Materiały Tobiasza

Seria Przejrzystości

Shoud 5: “ Własny cień i potencjały - część 1

Pytania i odpowiedzi

17 grudzień 2005
www.crimsoncircle.com

I, tak to jest, Shaumbra. Kontynuujemy to spotkanie, gdzie zebrało się tak wiele energii potencjału…to brzmi jak piosenka… na wiele głosów… i jak tu obrać ten sam kierunek(śmiech widowni), i jak nie…wyrażać całego siebie, jak być w tych ograniczeniach…i jak wyrazić się na wiele, wiele sposobów. Możesz wybrać wyrażanie jednego, ale w Nowej Energii możesz nauczyć się, jak wyrażać się równocześnie w wielu tożsamościach. Możesz być jednocześnie w wielu.

Teraz możesz zacząć praktykować pracę z energią „potencjałów cienia” Kiedy pojawi się w twoim życiu jakiś problem, albo wyzwanie, coś co – jakby to powiedzieć -zmusza cię do podjęcia decyzji, kiedy musisz się na coś zdecydować, możesz wybrać drogę poprzez problem, zamiast właśnie poprzez rozważenie kolejnego potencjału.
Możesz próbować na siłę zrobić to czy tamto, możesz rozważać na wiele różnych sposobów ten problem. Możesz przyglądać się, jak esencja energii tego problemu pojawia się w Twoim życiu.

To może być na przykład problem z Twoim samochodem. To może być problem z wyobrażaniem sobie czegoś w Twoim domu, czy w pracy. Zauważ energię tego problemu w sobie. Zauważ, jak to może być, w pewnym sensie , złudzeniem, chociaż bardzo rzeczywistym złudzeniem. Ale, rozważ to również z innego poziomu, przejdź do innego wymiaru rzeczywistości, aby móc nabrać dystansu do tego problemu. Albo, rozważ inny sposób posługiwania się tym problemem.

Możesz często przywoływać ten problem, ponieważ jest on po prostu okazją do rozwoju. Rozważ wiele różnych aspektów tego. Rozważ, w jaki inny sposób możesz rozwijać się, nie walcząc z tym problemem. To całe pojęcie z „potencjałem cienia” może w Twojej fizycznej czy umysłowej rzeczywistości, czy w wyobraźni pokazać Ci, w jaki prosty sposób możesz zacząć żyć. Zaczniesz pojmować swoje istnienie już nie tylko z jednej płaszczyzny, z jednej rzeczywistości.
I, teraz z zachwytem czekamy na Wasze pytania.


PYTANIE OD SHAUMBRA 1 ( z Internetu, czytane przez Lindę): Drogi Tobiaszu, 10 lat temu miałam wypadek i od tamtego czasu zmieniło się moje życie. Od tego czasu moje biodro boli mnie czasami, ale ostatnio boli często i intensywnie. Czy mógłbyś to skomentować? Dziękuję bardzo.

TOBIASZ: Rzeczywiście… fizyczny wypadek, taki jak Twój, który sobie przyciągnęłaś, by… jak to powiedzieć – by mieć ten problem w fizycznym ciele. I, stworzyłaś sobie cudowny powód, by wnieść w swoje życie, w swoją rzeczywistość, to całe pojęcie z „cieniem biologii”. Ty możesz wyrażać ból albo fizycznie ranić siebie. Ale, Ty możesz ukryć to w cieniu, utajnić. Albo możesz to sama, w pełni naprawić, skorygować to. Pozwolić temu aspektowi siebie wyjść teraz naprzód i zastąpić go nie ranieniem siebie.


Ciało ma swoje sposoby na leczenie siebie. Ono ma wszystkie potencjały. I, Ty możesz je teraz przenieść do swej rzeczywistości. I, teraz, Ty możesz zrozumieć, przestudiować, w jaki sposób to sobie przyniosłaś. Możesz to zmienić, poprzez zmianę swoich przekonań, naprawy swojej „karoserii”… zmienić swoje przekonania na temat starzenia się, wrócić dosłownie do początków, kiedy powstała ta energia, aby to zdarzenie do siebie przyciągnąć… przyjrzeć się tej dynamice i jak to przekonanie przyciągnęło to do Ciebie… wtedy po prostu oddychać do swojej biologii…, do swego biodra…, aby to zastąpić.

Również przyjrzyj się swym przekonaniom na temat medycyny, leków, jak to leczy Twoje ciało. Zrozum, w jaki sposób medycyna pomaga leczyć ciało. Tak, użyłaś tego wypadku, by móc się tym trochę bawić teraz, by znaleźć drogę do wolności od tego. Używałaś tego, by zatrzymywać siebie w przeszłości. Dziękuję.


