istnieje. Ale, są te aspekty, być może przeszłe życia, a nawet aspekty was z tego życia, które chcą być trzymane. Bycie trzymanym może być pocieszające. Bycie trzymanym może być kochające.

I, tak, Metatron skierowuje na niektórych z was teraz bardzo, bardzo świetliste energie, wiedząc, że jest czas, aby te aspekty, które trzymaliście, wypuścić. Niektórzy z was wiedzą, że powinniście je odpuścić, ale w dalszym ciągu je chronicie (…) Droga Shaumbro, te energie nie są złe… one nie są złe. Jest to po prostu czas, aby uwolnić tą strukturę, która jest umieszczona wokół nich, aby mogły one znaleźć swój nowy i najwyższy potencjał.

Nie wypieracie się tych energii z przeszłości. Nie próbujecie się ich pozbyć. Po prostu uwalniacie tą strukturę. Jesteście jak rzeźbiarz pracujący w glinie, który ją formuje i nadaje jej kształt pewnej historii, pewnego życia i pewnej rzeczywistości. I, ona pozostaje w tym kształcie, w tej strukturze, którą uformowaliście.

Ale, przychodzi taki czas, żeby wszystko było uwolnione ze swojej Starej struktury. Musi być. Energia musi popłynąć wcześniej czy później. To dlatego jest na Ziemi ta rzecz zwana śmiercią, aby wszystko mogło być uwolnione ze swojej struktury i mogło ewoluować. Tak sami jest z tymi historiami, z częściami was i waszymi aspektami. Prędzej czy później ta struktura musi odejść. To jest właśnie to, co robimy – uwalniamy strukturę.

I, Metatron wchodzi dzisiaj, aby w tym pomóc. Energia Metatrona jest tak bardzo, bardzo jasna, że było wam nieco trudno mieć z nią do czynienia przez te ostatnie cztery czy pięć tygodni, kiedy była obecna i wokół was. Ona jest bardzo trudna nawet dla niektórych elektromagnetycznych i elektrycznych urządzeń. Niektórym z was przytrafiają się awarie waszych elektrycznych urządzeń, być może komputerów, czy żarówek. Niektórzy z was psują rzeczy i upuszczają rzeczy i myślicie, że jesteście tak niezręczni.

Jest tak po prostu z powodu energii Metatrona, która była z wami od naszego ostatniego Shoudu. I, ona jest silna. Czasami nawet nie panujecie nad swoim fizycznym ciałem. Wpadacie na ściany, co nie zdarzało się wam przedtem. Psujecie rzeczy nie wiadomo w jaki sposób. Po prostu zachodzi zmiana energii.

Kiedy zaczęliśmy zbierać nasze energie tutaj na ten Shoud szczególnie w trakcie ostatnich paru dni, powodowało to nieco przeciążenia w systemach, nawet w systemach, które transmitują wasz sygnał do całego świata. Niektóre elektryczne urządzenia nie mogły sobie z tym poradzić.

Więc, Shaumbra, prosimy was o wzięcie głębokiego oddechu i pomoc we wprowadzeniu tych energii Metatrona i wcieleniu ich do waszej istoty. Metatron będzie kontynuował pracę z wami w trakcie tego przejścia od utrzymującego energie do Poruszającego Energie. Metatron pokaże wam jak przesuwać energie, jak zachować waszą integralność. Metatron pokaże wam jak pozbawione wysiłku może być to poruszanie energii, kiedy niektórzy z was uważają, że musi się z tym wiązać jakieś tarcie, jakiś dualistyczny efekt. Przesuwanie energii może być jak szybowanie. Wiecie, jak to jest latać w waszych snach, jakie to jest radosne. Tak właśnie jest z poruszaniem energii. Może to być bardzo wyzwalające.

(…) Wyobraźcie sobie grupę dzieci bawiących się na dziedzińcu szkolnym, tuziny dzieci na przerwie między lekcjami. I, wiecie, jakie są dzieci. Uformują swoje własne małe grupy. Będzie mała grupa dzieci bawiących się na huśtawkach… popychających się nawzajem… i śmiejących się… zamieniających się na huśtawkach… próbujących, jak wysoko mogą pójść… całkowicie czując to doświadczenie huśtania się do przodu i do tyłu, podczas kiedy ktoś inny popycha je, pomaga utrzymać je w ruchu.

I będzie inna grupa dzieci na placu zabaw… może chłopcy… walczący… kłócący się… podnoszący pięści… wdający się w zapasy, podczas gdy inni chłopcy… i być może nawet parę dziewczyn stoją wokół nich dopingując ich… dopingując zwycięzcę… dopingując także przegrywającego.

Następnie, jest inna grupa uczniów… być może grupa dziewcząt… rozmawiających o swoich nauczycielach… rozmawiających o swoich koleżankach… rozmawiających o najnowszej modzie. Być może jest inna grupa uczniów na boku, którzy kolekcjonują różne materiały… kawałki drewna… kawałki metalu… jakieś sznurki. Próbują oni coś zrobić, coś skonstruować, coś zbudować. I, oni kochają to wyzwanie. Kochają to doświadczenie składania razem różnych rzeczy, aby pojawiło się coś nowego. I, ich umysły i ich ręce pracują.

I, jest jeszcze jedna grupa na uboczu, grupa marzycieli. Siedzą na trawniku daleko od innych… marząc… mówiąc o tym, co mogłoby być… mówiąc o tym, co zrobią w tym życiu… mówiąc o rzeczach niekoniecznie związanych z ludzką naturą. To są marzyciele. To są filozofowie, nawet w tak młodym wieku. Mówią o koncepcjach. Mówią o możliwościach i potencjałach.

Shaumbra, jak wiecie, jesteście tymi marzycielami. Jesteście marzycielami na rzecz ludzkości. Tworzycie koncepcje. Jesteście tymi, którzy wychodzą poza. Jesteście tymi, którzy stwarzają wizję nowej rzeczywistości i nowego potencjału.

Już graliście w te inne gry na tym placu zabaw. Już zaliczyliście te walki. Już zaliczyliście to huśtanie się, budowanie, plotkowanie. Doświadczyliście tego. Poczuliście, jak to jest. We wszystkich tych swoich życiach doświadczyliście tych różnych rzeczy. I, teraz jesteście tym marzycielem. Jesteście tym twórcą potencjałów. Jesteście tymi, którzy pomagają tworzyć nową przyszłość. Jesteście tymi, którzy zastanawiają się, jaka to będzie zmiana.

I, kiedy robicie to w waszej małej grupie – czy nawet sami – coś się wydarza tej całej grupie. Kiedy mówicie: „Jestem gotowa na zmianę; marzę o zmianie”, uruchamia to nową energię w całej grupie tych wszystkich innych, którzy bawią się na tym placu zabaw. Gdybyście nie marzyli, te zmiany nie wydarzyłyby się. Gdybyście nie marzyli, tak jak to robiliście, gdybyście nie rozważali zmiany i nowych potencjałów i możliwości, wszystko pozostałoby w stanie status quo.

