Materiały Tobiasza

Seria Nauczyciela

Shoud 12 „J’Encore”

Pytania i Odpowiedzi

7 lipca 2007 r.I tak to jest, kochana Shaumbro, że kontynuujemy energię tego spotkania, tego Shoudu, w którym wszyscy uczestniczymy, w J’Encore, „ja znowu”. Wiecie, to jest tak, jak gdybyście stali na skrzyżowaniu dróg, nie tylko dwóch, ale wielu, wielu, wielu dróg.

I wysłaliście jedną ze swoich myśli w dół jednej drogi, jedno ze swoich marzeń w inną drogę, jedno ze swoich uczuć jeszcze inną, jedną z twojej twórczej wyobraźni jeszcze inną drogą. Każdy pomysł, myśl, uczucie twojej części, posyłałeś w inną drogę, abyś mógł zbadać swoje aspekty. I utrzymywałeś ten ludzki aspekt skupiony na jednej drodze.

Kontynuowałeś tę podróż, na swój własny i samotny sposób, ale jeszcze zawsze poniżej wiedzenia, ze każda idea, każda myśl, znajduje swe własne wyrażenie. I pewnego dnia, który jest w chwili teraz, wszystkie myśli, sny,  aspiracje i potencjały, wracają razem. J’Encore. Ja znowu. „To, co niedawno było uczuciem, które miałeś, zacząłeś to badać. Pomysł, który miałeś, ale o którym nie pomyślałeś, że kiedykolwiek go zrealizujesz, teraz zdasz sobie sprawę, że to zrobiłeś. To było głęboko badane.” Może nie widziałeś tu tego na Ziemi, w tym trzecim wymiarze, ale to gdzieś istniało. Każdy sen, każda wyobraźnia i każdy pomysł.

Niewielu ludzi będzie miało zbieżne drogi, kiedykolwiek w tym życiu. Może w życiu od teraz, w dalekiej przyszłości, ale teraz nadeszła możliwość na zbieżność, aby mogły te twoje role, które wyglądały na pokręcone, albo nieistotne, aby teraz weszły do twojej świadomości. Aby pojawiły się te momenty „acha”. To jest uczucie, że integrujesz siebie, łączysz razem. To jest przynoszenie razem, do siebie, J’Encore.

Nie chcę dawać jakichkolwiek schematów jak to wprowadzić w swoje życie, chcielibyśmy, abyś odkrył to dla siebie.  Ale będziemy kontynuować rozmawianie o tym przez wiele, wiele następnych Shoudów – przynosząc razem części ciebie. Spotykając siebie kolejny raz. Zamiast tego snu, który miałeś jednej nocy, który wyglądał jak szalony fragment, którego nie rozumiesz, J’Encore przynosi to razem. Teraz zrozumiesz, że sen dla wielu z was będzie faktycznie przydarzać się w tej rzeczywistości. Jakieś sny, które mieliście w nocy, trwają gdzieś indziej. Ale teraz, w tej nowej świadomości przynosisz je, aby zdarzały się bezpośrednio tu, na Ziemi. J’Encore.

I z tym bierzmy pytania.

PYTANIE SHAUMBRA 1 (z Internetu, czytane przez Lindę): Inne istoty mówią, że w czasie Kwantowego Skoku ta fotonowa energia wejdzie poprzez bramy i że najsilniejsza energia wejdzie przez bramę nad starym miastem w Jerozolimie. Spowoduje to trzęsienie ziemi, które zniszczy tą świętą górę. Będzie pewien rodzaj ciemności, która ogarnie całą planetę przez półtora do trzech dni. Wiele dusz opuści swoje ciała, a my będziemy w czymś w rodzaju snu w trakcie tego czasu, podczas kiedy wy utrzymujecie, że w tym czasie nic nie zauważymy. Czy mógłbyś, proszę, powiedzieć coś więcej na ten temat?


LINDA: I pyta o to kobieta z Izraela.


TOBIASZ: Istotnie. Zabrzmi to jak po prostu jeszcze jeden dzień na Ziemi! Wstrząśnie, poruszy, potoczy się! Ha! (śmiech Tobiasza i trochę śmiechu publiczności)


LINDA: Miło...


TOBIASZ: Żartuję. W tej rzeczy, którą nazywamy Kwantowym Skokiem, istnieją potencjały na wszystko. Istnieją potencjały na wszystkie rodzaje zdarzeń. Jest ten potencjał na wydarzenie się  kataklizmów i są one często kojarzone z niektórymi archetypowymi symbolami, jak Jerozolima i ziemia święta. Ale jest to tylko potencjał, i widzimy bardzo, bardzo nikłą szansę, żeby coś w tym rodzaju się wydarzyło, ponieważ, cóż, ludzie tak naprawdę nie wybierają tego w tej chwili. Niekoniecznie wybierają taki rodzaj dramatu, ten rodzaj energii. W miarę przechodzenia do Kwantowego Skoku, będzie się to działo bardzo subtelnie wewnątrz indywidualnych ludzi. Nie ma potrzeby robienia z tego wielkiego dramatu. Więc, to co te inne grupy widzą, jest pewnym potencjałem, który może być odegrany w innych wymiarach, ale prawdopodobieństwo odegrania tego tutaj, w tym ziemskim wymiarze, w trzecim wymiarze jest bardzo, bardzo nikłe.

To jest ważne dla wszystkich z was, całej Shaumbry, nie utknąć w dramacie. Nie potrzebujecie dramatyzować, aby stworzyć radosne podniecenie w życiu. Nie potrzebujecie dramatyzować, aby kontynuować przejście przez to, z dnia na dzień. To jest karmienie Starej Energii. Co możesz zobaczyć, kiedy zbierasz wszystkie elementy razem, to nową głębokość i teraz również nowy wymiar przeżywania na Ziemi. Dramat nie jest potrzebny, i dlatego, dlatego mówimy, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo zdarzenia się tego.

