MATERIAŁY TOBIASZA

Seria Skoku Kwantowego:

SHOUD 6: "Pracowanie z Nową Energią" - z udziałem Tobiasza

Przekazany przez Geoffreya Hoppe
Prezentacja dla Szkarłatnego Koła

Pytania i Odpowiedzi

2 lutego 2008r.

www.crimsoncircle.com

I tak to jest, kochana Shaumbra. Co za cudowny czas spędziliśmy razem w Centrum Serwisowym, w naszym własnym uzdrowisku rodzinnym, dzisiaj, pozwalając wszystkim energiom dołączyć, ponownie się zrównoważyć i kontynuować rozszerzanie. Co to będzie za cudowna okazja w tym miesiącu miłości, nazywanym miesiącem Walentynkowym, przynieść tę energię nowej świadomości do sytuacji w waszym życiu, które były wyzwaniem, które stwarzały pewne problemy, i patrzeć jak Nowa Energia w rzeczywistości pracuje. Zauważcie to.

Rozmawialiśmy w tej sesji o starej ludzkiej świadomości, w przeciwieństwie do Nowej Energii. Nowa Energia jest bardzo trudna do zdefiniowania, ponieważ ignoruje definicję, przynajmniej przez stare standardy. Nowa energia pracuje inaczej. Nie powtarza się w kółko i w kółko. I jedna z rzeczy o której chcielibyśmy tu wspomnieć, również dotyczy Starej Energii, starej ludzkiej świadomości, która miała bardzo zdecydowane skłonności do powtórki z historii. Innymi słowy, kontynuowaliście przejście przez doświadczenia raz za razem, życie po życiu. Może zmienialiście znaki, i zmienialiście jakieś ustawienie i niektóre detale, ale to było ciągła procedura związana z ponawianiem historii, spacerowanie po takiej samej drodze, pojawianie się z takim samym problemem w kółko i w kółko, spodziewając się zobaczyć , czy można znaleźć inne rozwiązanie. Ale ponieważ byliście w starej energii i w pewnym sensie prawie zahipnotyzowani do ponawiania historii, znajdowaliście kontynuowanie w kółko i w kółko takiego samego zbioru problemów i sytuacji.

W Nowej Energii historia nie powtarza się. Nie ma żadnego powodu aby tak robić. Żadnego powodu. Nowa dynamiczność jest tu przyniesiona , i niektórzy z was mogą odczuwać na pewnym poziomie w sobie niewygodę, że nie chodzicie już w takiej samej koleinie, nie ponawiacie historii w kółko. Jesteście w rzeczywistości bardzo dobrze zaznajomieni ze swoją własną historią, swoim własnym zbiorem okoliczności, a to teraz się zmienia. Nowa Energia przedstawia cały nowy zbiór ewolucji, więc już nie powtarzacie przeszłości.

I z tym, mamy cudowną okazję aby zacząć odpowiadać na wasze pytania dzisiaj, wiele z tych, które są powtórzeniem – powtórką z historii. (śmiech)

Linda: dobrze, nie wszystkie z nich.

TOBIASZ: wiele.

Linda: w porządku. (Tobiasz chichocze)

PYTANIE OD SHAUMBRA 1 (czytane z internetu przez Lindę): proszę o twoją pomoc nie tylko dla mojego syna, ale dla dobra wszystkich dzieci, indygo i kryształów. Syn jest studentem drugiego roku. Pomimo, że on wiele potrafi, nie przykłada się i nauka jest dla niego cierpieniem jak również zachwiała jego wiarę w siebie i radość. Zapisaliśmy go do tutejszego centrum nauczania, które wydaje się mu pomagać. On ma wspaniałego terapeutę, który wspiera go i on już nie czuje się jak dziwak. Co mają robić rodzice? Jaka świadomość jest nam potrzebna? Dziękuję.

TOBIASZ: rzeczywiście. Stary energetyczny system edukacji jest Starą Energią rzeczywiście, która próbuje przystosować jednostki. Próbuje przystosować ich do wzorów i struktur, o których rozmawialiśmy wcześniej. Kryształy i indygo, jak je nazywacie, przyniosły cały nowy zbiór pragnień. Ich kompozycja duszy różni się od tego, co miało miejsce dawniej, więc to przystosowanie jest bardzo trudne dla nich, ponieważ można by powiedzieć, że próbują umieszczać kwadratowy kołek w zaokrąglonej dziurze.

