I tak to jest. Niewątpliwie, Shaumbra, ponownie zebraliśmy się razem, hm ... w tej wspanialej, wspaniałej energii, którą razem kreujemy.

Niektóre z naszych najwspanialszych chwil są dokładnie jak te teraz, gra muzyka, bez żadnych słów od nas lub od was, po prostu totalne czucie. Więc tu jesteśmy, wspaniali, siedzący tu razem, fizycznie siedzący tu razem, z kominkiem w tle, kochającym psem, delikatnie pomagającym poruszyć i wznieść niektóre energie. Wy, Shaumbra tutaj, poświęcający chwilkę na zrelaksowanie się, nie mogący się doczekać tego co przyniesie Nowy Rok, zastanawiający się co powie Tobiasz, czy Saint-Germain czy Kuthumi, jakie prognozy mamy. Zastanawiacie się co się wydarzy w waszym życiu, zastanawiacie się czy wytrwacie do końca roku. - Mam nadzieję! - (śmiech) ...

Zastanawiacie się jaki rodzaj doświadczeń będziecie mieli w tym roku. Powiem wam już teraz, wyprzedzając fakty, dla tych, którzy decydują się pozostać, a znaczna większość tak właśnie decyduje, będzie to rok triumfującego odkrycia. Zapamiętajcie te słowa -Triumfujące Odkrycie - a bardzo rozważnie dobieramy nasze słowa ... bardzo rozważnie. Za słowem „triumfujący” kryje się wielka energia i będziemy o tym mówić już za chwilę. Definitywnie jest też energia w „odkryciu”.

Ten rok, to czas dla Shaumbry, aby to triumfujące odkrycie weszło do waszego życia. To może nastąpić bardzo łatwo, w prosty sposób. Nie musicie się stresować na ten temat, a już na pewno nie musicie się uczyć. Tu chodzi o waszą percepcję, o to jak wybieracie by doświadczyć tegorocznego triumfującego odkrycia.

Świeże Energie

Zanim zagłębimy się w energię dzisiejszego Shoudu, musimy was przeprosić ... no nie całkiem. Musimy coś omówić. Graliśmy z wieloma z was w gierkę, szczególnie dziś. Dla niektórych z was to się rozpoczęło dzień lub dwa dni temu. Ja, Tobiasz (mówi to z namiętnością), z mojej duszy do waszej, chcę byście zrozumieli coś, co robicie cały czas, coś w czym jesteście ekspertami i nawet sobie z tego nie zdajecie sprawy. Moglibyście sprawić, by to działało na waszą korzyść ale tak często sprawiacie, że to działa przeciw wam.

Czuliście coś, dla wielu z was rozpoczęło się dzisiejszego poranka – niezrozumiałe uczucie “niepewności”. Stare uczucie, że coś się stanie, ale nie wiedzieliście co, gdzie i komu się stanie, ale myśleliście, że prawdopodobnie wam. I najprawdopodobniej niedługo. Uczucie, że dzieje się coś niepewnego, niepokojącego. Część z was odczuwała to od kilku dni. Przyznajemy się wam, że zrobiliśmy to celowo, abyście lepiej pojęli esencję tego, o czym będziemy mówić dzisiaj i byście wzięli tą energię w Nowy Rok. Byście zrozumieli tą wspaniałą grę czy gry, w które gracie i teraz mogli używać jej w dokonywaniu przez was wyborów. Byście używali jej w jakikolwiek sposób chcecie, zanim esencja tego zamieni to w głębszą i bardziej skomplikowana grę.

Więc weźcie głęboki oddech. I naprawdę poczujcie I wchłaniajcie tą energię, którą wielu z was już poczuło wczoraj, dzisiaj. To uczucie, którego nie lubicie. U części z was powoduje ono mdłości w brzuchu, u niektórych powoduje zamieszanie i dezorientację, innym przysparza bólu głowy, a innym którzy śpią teraz, gdy budzą się, powoduje to że są tu połowicznie, a drugą połową są w innym wymiarze. Teraz nie będę się zajmował wyjaśnieniem tego czym jest ta energia, bo zrozumiecie to pod koniec tego krótkiego i relatywnie prostego Shoudu.

Dzisiejszy gość

W miarę gdy rozpoczynamy w dzisiejszej energii, zapraszam dzisiejszych gości. Co więcej, bądźcie świadomi tej energii. Pozwólcie, że przerwę na chwilkę, abyście upewnili się, że rozumiecie, że każda świadomość – świadomość jest niekoniecznie energią, ale używa energii jako narzędzia – że każda świadomość ma wiele, wiele warstw. „W posiadłości mojego Ojca jest wiele domów”. Słyszeliście to już to przedtem i to odnosi się do każdego poziomu uczuć czy świadomości, która ma wiele warstw. To, co odczuwaliście przez ostatni dzień czy dwa, również ma wiele warstw. To zależy od tego na czym się skupicie, na co skierujecie uwagę, co wybierzecie by doświadczyć.

Jedna z warstw, którą czujecie to energia naszych dzisiejszego gościa. Nasz gość Yo-ham - Ty - transformacja Metatrona do fizyczności i indywidualności. Metatron, wasz głos w duchu, był w pewnym sensie pośrednikiem między wami a wielowymiarowymi królestwami, między wami i waszą esencją. Metatron był pośrednikiem między ziemskim stanem istnienia a anielskim stanem istnienia, pomagał kontynuować przepływ energii tam i z powrotem. Metatron był rzecznikiem was wszystkich, dlatego, że kiedy wasza energia była tak związana z Ziemią, to było trudne dla was mieć świadome zrozumienie, w jaki sposób oddziaływaliście wzajemnie na siebie i Ducha w tych innych królestwach.

W przeddzień Skoku Kwantowego, ta energia Metatrona przekształciła się w pełniejsze wyrażanie nowej wibracji czy imienia Yo-ham, w przyjęcie tego w sposób bardziej indywidualny. ”Ja Jestem”. Ja Jestem Wszystkim, co jest. Jestem, kim jestem. Metatron był bardziej bezosobowy ... niektórzy z was odczuwali tą energię jako metaliczną albo elektryzująca energię, aby naukowo czy w pewnym sensie fizycznie określić bardziej imię Metatrona ... i przetransformować w Yo-ham. Ty w tej rzeczywistości teraz. Yo-ham, twoja esencja podchodzi teraz bliżej i bliżej, niż kiedykolwiek wcześniej mogła być częścią twojej rzeczywistości. Nie, aby cię ocalić. Nie, aby cię ratować, ale by dołączyć do ciebie w tym triumfalnym odkryciu życia, w tym wyrażaniu siebie na planecie zwanej Ziemia.