PYTANIE OD SHAUMBRA 2: (kobieta przy mikrofonie): Wesołych świąt… Nie potrafię wykombinować, dlaczego zalewają mnie fale żalu, skąd one przychodzą?

TOBIASZ: Naprawdę… przede wszystkim, zanim odpowiemy na to pytanie, chcemy prosić Cię, Ty… Ty mówisz, że nie wiesz, skąd to przychodzi. Dobrze, naprawdę Ty możesz. Naprawdę, one mogą przychodzić z różnych poziomów. Ale dla Ciebie staje się bardzo ważne, nie to, by usłyszeć naszą odpowiedź, ale zajrzeć do swojej jaźni, spojrzeć, skąd przychodzi to przygniatające uczucie smutku.

Generalnie to, czego doświadczasz, nie jest Twoim własnym smutkiem, chociaż to próbuje takie udawać. To próbuje udawać, że jest Twoje, próbuje udawać, że wywołuje to jakieś przeszłe traumatyczne doświadczenie w przeszłym życiu, w którym miałaś trudności. I, to próbuje wmówić Ci, że jest to z powodu pewnych wydarzeń w Twoim życiu. Tak, w pewnym sensie to Cię nabiera.

To, co Ty rzeczywiście robisz, to odbierasz ogólny smutek ludzkości. Ty robisz to dla innych, ponieważ ślubowałaś w przeszłości, że będziesz pomagać i służyć ludziom, i dlatego Twoje przekonania ogniskują się wokół tego i dlatego to znosisz. Teraz Ty kontynuujesz te śluby i wybierasz przeżywać to co ludzkość. Czujesz więź z ludźmi i stajesz się bezbronna wobec tego smutku.

Teraz poczuj, jakby to było nie wykonywać tej pracy na Ziemi, przez unoszenie tego ciężaru.
Dlaczego Ty, w pewnym sensie, udawałaś przed sobą, że jest to Twój własny smutek. I, Ty próbujesz zajrzeć temu w twarz. I, próbujesz stanąć twarzą w twarz z tym, albo leczyć to na tej zasadzie.

Teraz więc mówimy do Ciebie – sprawdź tą potrzebę w sobie, smucenia się w imieniu ludzkości. Pozwól im cieszyć się swoim smutkiem. Ty nie potrzebujesz robić tego za nich.
Teraz zbliżyłaś się do punktu, aby wyjść poza to, albo cofnąć się i znosić dalej ten ból. Być w pełni równowagi i promieniować tym przykładem na innych, być w równowadze jest Twoim najlepszym celem na każdy dzień życia na Ziemi. Ty możesz sobie pozwalać iść jakiś czas w starej energii, Ty możesz dosłownie udawać, że widzisz ten smutek jako własny.
I, poświęć sporo czasu i energii, aby sprawdzić, czyj rzeczywiście jest ten smutek.

Tak, wiele błogosławieństw i Szczęśliwego Urlopu… my wierzymy, że to jest poprawniejsze politycznie, niż wesołych świąt (śmiech widowni)


PYTANIE OD SHAUMBRA 3: (z internetu, czytane przez Lindę): Drogi Tobiaszu, mam pilne pytanie. Powiedz mi, jak po Waszej stronie rozumiecie miłość? Moja pilna potrzeba wynika z tego, że spotkałam kobietę, która dała mi przekaz od Quan Yin, i ona mi powiedziała, że jestem człowiekiem urodzonym bez serca i jestem bez miłości, i że ja jestem tutaj na Ziemi, aby się miłości uczyć. Proszę, powiedz mi, czy to może być prawdą? Jeżeli to jest prawdą, to ja zdecydowanie chcę wiedzieć, dlaczego ja się urodziłam bez zdolności do miłości jak inni ludzie i czy jakikolwiek Shaumbra może mi pomóc rozwinąć tą zdolność? Najbardziej ze wszystkiego chciałabym poznać, co to miłość. Bardzo dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście… bardzo wymieszaną energię mamy tutaj! (śmiech widowni). Przede wszystkim, to jest tak ważne, aby nie kupować wszystkiego, co inni mówią do Ciebie.

I, my powtarzamy Wam to raz za razem – Shaumbra, sprawdzajcie, kto do Was mówi. Zatrzymujcie się, by sprawdzić, kto Wam mówi te rzeczy, ponieważ niektórzy zdolni są widzieć jeden tylko aspekt Ciebie. To nie znaczy wcale, że ta osoba mówi, że jest to złe. Ale, oni widzą tylko część z Ciebie… to, co my nazywamy „potencjałem cienia”, to może tworzyć niezrozumienie miłości, brak miłości…, albo to można nawet określić, jak Ty mówisz „urodzić się bez serca”.