Nie należy próbować przeforsować kwestię przystosowania się czy dostosowania. Należy pozwolić , twojemu synowi w tym przypadku, albo dla wszystkich z was Shaumbra – waszym córkom i synom, i waszym wnukom – wiedzieć, że nie dzieje się z nimi nic złego. Oni również w pewnym sensie są pionierami. Oni również znajdują inny sposób doświadczania, rozszerzania i rozwoju. To jest dla nich ważne, by zrozumieli, ze nie ma w nich niczego złego. Oni są unikalnymi i bardzo wyjątkowymi anielskimi ludźmi.
Możesz nawiązać bezpośrednio do tego. Możesz opowiedzieć swoje doświadczenia. Wszyscy z was – wszyscy z was, Shaumbra – przechodziliście przez to samo. Niekoniecznie w szkole, ponieważ tak wielu z was, Shaumbra , zmuszało się do przystosowania, zmuszało się do wpasowania w system, i jak wiecie, to nigdy nie się nie udawało. Było to bardzo trudne dla was, kiedy byliście młodzi, by zachowywać się jak inni, ponieważ wiedzieliście, że jesteście inni. Możecie wyobrazić sobie co by to było, gdybyście pozwolili sobie na bycie innymi i spróbowali trochę innych sposobów? Ostatecznie to zrobiliście. Stwierdziliście, że nie możecie się przystosować, nie możecie robić typowych rzeczy, które inni robili. Więc uwolniliście siebie. Trudno było przyznać, że byliście inni, ale teraz, z tą mądrością, którą zyskaliście w sobie, możecie dzielić się tym z nimi również.

To nieważne, to naprawdę nie jest ważne, jakie otrzymują stopnie. Wiemy, ze bardzo wielu z was, którzy nie dostawali dobrych stopni w szkole, którzy nie byli celujący, ale przecież poszliście dalej w rzeczywistości , aby właściwie przeżywać życie, a nie zatrzymaliście się w się przyziemnej codzienności. Więc pozwalajcie na wolność. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 2 (kobieta przy mikrofonie): cześć. Miałam wiele stłumionych rzeczy i nowe uczucia pojawiają się w tym tygodniu w stosunku do mnie i kogoś mi bliskiego. Staram się o lepsze rozumienie na duchowym poziomie, jak to kontynuować, a także jak mogę bardziej wyłączać się z mojego umysłu, na więcej intuicji, tak jak wspomniałeś we wcześniejszym Shoudzie. Dziękuję.

TOBIASZ: po pierwsze, kierowanie się do intuicji i uczuć , i tych spraw, jest kwestią wyboru. Umysł będzie przejawiać tendencję do buntowania się i powie ci, że nie wiesz co robisz. Będzie chcieć próbować utrzymać kontrolę, ponieważ jest w trakcie próbowania chronienia ciebie, ale ponieważ kontynuujesz robienie świadomego wyboru, by być intuicyjną i czującą, i uczuciową, twój umysł w końcu przychyli się. Ustąpi miejsca. Zrozumie, że tak naprawdę osiągnie swoja wolność również przez puszczanie.

Sytuacja, której doświadczasz z tą inną osobą, również ma wiele wspólnego z wolnością. Było – jak powiedzielibyście – wiele wzorów starej historii, wspólnych żyć i co więcej, wróciliście razem i znajdujecie z niechęcią, że powtarzacie to kolejny raz. Dynamiczności, które mają miejsce teraz, próbują zmusić wolność, próbując puścić schematy przeszłości, i karmę , i wszystkie inne sprawy, które trzymały was razem. Czasami to wydaje się być chaotyczną energią, albo bardzo brutalną energią, jeśli jednak pozwalacie sobie doświadczać tego, to niemal puszczacie minione wzory, więc oboje może cie być wolni.
Więc, wiemy, że niektórzy z was nie lubią tej rady, ale bierzcie głęboki wdech, stójcie za niskim murkiem i przyglądajcie się, jak przez te następne 30 dni energia się zmienia. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 3 (czytane z internetu przez Lindę): mój syn ma obsesyjno kompulsywne zaburzenia. On ma czternaście lat. Czy on może pozbyć się objawów przez moc świadomości, czy może on musi przejść przez regularną pomoc, taką jak branie leków? Nie chcę, by brał jakiekolwiek leki. Wiem, że możemy stwarzać swoją własną rzeczywistość przez moc swoich myśli i uczuć, więc sądzę, że ten rodzaj umysłowej choroby mógłby być rozwiązany poprzez myślenie. Jak myślisz?

TOBIASZ: nie myślę, i to jest moja przewaga! (śmiech i chichot Tobiasza)

Linda: to był ktoś, kto niewinnie użył tego słowa.

TOBIAS: rzeczywiście. Rzeczywiście. Jest teraz tyle różnych energii świadomości w pracy na Ziemi, i one powodują szeroki wybór tego, co może być rozważane jako brak równowagi. I czasami jesteśmy rozbawieni, jak wiele etykietek przyklejacie do tych rzeczy, ale w gruncie rzeczy to jest właśnie brak równowagi świadomości. Jest tyle wewnętrznych i zewnętrznych energii w pracy, że czasami wasza dusza nie wie, w którą stronę się obrócić.
Nie zalecamy kuracji, szczególnie dla tych, którzy są Shaumbra i rodziną Shaumbra. Teraz, to wywołałoby długą dyskusję, może debatę i będziemy musieli wygłosić oficjalne sprostowanie, o czym Cauldre nam teraz wrzeszczy, że to nie jest porada lekarska albo psychiatryczna porada, ale zignorujemy te oficjalne sprostowania i oświadczamy, że kuracje hamują porządne i naturalne ponownie zbilansowanie energii w każdym. One nakładają tłumik albo typ koca na naturalne działania i wrodzone zdolności ciała, umysłu, ducha i gnosta. I pomimo, że one mogą chwilowo - jak to powiedzieć – działać uspokajająco na kogoś, one wprawiają ich w typ hipnotycznego stanu, w stan śpiączki, który ostatecznie gwałtownie będzie wzrastać i wybuchnie właśnie jak wybuchają wulkany. Możecie zablokować energię przez chwilę, ale ostatecznie to i cała energia i tak się rozwija.