Minęły eony czasu odkąd wyruszyliście z anielskich królestw, wcieliliście się na ziemi, a waszym przedstawicielem w tych innych królestwach był Metatron. Ale teraz, wraz ze zmianą świadomości, z waszym wyborem życia i wyborem własnej suwerenności, ta energia Yo-ham, ciebie, jest właściwsza. To nie jest oddalone, dalekie, nieznane. Zróbcie głęboki wdech i pozwólcie swemu własnemu, ludzkiemu ja przez moment doświadczyć tego zachwycającego Yo-ham, ciebie. Zróbcie głęboki wdech i bądźcie świadomi tej energii. (pauza)

Odczuwanie

Więc wielu Shumbra mówiło nam wcześniej, „chciałbym być zdolnym do odczuwania” I dobrze, wybraliście to, dostaliście to. A następnie, kiedy uczucia zaczęły się budzić, zamąciło wam to w głowach. One zaprzeczały umysłowi. Igrały ze wszystkimi strukturami, które przeznaczyliście sobie do kontrolowania siebie. Czucie - prawdziwe czucie, uczuciowa percepcja – nie lubi kontroli. Kontrola zabija odczuwanie.

Uczucia zaczęły się budzić i zaczęliście walkę z nimi. Oczekiwaliście jakichś znaków paranormalnej percepcji pozazmysłowej, w bardzo ludzkim znaczeniu tego słowa, ale to co dostaliście – to uczucia, prawdziwe, rzeczywiste, głębokie uczucia – i nie polubiliście tego za bardzo. Próbowaliście odrzucić głębokość uczuć. Próbowaliście łagodzić je. To nie pomagało. Próbowaliście walczyć z nimi w swoich umysłach, ale one podążały za wami cały czas. Próbowaliście uciec przed nimi, ale wiedzieliście że one są tam zawsze, za drzwiami świadomości małego człowieczka. One tam są.

Poczuliście prawdziwe uczucia, prawdziwą świadomość ... niektórzy z was próbowali nawet zamienić je w potwora, demona, albo próbowali obarczyć odpowiedzialnością za nie innych czy świat. To się tak nie dzieje. To są wasze uczucia. Możecie to odczuć jakby ogromna fala energii albo świadomości zalała was, przewróciła i opanowała was. Ale wiecie, Shaumbra, że właśnie się na to otworzyliście i pozwalacie sobie czuć naprawdę, śmiało i odważnie. To triumfujące odkrycie jest właśnie tym, co czujecie. To początkowo jest przytłaczające. To powodujecie runięcie wszystkich starych systemów. To wymaga utraty kontroli, ale kiedy w tym wirze energii czujesz, że straciłeś kontrolę, wtedy odkrywasz, że naprawdę wróciłeś do czucia.

To jest zdumiewające, kiedy nie musisz używać żadnej umysłowej energii aby czuć. Nie musisz używać energii kontroli aby pozwolić uczuciom istnieć w twoim życiu. To jest świeże. To jest intuicyjne. To jest otwarte. To jest zdumiewające. To jest jak szybka jazda w mocnym, szybkim pojeździe, której nie czułeś nigdy wcześniej. Wprawia w radosny nastrój nawet, jeśli odrobinę przeraża. Ale to są uczucia.

Ach, wy wiecie, uczucia są życiem.

Ludzkość na ogół przejawia tendencje do tłumienia uczuć. Mówimy o umiejętności odczuwania wszystkiego – fizycznie, psychicznie – ludzie próbują to zatrzymać. Wiecie, że żyjecie teraz w bardzo umysłowym społeczeństwie. Wszystko musi być poparte faktami i statystyką, musi być nazwane. Musi się mieścić w bardzo sztywnych parametrach. Matematyka jest na przykład cudowną nauką, ale sposób w jaki jest dziś używana i traktowana – jest ograniczający. Używacie matematyki do obliczania uczuć. Nie możecie tego wyliczyć na jednym z tych waszych elektronicznych urządzeń.

Ludzie mają skłonności do próbowania zatrzymania uczuć i oni dosłownie przestają żyć. A następnie pojawiają się te wszystkie produkty uboczne, kiedy nie czujesz, że żyjesz. Produkt uboczny – choroba umysłowa, depresja, niepokój, kwestie nadwagi. Wiecie, co się zdarza następnie? Dziwna sprawa, kiedy ludzie rozmyślnie przestają czuć, zaczynają potrzebować jakiegoś radosnego podniecenia w swoim życiu, ponieważ czują się martwi. Kiedy ograniczanie uczuć staje się zwykłą funkcją codzienności i życie staje się tak cholernie jednostajne, oni muszą znaleźć sobie jakiś dramat. Więc stwarzają go albo wychodzą i płacą za to. Stwarzają jakiś typ kryzysu tylko po to, by przez moment sobie przypomnieć, że żyją, a następnie wracają do schematów nie odczuwania.

Wychodzą i płacą za to. Idą na przerażający film. Idą do wesołego miasteczka i robią rzeczy o jakich by w domu nie pomyśleli. Wydają pieniądze na dreszczowce, ale to jest przemijające i tymczasowe. A następnie, kiedy uczucia znowu pukają do drzwi mówiąc, „No, jest coś prawdziwszego, coś bardziej rzeczywistego, coś napełnionego duchem, życiem i miłością”, ludzie zamykają drzwi na zasuwę – ryglują się przed tą rzeczywistością – trzymają uczucia za progiem. Boją się uczuć. Są wystraszeni odczuwaniem życia, są wystraszeni ujawnienia się przed innymi ludźmi. Obawiają się nawet aniołów. Więc oni trzymają życie za progiem. Kontynuują badanie życia.