Ale, w chwili kiedy marzyciel, czy grupa marzycieli, występuje naprzód i zastanawia się – co dalej… co, jeśli… co możemy zrobić… jak możemy poszybować – to zmienia to nie tylko ich energię – czy w tym wypadku, waszą energię – zmienia to energię całej tej grupy. Ci uczniowie na placu zabaw – którzy są marzycielami, którzy zastanawiają się nad tym, co jest poza – mają wpływ na energię wszystkich. W chwili, kiedy zaczynają marzyć i rozważać zmianę, rozważać, co będzie dalej, zmienia to dynamikę tej całej grupy. I, zmienia to wszystko na tym placu zabaw. I, nagle, zaczynają wchodzić nowe rzeczy.

Być może, nowy uczeń wejdzie nagle do tego równania, zmieniając całą energetyczną równowagę tej grupy. Być może, nauczyciel wyjdzie na ten plac zabaw, nauczyciel, który nadzoruje, ale wniesie on jakąś nową mądrość. Być może, zajdzie jakieś zdarzenie na ulicy obok, które przyciągnie uwagę wszystkich uczniów. Być może, nadciągnie burza i lunie deszcz na dzieci i na plac zabaw.

Chodzi nam o to, Shaumbra, że to ci marzyciele, ci pionierzy, ustawiają scenę, na której zajdzie zmiana. Wtedy, są pierwszymi, którzy jej zaczynają doświadczać. Ale, zmienia to wszystko dla wszystkich. Ustawia to potencjał. To jest to, co wy robicie.

I, zadaniem moim, Tobiasza – i Metatrona dzisiaj – jest pomóc wam zrozumieć po raz kolejny, dlaczego tu jesteście. Jesteście tymi marzycielami dla ludzkiej świadomości. Jesteście tą grupą, która odeszła sama na bok i rozważała nowe rzeczywistości. Status quo nie może już być dłużej utrzymywane, przynajmniej jeśli chodzi o was. Nadszedł czas na zmianę. Nadszedł czas na coś nowego.

Częścią tego pytania było – czy reszta ludzkiej świadomości, reszta ludzkości, będzie gotowa na zmiany, które zachodzą? Czy też będziecie musieli opuścić tą Starą Ziemię i udać się na Nową Ziemię, aby naprawdę doświadczyć waszych nowych marzeń? Częścią tego wyzwania było bycie marzycielem na Ziemi, gdzie wielu nie jest marzycielami. Jest to trudne… i jest to samotne… i jest to frustrujące. I, zastanawiacie się, gdzie są ich marzenia. Ale, ich marzenia są także w was. Reszta ludzkości marzy w was i poprzez was. (…)

Tak wielu z nich nie wie, jak mieć swoje własne marzenia, i nie są oni gotowi, żeby mieć swoje własne marzenia. Oni doświadczają, jak to jest być na Ziemi. Doświadczają jakiejś historii. Żyją wewnątrz tej rzeczywistości. Nie mają miejsca na marzenia, więc marzą w was i poprzez was.

Shaumbra, wy to robicie, nie tylko dla siebie, ale na rzecz wszystkich. Jesteście tymi, którzy ustawiają tą zmianę. Jesteście tymi, którzy pomagają stworzyć tą całą rzecz, którą nazywacie „kwantowym skokiem”. Wymarzyliście to. Wymarzyliście to, Shaumbra. Marzyliście to wiele żyć temu. Marzyliście to wciąż i wciąż od czasów Atlantydy. Marzyliście to od chwili, kiedy urodziliście się na tej Ziemi. Od chwili pierwszego oddechu w tym życiu chodziło o marzenia i nowe potencjały i kwantowy skok. Marzyliście to przez cały ten czas.

Shaumbra, będąc takimi marzycielami czasami próbowaliście także być normalnymi, próbowaliście się dopasować do tej reszty (nieco śmiechu publiczności). To nie działa. Wiemy, że wy to wiecie. To nie działa. Jak wiele lat waszego życia spędziliście na próbowaniu, aby się dopasować i być normalnymi? Marzyciel po prostu nie jest normalny. Nie macie cierpliwości dla normalności (więcej śmiechu). Byliście tam i robiliście to, ale wiecie, że nadszedł czas, aby pójść dalej.

Kiedy próbujecie zmusić się do wejścia w te inne grupy na placu zabaw, to jest jak duszenie się. To boli. To jest trudne. O, tak, oni się z was naśmiewają. Mówią: ”Popatrzcie na tych tam marzycieli. Popatrzcie na nich na ich małym placu zabaw na niby.” Ale który plac zabaw jest na niby, Shaumbra? Czyj jest na niby? Być może, przezywali was. Być może, mówili, że jesteście niedopasowani i inni. Ale, Shaumbra, jesteście tymi marzycielami. Jesteście tymi, którzy pomagają zmienić energię dla nich.

To nie jest łatwa praca. To nie jest łatwa praca. O, będziemy mówili o tym, jak uczynić ją o wiele łatwiejszą. Ale, zawsze wiedzieliście, że będzie to trudne, to bycie pionierem i marzycielem, to bycie tym, który pomaga wejść zmianie, to bycie tym, który pomaga stworzyć ten kwantowy skok w imieniu Wszystkiego Co Jest. To nie jest łatwa praca, jednak daliście siebie dla niej. Wytrwaliście. Trzymaliście się tego. I, oto jesteśmy tutaj. To nie jest łatwa praca, Shaumbra.

Nawet wewnątrz ruchu New Age jesteście ośmieszani. Nawet wewnątrz ruchu New Age, ci inni zastanawiają się, dlaczego nie mówicie o UFO i przeszłych życiach i wszystkich innych tak zwanych tajemnicach. Nie ma tajemnicy. Jest życie wyrażane poprzez was i waszą boskość. To jest wszystko, co jest. (…)

Ale, Shaumbra, mówiliśmy wam od początku – to nie jest dla wszystkich. To nie jest dla każdego człowieka. To nie jest dla każdego metafizyka. Mówiliśmy wam od początku, że będziemy prosić was, abyście spojrzeli wewnątrz siebie tak głęboko i tak jasno, że nauczycie się znowu w sobie zakochać, niełatwa rzecz dla człowieka. Powiedzieliśmy wam, że zamierzamy zabrać was na ścieżkę, która jest czysta, ścieżkę, która być może będzie trudniejsza.

Tak, jest łatwo wpaść w te dywersje. Wiecie to. Jest łatwo zaangażować się w dramaty. Czasami to niezła zabawa. Przekonacie się, ze będziecie w stanie wchodzić i wychodzić z dramatów, ale bez utykania w nich. Dramaty są cudowne tak długo, jak długo możecie się z nich wydostać z powrotem. Tylko wtedy, kiedy was wessie, tylko wtedy, kiedy utrzymujecie energię dramatu, jest trudno się z niego wydostać. Ale, Shaumbra, zaakceptowaliście to bardzo unikalne… bardzo wyjątkowe zadanie… to zadanie przyjścia na Ziemię w tym czasie… bycia marzycielami… i po raz kolejny pomagania w przesunięciu tej energii.