Więc naturalny proces dla wszystkich tych braków równowagi energetycznych, jest połączeniem samych bardzo, bardzo prościutkich rzeczy. I rozumiemy tu … rozumiemy, że zajmujemy się bardzo skomplikowaną ludzką/boską duszą i nic na to nie wskazuje, że te sprawy mogą spokojnie ponownie się zrównoważyć, ale tu, w tym konkretnym przypadku, masz sytuację gdzie oddychanie może być dużo bardziej skuteczne. Teraz, oddychanie może przynieść – jak powiedzieć – trochę demonów, trochę iluzji i zniekształceń energii. Więc początkowo, kiedy wprowadzacie w życie głębokie oddychanie, to w rzeczywistości czasami zdarza się, że rzeczy pogarszają się, ale wszystkie energie są w trakcie wynurzania się. Wtedy w łagodny, jak nazwalibyśmy, kochający sposób pomagać temu drogiemu o którym mówimy, na pozwalanie energiom. Zamiast czekać z napięciem, zamiast walczyć, zamiast powstrzymywać oddychanie, pozwalać na naturalną akceptację i automatyczne, ponowne zrównoważenie wszystkich energii. Automatycznie.

To jest ważne dla ciebie, być kochającym opiekunem dla tej istoty, mieć współczucie i rozumieć, że musisz uwolnić z siebie oczekiwania wyniku. Ta dusza, ta jednostka, przeżywa to doświadczenie z różnych powodów, ale już na jakimś poziomie teraz prosi, by została zwolniona z tego typu zniekształcenia energetycznego. Powiedzielibyśmy bardzo prosto tu, czy możesz zapoczątkować oddychanie i oddychaniem przynosić temu kochanemu, aby właśnie uwalniać i pozostawiać naturalną energię i świadomość, aby ponownie proces zrównoważenia mógł mieć miejsce. Nieco zanadto upraszczamy tu, ale tak naprawdę Nowa Energia jest prościutka.

Linda: mam szybkie pytanie – jest pewna twórcza szkoła, która została założona tu w górze, dla pewnej liczby dzieci, które szczególnie nie za bardzo doskonale przystosowały się do systemu, i to wydaje się być robieniem … szkoła wydaje się osiągać jakieś sukcesy. Są tam pewne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, co oni tam robią dobrze, co mogłoby być zastosowane w tej nowej edukacji o której w kółko mówisz?
TOBIASZ: całkowicie, i kluczowy składnik dla wielu z tych typów szkół odnosi się z powrotem do twórczego wyrażania się. Jedno z największych wyzwań w społecznym systemie w tych dniach jest twórczym wyrażaniem , w przeważającej części zapomniane. Te szkoły skupiają się bardziej na otwartej inwencji twórczej, i inwencja twórcza jest sama w sobie niezwykle cenną dynamicznością w zajmowaniu się wszystkimi uczuciami, w czymś, co prowadzi do akceptacji, osobistej akceptacji osoby. Więc wielu z was wie, kiedy macie swoje własne, twórcze dążenia, cokolwiek zdarza się tym być – to może być malowanie albo szycie, albo coś jeszcze – to w rzeczywistości ma dostarczać pewien typ odświeżenia i osobistej akceptacji. Tak, rzeczywiście.

PYTANIE OD SHAUMBRA 4 (kobieta przy mikrofonie): Hi Tobiasz. Uporaj się ze mną, ponieważ jestem bardzo zdenerwowana. To była długa podróż, naprawdę, i wygląda że właśnie teraz jestem w punkcie, w którym naprawdę nie mam nic do stracenia, naprawdę nie mam dużo do przegrania. Naprawdę nie chcę trzymać życia z małymi okruszynami tu i innymi okruszynkami tam. Naprawdę chciałbym zgodzić się ze swoim całym potencjałem. Chcę pracować z dziećmi i naprawdę żyć... wzrastać, wiesz. Ale znasz mnie dobrze.

TOBIASZ (chichocząc): tak, czasami mam skłonność do nazwania cię wątpiącą Thomasitą! (śmiech, więcej chichotania Tobiasza)

SHUAMBRA 4: si, si.

TOBIASZ: Ty … Patrzę na ciebie … I żartuję z tobą teraz, ale grasz w grę wątpliwości bardzo, bardzo dobrze. Wątpisz w siebie bardzo, bardzo dobrze. Teraz, mogłabyś wyobrazić sobie nabranie tej takiej samej biegłości w twórczej energii i zastosować ją nie do wątpienia w to, kim jesteś, rzeczywiście ja wykorzystać?