Dobrze, Shaumbra, nie wy. Wy spróbowaliście, że to nie działa w ten sposób. Zaczynacie otwierać siebie na uczucia. Ach, było ci miło w ciągu dnia, miło wczoraj, wczoraj wieczorem. Dokąd to uczucie odeszło? Zauważyliście, jak próbowaliście uciec od tego? I ci, którzy nie uciekli od tego, próbowali znaleźć jakiś rodzaj logiki w tym. To doprowadzi was do szybkiego szaleństwa, ponieważ jest to niemożliwe. To jest niemożliwe. Uczucia są uczuciami ... zmysłami ... pulsem życia. One są doświadczeniem.

Uczucia nigdy nie mogą cię opanować. Niektórzy z was się obawiają, że uczucia was opanują, że już nigdy od tego nie uciekniecie, że wezmą was w posiadanie. To jest niemożliwe. To jest niemożliwe, ponieważ jesteś tym, kto stwarza te uczucia, czy akceptuje te uczucia, czy pozwala sobie je czuć.

Bieżący rok jest triumfującym odkryciem odczuwania spraw w sobie. Ach tak, Annie, te sprawy które trzymałaś w tyle, które trzymałaś w ukryciu Bonnie, na które nie chciałeś spojrzeć, Vince. Sprawy, których się bałaś, ponieważ myślałaś, że kiedy na nie spojrzysz, na te rzeczy w sobie, to nie wiedziałaś czy to przeżyjesz, Mario. W tych sprawach dokonacie triumfującego odkrycia w sobie w bieżącym roku.

O, i Jean, ty poznasz wiele uczuć. To będą śmiałe i odważne akty uczuć, jak nigdy dotąd. O, myślisz, że czułaś ale tak nie było. Zużywałeś swoją energię, Jan, kontrolując swoje uczucia, analizując swoje uczucia, złoszcząc się przy uczuciach, Bob, wy wszyscy, Shaumbra. Nie wyróżniamy nikogo specjalnie. To będzie rok szeroko otwartych uczuć. Rok triumfalnego odkrycia.

O, i tu można by użyć określenia, że „będziemy poruszać wielką ilość energii”. Ale nie obawiajcie się tego, to nie nastąpi za wcześnie. To przyjdzie w stosownym momencie i wtedy zrozumiecie, dlaczego nie było tego wcześniej. Ale właśnie teraz poprosimy was przez moment, abyście poczuli swoje uczucia.

(pauza)

Wciągajcie w płuca uczucia. Nie stawiajcie im oporu. Nie walczcie z nimi.

Niektórzy z was mieli niedobre doświadczenia z uczuciami, z percepcją waszych zmysłów. Niektóre wasze doświadczenia zabrały was w otchłań własnego piekła. W otchłaniach waszego własnego piekła musieliście doświadczyć – ponownie doświadczyć – jakieś bardzo trudne i bardzo zablokowane energie przeszłości. Jednak nie nazywajmy tego twoją przeszłością, ale przeszłością waszych wglądów. One naprawdę nie są tobą. Niektórzy z was czuli, że gdybyście ulegli uczuciom, to staniecie się umysłowo chorzy. Tworzycie te zabawne, małe scenariusze – „Co będzie, jeśli skończę w szpitalu dla wariatów, w domu dla wariatów? Jeśli nie zarygluje drzwi przed uczuciami w moim życiu, jeśli je uwolnię, to będzie jak pozwalanie wielkiemu, groźnemu wilkowi na opanowanie mnie. To mnie zgubi. Nie będę w stanie się odnaleźć”. Więc powstrzymywaliście uczucia dopóki mogliście.

Era Ty

Jesteśmy w energii Skoku Kwantowego. Jesteśmy w energii Ciebie. Przypomnijcie sobie co mówił Kuthumi? Ty. Era Ciebie. Już nie era społeczeństwa, już nie era ludzkości. To jest twoja era, Ty ją otwierasz.

Teraz pojawia się interesujące pytanie. Kiedy otwierasz się na uczucia, co jest tobą a co nie jest? I część zamieszania pochodzi z faktu, że czujecie te wszystkie energie wokół siebie. Co, jeżeli one są zanieczyszczone? Ich uczucia, ich świadomość, głębokie otchłanie ich piekła? Co, jeżeli one również wejdą do twojego życia? Co potem? Nie zostaniesz obezwładniony?

Shaumbra, mieliśmy ze sobą sto spotkań! Sto razy mówiliśmy wam „Jesteś Bogiem Także”. Sam wybierasz co jest twoje. Wybierasz czego nie chcesz. Wybierasz, czego chcesz dla siebie w swoim życiu. Wszystko inaczej rozkwita, przeleci jak wiatr i idzie dalej. Wybierasz. Żadna energia, żadna świadomość nie jest okazalsza od twojej własnej i teraz jest czas, aby zdawać sobie z tego sprawę. Przestać w to wątpić. O, tak, rzeczywiście energia jest doskonała – czy to jest rok „jedynki”, czy Pluton pojawił się po 238 latach, czy krystaliczne struktury Atlantydy wznoszą się z dna oceanu – choćby nie wiem co, to jest Twój rok. To jest Skok Kwantowy. To jest czas tego. To jest nowa energia i to chodzi o Ciebie.

Zróbcie teraz głęboki wdech

(pauza)

Tak, rzeczywiście, triumfalne odkrycie powrotu do siebie ... powrotu do siebie. Rzeczy, które tak dobrze znasz, ale nie wiesz, że znasz. Rzeczy, które dawno temu zapomniałeś. Rzeczy, które postanowiłeś trzymać w ukryciu. Odkryjesz, że jesteś zdumiewający ... zdumiewający.

Wszystko zostanie uwolnione z tego zamknięcia całkowicie spokojnie, ponieważ jesteście na to gotowi. Siedzimy tu, w tym pokoju, patrzymy na was tutaj i na tych słuchających tego i widzimy, że wszyscy jesteście na to gotowi. Tak naprawdę jesteście zniecierpliwieni w części waszej boskości, w części Yo-ham, Tobie, aby połączyć się w tym pasjonującym, pełnym wyrazu i dynamicznym życiu. To chce nastąpić. Nie możesz już tego powstrzymać. Możesz spróbować, ale to się nie uda. Energie są takie, że chcesz doświadczyć pełni siebie. Chcesz doznać uczuć. Chcesz doświadczyć życia. Chcesz przekroczyć rzeczy, które cię powstrzymywały, które cię ograniczały.

Zróbmy jeszcze jeden głęboki wdech.