Pomówmy teraz przez chwilę o ważności Poruszających Energie. Byliście przez tak długi czas utrzymującymi energie. Pomówmy teraz o ważności Poruszających Energie, szczególnie w tym czasie wielkiej i wspaniałej zmiany na waszej Ziemi.

Energia zasadniczo jest w neutralnym stanie. Energia w swoim czystym rdzeniu – nawet energia Ducha – jest w neutralnym stanie. Wiemy, że są tacy, którzy sprzeczaliby się z nami na ten temat. Energia Boga czy Ducha nie jest w postaci światła, czy też w postaci „dobra”. Ona po prostu jest. „Jest” jest neutralne, przynajmniej z waszego dzisiejszego punktu widzenia. „Jest” jest neutralne.

Energia szuka rozwoju… szuka doświadczenia… szuka poznania siebie. I dlatego musi znaleźć źródło, które chciałoby ją aktywować, które chciałoby się z nią bawić. Energia wchodzi do każdego człowieka, do każdej postaci życia na Ziemi, nawet do rzeczy, które nie mają życia. Energia ma pragnienie i miłość, aby się wyrazić, chociaż jest neutralna.

Są tutaj pewne sprzeczności, jeśli spojrzycie na to z punktu widzenia waszej obecnej nauki i fizyki. Ale, jeśli spojrzycie poza to, zobaczycie, że energia może być neutralna. I, może mieć to cudowne pragnienie, aby się wyrażać i doświadczać i integrować i wcielać się. Energia chce wejść, chce być wprowadzona w doświadczenie.

Ale, kiedy jest trzymana, wpada w stagnację. Starzeje się. Chce uwolnienia. I, znajdzie swoje uwolnienie w najsłabszym punkcie. Tym najsłabszym punktem są rzeczy takie jak smutek… ciemność… depresja… frustracja… niepokój. One są tymi najsłabszymi punktami – musimy tu być ostrożni z naszymi określeniami – ale, tak, najsłabszymi punktami ludzkiej natury. Więc, te Stare Energie, które były trzymane, będą szukały swojej drogi poprzez te najsłabsze punkty, aby się uwolnić, w ten czy w inny sposób. Możecie albo z tym walczyć, albo pomóc w przesunięciu tego.

Jest ważne, aby kontynuować poruszanie energii, kontynuować pomaganie, żeby płynęły. Jest ważne, aby energie znalazły teraz drogę do – tego co nazywacie – ludzką rzeczywistością i ludzką świadomością. Energie z innych dziedzin… innych wymiarów… energie, które są czyste w neutralnej postaci… ale inne energie, które powstały z marzeń… z tworzenia potencjałów… one wszystkie chcą wejść teraz.

Ale, one muszą mieć źródło. Muszą mieć źródło płynięcia. To dlatego Poruszający Energię są potrzebni – nie utrzymujący energię – ale Poruszający Energię. To dlatego mówiliśmy do Shaumbry, że nadszedł czas, aby być Poruszającymi Energię. Chodzi o pozwolenie na wejście neutralnym energiom… na pobłogosławienie waszą boskością… i waszą człowieczością w tej rzeczywistości… i w tym wymiarze… a następnie na przejście. Szczególnie poprzez pomożenie Nowym Energiom – tym Nowym, Nowym Energiom, o których mówimy – w wejściu i znalezieniu punktu zakotwiczenia poprzez was… i znalezieniu przez nie drogi do tej rzeczywistości poprzez was… następnie one mogą znaleźć drogę do innych ludzi… innych świadomości w tym wymiarze, które utknęły… które tego potrzebują… które potrzebują tego przepływu.

Mówimy, że oni tego potrzebują. Proszą o to, bardziej niż o cokolwiek innego. Proszą o sposób, by wyzwolić ich energie z utknięcia. Oni byli i są w swoich historiach. Byli w swoich strukturach przez tak długi czas i chcą sposobu, który pomoże im to uwolnić. To właśnie przepływ energii, które teraz przechodzą poprzez was, pomoże w tym procesie.

Jest ważne, aby byli na Ziemi pracownicy energii – czy Poruszający Energię – aby utrzymać ten przepływ energii, który ma miejsce, w szczególności teraz, kiedy przyśpieszamy w kierunku kwantowego skoku za zaledwie kilka lat. Jest coraz więcej i więcej neutralnej i czystej energii przychodzącej teraz na Ziemię. Ona wchodzi szybko… ona wchodzi szybko. Jest przyciągana przez to, co się tu wydarza. Jest przyciągana, ponieważ ludzie ją wzywają. Jest przyciągana waszymi marzeniami o zmianie.

Ta energia przychodzi nie tylko z waszego fizycznego wszechświata, ale także z innych dziedzin [realms]. Widzicie potwierdzenie energii przychodzących z waszego fizycznego wszechświata w interesujących wydarzeniach dotyczących gwiazd i planet i komet.

Ale, są także energie przychodzące z innych dziedzin. Kiedy znajdują swoją drogę do Ziemi i ludzkiej świadomości, muszą być przesuwane szybko; w przeciwnym wypadku są albo odbijane z powrotem, albo nie mają miejsca, żeby wylądować na Ziemi i powracają do czegoś w rodzaju uśpienia, aż nadejdzie czas. Jednakże, kiedy są Poruszający Energię, tacy jak wy, one mogą znaleźć odpowiedni kanał i znaleźć odpowiedniego człowieka, który je uziemi i przepuści przez siebie.

Wykonujecie niesamowitą pracę dla ludzkości i dla Gai. Jesteście Poruszającymi Energie. To bardzo ważna praca. Korzyść dla was, Shaumbra – zastanawiacie się (nieco śmiechu) – korzyść dla was jest taka, że to naprawdę was energetyzuje. To naprawdę pomaga wam się rozszerzyć poza struktury obecnej ludzkiej świadomości.

Korzyść dla was jest taka, że daje to wam… da to wam całkowicie nowe poczucie wolności, całkowicie nowe zrozumienie. Ma to potencjał, żeby bardzo, bardzo szybko odmłodzić wasze fizyczne ciało… tak długo, jak pozwolicie sobie być w tej przestrzeni bezpiecznej energii… tak długo, jak pozwolicie sobie być tutaj i obecni w teraz. Ta energia przychodząca poprzez was wnosi także wiele innych połączeń i ścieżek do innych wymiarów. W pewnym sensie, możecie powiedzieć, że ona bardzo szybko otworzy waszą świadomość i wasze zrozumienie, które nie były możliwe w ludzkim umyśle. Bardzo szybko będziecie mieli głęboką świadomość rzeczy, które nie są z tego świata Ziemi.