Ale, to nie znaczy, kim Ty rzeczywiście jesteś. Tamto może być tylko potencjałem tego, co możesz wyrazić w życiu. Tak, odrzucaj na bok, to co słyszysz od innych. Zajrzyj w siebie, w swoją jaźń, dlaczego Ty przyciągasz takie energie do swego życia? W jaki sposób Cię żywi słuchanie tego, że jesteś bez serca? Jak to Cię żywi? Co faktycznie się dzieje?

Dobrze, w pewnym sensie, Ty możesz to mówić, aby pomóc innym znaleźć głębszy sens tego, odkrywać prawdziwą naturę miłości.

I, przy okazji, że to nie jest żaden sposób, abyśmy my to objaśnili w nasz własny sposób. To było opisywane, śpiewane przez całe wieki, cała ludzkość próbuje zrozumieć miłość. My nie potrafimy określić, w jaki sposób Ty odczuwasz Boga, albo miłość. To Ty masz nam powiedzieć, jak Ty rozumiesz Boga, czy miłość. To jest takie proste. To jest Twoje doświadczenie. My możemy powiedzieć coś więcej, ale to ograniczy Twoją wolność doświadczenia, poznawania tego dla siebie, zrozumienia co to znaczy dla ciebie. Ale, przyglądaj się temu, dlaczego pozwalasz zjawiać się w swoim życiu ludziom, którzy karmią się tą energią mówiąc Ci, że jesteś bez serca… rzeczywiście. Dziękuję Ci.


PYTANIE OD SHAUMBRA 4 (kobieta przy mikrofonie): Tobiaszu, w ostatnich Q&A mówiłeś, że pewne gatunki zwierząt opuszczają ziemię. I, moje pytanie brzmi – dlaczego to się wydarza? Jakiego gatunku to dotyczy? I. jaki wpływ ma globalne ocieplenie na niedźwiedzia polarnego i inne gatunki zwierząt?

TOBIASZ: My będziemy więcej dyskutować o naszych ulubieńcach i jak to wpływa na ludzi i zwierzęta w nadchodzącej sesji. Ale, troszkę tu powiemy. Zwierzę, zwierzęta, to cudowne istoty, które przybrały fizyczne ciało, by być tutaj jak znak energetyczny Ziemi. Jak zmienia się świadomość Ziemi, i szczególnie jak przychodzi Nowa Energia, one rozumieją w świadomości swego gatunku, w swoim zmyśle, tak można powiedzieć, one mogą sobie pozwolić bawić się.

One nie mają już potrzeby być tutaj, by utrzymywać energię dla ludzkości, ani nawet dla Gai. Tak, Ty widzisz jak wiele gatunków odchodzi. One są zastępowane, jednak większość z nich ewoluuje, w kierunku bliższej świadomości w stosunku do Gai.

Widzimy, że właśnie teraz, tak wiele zwierząt … ich energia jest umiejscowiona w odpowiedzi na ludzkie potrzeby i odpowiedzi na dwoistość. Widzisz więc, jak dużo robi królestwo zwierząt dla królestwa ludzi. One przyjmują role samca i samicy. One walczą o żywność. One są bardzo protekcjonalne dla swoich rodzin. One to poniekąd odbijają, ma to dużo wspólnego z człowiekiem.

Tak, jak ludzie się zmieniają, zwierzęta mogą zmieniać się również. I nie robią tego z ciężkim sercem. Widzimy to w pewnym sensie jako wypuszczenie na wolność. One też dążą do rozwoju. Ich gatunek też chce ewoluować.
Niedźwiedzie polarne, o których mówisz, rozwiną się w inny typ gatunku. Ptaki, które zostawiają planetę, rozwijają się w inny typ gatunku, z innym rezonansem. Ty możesz powiedzieć, że orzeł bielik jest prawie wymarły w tej chwili. I, co może się zdarzyć – to zmiana jego dynamiczności energetycznej i jego świadomości. I pojawi się nowa rasa orłów, o innej strukturze energetycznej.

One wciąż mogą mieć bardzo biologicznie podobne aspekty, ale pojawia się coś innego, o czym mogą powiedzieć Ci, którzy interesują się fauną i florą, że one są całkiem inne. Tak samo jest z ludźmi. Nowe, nowe wchodzące dzieci, różnią się całkiem od ludzi generację, albo dwie generacje temu. Więc, to jest naturalna ewolucja.

Honor temu… honorować to rzeczywiście.

SHAUMBRA 4: Dziękuję Ci.

LINDA: To nie będzie bardzo bożo-narodzeniowe pytanie, ale ono przedstawia pewną liczbę pytań, bardzo, bardzo podobnych do tego.