(pauza)

Nowy Rok

Więc co przynosi 2008 do istnienia ludzkości? Nazwiemy go rokiem ping-ponga (trochę śmiechu), rok pingpongowy. Jak większość z was wie, ping pong jest grą. Nie wymaga wspaniałej siły czy atletycznych umiejętności. Wymaga odrobinkę finezji. Trudno jest odnieść obrażenia grając w ping- ponga, o ile nie jesteś całkowitym siermięgą (trochę śmiechu). Piłka jest całkiem lekka. Paletki nie są wielkie ani ciężkie. Stoisz w dużej odległości od przeciwnika, więc on nie może dać ci klapsa. To jest całkiem bezpieczna gra, ale ... to jest finezyjna gra. To jest intensywna gra. To powinno wam nasunąć pomysł, co czeka ludzkość w 2008 roku.

Mówimy to z naszej perspektywy, co widzimy stojąc na naszym Szczycie Anioła, widząc, jakie jest rozumienie ludzkości. Ludzkość jest w wielkim stanie ciągłych zmian, ale nie ma pojęcia co się zmienia. Wy przynajmniej rozumiecie dokąd te zmiany zdążają. Ludzkość w ogólności nie wie tego. Tak naprawdę nie chce wiedzieć. Ona uwielbia mecze pingpongowe - tam i z powrotem, tam i z powrotem, tam i z powrotem.

Zobaczycie w 2008 roku tą pingpongową energię wszędzie wokół siebie. Ona będzie na rynkach finansowych. Pójdzie tam i z powrotem. Jednego dnia największa strata na rynku papierów wartościowych, następnego dnia największy wzrost. Jednego dnia przedsiębiorstwo stanie się bardzo bogate, następnego dnia straci swoje pieniądze.

Zobaczycie ... damy tu wzmiankę o giełdach papierów wartościowych. To świetny barometr – rozmawialiśmy o barometrach na naszym ostatnim spotkaniu – to świetny barometr dla ludzkiej świadomości! Wiecie, giełdy papierów wartościowych są wszędzie na całym świecie, czy kiedykolwiek zauważyliście, jak wrażliwe one są? Kiedy motyl zatrzepocze skrzydełkami w Chinach, w Stanach Zjednoczonych rynek papierów wartościowych skacze w górę albo w dół. Wystarczy jedno małe słowo wypowiedziane przez światowego lidera, które wydaje się nie pasować do tego, co powinno być powiedziane i rynki reagują. O, tak ... obserwujcie rynki.

A następnie przyglądajcie się indywidualnym sektorom rynku. Przyglądajcie się jak różna jest technologia, jak na przykład sektor biochemii różni się od rolnictwa. Czujcie istotę każdego segmentu rynku. Jaka jest technologia? Jaka jest tego energia? Jak odczuwa się technikę? Jak odczuwa się rolnictwo?

Rynek papierów wartościowych jest cudownym barometrem. Spójrzcie, co zdarza się w tym, co nazywacie stowarzyszeniem zielonych, tymi, którzy są wyczuleni na ochronę środowiska naturalnego. Wartość ich towarów daleko przewyższa rzeczywistą wartość przedsiębiorstwa, ponieważ jest nadzieja, marzenia i świadomość, które zostały włożone w to przedsiębiorstwo, którą ludzie w to włożyli. Oni zostają stewardami Ziemi. Gaja odchodzi, ludzie przejmują obowiązki. To spowoduje natychmiast wahanie na rynku! (Tobiasz chichocze) Ale jest dość ludzi, którzy akceptują tą odpowiedzialność, chcących mieć na to wpływ.

To będzie rok ping-ponga na Ziemi, co zobaczysz na przykład w polityce. Tu, w Ameryce, zobaczycie jak jeden kandydat przegrywa a następnie wygrywa, tam i z powrotem. Jeden moment głosowania i spadek w dół w wyborach. Tam i powrotem, tam i z powrotem, tam i z powrotem.

Shaumbra, stójcie za niskim murkiem w tym bieżącym roku. Nie wpadajcie w panikę. Nie wpadajcie w chaos, ponieważ w momencie, gdy chaos uderza paletką z jednej strony, a uwaga wszystkich podąża za piłeczką do paletki po drugiej stronie, będziecie mogli zobaczyć, że właśnie w tym momencie piłeczka zamierza wrócić spowrotem na przeciwną stronę. Większość ludzi zamierza zostać zablokowana i mówić „Och, mój boże, piłeczka jest teraz na stronie B, dlatego wszystko spada” Nie, ona jest właśnie na stronie B, i potem wraca spowrotem na drugą stronę”.

To, co jest prawdą, czy symbolem dla określonego typu ludzi ... jest spowodowane przez kilka czynników. Po pierwsze, niepewność ludzkiej świadomości co do kierunku, w jakim chce pójść. Jest niepewna. W jednym momencie świadomość czuje się bardzo pewna w czymś, czuje coś ... powiedzmy, że konserwatywną energię. Ale w następnej chwili upadek - wzrost, ping-pong, i oni przechodzą do liberalnego nastawienia. Ci sami ludzie, ta sama świadomość jest w trakcie przechodzenia tam i z powrotem. Oni nie mają pojęcia, gdzie chcą być.

Wiele będziecie przeżywać w 2008 roku. Nigdy nie dajcie się zatrzasnąć w dramacie wysokiej ceny ropy naftowej, ponieważ nastąpi coś, co spowoduje obniżenie tej ceny. Nigdy nie dajcie się zatrzasnąć w dramacie, w którym wydaje się, że wojna zamierza wybuchnąć i wszystko diabli wezmą, ponieważ w tym ping-pongu odbicie nastąpi w drugą stronę. Nagle powstanie ruch pokojowy, widzicie. Nie dajcie się zatrzasnąć w niczym takim. Ludzkość - ludzka świadomość - rozgrywa partię, tam i z powrotem, tam i z powrotem.

To pomoże budować z rozmachem i energią, do której wszyscy mogą dołączyć. Właśnie przed ośmiu laty, grałeś w pin-ponga sam ze sobą, ponieważ nie wiedziałeś gdzie pragniesz być, dokąd pragniesz pójść, więc rozgrywałeś tą piłeczkę w tę i we wtę, mając nadzieję, że zjawi się coś, co podejmie za ciebie decyzję albo przynajmniej pomoże wygrywać tą cholerną grę. Więc w tym czasie pamiętaj jak sam chodziłeś tam z powrotem, tam i z powrotem. Wiele finezji, mało kierunku. Ludzka świadomość jest w tym teraz. Zatrzaśnięta w tym.