Co zdarzy się na bardzo osobistym poziomie, podczas tego Kwantowego Skoku, który pojawi się bardzo niedługo, dosłownie pozwolisz sobie wziąć – powiedzmy – rodzaj klucza i odkryć nowy zbiór potencjałów. To jest daleko inne, ma wiele więcej głębi, niż stare potencjały, z którymi pracowałeś. Przynosi nowe, wspaniałe okazje do twojego życia. W takim razie pyta to Ciebie, jako jednostki, czy postanawiasz z nich skorzystać, czy nie. One nigdy nie zostaną narzucone Tobie. One nigdy nie będą tobie rozkazywać. To chodzi o wybór. Dziękuję.

LINDA: Nie masz niczego, co mógłbyś dodatkowo przekazać tym paniom w Izraelu?

TOBIASZ: Tak, rzeczywiście. Energia Skoku Kwantowego – energia Skoku Kwantowego i Nowa Energia – będą mieć wpływ na ziemię Izraela, która jest bardzo ważna. Możesz nazywać to portalem albo bramą, ale jest to energetyczne centrum na Ziemi teraz, dla starej religii i starego oceniającego Boga. Dosłownie, są Ci, którzy utrzymują tę energię – i tak było przez cztery tysiące lat lub więcej – Boga, który już nie służy ludziom. I oni próbują utrzymać tego Boga na miejscu, ponieważ to był oceniający Bóg, to był męski Bóg, często zły Bóg, i Bóg, który może używał słowa miłość, ale tak naprawdę nigdy tego nie wyrażał. To jest właśnie ludzki aspekt. To nie jest naprawdę Bóg, jakiego poznajesz, ponieważ Bóg jest w tobie i Bóg nie jest niczym innym… Nawet nie mogę znaleźć słów, ale Bóg jest niepodobny do tego, jak jest „on” przedstawiany i jak „on” rządzi waszym społeczeństwem i waszą kulturą obecnie.

Tak, tak, nadejdzie moment, czy to za kilka miesięcy, czy to za kilka lat albo dziesięcioleci, gdzie pojecie starego Boga, który jest ukryty całkowicie…[] w tym zakresie ziemia musi zostać wstrząśnięta. Teraz, jak bardzo ludzie zamierzają czekać? Tak więc, możesz widzieć, jak to zdarza się cały czas – oni czekają bardzo mocno. Prawdopodobnie zachwianie się świadomości zamierza pomóc w uwalnianiu w górę części tej energii, aby ludzie mogli poznać nowego Ducha, Ducha, który zaczyna się od JA JESTEM, a następnie rozwija się dalej.

Więc, jeśli jest tam dość świadomości aby pozwolić rozwinąć nowego Boga, i dość świadomości z drugiej strony, która utrzymuje, która zamierza spowodować niektóre wstrząsy, może to zaistnieć jako wojna, ale zasadniczo jest to sposób pozwolenia Starej Energii aby mogła osiągnąć zrozumienie i przejście na nowy poziom.

Jeśli ludzie, a Shaumbra szczególnie, zwiększą dramat rozwinięcia energii, w takim razie jest bardzo prawdopodobne, że może się to wiązać z jakimiś bardzo dramatycznymi wydarzeniami. Ale czy naprawdę chcecie tego? Musicie spojrzeć na nagłówki gazet i zobaczyć, że całe miasta są zniszczone? Musicie spojrzeć na nagłówki i zobaczyć, że został dokonany jakiś akt terrorystyczny? To jest to, czym musisz rozpocząć dzień przy swojej filiżance kawy? Poczuć dramat? Poczuć, że wciąż żyjesz?

Są inne drogi, nie-dramatyczne sposoby, bardzo całościowe sposoby, które pozwalają ci być, pracować, dostarczać energii, aby naprawdę doceniać wszystko, czym jesteś, i zrozumieć, że Bóg jest wewnątrz. Więc jest to ludzki wybór. To nie zostało zapisane w księdze przeznaczenia, w żadnej.

PYTANIE SHAUMBRA 2 (kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu. To jest naprawdę cudowne, być tu z Tobą. To są moje urodziny. (Zaczyna śpiewać) „Jestem sześćdziesiątką, jestem piękna, i jestem tym JAM JEST”. Czekałam, aby to zrobić od trzech tygodni (brawa publiczności)

TOBIASZ: Rzeczywiście. A jeśli ty, i Kuthumi  dobierzecie się…

SHAUMBRA 2: Wiem, wiem!

TOBIASZ: … lepiej nie mówić, co się zdarzy!

SHAUMBRA 2: Tak, ale on powiedział, że rapowanie nie jest muzyką, i nie jestem tego pewna. Kiedyś byłam prawniczką, a teraz oczywiście jestem na pełnym etacie nauczyciela muzyki. Uczę gitary, fortepianu i głosu, i mam 50 studentów na liście oczekujących. Tak jest od 9 czerwca 2002, kiedy zmieniłam zawód. Chciałam wiedzieć, i chciałam to wiedzieć od dłuższego czasu, co myślisz o roli muzyki w inspirowaniu świadomości i samowiedzy, ponieważ mówisz o tym dzisiaj. A także kochałam podróż w dół, ścieżką pamięci, którą mieliśmy w ostatnim Shoudzie, kiedy rozmawialiśmy o Jimi Hendrix i wielu innych artystach. Jaka jest rola muzyki teraz, jaka jest rola muzyki przyszłości, która jeszcze nie może dotrzeć do naszych uszu? I mogę uczyć wszystkich tych starych, klasycznych piosenek rockowych, wszystkich swoich ukochanych studentów, a mimo to zabierać ich do przodu świadomie?

TOBIASZ: Rzeczywiście, podnosisz tu bardzo interesujący temat. Muzyka jest może jednym z najłatwiejszych sposobów, by pozwolić na zmianę potencjału świadomości, z powodu melodyjności, wibracji i brzmienia muzyki, nie tylko słów, albo co nazwałabyś zapisy. Ale to jest łatwiejsze do przedstawienia świadomości przez muzykę, niż przez jakąkolwiek inną rzecz. Gdy twoje oczy czytają coś w książce, lub magazynie, masz skłonności do wchodzenia w umysł, i  w rzeczywistości zaczynasz odfiltrowywać potencjał świadomości. Albo nawet słuchasz słów, czy przemowy, to przejawia tendencję do wchodzenia w umysł. Muzyka, o, to podoba się sercu, więc jest znacznie łatwiejsze pozwolenie na wpłynięcie świadomości. Odpowiedziałaś już na własne pytanie, gdy zwróciłaś uwagę, ze niektórzy wielcy muzycy lat 60-tych i 70-tych, i również wielu dzisiaj, chociaż musimy wyrazić tu własne zdanie. Zastrzyk świadomości i rezonansu energetycznego w muzyce nie jest tak płodny teraz, jak to było dwadzieścia, trzydzieści lat temu. Jest dużo mniej w tej zamierzonej próbie dostarczenia świadomości poprzez muzyczną wibrację.

