Wiele z czenelowanych sesji jest nagrywanych na żywo i kodowanych w formacie RealAudio. Format ten zapewnia wysokiej jakości dźwięku podczas zmniejszenia ilości danych, które muszą być zapisywane i przesyłane za pośrednictwem Internetu. Słuchanie audio i czując energię jest kolejną najlepszą rzeczą jaką przeżywa się w uczestnictwie na żywo.

Wymagania systemowe

Jednym z podstawowych wymogów do oglądania, słuchania na żywo lub wcześniej nagranych prezentacji to nowoczesny komputer lub urządzenie przenośne. I oczywiście dobry, szybki Internet jest wymaganą koniecznością. Podczas przesyłania strumieniowego lub pobierania dźwięku, szybki internet nie jest aż taką koniecznością, lecz wszystko się zmienia gdy chodzi o odbieranie wideo, Internet dial-up może nie być wystarczająco szybki dla dobrego wrażenia słuchowego czy wizualnego. Oglądanie filmów, które są dużych rozmiarów i wymagają dużej szerokości pasma wymaga szybkiego szerokopasmowego połączenia z Internetem.

Podcast

Podcasty są dostępne dla Comiesięcznych Webcastów i Shoudów. To jest wygodniejsza forma by być na bieżąco z szkoleniami i z nowościami Karmazynowego Koła, które są automatycznie pobierane na twój komputer, lub urządzenie przenośne (smartfon, tablet) jak tylko są opublikowane. Jedynie co jest ci potrzebne to darmowe oprogramowanie podcastowe jak iTunes (http://www.apple.com/itunes),które obsługuje zarówno komputery z systemem Windows, jak i Apple. Wiec, przeszukaj internet używając słów kluczowych takich jak "odbiór podcastu" lub "oprogramowanie do podcast", które pozwoli ci odbierać tą technologie przekazu. Wiele z tych programów przetworzy podcast w format MP3. Jak już posiadasz taki program, to z zostało użyć linku URL danego podcastu jaki chcesz otrzymać. W iTunes użyj Głównego Menu (File menu) i wybierz "Subscribe to Podcast..." by wprowadzić URL podcastu. Nasz URL podcastu znajdziesz tu.

Słuchanie lub Oglądanie Online

Aby Słuchać i Oglądać linki na stronie biblioteki Crimson Circle, za pośrednictwem stremowania plików Audio i Wideo przy użyciu Internetu. Klikając na link pozwala na szybkie odtworzenie pliku, lecz musisz mieć ku temu stałe połączenie z Internetem. Istnieje możliwość, że twoje połączenie z Internetem może być bardzo obciążenie, wtedy odtwarzanie zostanie przerwane i włączy się ładowanie pliku na pewien okres czasu. Ponadto kliknięcie linku nie zapisze dźwięku na twoim komputerze. Klikając lewym przyciskiem myszy na link. powinno wyskoczyć polecenie otwarcia pliku medialnego. Jeżeli wyskoczy okno Pobieranie pliku, wybierz "Otwórz ten plik z bieżącej lokalizacji" i kliknij "OK". Niektóre wersje programu Internet Explorer mogą wymagać użycia prawego klawiszem myszy by otworzyć ten link. Gdy pojawi się okno, wybierz opcję "Otwórz w nowym oknie". Następnie wybierz opcję "Otwórz ten plik z bieżącej lokalizacji", gdy zostanie wyświetlone okno Pobieranie pliku. Kliknij przycisk "OK", a przeglądarka internetowa powinna zacząć odtwarzać go tak jak plik strumieniowy przez Internet. Użytkownicy Firefoksa powinni być w stanie po prostu kliknij odnośnik z lewego przycisku myszy i ich przeglądarka zacznie odtwarzać wybrany plik dźwiękowy.

Pobieranie

Linki multimedialne na stronie internetowej Biblioteki Karmazynowy Krąg pozwalają na pobranie pliku multimedialnego i na zapisanie go na komputerze, który umożliwia następnie odtworzyć plik w dowolnym momencie, bez konieczności łączenia się z Internetem. Kliknij prawym przyciskiem myszy by go otworzyć. Gdy wyskoczy okno, wybierz "Zapisz plik jako..." (Internet Explorer), lub "Zapisz link jako..." (Firefox) by zapisać plik. Pobieranie plików dźwiękowych może zająć 20-25 minut przy wolnym transferze danych (w przypadku modemów dial-up 28.8k), gdy połączenie z Internetem nie jest obciążone. Nawet przy szybkim, szerokopasmowym dostępem do Internetu, pobieranie dużych plików wideo może potrwać kilkadziesiąt minut.