Inną korzyścią jest to, że będziecie pierwszymi, którzy wiedzą. Będziecie mieli bardzo głębokie zrozumienie, jak cała ta praca energii przebiega na Ziemi w tej chwili, zrozumienie, w jakim miejscu są ludzie. Będziecie mieli – jak to powiedzieć – pewien przegląd, którego nie mieliście przedtem. I, każda cząstka tej energii, która przepływa przez was, przechodzi przez was, może także służyć wam. Po prostu nie pozwalacie jej wejść i wyjść. Ona was dotyka. Ona z wami tańczy. Kiedy ją błogosławicie, ona błogosławi was. Ta energia jest tam, aby wam służyć. Ona tam jest, aby wam służyć.

Teraz, Metatron poprosił nas, żeby omówić wskazówki dla poruszania energii. I, będą one proste. Będą one zrozumiałe.

Przede wszystkim, najważniejszą sprawą, ważniejszą od czegokolwiek, czegokolwiek innego na liście jest TROSZCZCIE SIĘ O SIEBIE. Musicie troszczyć się o siebie. To jest ważniejsze od czegokolwiek innego – prawie nie chcemy wchodzić w inne punkty, ponieważ ten punkt jest dominujący. Przeważa wszystko inne. TROSZCZCIE SIĘ O SIEBIE.

Bardzo się zaniedbywaliście. Jako utrzymujący energie, czuliście, że było ważne troszczyć się o wszystkich innych. W zasadzie zaakceptowaliście ten system wierzeń, że jest niewłaściwe troszczyć się o siebie. Powiedzieliście, że jest to egoistyczne, więc pozwólcie, żeby to było egoistyczne i pozwólcie, żeby egoistyczne było wspaniałe. Czujecie, że zawsze musicie dawać innym lub robić coś dla innych. Czujecie, że nigdy nie możecie mieć więcej niż inni, ponieważ byłoby to nie w porządku. Byłaby to nierównowaga. Pozbawialibyście ich czegoś. (…) Jest wystarczająco wiele energii wokół.

Troszczcie się o siebie. Pozwólcie sobie na dostatek, Shaumbra. Bądźcie przykładem niesamowitego dostatku w waszym życiu, niesamowitego dostatku. Myślicie czasami, że nie wiecie jak to zrobić… nie wiecie, jak zrobić pieniądze… jest tak dlatego, że NIE chcecie wiedzieć, jak zrobić pieniądze. To jest Stara rzecz, której się trzymacie, datująca się od wczesnego chrześcijaństwa dla większości z was. Jest teraz czas, żeby być dziko dostatnim.

A, jeśli nie jesteście, po prostu spójrzcie na swoją historię i spójrzcie, dlaczego powstrzymujecie siebie przed tym. Żadnych więcej takich, że nie jesteście z odpowiedniej rodziny… że nie macie odpowiedniego wykształcenia… że nie mieliście szczęścia w życiu. Przyjrzyjcie się WASZYM miarom i WASZYM parametrom… WASZYM punktom odniesienia. Jest teraz czas, aby zatroszczyć się o siebie.

Kiedy ta energia wchodzi i chce przejść przez was, jest jak pociąg towarowy. Wejdzie szybko i zaburzy każdy Stary system wewnątrz was. I, to jest błogosławieństwo. Czuliście to ostatnio, jak ona wchodzi. Jest wielu, wielu z nas po naszej stronie, którzy pomagają zrównoważyć to wszystko i pomagają to monitorować. Ona przechodzi szybko.

Poruszający Energie muszą być bardzo egoistyczni. Muszą dbać o swoje ciała. Innymi słowy, pozwólcie sobie na błogosławieństwo jakiejś pracy z ciałem… na masaże. Pozwólcie sobie na błogosławieństwo zjedzenia czegoś dobrego dla odmiany (nieco śmiechu)… czasami jest za dużo tego jedzenia dla królików (więcej śmiechu). Wasze ciało będzie potrzebowało dużych ilości jedzenia. I, będzie wołało w niektóre dni o wielkie porcje makaronu. Ach, makaron! Widzicie… negatywna energia pochodzi od was. „Och, nie mogę jeść makaronu.” W niektóre dni będziecie tego potrzebowali. W inne dni będziecie potrzebowali dużych ilości ciepłej wody… dużo ciepłej wody.

Słuchajcie waszego ciała. Nie słuchajcie mnie, Tobiasza. Nie zapisujcie sobie: „Muszę pić ciepłą wodę.” (więcej śmiechu) Słuchajcie waszego ciała. Ono wam powie. Czekolada! Tak!

Będą takie momenty, kiedy wasze ciało nie będzie chciało żadnego jedzenia. Może czuć nudności, ponieważ wchodzi tak wiele energii, że nie będzie tak naprawdę czasu na trawienie jedzenia. Mówiliśmy o tym przedtem, Shaumbra. Słuchajcie waszego ciała. Przestańcie słuchać waszego umysłu, jeśli chodzi o jedzenie.

Będzie bardzo trudno, jeśli spróbujecie przestrzegać jakiejś ścisłej diety, obojętnie jakiej. Będzie bardzo trudno wprowadzić duże ilości Nowej Energii i poruszyć ją, jeśli będziecie tkwili i trzymali się Starej diety. Słuchajcie waszego ciała. Powie wam ono dokładnie i z miłością, czego pragnie. Więc, troszczcie się o siebie. Troszczcie się o siebie.

Jeśli jesteście w jednym z tych związków, których się trzymacie – aluzja, aluzja do wielu z was (śmiech publiczności) – które wysysają z was energię i trzymają was w przeszłości, pozwólcie im odejść. Pozwólcie im odejść. Oni potrafią zadbać o siebie. Wierzcie w to lub nie, naprawdę potrafią. Kiedy troszczycie się o siebie, ustawia to także dynamikę, dynamikę marzyciela, aby sprowadzić taki rodzaj związku, który jest odpowiedni dla was.

Troszczcie się o siebie pod każdym względem. Kiedy czujecie się zmęczeni i potrzebujecie oddalić się od ludzi, zróbcie to. Nie musicie próbować zbawić cały świat. Mówiliśmy wam… nikt nie zbawi świata… on nie potrzebuje zbawienia. Tylko wtedy, kiedy ludzie proszą o zmianę, zmiana zachodzi.

Aniołowie tutaj nie próbują zbawić świat przez cały czas. Oni są tutaj rozbawieni przez większość czasu (śmiech publiczności). Ale, oni kochają i szanują świat. Nie próbują go zbawić. Oni czekają… oni po prostu czekają, aby wejść. Kiedy grupa marzycieli mówi: „Jesteśmy gotowi na zmianę”, oni wtedy wskakują do akcji. Zaczynają swoją pracę. Zaczynają pracę przenoszenia energii tam i z powrotem. Aniołowie wchodzą, kiedy czas jest właściwy, kiedy ludzie proszą o zmianę, kiedy grupa marzycieli chce doświadczyć czegoś nowego, chce przejść na następny poziom.