Jednakże, cykle zmieniają się i tym razem jest to bardziej realne dołączyć niczym niezmąconą świadomość do formy muzycznej, zwłaszcza, jeśli kompozytor rozumie, że muzyka nie jest już wibracją – albo po prostu wibracją. Muzyka przekroczy to teraz w Nowej Energii, więc możesz mieć muzyczną symfonię, która łączy wibrację i współgra z ekspansyjnym  rezonansem  Nowej Energii, wszystko połączone razem. Więc instrumenty zagrają, śpiewacy zaśpiewają, ale to utkane zostanie w świadomości i potencjale Nowej Energii. To jest sposób służenia świadomości dla ludzi, którzy nie mogą słuchać Shoudów, albo nie mogą czytać książek, czy żadnej z tych rzeczy. To jest metoda dostarczania Nowej Energii.

Tak, tak, słyszeliśmy, czekaliśmy – nie zawsze cierpliwie – ale czekaliśmy, aby zrobić w naszych „Zapytajmy Tobiasza”, sesję o muzyce, (brawa), rzeczywiście. Czekaliśmy na taką sytuację, która miałaby miejsce i aby w jednej z nich… aby wyszedł bardzo silny potencjał – jak powiedzieć – na powierzchnię, który albo wejdzie do rzeczywistości po Skoku Kwantowym, na konferencji w Taos i po prostu w krótkim okresie czasu zobaczycie, poczujecie, usłyszycie i doświadczycie skutków tego typu muzyki. Muszę wyjawić sekret, którego nawet nie omawialiśmy z Cauldre… (on to zawsze kocha!) (śmiech), że jedną z rzeczy, które planujemy po naszej stronie, podczas gdy ludzie planują swoje szczegóły do świętowania tego Skoku Kwantowego, jest wprawienie w ruch muzyki Nowej Energii. Więc, bądźcie tam…

LINDA: Cauldre wie o tym!

TOBIASZ:… bądźcie tam i obserwujcie, jak to wszystko się wydarza. Dziękuję.

SHAUMBRA 2: Dziękuję. 

PYTANIE SHAUMBRA 3 (z Internetu, czytane przez Lindę): Kiedyś i teraz jestem prawie stale w stanie niepokoju o zdrowie mojego ciała, i uważam za bardzo trudne do uwolnienia strachu o to. Boję się również, że niepokój o to stworzy również problem w rzeczywistości. Te wszystkie zmiany, które przechodzi moje ciało, o których wiem albo i nie wiem, czy interesować się tym i poradzić lekarza? Nawet zrobiłem testy, których naprawdę nie chcę, ale stałem się tak zdezorientowany ostatnio, nie jestem pewien, co mam robić, i jestem wystraszony. Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Zamartwianie się jest formą dramatu, i pomimo, że prawdopodobnie będziesz oświadczał, że nie cierpisz tego, nie chcesz tego, rzeczywiście dobrze zrobiłeś. Zamartwianie się, w rzeczywistości robi dramat z wydarzeń, które wpływają nie tylko na twoje ciało, ale na umysłową i twórczą część twojego życia. Więc to w rzeczywistości przynosi dużo – jak powiedzieć – energii, ale dramatycznej energii, energii, której ty naprawdę nie potrzebujesz.

Kilka rzeczy teraz. Najpierw, pracuj z Technologią Standardu. To jest pozwalaj swemu ciału odmłodzić się. To nie jest zbyt dramatyczne czy pasjonujące. Nie ma w tym fajerwerków i gwizdków. Tak naprawdę, Technologia Standardu jest bardzo nudna. Jesteś w trakcie pozwalania naturalnym funkcjom twojego ciała robić to, co one wiedzą jak mają robić. Pamiętaj o oddychaniu. To jest tak ważne. I tak dziwnie, jak może to brzmieć, nie próbuj osiągnąć jakichś rezultatów, ponieważ w rzeczywistości wkłada to energię w stan polaryzacji. Tak bardzo jak chcesz uleczyć swoje ciało fizyczne, próbujesz sprawić, aby je uleczyć, tym trudniej jest w rzeczywistości. To jest w rzeczywistości o akceptowaniu. To jest o odrzuceniu na bok troski, co może zdarzyć się najgorszego? Najgorszego?

Teraz, z tą odnowioną świadomością, twoje ciało może naprawdę ruszyć do pracy, ponieważ ono… ono chce być zdrowe. Jest zaprojektowane na zdrowie, leczenie, odmładzanie. To jest głęboko w DNA, w części DNA i może teraz wejść do tej rzeczywistości. To jest jedna z twoich części, która teraz wchodzi. Kiedy ten uzdrawiający proces odbywa się w tym czasie, idź do lekarza za darmo, po potwierdzenie i pocieszenie, ponieważ inaczej… znam twój umysł, który zamierza kontynuować martwienie się, martwienie, zamartwianie. Twój lekarz będzie dodatkowym źródłem zrozumienia. Jednakże, choćby lekarz nie wiadomo co ci mówił, nie jest ważne czy on mówi, że masz jakiś rodzaj choroby, czy jakiś rodzaj braku równowagi w twoim ciele, zrozum, że twoje ciało chce się odmłodzić i potrafi to zrobić. Ono wie, jak to zrobić. Lekarz przyniesie ci jakąś ulgę.