PYTANIE OD SHAUMBRA 5 (z Internetu, czytane przez Lindę): Dziękuję, że wybrałaś moje pytanie. Od miesiąca czuję się całkiem zdesperowana – obawa, niepokój, depresja, tracę sens życia, żyję bez celu. Czuję, jakbym wewnątrz umierała. Robiłam to „NIC” przez kilka miesięcy… i to jest straszne. Boję się, że moje życie jest bez znaczenia. Chcę odnieść jakiś sukces, zarówno ludzki jak i duchowy. Co mogę zrobić, i co widzisz dla mnie?

TOBIASZ: Rzeczywiście… to pytanie może być odczytane w imieniu tak wielu Shaumbra, którzy teraz się budzą – jak mówiliśmy wcześniej, możecie czuć się trochę przybici, to wszystko jest takie przygniatające. To co się zdarza, to tracicie swoją dawną tożsamość. To jest dosłownie jak umieranie, twoja stara świadomość umiera. Podczas, gdy Ty pozostajesz w tym fizycznym ciele. Część Was odczuwa panikę i niepokój, gdy pozwalacie sobie być wszystkim, kim myślicie, że możecie być – wszystkie wasze cele, aspiracje, a szczególnie oczekiwania w stosunku do siebie, oczekiwania utrudniają to częściowo.

Wy je przynosicie do swego życia. Dużo z tego, czego nauczyliście od Waszych rodziców, nauczycieli, część z nich wzmacniała masowa świadomość.
Tak, Ty zaczynasz mieć pojęcie tego, kim faktycznie jesteś, kim przypuszczasz, że jesteś. I Ty próbujesz to trzymać daleko od siebie. Tak rozpaczliwie próbujesz trzymać coś, czego już więcej utrzymać nie możesz. Naprawdę najlepszą rzeczą, jaką możecie zrobić, to pozwolić sobie puścić to wszystko absolutnie…, absolutnie pozwolić sobie to puścić.

I, Shaumbra jest wystraszona zrobić to, ponieważ zastanawiacie się, czy jak puścicie to wszystko, to oszalejecie, splajtujecie, że stracicie wszystko, co mieliście. Ale, patrzcie… Wy już tam jesteście w każdym razie (śmiech widowni)

Jak tylko puszczasz tez zbiór rzeczywistości, który jest nazbyt zdefiniowany, jak pozwalasz sobie przez to przejść, wtedy to da Ci wolność do większych odkryć na temat tego, kim naprawdę jesteś. Że jesteś kimś o wiele, wiele więcej.

Czujesz natychmiast, że przechodzisz przez jałową pustynię bez żadnych zasobów, bez żadnych narzędzi, i to życie - gorąco intensywności słońca i trudność podróży – jest prawidłowe i pozwala nabrać dystansu do tego. I tak poniekąd jest…

Ale, kiedy pozwalasz odejść wszystkim oczekiwaniom, wszystko o czym myślisz, że jesteś, wtedy zaczynasz odkrywać, że być może to nie była wędrówka po pustyni, być może był tam soczysty las. Być może Ty nawet siedziałaś nad jeziorem. Być może robiłaś to wszystko w tym samym czasie…, widzisz.

To jest bardzo, bardzo trudna sprawa. Mówimy do Shaumbry – to jest najtrudniejsze życie, przez jakie kiedykolwiek przeszliście, ponieważ zaczynacie się budzić, ponieważ stajecie się bardziej świadomi, niż kiedykolwiek wcześniej… ponieważ nigdy dotąd tego nie przeżywaliście, ponieważ nie chronią Was nakładki, które mieliście wcześniej. I, w pewnym sensie czujecie, jak to wszystko zostaje wyeliminowane, rozdarte.

Teraz, wyzwanie – czy pozwolicie sobie iść dalej? Czy Wasz Duch ma w sobie tyle ufności?

Czy możecie mieć dla siebie tak wiele współczucia, dla tego kim jesteście – to samo współczucie, które ma dla Was Duch?, tą samą akceptację – że właśnie możecie to puścić? O! wiemy, to jest bardzo przerażający moment. Czujesz, że jeśli pozwolisz na to, to zaczniesz spadać z góry, że walniesz o kamienne zbocze, roztrzaskasz się o drzewo, że utracisz całą kontrolę. I, przez chwilę to może wydawać się w taki sposób. To wciąż może wydawać się poza Wami, poniżej Ciebie.

Ale, w tym doświadczeniu pojawia się boska chwila. I w tej boskiej chwili możecie puścić to wszystko, aby odkryć swą prawdziwą Jaźń i Ducha w sobie.
Możecie wyjść poza to, rozszerzyć się w niewiarygodnie nową przestrzeń, poznać kim naprawdę jesteście.