W tym bieżącym roku dokonacie triumfującego odkrycia w sobie ... i nie jest to tylko niejasna obiecanka, Shaumbra. W tym jest teraz wasza energia. To nie jesteśmy my próbujący powiedzieć wam, że chcielibyśmy abyście tam byli. To jesteście wy mówiący Yo-ham i wy w tym jesteście.

Przypomnienia dla Nowego Roku

Będzie kilka łagodnych przypomnień w tym bieżącym roku. Nie będą one nakazami czy zobowiązaniami, one będą zwyczajnym przypomnieniem. Ponieważ w tym roku będziecie przeżywać swoje rzeczywiste uczucia – świeże, otwarte, szeroko otwarte, swobodne uczucia – pamiętajcie tą rzecz: to nie chodzi o was, chyba, że zechcecie aby tak było. Będziecie odczuwali rzeczy z wielu poziomów i warstw ludzkiej świadomości, wszędzie wokół siebie. Będziecie odczuwali, nie tylko rozmawiali czy myśleli o czymś odległym od waszej świadomości. Mówienie o uczuciach jest rezygnacją z nich. Ten mecz ping-ponga odgrywa się teraz na Ziemi – poczujecie to. W niektóre dni będziecie się czuć jako piłeczka, w niektóre jako paletka, ale to już nie chodzi o was.

Rozumiecie ten koncept? Jak w tej rzeczywistości możecie odczuwać coś? Możecie pojąć sens tego? Nie tylko myślisz o tym, ale w pewnym sensie żyjesz tym, doświadczasz tego, chociaż to już nie chodzi o ciebie. Wygląda to czasami na sprzeczność, ale tak nie jest. To się nazywa przeżywaniem…życiem.

Poczujecie napięcie w samej Ziemi. Poczujecie to w swoim ciele i następnie będziecie zastanawiać się, co się dzieje z twoim ciałem, i dochodzić do wniosku, że się starzejecie, będziecie zastanawiać się, czy jest coś złego w waszej diecie ... widzicie, jak to może się rozwinąć? Ale to tak nie jest!! Właśnie czujesz Gaję, napięcie, które jest uwalniane z Ziemi.

Będziecie świadomi tej energii rozpaczy na Ziemi w tym roku. Gdybyś nie pamiętał, że grasz w ping-ponga, poczułbyś się równie beznadziejnie ! (Tobiasz chichocze) …w tej beznadziejnej energii ... Ja nie mówię o byciu świadomym tego, czy dyskutowaniu o tym. Mówię o odczuwaniu tego. „Kto, Tobiaszu ? Nie, ja nie chcę tego. Nie chcę czuć się beznadziejnie”. Ale będziesz to odczuwał.

Widzicie, to jest odczuwanie wszystkiego wkoło. Uczucia są żywe. Odczuwanie jest świadomością tego na każdym poziomie. Ale to nie chodzi o was, widzicie. To robi różnicę – to zrozumienie, że to nie jest twoje. W dniu, w którym jesteś poruszony odczuwaniem, ponurej, zimnej, pustej rozpaczy, co zwykle robisz? Zastanawiasz się co cię zraniło. Zastanawiasz się, po co przez to znowu przechodzisz? Zastanawiacie się – o, w rzeczywistości wściekacie się na nas. Mówicie, „ale powiedziałeś nam, że wyszliśmy poza to”. Zastanawiacie się, co zrobiliście źle, że czujecie się tak cholernie beznadziejnie. Nic. Właśnie czujesz rozpacz – każdego wokół. Zdumiewające, prawda ?

Co się zdarza, gdy czujesz rozpacz? Ach, oddychasz wtedy! Tak naprawdę, to nie za bardzo, próbujesz od tego uciec! A powinieneś wdychać to w siebie. Czuć głębię tej rozpaczy. Wydaje się to całkiem pasjonujące, czyż nie? Czuć zimną pustkę rozpaczy ludzkości – nie tylko jedną warstwę, ale wiele innych warstw – to jest mistrz. Czując energię, wiesz, że żyjesz. Ale, Yo-ham, Duch, to nie jest twoje. To nie jest twoje. To są ... to są dobre wieści. To jest właśnie człowieczeństwo.

Teraz, możesz się zatrzasnąć w pułapce czucia, dać się zasypać tej lawinie rozpaczy sypiącej się na ciebie i mówić, „Ale skąd mam wiedzieć, że to nie jest moje? Może to moje minione życie. Może to moje dzieciństwo. Może to moje dzieje. Może ja jestem naprawdę beznadziejną osobą. Przez wiele lat czułem się beznadziejny – cholera, czułem się beznadziejny wczoraj – więc to prawdopodobnie jest o mnie. I wchodzisz w to, i nosisz to przez resztę dnia. To nie jest twoje, chyba że wybierasz aby tak było, chyba że akceptujesz to.

Tak, to ważny punkt, ważny punkt: to nie jest twoje, czy już możesz być takim zaprawionym mistrzem, który może czuć to, może przeżywać to, może wdychać to, może wyrażać to i który może zrozumieć, że to nie jest twoje? To jest Mistrz.

Czuję ciebie. Czuję twój ból. Czuję również twoją radość. Czuję to naprawdę i dlatego mogę siadać tu z wami sto razy, mogę dzielić się podróżami i historiami, i łzami, i również śmiechem, i czasami również chrapaniem. Pozwalam sobie czuć was tak bardzo, znać was, ale nie jestem wami. To nie są moje uczucia. To nie jestem ja, widzicie. To jest różnica.

W tym roku, kiedy ta intensywna gra pingpongowa ma miejsce na Ziemi, czujcie to, żyjcie tym, oddychajcie tym, ale wiedzcie, że to nie jest wasze. Zrozumcie, że wasze jest tylko to, co dla siebie wybieracie. I w rzeczywistości, kiedy przyglądam się waszemu Yo-ham, waszej energii, jesteście całkowicie naturalni. Jesteście całkowicie czyści. Jesteście całkowicie – jak to powiedzieć – dokończeni. Nie potrzebujecie żadnych więcej rzeczy. Nie musi wam nic zalegać, ani nie musicie posiadać żadnej z tego typu energii.