VLC Media Player

Jeśli masz problemy z odtwarzaniem plików wideo na starszym komputerze, VLC Media Player jest odtwarzaczem wartym wypróbowania. Dostępny na http://www.videolan.org, jest bezpłatny i działa na większości komputerów i urządzeń mobilnych. Może odtwarzać wiele rodzajów plików multimedialnych i współpracuje z plikami z napisami.

Webcast Na Żywo

Przekaz webcastu Na Żywo jest dostępny w formacie wideo dla ludzi, którzy mają szybki dostęp do szerokopasmowego internetu. Webcast audio jest również dostępny, gdy połączenie internetowe nie jest wystarczająco szybkie, jeśli strumień wideo nie funkcjonuje prawidłowo. Pliki Wideo są transmitowane w różnych szybkościach przesyłowych, jak i jakościowych, aby dopasować wszystko do różnych rozwiązań sprzętowych, od telefonów komórkowych do komputerów z wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości.

Opcje Odtwarzacza Wideo

Odtwarzacz wideo może mieć kilka przycisków sterujących, które wpływają na odtwarzanie. Aby je wyświetlić, przesuń kursor myszy w odtwarzaczu (lub dotknij odtwarzacza mobilnego urządzenia), aby wyświetlić pasek sterowania odtwarzacza. Zazwyczaj, w prawym dolnym rogu odtwarzacza, widać przyciski ikon sterujących. Przycisk Jakości (Quality) wybiera dostępnej jakości pliku jak i tępo przesyłu danych.  Najlepiej jest pozostawić opcje "Auto". Może się zdarzyć, że gdy wybrana zostanie niższą jakość obrazu zapewni to lepsze odtwarzanie programu, ponieważ twoje połączenie Internetowe zależy od prędkości połączenia lub stanu łącza. Przycisk napisów (Subtitle) pozwala na wybór materiału bez napisów (closed captions) lub pozwolić na wybór napisów w różnych wersjach językowych. Przycisk Dźwięku (Audio) pozwala na wybór ścieżki dźwiękowej lub z dostępnych języków. Przycisk Głośności (Volume) umożliwia regulację poziomu głośności dźwięku. Przycisk Pełnego Ekran (Fullscreen) pozwala na odtwarzanie wideo na całej powierzchni wyświetlacza. Pozwala również powrócić do odtwarzacza w normalnym rozmiarze lub też możesz użyć przycisku "ESC" na klawiaturze. Przyciski sterujące będą widocznie w zależności od sprzętu z którego korzystasz. Na komputerach stacjonarnego i laptopach będziesz miał wszystkie z nich, oczywiście jeśli funkcje są dostępne. Urządzenie mobilne Apple jest jednym z najlepszych urządzeń uwzględniając dostępność przycisków i funkcji. Urządzenia z systemem Android lub mobilnym Windowsem będą mieć tylko kilka przycisków i funkcji.

Pliki PDF - Adobe Acrobat Reader

Do przeglądania plików PDF zawartych w biuletynach, slajdach, czy w e-magazynie, do tego celu używamy programu The Adobe Acrobat Reader. By pobrać darmową wersje tego programu, prosimy kliknąć w ten link http://www.adobe.com/ i poszukać linku do programu Acrobat Reader. Po czym kliknąć w link, wybrać darmową wersje Acrobat Reader, po czym podążać wedle podanej dalszej instrukcji postępowania. Na twoim komputerze czy w przeglądarce może być już zainstalowany Acrobat Reader. By to sprawdzić, wystarczy kliknąć na któryś link z plikiem PDF (lub jakiś plik .pdf , który znajduje się już na twoim komputerze) na stronie Karmazynowego Kola. Jeśli Acrobat Reader jest już zainstalowany powinno się otworzyć okno, w którym zostanie wyświetlona zawartość tego pliku PDF.

Więcej Pomocy

Wyślij nam maila jeśli masz jakieś inne problemy techniczne. Prosimy zawrzeć w nim jak najwięcej informacji dotyczących twego problemu. Te informacje powinny zawierać takie dane jak: typ twego komputera (PC, Mac, laptop etc.), system operacyjny (Windows 95, 98, 2000, Mac OS, UNIX, etc.), rodzaj przeglądarki  (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, etc.), oraz szczegóły dotyczące problemu. Oraz informacje czy problem dotyczy przesyłu danych, pobierania, czy odtwarzania na twym komputerze.