To pytanie zachwyciło nas, ponieważ tak wiele Shaumbra teraz przez to przechodzi. Nie jesteście sami w tym procesie. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 6 (mężczyzna przy mikrofonie): Cześć, Tobiasz… ja jeszcze nie mam pytania, to znaczy mam pytanie, ale go jeszcze nie znam. Jestem tutaj, ponieważ, to mnie dobrze odżywia (śmiech widowni) Stoję tutaj, ponieważ…jeszcze tego nie wiem. Ty wiesz, znasz moje dziwactwo, właśnie mi korba odbiła (więcej śmiechu)… ja marzę…i… och…najbardziej z wszystkiego wkurza mnie religia…, to mnie właśnie karmi, Ty znasz moje życie. I, jak wiesz, dzielę to z pewną ilością ludzi. Ale, niedawno, byłem w Vancouver, i przechodziłem obok dużej chrześcijańskiej katedry. I starałem się nie widzieć tej katedry. I to właśnie było jak wielka krosta, to było jak wielki wrzód. I ja właśnie czuję, jak wiesz, jak wyciskam tą ropę, Ty wiesz (więcej śmiechu). I, jak wiesz, … i ja byłem w tej energii, ja rzeczywiście byłem w tej energii. I, jak wiesz, nagle właśnie ten rodzaj… to wyszło ze mnie, uszło. To było w rodzaju… ja, ponieważ… ja wierzyłem, że przewyższam…. Jak wiesz, ja tworzyłem religie. Ja je tworzyłem, jak wiesz. I odczuwałem wyższość nad nimi. I ja myślę, dlaczego ich stworzyłem. Ja mam teraz dobry czas, jak wiesz puścić tamtą toksyczną energię, tamtą religię….religijnym być…

LINDA: Czy to jest Twoje pytanie?

SHAUMBRA 6: Tak, właśnie po to przyszedłem. I, ja chcę poznać… ja myślę, że mam pytanie. Ja właśnie, uhhhh… tak, jest inna przyczyna tego, dlaczego ja tworzyłem religie… ponieważ ja chciałem bawić się energią wywyższenia? Ale, tam było coś innego. Tam było cos więcej. Możesz to określić dokładnie? I, tak przy okazji, jak spotkamy się twarzą w twarz, ja przyniosę jakieś wino (wiele śmiechu). Dzięki.

TOBIASZ: Odpowiedzią na to jest – oddychać, oddychać (dużo więcej śmiechu) I, Ty już znasz odpowiedź w sobie, Konik polny (więcej śmiechu)

SHAUMBRA 6: Jest we mnie?

TOBIASZ: Rzeczywiście.

SHAUMBRA 6: Dziękuję Tobie…

LINDA: OK, w tył zwrot…

PYTANIE OD SHAUMBRA 7 (z internetu, czytane przez Lindę): Drogi Tobiaszu, jaka jest różnica między ciemnością a złem?

TOBIASZ: To jest doskonałe pytanie i trudno dać jednoznaczną odpowiedź w krótkim czasie. Ale, ciemność jest naturalną częścią w dualnej rzeczywistości. To jest energia – jak to powiedzieć – jest częścią z całości, ona pomaga światłu zrozumieć siebie. W ciemności nie ma niczego złego. To jest właśnie przeciwstawna siła. To w rzeczywistości pracuje w zgodzie z tym, co nazywasz światłem.

Teraz, to co określasz jako zło , my nazywamy nie zrównoważeniem, utratą balansu między światłem a ciemnością.

Zło jest wtedy, gdy odsuwasz tą energię skrajnie daleko, dosłownie kiedy zamykasz drogę dla jego partnera - światła. To staje się prześladowane, wzmocnione i to zmienia jego stosunek do światła.

To przekręca i fałszuje jego stosunki ze światłem. Poniekąd wtedy odmawia współpracy ze światłem. Tak, jak masz niezrównoważoną energię ciemności, którą oceniasz jako zło, tak samo masz niezrównoważoną energię światła również, możesz w to wierzyć lub nie.

Tam jest energia światła, która zaprzecza ciemności, która znajduje pocieszenie i radość tylko w sobie, która udaje, że jest początkiem i końcem i chce wszystko przypisywać sobie. To jest też brak równowagi. Właśnie jak zło jest ciemnością, to jest to inną stroną jasności. To pomaga zrozumieć, że te dwa aspekty –jasność i ciemność – obydwa mają prawo do istnienia.

I, oba współpracują ze sobą w scenariuszu dualności. Jak tylko wyprowadzasz się z dualności, nie przeciwstawiasz dłużej sile światła - siły ciemności, wtedy zło nie może być obecne, całkowicie czyste w Nowej Energii.

LINDA: Zechciałbyś nazwać ten kawałek, którego nie nazwałeś?