W tym roku świetnej gry pingpongowej mającej miejsce na Ziemi, zrozumcie inną bardzo ważną rzecz. Już przygotowaliście sobie zestaw narzędzi na każdą sytuację. Wszystko, co pojawi się dla was w tym roku, już posiada odpowiedni zestaw narzędzi. Przychodźcie z wizytą do nas. Idźcie do innych. Zatrzymajcie się na moment. Już przygotowałeś sobie każde narzędzie na swojej drodze. Niektóre z nich mogą być schowane za drzewem. Niektóre z nich mogą być w tym – co nazywacie – wielowymiarowym stanie, niewidoczne dla ludzkich oczu i zmysłów, ale one tam są. Każde narzędzie na bieżący rok tam jest. Uruchomcie własne narzędzia, które przygotowaliście dla siebie, po prostu zapraszając je. „Co jest narzędziem dla tego doświadczenia?

Teraz, jeżeli poprosisz te narzędzia aby uruchomiły doświadczenie, to nie pojawią się. Jeżeli poprosisz te narzędzia do walki z doświadczeniem, to nie pojawią się. Jeżeli poprosisz te narzędzia mądrości, aby pomogły zrozumieć doświadczenie, co ono wnosi do twojego życia, wtedy się pojawią. Poznasz to. Będziesz wiedział. One tam będą. Podziękujcie sobie za mądrość i umiejętność umieszczenia ich na swej drodze przed czasem. To działa, Shaumbra. To działa.

Inna ważna rzecz do zapamiętania w tym roku: to jest rok, w którym to pojęcie boskości, Yo-ham, przekroczy słowa i zamieni się w żywe, prawdziwe doświadczenie. Twoja energia pragnie połączyć się, chce tu być, domagałeś się tego, by tu była, więc ona wchodzi teraz. Będziesz chwilami czuł się z tym niezgrabnie, będziesz chwilami czuł się pozbawiony mocy, chwilami będziesz się czuł tak okazały i wspaniały, że nie będziesz pewny swojej wartości, że nie będziesz umiał przenieść tego do tej rzeczywistości.

Ale ona tu będzie. To nie są tylko słowa, to wcale nie jest filozofowanie. To jest to, co widzimy jako waszą rzeczywistość. Ale zrozumcie, że kiedy to wchodzi, to nie ma ludzkich cech, jakie znacie. To nie wygląda, nie przemawia czy nie pachnie jak człowiek. To nie rozumuje jak człowiek. To w rzeczywistości jest prostsze, niż możecie to sobie teraz w jakikolwiek sposób wyobrazić, ponieważ chcieliście, aby wasza boskość była takim skomplikowanym, nadzwyczajnym typem energii. Tak nie jest. To jest tak proste.

Gdy twoje własne, ludzkie ja jest zdezorientowane, sprawy staja się skomplikowane. Wdychajcie prostotę Yo-ham do swego życia, ponieważ w tej prostocie i czystości są prawdziwe odpowiedzi. Nie w starych odpowiedziach z umysłu. Nie - jak mówicie - na mostach, których używaliście wcześniej, aby przeskakiwać od jednego wyzwania do drugiego. Ale te mosty zostały zbudowane bez należytych fundamentów. One mogły być ustawione na chybotliwej drodze, ale Yo-ham wchodzi inaczej. To jest proste. To nie ucieka. To nie jest prowizoryczną naprawą. To właśnie nie przenosi cię przez moment. To jest, bo to jest i to jest całym tobą.

Teraz zróbcie głęboki wdech i poczujcie prostotę Yo-ham.

(pauza)

W tym roku waszego triumfalnego odkrycia jest również energia uczuć. Rozmawialiśmy wcześniej o odczuwaniu. Rozmawialiśmy o uczuciach wcześniej, o różnicy pomiędzy emocjami a uczuciami. Emocja jest reakcją. Wpadasz w egzaltację odpowiedzi na coś. Odczuwanie jest głębokie ... odkrywa ... życie. Uczucia są pełne. Emocje są raczej tymczasowe i powierzchowne. Uczucia są rzeczywiste.

To stanowi wyzwanie. Żyjecie w bardzo ciekawej rzeczywistości. Wy nazywacie to rzeczywistością, realnością, ale ta rzeczywistość jest całkowitym złudzeniem. To jest bardzo interesującą sprawą, ponieważ uczucia są tak rzeczywiste, są tak wszechobecne i będziecie odczuwać to w tym roku, we wspaniały sposób. .

Weźmy głęboki wdech, zanim przejdziemy do następnej części.

Ach tak, uczucia. Boicie się ich. Uciekacie od nich. Nie próbujcie spychać ich na zewnątrz. Oddychajcie i doświadczajcie.

Krótka historia

Pomówmy teraz o jednej z tych upartych energii – bardzo upartych energii - będących na waszej drodze. Ale wcześniej opowiem krótką historię – opowiem ! (śmiech publiczności, ponieważ Tobiasz znany jest ze swoich długich historii). Krótka ... krótka historia.

Więc, byli sobie kapłan, minister i rabin (śmiech), wpadli do baru i ... o, pomyliłem historyjki ! (śmiech) Podrzucili mi tu inny scenariusz. Żałosne. To było dla innej grupy (więcej śmiechu).

Było dwóch odkrywców, którzy postanowili odkryć nowy świat. Byli przepełnieni ambicją i pragnieniem przygody. Postanowili wyruszyć z portu tego samego dnia, więc numerologia się nie liczyła, bo była taka sama dla obu. Nie miało znaczenia, w jakim szeregu ustawione były planety, ponieważ było tak samo.

Pierwszy podróżnik miał na imię Chris, drugi Marek. Chris i Marek postanowili, że zabiorą na statek dokładnie to samo, taką samą liczbę sprzętów, te same zapasy wezmą na pokład. Żaden z nich nie wiedział dokładnie dokąd się udaje, ponieważ szukali nowego świata, w którym nie był nikt wcześniej. Ale wiedzieli, że wyruszają aby znaleźć tą nową ziemię, mieć nową przygodę i przeżyć własne triumfujące odkrycie.