I jedna rzecz, w której lekarze są bardzo dobrzy; oni również są inicjatorami energii, chociaż oni pracują z lekami i podobnymi rzeczami. Jedną z największych korzyści z lekarzy, w szczególności lekarzy ukierunkowanych na Nową Energię, oni również wspierają uzdrawiającą świadomość, która chce zrobić tę pracę. Więc jest jakaś podstawowa współpraca między tobą a lekarzem. Jakkolwiek, zawsze bierz i przejmuj odpowiedzialność  za swoje własne ciało. Wtedy wszystko wchodzi, by to poprzeć – lekarz, rodzina, przyjaciele, wszystkiego typu rzeczy – by poprzeć twoją własną zdolność odmłodzenia. Dziękuję.

SHAUMBRA 3: Dziękuję. 

PYTANIE SHAUMBRA 4 (kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu. Chciałam spytać Cię o swoją najmłodszą córkę. Ona jest cukrzykiem typu 1, i ostatnio przeszła na pompkę insulinową i właśnie zastanawiamy się jaka jest wasza opinia na temat cukrzyków insulino-zależnych.

TOBIASZ: Rzeczywiście. W tym konkretnym przypadku, w którym mówisz o swojej córce… patrzymy na jej poziom energetyczny, i mamy pozwolenie na spojrzenie głęboko. W tym miejscu czujemy, że… i nie, Linda, nie jesteśmy lekarzami ani nie doradzamy…

LINDA: Dziękuję.

TOBIASZ: Dajemy przegląd energetyczny. To nie jest naukowa ani psychiatryczna porada, ale raczej wyższa forma świadomości, do której się dostrajamy (nieco śmiechu).

LINDA: Dobry jesteś!

TOBIASZ: Dziękuję (śmiech). Teraz, z tym oficjalnym sprostowaniem w tym miejscu, twoja córka może przeżyć cielesną traumę bez tej insulinowej pompy i bez tego typu kuracji. To nie pracuje w umyśle, to pracuje w ciele. Więc jest to dobra rzecz. To nie zmienia pracy umysłu czy procesów duchowych. To jest odpowiednie dla fizycznej sytuacji.

Ale, w tym istnieniu tutaj, ukryta za równowagą insuliny, jest głęboka, głęboka, energetyczna rana. I w każdej sytuacji cukrzycowej, jest mocna oznaka braku miłości, jaką ma osoba, przede wszystkim braku miłości do siebie. Całkowity brak umiejętności kochania samej siebie, które objawia się u wszystkich ludzi wokół tej osoby – członków rodziny, chłopaków, dziewczyn, małżonków, wszystkich innych. Jest również niezdolność do akceptacji miłości od innej osoby. Akceptując pomoc, albo godząc się na podstawowe, fizyczne potrzeby, które mogą być zaspokojone, tak, to oni mogą zrobić.. Ale oni odrzucają miłość, i to zaczyna się od wewnątrz.

Po prostu, nie ma żadnej magicznej metody leczenia tego. Jak zachęcić osobę, by całkowicie i bezwarunkowo pokochała siebie? Jak ich nauczyć, by w pełni się kochali? Tak więc, pierwszy stopień, to oddychanie. Nie możesz oddychać pełną piersią, jeśli nie kochasz siebie. Oddychanie spowoduje i otworzy wiele bardzo zakorzenionych przekonań, i gniewu, i całą resztę tego, ale jest to pierwszy stopień, w kierunku pokochania samego siebie.

To jest jedna z rzeczy, o którą prosimy was wszystkich, ciebie w szczególności, ponieważ to nie chodzi tylko o twoją córkę. To dotyczy wielu, wielu, którzy mają cukrzycę. Widzisz, cukrzyca jest brakiem równowagi jakiejś energii w ciele, braku równowagi cukru we krwi, braku równowagi w słodyczy własnego ja, w słodyczy życia. Więc, ja przesuwam to pytanie do Ciebie, i zamierzam wrócić do niego za trzy, cztery miesiące czasu, abyś powiedziała nam, jak doprowadziłaś człowieka do pokochania siebie. Twoja córka, która jest tu energetycznie, zgadza się być częścią tego odkrycia. Tak, to niekoniecznie… zgodziła się na to, ale to niekoniecznie uczyni to łatwiejsze, chociaż zgodziła się na to. To podniesie kwestie w tobie i w niej, w twoim własnym ja ważne kwestie, które są z tym również związane. Tak więc jest to piękny czas, przyjrzeć się co dostarcza sobie miłości i przywraca równowagę w ciele fizycznym. Dziękuję. Znasz swoją pracę domową.

SHAUMBRA 4: Dziękuję. (brawa publiczności)

PYTANIE SHAUMBRA 5 (z Internetu, czytane przez Lindę): Przez około rok byłem bliski stwarzania znacznych przełomów w moim życiu. Miałem kilka okazji i potencjałów pukających do moich drzwi, które pokazywały mi, że właśnie mam rzeczy, których zawsze chciałem w moim życiu. Kiedy jednak właśnie te rzeczy miały wejść do mojego życia, zawsze, w ostatniej minucie wszystko się rozpada. To wszystko znika przed moimi oczami jak fatamorgana. Próbuję patrzeć na jasną stronę tego, przekonując siebie, że może te sprawy nie były tym, czego naprawdę pragnąłem ostatecznie. Ale, aby być szczerym, w głębi duszy czuję się bardzo poirytowany i zdezorientowany. Mógłbyś wyjaśnić mi, co się dzieje?

TOBIASZ: Rzeczywiście. Achieve- aphobia (Tobiasz chichocze, śmiech publiczności). To jest rzeczywisty strach. Achieve-aphobia – strach przed osiągnięciem. Mówisz, że prawie możesz poczuć smak tego, prawie możesz to czuć, ale potem to ucieka. Co się dzieje? Boisz się tego. Co zdarza się, kiedy masz ten przełom? Jaką odpowiedzialność to na Ciebie kładzie? Jak to zmienia twoje życie? Jak musisz przestawić sposób w jaki żywiłeś się dotychczas? Jak musisz zmienić któryś z tych wzorów i uzależnień, które masz w swoim życiu?