SHAUMBRA 4: dobrze, dlatego jestem tu. Naprawdę chcę spytać cię Tobiaszu – znasz mnie dobrze – jest jakiekolwiek miejsce, geograficznie, gdzie naprawdę mogę spełniać to wszystko?

TOBIASZ: tak, rzeczywiście. Planeta Ziemia! (śmiech)

SHAUMBRA 4: gdziekolwiek?

TOBIASZ: to nie liczy się, naprawdę. Czasami jest skłonność, aby utknąć w jakimś miejscu, które jest energetycznie lepsze lub energicznie gorsze. To, wybacz nam, że jesteśmy tak tępi, są myśli Starej Energii. Te myśli, że miejsce albo energia, albo portal jest czymś ważniejszym niż ty, one zatrzymują moc. Są miejsca, które mają inne energię, ale wróćmy i przyjrzyjmy się fizyce samej energii. Ona jest neutralna. W samym swoim rdzeniu, w swojej podstawie, ona jest neutralna. Teraz może idziesz do miejsca takiego jak Nowy Meksyk, i stwierdzasz, że energia jest aktywowana w pewnym kierunku, że ma pewne swoje cechy, ale mistrz energii rozumie, że to nie musi przenosić go w lewo lub w prawo. To jest po prostu energia.

Teraz, ta energia pyta cię jak może ci służyć. Ale, ja, Tobiasz, powiem tobie, ponieważ uwielbiasz wątpić, że ta energia wejdzie i będzie popierać twoje wątpliwości , i wyruszysz do tego nowego miejsca a twoje wątpliwości staną się większe niż kiedykolwiek. Widzisz? Teraz to jest sprawa uwolnienia wątpliwości, dokonywania jakichś wyborów w twoim życiu, oddychanie nimi i pozwalanie tym energiom, aby służyły twoim wyborom.

Energia chce pomóc świadomości manifestować. Kropka. Usłyszałaś to? Energia chce pomóc świadomości manifestować. Więc, zostań twórczym pracownikiem energetycznym. Niech to przyjdzie. Masz pewne marzenia i cele. Mówisz, że uwielbiałabyś pracować z dziećmi. Pozwalaj tej energii, by weszła i służyła temu. Podejmij teraz kilka śmiałych kroków. Zauważ, że masz skłonności do przytrzaśnięcia się w zamartwianiu i nigdy nie podejmujesz tych pierwszych kroków. Podejmij te kroki i przyglądaj się, co zacznie się zdarzać. Bądź otwarta na rzeczy, które nawet przekroczą twoje ludzkie sny i oczekiwania, ponieważ teraz wiele nowych dynamiczności wchodzi, i to może okazać się, że energia i twoje wybory zajdą daleko dalej, nawet dalej niż możesz sobie dzisiaj wyobrazić. Dobrze? (jakiś śmiech)

SHAUMBRA 4: Gracias.

TOBIASZ: będziemy rozmawiać z tobą dziś wieczorem w twoich snach. Wątpisz w to, co mówię. Gracias.

PYTANIE OD SHAUMBRA 5 (czytane z internetu przez Lindę): Kochany Tobiaszu, Saint-Germain, Kuthumi i cała brygado, rozumiem, że to jest moje ostatnie życie na Ziemi, Saint-Germain powiedział, że to nie jest ważne jak wybieramy je spędzić. Czy jako namiętny Nauczyciel Nowej Energii, postanawiający przekazywać te informacje, kompromituję się promując inne duchowe informacje, które nie są Nową Energią, ale inspirują i budzą innych na pewnym poziomie? Przykładem tego może być film Kodeks Mojżesza. Oczywiście, kładę nacisk na “Jam jest tym Jam Jest”, i wiadomość z “The Secret ”, ale nie mniej podekscytowany “medytacją światowego pokoju Kumbaya” następnego dnia. Wciąż jeszcze nie ma wielkiego tłumu w stronę Nowej Energii i to irytuje mnie w wielkim stopniu. Naprawdę czuję wyzwanie teraz, co do tego, gdzie postanowić skupić moją energię i pracować, i byłoby miło uzyskać jakąś jasność. Dziękuję.