Wyruszają dokładnie w tym samym momencie. Jedyna różnica była w jednej rzeczy w załadunku; było coś na statku Chrisa, czego nie było u Marka. Było to pudło w pewnym miejscu na statku Chrisa. To było pudło, wyglądające raczej prosto, ale sama jego zawartość była bardzo potężna. I ta zawartość wyszła i była używana w podróży przez Chrisa. Zawartością tego pudła była wątpliwość. Zwątpienie.

Więc wypłynęli z portu w tym samym czasie, w tych samych okolicznościach, oczywiście… i prawdopodobnie możesz znać zakończenie tej historii, ale i tak ją opowiem. Marek wyruszył w swoją podróż z załogą. Wkrótce po wyjściu z portu trafili na burzę. Zamiast jednak zastanawiać się, dlaczego ta burza tam jest, zamiast zastanawiać się co Duch próbuje mu powiedzieć, zamiast przestraszyć się i zastanawiać po co wyruszył w tą podróż. Marek powiedział: „To jest burza. Czuję ją. Statek ją czuje. Ludzie ją czują. Oni wszyscy stają się chorzy. Mamy burzę i burza jest prawdziwą energią. Nie posiadam burzy. Nie jestem burzą, ale ją czuję, żyję w niej odkąd pływam po morzach. I ta burza może mnie zaprowadzić tam, dokąd postanowiłem się udać. Chociaż myślę, że nie jest to jedyny sposób, wiem że ta energia burzy będzie pracować dla mnie i zaprowadzi mnie do wszystkich najwyższych możliwości”.

I Marek kontynuował podróż ze swoją załogą, i spotkali wszystkie rodzaje przeżyć – napotkali sztormy, napotkali czasy bez żadnego wiatru – ale oni nie mieli jakiejkolwiek wątpliwości, widzicie. Doświadczali na każdym kroku i znaleźli nową ziemię. Znaleźli egzotyczne rośliny i przyprawy, różne ludy i zwierzęta, jakich nie widzieli nigdy wcześniej, i to było potężne doświadczenie, które czuli na każdym kroku. Wrócili z powrotem do domu po dwóch latach morskiej podróży i doświadczeń, bogatsi, szczęśliwsi, bardziej spełnieni i znający prawdziwe życie.

Chris wypłynął na swoim statku – statku z ładunkiem wątpliwości – i w momencie, kiedy spotkała go burza, zastanawiał się po co w ogóle wypłynął. To odsunęło go od doświadczenia, fale stały się demonami, które próbują pochłonąć go, próbują go zabić, chociaż tak naprawdę burza i fale właśnie były częścią doświadczenia. Zmienił swój kurs, ponieważ teraz czuł, że zrobił coś złego. Jak mógłby wprowadzić siebie i swoją załogę prosto w burzę? Więc zmienił kurs. I on cały czas martwił się o to, i to zmartwienie po zmianie kursu dostrzegła załoga, i oni zaczęli chorować, stali się bardzo źli I zaczęli gasnąć.

Statek Chrisa zrobił kurs, który był również bardzo, bardzo trudny, ale nie odkrył wspaniałej, okazałej nowej ziemi. Nie znalazł przypraw ani złota. Za każdym razem kiedy gdzieś lądowali, stwierdzali, że tubylcy, którzy zamieszkiwali wyspy czy ziemię, byli wrodzy i źli, i walczyli z nimi. Płynęli daleko. Coraz bardziej zagłodzona załoga stawała się chora i po równym roku Chris zawrócił swój statek ku rodzinnemu brzegowi, przegrany, smutny, nie rozjaśniony żadnym rodzajem światła czy jakimkolwiek wyrazem pasji. Przez niektórych został wyśmiany, a wielu, wielu z nich było bardzo złych, ponieważ na tym statku stracili wielu swoich ukochanych.

A więc, drodzy przyjaciele, taka jest różnica pomiędzy wątpliwościami a triumfującym odkrywaniem. Zwątpienie. Wszyscy jesteście podróżnikami w nowej świadomości. Wszyscy byliście na czele wychodząc z portu, mając taki sam ładunek energii i świadomości. Żaden z was nie wycofał się do anielskich królestw w Zakonie Arc, żaden z was. To wszystko było doświadczaniem waszego życia. Chociaż wielu z was wątpliwości pozbawiły rzeczywistej istoty podróży.

Teraz jesteście pionierami nowej świadomości. Jesteście podróżującymi na zewnątrz, nie po morzach i oceanach, podróżujecie przez wymiary. Wymiary są nowymi oceanami Nowej Energii. Chodzicie tam cały czas. Udajecie się tam w swoich myślach za dnia, w waszych marzeniach. Ciągle dochodzicie do nowych granic świadomości w egzystencji, ponieważ wcześniej oceany te nie istniały, były białą plamą. Jesteście wypływającymi w morze, na zewnątrz, aby odkrywać coś nowego. Nie wiecie co i nie wiecie gdzie. Wybieracie to, ponieważ możecie. To jest wyrażanie. To jest rzeczywiste.

Ale jesteście również tymi, którzy pozwalają zakraść się wątpliwościom w waszej podróży, wyprowadzić na zewnątrz od prawdziwego czucia, prawdziwej umiejętności życia. Wątpliwości was wyczerpują. Osłabiają was. Sprawiają, że czujecie się niegodni. Sprawiają, że chcecie się schować do mysiej dziury i nigdy nie wyruszać w podróż ponownie.

Jesteście kapitanami świadomości dowodzącymi statkiem, rozwijacie i badacie, również to, gdzie nigdy nie był wcześniej żaden anioł. Myślicie, że anielskie istoty wymyśliły i stworzyły wszystkie wymiary? To nie one. Onenie mogą. Są pewne wymiary, które mogą, ale tylko człowiek i ludzka świadomość mogą podjąć podróż do prawdziwie nowych obszarów świadomości, i to co robisz dla siebie, robisz dla całej ludzkości. Kiedy jednak wątpliwość się zakradnie, to odciąga cię to od całej podróży.