Troszczcie się o siebie, Shaumbra, przede wszystkim. Chcemy to podkreślić. Chcemy to wytłuścić. TROSZCZCIE SIĘ O SIEBIE i nie czujcie się z tego powodu egoistyczni. Nie czujcie się egoistyczni.

Jeśli naprawdę nie możecie czegoś zrobić dla kogoś lub nie możecie się z kimś spotkać, powiedzcie im: „Nie jestem w stanie tego zrobić”. Są tacy, którzy bawią się z wami i którzy uwielbiają dzwonić do was: „Czy możesz zrobić to? Czy możesz zrobić tamto?” I, robicie to, i nienawidzicie samych siebie. Shaumbra, powiedzcie im: „Nie, nie mogę tego zrobić. Jestem zajęta troszczeniem się o siebie”.

Jest bardzo ważne, jeśli zamierzacie być Poruszającymi Energie na wielką skalę, żeby troszczyć się o siebie. Nie ma w tym nic egoistycznego. Popatrzcie na to, co robicie dla potencjału wszystkich innych. Przechodzą przez was ogromne ilości energii dla Ziemi, dla innych ludzi. Robicie coś. Nie musicie robić wszystkiego.

Druga wskazówka na liście dla Poruszających Energie to pozwólcie im wpłynąć i pozwólcie im wypłynąć. Nie musicie ich trzymać. Będzie taka tendencja, żeby myśleć, że musicie je trzymać, lub forsować je, lub popychać, lub coś z nimi zrobić. Pozwólcie im wpłynąć. Pozwólcie im wypłynąć.

Proste danie sobie pozwolenia, żeby to zrobić, pozwala im na tańczenie z wami. Wydarza się to – jak to powiedzieć, trudno jest to zdefiniować – ale w ułamku chwili, w błogosławionym, świętym ułamku chwili, one tańczą z wami. Nie musicie nimi manipulować. Nie musicie zmieniać ich kształtu czy formować je. One wykonują ten niesamowity, niesamowity nuklearny taniec wewnątrz was. One eksplodują wewnątrz was.

Niektórzy z was myślą, że musicie umieścić na nich swój podpis. Cóż, już to robicie. Niektórzy z was myślą, że musicie definiować tą Nową Energię wchodzącą do was i poprzez was, definiować ją i zmieniać ją w jakiś sposób. Nie róbcie tego. To wam zaszkodzi. Wszystko, co potrzebujecie zrobić, to danie jej waszego błogosławieństwa, danie jej ugruntowania w waszej człowieczości. Pozwólcie jej wpłynąć. Pozwólcie jej wypłynąć.

Nie miejcie agendy… żadnej agendy, Shaumbra. Kiedy ona z was wypływa, staje się potencjałem zmiany i potencjałem energetyki, i potencjałem nowej mądrości dla każdego i dla wszystkiego, które zechce jej w swoim życiu. Nie miejcie oczekiwań co do wyniku. To jest znowu ta sprawa Starych punktów odniesienia.

Niektórzy z was już przepuszczali te energie, poruszali energie. Ale, byliście rozczarowani, ponieważ mieliście oczekiwania, co do wyniku. To jest ten punkt, gdzie staje się to dla was bardzo trudne. Oczekiwania są często oparte na Starych punktach odniesienia, na Starych energiach. Myślicie, że jeśli pewna ilość Nowej Energii przechodzi, to musi zajść pewna reakcja na zewnątrz. To jest równanie dotyczące wchodzenia i wychodzenia Starej Energii. To równanie zmienia się dla Nowej.

Tylko dlatego, że umieszczacie pewną mieszaninę składników z jednej strony, nie oznacza, że ta mieszanina składników pojawi się po drugiej stronie. Wszystko się zmienia. Zmienia się proporcja energii i dlatego zmienia się wynik. Wasze oczekiwania go ograniczą i będzie to bardzo dla was frustrujące. Nie miejcie oczekiwań.

Obserwujcie, kiedy przepływa przez was energia, co się wydarza. Obserwujcie, co się wydarza. Zaczniecie mieć całkiem nową ideę, jakie mogą być te rezultaty. Kiedy poruszacie i pozwalacie przepływać energiom przez siebie, dajcie im ich własne życie. Pozwólcie im na ich własną ekspresję.

Tak często ludzie przyjmują energię i trzymają ja tak mocno w strukturze czy w historii, że ona nie może mieć własnego życia. Każda energia jest taka jak wy – jest zaprojektowana, aby mieć swoje własne życie, swoją własną ekspresję. Wy jesteście inni, ponieważ jesteście Twórcami, tym niemniej każda energia, która płynie poprzez was, każda myśl, doświadczenie, życie, potrzebuje możliwości wyrażenia siebie.

Więc, kiedy energie przepływają przez was, nie ograniczajcie ich. Dajcie im ich własne życie. To właśnie robicie, kiedy one przechodzą przez was i wy je błogosławicie. Błogosławicie je do rzeczywistości życia, do ekspresji życia. Pozwólcie im przepłynąć.

I znowu jest taka tendencja u was, że chcecie, aby one coś zrobiły, aby skierować te energie przychodzące z innych wymiarów w kierunku takich rzeczy, jak pokój na świecie, jak uzdrowienie kogoś, jak polepszenie czyjegoś samopoczucia. To jest godne szacunku. I, my rozumiemy, dlaczego tak robicie, Shaumbra. Ale, przyjrzyjcie się temu jeszcze raz. Zmieńcie ten punkt odniesienia. Zmieńcie to oczekiwanie.

A gdybyście pozwolili takiej czystej energii wpłynąć i pobłogosławili ją waszą istotą, waszą Boską jaźnią, a następnie pozwolili wypłynąć bez żadnej agendy? Wyobraźcie sobie, co by się stało, gdyby oni wybrali uzdrowienie? Wyobraźcie sobie, co by mogła zrobić, gdyby oni wybrali pokój? Wyobraźcie sobie, co by mogła zrobić, gdyby wybrali on bycie twórczymi? Wyobraźcie sobie, co by mogła zrobić, gdyby nie była ograniczona, gdyby nie miała na sobie agendy?

Shaumbra, poruszanie energiami jest tak proste, jak danie sobie pozwolenia, aby to robić. Jest to tak proste, jak regularne oddychanie. To pomoże tym energiom przejść przez was.

Z powodu tego, co przeżyliście i kim jesteście, będzie raz na jakiś czas ta tendencja, aby chcieć trzymać energię, czy magazynować ją, czy kształtować ją. To jest w porządku, tak długo jak to rozpoznajecie, tak długo, jak rozumiecie, że specjalnie i świadomie to wybieracie. Czasami będziecie chcieli wziąć trochę tej energii i pobawić się z nią, tak jak dzieci na placu zabaw. Ale, rozumcie i dostrzegajcie, że to właśnie robicie i rozumcie, że prędzej czy później ona musi wypłynąć. Robicie to poprzez oddech… poprzez oddech… on utrzymuje energie w ruchu.