TOBIASZ: rzeczywiście. Jest wiele, wiele, wiele poziomów ludzkiej świadomości teraz. Niektórzy są otwarci na sprawy, o jakich my, jako Shaumbra, dyskutujemy. Niektórzy nawet nie mogli zacząć zgłębiać tego i w rzeczywistości zbiegli od tego. Są również tacy, którzy są w trakcie budzenia teraz i oni potrzebują trochę innego typu wiadomości i świadomości niż te, które potrzebuje Shaumbra w tym proces wzniesienia przez jakiś czas. Więc zrozumcie, że gdy do ciebie dzwonią, albo kiedy, powiedzmy, gdy oni przychodzą do ciebie, że będą różne warstwy i poziomy. Wykorzystuj twoją intuicję, wykorzystuj twoje uczucia, nawiąż dobre relacje energetyczne z nimi, wielu z nich wcale nie potrzebuje rozumieć co omawiamy w Shoudach, ale oni właśnie mogą zrozumieć coś na początkowym etapie przebudzenia. Twoje pytanie naprawdę więcej jest o uprawomocnieniu, ponieważ już wiedziałeś jaką napisałeś, jaka była odpowiedź. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 6 (kobieta przy mikrofonie): Pozdrowienia, Tobiaszu. Ponieważ czuję te uczucia, które są we mnie, które niekoniecznie wydobywają co jest “moje”, kto wybiera te uczucia, które podchodzą do mnie, albo że to jest czas dla kryzysu, i jak ten kryzys jest wybierany? I jak zrobić nie szukając – odpowiedzi, to również byłoby w Nowej Energii wyboru? Jak wygląda wybór w Nowej Energii?

TOBIASZ: Wybór jest teraz – w tym co nazwałabyś momentem Teraz. Wybór jest tobą, w tym miejscu, bez martwienia się o dobro albo zło, albo cokolwiek z tego. Co jest twoim wyborem teraz? I zrozum, że wybór który robisz teraz, nie zamyka cię czy nie określa ciebie na eony nadchodzącego czasu. Wybór jest bardzo wolny i elastyczny. Mogłeś teraz dokonać wyboru, który może mieć jak to nazwałbyś, negatywne konsekwencje, więc jutro dokonasz innego wyboru. Teraz, może to wydaje się nieco – dla niektórych z was – chaotyczne albo nieodpowiedzialne, ale to jest w rzeczywistości bardzo Nowa Energia. Wybór jest w tym momencie Teraz, co wybierasz? Śmiały wybór, nieustraszony wybór. Więc to jest tak proste jak to. Nie próbujcie uczynić sprawy wyboru zbyt skomplikowaną. Nie próbujcie tego robić... to jest cokolwiek, co wybierasz aby było. Więc, to jest wybór.
Teraz, jesteś ciągle, wszyscy z was, jesteście ciągle zarzucani – tomami energii w każdym momencie czasu. Wszystko, od uczuć innych ludzi, od twoich własnych aspektów z minionych żyć, po wiadomości przenikające przez twój Internet. Czy zdajesz sobie sprawę, ze kiedy wchodzisz do Internetu, niekoniecznie pozostajesz na jednej witrynie internetowej albo niekoniecznie przy twoim e-mailu? Gdy wejdziesz do Internetu, otwierasz siebie na całą świadomość jaka jest teraz w Internecie, która jest całkiem spora. Jest wiele warstw i poziomów, oczywiście, i nie jesteś nastrojony do całej tej świadomości jednocześnie. Ale na innym poziomie, otwierasz się na wszystkie te energie.

Teraz, to wystarczy aby niektórzy z was długo nie zajrzeli do Internetu ponownie. (Tobias chichocząc) Ale – ach, ale – mistrz Nowej Energii rozumie, że może czuć wszystko, albo właśnie może czuć to, co on chce w tym konkretnym czasie. Ale nie boi się tych zewnętrznych energii. On może pozwalać sobie być głęboko przekonanym do nich, wyczuwać je, przeżywać je. Ale nie musi ich posiadać. Więc są jakieś, jak to nazywacie, śmieci albo niskie wibracje energetyczne w Internecie. Są jakieś bardzo natchnione, niewiarygodne energie, i możecie czuć wszystkie z nich. Ale jedyna rzecz, która jest twoja, to jest to, co świadomie wybierasz. Wszystko inne jest jeszcze właśnie doświadczeniem. Wszystko jeszcze powróci do niczym niezmąconej, naturalnej energii w pewnym momencie. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 7 (czytane z internetu przez Lindę): Pozdrowienia, najdrożsi. Zastanawiałam się nad przebiegiem integracji naszych aspektów, i przychodzi mi do głowy, że wspaniałe pragnienia, które niektórzy z nas mają, to wzniesienie się naszego ciała w tym życiu, i zaczynam zastanawiać się czy tak naprawdę Shaumbra może stworzyć całkowicie nowy paradygmat tego, co nazywamy wzniesieniem. To wydawałoby się najprawdopodobniejszym sposobem, by osiągnąć pełną integrację i wzniesienie w tym ciele, aby można przejść od stanu izolacji – fizycznej jak również duchowej – w sposób, w który zrobiło to wielu wcześniejszych wzniesionych Mistrzów, których znamy. To faktycznie odcięłoby nas od naszej ludzkiej egzystencji, udanie się w samotne miejsce na szczytach Himalajów z miską ryżu. To wiązałoby się z nie skupianiem się na niczym, poza osiąganiem tego podniesionego stanu świadomości , tego wzniesienia. Ale jak wtedy wyglądałoby to “ciesz się zżyciem” ? Więc proszę powiedz mi, jeśli to, co przyszło mi do głowy ostatnio, że Shaumbra może być, jeśli oni tak wybierają, stwarzającą całkowicie nowy stan świadomości, nie tylko ten zwany wzniesieniem, ale taki, który nigdy wcześniej nie istniał – stan świadomości, która pozwala na prawdziwą integrację i wzniesienie w ciałach ludzkich, które teraz zamieszkujemy (Tobiasz zaczyna chrząkać w tle, próbując wtrącić się), ale to nie wymaga typu wyborów, które wymagają oddzielenia (Tobiasz robi to jeszcze raz, kilkakrotnie, publiczność zaczyna śmiać się, Linda zaczyna czytać szybciej) od ludzkiej egzystencji w celu osiągnięcia wyższych stanów świadomości ,świadomości, której wielu z nas tak pragnie. (Tobiasz jest teraz głośniejszy, robiąc kasłający hałas) dziękuję. (dużo śmiechu publiczności, chichot Tobiasza)