Więc, masz Achieve-aphobia. Musisz przyjrzeć się temu, dlaczego masz ten strach przed osiągnięciem. Co to będzie oznaczać w Twoim życiu? Czego będziesz musiał zaniechać, aby stać się wszystkim, czym jesteś? Dziękuję. Jest w tym cała nowa nauka, może Andra zamierza wejść do tego? (śmiech)

PYTANIE SHAUMBRA 6 (kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu. Robiłeś już aluzję do mojego pytania, ale mimo to zapytam. Pod koniec tego cudownego weekendu, na Szkole Wzniesienia w Breckenridge, Saint Germaine wskazał jakieś niesamowite, robiące wrażenie rzeczy, które przyniósł nam wszystkim tam. Jedna rzecz, która naprawdę do mnie przemówiła, to było gdy powiedział, że kończymy swoje walki i trudności, które mamy, które pomagały nam przetrwać wiele żyć i możemy spodziewać się radości i szczęścia. Chciałabym wiedzieć jak puścić ból w swoim ciele, którego doświadczam – i wielu innych Shaumbra, jest również częścią tego.

TOBIASZ: Rzeczywiście tak jest, a kiedy Saint Germaine mówił to w tej grupie, co było przeznaczone dla tej konkretnej grupy, lecz także ma implikacje dla wszystkich Shaumbra, to co mówił, dotyczyło całej ludzkości w służbie świadomości, ta Shaumbra ma na ogół za sobą wiele, wiele żyć poświęconych w usłudze. Przyjmując cierpienia innych ludzi, przejmując uczucia innych ludzi, w pewnym sensie wzięliście na siebie trudności ludzkości i świadomości, tak okazale jak może to brzmieć, ale jest to całkiem prawdziwe.

Gdzieś po drodze świadomie to wybraliście, mówiąc, „ja chcę służyć ludzkości”. I przez doświadczanie cierpienia ludzkiego życia, wyzwań i trudności życia, to dało wszystkim z was niewiarygodnie wnikliwe spostrzeżenia, co ludzie i również co anioły doświadczają.

To dało wam typ bardzo głębokiego doświadczenia, abyście mogli najlepiej zrozumieć jak być inspirującą świadomością w tej Nowej Energii. Chcieliście pewności, że nie znacie tego z analizy czy teorii, ale byliście głęboko w tym zanurzeni. Teraz budzicie się. Zdajecie sobie sprawę, że to nie jest twoje, że to już nie chodzi o was. Tak wiele, ponieważ weszliście w to bardzo głęboko, w te doświadczenia, przyjęliście to na siebie, ale to naprawdę nie chodziło o was.

Teraz, całkiem jak Klaus, producent lalek, który trzymał te wszystkie piękne lalki na swoich półkach zamiast je sprzedawać, w pewnym momencie zdał sobie sprawę, że musi je puścić. I pytanie, które stawiamy wciąż i wciąż Shambra: Czy możesz puścić wiele z tych walk, wyzwań, trudności, które masz, które sprawiają, że wierzysz, że są twoje? Ale w rzeczywistości one nie są. Jedyna rzecz, która jest twoja, co wybierasz w tym momencie, to być wszystkim. To jest jedyna rzecz, która jest twoja.

Więc kiedy Saint Germaine powiedział „Dla was przychodzi teraz czas, gdzie rzeczywiście możecie mieć radość w swoim życiu”, pytanie, które mam teraz dla ciebie: czy pozwolisz sobie mieć to? Czy będziesz kontynuowała udawanie, że wszystkie z tych rzeczy, które wywołują ból w twoim ciele i w innych miejscach, czy jesteś skłonna pozwolić temu odejść? Czy jesteś skłonna żyć swoim własnym życiem – jedynie swoim własnym życiem -  w radości, wolności, suwerenności? Tylko swoim. Może to brzmi samolubnie, ale może tak jest? Jeśli żyjesz w absolutnej radości i wolności, wolności  od fizycznego bólu, umysłowej traumy i wszystkich tych innych rzeczy, jeśli jesteś suwerenna, nie sądzisz, że to ma wpływ na świadomość? Zamiast nieść ciężary ludzkości, nieść starą świadomość, czy to nie jest czas, aby zainspirować świadomość? Dziękuję.

SHAUMBRA 6: Dziękuję (brawa publiczności)

LINDA: Są tu jakieś dobre pytania.

PYTANIE SHAUMBRA 7 (z Internetu, czytane przez Lindę): Cześć Tobiasz. Jestem niezwykle czuły na energie wokół. Będąc w związkach z ludźmi zawsze jestem przerażony, i szalenie boję się wystąpień publicznych. Ten problem naprawdę nie pozwala mi być nauczycielem, którym jestem, i rozszerzać swoją energię. Moje pytanie jest, nie wiem czy jest to mój strach we mnie, który wywołuje moją wrażliwość, czy będąc z natury wrażliwym – strach jest rezultatem. Jednocześnie jest we mnie coś, co pozwala mi się czuć miło i wspaniale, i przypuszczam, że jest to energia pompująca mają energię Shaumbry, że tak powiem. Również wyczuwam, że jest coś dużego z poprzednich wcieleń. Jest coś, co możesz dodać do tego? Dziękuję.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Więc wielu z was prowadziło dawniej ciche, refleksyjne życie, jak wskazał Saint Germaine w Szkole Wzniesienia. Nawet w tym życiu wy nie wybieracie – jak nazywacie – wyróżniającego życia, dużego, dramatycznego życia, życia w którym jesteście wysoko postawieni. Macie skłonności do prowadzenia cichego życia. Dawniej rzeczywiście prowadziliście bardzo samotne życie zbliżając się do tego. Więc jesteś teraz w miejscu wypływania ze swojej muszli, wychodzenia, by być kim jesteś, być przykładem dla innych ludzi. Więc oczywiście przechodzisz formę achieve-aphobia, przed byciem wszystkim, czym jesteś.

Wielu was nie chce odpowiedzialności, obawiacie się, że możecie zmylić innych ludzi, więc macie skłonności do płoszenia się. Wielu z was jest samotnych, bardzo wrażliwych teraz. Kiedy stajesz frontem przed grupą ludzi, możesz czuć ich energię, i może jest strach, że oni mogą chcieć zaatakować ciebie. Oni mogą to myśleć w swoich głowach, ale ty słyszysz to w swojej. „Ten kochany nie jest za dobrym mówcą, wierci się, opowiada za długie historie, ty wiesz” (śmiech). Ale ty słyszysz, widzisz, tylko pewien aspekt tego co oni mogą myśleć. Ich inna część może być bardzo natchniona, może kochać każde twoje słowo, które przekazujesz. Pamiętaj, by widzieć wszystkie aspekty jakiejkolwiek sytuacji występującej w twoim życiu.