Przy tej ilości energii, która będzie przechodziła i pracowała poprzez was… będziecie chcieli jej posmakować w waszym życiu. I, to jest w porządku. To jest w porządku. Możecie smakować ją tak długo, jak zechcecie. Ale, rozumcie, że to właśnie robicie, że podejmujecie świadomy wybór. Nadejdzie czas, kiedy ją uwolnicie i pozwolicie jej odejść.

Tak przy okazji, nie ma potrzeby magazynować jej dla siebie. Nie musicie. Ona zawsze tam jest. Jest zawsze dostępna… nie ma potrzeby magazynowania. Ona zawsze wpływa do was i poprzez was.

Shaumbra, to jest ważna praca, potrzebna teraz praca, praca nie dla każdego. Nauczycie się o wiele więcej o tym w swoich własnych życiowych doświadczeniach przez te następne kilka miesięcy. I, tak, zamierzamy wam powiedzieć, że będą po drodze wyzwania, te części was samych, które opierają się przed wejściem w to, te części was, które być może nawet boją się tego. Po prostu dostrzegajcie to. Przyjrzyjcie się temu i poczujcie to. Będą te części was, które chcą trzymać się Starego i robić Nowe… bądźcie świadomi, że to robicie. Ale, prędzej czy później, ta energia będzie musiała przepłynąć.

Czasami, kiedy zmieniacie waszą metodę pomiaru i oceny i punkty odniesienia, powoduje to trudności i konflikt wewnątrz. Nie jesteście do tego przyzwyczajeni. To jest częścią tego procesu. Nie musi to być bolesne. Może to być robione z gracją i łatwością. Dla was, którzy przechodzicie przez to pierwsi, tak, jest to trudniejsze.

Tak, powinniście się bardziej wspierać nawzajem. Zbierajcie się razem i rozmawiajcie. Dyskutujcie, jak to przebiega. I, dyskutujcie o końcowym punkcie przewodnika Metatrona dla Poruszających Energie – TROSZCZCIE SIĘ O SIEBIE. Jest to pierwszy i ostatni punkt. Wszystko inne jest w zasadzie bez znaczenia. Tak, pozwólcie temu płynąć. Pozwólcie temu przejść przez was. Nie miejcie żadnej agendy. Ale, troszczcie się o siebie.

Przekonacie się, że ta energia może być bardzo trudna. Czy pamiętacie, jak pierwszy raz wprowadziliśmy Metatrona… jak trudne wydawało się to być dla waszego systemu? Ta energia może być bardzo trudna, jeśli nie będziecie troszczyli się o siebie, jeśli nie pozwolicie sobie na dostatek i szczęście i radość w waszym życiu. Troszczcie się o siebie. To jest bardzo ważne.

(…)

Niektórzy z was mówią: „Ale, ja próbuję troszczyć się o siebie. Próbuję się troszczyć.” A, my prosimy was, żebyście spojrzeli na wasze punkty odniesienia, jeśli chodzi o troszczenie się o siebie. Czego używacie do pomiaru? Co was zatrzymuje? Jakie Stare Energie, których się ciągle trzymacie, zatrzymują was?

Nie ma niczego, Shaumbra, niczego, co powstrzymuje was od czegokolwiek, po naszej stronie, czy po stronie Ducha. To wy [powstrzymujecie]. I, my wiemy, że nie chcecie tego słyszeć. Ale, przyjrzyjcie się temu. Jest coś [co powstrzymuje]. Jeśli nie doświadczacie dostatku i miłości i radości w waszym życiu, przyjrzyjcie się temu. Przepływ i ruch mogą tam być. Ale, jest coś, co to blokuje. Przyjrzyjcie się temu. Troszczcie się o siebie.

Zamierzamy prosić was także w tej dziedzinie stawania się Poruszającymi Energie, abyście zawsze przyglądali się temu. Czy to wy, czy jest to coś z zewnątrz? Czy jest to wasza rzeczywistość, czy czyjaś inna? Wiele z tych doświadczeń, przez które przeszliście w ciągu ostatnich paru tygodni… ogromna większość uczuć, które mieliście, tak naprawdę nie była wasza.

Kiedy poruszacie energie i otwieracie siebie, stajecie się o wiele bardziej wrażliwi na wszystko. Kiedy się otwieracie, przyciąga to energie z zewnątrz… naprawdę przyciąga. Przyciąga zewnętrzne energie innych ludzi, nawet jeśli oni nie są tego świadomi, ponieważ są te części nich, które chcą być uwolnione, które chcą być przetransmutowane.

I, one znajdują drogę do was poprzez między-wymiarowe korytarze. One was bombardowały przez ostatnie tygodnie, wchodząc do waszej rzeczywistości. A, wy myślicie, że są wasze. Myślicie, że te uczucia lęku czy depresji są wasze. Niektóre z nich tak. Większość z nich przychodzi z zewnątrz. Myślicie, że te uczucia bycia schwytanym w pułapkę i uwięzionym pochodzą od was, ale większość z nich jest z zewnątrz.

Musicie być bardzo rozróżniający. Co przychodzi z wewnątrz waszej rzeczywistości? Co przychodzi z zewnątrz? Te energie bardzo szybko znajdują do was drogę. Poruszacie nie tylko Nowe Energie. Będziecie także poruszać energie od innych ludzi… nie trzymając ich, zwróćcie na to uwagę, nie trzymając ich energii, ale poruszając ich energie.

Czasami, na przykład, weźmy współpracownika w waszym biurze. Oni są przyzwyczajeni do tego, że trzymacie ich energie, nawet jeśli nie rozmawiacie za dużo ze sobą, nawet jeśli czasami wymieniacie parę ostrych słów. W tym przykładzie trzymacie ich energie. Ich energia przyjdzie do was w nowy sposób. Mogliście już tego doświadczyć. Nagle, oni pragną rozmawiać z wami w tych ostatnich paru tygodniach. Także, starają się trochę zbliżyć [do was].

A wy zastanawiacie się, co się dzieje. Oni są do was przyciągani. Ich dynamika jest przyciągana do was. Jakaś część ich chce, żebyście wy, poruszający energie, przerobili ich [process them]. Część ich energii chce, żebyście ich po prostu trzymali, żebyście wzięli do siebie jeszcze więcej ich energii, niż to, co do tej pory trzymaliście. To nie jest dobry czas, aby to robić. To jest czas, aby poruszać energie, a nie je trzymać.

Przekonacie się, że energie zwierząt, czy nawet drzew, i roślin, i Ziemi przychodzą teraz do was, przychodzą do was, aby być poruszone. One są w pułapce. One są w więzieniu. Jeśli macie sny, w których próbujecie wydostać się z więzienia, wydostać się spod ziemi, w której zostaliście pochowani, kiedy nie możecie nawet krzyczeć, to podchwytujecie energie innych ludzi, innych historii, które chcą być uwolnione. To przychodzi do was teraz, ponieważ daliście na to pozwolenie.