TOBIASZ: rzeczywiście, i mogłabyś przeczytać to trochę szybciej następnym razem? (więcej śmiechu)

Linda: to było zbyt szybkie?

TOBIASZ: nie. Wniebowstąpienie, omawiając to całkowicie prosto, wzniesienie jest akceptacją i radością życia w chwili, kiedy jesteś ucieleśniony na Ziemi, żyjąc jako człowiek. Ucieczka w Himalaje albo odseparowanie się w jakiejś głębokiej, zamieszkanej przez atakujące nietoperze – jaskini, jest w rzeczywistości zaprzeczeniem życia. Nie potrzebujesz izolacji, tak naprawdę to nie jesteś nigdy naprawdę samotny, w żadnym wypadku. Więc to jest o akceptacji wszystkiego w sobie, o zaproszeniu do domu każdej waszej roli, która była oddzielona albo zraniona dawniej, pozwalając im wiedzieć, że ten moment w teraz jest bezpieczna i świętą przestrzenią, i że one mogą wracać do domu. To jest integracja, i kiedy integracja następuje, proces wzniesienia się rozwija. Dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 8 (kobieta przy mikrofonie): cześć, Tobiaszu. Żadnego pytania, tylko uczucie, że to jest czas wrócić do siebie. I chciałabym to zrobić to jeśli nie ma niczego, co powinnam usłyszeć.

TOBIAS: rzeczywiście. Aplikacja. – Aplikacja, o to chodzi! (śmiech)

SHAUMBRA 8: dobrze!

TOBIASZ: będziesz wiedzieć później dokładnie, co to oznacza. Aplikacja. Dziękuję.

Linda: Suzy poprosiła mnie ,bym zauważyła, że jest kilka pytań dotyczących węży, ich pojawiania się i strachu przed nimi. Chcesz wypowiedzieć się, dlaczego kilku Shaumbra wypytuje o węże?

TOBIASZ: rzeczywiście, węże … o, to mogłaby być cała sesja tu, ale będziemy utrzymywać to prościutko. Węże teraz w tej świadomości … teraz proszę zrozumcie, że to nie jest świadomość albo symbolika węży jak dwadzieścia lat temu, albo jak sto lat temu, ale teraz węże mają wiele wspólnego ze wzrastaniem w szybkim tempie energii. Niektórzy z was powiązaliby to z kundalini, ale wyjdźmy nieco poza to. To jest wznosząca się energia, ale także strach przed tym rozwojem. Więc wielu z was śni o wężach i błędnie je interpretuje jako seksualny typ snu, albo typ zakazanego owocu. To oznacza w rzeczywistości, że twoja własna energia teraz rozwija się w twoich obydwu ciałach, twoim umyśle i twoim duchu, ale po drodze są pewne strachy, co może zdarzać się potem.

W Nowej Energii nie musisz martwić się o to, co zdarzy się potem, właśnie doświadczaj tego. Jest taka skłonność w Starej Energii chcieć wiedzieć, jaki pojawi się wynik w rzeczywistości , co wyskoczy z tej sytuacji. Teraz, jak się tym bawić? (śmiech) dziękuję.

PYTANIE OD SHAUMBRA 9 (czytane z internetu przez Lindę): dlaczego jestem tak rozpaczliwie zmęczony?
TOBIASZ: tak, dlaczego jesteś tak rozpaczliwie zmęczony, tak jest, ponieważ teraz to jest wielkie energetyczne zużycie, przedostawanie się przez te potężne zmiany. Twoje DNA, jak wiesz, przedostaje się przez proces reorganizacji, ale jednocześnie to jest to, co możesz nazywać umysłowe DNA. To jest nie tylko powiązane z fizycznością, to jest powiązane z umysłem, i DNA jest teraz dużo bardziej rozprężane, o czym każdy teraz mówi. Więc jest energetyczny szablon, zachodzi teraz tworzenie nowej wersji. Teraz, Cauldre i Linda doceniają to, że nie musieli kiedykolwiek mieszkać w domu podczas reorganizacji? (śmiech) dobrze, większość z was nie jest tak niemądra (więcej śmiechu) ale to jest bardzo trudne, to jest bardzo wyzywające. I to jest dokładnie to, co teraz ma miejsce i jest dokładnie tym, dlaczego zabraliśmy was wszystkich w Centrum Serwisowym Shaumbry dzisiaj – i zapłacimy za to też! (śmiech)

Linda: Tak będzie? (Tobiasz kiwa głową) No, to jest wielkie! Zapisuję to! To jest wielkie! (Tobiasz chichocząc) ostatnie dwa pytania.