TOBIASZ: Nie tym razem.

PYTANIE OD SHAUMBRA 8 (kobieta przy mikrofonie ): Cześć, Tobiasz, nazywam się Norma. I stoję tu dzisiaj, chcąc dać prezent na Boże Narodzenie mojej współpracownicy i nowo odnalezionej przyjaciółce. I, moje pytanie jest od niej, ponieważ ona właśnie utraciła swojego ukochanego brata.

Pytanie brzmi – Tony, mój kochany bracie, bardzo Cię kocham i tęsknię za Tobą strasznie. Moje serce jest w bólu, dlaczego mnie opuściłeś? Proszę, pomóż mi to zrozumieć. Również, czy to jest jakaś sztuczka? (lekki śmiech)

TOBIASZ: Musimy to sprawdzić podwójnie. (pauza) Współczujemy, ale nie ma tu bezpośredniego związku z tym drogim, on przebywa – jak to powiedzieć – w innych królestwach, robi tam rzeczy, które uniemożliwiają nam bycie w kontakcie bezpośrednim.
Ale to, co my widzimy i czujemy tutaj – ten drogi opuścił ten świat, ponieważ był to jego czas, kiedy spełnił swój cel na Ziemi, po prostu odszedł. To nie jest gra, każdy prędzej czy później ma to doświadczenie. Ale ten drogi Tony, nadszedł jego czas. On uzyskał wszystko, co mógł uzyskać w tym życiu. On, jak my tu widzimy, wybierze swój powrót tu na Ziemię w przybliżeniu za cztery do pięciu lat, w Nowej Energii. Ten drogi Tony nie jest tutaj, by bawić się w jakiś sztuczki. On również jest zaabsorbowany na tamtym brzegu. Tam jest inna energia niż tu.
SHAUMBRA 8: Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 9 (z internetu, czytane przez Lindę): Cześć, drogi Tobiaszu, czy możesz coś powiedzieć o skoku kwantowym we wrześniu 2007. Jak to będzie się odbywać, jak to nas dotyczy i jak my możemy w tym pomóc?

TOBIASZ: Rzeczywiście… wchodziliśmy już w ten temat szczegółowo wcześniej. I wiemy, że jest wiele innych pytań na dzisiaj. Więc odłożymy to, proponując Ci wysłuchanie sesji, w której mówiliśmy o tym szczegółowo. Ale możemy trochę powiedzieć tu dzisiaj.

Skok kwantowy w 2007 roku, nie został ustalony przez historyków, nie został przepowiedziany przez proroków. Ta data została ustalona przez świadomość ludzkości. Mam na myśli, że ludzkość stałą się gotowa, by wyjść poza linearną ścieżkę. Zamiast opierać się na poprzednich doświadczeniach, wybrała ten niewiarygodnie nowy scenariusz.

To jest potencjał. To nie musi stać się rzeczywistością każdego, ale ta data 18.09.2007 nie zmieni wszystkiego naraz. Moc nie wyjdzie poza … najbardziej prawdopodobnie. Ziemia nie zatrzyma się. Życie będzie trwać. Ale to co się zdarzy, to będzie zbiorem nowych potencjałów dodanych do zbioru potencjału doświadczeń, których ludzie będą mogli doświadczać, będzie ich dostępnych wiele, wiele więcej.

To da nowe poczucie wolności. To da nowe poczucie ważności. To da nowe spostrzeżenia, jeśli tak wybierzesz. Więc można powiedzieć, że dostaniesz cały zbiór nowych prezentów czekających na Ciebie, jeśli potrafisz je rozpoznać i zechcesz wprowadzić je w swoje życie.

To nie będzie następować jako powolna ścieżka do rozwoju albo oświecenia. W pewnym sensie, w zależności od osobistego punktu widzenia, Twoja przyszłość jest szeroko otwarta dla ciebie. Twoja przyszłość może być szeroko otwarta dla ciebie, ponieważ Ty uleczyłeś swoją przeszłość. Tak, w pewnym sensie możesz mówić, że stajesz się całkowitym sobą i wybierasz takie doświadczenie. Ale, Ty i tak będziesz miał wiele, wiele więcej potencjału po tej dacie.


PYTANIE OD SHAUMBRA 10 (mężczyzna przy mikrofonie): Cześć, Tobiaszu, moje pytanie mieć dwie części. Ostatnio narodziło nam się dziecko. I, ja znam inną parę Shaumbry, która oczekuje dziecka. Zastanawiam się, czy mógłbyś nam dać jakieś spostrzeżenia i potencjały z nowymi dziećmi, które są wcielonym światłem.
Następna część pytania – to jest moim bardzo bliskim i osobistym zainteresowaniem tym szczególnym dzieckiem, i mam osobistą prośbę, abyś mi trochę o nim opowiedział.