Wątpliwość

Wątpliwość jest grą, w którą grasz. Wszyscy ludzie grają w to mimochodem. Są twardzi dla siebie. Ale jestem tu dzisiaj z Yo-ham, z tobą, i pytam, czy jesteś gotowy przestać grać w wątpliwości? O, to jest gra. To jest zbyt fajne. To jest bardzo zajmujące. Zdajesz sobie z tego sprawę. Przyniosłeś wątpliwości do swojego życia, abyś mógł udawać, że nie wiesz. Podtrzymujesz wątpliwości, więc możesz podtrzymywać robienie tych daremnych poszukiwań. Część ciebie zastanawia się, czy zdarzy się tak, że te poszukiwania kiedykolwiek się skończą? Część ciebie kocha tą grę poszukiwania tak bardzo, że możesz nigdy nie zechcieć kiedykolwiek z niej zrezygnować. Kiedy podtrzymujesz wątpliwości, wtedy możesz udawać, że chcesz się tego pozbyć, możesz udawać, że nie wiesz, możesz udawać odnoszenie niepowodzenia w swojej podróży. Więc wypływasz i próbujesz raz jeszcze. Wątpliwość jest dodatkiem. Wątpliwość jest śliska. Wątpliwość jest grą.

Jak często codziennie wątpisz w siebie – w swoje decyzje, swoje czyny, swoje myśli ? Jak często pozwalasz temu grać z sobą i prowadzisz swój statek, albo chociaż udajesz, że to ty prowadzisz swój statek, że nie wziąłeś na własność i nie przyjąłeś odpowiedzialności za swoją podróż do nowej świadomości? Wątpliwość jest grą, której czas nadszedł, ponieważ z wątpliwością na pokładzie, będzie bardzo trudno mieć triumfalne odkrycie. To będzie bardzo trudne wejść do nowych królestw świadomości i naprawdę doświadczać tego w najpełniejszej drodze, bez uciekania. Z wątpliwością, z tą grą w wątpliwości, w którą grasz, możesz kontynuować bieganie w kółko i możesz kontynuować wyłączanie zasilania i możesz kontynuować bycie ofiarą.

Wątpliwość jest wirusem, ale nie takim jakim jest seksualny wirus energetyczny. To jest niekoniecznie przenoszące się na innych. To jest twoje własne. To jest wirus w tobie. To jest rak, energetyczny rak w tobie, to zatrzymuje cię grając nie fair w kółko. Wątpliwość jest drogą walki. Wątpliwość jest drogą udawania.

Wątpliwość… ta energia wątpliwości, od - do, wchodzi do - weszła do - kiedy pierwszy raz obniżyłeś swoją energię w dół, do Ziemi. Wątpliwość nie została zaznana w anielskich królestwach. Nigdy nie wątpiłeś w siebie jako anioł, właśnie miałeś doświadczenie. Czasami doświadczenie było wielkie. Czasami ono nie przynosiło wyniku, który mogłeś polubić, ale przynajmniej to było doświadczenie.

Wątpliwość została wytworzona przez bardzo interesujący typ zmiany przejścia świadomości z ducha do człowieka. To weszło w ludzką rzeczywistość albo ludzką świadomość, kiedy pierwsze anioły podeszły do Ziemi, kiedy zaczęły udawać, że nie są już aniołami a udawali, że są ludźmi. Wątpliwość weszła, kiedy anielskie istoty postanowiły zapomnieć kim byly, zanim podeszły do Ziemi. Interesująca dynamiczność zdarzyła się, kiedy powiedzieliście, “Ja jestem aniołem zapominającym, że nim jestem, więc mogę udawać, że jestem człowiekiem.” To wtedy wątpliwość weszła w was.

Wątpliwość była częścią ludzkiego oblicza świadomości każdego od tej pory, i teraz stała się bardzo silna - bardzo mocna - na Ziemi. Tak mocna, że kiedy ludzie, którzy umierają i przechodzą na drugą stronę do innych królestw, do bliskich Ziemi królestw, wnoszą wątpliwość ze sobą. Ta wątpliwość, którą przynieśli z sobą, w pewnym sensie, wtedy staje się przeniesiona nawet w anielskie królestwa. I, wiecie, teraz mamy wiele wątpiących aniołów, ponieważ ludzie przywieźli ten wirus z nimi.

Co więcej, to nie było zarażające, ale anioły pozwoliły sobie naprawdę odczuwać człowieka i zobaczyły, że wtedy energia człowieka zaczęła igrać z energią w nich. “Ja zastanowię się do czego wątpliwość jest podobna?” powiedzieli. I bawili się tym. Więc mamy wątpliwość we wszystkich z królestw, widzicie. Ale są jacyś pionierzy na Ziemi, którzy zamierzają wyrzucić wątpliwości za burtę. I to pomoże przekroczyć tę nową granicę, nową granicę nowej świadomości i wywoła implikacje na niebie i na Ziemi, ponad wszelką wątpliwość.

Wątpliwość jest grą, Shaumbra, w którą gracie codziennie. Udajecie, że nie wiecie co wybrać. Udajecie, że robicie błędne rzeczy. Nie możecie. Możecie tyle, że macie doświadczenie. Możecie doświadczać głównej drogi, bocznej drogi, albo niewidocznej drogi, ale możecie tyle, że macie doświadczenia. Wątpliwość mówi ci, że możesz zrobić zły wybór, a ty nie możesz. Możesz tyle, że doświadczysz. Wątpliwość wywołuje zatrzaśnięcie się w tej pułapce małego człowieczka, wywołuje grę, kontynuuje grę z “Ja jestem mały”. Macie więcej zabawy z wątpliwością, niż z jakąkolwiek inną energią. Kochacie to. Jesteście uzależnieni od tego.

Moje pytanie do każdego z was, którzy siedzą tu dzisiaj, słuchają tego, czy czytają to, albo odsłuchają tego później: jesteś gotowy dojść do siebie, po grze wątpienia w siebie tak, że naprawdę możesz czuć? Ponieważ wątpliwość i czucie – umiejętność czucia, nie chodzi ze sobą w parze. Gdy wątpisz, ukrywasz prawdziwe uczucia. Gdy wątpisz, boisz się odczuwania, ponieważ uczucie uczyni cię wielkim.

Uczucie uczyni cię rzeczywistym ponownie.

Jesteś gotowy przestać grać w wątpliwości i odkryć, jak to jest mieć triumfalne odkrycie nowej świadomości?

I tak to jest.


© Copyright 2010 Geoffrey Hoppe, Golden, CO 80403

Tłumaczenie: Marian Zieliński ( [email protected] )