PORUSZAJCIE ENERGIE… NIE TRZYMAJCIE ICH… duża różnica, duża różnica w tym! Pozwólcie sobie poruszać te energie. Jak to robicie? Dajcie sobie pozwolenie i po prostu oddychajcie. To nie musi być jakaś wielka sprawa. Nie potrzebujecie lat szkolenia. Jest to proste uświadomienie sobie, że poruszacie zamiast trzymania.

Kiedy poruszacie, kiedy pomagacie przesunąć się energii innych ludzi czy zwierząt czy roślin, chodzi w istocie o danie jej błogosławieństwa boskości i świętości. Następnie, powraca to do nich. Powraca to do nich i zwraca się do nich – do właściciela i twórcy tej energii – powraca do nich i mówi: „I co teraz ze mną zrobisz? Mam ten potencjał, aby pomóc ci się zmienić.” Więc, nie robicie tego za nich. Po prostu dajecie błogosławieństwo.

Przyjrzyjcie się temu, co się dzieje teraz w waszym życiu. Co jest naprawdę WASZYM problemem? Co jest problemem wynikającym z przeszłego życia? A, co jest problemem zewnętrznym? Będziecie zaskoczeni, że – Cauldre chce, żebyśmy dali tu jakąś liczbę – więc powiemy, że 93,5% wszystkich (śmiech publiczności) tych energii, które czujecie, pochodzi z zewnątrz. Jest tak łatwo przyjąć je jako własne. Jest tak łatwo czuć ostatnio, że jesteście tak obciążeni i tak nimi wypełnieni. „Dlaczego wszystkie te problemy pojawiają się wewnątrz mnie tak nagle?”, pytacie. One nie są wewnątrz. One przychodzą do was z zewnątrz. Wprowadźcie je z oddechem… pobłogosławcie je… pozwólcie im odejść.

Zamierzamy prosić Shaumbrę na całym świecie, żebyście spotykali się, aby poruszać energię. Po prostu oddychanie, po prostu wspólne oddychanie, a następnie troszczenie się o siebie, ucztowanie (nieco śmiechu), przyjemne spędzenie czasu. To powinno być ważną częścią tego procesu.

Pamiętajcie, że NIE próbujecie zbawiać świata. A jeśli będziecie próbowali, przyjdziemy i trzepniemy was po rękach (więcej śmiechu). Świat nie potrzebuje zbawiania. Część świata chce zmiany. To dlatego tu jesteśmy i dlatego wy tu jesteście. Reszta świata spędza bardzo przyjemnie czas na ich placu zabaw, opowiadając swoje historie, bawiąc się w swoje gry, walcząc swoje walki. Oni to kochają. Uszanujcie ich za to.

I znowu jest ta tendencja, Shaumbra… próbujecie zbawić świat. Świat nie potrzebuje zbawienia. Ale, są te energie, które chcą zmiany i transmutacji i są gotowe. One są zmęczone tą Starą strukturą. Chcą być uwolnione. I, one zaczną płynąć poprzez was. Będą przez was płynęły i poruszały się energie z zewnętrznych dziedzin… z anielskich dziedzin… z dziedzin Nowej Ziemi… i z dziedzin Ziemi… wszystkie płynące razem… wszystkie spotykające się w waszym punkcie rzeczywistości… to jest w was… płynąc poprzez was.

Czy dacie sobie radę z tą pracą?

Shaumbra odpowiada: Tak.

Mieliśmy zamiar odpowiedzieć za was (śmiech publiczności), ale dziękujemy wam. Tak, dacie sobie radę (więcej śmiechu). To jest praca pełna gracji. To jest piękna praca i to ją właśnie przybyliście tu wykonać. Wszystko inne było tylko grą wstępną (więcej śmiechu), a teraz przechodzicie do waszej prawdziwej pracy.

Ale, aby ją wykonać bez nadmiernego obciążania waszych systemów, pamiętajcie, że musicie zmienić ten punkt odniesienia. Musicie zmienić sposób, w jaki siebie mierzyliście, i w jaki mierzyliście inne rzeczy. Tak, jest to czasami niepokojące, ponieważ te punkty odniesienia pomagały wam utrzymać koncentrację lub pomóc wam zrozumieć, co robicie. Ale, wszystko się teraz zmienia, Shaumbra, wszystko – zauważyliście to – wszystko. Zmieńcie punkt odniesienia.

I znowu, podkreślamy – troszczcie się o siebie… troszczcie się o siebie. Dajcie sobie to, czego potrzebujecie. Pozwólcie sobie na dostatek. Przestańcie się sprzeczać i walczyć ze wszystkimi tymi wewnętrznymi aspektami, i zrozumcie, że wiele z tego, co przechodzi przez was teraz, nie dotyczy was.

Chcielibyśmy poruszyć jeszcze jedną sprawę na tym Shoudzie. Chcemy poruszyć te problemy, które bardzo dokuczały niektórym z was… dwie rzeczy. Musimy użyć terminów, które nie są całkiem odpowiednie, ale nie ma innych ludzkich słów. Nazywacie te rzeczy „depresją” i „niepokojem”. Walczyliście z tym, Shaumbra. Przeżywaliście trudne czasy. Trudno jest nam na to patrzeć. Jest to tak przygniatające, tak trudne. Niestety jest to naturalna część tego procesu. Ale, nie musi to być tak trudne.

Jest tutaj kombinacja elementów, które to powodują, ponieważ jakaś część was umiera i jest ta depresja związana z tym procesem śmierci wewnątrz was. Wasze Stare ja zmienia się. Wasze Nowe ja wydziera się, pragnąc trzymać się. Może to się wydawać sprzecznością celów i pragnień pomiędzy waszym Starym ja i waszym Nowym ja. To powoduje to, co można uważać za inwersję energii, co powoduje z kolei to, co nazywacie depresją. Ta depresja jest bardzo rzeczywista. Jest bardzo głęboka. Jest bardzo przygniatająca, jak wiecie.

W tej depresji, w tej ciemności, nie jesteście sami. Jesteście otoczeni całym zespołem ekspertów z naszej strony zasłony, którzy pomagają wam zachować równowagę, pomagają wam przejść przez ten proces, który jest tak trudny. Chcemy, żebyście wiedzieli, że jesteśmy tego świadomi. Jesteśmy świadomi tego, przez co przechodzicie. Wyjdziecie po drugiej stronie tego. I, wyjdziecie z tego, kiedy będziecie jeszcze na Ziemi. Nie musicie opuszczać Ziemi, aby przezwyciężyć lub zmienić tą rzecz, którą nazywacie depresją.

To jest trudny problem, Shaumbra. I, nie możecie wywalczyć wyjścia z tego. Tak wielu z was próbowało wyboksować się z tego. Wielu z was próbowało karmić waszą depresję banałami, kliszami, frazesami, które miały polepszyć wasze samopoczucie. I, to nie działa także. Chodzi o rozpoznanie i akceptację tych intensywnych i głębokich zmian, przez które przechodzicie. W pewnym sensie, pozwólcie sobie być w tej otchłani, którą nazywacie depresją. Robicie wszystko, żeby wygramolić się na jej zbocza i uciec od niej.