TOBIASZ: Rzeczywiście… które się teraz pojawia… i mówimy tu szczególnie o tym dziecku, albo jak wolę to nazywać, nie dziecko a cudowny anioł – anioł, który przychodzi aby się teraz urodzić, szczególnie te u Shaumbry, one przychodzą z bardzo jasną karmą.

Większość z nich nigdy wcześniej nie żyła na Ziemi, więc one nie mają żadnego doświadczenia, ale one chcą być na Ziemi teraz, pomagać w oczyszczaniu. Dlatego nazywamy je „kryształami” Tak, one przychodzą bardzo czyste i jasne. One przechodzą przez ten proces z wielką trudnością.

Teraz, Twoje dziecko w szczególności, było na Ziemi wcześniej. Spędziło tu kilka żyć, ale nie tyle, aby go to ściągnęło w dół. Zrobił niewiarygodna pracę w innych królestwach szczególnie, również pod Twoim kierownictwem i z Twoją pomocą. Tak, on przychodzi bardzo jasny i czysty.

Teraz, ponieważ mają niewiele włączonych pojęć i idei, wiemy, że będą bardzo otwarte, lecz także bardzo wrażliwe. Będą potrzebowały nieustannego uspokajania, zapewniania, przywracania zaufania, szczególnie jak one zaczną nawiązywać więzi z rówieśnikami, będą postrzegały siebie jako różne od nich.

One będą bardzo szybko uczyć się, ale one będą bardzo, bardzo sfrustrowane przez obecny system edukacyjny. Tak, Ty chciałbyś znaleźć jakieś dobre wyjście dla nich, aby „kryształy” nie były ciągnięte w dół, powstrzymywane, by mogły zmierzać do – jak to powiedzieć – by mogły tworzyć swój własny chaos w swym życiu i mogły go opanować. Trzeba pomóc im zwracać się do siebie i ułatwić im wyrażanie siebie na zewnątrz.

Tak, ten drogi przychodzi do Twego życia, aby – nie chcemy powiedzieć za dużo, aby nie zepsuć Ci niespodzianki (lekki śmiech) – ale on przychodzi aby zdecydowanie być nauczycielem. I w dosłownym i w symbolicznym znaczeniu. On pomoże innym zrozumieć, jak mogą skutecznie wykorzystywać energię w swym życiu. On może to robić na wiele różnych sposobów. On ma potencjał zrobić to sprawnie na obu płaszczyznach, duchowej ale również fizycznej.
„Kryształ” ten przychodzi ze zdolnością do widzenia poza barierami i ograniczeniami, ponieważ on nie przynosi ze sobą tych ograniczeń. Trzeba ich słuchać, zapewniać im warunki do rozwoju, odpowiednio pobudzać. Pomóc im utrzymywać wysokie wibracje i pomagać im w ich rozwoju. Dziękuję.

SHAUMBRA 11: Dziękuję.PYTANIE OD SHAUMBRA 12 ( z Internetu, czytane przez Lindę): Tobiaszu, moja siostra ma zdiagnozowanego raka płuc. To jest niesamowicie trudna sytuacja. Możesz dać mi jakiś wgląd, jakoś mnie wesprzeć?

TOBIASZ: Rzeczywiście… To co powiemy, może wydać Ci się najtrudniejsze. Ale, mówimy to z największym błogosławieństwem. Miej współczucie i szacunek dlatego, co ona wybrała sobie. To nie jest naprawdę złą rzeczą. Ty patrzysz na to w jeden sposób, ale ona dała sobie to doświadczenie, aby przez nie przejść, chociaż jest to trudne doświadczenie. Czy możesz to uhonorować, tak jak uczyniłby to Duch? Szanować to wszystko, co ona dała sobie? Możesz zrozumieć i pokochać ten dar, który sobie dała?

I, największy dar, jaki możesz jej teraz dać, to współczucie. I, jest to tak trudne, Shaumbra, ponieważ znamy Waszą miłość. Znamy ten przejmujący ból. Ale, czy możesz wznieść się na następny poziom zrozumienia i współczucia? Tak, przeżywać ten smutek, nie wypierać go, ale i nie pogrążać się w dole. Ale, możesz też przynieść współczucie właśnie teraz? To jest smutne dla Ciebie dla każdego z Shaumbra. Ale, Ty odkryjesz w tym inną drogę, energię , jeżeli przez to przejdziesz.

Przyjmę jeszcze jedno pytanie.

LINDA: Oczywiście! (lekki śmiech)

PYTANIE OD SHAUMBRA 13 (mężczyzna przy mikrofonie): Jestem szczęściarzem. Zamierzałem zadać inne pytanie, ale to pojawiło się teraz. Więc je postawię. Skąd ja szczególnie pochodzę i jaki ma to związek z tym, czym się teraz zajmuję?