Jest w zasadzie jedna metoda na uzdrowienie tego, o której wiem. Wstawać i robić to. Bać się niepowodzenia. Tak, możesz być bardzo speszony. Ludzie mogą wychodzić. Ale wiesz, coś się zdarza, gdy to robisz. Twoje własne wewnętrzne energie, które zaopatrzyłeś w tą bibliografię, dokładają się i mówią, „Nie przejmuję się tym co mówią. Wyrażam siebie i swoją prawdę i to jest moja rzeczywistość”. Na inny sposób możesz wyobrażać sobie wieloosobowe grupy i publiczność, która może wchodzić, by nie tylko słuchać twoje słowa, ale by czuć twoją energię. Więc naprawdę musisz podjąć decyzję, aby właśnie to robić, choćby nie wiem co się zdarzyło. Dziękuję.

LINDA: Dwa więcej pytania?

TOBIASZ: Trzy… cztery. Nie, siedem! (śmiech publiczności)

LINDA: Ile pytań? (Tobiasz unosi trzy palce) Dziękuję.

PYTANIE SHAUMBRA 8(kobieta przy mikrofonie): Cześć, to jest moje pierwsze spotkanie, tak… to jest wielkie być tu (brawa publiczności). Więc ja jestem Shau.. Shaumbra? Tak ty to wymawiasz?

TOBIASZ: Tak! Mam na imię Bob. Jestem Shaumbra. To jest tak, jak to robimy tu. (śmiech publiczności i Tobiasza)

SHAUMBRA 8: Tak. Dobrze przypuszczałam, ponieważ rezonuję tak bardzo z tym, co czytałam przez Internet. To jest coś bardzo dobrego. Moje pytanie jest o muzyce, muzyka była częścią mojego życia od czasu do czasu. I ostatnio, w ostatnich kilku latach, zdecydowałam się robić to na poważnie, piszę piosenki, wydałam płytę CD. Trudna dla mnie była część promocyjna, i ja chcę przejść na następny poziom. Wykonywałam wiele wokół tego, ale chcę przejść na następny poziom. I właśnie chcę się dowiedzieć, co masz do powiedzenia na ten temat.

TOBIASZ: Rzeczywiście… Wiele różnych myśli przychodzi w tym samym czasie… najpierw sieć, która zostanie teraz stworzona przez Shaumbrę, wydanie muzyczne Shaumbry. Światową dystrybucję można osiągnąć przez rodzaj portalu internetowego, który jest zbudowany teraz, ale to otrzyma mniejszą dystrybucję. Teraz, to nie powinno się liczyć. Muzyka jest symbolem określonego typu ludzi melodyjnego pomagania, i to nie jest ważne czy wyciągasz rękę do paru milionów, czy do kilku ludzi. To jest o pewnym typie, o którym rozmawialiśmy wcześniej – zastrzyk świadomości, zdolność tak naprawdę, przekazać energetycznie albo pomagać przez muzykę. 

Więc rzecz dotyczy różnorodności źródeł rozmieszczenia, które jest naprawdę wokół. Nie mylić tego z awansem. To jest o osiąganiu, dobrze wiesz, kanału dystrybucji energetycznej. Dołożę swoje dwa grosze do tego, mówiąc, że masz tyle technik dostępnych dzisiaj. Niewiarygodne… Gdy przyglądamy się energii Internetu, stajemy za naszym niskim murkiem, spoglądamy w dół na Ziemię, przyglądamy się technice Internetu, jest tak dużo energii, głównie starej, ale również nowej, w Internecie. Może nie uświadamiasz sobie tego, ponieważ włączasz tą rzecz, procesor, i jesteś tam. Uczestniczysz. Ale z naszego punktu obserwacyjnego możemy widzieć ten potencjał energetyczny w tej rzeczy nazywanej Internet. Internet jest zasadniczo odbiciem ludzkiej świadomości. I znacie te dni, kiedy ludzie natychmiast dodają swoją energię do Internetu. To jest typu społeczny, aspołeczny. Masz peceta w domu i to pozwala ci robić swoje osobiste rzeczy, ale pozwala też świadomości ludzkości stapiać się. Więc to dostarcza wspaniałego potencjału.

Spójrz na dystrybucję, nie tylko metodami konwencjonalnymi, ale dystrybucję internetową. Energia, którą umieściłaś w swojej muzyce, rozbrzmiewa w konkretnych grupach, konkretnych częściach świata, również konkretnie do rodzaju męskiego lub żeńskiego, ale to znajduje swój poziom. Ty w rzeczywistości już nie potrzebujesz promować tego, właśnie musisz stworzyć portale dystrybucyjne, i to dotyczy czegokolwiek, co robi Shaumbra.

SHAUMBRA 8: Nieźle. Dziękuję.

LINDA: Całkiem niezwykłe. Dziękuję.

TOBIASZ: Całkowicie! (brawa publiczności)

PYTANIE SHAUMBRA 9 (z Internetu, czytane przez Lindę): Jestem na rozdrożu i potrzebuję kierunku. Kilka miesięcy temu Saint Germaine powiedział, że kto wciąż ma problemy z obfitością, powinien zastanowić się nad wycofaniem się. Wziąłem sobie te słowa do serca i spałem pod namiotem , w przyrodzie, kilka ostatnich miesięcy, ponownie czytając każdy Shoud od 2003 roku, aby tylko zobaczyć, co opuściłem, niby dlaczego moje życie nie jest takie jak innych Shaumbra. Zdobyłem wiele nowych wglądów, puściłem rzeczy, które sobie uświadomiłem, że mnie powstrzymują. Spędziłem wiele dni na płaczu, złości i dezorientacji, jak również napełniłem się radością, nadzieją i szczęściem. Niemniej, kwestią zasadniczą jest, że nie nadchodzi żadna odpowiedź, kiedy zastanawiam się, czego chcę naprawdę. Muszę wiedzieć, co powoduje zator. Proszę, pokieruj mną w tym obszarze, ponieważ nie chcę zginąć w apatii. Dziękuję.