PYTANIE OD SHAUMBRA 10 (kobieta przy mikrofonie): dobrze, próbuję grać i pukać z radością do energetycznej przestrzeni bycia z kimś, kto jest w procesie przejścia , jak nazywamy umieranie. Taki jest mój wybór. Ale jak wiesz, na planecie umiera dużo ludzi i jest dla mnie ciekawe, czy właśnie i masz mi coś do powiedzenia, jak być w tym w całym innym rodzaju energii z nimi. Rozumiesz?

TOBIASZ: Próbuję, i częścią problemu jest to, że ludzie uwielbiają umierać żałośnie, i... (śmiech i brawa publiczności, “Tobiasz” śmiejący się też)... to jest Cauldre śmiejący się, nie ja. Nie chciałem, by to było zabawne! Ale oni tak robią, ponieważ jest bardzo mocne przekonanie, że śmierć ma być ponurym i smutnym, i nieszczęśliwym doświadczeniem. Uwielbiałbym zobaczyć, że ktoś stworzył warsztat o Swawolnej Śmierci, ale prawdopodobnie nie mieliby chętnych, jak wiecie. (śmiech) Śmierć jest właśnie przejściem. To naprawdę jest to. Wy wszyscy robicie to tysiące razy, jesteście fachowcami od śmierci! Dlaczego nie chcecie umierać z wdziękiem i pośród zabawy? Dlaczego nie chcecie umierać opowiadając dowcipy i robiąc świństwo mówiąc ludziom, co naprawdę o nich myślicie?! (Tobiasz chichocząc, śmiech publiczności). Więc jest coś bardzo, bardzo mocnego mówić o śmierci z radością, że to nie musi być tak smutne i ponure. To nas zasmuca. Przechadzamy się czasami przez sale hospicjów i szpitali i jest tam takie mocne przekonanie, tam jest taka hipnoza, że to musi być trudnym. I to dociera do ludzi, którzy się tego trzymają, i oni trzymają się życia, i oni nie uwalniają siebie z jakimkolwiek wdziękiem i godnością. I oni umierają wtedy z choroby i będąc nieszczęśliwymi i przestraszonymi tym, jak to może być na tamtym brzegu. Proszę, czy możecie powiedzieć światu, że na tamtym brzegu nie ma żadnych osądów? Że jest jedynie to samo co na tej stronie, tyle, że bez ciała fizycznego!

Więc, tak, śmierć mogłaby być dużo, dużo inna niż to, co jest teraz, więc śmiało! Nie mam na myśli, że wy macie umierać! Ale dla … (dużo śmiechu)

SHAUMBRA 10: dziękuję.

Linda: ostatnie pytanie.

PYTANIE OD SHAUMBRA 11 (czytane z internetu przez Lindę): w zarejestrowanej sesji dotyczącej aspektów, opisałeś aspekty w dość łagodny sposób, jako interesujące i przydatne cechy charakteru wdychane i zintegrowane. I jeszcze, w niedawnym warsztacie na Kauai powiedziałeś grupie, że dalej jest w nas wojna , z naszymi aspektami walczącymi o kontrolę naszej duszy. Powiedziałeś, że nasze aspekty nie chcą, byśmy usłyszeli tą wiadomość, ponieważ boją się swojego unicestwienia. Z drugiej strony, czuję się upoważniona do usłyszenia o tych kłócących się aspektach, które moje części sabotują mnie w rzeczywistości, czy to ja czy jakieś inne istnienie, które próbuje powstrzymywać mnie przed osiągnięciem mojego pełnego potencjału. To ułatwi mi stanięcie w obronie ich i powiedzenie im, że to ja zarządzam tym życiem, nie oni. Ale jestem ciekawa, skąd ta zmiana w tonie? Czy są jedynie naszymi aspektami, interesującymi i łagodnymi, czy są kontrolującymi istnieniami, przed którymi należy się mieć na baczności?
Linda: to może być dobra reklama dla warsztatów aspektologii, więc uważaj jak odpowiadasz.

TOBIASZ: cały ten temat z aspektami, moim skromnym zdaniem, będzie jednym z najbardziej rozległych i najbardziej kontrowersyjnych programów, które Shaumbra kiedykolwiek wysunie, i że ja, jako Sam, wracam, by z tym pracować. To, razem z energią seksualną, to będą dwie z najbardziej dynamicznych modalności, jak byście to nazwali, na Ziemi teraz … i ja to muszę powiedzieć, a jeśli nie ja, to Saint-Germain to zrobi.