TOBIASZ: Rzeczywiście… dobrze, to mogłaby być bardzo długa historia. Ale my podamy tu krótszą wersję. Ty, i każdy człowiek, pochodzicie z jednego źródła, Jedności. Jesteś wyrażeniem Ducha, bardzo unikalną, indywidualną tożsamością.

Jesteś Bogiem także. Jesteś częścią tej Jedności. Ale, Ty sobie dajesz – Ty Bóg – dajesz sobie dar indywidualnej tożsamości. Jesteś częścią całości, ale równocześnie jesteś pełnią siebie… widzisz. To wydaje się paradoksem, sprzecznością, ale tak nie jest. Ty jesteś częścią struktury, matrycy wszystkiego i energetycznie połączony ze wszystkim. Ale, jeszcze, sam jesteś cały i kompletny w swoich granicach.

Dosłownie, możesz puszczać swoje połączenie ze wszystkim i wciąż być całym i kompletnym w sobie. Więc to jest odpowiedź na Twoje pytanie, skąd pochodzisz.

I jak Ty pojawiłeś się w królestwie na Ziemi, to dosłownie przyszedłeś z domu Metatrona. Tam było 144 000 archetypowych portali, albo to, co nazywacie energią archaniołów. I, Ty przyszedłeś przez dom Metatrona, to jest Twoja duchowa Rodzina. To jest to, z czym jesteś połączony w tym życiu, jak również kiedy nie jesteś fizycznie tu, na Ziemi.

Ale, teraz jesteście w punkcie, w którym możesz stawać się całym sobą, teraz nie musisz już być podłączony do Metatrona, możesz nawiązać więź z wszystkimi Archaniołami. Już nie potrzebujesz określać siebie, jako członka rodziny Metatrona. Ty możesz być wszystkimi.

SHAUMBRA 13: Dziękuję.

TOBIASZ: My wiemy, że tam jest wiele, wiele więcej.

LINDA: To skraca nam czas party. Co jest z Wami nie tak?( śmiech widowni). Nie czujecie pragnienia, aby zjeść coś? Napić się?

PYTANIE OD SHAUMBRA 14 ( z Internetu, czytane przez Lindę): Co jest nieprawidłowego w mojej miłości i seksualności? Czy masz dla mnie jakąś wiadomość?

TOBIASZ: Naprawdę… naprawdę.

LINDA: Oto jest pytanie!

TOBIASZ: Och, my myślimy, że to bardzo osobiste pytanie (wiele śmiechu). Miłość i seks…, miłość i seks.. dwie najpotężniejsze obecnie moce na Ziemi, dwie najmocniejsze formy hipnozy. One obie, jak wiesz, bardzo mocno ze sobą są powiązane. Obydwie są powodami do wielkich zachwytów i radości, i obydwie powodują największą ciemność i wszelkie możliwe udręki.

One obie pochodzą z czystej energii źródła, obie stamtąd pochodzą. Żadna z nich nie jest ani fizyczna a ni nie-fizyczna. One są po prostu czystą energią źródła. I, my zamierzamy to omówić obszernie w nadchodzących warsztatach o seksualnych energiach.

My zbadamy tą energię od samych podstaw, jak jest używana, jak jest manifestowana, jak jest nadużywana… i jak te dwie energie, miłości i seksu mogą być wykorzystywane do kontrolowania innych. To może być używane do utrzymania władzy nad innymi. Tą energię można używać do manipulacji i kradzieży energii. Albo może być użyte do totalnego wyzwolenia siebie.

Te dwie siły to dar. One są błogosławieństwem i one są przekleństwem jednocześnie. Tak, my omówimy więcej szczegółów tego. Ale zrozumiecie to, gdy poznacie jak was to żywi, z punktu widzenia miłości. I zrozumiecie jak was to żywi z punktu widzenia seksu. I poznacie, jakie są wasze własne przekonania na temat seksu i miłości, i jak te dwie energie mogą was najbardziej wiązać w starych energiach, właśnie teraz.

Ktoś poprzednio spytał – co to jest miłość? I, my nie chcieliśmy odpowiedzieć na to, dlatego, że macie tendencję do analizowania tego zaraz.
I , spędziliście wiele lat nad tym, aby pojąć znaczenie tego w całości, co to znaczy kochać.

Tak więc, Sahumbra, teraz jest czas na świętowanie. Teraz jest czas na cieszenie się życiem.

I tak to jest.

---------------------------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.

The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 40,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.

The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.

Najwyższym celem Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.

Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.

Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.

© Copyright 2005 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected]. All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]