TOBIASZ: Dokonałeś dobrego wyboru, aby nie zginąć w apatii, więc po pierwsze zrozum, że to dojdzie do realizacji. Pozwoliłeś sobie przejść przez wspaniały poziom uwalniania i samopoznania, największe, przez co przechodzą ludzie. Tak więc okaż sobie honor i uznanie za przejście przez ten proces. Robisz to bardzo, bardzo szybko, nie tylko rozciągając to na wiele żyć, ale dosłownie badasz każdy swój aspekt.

Teraz szukasz sensu w analizie, kiedy już nie możesz analizować, co jest dobrą rzeczą. Być może próbujesz określić na zewnątrz części i teraz wiesz, że to już nie działa. Poniekąd, zostajesz teraz pustym naczyniem. Twoja frustracja, oczywiście, jest zauważona, twoja rozpacz, ale wracaj do tego, o czym mówiliśmy na początku Shoudu. Z drugiej strony każdego złego dnia jest dobry dzień. Kiedy złożysz w całość zły dzień i dobry dzień, masz całą inną rzeczywistość. To jest już nie tylko dzień, to jest doświadczenie. Więc masz tę wspaniałą rozpacz, ale w innej części, odpowiednikiem jest to wspaniałe zadowolenie, satysfakcja i pełnia. Dokładnie w tym punkcie jesteś teraz. Jesteś, w pewien sposób, pustym naczyniem z powodu wyczerpania, frustracji i rozpaczy. Pozwolisz teraz, aby weszło cokolwiek, aby cię uratować. Jedyną osobą, która może to zrobić, jesteś ty, ale przynajmniej jesteś na to otwarty. Teraz, weź na to inne spojrzenie i słuchaj, nie czytaj, ale słuchaj tego Shoudu jeszcze parę razy. J’Encore, zbrataj się, spotkaj siebie. Podczas, kiedy byłeś zajęty tymi rozpaczliwymi poszukiwaniami, próbując te rzeczy określić z zewnątrz, i naprawić siebie jako człowieka i jako ducha, dosłownie wysłałeś wszystkie rodzaje swoich wglądów energetycznych, swoje aspekty do badania w każdym królestwie. Przypominasz sobie robienie tego? Przypominasz mówienie sobie, „Muszę skontrolować to w wymiarze na zewnątrz. Muszę to sprawdzić, ten potencjał poza”, zrobiłeś to  w swojej ciszy i samotności, i teraz te części i aspekty zaczynają wracać razem. Nie zmuszaj ich. Nie próbuj ich zmuszać ani manipulować nimi. Właśnie pozwalaj im. Kiedy tylko poczujesz, że umieszczasz to w mózgu, próbując myśleć o tym, puszczaj to. Zapomnij o tym. Idź na spacer i zrób głęboki wdech. One wrócą do ciebie, wrócisz do siebie, J’Encore, naturalnie i łatwo.

Kiedy to zrobisz, wtedy będziesz miał jedno z tych potężnych momentów „acha”, jak w rzeczywistości zaplanowałeś to, jak układasz wszystko, jak badasz swoją głębię. Kwestia obfitości i zdrowia już nie będzie trudnością czy problemem. Słowa, z których korzystamy, są trudne, ponieważ jest tendencja do próbowania określenia zewnętrznymi słowami. Więc będziemy właśnie cię prosić, byś wrócił do czucia tej wiadomości teraz. Dodajemy świadomość. Dodajemy do tego pewną energię, potencjał tego. Teraz właśnie pozwól na to. Patrz, jak wszystkie aspekty wracają razem, ale w bardzo nowy sposób.  Ty – stary ty – w pewnym sensie umarłeś, wyjechałeś. Nowy „Ty” zaczyna wchodzić do tej rzeczywistości. Dziękuję.

LINDA: Jedno lub dwa pytania więcej?

PYTANIE SHAUMBRA 10 (kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiaszu. Myślę, że już odpowiedziałeś na moje pytanie, ale ja… Jedna z rzeczy, które robiłam w tym życiu, o których nie mówiłeś z optymizmem, to leczenie psychiki. I, ja zastanawiam się, co widzisz w energii tego i jak to przynieść tę moją część do domu.

TOBIASZ: Rzeczywiście. Właśnie twoja świadomość tego robi ogromną różnicę. Fakt, że rozumiesz, co robiłaś dawniej, że musiałaś siebie stabilizować, i fakt, że zażywałaś te leki psychotropowe, w rzeczywistości otwiera to, aby jak mówisz, przynieść to wszystko razem.

Żartujemy tu trochę, ty i ja, o czym wiesz. Jest taka wielkość w tobie, na którą nie chcesz patrzeć, więc grasz w tą grę małości – i to samo w sobie jest wspaniałe! (nieco śmiechu), jest tak dużo potencjału w tobie, i udzieliłem ci ostrej nagany wiele razy. Powiedziałem, żebyś pozwalała sobie doświadczać w minionym życiu – wielkiego człowieka – władcy części ziem, twojej roli, która miała wielki wpływ na wielu, wielu ludzi – i w pewnym sensie przegrasz partię, skoro to naprawdę nie byłaś ty. Więc grasz małość. To jest całkiem wspaniałe! Tak, teraz jest czas. Nudzisz się starą grą, o której ci powiedziałem. Stajesz przed tematem teraz, gdzie chcesz być w nowej drodze. Martwisz się niejako o leki psychotropowe. Jednakże, zrobię tu kilka porad. To nie jest porada lekarska. To nie jest psychiatryczna porada. To jest wspaniała, duchowa porada, która może poprawić bardziej niż cokolwiek zebranego razem… czuć tu Saint Germaina (śmiech), dla tych z was, którzy używali leków psychiki, leków umysłu, depresji, leków zmieniających nastrój, jeśli odeszliście od tych leków około rok czasu temu i macie skłonności do wycofania, albo powszechną skłonność czucia się niekompletnym… to wychodzi z dziury, rodzaju psychicznej dziury w tobie, niekompletności, to przejawia tendencję do uzależnienia nawet znacznie później, kiedy rezygnujesz z tych kuracji. Znaleźliśmy w swoich badaniach energetycznych nad tą sprawą, jeść dużo ryb, łowionych z oceanu, nie z jezior czy rzek. Pomaga jedzenie tuńczyka, łososia, krewetek, skorupiaków, jakakolwiek ryba, która pochodzi z oceanu, ma naturalne właściwości homeopatyczne, albo naturalne lecznicze działanie. To nie jest skuteczne, tak w nawiasie, jeśli obecnie bierzesz leki i próbujesz odejść od tego. To spowoduje prawie odwrotny efekt. Jeśli jednak odszedłeś od tego około rok temu, dużo ryb.