Więc przedstawiliśmy temat z aspektologii, jako przygotowanie gruntu, jako przedstawianie tematu. W początkowej, godzinnej dyskusji, nie było czasu ani miejsca, to nie było odpowiednie by przejść do niuansów aspektologii. Saint-Germain i ja, obydwaj omówimy niedługo więcej szczegółów – i oczywiście Aandrah przygotował rozległą, szeroko zakrojoną pracę z aspektologii na naszą zbliżającą się szkołę – w której będziemy wchodzić bardzo głęboko w to, pomagając Shaumbra zrozumieć całą fizykę, całą psychologię i wszystkie atrybuty aspektów.

To nie zamierza być, jak możecie określić, łatwa szkoła. Będą jakieś interesujące energie w pracy. Ale, jak wiecie, przechodząc przez wyższe szkoły dawniej, przez przynoszenie tej bardzo Nowej Energii do powierzchni, to również dostarcza całego nowego poziomu zrozumienia, kim naprawdę jesteście. Więc, będziemy wchodzić na większe głębokości w zbliżającej się szkole.

Linda: dziękuję.

TOBIASZ: dziękuję.

I z tym, Shaumbra, jaki cudowny dzień mieliśmy razem. Czas dla odmłodzenia, czas na pozwolenie każdej twojej części, aby mogła dogonić waszą rozszerzającą się teraz świadomość . Ta energia Centrum Serwisowego, może odmładzać, może uzdrawiać, może kontynuować ponowne zrównoważenie, może lepiej określać ponowne zbilansowania energii.

Odchodzimy z ta uwagą dzisiaj – pamiętajcie, by opiekować się sobą i kochać siebie.

I tak to jest.

________________________________________

Tobiasz z Karmazynowego Kręgu prezentowany jest w Golden Colorado przez Geoffrey Hoppe, zwanego "Cauldre". Historie Tobiasza, z biblijnej Księgi Tobiasza można znaleźć w Karmazynowym Kręgu na stronach internetu www.crimsoncircle.com. Materiały Tobiasza są bezpłatne dla Nosicieli światła i Shaumbry na całym świecie. Od sierpnia 1999, Tobiasz głosi, że ludzkość przeżyła potencjał destrukcji i przeszła do Nowej Energii.

Karmazynowy Krąg jest globalną siecią ludzi-aniołów, jednych z pierwszych, którzy przeszli do Nowej Energii. Podczas gdy doświadczają radości i zmagań w tym stanie wniebowstąpienia, pomagają innym ludziom w ich podróży poprzez dzielenie się, opiekę i przewodnictwo. Strona internetowa Karmazynowego Kręgu odwiedzana jest przez ponad 100.000 ludzi, którzy każdego miesiąca czytają najnowsze materiały i dyskutują na temat własnych doświadczeń.

Karmazynowy Krąg spotyka się każdego miesiąca w Denver, Colorado, gdzie Tobiasz przekazuje najnowsze informacje poprzez Geoffrey Hoppe. Tobiasz mówi, że zarówno on jak i inni z Bożego Sejmu Karmazynowego dokonują przekazów przez ludzi. W przekonaniu Tobiasza czytają oni nasze energie i tłumaczą je nam z powrotem, abyśmy mogli przyglądnąć się im z zewnątrz, a tym samym odczuć je wewnątrz. "Shoud" jest częścią przekazu, w której Tobiasz usuwa się na bok, a energia ludzka jest przekazywana poprzez Geoffrey Hoppe.

Spotkania Karmazynowego Kręgu są otwarte dla publiczności. Bezpośrednim celem Karmazynowego Kręgu jest służenie jako człowiek-przewodnik i nauczyciel, służenie tym, którzy idą drogą wewnętrznego przebudzenia spirytualistycznego. To nie jest misja ewangeliczna. To raczej Twoje wewnętrzne światło będzie sprowadzać ludzi do Ciebie po Twoją wyrozumiałość i opiekę. Będziesz wiedzieć, co robić i jak nauczać, dokładnie w tej chwili, kiedy ten unikatowy i cudowny człowiek podejmie drogę przez Most Szpad i u Ciebie zawita.

Jeżeli to czytasz i czujesz sens prawdy i wspólnoty, jesteś Shaumbra. Jesteś nauczycielem i przewodnikiem. Pozwól, by ziarno Boże zakwitło w Tobie - w tym momencie i we wszystkich następnych. Nigdy nie jesteś sam/a, ponieważ wokół Ciebie, na całym świecie jest rodzina i są anioły.
Proszę, rozpowszechniaj ten tekst na warunkach niekomercjalnych, nie biorąc nic za opłatę. Proszę o przekaz informacji zawartych w tekście, zachowując jednocześnie całą strukturę tekstu. Wszyscy dystrybutorzy muszą być zaakceptowani na piśmie przez Geoffrey Hoppe w Colorado.

Patrz kontakt website: www.crimsoncircle.com
© Copyright 2007 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

tłumaczenie: Elżbieta Udałowska, przy użyciu translatora: [email protected]