Chodzi o pozwolenie sobie na pełne jej wcielenie. I, wiemy, że nie to chcieliście usłyszeć. Poprzez pełne wcielenie tej depresji i niepokoju wejdzie Nowy typ energii i Nowy rodzaj ruchu. Poprzez pełne wcielenie tej rzeczy, w którą nie chcecie głęboko wejść, przyjdą energie waszej przeszłości, waszych przeszłych żyć, energie każdej pod-rzeczywistości, którą kiedykolwiek stworzyliście. One pośpiesznie wejdą. One pośpiesznie wejdą, aby pracować z wami, aby przeprowadzić was poprzez tą depresję.

Ten niepokój jest teraz głęboki dla wielu z was, ponieważ czujecie nadchodzącą zmianę. Czujecie, że coś pęknie. Ale, pytanie brzmi – czy jest to coś wewnątrz was, czy też na zewnątrz was? Czujecie niepokój, ponieważ jesteście bardziej wrażliwi niż kiedykolwiek. Tak, otwieracie swoją wrażliwość i czujecie wszystko. Czujecie niepokoje ze swojego wnętrza, A TAKŻE w świecie wszędzie wokół was. One mogą być przygniatające. Te niepokoje i wszystkie te energie mogą być przygniatające.

Jednym z innych zagadnień bycia Poruszającymi Energie jest, aby zawsze być obserwatorem, nawet obserwatorem waszej własnej depresji i waszego własnego niepokoju. Bądźcie ich obserwatorem. Teraz walczycie z nimi, boksujecie się z nimi, starając się je wyeliminować. Czasami myślicie, że jeśli przestaniecie pracować, walczyć z depresją, to ona po prostu przejmie nad wami kontrolę. To pomoże w poruszeniu energii i ona nie przejmie nad wami kontroli. To wspomoże ten proces i nie unicestwi was.

Shaumbra, musimy tu także powiedzieć, wszystkim wam, czy doświadczacie niepokojów i depresji, czy też doświadczacie wrażliwości. Jest ta tendencja, żeby się zamknąć w sobie. Prosimy was, żebyście kontynuowali poruszanie tymi energiami, żebyście pozwolili sobie być obserwatorami i żebyście pozostali jednocześnie wrażliwi. Wrażliwości się otwierają, ponieważ prosiliście je o to. Wszystko się zmienia, ponieważ o to prosiliście.

Pozwólcie temu procesowi na kontynuację, ale zmieńcie ten punkt odniesienia, według którego siebie mierzycie. Czasami wydaje się to być wielkim konfundującym wirem energii. I, jest tak dlatego, że wszystko przepływa szybko poprzez was. Ale, pamiętajcie, stworzyliście to na jakimś poziomie. Daliście sobie to doświadczenie i całkowite zrozumienie.

I, na koniec… jest bardzo łatwo teraz dać się pochwycić przez dramat. Jest to miła dystrakcja. Przywraca was to, w pewnym sensie, do ciepłego i przytulnego miejsca w Starej Energii (nieco śmiechu). Dramat jest wszędzie wokół was i jest bardzo łatwo być przezeń schwytanym. I, znowu, jeśli chcecie grać w tym dramacie, bądźcie przynajmniej świadomi, że to robicie. Łatwiej wam będzie się z niego wydostać.

Jest bardzo łatwo dać się pochwycić przez wszystkie te konspiracje. Nie ma żadnych konspiracji, Shaumbra, przynajmniej dla was… chyba, że je wybierzecie. Konspiracja, tak przy okazji, oznacza po prostu połączenie ideałów i celów i myśli, połączenie tych, którzy konspirują, aby połączyć ich idee dla jakiegokolwiek celu. Niektórzy konspirują, aby myśleć, że świat jest przejmowany przez złowieszcze siły… i wtedy tak jest… dla nich.

Shaumbra, jest bardzo łatwo popaść w te rzeczy, ponieważ one odwracają waszą uwagę, ponieważ one produkują energię, Starą Energię, dualistyczną energię, energię, która daje wam przejściowy haj. Ale, wiecie, co się wydarza potem. Macie doła. To pomoże wywrzeć nacisk na tą depresję i niepokój. Więc, jeśli będziecie próbowali powrócić do dramatu, do konspiracji, tak, będziecie czuli się lepiej przez jakiś krótki okres czasu, ale potem pogłębi to tą depresję i niepokój. Jeśli chcecie się bawić na tym placu zabaw, w porządku. Po prostu was tu trochę przestrzegamy.

Jest teraz bardzo łatwo dla was, żeby popaść w bycie ofiarą, bardzo łatwo, ponieważ czujecie, jak inni ludzie są ofiarami. Czujecie niektóre własne uczucia bycia ofiarą w przeszłości. Jest bardzo łatwo w to popaść i powiedzieć: „Tobiaszu, nie jestem Twórcą. To wszystko mi się po prostu wydarza.” Więc, niech tak będzie. Ale, przyznajcie, że wybieracie bycie ofiarą na chwilę, zanim będziecie gotowi powrócić do Tworzenia.

Więc, Cauldre mówi nam, że się za bardzo rozgadaliśmy dzisiaj. To się zdarza, kiedy wchodzi Metatron (śmiech publiczności).

Więc, chcemy prosić tą cudowną grupę Shaumbry o wzięcie głębokiego oddechu. Pozwólcie mu przejść przez was. Nie zatrzymujcie niczego. Błogosławcie go waszą boskością, kiedy przechodzi przez was. I, pozwólcie nam przez chwilę siedzieć w tej bezpiecznej i doskonałej przestrzeni razem… nie próbując naprawiać niczego… nie próbując nawet naprawiać nas samych… nie próbując uzdrawiać czegokolwiek… po prostu być w tej cennej przestrzeni.

Ta bezpieczna przestrzeń jest miejscem, gdzie wasza biologia może w naturalny sposób się odmłodzić. Ona wie, co robić. Kiedy siedzicie w tej bezpiecznej energii, ona może wykonywać swoją pracę. Wasz umysł wie, jak się równoważyć i utrzymywać siebie… wasze emocje także.

Widzicie… nie musimy nic robić. Wy nie musicie nic robić. To jest naturalny proces, który stworzyliście. Poruszanie energią jest naturalnym procesem. Nie musicie nic robić. Możemy po prostu siedzieć w tej bezpiecznej i świętej przestrzeni razem i po prostu pozwolić na poruszanie się energiom. Nie musimy mieć dramatu wokół tego. Nie musimy mieć trudności z tym związanych. Po prostu pozwalamy się jej poruszać.

Shaumbra, możecie to robić w każdej chwili… być w bezpiecznej energii… pozwolić swojemu ciału na odmłodzenie… pozwolić swojemu umysłowi, żeby znalazł nowy poziom równowagi… pozwolić waszej boskości na wejście na wasz Nowy plac zabaw.

I tak jest!


© Copyright 2010 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczenie: Marian Zieliński ( [email protected] )