Stwierdzisz, że po pierwsze to jest… że twój system bardziej to lubi od cięższych rzeczy, jak mięso. I stwierdzisz, że wolisz, po dość stałym odżywianiu rybami, nie tylko raz na kilka dni, stwierdzisz po kilku miesiącach, że ta dziura, to poczucie, że wciąż jest w tobie dziura i jakiekolwiek poczucie niekompletności ustąpią. To w rzeczywistości pomoże oczyścić psychologiczny i fizyczny osad, który wciąż pozostaje w tobie. Dziękuję. Przestań się martwić.

SHAUMBRA 10: Dziękuję.

LINDA: Dziękuję. Ostatnie pytanie.

TOBIASZ: Tak.

PYTANIE SHAUMBRA 11 (kobieta przy mikrofonie): Cześć Tobiasz, dziękuję. To jest czysta pobłażliwość dla mnie…

TOBIASZ: Dobrze!

SHAUMBRA 11: Minął kawał czasu, kiedy rozmawiałam Tobą a od tej chwili nasze dni są policzone, to może być ostatni raz. Chcę podziękować Ci za inspirowanie mnie tak długo i spytać, czy jest coś, co chcesz mi powiedzieć.

TOBIASZ: (pauza) Przyglądamy się tu twojej energii. Tak, jest. Jest, ale to spowoduje kilka zmarszczek i wstrząsów. Będą jakieś późne, nocne rozmowy telefoniczne i dalsza dyskusja w efekcie tego, ale tak, to jest bardzo ważne, ponieważ zaczynasz uczyć. Zaczynasz uczyć. Więc, to jest to. To jest twoja pasja, to jest twoje pragnienie. Były rzeczy, które otrzymywały twoje poparcie – zwłaszcza ta jedna, okazywana na różnorodne sposoby – uczyć. Uczyć. Ale jeśli nie rozumiesz w jaki sposób, wróć do tyłu i będziemy o tym rozmawiać z innymi ludźmi.

SHAUMBRA 11: Dziękuję.

TOBIASZ: Dziękuję. Nie pozwalajcie kiedykolwiek komukolwiek zatrzymywać was, Shaumbra. Bądźcie pełnym wyrażeniem tego, kim  jesteście.

Na tym, to był zachwycający dzień. J’Encore, ja znowu.

I tak to jest.

-------------------------------------------------------------------------

Tobiasz z Karmazynowej Rady (the Crimson Council) jest prezentowany przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado. Historia Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza, jest dostępna na witrynie www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są oferowane bezpłatnie od sierpnia 1999, momentu kiedy jak powiedział Tobiasz ludzkość przekroczyła potencjał destrukcji i wkroczyła w Nową Energię.
The Crimson Circle jest światową siecią ludzkich aniołów, którzy są pierwszymi przechodzącymi w Nową Energię. Kiedy doświadczają radości i wyzwań statusu wstępujących, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, troskę i przewodnictwo. Ponad 100,000 ludzi odwiedza witrynę Crimson Circle każdego miesiąca ,aby przeczytać ostatnie materiały i dyskutować o swoich doświadczeniach.
The Crimson Circle spotyka się co miesiąc w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz prezentuje ostanie informacje poprzez Geoffrey’a Hoppe. Tobiasz twierdzi, że on i inni z niebiańskiego Crimson Council channelują w zasadzie ludzi. Według Tobiasza, czytają oni nasze energie i przekazują naszą własną informację z powrotem do nas, abyśmy mogli zobaczyć to z zewnątrz, podczas gdy doświadczamy tego wewnątrz. Zebrania Crimson Circle są otwarte dla wszystkich, ale wymagane są RSVP. Nie trzeba do niczego wstępować ani wnosić jakichś opłat. The Crimson Circle czerpie swój dostatek poprzez otwartą miłość i dary Shaumbry z całego świata.
Najwyższym celem Crimson Circle jest służba w charakterze ludzkich przewodników i nauczycieli tym, którzy idą ścieżką wewnętrznego duchowego przebudzenia. Nie jest to misja ewangelizacyjna. Raczej, wewnętrzne światło doprowadzi ludzi do progu waszych domów po wasze współczucie i troskę. Będziecie wiedzieli co robić i czego nauczać w tej właśnie chwili, kiedy unikalna i cenna istota ludzka, która zamierza wyruszyć w podróż Mostem Mieczy, przyjdzie do was.
Jeśli to czytasz i masz poczucie prawdy i związku z tym, to jesteś członkiem Shaumbry. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem ludzi. Pozwól nasieniu boskości wewnątrz siebie zakwitnąć w tej chwili i w czasach, które nadejdą. Nigdy nie jesteś sam, ponieważ masz rodzinę na całym świecie i aniołów wokół siebie.
Ten tekst może być swobodnie rozpowszechniany bez opłat, na zasadzie niekomercyjnej. Prosimy o zawarcie informacji w całości, łącznie z tą notą. Wszystkie inne wykorzystania tekstu muszą być zatwierdzone na piśmie przez Geoffrey’a Hoppe, Golden, Colorado.
© Copyright 2007 Geoffrey Hoppe, P.O. Box 7328, Golden, CO 80403. E-mail to [email protected]. All rights reserved.

Tłumaczyła za pomocą translatora Elżbieta Udałowska; [email protected]